INNENKORT TE VERWACHTEN: erklaring over emengd huwelijk F. v.d. Poel in gelijk gesteld OUDE DOSSIERS HEROPEND PROCES TEGEN CALLEY PAS IN MAART O Tros-toto onjuist; sint bestaat wel ERK IN Geen extra verhoging hogere ambtenaren Jongen ernstig gewond bij vuurwerk-experiment Moord in Papendrecht Nieuwe voorschriften fakkels verkeerspolitie eg naar eenheid iet meer ijblijvend gEWIGING Afbreuk Keuze 4utmentaar Géén prijsverhoging toch korting en autobedrijf boeimeersingel 6 breda tel. 24400 Gearresteerden beschuldigd van moord Robb SER-advies geldt 1970 _i «I Uw reisgenoot naar elke bestemming is King. Elke King pepermunt is namelijk een „rondje energie" waardoor vermoeidheid minder kans krijgt. Omdat King stimuleert en activeert. Natuurzuivere King houdt monden fris en mensen monter^ DE STEM VAN ZATERDAG 6 DECEMBER 1969 1 (Door onze speciale verslaggever J. Spitz) toenkort zullen de grote christe lijke kerken in Nederland een mnlijke verklaring afleggen itr ie pastoraal betreffende ge tijde huwelijken. Een belangrijke d Door de kerken op weg naar èéi: erkenning immers van elk- rs huwelijksinzegening en -bege- ■jitij betekent, dat de kerken be- itieti met de logische consequen ts mn de wederzijdset, dooperken- j serieus te nemen. 'Deze laatste fct daarmee het vrijblijvende "tater, dat haar tot nu toe eigen -is. Een belangrijke daad ook voor U echtparen, die in gewetensnood irkeren. Het gemengde huwelijk is i orw land, met zijn fifty-fifty-ver- iing tussen de christelijke ge- clmppen, een sinds lang voor- tamd verschijnsel. In de tijd dut li kerken oppositioneel tegenover (li» stonden, en waarin van r.-k.- me risen werden gesteld, die in (O enkel opzicht blijk gaven van murdering voor de gewetensvisie de reformatorische partner, was lil gemengde huwelijk een hache lijk onderneming. De felste familie- Ktts en huwelijksproblematieken konden er door ontstaan. Daarvoor toordt m, van officieel kerkelijke lijle, alle reden weggenomen. Er rest echter nog een punt, waar- wr op korte termijn een oplossing (Widen moet worden: de weder ik erkenning van, eucharistie resp. nutaal. Anders gezegd: van de tawwraTOe. Juist canuit de si- ia Harin gemengd huwenden en i verkeren, wordt de vraag existentieel gesteld. Sinds 1 hebben de Nederlandse bis- goedgekeurd, dat protes ts, mits praktizerend in hun kerk a eensgezind met de geloofsopvat- mn de rooms-katholieke kerk, s ie huwelijksinzegening deel man de eucharistie. In de oe- tffloisclie pastoraal, die zich sinds- «I her en der ten aanzien van het- IWengde huwelijk ontwikkelt heeft, de pastores deze lijn door in i huwelijksleven: ook bij het kerkbezoek zou de refor- ie partner ter communie mo- B gaan, Andersom is echter nooit igd, dat de katholieke partner kan ismen aan het avondmaal. Zo- dit niet principieel geregeld is, W liet voor veel gemengd gehuw- moeilijk zijn, van stilzwijgende, pt klandestiene praktijken ge- Wi te maken. E» -verder: de principiële weder- "Jfe erkenning van eucharistie resp. 'loidmaal zou de laatste stap bete ts naar de volledige wederzijdse "Miskenning. Immers, erkenning pommunio, is in feite erkenning JM eikaars ambt. Juist dit laatste m algemeen als de testcase bij uit- voor een werkelijke oecumene, de kerken, in gelukkige plu- wmiteit, gezamenlijk arbeiden de begeleiding van alle gedoop- °P de weg van het evangelie. UTRECHT/DEN HAAG Binnenkort is in Nederland een offici ële verklaring te verwachten aangaande het huwelijk tussen refor matorische en rooms-katholieke christenen. Deze kan beschouwd worden als een vervolg op de verklaringen van wederzijdse doop- erkenning die in de afgelopen jaren tussen de rooms-katholieke kerk enerzijds en de Nederlandse hervormde kerk, de gereformeerde kerken en de evangelisch-Lutherse kerk anderzijds gegeven zijn. Direct na deze verklaringen immers hebben de kerken besloten tot bestu