Subsidie voor meer selectieve visserij Bezwaren bij NCB tegen samengaan Zeeuwse kringen Sint reikte prijzen winkelactie uit Piet Bulthuis bleef zichzelf trouw, 70 jaar lang Krac van s „Een gew VOOR SPOELSORTEERMACHINE OP 50-JARK POLDER- E Unieke huwelijksmis Eerste keuringsdag van hondensport Begin soos-seizoen te Vogelwaarde CLINGE MOET EANG WACHTEN OP EENING Cursus handenarbeid Lezing over kunstacademie Maldegem Bejaardenscliietiné in Koewacht Mati ge vorst EDITIE VQOR ZEELAND mantels mantelkostuums Fruittelers Hoogwater Koewacht Burgerlijke s'and Te Hulst Sinterklaasbal voetbalclub te Hansweert Zaamsiag Burgerlijke stand Lezing voor r.-k. vrouwengilde te Hulst KPJ versloeg G it e x bi j bedijfsvolleybal Krijt op Tijd wint Van 't Anker Initiatief ZVU Gewond na slip te Kortgene DE STEM VAN VRIJDAG 5 DECEMBER 1969 2 =3 DE HAAG (ANP) Om een meer selectieve garnalenvisserij in de kustwateren te bevorderen, zal minister Lardinois (visserij), een vas te bijdrage van 3000 gulden bij de aanschaf van een zogenaamde „spoelsorteermachine". Dit ongeveer 8000 kostende ap paraat (een Nederlandse vinding), heeft de eigenschap, dat bij het spoe len en sorteren de jonge garnalen levend in zee kunnen worden terug zet. Zodoende krijgt de jonge gar naal de gelegenheid om uit te groeien tot marktwaardige consump- tieprodukten. Daarnaast zal minister Lardinois kwaliteitspremies voor garnalen van respectievelijk 40 cent per kilo en 20 cent per kilo introduceren naar ge lang het in gebruik hebben van een spoelsorteermachine of een schud- zeef. De aan het gebruik van een spoelsorteermachine gekoppelde kwa liteitspremie van 40 cent per kilo zal alleen van toepassing zijn op garna len bij aanvoer per kilo van ten hoog ste 650 garnalen. Het is de bedoeling, dat hiermee twee belangrijke zaken worden ge diend, t.w. de instandhouding van de garrialenstapel en die van de plat visstapels in de Waddenzee en de kustwateren, alsmede een verbete ring van de concurrentiepositie. De aan het gebruik van de zogenaamde schudzeef gekoppelde premie van 20 cent moet daarentegen louter worden gezien als een kwaliteitspre mie, aangezien hierbij slechts de kwa liteit van het aangevoerde produkt Op de voorgrond staat en niet de instand houding van de verschillende vissta- pels (de vis wordt dood terug gewor pen). Uiteraard geldt ook voor de tweede premie dat moet worden vol daan aan een stukstal van ten hoog ste 650 garnalen in een kilo. De bewindsman is zich bewust dat de maatregelen slechts kunnen worden geraliseerd indien de desbe treffende verordeningen van het vis serijschap zodanig worden gewijzigd dat nadrukkelijk wordt bepaald dat het zogenaamde opvangfonds, onder verantwoordelijkheid van het visse rijschap, geen uitkeringen verstrekt bij aanvoer van garnalen met een stukstal boven 650 garnalen p.kg. De heffing per kilo aangevoerde garna len (met een stukstal van ten hoog ste 650 garnalen) zal tenminste tien cent per kilogram moeten bedragen. Zoals bekend bevindt de garnalen visserij zich sedert 1963 in een ongun stige situatie als gevolg van de over- bevissing in de kustwateren. De aan voer van zogenaamde Sylt-garnalen door grotere garnalenkotters en de gestegen invoer van consumptiegar nalen, vooral uit West-Duitsland. (Van onze correspondent) HULST De huwelijksmis van het echtpaar Ludo Fassaert - W. Ivens werd op unieke wijze omlijst