„T eamgeest bij Inter uitstekend" HERRERA: KNOKKEN NINO BENVENUTI DENKT AANi WERELDTITEL IIALFZWAAR Meer strijd in Amerika Standard Luik wil het liefst Feijenoord STEE „WE ECEt Belgische wielerbond werkgever van profs Vitaal belang Sleutelfiguur Ernstige ziekte Antillen gelijk] tegen Mexico SPORTTOTO LOTING 2E RONDE VAN KNVB-BEKER Filmster PROBLEA GELD Futurum afzuigkap met uniek, igepatenteerd afzuigsysteem en lichtgordijn De enige afzuigkap met een capaciteit van 440 m3 per uur Louwerse De Priester N.V. VERANDERING TNZETTEN KEIHARD 22 DE STEM VAN ZATERDAG 6 DECEMBER 1969 551 ==s| 23 MILAAN Door het optreden van AC Milan en AS Roma in de Europacup, is Inter de laatste tijd wat uit de publiciteit geraakt", zegt Inters trainer Heriberto Herrera. „Wij vinden dat eigenlijk wel prettig, want dat betekent voor deze ploegen extra zware inspan ningen en Inter kan daar alleen maar voordeel bij hebben. Van nu af aan zullen we iedere competitiewedstrijd als een cupmatch be twisten, dat wil zeggen knokken om ploegen als Cagliari, AC Milan en Fiorentina achter ons te houden." Heriberto doet zijn werk niet zo Cassius Clay-achtig als H. H. 1 van AS Roma, die graag praat en bluft. Hij bekijkt het allemaal wat rustiger. Het trainingskamp van Inter is „Alpe di Pala". Facchetti beant woordde daar de vraag wat nu precies de oorzaak is van Inters ma gere prestaties van de laatste jaren. Of de befaamde verdediger dacht dat het vertrek van Helenio Herrera naar AS Roma aan het begin van dit seizoen en de komst van diens naamgenoot Heriberto er veel mee te maken heeft „Dat is moeilijk te zeggen", aldus Facchetti. „Heriberto heeft er na tuurlijk wel iets mee te maken. Alle spelers zijn het er mee eens dat Her rera 1 veel voor Inter gedaan heeft, maar toch is er niemand die durft te beweren dat zijn vertrek iets te ma ken heeft met een zekere teruggang." Heriberto Herrera vindt, dat hij bij Inter meer problemen tegenkomt dan hij' verwachtte. Hij zegt: „In de pers was ik verhalen tegengekomen over een ongedisciplineerd team en verwaande voetbalsterren, maar dat bleek gelukkig onzin. De eerste dag dat ik hier kwam heD ik de spelers verteld over mijn manier van werken en wat ik van plan was. En ook wat ik in de toe komst van hen verwachtte. Ik stond verbaasd over de manier waarop dit werd ontvangen. Er heerst een uit stekende teamgeest. Problemen van persoonlijke aard vragen echter bij zondere aandacht en ik probeer ze zo snel mogelijk op te lossen." Over de invloed van de persoon lijke problemen zoals die van Ber- tini en Suarez, die om een vaste plaats gevraagd hebben in plaats van iedere keer maar weer te moeten afwachten, vertelt Heriberto Herrera: „Ja, voor verschillende spelers is dat natuurlijk een nare zaak, er zijn echter veel factoren die dat in de hand werken. Geblesseerd raken is er een van. Ook de stijl van de te genstanders is van invloed. Ik streef er echter naar de spelers zoveel mo gelijk op hun eigen plaats te laten. Dat kan hun spel alleen maar ten goede komen." Inters aanval wordt dit seizoen op nieuw geleid door Luis Suarez. De tweede buitenlander in de ploeg is Jair da Costa, die in het begin van het seizoen door een verwonding een aantal wedstrijden ontbrak. Aange kocht werd doelman Li do Vieri van Facchetti: peiler van defensie. (Van onze sportredactie) ANTWERPEN De Belgische wielerbond is voortaan wettelijk de werkgever