dering van gezamenlijke mogelijkheden en verantwoordelijkheden ten aan zien van gemengd huwelijk, intercommune en ambt. De oecumenische werk groep „gemengd huwelijk" waaraan ook de remonstrantse broederschap deel neemt, heelt nu een voorstel tot een verklaring over het gemengde huwelijk ingediend bij episcopaat en synodes. Deze zullen zich hierover nader beraden, waarna een oficiële interkerkelijke verklaring te verwachten is. In haar voorwoord op de voorge stelde verklaring zegt de oecumeni sche werkgroep, dat de kerken door de erkenning van eikaars doop, ervan uit dienen te gaan dat ook in de hu welijken tussen rooms-katholieke en reformatorische christenen „de ge meenschap in de heer" aanwezig is. Historische en culturele verschillen in geloofsbelij den en -beleven der kerken hebben problemen in deze hu welijken ingevoerd. Waarvoor de ker ken nu gezamenlijk pastoreel ver antwoordelijk zijn. De problemen spitsen zich toe ten aanzien van ge bedsleven, omgaan met de heilige schrift, kerkbezoek, sacramentsbele ving, doop en opvoeding van even tuele kinderen. In de gezamenlijke pastorele begeleiding van gemengde huwelijken dienen de kerken zich te laten leiden, niet door wat hen ver deelt, maar door wat hen verenigt, aldus de werkgroep. Wanneer de beide huwelijkspart ners lid blijven van hun kerk, zal de inzegening plaats hebben in de kerk die de huwenden zelf, in overleg met de pastores, kiezen. Bij de inzegening zullen de paptores van beide kerken aanwezig zijn, maar de dienst wordt geleid door de pastor van de kerk waar de plechtigheid plaats heeft en volgens de orde van dienst van die kerk, de zogenaamde „oecumenische huwelijksinzegening", waarvan de laatste jaren nogal eens sprake was, wordt niet gewenst omdat zij in feite afbreuk doet aan de erkenning van eikaars kerk-zijn. De vragen, over doop en christelijke opvoeding der kinderen (cautiones) zullen voor de huwelijksinzegening met de huwenden doorgesproken worden. Er mogen geen andere vra gen gesteld worden dan die voor de openbare viering vastgesteld zijn. Wanneer de huwenden de inzegening laten gebeuren in de katholieke kerk, kan een eucharistieviering volgen waaraan alle aanwezigen, ook protes tanten, volledig kunnen deelnemen (open communie). De deelname van katholieken aan het avondmaal wan neer de huwelijksinzegening in een protestantse kerk plaats heeft, moet nog nader bekeken worden. De oe cumenische werkgroep „Intercommu nie" zal hierover advies uitbrengen. De pastores van beide kerken zullen, samen met de huwelijkspartners, overleggen, hoe de verdere pastorale zorg uitgevoerd wordt. In elk geval zal daarin aandacht moeten worden besteed aan respectvolle begripsvor ming van de partners voor elkaar kerklidmaatschap. Gezamenlijk zul len zij oplossingen zoeken voor de deelname aan eucharistie en avond maal. tp!kA,G (KNP> Sint bestaat, ivmij? oto heeft donderdag- Sint v- onrechte meegedeeld, dant a-N'coiaas uit de kalender van de katholieke kerk is ge- ifnui* decemher staat op de heili- *2 6r voor Nederland, Sint- nor a 1)'ssc'l0P van Mira, vermeld. (Me 11616 kerk staat hij ook n0® Je n» 0l) de heiligenkalender, met Lading „naar keuze". 'os nn een besluit van paus Pau- ieilion i februari werden uit de sto„f® aknder> d»e namen van de Z1J werkelijk hadden bestaan. Zo nl? geschrapt van wie niet vast- D»tt,™6" °'a' de H- Christoffel. SeliilwV' f°f° het de kijker de mo staai j'o-46 i:ie2en uit 1. Sint be- Heer b'nt bestaat sinds kort niet niet meer Slnt bestaat sinds lang »fllb6staat sinds kort niet meer" J%ooMenSDde TR0S het enig juiste het "Pertinent oniuist". aldus !'