door or ganist J. Hellemond en dirigent-vio list J. Wissen. Du befaamde Belgische organist bracht werken ten gehore van Mo zart, Schubert. Gounod. Mendelsohn, en Handel, terwijl de violist 'n drie delige sonate van Mozart speelde. (ADVERTENTIE) DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Abonnementsprijs 14,75 per kwartaal (excl. 50 cent incas sokosten); 5,10 per maand (excl. 7 cent incassokosten). RAYONKANTOREN HULST: Steenstraat 14, Tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, Tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING Na kantooruren: tel. 01180-5550 (midden-Zeeland) en tel. 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Chef-Zeeland: A. P. Koopman (01180-7438) Postbus 116 Middelburg Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen G. van Berkel (01150-486P Redacteur O.Z.-Vlaanderen A. Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Temeuzen: A. Schel (01150-4865) Ass. redacteur W.Z.-Vlaanderen W. van Dam (01170-2096) Redacteur Zuid-Beveland en N.-Zeeland: J. Robesin (01100-8030) Sportredactie Zeeland: R. van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer, Trumamlaan 10, Axel EXPLOITATIE ADV. Inspecteur Zeeland: L. K. M. de Jong (01150-4281) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z.-Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01100-8030) I (Van een onzer verslaggevers) TILBURG De Noordbrabantse Christelijke Boerenbond bijna 35.000 leden werkt aan de modernisering van zijn structuur. Een commissie heeft daartoe een eerste, uiteraard voorlopige, blauwdruk van een vernieuwde organisatorische opzet gemaakt. Die is donder dag in Tilburg door de jaarvergadering niet zonder kritiek ontvangen. Vooral de gedachte dat op plaatselijk niveau de activiteiten van de standsorganisatie zouden moeten worden gescheiden van de econo mische activiteiten ontmoette nogal wat bedenkingen. Voorstanders van die ontkoppeling (de voorlopige studiecommissie had er een aantal gepolst), lieten zich nauwelijks horen. Directeur-secretaris vain de N.C.B., ia'. C. A. J. van Schendel kom de meerderheid van de vergadering niet overtuigen van de juistheid van de stelling dat die ontkoppeling voor de toekomst van de N.C.B. meer positie ve dan negatieve punten had. De vergadering machtigde tenslotte het hoofdbestuur het kamende jaar sta tutenwijzigingen voor te bereiden voor een aantal interne organisato rische punten, zoals de 65-jarige leef tijdsgrens voor N.C.B.-bestuurdens, de wijze van verkiezing van voorzit ters, en plaatsvervangende voorzit ters en het aanwijzen van kringvoor zitters als leden van het hoofdbe stuur. De door de voorlopige studie commissie gesuggereerde herindeling van de kringen zal door het hoofd bestuur nog eens met de krimgbestu- ren worden bekeken. Vooral de ge dachte drie Zeeuwse kringen van de N.C.B. samen te voegen ontmoette nogal wat bezwaren. Een commissie van brede samenstelling zal rich gaan verdiepen in de moeilijke vraag, of er een ontkoppeling moet. plaats vinden van de economische activitei ten van de afdelingen en haar optre den als stamdsoTganisaties. Tot nieuwe leden van het hoofdbe stuur werden gekozen de heren W. van den Berk (Helmond), J. van Welle (Dreumel), M. Potters (Hal steren) en G. Vollemam (Kuitaart). Herkozen werden de heren A. Modde (Oostburg) en J. Boonman (Wol- phaartedijk). De aftredende bestuurs leden P. Vereauteren (Nieuw-Na- men) en P. Coenraadt (Steenbergen) werden tot ereleden van de N.C.B. benoemd. Voorts traden af de heren G. Joosten (Liesel) en J. Litjens (Deest). N.C.B.