Slik de pijn weg, EIGEN WEGEN Wie wordt man of vrouw van het jaar? LARDINOIS: LAGERE PRIJZEN IN LANDROUW VLIEGTUIG STORT IN ZEE: 66 DODEN c'est Uitgave G-3 wordt voortgezet GEZINNEN GAAN LEVEN OP BIJSTANDSWET "We hadden vastomlijnde plannen" débé PARIS >m de Zeeuw s^srfss LARDINOIS: GOEDKOPE BOTER ERG IN TREK Home akkoord met communie op de hand Schoeiselverkoop kreeg impuls Jonge Blankenheym. Geen achterstand bij giro kantoor Arnhem lekasin Ontvoerder was huisbewaarder Cindy's flat 10 Buikmaat ierenkonfektie ders dan alle anderen. Noordstraat 61 1erneezen Tel. 01150-2551 crumgarage vraagt steeds irijdingvrije auto's vanaf 6 te koop. Min. Kanstraat 20. Breda, tel. 01600-39900. lcoop:l Bedford 6 cilinder- :sel met open laadbak, op [ine wieltjes bwj. '05; 1 Feu- Dt 404 diesel Familie wagen aers. 1964; 1 Hanomag fcpstel ïsel bwj. '66; 1 Hanomag ïsel met open laadbak bwj. Garage M. Hoek, Hazes- 36, Ouddorp, tel. 01878-524. Vakantie ^zoekt de verwarmde sliow. ,om van V en S, Bovenstraat te Hoeven (01659-457) Adria- tercaravans en Holiday.sta- agens, reeds vanaf f 2968,-. aterdag en zondag geopend. oer- en sta-caravans, Bei aards. iepstraat 13, Bergen p Zoom, tel. (01640) 7124. Za- jrdags en zondags terrein issershaven bij spiritusfa. riek. S - Burgerhoutstraat 9, toosendaal (01650-37482). Uw idres voor tenten en alle an- ere kampeerartikelen. St. icolaasaanbieding (geldig tot dec.) Slaapzakken effen 1200 rom polyacryl 19,95. slaap- sakken dessin 1200 gram poly- icryj f 22.50 Huttenten dub. oeldaks reeds vanaf f 75,-. Bungalowtenten 4 pers 2 3laapcabines Monaco f 298.-. Bungalowtenten 4-5 pers. \ndré Jamet f 398,-. Op alle Sirocco stoelen 25 pet, korting Mobiele houten bungalows van- ai 7995,-, Adria tourcaravans type 1970 3 ad 4-persoons van af 2968,- Holliday stacaravans met 2 slaapkamers reeds van af 6944,-. Minster tourcaravan vanaf 3975 Belmont stacara vans de nieuwe typen 1970 vanaf 7195,-. Knuppe's Auto mobiel- en caravanbedrijf, Baarleseweg 34 a-b, Chaam (N.-Br.). Tel. 01619-248. Voor gebruikte caravans, Ber gen op Zoomse Caravanhan- del, tel. 01640-7446. Showter. rein Moerstraatsebaan 1000 meter voorbij Vrederust. Zomervakantie 1970! De eer ste programma's voor vliegrei zen incl. hotel of appartement zijn uit! Nu boeken: ruime keuze. Belt u voor deze pro gramma's even naar Wm H. Müller Co., Boul. de Rupter 14, Vlissingen. Tel. 2322. Als nieuw te koop speedboot merk Rocco, lengte 5 mtr. met 50 pk elektrisch startende mo tor. compleet met kuiptank, waterskies enz. Pracht com- binatie wil ook ruilen met auto Prijs 5800.-. M.J. van Rooy hoek Wildertstraat 1, Oud-Gas tel, tel. 01652-3074. Caravanhand el ,,'t Vliegtofc" in Oud-Gastel. Speciale na- jaarsprijzen voor kampeerwa gens. Wij hebben staan grote kampeerwagens, staan-cara- vans en tour-caravans met voortent. Alle prijzen. Nog een grote kampeerwagen om op te knappen. 7,5 m lang, voor f 2250.-. 't Adres: Kralen 8. Oud-Gastel. Naast 't viaduct van Rijksweg 17. Alle dagen geopend, tel. 01651-443, Pension voor katten en rJsfB I honden. Zuidgeest 13, op Zoom. Tel. 7564. Uit onze kennel nog enige Ierse setters Westerstraat w Huijbergen. T. k. dwergpoedeltjes, j grijs met stamboom. Mulders, Gastelseweg R'daal, tel. 36090. 00 1-13 Huisdieren T.k. nestje prachtige z®"" dwergpoedeltjes, 6 wk. I prijs. Nieuwe Hoofdweg 1 Zegge. Bromfietsen Te koop aangeboden een me grote partij J*°d'delai. scooter en motoronder H. v. Eyck, Rijksweg ten. Tel. 01612—2530. Verloren Weggelopen klein I ie. Luistert naar d® beZ Lexi. Tegen bel. t®"1® „burg I bij: W. de Maat, RaPeD Stoppeldijk. - I Huwelijke^ Jongeman 29 jaar nia* de positie wenst ken met alg. o^Jïïcte o«- meisje uit Breda met i°' giving. Alleen brieven m to worden beantwoord- heimh. verz. Br. on. n SK 4739. Zilver fazanten, go?» {&zanten Nepal fazanten