?n de Over de doop en christelijke opvoe ding van kinderen uit een kerkelijk gemengd huwelijk zegt de ontwerp- verklaring, dat de keuze van de ker kelijke gemeenschap, waarin de ou ders hun kinderen zullen laten do pen, bij de verantwoordelijkheid van de ouders berust. Als teken van de erkenning van deze doop kan ook in de gemeente of parochie, waar de bediening niet ge schiedt, een bekendmaking en/of aantekening in het doopboek plaats hebben. Bij de opvoeding dienen de ouders een positieve houding aan te kweken ten aanzien van het evange lie, waarbij aldus de ontwerp-verkla- ring, aangeraden wordt, dat voor het onderwijs de keuze valt op een school waar les gegeven wordt in de geest van het evangelie. De mentaliteit van de interkerke lijke pastorale verklaring leunt aan tegen de richtlijnen die over enige te verwachten zijn van het secretari aat voor de eenheid te Rome. Deze nieuwe wetgeving betekent waarschijnlijk voor de situatie in ons land nauwelijks enige verandering. VERVOLG VAN PAGINA 1 Zoals bekend spitste het uitein delijke ontslag van v. d. Poel zich toe op het feit, of hij voordat hij de Haagse Phill Bloom en 30 fi- gunranten, die naakt voor de tv zou den optreden, in een Hilversumse studio op 7 oktober 1968, had ont vangen, zijn superieuren had moe ten inlichten. Bovendien ging het om de vraag of van der Poel professor Plate „on gevraagd" naar Canada had mogen laten gaan in verband met het ver trek van prinses Christina naar dit land om haar zangstudie te voltooien, zoals hij in zijn inleiding van zijn televisieshow op 7 oktober had aan gekondigd. De abitragecommissie is van oor deel, dat voor wat het eerste punt betreft, de uitzending niet op de beeldbuis is geweest en dat er alleen maar het plan bestond om dit te doen. De commissie neemt aan, dat na de opnamen in de studio de su perieuren wel zijn ingelicht. Op grond daarvan kan dus geen ont slag volgen, aldus de uitspraak. Inzake het tweede feit stelt de commissie, dat de aard van een der gelijke uitzending er toe kan lei den, dat de grens van het toelaat bare wat ruimer worden opgetrok ken en waarbij het improviserende element meer een rol speelt, dan bij een normaal programa het geval zou zijn. Bovendien, aldus de inhoud van de uitspraak, was er in het contract tussen van der Poel en de KRO niet nauwkeurig vastgesteld, dat eerstgenoemde zijn superieuren zou inlichten over eventuele „grapjes". Op grond hiervan mocht van der Poel, zo meent de commissie, even min worden ontslagen. ISRAëLISCHE vliegtuigen hebben kanaal aangevallen. Een Egyptische Egyptische stelilngen bij het Suez- woordvoerder verklaarde dat er drie Israëlische toestellen werden neer geschoten, maar in Tel Aviv - verze kerde een Israëlische woordvoerder dat alle machines behouden waren teruggekeerd. PREMIER Wilson van Engeland heeft staatssecretaris Maurice Foley naar Nigeria gezonden. Hij moet na gaan of er nieuwe -wegen zijn om door onderhandelingen tot vrede tussen Nigeria en Biafra te komen, PRINSES Andrew van Griekenland, de moeder van prins Philip, is op 84-jarige leeftijd in Buckingham Pa lace in Londen overleden. De prin ses was al zeer lange tijd ziek. Sinds oktober 1967 verbleef zij in het ko ninklijk paleis in Londen. (ADVERTENTIE) op de navolgende demonstratiewagens ESCORT 1969 2-deurs 1100 CORTINA 1969 2-deurs 1600 17 M S 1969 2-deurs 1700 17 M S 1969 2-deurs 1700 (pook) 20 M 1969 2-deurs 2000 Praktisch nieuwe wagens, amper in gereden op zeer gunstige condities. 100% garantie. BEL NU -Pertinent onjuist", aldus ntaar van het liturgiscl Nijmegen, na raadplegin: °ficiële stukken uit Rome tigcnelaar (Van onze redactie buitenland) LOS ANGELES Tegen Charles Manson, de leider van de hippie commune die verantwoordelijk wordt geacht voor de vijfvoudige moord zaak Sharon Tate, zal een vervolging worden ingesteld. Charles Watson, Patricia Kernwinkel en Lindi Louise Kasabian, de drie gearresteerde ver dachten, zullen worden beschuldigd van moord. Het hoofd van de politie in Los Angeles, Edward Davies, ver telde er niet bij of de beschuldigin gen inderdaad de moord op Sharon Tate