van de Belgische profcoureurs. Dit nieuws, dat al lang in de lucht hing, werd be kendgemaakt door minister De Paepe van arbeid en sociale voor zorg. De minister deelde verder mee, dat met terugwerkende kracht voorzieningen zullen wor den getroffen voor weduwen en wezen van profs, die tijdens wed strijden om het leven kwamen. Torino. Facchetti. die wordt be schouwd als de full-back bij uitstek, is nog steeds de grote man in de achterhoede. Op de vraag of deze on orthodoxe manier van spelen eigen lijk wel in het plan paste, antwoord de H.H. 2: „Mijn spelers spelen het spel wat hen het beste ligt. De jour nalisten kunnen dat veroordelen, maar daar trekken we ons weinig van aan. Als ze denken dat zij kunnen uitmaken wat wij managers moeten doen, dan zitten ze er dik naast. We zijn op het ogenblik bezig de zaak in balans te brengen. Wanneer een speler vanuit de achterhoede mee naar voren gaat, mag dat in feite geen verzwakking van de de fensie betekenen. Een speler die niet bij de aanvalsactie betrokken is, moet het ontstane gat onmiddellijk dichten. Dit vraagt een hoge mate van fitheid en een strak trainings schema. Een aanvaller die qua looptechniek en fitheid boven de anderen uit steekt, krijgt de opdracht tussen de tegenstanders door in de vrije ruim te te sprinten. Dit is van vitaal be lang voor het moderne spel. Alleen razendsnelle acties kunnen vier- of zesmansverdedigingen aan het wan kelen brengen." Is Heriberto Herrera de mening toegedaan dat zijn discipline bijzon der straf is? „Ik kijk naar mijn team als naar mijn gezin. Ik voel me dus als een soort vaderfiguur. De club biedt het voordeel dat ik iemand, met wie het niet zo best gaat, aan de kant kan zetten. Wat dit betreft wordt het tijd dat de Italiaanse voetballers wat meer verantwoordelijkheidsgevoel krijgen. Als een speler de nodige dis cipline kan opbrengen, dan kan hij daarmee zijn voetbalcarrière aanzien lijk verlengen. Bovendien wordt het voor vervelende knapen lastig om naar een andere club over te gaan. Het verwondert mij daarom niets dat er in Italië al heel wat vedetten van 29 of dertig jaar zijn die geen team meer kunnen vinden. Er zijn nogal wat supporters die beweren dat Sandro Mazzola te oud is en dat hij ruimte moet maken voor jong talent. Het lijkt mij alle maal een tikje voorbarig. Voor mij staat het vast dat hij, als hij luistert naar hetgeen ik hem inprent, weer voor een grandioze come-back kan zorgen." Is de uit Paraguay afkomstige trai ner van Inter gelukkig met het spel van de voorhoedespelers Corso en Boninsegna. „Conso is meer een sleu telfiguur. De moeilijkheid is dat hij uit de oude school komt. Iedereen verwacht dat hij altijd goed speelt. Hij heeft, net als Bobby Charlton een enorm verantwoordelijkheidsge voel en doet er altijd alles aan om de supporters niet teleur te stellen In het begin van het seizoen heb ik er heel wat voor moeten doen om hem weer het nodige zelfvertrouwen te geven, want ik heb het idee dat dit aan het verminderen was. Boninsegna is een heel ander type speler. Als ik hem op dezelfde plaats kan houden, zal hij binnen afzienbare tijd de meest belangrijke man in onze aanval worden. Hoe hoog slaat H.H. 2 het huidige Inter aan in vergelijking met de an dere Italiaanse topteams „Om eer lijk te zijn derde of vierde na stadge noot AC Milan en Fiorentina en ze ker op één lijn met Juventus en kop loper Cagliari. Op