-voorzitter prof. dr. F. W. J. Krielaars opende de bijeenkomst met een inleiding over het wel en wee van de Nederlandse agrarische we reld. Hij stelde dat het klimaat voor die wereld binnen de E.E.G. in snel tempo is verslechterd. Hij somde een groot aantal punten op om die stel ling te onderstrepen. Daarbij stelde hij zich nogal kritisch op tegenover een aantal voorstellen van de Euro pese commissie met betrekking tot de landbouwhervormingen. Hij con stateerde dat de heer Manshoit van de Europese commissie op het oor logspad is om voor zijn plannen met betrekking tot de landbouwhervor mingen zo veel mogelijk steun te krij gen, „waarbij hij niet schroomt om de landbouw in de publieke opinie in discrediet te brengen". Prof. Krielaars pleitte voor een coördinatie in E.E.G.-verband van het sociaal-economisch en monetair beleid. Slechts dan zullen nationale ontwikkelingen als de devaluatie van de Franse franc en de revaluatie van de Westduitse mark worden uitge bannen. Ook het probleem van de landbouwoverschotten zal binnen de E.E.G. snel tot een regeling moeten komen. Vermindering van de grote voorraden en afremming van agra rische produktie zijn gewenst, maar dan alleen via doeltreffende en aan vaardbare middelen. Als het enige echt belangrijke instrument om dat op den duur te bereiken riet hij de vermindering van het landbouware aal en niet de vergroting van de bedrijfseenheden binnen de E.E.G, Voorts wees hij op de zeer moei lijke positie waarin de Nederlandse fruittelers zijn geraakt door het ont breken van een gemeenschappelijk E.E.G.-beleid voor hun problemen. Morgen, zaterdag 6 december Bergen op Zoom 0.49 en 13.11 Tïainsweecrt 0.00 en 12.18 Made-Drimmelen 3.40 en 15.50 Terneuzen 11.48 Vlissingen 11.21 en 23.52 Wemeldinge 0.39 en 13.01 In de veehouderij-sector zal vooral de afbouw van de grote voorraden, met name van de boter, de hoogste prioriteit moeten hebben. Het belas tingstelsel in ons land aldus »prof. Krielaars, plaatst de agrariër in een veel ongunstiger positie dan hun col lega's in andere KE.G.-landen en dan de loontrekkers. Tot vermogensvor ming komen de agrariërs niet of nau welijks, waardoor gedeeltelijke zelf financiering van verbeteringen in het eigen bedrijf onmogelijk wordt. Hij onthulde dat een commissie binnen enkele maanden de regering voorstellen zal doen om het systeem van de inkomstenbelasting voor de zelfstandigen in ons land te herzien, Sportavond Voorzitter Ver schuwen van de supportersclub heeft het programma voor de sport avond Oj) 4 januari a.s. rond. Repor ter Wim Hendriks zal een forum leiden bestaande uit: Gerrit Schul- te, Harm Ottenbros, Rik van Looy, Jan Janssen, Gerben Karstens, Theo Verschueren, Peter Kissner, Richard Buckaki, Theo van Poecke, Peter Vonck, Waldi van Campen en Henny Gijsel. Te zijner tijd komen wij hier uitvoeriger op terug. Schieting De uitslag van de Sint Nicolaas-jaarmarkt schieting bij A de Schepper was als volgt: hoogvogel. E. Vermandei; zijvogel: H.A de Schepper en A. de Block. W. Rombauts en G. Buys schoten ieder 5 kleine vogels, H. A. de Schep per en A Goossens ieder 4. Geboren' Kitty Anna Andyé Ma ria, dochter van W. van Nieulande- Jansen Geert Raijmond