Krachtig pleidooi voor herziening van statuut van het waterschap „Een geweldige hond" PROEFMETSELEN IN GOES ASBEST BEZIG EEN PROBLEEM VOOR VOLKSGEZONDHEID TE WORDEN tachieting wacht OP 50-JARIGJUBILEUM POLDER- EN WATERSCHAPSBOND Voor het eerst samen Tot* ZEEUWSE BEJAARDEN IN KRO- AUDITIE e vorst Matig Thomassen wil best af van haven portefeuille stand voor r.-k. igilde >t Tsloeg 31J volleybal ief ZVU g over academie ïgem Gewond na slip te Kortgene Gestolen Mercedes terug commissie Al in 1887 Mogelijkheden Diepdelvers- B. en w. van Vlissingen maak spoed met verhoging zeewering Tijd benutten Beroep Domburg voor Raad van State .sTu Dr. J. Stumphius bestudeerde zeldzaam voorkomende kankersoort Dodelijk Niet in Nederland Gewild artikel 2 3 DE STEM VAN VRIJDAG 5 DECEMBER 1969 3 n Jasper zv J. <Je le Lange; Karin He- ïelink en K. L. de Job zv A. A. Wal. C. de Visser; Brian ooms en M. Scheele. I. Wisse 83 jr e.v. J. Steutel 75 jr e.v, eke. WD: J. C. Wilhelm J. Hamelink en S. en; A. E. Tanghe eii IJzendijke; L. Ver- l. de Putter, Axel; K. 3. W. Boeije; J. Ko en, Terneuzen. A. van Biezen en M. Goes; W. Faasen en *e, Terneuzen; G. p. de Vos. correspondent) Dinsdag 9 diecember idt de heer W. Blom- jansteen een voor- leden van het r.-k. in hotel De Graan- De avond begint om >mmaart zal vertellen ïaar Australië, waarbij zoek bracht aan Egyp- nder wordt toegelicht correspondent) [n de eerste klasse van idrijfsvolleybal hadden teelde wedstrijden een op. De wedstrijd tussen en laatst gerangschik- ibo en Olmulo eindigde gemakkelijke overwin- Combo dames. De ach- Olmulo op de rest is [overbrugbaar. 'J behaalde een zwaar aar verdiende overwin- itex dat een eervolle ne- Na zeven wedstrijden ;am nog steeds ongesla- en: Combo - Olmulo Clitex 31. KPJ 7 14;' 2 Mavo 6 8; 4 Morres 8 8; 5 Milock 9 6; 7 Olmulo 8 2 pnt. de klasse leden de CVC Jlinge ee<n onverwacht laag tegen Scholencom- gelijk stond in de rang- overwinning van laatst m was zeer verdiend, zeer gemakkelijk van heeft zich nu wat uit regionen weggewerkt, en: Scholencombinatie ybeert - Hema A 4—0. i Dageraad 7 13; 2 Scho- ,e 7 12; 3 CVC 8 10', i 5 Neckermann 6 7; 6 Lj- Wilking 8 3; 8 Hema A i B 7 0 punten. >nze correspondent) 1G Op een matig be nkomst m de Burgarzaa mrgse gemeentehuis he™ eder, directeur van nie uit Maldegem, een g gegeven van de a en werkwijze van J erkgroep West-Zeeuws^ van de Z.V.U. had to komst besloten, omdat zo tijd pogingen hadden ,m ook in West-Zeeuws^ een dependance vorming van de g Inmiddels was me ing gekomen dat litstekende academie de cursussen op J® geheel gratis terrtj tegen redelijke P feschaft. De heer W men in principe toekomst sa("g 0, werken maar hierv» ;t moeten worde" het gemeentebes dat zich op z«" btetie .den tot het ,Maar", zo zei a t Belgische 'iet aan datt®*®* indse kant voldoende komen, dit verwezen"! )ïl". ai van ,e is aal i aa dat in de te mtact net *em. wenden ir i het er andse onze CHT lij J- :hutters vogel: gië: le auwe Je Caluwe, A. Rombaut, eine de Hoeve (ADVERTENTIE) Interieurverzorging Fa. Van Dronkelaar, Zuidzande, tel. 01170-2161 Terneuzen, Zuidlandstraat 14-, tel. 01150-3529 iedere vrijdag kijkavond tot 21 uur in Zuidzande (Van een onzer verslaggevers) B0SCHKAPELLE „Een geweldige hond". Dit zegt Frans van Leuven met een spoor van trots in zijn stem over de kleine poolhond van een jaar oud. Het dier wijkt niet van de zijde van zijn baas, die hoewel invalide toch elke dag flinke fietstochten maakt. De poolhond vergezelt hem daarbij iedere morgen trouw. „Niet thuis", staat er met zwarte letters op de deur van zijn woning in Boschkapelle. Het kaartje staat er overigens ook als hij wel thuis is. Grote gedeelten van de dag brengt hij door met fietsen. Hij heeft bere- Send, dat Loeki op sommige topda gen wel negentig kilometer moet hebben gelopen. De