het ogenblik verwachten de mensen te vee) van ons. De compe titie duurt nog lang en als we succes hebben zal dat zijn met de volgende opstelling: Vieri, Burgnich, Faccnettl, Bertini, Guameri en Suarez, Jair, Mazzola, Boninsegna, Corso en Vas- tola." Heriberto Herrera speelde destijds voGr Atletico Madrid, maar moest wegens een ernstige ziekte zijn loop baan als speler stopzetten. In 1964 ging hij naar Turijn om Juventus te leiden. Drie jaar later werd deze ploeg voor de dertiende keer in een goede halve eeuw kampioen van Ita lië. Inter Milaan was van zijn voetstuk gestoten, maar de Milanezen beschik ken nu over dezelfde coach die de „vecchia signora" in 1967 naar de titel voerde. Het enige wat men zich kan afvragen is of Heriberto Herrera wederom drie jaar nodig zal hebben om zijn nieuwe ploeg op de eerste plaats te brengen. SAN JOSE (ANP) De Ned#! landse Antillen hebben vrijdag |J San Jose voor een verrassing gt l zorgd door in het voetbaltoernooi I het kampioenschap van Noord. t[| Midden-Amerika gelijk te spelen til gen Mexico met 2-2. Costa Rica, dat nog ongeslagen ll won van Trinidad met 5-0 en Jt.l maica hield Guatemala op 0-0. AjJ zes ploegen helbben nu vier we(| strijden gespeeld. Costa Rica sta;: I aan kop met acht punten, voor Gftl temala, dat zeven punten verzamdT de. De Nederlandse Antillen delejL de derde plaats in de competiiij met Mexico (drie punten). T De laatste plaatsen worden ln»l nomen door Trinidad met twee nuE.| ten en Jamaica met één. Nino Benvenuti: een probleem voor de promotors, die hem tegen een Europ eaan willen laten boksen. De Italiaan steekt namelijk met kop en schouders DEN HAAG (ANP) Geen ml 843.273 deelnemers aan sporttototl blijft'aiie kruisjes in de juiste vc) l orde te hebben gezet. De verdeelsleutel wam het prijwl bedrag is als gevolg daarvan gewij.1 zigd. Veertig procent is beschifel gesteld voor de tweede prijs, 35 gj voor de derde prijs en 25 pet. 1*1 de extra-prijs. De cijfers van sponT toto 17 zijn: aantal deelnaneJ 843.273; inleg f 1.845.623,70; prija| bedrag f 830.530. I Tweede prijs: f 332.212 negen ml dingen. Per melding f 36.912 bra'.: I Derde prijs f 290.685,50 181 njl dimigen. Per melding f 1606 bruto. I Extra prijs f 207.632.50 61 aeldiJ gem. Per melding f 3403,80. (Van onze sportcorrespondent) ROME Zoals te verwachten was is de 31jarige Italiaan Nino Benvenuti in Rome wereldkampioen middengewicht gebleven door een overwinning op de Cubaans-Amerikaanse uitdager Luis Rodri- quez. Voor Benvenuti was dit het 16e titelgevecht in zyn prof loop baan. Vier maal kwam hij in de ring met een Italiaanse titel als inzet, drie keer betwistte hij de Europese titel en niet minder dan negen maal verdedigde hjj zijn wereldkroon. Een record dat in de toe komst door weinigen verbeterd zal worden. Nino Benvenuti rust uit. Na het zware gevecht tegen Rodriquez vertoefde hjj enige dagen in een der Italiaanse kustplaatsen, dit in gezelschap van zijn vrouw die hem nooit verlaat. Zij was zelfs een van de 17.000 toeschouwers die de wedstrijd van haar man in Rome volgden, waarbij zij haar aanmoedigingen niet spaarde en armzwaai end omhoog sprong toe Rodriquez in de elfde ronde knock-out ging. zwaargewicht. In afwachting neemt hij rust om zijn gewicht voor deze categorie aanvaardbaar te maken. Zijn naam op zichzelf helpt hem in de populariteit, want Benvenuti betekent .welkom'. Dat hij in