Diane, zoon van A. Mattelé-Hillaert, Boudewijn Rafaël Jozien, zoon van W. Mar- tens-De Block. Overleden: Emma van Bastelaer, w.v. Seghers, 88 jaar, Gaston Ver hoeve, 43 jaar, Coleta Inghels, w.v. Verschraegen, 71 jaar. (Van onze correspondent) CLINGE De hondensportvere niging „Saeftinge" organiseerde op het terrein in Clinge de "eerste oefe ning. en keuringsdag. Er is door de leden hard gewerkt om de honden voor deze dag in pri ma conditie te brengen en dat bleek ook duidelijk bij de uitslag. Als kewmeester van de Koninklijke Nederlandse Politie Hondenvereni ging wa3 aanwezig de heer C. Min derhout uit Domburg geassisteerd door de oud-politieman de heer Babijn. Gekewd werd op de oefeningen: volgen en afliggen. Er waren in totaal 80 punten te behalen. De uitslag was als volgt1 le prijs: J. Delforge te Clinge met bouvier, 79,5 punten; 2e prijs: P. Ferket te Clinge met bouvier, 76 punten; 3e prijs Th. v. Troost te Clinge met bouvier, 74 punten; 4e prijs K. Wisse te Hoek met bouvier, 71 punten; 5e prijs M. v. Bunder te Kemseke (B) met M. herder, 65 punten. De heer J. Delforge te Clin ge kreeg de uitgeloofde beker. (Van onze correspondent) HULST Sint Nicolaas heeft per soonlijk de winkeliersactie in de Bier kaaistraat en aan de Vismarkt afge sloten. Hij deed dat door in café De Halve Maan de prijzen uit te reiken, die met deze Sinterklaasactie te ver dienen waren. Rond acht uur werd de Sint in Nieuw Hulst afgehaald door de boerenkapel De Kalesaeien. Vanaf de Dubbele Poort in Hulst maakte de Sint met zijn gevolg eerst een wandeling door de Bierkaaistraat en over de Vismarkt waarbij hij uiteraard veel belangstelling trok. In de Halve Maan was de eer aan de Sint om de uitslag bekend te maken. Een aantal Pietermannen zorgde on dertussen voor de nodige versnape ringen. Dat de jury het bij het op maken van de uitslag niet gemakke lijk heeft gehad, wist de sint te be amen. Er hebben aan de actie name lijk drie duizend mensen deelgeno men, die ieder een deelnameformu lier hebben ingevuld. De deelnemers moesten in alle eta lages in het betreffende winkelcen trum attributen opzoeken, die daarin eigenlijk niet thuishoorden. Op tach tig procent van de deelnameformulie ren waren die artikelen goed inge vuld, zodat tenslotte de slagzin die gemaakt moest worden uitkomst moest bieden. Als winnaars met de meeste aan leg voor dichten kwamen tenslotte R. van Dorsselaar, Ingrid Hillaert en me vrouw L. Boënne uit de bus. Van (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE Zaterdag december begint het nieuwe soos- seizoen van de jongerensociëteit De Pijp te Vogelwaarde. Het seizoen wordt geopend met een eerste bal avond in het parochiehuis te Bosch- kapelle, waar de bekende band De solation zal optreden. De avond be gint om acht uur en eindigt om half twaalf. Het bestuur van de jongeren- sociëteit vindt het jammer dat het nieuwe seizoen nog in het oude ge bouw moet starten. Gehoopt wordt dat deze zaak zo spoedig mogelijk rond komt en dat zeer binnenkort met de bouw van een nieuwe socië teit begonnen zal kunnen worden. (Van onze kunstredactie) BERGEN OP ZOOM „De jongeren hebben maling aan mijn werk, maar ze zijn er toch jaloers op. Herhaaldelijk komen ze mjj vragen: Meneer Bulthuis hoe doet u dat Piet Bulthuis uit Middel burg heeft een jubileum-tentoon stelling bjj Etcetera in Bergen op Zoom. „Omdat ik in mijn zeven tigste