gemiddelde at- stand per dag is dertig kilometer. In totaal moet het kleine'pittige hondje er nu zo'n zesduizend kilometer op hebben zitten. „Hij wil per se mee' vertelt de heer Van Leuven. „Als ik me klaar maak om te vertrekken zonder Loeki mee te nemen, dan a u net 20 larLg tot van ge dachten verander." Overigens laat de wandelende hond zich voor haar Prestaties goed belonen. Na een be paalde afstand moet ze steeds op vaste Plaatsen haar gebruikelijke portie hondevoer kunnen nuttigen. Anders Bij de foto: De heer Van Leuven met zijn poolhond. verzet ze geen voet meer voor de an dere. Een bijzonder poolhondje, dat bovendien nog goed met de kat van de heer Van Leuven kan opschieten ook. (Van onze correspondent) KORTGENE Op de kruising -*oordlangeweg - Colijnsplaatseweg j? de bestuurder van een Fiatbusje uit Kortgene, met zijn voertuig in sen slip geraakt en tegen een boom Bereden Hierbij werd de bestuurder, die onderweg was om werknemers op halen met zijn auto, vrij ernstig gewond Hij moest per ambulance overgebracht worden naar het Berg- achtziekenhuis te Goes. De auto werd totaal vernield. (Van onze correspondent) VLISSINGEN In de van Dis hoekstraat werd door twee jongens een Belgische Mercedes geparkeerd. Een inwoner van deze straat bemerk te dat alles aan de auto, zoals stuur en portieren zorgvuldig werden af- gepoetst met zakdoeken. Hij ver trouwde dit niet en waarschuwde di rect de politie. Het bleek een op 16 novembei j.l. gestolen auto te zijn van een Belgische arts uit Evergem. Uit de auto waren de radio en mo bilofooninstallatie gesloopt, terwijl diverse eigendommen van de betrok ken persoon die op het moment van de diefstal in de auto waren, even eens waren verdwenen. Toen de poli tie arriveerde waren de jongens in middels verdwenen. De recherche stelt een onderzoek in. „Een menging van deze beide mo gelijkheden, zoals door de Unie van Waterschappen is beproefd, is als tij delijke oplossing aanvaardbaar, maar biedt in principieel opzicht weinig perspectief" Prof. De Goede zei het te betwijfelen dat de zogenaamde „diepdelverscommissie", die een on derzoek instelt naar de functie en structuur van de waterschappen, werkelijk vruchtbare aanbevelingen kan doen, indien zij geen deel heeft aan de discussies en aanbevelingen van de raad voor de territoriale de centralisatie, die een overlappende studie-opdracht heeft. (Van onze correspondent) MIDDELBURG „In een tijd als de onze, waarin de water staat en dus ook het waterschap de belangen heeft te dienen, niet alleen van de land- en tuinbouw, maar ook van handel en industrie, van scheepvaart en visserij, van volksge zondheid en natuurschoon, bestaat verontrusting over het feit dat nog steeds geen principiële wijziging is gebracht in het bestuurlijk en financieel statuut van het waterschap, wel dege lijk aanleiding". Dit zei prof. dr. B. de Goede in een rede ter gelegenheid van het vijftigjarig jubileum van de Zeeuwse Polder- en Water- schapsbond tijdens een algemene vergadering in Middelburg. „Het waterschap is een doelcorpo ratie, een vorm van functionele de centralisatie, maar het mist nu juist datjgene wat men van een doelcorpo ratie wel verwachten mag: het unie ke van haar verschijning", aldus prof. De Goede. Een bedrijfschap als b.v. dat voor de landbouw behoeft naast zich geen ander lichaam te dulden dat zich met een volkomen vergelijkbare taak zal bezighouden. Bij het waterschap lig gen de zaken echter anders, zo zei prof. De Goede, daarbij citerend uit een aantal wetten. Het waterstaatsbelang werd door een kamerlid in 1887 omschreven „Het watersehapsgezag is het aller eerste en het allermeest noodzakelij ke dat in Nederland bestaat en be staan moet. Dat gezag zorgt immers voor het behoud van de bodem waar op wij leven, en zonder welke wij niet kunnen bestaan". In dat licht