Italië een gevierd man is, is begrijpelijk en door zijn unieke prestaties blijft de zozeer besproken en bekritiseerde bokssport nog steeds een bijzondere aantrekkingskracht uitoefenen op de Italiaanse sportliefhebbers. Reden waarom zij enorme kapitalen in deze tak van sport investeren. Benvenuti is nu 31 jaar oud. Hij werd geboren' op 26 april 1938 te Isola d'Istria, in de omgeving van Triest. Olympisch kampioen te Rome in 1960, voegde hij zich in het jaar daarop bij de profs. In zeven jaar als prof bokste hij al meer dan tachtig partijen. Daar waren slechts twee nederlagen en een onbelist bij. Zijn twee nederlagen incasseerde hij uit de vuisten van Kim Soo Kim te Seoel en in Ame rika tegen Emiie Griffith. Nino Benvenuti werd tot op heden nog noodt voor het einde van een kamp overwonnen. In zijn lange loopbaan maakte hij tot op heden slechts vier maal kennis met het can vas. Eenmaal tegen Gutierrez te Rome, een andere maal tegen Grif fith in de oude Madison Square Gar den te New York, nog eenmaal tegen Griffith (2e wedstrijd tegen de Ame rikaan, die hij op punten verloor in het Sea-Stadion), en dan de vierde en laatste maal te Sacramento tegen de mormoon Don Fullmer. Van de 84 geleverde kampen heeft Benvenuti er slechts acht in het bui tenland betwist. Vier te New York, een te Berlijn, een te Seoel, een te Toronto en een te Akron. De anderen hadden allen in Italië plaats, name lijk 33 te Rome, 11 te Bologna, 6 te Turijn, 5 te Triest, 5 te Milaan, 3 te Napels, 2 te Senigallia, 2 te Prato en San Remo, plus een te Florentie, Ca gliari, Lagnano, Padua, Alexandria, Priverno en Genua. Acht wedstrijden van Benvenuti werden rechtstreeks op het tv-net gebracht: 1961 (Mousri), 1962 (Haas- Le Noir en Leullier), 1964 (Beecham en Bettim), 1968 (Don Fullmer), 1969 (Dick Tiger). Hoeveel de grote bokskampioen met de gouden vuisten tot op heden verdiende kan moeilijk geschat wor den. Vast staat dat er gesproken mag worden van vele honderden miljoe nen lires. Het treffen werd niet alleen een grote sport-, maar tevens een mon daine gebeurtenis. Verscheidene hoge personaliteiten uit aille kringen van de maatschappij waren present. Dit neemt niet weg, dat men na afloop van het evenement moest conclude ren dat de hele vertoning een beetje in de schaduw van het in december 1968 gehouden gevecht Benvenuti Fullmer was gebleven. Wat Benvenuti's toekomstige boks- activiteiten betreft, verzekerde hij, dat nieuwe titelgevechten in deze ge wichtsklasse hem eigenlijk al niet meer interesseren. Hij denkt eerder aan een wereldkampioenschap... half- hem alleen maar rijker maken. Na men als Griffith, Fullmer, Foster en Mazzdinighd spreken duidelijk in het voordeel van de wereldkampioen. Voor het gevecht van zondag 23 november tegen Rodriquez ontving ,Nino' 280.000 gulden. Hierbij zal het niet blijven, al wordt het voor de promotors moeilijk geschikte tegen standers te vinden. Europa beschikt over een aantal uitstekende midden- gewichten, maar Benvenuti steekt nu eenmaal met kop en schouders boven hen uit. Voor wat betreft de nabije toe komst mag men dan ook verwachten dat Nino Benvenuti in 1970 wel weer een aantal wedstrijden in Amerika zal betwisten. Misschien is dat niet zo prettig voor de boksliefhebbers van Rome, Milaan en Napels, maar voor Nino de enige kans om in de running te blijven met de daaraan verbonden financiële voordelen. Benvenuti