jaar ben", vertelt hij. „Van af mijn vijftiende jaar schilder ik, maar ik ben mezelf altijd trouw gebleven. Dat schrijven ze over mij en daar hen ik gelukkig mee. Ieder jaar komt Talens met een nieuwe verfsoort uit en de jon geren springen erop als een kat op het spek en veranderen tel kens. Ik heb als Rembrandt heel mijn leven nodig gehad om achter de rijkdom van olieverf te komen. Die is zo rijk. Nee, ik heb geen behoefte tot experimenten." „De talrijke doeken op deze ten toonstelling vooral stillevens en landschappen getuigen van een realistische blik, traditioneel maar vakkundig vastgelegd. Wie de doeken goed bekijkt, zal aan de vitale toets ontdekken, dat Piet Bulthuis een vitale schilder is gebleven. Geen detailleerde gepruts of een copiërend na-schilderen, maai een telkens opnieuw „aanraken" var datgene wat hij observeert. Het is traditioneel, maar e is geen steekhoudene reden aar te voeren om alles wat getuigt van traditie als negatief te moeten be oordelen; zeker niet wanneer daar uit een bepaald stuk vakmanschap op ons af komt. Wanneer bijvoor beeld uit de precieus geëtaleerde stillevens een bepaalde gemanië reerdheid spreekt, dan kun je toch geboeid raken door de wijze waarop Bulthuis deze dingen gekosterd en geschilderd heeft, zonder daarbij van onwaardigheid te moeten spreken. Bulthuis is van oorsprong geen Zeeuw. Geboren in Gouda bracht hij zijn jeugdjaren in Den Haag dooi („Ja, een broer van schrijver Rico Duithuis"). Na zijn academie-jaren was hij leraar op de zogenaamde nutsscholen. „U weet wel, met kin deren van chique ouders". In 1946 kreeg hij in Groningen, Rotterdam en Zierikzee een leraarschap aangebo den. „En ik koos Zierikzee, omdat het zo'n rwfoi plaatsje is. Daar ben ik in '53 weggespoeld. Al mijn 80 planken (houtsneden) zijn gezonken; de schilderijen overleefden het. Sinds '54 woont h(j in Middelburg, waar hij leraar aan de rijks-hbs was. Hij bezit er nu een rijke collectie doeken („ik maak er ongeveer twaalf per jaar"), waarmee hjj vele exposi ties maakte. Uit zijn binnenzak haalt hij een kranteknipsel waarop Isaac Stern zegt, dat jongeren te gemakkelijk over schilderen denken; dat ze vol gens een instant-recept werken en niet rijp zijn. „Dat draag ik steeds bij me". Wie de serie doeken bij Et cetera in één oogschouw in zich op neemt ademt één sfeer, één concep tie. Toch is er bij Bulthuis geen sprake van een instant-produktie. Daarvoor steit hij trouwens te hoge eisen aan zichzelf. Trefzeker en met tamelijk ingehouden kleuren heeft hij stad en land geschilderd. De doe ken hebben sfeer, maar het is geen kunstmatig opgelegde sfeer; deze komt voort uit de dingen zelf, zo als hij ze gezien heeft. De dingen bleven hem zó boeien, dat hjj tel kens opnieuw tot series van één on derwerp kwam. Zijn doeken hebben daarbij soms een dubbele historische waarde gekregen. Zijn serie „Af scheid van Veere" bijvoorbeeld ver telt het nageslacht niet alleen hoe Veere uiterliik was. maar heeft ook de (verloren) couleur locale vast gelegd. De Dolomieten, als een zee van granieten golven, straatjes in Pal- ma, landschappen in Zuid-Limburg, -gedroogde bloemen, het dagelijks brood, schedels, veren, takken etc. het zijn evenzovele onderwerpen, die hem boeiden. Als een Nederland se romanticus (en dat is een apart soort) heeft hij zich met veel vak manschap en een ingehouden esthe tisch gevoel daarmee