bezien kan de roep tot vernieuwing niemand verbazen. Prof. De Goede wees er op dat de waterschappen zich tot de Tweede Wereldoorlog niet in de actualiteit geplaatst nebben gezien. „Men ging nergens vanuit, simpelweg omdat men zich het bestaan van het water schapsinstituut niet of nauwelijks be wust was". „Februari 1953 heeft voor de wa terschappen ten volle zichtbaar ge maakt wat met betrekking tot de waterkering altijd zij het vrijwel verborgen aanwezig is geweest; dat de meerzijdigheid van functie, die waterstaatswerken kunnen heb ben, al in grootmoeders tijd bestond, maar pas nu een penibele actualiteit heeft gekregen. De taak van het waterschap is. nimmer een zaak ge weest die qua principe of allereerst voor de financiële rekening van de ingelanden behoorde te komen. Men behoort de consequenties daarvan nu eindelijk te trekken". Prof. De Goede betoogde dat een substraat van grond- en gebouwen eigenaars altijd een te smalle basis voor bestuur is geweest, waaraan men nu eindelijk eens wat moet gaan doen. i „Men kan met de noodzakelijke wijziging van het waterschapsbestel twee kanten op: men kan negeren dat het waterstaatsbelang allereerst dn allermeest een algemeen belang is met vele vertakkingen in de sfeer van andere algemene belangen. Men kan ook het Nederland-wijde aspect van het waterstaatsbelang voorop stellen, maar dan zit men met het substraat als een onverteerbaar brok in zijn maag" aldus prof. De Goede. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het college van b. en w. van Vlissingen heeft in een schrijven aan de minister van Ver keer en Waterstaat de aandacht ge vestigd op de noodzaak om de zeewe ring bij de boulevards Bankert en Evertsen te Vlissingen met spoed te verhogen. Naar b. en w. van Vlissingen mee delen, hebben zij over de kwestie van de verhoging van de zeewering, besprekingen gevoerd met het water schap Walcheren. Volgens de des kundigen Van het waterschap is het technisch mogelijk om reeds in 1970 met de werkzaamheden te beginnen. De urgentie van deze werkzaamhe- den wordt door b. en w. van Vlissin gen omstandig aangetoond. De brief aan de minister van Ver' keer en Waterstaat heeft ten doel, duidelijkheid te verkrijgen omtrent de vraag of er reeds in 1970 rijksgel- den voor dit waterstaatkundige pro ject beschikbaar zullen zijn. „Op uw ontwerpbegroting 1970 hebben wij geen gespecificeerde post voor dit project aangetrokken. Het is uiteraard mogelijk, dat onder de niet gespecificeerde posten gelden zijn uitgetrokken. Mocht dit echter niet zo zijn, dan zouden wij u erop willen wijzen, dat uit het oogpunt van vei ligheid, verhoging van de zeewering dringend gewenst is", aldus b. en w. in hun brief, die er ook op wijst dat het Vlissingse college aan zijn ver antwoordelijkheid te kort zou doen, indien niet nogmaals de aandacht van de minister op deze voor Vlissingen zo vitale aangelegenheid zou zijn ge vestigd. Afschriften van de brief zijn gezon den aan de Tweede Kamer en aan de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in Zeeland. DE AMERIKAANSE geheime dienst heeft in San Francisco de 27-jarige David Hilliard, stafchef van de bewe ging van de „Zwarte Panters" aan gehouden op beschuldiging van be dreiging van het leven van president Nixon. „De waterschappen zullen bij raad en commissie moeten bepleiten dat met hun negatie wordt gebroken- en dat er bij de bestudering van het vraagstuk der bestuurlijke reorgani satie van wordt uitgegaan dat 't wa terstaatsbelang allereerst een Ne derlands belang is, zo goed als de milieuhygiëne en het openbaar ver voer. Dat zou geldelijke en bestuur lijke gevolgen moeten hebben, zodat eindelijk gebroken wordt met het huidige systeem". De waterschappen dienen dat naar de mening van prof. De Goede te doen met enerzijds begrip voor het deel genootschap in het