samen met zijn vrouw Julia, die haar man bij al zijn wedli(i:| den ondersteunt met aanmoedigingen. DEN HAAG (ANP) De loting voor de tweede, ronde van de KNVB- beker zal zondag 14 december na af loop van de bekerwedstrijd Excel- sior-Holland Sport in de bestuurska mer van Excelsior worden verricht. Breda, Crogtdijk 58 tel. 01600 - 23744 Middelburg, Vlisssingsesingel 16-18, tel. 01180 - 5055 BON te zenden aan bovenstaand adres in gesloten enveloppe met 25 ct postzegel. Gaarne ontvang ik folder over Futurum Afzuigkap Naam: Straat: Plaats: Dit jaar aanvaardde Benvenuti ook een rol in een western, die in Spanje vervaardigd werd onder leiding van regisseur Due do Tessari. De wereld kampioen middengewicht speelde mee op fel aandringen van zijn vriend en acteur Guliano Gemma. Hij vond het filmen een prettige bezigheid en bovendien ontving hij voor dit werk zestig miljoen lires (ongeveer f360.000). ,Nino' was van mening dat het draaien vam een wes tern hem tot zwaar werk verplichtte en dus een uitstekende gelegenheid was om in vorm te komen. De vraag is wat het komende jaar voor het Italiaanse bokswonder Nino Benve nuti te bieden heeft. Titelgevechten in de middengewichtklasse kunnen (Van onze sportcorrespondent) LUIK Jarenlang werd het Belgische voetbal beheerst door Anderlecht, dat landstitel na landstitel met groot machtsver toon in de wacht sleepte. In de strijd om de Europacup veran derde het landelijk overwicht van de Brusselenaren echter in een matige prestatie. Als een donderslag bij heldere hemel verscheen in België een andere kampioen: Standard Luik. En, wat niemand had verwacht, de ais eendagsvlieg beoordeelde ti telhouder, deed het ook in de strijd om de Europacup tot nog toe beter dan zijn voorganger, die vijf opeenvolgende jaren kenis had gemaakt met het Eu- ropacupgeweld. Met fraai spel werd afgelopen woensdag Real Madrid op eigen veld met 3-2 verslagen en daarmee uit de be kerstrijd gewipt. Een prestatie van formaat, want de Spanjaar den mogen dan weliswaar, in de schaduw spelen van hun glorie, Real in het Bernabeustadion kloppen is nog steeds een zwa re opgave. De populariteit van de rood witte Luikenaren is steeds ge groeid en momenteel al groter dan die van Anderlecht ooit is geweest. De oorzaak hiervan ligt in het feit dat Standard meer sprak tot de verbeelding en het hart van de Belgische voetbai- massa, omdat het elftal, in tegen stelling tot Anderlecht, iedere tegenstander met wilskracht en onverzettelijk spel tegemoet trad. Het Luikse legioen hield niet van het geraffineerde spel dat de hoofdstedelingen produ- :eerden, eiste telkens opnieuw de volledige inzet van de spelers. Het temperaioentvoetbal van Standard bleek uiteindelijk echter niet te volstaan om de glanzende techniek van Ander lecht te verdringen. Vijfmaal in successie behaalden Van Himst en zjjn ploeggenoten de landsti tel en werd Standaard tot een tweederangsploeg gedegradeerd. Roger Petit, de secretaris-ge- nerzaal van Standard, die zijn troepen met ijzeren hand leidt, was de eerste om in te zien dat het geweer spoedig van de schouder moest veranderen. Zijn elftal had een tekort aan tech nische inhoud om een vooraan staande rol te vervullen en de heerschappij van Anderlecht te doorbreken. Hij transfereerde Roger Claes- sen „l'enfant terrible" naar Ale- mania Aken, hetgeen hem de haat van het legioen op de hals haalde. Dit legioen bracht