en haar vrienden betreffen, of dat ook andere moorden een rol spe len die tot nu toe niet zijn opgelost en die de zaak van de „Manson-fami- Iie" met de dag duidelijker maken. Zeker is in ieder geval dat de sheriff van Los Angeles het dossier heeft heropend van Marina Elisa beth Habe, een 17-jarig meisje dat in januari van dit jaar op gruwelijke wijze vermoord werd aangetroffen in een ravijn vlakbij haar ouderlijke woning in Hollywood. Anderzijd» heeft de politie van Ukiah in Noord- Californië aan haar collega's ln-Los Angeles inlichtingen gevraagd over twee van de gearresteerde verdach ten die zich in Ukiah ophielden op een moment dat daar een dubbele moord werd gepleegd. Slachtoffers waren twee vrouwen, die op hard handige wijze waren gewurgd. De politie van Los Angeles probeert bovendien een relatie te vinden tus sen al deze moorden en de moord op twee jongemannen, de 19-jarige Do- reen Qual en de 15-jarige James Sharp, van wie de lijken werden ont dekt overdekt met messteken op 32 november in een woonwijk van Los Angeies. Evenals de leider van de commune, Charies Manson, interes seerden beide slachtoffers zich sterk voor het eccultime. Om de gaskamer te entlopen zal Susan Atkins (21), een van de gear resteerden, de jury vertellen wie de moord op Sharon Tate en nog zes mensen heeft gepleegd. Susan Atkins die ook wordt beschuldigd van (een andere) moord rekent erop dat zij door haar vrijwillige beken tenis de doodstraf zal ontlopen. WASHINGTON (Rtr.). De Amerikaanse eerste luitenant William L. Calley, die wordt beschuldigd van moord op zeker 109 Vietnamese burgers, is gedagvaard vandaag voor een legercommissie van onderzoek te verschij nen, die zich bezig houdt met de vraag waarom de beweerde massamoord van Song My eerst een jaar later in Washington bekend is geworden. Of schoon Calley is opgeroepen, is het nog niet zeker of hij ook zal moeten ge tuigen. Calley wacht in Fort Benning op berechting door een krijgsraad we gens moord op burgers in Song My. Men verwacht, dat het proces eerst volgend jaar maart zal beginnen. De legercommissie heeft reeds de bevel hebber gehoord van. de infanterie- compagnie die bij de massamoord be trokken zijn geweest. Kapitein Er- nest Medina heeft wel verklaard dat hij de lijken van 20 a 28, burgers heeft zien liggen nadat zijn compagnie het gehucht had aangevallen. Medina heeft wel toegegeven, „in stinctief" gevuurd te hebben op een Vietnamese vrouw, die naar hij aan neemt daardoor gedood werd. Hij was op onderzoek uitgfegaan naar aanlei ding van een gerucht, dat er een ge wapend lid van de Vietcong in het gehucht moest zijn. Hij trof een ge wonde vrouw aan en zag niet, dat zij gewapend was. Hij maakte aanstalten om weer weg te gaan, maar zag van uit zijn ooghoek een verdachte be weging. Toen vuurde hij „instinctief" op de vrouw. De aanval van zijn compagnie op het gehucht Song My was uitgevoerd in de veronderstelling, dat er een ba taljon van de Vietcong zich schuil hield. Hij zelf was het dorp pas bijna drie uur na het begin van de aanval binnengegaan. Tijdens de aanval van zijn troepen op het gehucht had hij radioberichten ontvangen, dat gewa pende Vietcongleden uit het dorp vluchtten. De 20 a 28 dode burgers die hij had gezien, waren vermoede lijk het gevolg, van kruisvuur ge weest. De Amerikaanse defensie heeft meegedeeld, dat het de beweringen bestudeert volgens welke een mari nierscompagnie, onder bevel van ma joor Charles Robb, schoonzoon van ex-president Johnson, wreedheden je gens burgers in Zuid-Vietnam zou lebben begaan. De stafchef van het .orps mariniers heeft aangekondigd, 'at alle beschuldigingen inzake /reedheden zullen worden onder- ocht- Majoor Charles Robb (zie foto hier- >oven) heeft gezegd, zelf niets af te weten van wreedheden bedreven Joor leden van zijn compagnie tegen burgers in Zuid-Vietnam. Bovendien kon hij