gewest ander zijds met hun claim op erkenning van partiële eigendom ondanks dat deelgenootschap. Met de realisatie van deze ideeën, gepaard gaande met ingrijpende wetswijzigingen, zullen vele jaren gemoeid zijn Die tijd zou men kun nen gebruiken voor aanpassing van de waterschappen aan deze tijd. Zo zouden de waterschappen kun nen beginnen met hun instelling voor de Nederlandse burger zicht baar te maken door openheid en openbaarheid. In de tweede plaats zouden de waterschappen in de tus senperiode geen genoegen moeten nemen met een rijkssubsidie uitslui tend gebaseerd op een begrotings post. „Indien er een wet zou komen die voor het rijk een verplichting schenkt tot periodieke uitkering aan waterschappen naar nader aan te ge ven maatstaven, 'zou niet alleen meer zekerheid bestaan over de voortduring van het subsidie, maar tevens een opening zijn gemaakt naar de inschakeling bij andere li chamen, wier middelen nu reeds worden gevonden niet bij gekwalifi ceerde personen, maar bij allen die deel uitmaken van de staat en tot het opbrengen van belastingen bij machte zijn MIDDELBURG Enige weken ge leden is de KRO-radio begonnen met het houden van audities voor bejaar den. De primeur hiervan had Hel mond, waar 's middags tussen twee en zes uur een twintigtal bejaarden present was of om zelf het beste be jaardenbeen naar voren te zetten of om te horen hoe anderen het er af brachten. Hierna volgden o.m. Hoorn, Veen- dam Oldenzaal, Den Haag, Ooster hout en Nijmegen, waar met min stens evenveel enthousiasme werd gezongen. Maandag 8 december zal de KEO- radio in de personen van Kees Schil- peroort en Jos Timmer zitting hou den in café-restaurant „De Een dracht" te Middelburg, en de micro foon wijd openzetten voor iedereen boven de 65 jaar, als die hij of zij tenminste een OUD Nederlands lied ten gehore kan brengen. Dat lied moet dan minstens even oud zijn als de zanger of de zangeres zelf, waarbij mag worden aangete kend, dat noch Schilperoort noch Jos Timmer er voor terugschrikken het lied in dialect te aanhoren. De KRO zal de deelnemers muzikaal bijstaan in de vorm van een pianist maar zij mogen, als zij dat wensen, ook zichzelf begeleiden of laten be geleiden. Aan het eind van de middag zal worden beslist wie het meest curieu ze lied ten gehore heeft gebracht. Deze prestatie wordt beloond met een optreden, begeleid door het Huis orkest van de KRO onder leiding van Jo Budie, voor de KRO-radio in het programma „Van Twaalf tot Twee" op dinsdag 16 december aanstaande. (Van onze correspondent) DEN HAAG Voor de Raad van State werd een beroep bij de Kroon behandeld van de gemeente Dom burg tegen het besluit van Gedepu teerde Staten van Zeeland, waarbij het verzoek om af te wijken van de bepalingen van de gemeenschappe lijke regeling voor het bouw- en wo ningtoezicht en op Walcheren uit de ze regeling te treden, werd afgewe zen. De gemeente is van oordeel, dat de centrale dienst voor bouw- en woningtoezicht op Walcheren wat Domburg betreft, niet behoorlijk, functioneert. Gedeputeerde Staten hebben dit verzoek afgewezen op grond van de consequenties en problemen, welke zich voordoen bij het oprichten en in stand houden van een eigen der gelijke dienst voor kleine gemeen ten. De gemeente Domburg heeft hier tegen aangevoerd dat de centrale dienst niet de gewenste waarborgen bleek te geven. De argumenten van Gedeputeerde Staten liggen naar de gemeente meent niet in het vlak van de organisatorische uit werking. maar in dat van het per soneelsbeleid. Zij hebben daarom geen objectief oordeel gehad van de situatie. Adviezen aan Gedeputeer de Staten geven ook toe dat een re organisatie van deze dienst noodza kelijk is. In het verleden zijn dan ook con flicten ontstaan, die nooit tot een bevredigende oplossing zijn ge bracht. Hiervan werden voorbeel den genoemd. De gemeente Dom burg kan een goed functionerende dienst garanderen. Zij vroeg vernie tiging van het besluit van Gedepu teerde Staten. correspondent) Aan 4e Th. Mervis, JJ. zij vog el J e Hulst, Koewacht vogels: v,. Vooruitzichten voor zaterdag zondag, JPgesteld door tat K.N.M.I. op donderdag ooi 18.00 uur* Plaatselijk enkele sneeuwbuien met in de nacht lichte w en <laar mat'£e vorst. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. I J??r ?aterdag: aantal uren zon: nun.-temp.: 1 tot 7 graden on- jl no™aal; max.-temp.: 3 tot 8 gra- J„° - F ncrmaal; kans op een dro- nmBeri van minstens 12 uur: 90 etJI kans op een geheel droog etmaal: 60 proeent. ?"ndag: aantal uren zon. j min--temp.: 1 tot 'i graden on- eraan0rmaa' max.-temp.: 2 tot 8 dmo n 01K'er normaal; kans op een 70 Periode van mmctfmc 19. ïidiT" Deriode van minstens 12 uur: 3,cent: kans on maal: 40 procent. üf°ce"ï: kans °P eer> geheel droog (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het besluit van het havenschap Vlissingen- Oost i.o. om een vestiging van de Canadese Asbestos Corporation niet in Zeeland toe te laten, is zoals wij gisteren meldden ge baseerd op het gevaar voor de volksgezondheid van een derge lijk bedrijf. In eerste instantie is het besluit te danken aan de stu die en het proefschrift van dr. J. Stumphius, bedrijfsarts van de NV Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen, over de inwerking van asbestvezels op het longweefsel. Dr. Stumphius stelde vast, dat in ademing van asbeststof niet alleen tot een beroepsziekte bij asbestbe- werkers. asbestose genaamd, kan lei den, maar ook tot het zogenaamde diffuus mesothelioom. Dit is een zeldzaam voorkomende kankersoort. Naar de oorzaken zijn, aldus dr. Stumphius, al heel wat onderzoekingen verricht, doch hier bij deden zich enkele moeilijkheden voor. Het ziektebeeld van het dif fuus mesothelioom doet sterk den ken aan allerlei andere ziekelijke afwijkingen. Bovendien verloopt er een zeer lange tijd tussen het con tact met de verwekker van het ziek tebeeld (dr. Stumphius vond het asbest) en het optreden van de ziek te. Deze periode varieert van twin tig tot veertig jaar! Het is begrijpelijk, dat „asbest- contacten" van een dusdanig lange tijd geleden niet of nauwelijks meer te achterhalen zijn. De bewuste kankersoort is on gevoelig voor enige vorm van thera pie en zij voert de lijder onherroe pelijk ten grave. De ziekte kan wor den veroorzaakt door zeer geringe hoeveelheden asbest te weinig om een manifeste asbestose te doen ont wikkelen. Men vindt haar, aldus dr. Stumphius, bij bewoners van de om geving van asbestmijnen en asbest- fabrieken, bij huisgenoten van as- bestwerkers, bij incidenteel asbest- werk in een ver verleden etc. Bij het onderzoek dat dr. Stum phius als bedrijfsarts van „De Schel de" verrichtte, viel hem op, dat op Walcheren een ongekend groot aan tal mesotheliomen voorkwam. Geen van de patiënten had een echte as bestose. De ziekte was veroorzaakt door zijdelings contact met asbest. Er wordt nu in Nederland inten siever naar deze kanker gespeurd en de eerste resultaten lijken, aldus dr. Stumphius, onheilspellend. En dit, ondanks het feit, dat ons land nau welijks grote asbestindustrieën kent. „Asbest is bezig een volksgezond heidsprobleem te worden", conclu deert dr. Stumphius. Omdat het vluchtige contact met asbeststof reeds kan leiden tot een optreden van de bepaalde longkan kersoort na vele jaren, is volgens dr. Stumphius feitelijk geheel Neder land met zijn geconcentreerde bevol king als vestigingsland voor 'n as- bestindustrie ongeschikt. Bij onder zoekingen in iFniand is gebleken, dat op ruim 25 km afstand van 'n asbest - mijn nog asbestvezels in de atmosfeer voorkwamen. Het gaat om lange ve zels, die de dikte van een tiende mi cron hebben en die bij inademing diep