de se cretaris-generaal bij het begin van het kampioenschap 1968- 1969 een geweldige ovatie toen werd geconstateerd welke aan winsten Standard had gedaan. De Luikse club had Wilfried van Moer, de gouden schoen- en sterspeler van het gedegradeerde Antwerpen (Antwerp) aange kocht voor een recordbedrag van 420.000 gulden en de gevluchte Hongaar Antal Nagy voor een paar duizend gulden een jaar contract aangeboden. Van Moer, een vechtjas met technisch veel zijdige kwaliteiten, gaf het elf tal meer gestalte en Nagy be kroonde de combinatie met doel punten en werd met 21 doel punten topschutter van het sei zoen. De meeste spelers trokken zich op aan de werkkracht en de techniek van Van Moer en de produktiviteit van Nagy, die de basis legden 'voor een vier de titel en Standaard opnieuw in de Europese actualiteit brach ten. Standard bleef niet bij de pak ken zitten. Roger Petit, zeer za kelijk ingesteld, speurde in Eu ropa onverdroten naar nieuw talent dat technisch begaafd was en zich volkomen in dienst wilde stellen van de ploeg. Om deze reden werd Nagy naar naar Twente getransfereerd. De Hongaar streefde te veel per soonlijk succes na, een van de oorzaken voor de val van An derlecht, en werd de laan uit gestuurd. In zijn plaats kwamen Takaz en Zvetler, spelers van Europese klasse zonder sterallu res. Sylvestre Takaz, een Joe goslaaf die voor Marseille speel de en een contract met Rennes wilde tekenen, kwam na felle discussies met de Franse en Eu ropese voetbalfederatie in Luik terecht. Zvetler, de linksbuiten van Slovan Bratislava, die zich tijdens de Europese bekerfinale tegen Barcelona deed gelden, nam de plaats in van Nagy. De twee spelers, in het bijzonder Takaz, betekenenden een enor; me aanwinst voor Standard. Zij verhoogden het technische ni veau van het elftal, dat de ou de wapens, felheid en wilskracht niet had afgelegd. De Luikse ploeg slaagde erin onder leiding van de nieuwe trainer, de Frans man René Hauss, een technisch volwaardige formatie in W veld te brengen waarin het in dividueel talent ondergeschikt werd gemaakt aan het elftal. De Belgische landskampioen die het vroeger steeds moest hebben van de felheid en de totale overgave van de spelers, bezit thans een vreemdelingen legioen een Luxemburger, een Duitser, twee Joegoslaven en een Tsjech dat met staal harde dicipline wordt geleid- Var» Moer en de vreemdelingen pompten techniek in de ploeg die sterk aanleunt tegen de En gelse en Duitse clubs. Een keiharde, resoluut oprui mende verdediging met Devij- que als dominerende figuur die rust brengt, een sterk bezet mo- denveld en technisch uitgekooK- te spelers als Van Moer en kaz en een aanval die ieder doelrijpe kans grijpt. Standar komt zelden in paniekstemming omdat het zeer waardevolle sp iers heeft, die de technische k* liteiten totaal in functie ste len van hun elftal en lichaffl lijk hard zijn voor ieder 8 vecht. De Luikse club, die W briljante en ruim verdiende wu ze Real Madrid uitschakelde, heeft zoveel talent, dat tezelfdah tijd gekoppeld wordt aan wils kracht, om zover te komen a in 1962. De meeste spelers vre zen maar drie tegenstander - Leeds, Celtic en Feijenoord. Mochten zij een keus doen 0 zouden zij Feijenoord nemen, dien de eerste wedstrijd te terdam zou worden gespeeld. Standard heeft veel resp« voor het huidige Feijenoord, echter slechts als schakel m dienen voor het veroveren de Europacup.... (Van onze sportr ST.