niet altijd precies weten, wat ieder van de ongeveer 200 man van zijn compagnie deed. DEN HAAG (ANP). De Centrale van Hogere Ambtenaren heeft mee gedeeld dat staatssecretaris mr. C. v. Veen van Binnenlandse Zaken in de vergadering van de centrale commis sie voor georganiseerd overleg in ambtenarenzaken de suggestie om hogere ambtenaren gedurende de ko mende vier jaar een extra salarisver hoging te geven heeft agewezen. BREDA. De kop van hét bericht over de SER-adviezen tot verhoging van de AOW en de toekenning van vakantietoeslag aan bejaarden geeft aanleiding tot misverstand. Zoals uit het bericht in onze krant van gisteren blijkt, wil de SER deze verbeteringen reeds het komende jaar ingevoerd (Van een onzer verslaggevers) WASSENAAR —De 18-jarige L.R. een leerling van een analisten- school is gistermiddag zeer ern stig gewond geraakt hij een hevige ontploffing, die door hemzelf is ver oorzaakt. De jongeman was in een schuurtje achter zijn woning aan het experimenteren met explosieven voor vuurwerk. Omstreeks kwart over drie werd een wandelaar, die op een afstand van ongeveer vijf meter van het schuurtje liep, door een hevige explo sie omver geworpen. Het bleek dat er iets mis was gegaatn met het ex periment van R. Deze is zwaar ge wond naar het ziekenhuis gebracht. De linkerhand moest geamputeerd worden terwijl hij ook zijn linkeroog moet missen. Hij heeft diverse zwa re verwondingen over het gehele li chaam VERVOLG VAN PAGINA 1 Rond half twaalf keerde Adri in zijn woning terug. Hij beide onmid dellijk zijn broer en liet hem weten watt er was gebeurd. Daarna lichtte hi( zijn 15-jarige zoon Marx im: „Je hebt geen moeder meer. Ik heb haar vermoord", zo had hij de jongen ver teld. Om kwart voor twaalf belde Adri K. de politie. Thuis liet hij de rechercheurs weten wat er was ge beurd. Tegen een uur 's nachts vond de rijkspolitie te water het swa-ar- vermirikte lichaam van .Neeltje van der W. in de Merwede op dertig me ter afstand van de plaats waar de beide mannen de vrouw in het wa ter hadden gegooid. Adri K. en Rinus V, werken bei den in een sociale werkplaats te Dor drecht. Adri is daar hoofdopzichter met Rinus ais ondergeschikt opzich ter. Volgens de politie van Papen drecht had Adri, alleen al uit hoofde van zijm functie, groot overwicht op zijn veertien jaar oudere collega. Bei de mannen kenden elkaar al gerui me tijd en zjj waren, ondanks de hiërarchische verschillen op het werk vrienden. Al jaren geleden had Adri Rinus deelgenoot gemaakt van de moeilijk heden die hij voortdurend met zijn vrouw had. Langzamerhand waren de gesprekken die de twee over die problemen hadden, uitgemond in re gelrechte moordplannen. Talloze ma len had Adri zijn vriend gevraagd hem bij het uitvoeren van deze plan nen behulpzaam te zijn. Volgens de politie had Rinus die hulp steeds toe gezegd, bij wijze vam vriendendienst. Adri was echter bereid iets terug te dioen, als zijn vrouw zou zijin gedood. Het staat namelijk vast dat de hoofd opzichter zijn ondergeschikte kort ge leden een geldbedrag van enkele dui zenden gulden-s beloofde als hij.zo-u meehelpen het moordplgn tot uitvoe ring te brengen. „Wjj weten no-g niet hoeveel Adri K. had beloofd. Het was voor zijn vriend in ieder, geval veel geld", zo verklaarde de politie. Toch wil de politie vooralsnog niet aannemen dat Rinus V. zijn mede werking verleende Omdat hem een grote som geld in het vooruitzicht was gesteld. „Hij maakte de indruk wat labiel te zijn. Het lijkt er op dat Adri K. een groot overwicht op hem had", aldus de politie. Op bet ogenblik verblijft Adri K. in een cel van de rijkspolitie in Pa pendrecht. Rinus V. die midden in de nacht door de politie hri Dordrecht van zijn bed werd gelicht, is overge bracht naar h-et politiebureau in die plaats. Beide mannen hebben het misdrijf volledig toegegeven. Volgens d-e politie zijn de