in het longweefsel worden ge zogen, waar zij hun heilloos werk aanvangen. De normale beschermingsmechanis- men van de menselijke luchtwegen zijn tegen de venijnige vezel niet op gewassen. Bovendien verteert de ve zel niet. Behalve bij het transport van de ruwe grondstof, waaruit asbest wordt gewonnen, komt ook bij de verwer king van het afvalprodukt (voor de wegenbouw e.d.) een aanzienlijke hoeveelheid gevaarlijke vezels vrij. De Asbestos-Corporatios zou, bij vestiging in Zeeland, naar schatting 300.000 ton asbesterts aanvoeren, waarvan na bewerking 100.000 ton gezuiverde asbestvezels en ongeveer 200.000 ton afval zouden ontstaan. Bij het instituut voor gezondheids techniek heeft men berekerui, dat door één en ander ongeveer twee duizend ton inadembaar asbeststof zou vrijkomen, waarvan het groot ste deel wordt gevormd uit inadem- bare asbestvezels met hun fatale bijwerking. Door zijn uitstekende isolerende eigenschappen in asbest in de mo derne tijd een zeer gewild artikel. De wereldproduktie bedraagt mo menteel vier miljoen ton per jaar. Volgens dr. Stumphius is het aantal toepassingen van asbest thans zo groot en veelzijdig, dat een com plete inventaris van asbesthouden de materialen niet meer opgesteld kan worden. Een bijkomende factor is, dat asbest een betrekkelijk goed koop materiaal is. (Van een onzer verslaggevers) GOES Vijfentwintig jonge bouwvakkers uit Noord- en Zuid- Beveland hebben onder leiding van de heer J. Provoost, consu lent bij de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf, een complete werk dag besteed aan het maken van een metselwerkstuk als onderdeel van een voortgezette' cursus bij de Stichting Vakopleiding Bouw bedrijf. Het was voor het eerst dat de vijf tien- en zestienjarige jongens tege lijk, en onder dezelfde omstandighe den, hun werkstuk konden maken. Voorheen deed ieder dat bij zijn ei gen werkgever, zoals dat nog bij de timmerlui het geval is. Bouwmate- rialenhandel Pilaar was door de re gionale opleidingscommissie bereid gevonden twee dagen lang een loods van zijn bedrijf af te staan op het natte industrieterrein, waarin de jon gens ruimte genoeg gevonden om hun prille vakkennis te demonstreren. Gistermiddag begon het metselwerk al aardig uit de verf te komen zoals uit de foto blijkt. Vandaag wordt nog tot vijf uui verder gewerkt. Zaterdagmorgen kunnen familieleden en de patroons van de jongens de werkstukken ko men bekijken. Maandagavond zullen zij in de l.t.s. aan de Bergweg tege lijk met de proefstukken van de tim merlieden aan een kritische beschou wing worden onderworpen van de op leidingscommissie. Hierbij zijn de ouders ook uitgenodigd. Tevens kun nen zij alle gewenste inlichtingen over de opleiding krijgen. (Van onze correspondent) ROTTERDAM Burgemeester Thomassen heeft in een interview met een Rotterdams dagblad ver klaard. dat indien het nieuwe colle ge van b. en w. in Rotterdam vindt dat een ander dan hij de havenpor tefeuille moet beheren, hij niet op zijn achterste benen zal gaan staan. Burgemeester Thomassen zegt dat hij bereid is over een andere porte feuilleverdeling te praten en voorts dat hij meent dat de havenporte feuille verenigd met een aantal an dere taken wel eens een te zwaar karwei voor één man zou kunnen zijn. De uitlatingen van de Rotterdam se burgemeester doen het vermoe den rijzen dat hij door de knieën is gegaan voor de eisen van zijn eigen partij. De Partij van de Arbeid, die zich zowel in de gemeenteraad als in de Rijnmondraad steeds sterker afzet tegen het welvaartsbeleid dat Rot terdam (onder leiding van burge meester Thomassen) voert, meent namelijk niet de verkiezingen met een welvaartsprogramma te kunnen ingaan zolang een krachtfiguur als Thomassen in zijn functie als wet houder van de haven een wel- Vaartsprogramma uitvoert.

de Stem | 1969 | | pagina 3