-JANSTEEN li trekken de vogels naar den, aan het eind van d gaan ook veel Zeeuws-V bailers in de richting v. Niet met de bedoeling o; op te zoeken het is i zomer maar om geld met voetballen. En dat voor Zeeuwsch-Vlaandei niet zo ver als voor de kele tientallen kilom scheiden de talentrijke van een betaalde baan bi tobe club. Er zijn er de laatste wat gegaan, die hun tale stelden van een Belgis* ging uit het betaalde zelfs een amateurolub. 1 België is het toegestaair voetballers, die in Nedei de amateurnormen zouc geldelijke vergoedingen voor hun inbreng van techniek. Enkele voorbeelden: R milde het Steen-shirt vo< Beveren, Verpoorten van te over naar Gantoise, I van Temeuzen naar Ken eluys van Biervliet staat contract van Berchem Verschueren, een broer v* ner Thieo, is na Steen te h laten een van die uitbli Sportkring St. Niklaas er woordigt op het ogenblik taal op de Belgische traa Het zijn slechts voorbee er verdwenen nog veel me van de Zeeuwsch-Vlaatns velden. De Belgische „ja wikkelen vaak een razend die de clubs in Zeeuwsch-1 voor grote problemen stel „Het is om moedeloos v. den", zegt het bestuursli* voetbalvereniging Steen, „Op deze manier kun je goed elftal houden. Elk se- den de beste spelers weigg* de start ben je dan weer a op de jeugd, maar je l] doodsbang, dat er een uitl zit. Die raak je dan gag kwijt aan de Belgen." Steen „verloor" in de afg ren niet minder dan acht Weliswaar kreeg die club u steen voor enkele trans: transfersom, maar met f je niet een, twee, drie een j dige speler. De ondermijnj ook duidelijk te zien aan taten. Steen moet dit sei; knokken, om niet af te d de vierde klasse. Het is voor iedereen z< dat de spelers, die in Bc voetballen, gelijk hebben, A daar de kans, om met hun h te verdienen. De heer Reijns, een oorr HVV-secretaris: „Marcel ren b.v. krijgt bij Sportkrii klaas, dat uitkomt in de twe se van het Belgisch betaald een paar honderd gulden gewonnen wedstrijd. Het dat de jongen zo'n kans handen heeft aangegrepen. Als een voetballer de grens en voor een Belgische club i l«n, dan ontvangt de Ne vereniging, waar hij vanda de vastgestelde transfers* f 3.000. „Bij Marcel Vei hebben wij niets gekregen", heer Reijns. „Oorspronkelijk namelijk de bedoeling, dat jaar eerder naar- St. Nik gaan maar toen hebben we bestuur van die club afigespr hij nog een jaar bij ons zoi Dat moest wel, anders ha het vorig seizoen helemaal lossing meer geweten. IV had tot gevolg, dat we Ver dit jaar voor niets hebber laten gaan. We wisten natuu dat hij zou uitgroeien tot ee; beste spelers van. de tweed gouden we dat van tevoren hebben, dan hadden we het gedaan. St. Niklaas kan nu bedrag voor hem krijgen." Het is frappant hoe snel van de Belgische grensclul gaten hebben bij welke Z Vlaamse voetbalvereniging de speler „zit". De heer ..Aan het eind van het seizo* ze allemaal opdraven. Vaak gen ze een vriendschappelij 7r ..aan- testen ze d< j1J 't oog hebben en 2iJ, dan is het meestal snel want .ook de amateurclubs gi° hun spelers betalen, geen grote bedragen, maar overwinning krijgen ze to* hog 300 frames. Steen heeft geprobeerd om de stroom vi naar België tot stilstand te «raar de reglementen van d tAai\r "^Ung of vergoedin -&6n transferbedirag va] °°k 'le€r. Reijns ziet dan t oplossing: het verandere dlrln a e? van de Konin derlandse Voetbal Bond.

de Stem | 1969 | | pagina 22