twee zeer mede deelzaam en niet van plan om iets te verzwijgen. Vrijdagmorgen had Adri K. tegen een opperwachtmeester, die hem een verhoor afnam, over zijn motieven gezegd: „Ik haatte mijn vrouw tot in de grond van mijn hart. Al jarenlang zei ze tegen me dat ze me zou vernietigen. Hetziet er nu naar uit d-at ze gewonnen heeft." De twee daders waren nog n-ooit met de politie in aanraking geweest. Zij stonden in de buurt gunstig bekend. Goede morgen, geheel of nog maar half uitgeslapen pakjesav-ondvier- derbs! Ik hoop tenminste voor u diat u nog even tijd hebt voor dit weer zeer lezenswaardige produkt van mijn collega's (en mij), wat simpelweg „de krant van zaterdag 6 december" pleegt te heten. Ik mag namelijk aannemen .dat u vandaag rryeer dan druk bezet bent met het weer op gang brengen van uit de rails gedraafde treintjes en race-autootjes, het uitproberen van petieterige paraplutjes, het opvan gen van blokken die door de jongste door de ruiten op straat dreigen te belanden en het opnieuw ter plekke brengen van uit-de-kom-gedraaide poppearmpjes. Afgezien van uw kiespijn?!?! Lardinois lijkt mij nagenoeg de eni ge minister die een fijne Sinterklaas avond heeft gehad. De goedkope bo ter is erg in trek, heeft hij gezegd, zo las ik gisteren in de krant. Hij lijkt de enige die nog niet te veel boter op zijn hoofd heeft. Maar intus sen heeft-ie een boterberg (zij het in EEG-verband) op zijn hoofd. Nee, dan zijn collega Beeam&nk. Sint-Beernink, mag ik wel zeggen. De waarlijk goedheilig man deelt dé door hem indertijd gesmokkelde si garetten uit aan zijn personeel. En de ndet-rokers dan? Hebben die te vens geïmporteerde repen chocola ge kregen? Wat heeft een soldaat en waarvan? Een soldaat heeft twee paar schoe nen waarvan één onder zijn bed. Maar het blijft natuurlijk prettig te weten dat we deze winter geen griepepidemie te vrezen hebben. Het geen overigens niet betekent dat u geen griep krijgt. Mijn verlanglijstje, daar zitten jullie toch op te wachten, nietwaar? Ik wil u alvast wel zeggen dat ik even teleurgesteld ben als wat ik mijn antipode zou kunnen noemen, de reactionaire rijwielhersteller van gisteren (die ik inmiddels toch aar dig ben gaan vinden). Goed mijn lijstje: Een maxi-jas, een politeefluit, een rood fietsvlaggetje, een nietuw kabinet, vrede, een ingezonden brief, lang haar, een seksboetiek, een heet hangijzer, boterbergschoenen, eiierbargstruifomboerenomeletvan temaken, een letter (M). Edoch, niets van dat alles was mij gegund. Ik kreeg: een oranje vlag getje, een diplomatenkoffer-om-mijn- brood-en-appelAn-mee-te-nemen, een nieuwe voetbalbroek, een flesje na-scheer, een post-frustratiesyn- droom, e,en kater. Zo ziet ge, vrienden, een miskend genie is er niets bij. „Grote Frits", ofwel Frits van der Poel is er beter vanaf gekomen. Zo ziet ge (ander maal): nou krijgt-ie toch gelijk. Ik geloof dat er weinig verschil van mening zal bestaan over de aan wijzing van de doordraver van deze week. Juist, Sint! Maar voor het overige wens ik Sint en Piet, en iedereen die nog teleur- gestelder is dan ik, een troostrijk weekeinde. MERIJN. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De fakkels, die de verkeerspolitie soms langs autowegen gebruikt, worden steeds meer ook door particulieren gehanteerd. Mede hieröm heeft staatssecretaris Keyzer (Verkeer) besloten het gebruik ervan aan strengere voorschriften te onder werpen. De fakkels vallen eigenlijk onder de bepalingen van vuurwerk. Voortaan moeten deze rood licht verspreidende waarschuwingsfakkels, die uit de Verenigde Staten worden ingevoerd, voldoen aan bepaalde voorschriften. Verder moet er duide lijk en opvallend een gebruiksaanwij zing in het Nederlands op staan en omlijnd de waarschuwing „gevaar lijk, zeer brandbaar, buiten bereik van kinderen houden". (ADVERTENTIE) Natuurzuiver

de Stem | 1969 | | pagina 17