beziggehouden. Daarom is het gevaar van de „lieve plaatjes", bij hem niet aanwezig. Wie dit soort werk van een - on danks 70 jaren - nog zeer vitale schilder niet „uit principe" afwijst, kan vanuit een bepaalde gezichts hoek waarschijnlijk toch veel waardering opbrengen voor de bij Etcetera geëxposeerde werken. Tot en met zondag 21 december. «ENK EGBERS. Fiet Bulthuis bij een van zijn schilderijen van Veere. Sinterklaas kregen zij leder een bromfiets aangeboden. Het was in de Bierkaaistraat een gezellige boel. Daar zorgde de bóeren- kapel wei voor De gehele ..plechtig heid" speelde zich namelijk in de openlucht onder de feestverlichting af. Zowel de sint als de winkeliers toonden zich na afloop bijzonder vol- daan over de actie, die blijkens de reacties ook bij het winkelende pu bliek goed is aangeslagen. (Van onze correspondent) CLINGE In een vorige raads zitting was besloten een geldlening aan te gaan van f. 1.016.000 met een looptijd van tien jaar bij de Bank van Nederlandse Gemeenten te Den Haag. Deze lening zou zeker voor het einde van dit jaar moeten in gaan. Via de procinciale griffie is vast komen te staan, dat het afslui ten van de gevraagde lening nog lang op zich zou laten wachten. Het gevolg zal dan ook zijn dat de in die geest gewijzigde begroting niet zou worden goedgekeurd door G.S. Van de begroting 1969 is daarom een bedrag afgevoerd van f. 235.000. Door de subsidie in de kosten van de verbetering van het Dorpshuis te Nieuw Namen (f. 135.000) en een bedrag van f. 50.000 voor de bouw van een conciërgewoning naast het Gemeenschapshuis over te brengen naar de begroting 1970. Door deze wijzigingen is het .mogelijk de ge plande kapitaalswerken zonder geld lening, en met goedkeuring van G.S. uit te voeren. Ten oosten van de Opperstraat lig gen percelen bouwland ter grote van zeven hectare welke eigendom zijn van de gemeente. Voorheen was het jachtrecht verleend aan de heer H. Goossens uit De Klinge (B), maar deze heeft te kennen gegeven geen prijs meer te stellen op het jacht recht. De heer G. de Koek uit St. Jansteen heeft een verzoek inge diend voor dit jachtrecht omdat de ze landerijen aansluiten aan zijn jachtterrein. Aan dit verzoek werd voldaan. Het jachtrecht zal hem worden verleend tegen f. 21 per jaar voor een termijn die eindigt in 1975. Op verzoek van W. Witte te Nieuw Namen zal een perceel bouw land wo-rden verkocht voor f. 16 per vierkante meter. Het perceel is ge legen aan de noordzijde van de Kou- terstraat en is bestemd voor het bou wen van een bungalow. Eveneens zal een perceel bouwgrond worden verkocht aan W. Verplancke te Kiel- drecht (B) voor f. 16 per vierkante meter. Dit perceel ligt ook aan de noordzijde van de kouterstraat en zal eveneens bestemd worden voor het bouwen van een bungalow. (Van onze correspondent) CLINGE In één van de lokalen van de lagere school St.-Bernardus werd een cursus (derde les) in han denarbeid gegeven (met als doel de leerkrachten in het vak handenar beid bij te scholen). De docent van deze cursus is een leerkracht van de hogere pedagogische school „De Vossenberg" uit Oudenbosch. In de voorgaande lessen werd hoofdzakelijk gesproken over papier. Nu -ging het in het bijzonder over de versierings techniek, vooral het sjabloneren. Verschillende leerkrachten van de lagere scholen uit de omgeving woonden de verschillende lessen bij. (Van onze correspondent) HANSWEERT Zaterdag 6 de cember organiseert de voetbalver eniging Hansweertse Boys een St.- Nicolaasbal in de zaal Zeelandia. De muzikale medewerking zal worden verleend door de band The Variants. Het belooft een avond vol verras singen te worden die van 19.30 uur tot 02.00 uur zal duren. GEBOREN: Jan Jasper zv J. j, Looff en A. W. de Lange; Karin He. lena dv D. Hamelink ën K. L, de Ridder; Johannes Job zv A. A. "Wal. hout en P. A. C. de Visser; Brian Jpnes zv J. L. Dooms en M. Scheele. OVERLEDEN: I. Wisse 83 jr ev J. W. Stoffels; C. J. Steutel 75 jr E. J. P. van Maelsaeke. ONDERTROUWD: J. C. en S. Jacoba; P. J. Hamelink en s! Muller, Terneuzen; A. E. Tanghe ea' I A. C. de Pooter, IJzendijke; L. Vet- schelling en E. A. de Putter, Axel; K Kaptein en A. R. W. Boeije; J, Kj, lijn en N. Klaassen, Terneuzen. GEHUWD: J. A. van Biezen en M, I M. de Pooter, Goes; W. Faasen en A. S. Overdulve, Terneuzen; G. p, Dees en M. M. de Vos. (Van onze correspondent) HULST Dinsdag 9 decembe: I aanstaande houdt de heer W. Blom. maart uit St. Jansteen een vooi. dracht voor de leden van het 1,-k I Vrouwengilde in hotel De Graan,. I beurs te Hulst. De avond begint or, I 8 uur. De heer Blommaart zal vertellet I over zijn reis naar Australië, waarbij I hij ook een bezoek bracht aan F- te. Een en ander wordt met dia's. (Van onze correspondent) HULST In de eerste klasse ra I het dames bedrijfsvolleybal haddei I de> twee gespeelde wedstrijden «i I normaal verloop. De wedstrijd tett I de voorlaatst en laatst gerangschil-1 te teams Combo en Olmulo eindigdt I met een zeer gemakkelijke over» ning voor de Combo dames. De act terstand van Olmulo op de rest ii nu vrijwel onoverbrugbaar. Leidster KPJ behaalde een zwaai bevochten maar verdiende overwin-1 ning tegen Clitex dat een eervolle nel derlaag leed. Na zeven wedstrijden is het KPJ-team nog steeds oi gen. De uitslagen: Combo - Olmule 4—0; KPJ - Clitex 3—1. De stand: 1 KPJ 7 14;' 2 Mavo»!;| 3 Clitex 8 8; 4 Morres 8 8; 5 Milockl 8 8; 6 Combo 9 6; 7 Olmulo 8 2pil. In de -tweede klasse leden de CVC dames uit Clinge een onverwacbl zware nederlaag tegen Schotan- binatie, dat gelijk stond in de rans- schikking. De overwinning vailaatst génoemd team was zeer verdiend, Lybeert won zeer gemakkelijk van Hema A en heeft zich nu wat ti; de onderste regionon weggewerkt De uitslagen: Scholencombinatii' CVC 4—0; Lybeert - Hema A 4-4 De stand: 1 Dageraad 7 13; 2 Ss I lencombinatie 7 12; 3 CVC 8 II1-1 Bondia 7 9; 5 Neckermann 6 7; 61) I beert 7 6; 7 Wilking 8 3; 8 Hemai 7 2; 9 Hema B 7 0 punten. (Van onze correspondent) HULST Voor de Zeeuwsch- Vlaamse topbiljartcompetitie speelde Krijt op Tijd tegen stadgenoot 't An ker. Het werd voor eerst genoemde club een vrij gemakkelijke overwin ning, die hen samen met S.T.C. op de derde plaats in de rangschikking brengt. De uitslag der gespeelde partijen luidjt als volgt: H. v. Dorselaer - R. Boon 02; E.' Pieavet - P. v. Eek 20; T. Rodrigo - W. Koemams 20; E. Wauters - J. Haulez 20; A. de Bilde - C. Bertram 11; W. Wögin- ger - P. Wauters 02; G. Herrewegh - R. Blommaert 02; G. Sturm - R. Pieavet 02; J. Polfliet - J. Neve 0—2; E. de Poorter - M. Pieavet 02. Einduitslag: 713. (Van onze correspondent) OOSTBURG Op een matig I zochte bijeenkomst in de BurgerzljjI van 't Oostburgse gemeentehuis h® I de Heer Rieder, directeur van *1 kunstacademie uit Maldegem, 8 uiteenzetting gegeven van de stellingen en werkwijze van school. De werkgroep West-Zeeuws* I Vlaanderen van de Z.V.U. had »l deze bijeenkomst besloten, omdat «I sedert enige tijd pogingen hadden» I dernomen om ook in West-Zeeuws®"! Vlaanderen een dependance #1 kunstzinnige vorming van de F»®! te krijgen. Inmiddels was men «I de ontdekking gekomen dat Ma-'l gem een uitstekende academie tri zat. I Het volgen van de cursussen OP ,1 ze academie is geheel gratis terw j| het materiaal tegen redelijke kan word-en aaing-eschaft. De heer n der vertelde dat men in principe I reid is om in de toekomst samen I de Z.V.U. te werken maar hieflj»! zal eerst contact moeten worden"»! genomen met het van Maldegem, dat zich op zljn. „,,(1 weer moet wenden tot het minis j. I va-n cultuur. „Maar", zo zei recteur van het Belgische ,infa „ik twijfel er niet aan dat muien I vai. Nederlandse kant voldoend meldingen komen, dit verwezei kan worden". (Van onze correspondent) KOEWACHT Aan de beja^f ichieting bij J. de Guehtene1^^ I nen 41 schutters deel. i->e. I was: hoogvogel: Th. Mervis, i wacht België: le zijvogel- J «,1 neire, Blaauwe Hoeve Huls I vogel: A. de Caluwe, Koewacht^ I ra prijzen: A. Rombaut, K I Meeste kleine vogels: v. I Koewacht. (Van een onzer verslaggevers) BOSCHKAPELLE „Een geweldig hond". Dit zegt Frans van Leuve I met een spoor van trots in zijn stei over de kleine poolhond van een jaa oud. Het dier wijkt niet van de zijd van zijn baas, die hoewel invalid toch elke dag flinke fietstochtei maakt. De poolhond vergezelt her - daarbij iedere morgen trouw. "^'et thuis", staat er met zwart letters op de deur van zijn woning h Boschkapelle. Het kaartje staat e overigens ook als hij wel thuis is Grote gedeelten van de dag breng d°°r met fietsen. Hij heeft bere gend, dat Loeki op sommige topda gen we! negentig kilometer moe nebben gelopen. De gemiddelde at stand per dag is dertig küometer. Ii totaal moet het kleine pittige- hondji, nu zo n zesduizend kilometer ot „f t ?ltten- ..Hij wil per se mee" vertelt de heer Van Leuven. „Als il klaar maak om te vertrekker/ Sf»- eki raee te nemen, dar jankt hij „et zo lang tot ik van ge wand?? V.?ra,nder" °verigens laat d< wandelende hond zich voor haa. goed bel°nen. Na een be- Jr, fe afstand moet ze steeds op vaste hnrfso ha,ar gebruikelijke portie hondevoer kunnen nuttigen. Anders (Van onze correspondent) Noordia p de kruisin ie ri Jfngeweg - Coiijnsplaatsewe K bestuurder van een Fiatbusja een ,i- gene' met zi-'n voertuig inii gered»? ff.raakt en tegen een boom die Hierbij werd de bestuurder, f» erweg was om werknemers op gewolfd uCt zijn aut0' vril ernstig mm?, u Hlj m<>est per ambulance ziet?'^bracht worden naar het Berg- ^«huin te Goes. De auto w«d totaal vernield. Vooruitzichten voor zaterdag en zondag JJPgesteld door bet K.N.m.1. op donderdag OM 18.00 uur; Plaatselijk enkele «UwlSTdS? matige nvSretUChte Middeld~NedherTandn gË" tot 4J"J?aterciag: aantal uren zon: 1 der riofJl"' ïemp': 1 tot r' graden on- den o?d?aa max "temP-: 3 tot 8 gra fie Deriod" normaa]; kans op een dro- Drofffi u van fiustens 12 uur: 90 etmaal-'Rnana °P een eeheel droog v procent. tot ?or ?ondag: aantal uren zon: 0 der 'nrirlf'"l?mp": 1 tot graden on- graden ^d3 max--temp.: 2 tot 8 droge p?Hndr normaall kans op een 10 DrorVf. I van mumtens 12 uur: etmaal; 40 procent dr°°g

de Stem | 1969 | | pagina 2