en do steen. p v. Loenhout, Kaae bergen, tel. 3064. Standen" Het voorlichtmgsboeK .tcke- te foto's en 8 doof Kst. Dingen Nederlandse rf m Stuur 1 14.90 per brie en dit prachtige boek omgaand toegezonden^ crete verpakking*gfende JJ* documentatie betre speclale uitgebreide ,ort5Ilf nyg cosmetica, pruiken. (,osnietic5- ♦■ib-oipr» pnz. Super ü249. cosmetica. P™1"*"' CoSipe1 tikelen enz Super 5249. Afd. Postorder Post ^7® Rotterdam. G'ro -jg-Jji I r^rfs^b^g rTrteeln311 Compagnon ge*£?0i. Breda.het*ÓP' I Vraasj bij ons prijs ^eu- nieuw stofferen tjjdeliJK beien. Wij hebben w,j V speciale aanbiedingen gerheide, tel. 79/. DE STEM VAN VRIJDAG 5 DECEMBER 1969 (Van onze parlementaire red.) DEN HAAG De actie in ons land om met toestemming van de EEG-commissie in Brus sel vóór januari a.s. goedkope koelhuisboter op de markt te brengen, is zo'n succes gewor den, dat besloten is de actie uit te breiden met 250.000 ton tot 10 miljoen kilo. Minister Lardinois deelde dit in de Tweede Kamer mee. De belangstelling van het publiek bleek groter dan ver wacht. De heer Tolman (CHÜ) trok daaruit de conclusie, dat de Nederlandse consument best, bo ter wil eten, als ze maar niet zo duur was. Minister Lardinois achtte dit mogelijk. Brussel heeft nu al tien pro gramma's om de koelhuisboter aan de man te brengen, zo deel de minister Lardinois mee. Dat is ook nodig, want de opslag van de boter in koelhuizen ge schiedt op kosten van de EEG De minister noemde onder meer de actie bakkers goedkoop aan boter te helpen rond de feestda gen, goedkope braadboter, ver werking van koelhuisboter in bo- termengsels, schenking aan so ciale instellingen. Het lukt Brus sel nu aanzienlijk beter de over schotten te slijten dan een jaar geleden, aldus de minister. Er ligt op het ogenblik ongeveer 350 miljoen kilo EEG-boter op geslagen. Elk jaar komt er 100 miljoen kilo bij, dat is de con sumptie van één maand in de EEG. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT Vanuit Rome is offi ciële toestemming gekomen voor de in ons land reeds enkele jaren ge groeide praktijk van het uitreiken van de communie op de hand. Deze wijze van communiceren is daar mee gelijkgesteld met de van ouds her gebruikelijke wijze, nl. op de tong. Van deze toestemming van de Romeinse curie-congregatie voor de eredienst maken de bisschoppen van Nederland melding in een brief aan de priesters over de liturgie. De bisschoppen sporen de prie sters daarin tevens aan de gelovigen ever de wijze van communiceren nogmaals te instrueren. In de brief zondigen de bisschoppen verder de verschijning aan van een missaal met naast de Romeinse twee Neder landse misformulieren en elf eucha ristische tafelgebeden, die in ons 'and zijn ontstaan, een liturgische Kalender en een boek met schriftle zingen. Lof voor E.E.G.-beleid Een Boeing 707 van de Air Fran ce is woensdag avond (plaatselij ke tijd), twee mi nuten nadat het toestel van de luchthaven nabij Caracas was op gestegen, op eni ge mijlen uit de Venezolaanse kust in zee gestort, zo als in verschillen de edities nog ge- meid. Alle inzit tenden kwamen om het leven. Aan boord bevonden zich 62 personen: een dubbele be maning van 21 man en 41 passa giers. Het toestel was op weg van Santiago naar Pa rijs. Gisteren wer den verschillende slachtoffers van de ramp aan land gebracht, (foto). (Van onze correspondent) WAALWIJK Na de rustige twee de en derde novemberweek kreeg de schoenenverkoop vanwege het win terse weer plotseling een impuls. Vooral in damesschoenen en -laar- zen kwam de verkoop op gang. De verkoop van kinderschoenen was ook beter. Op de verkoop van heren schoenen valt niet te pochen. Over de gehele linie steeg de omzet van huisschoeisel, door de geschenken rage voor St. Nicolaas en Kerstmis. Deze week zullen de verlengde win kelopeningstijden vele kopers naar de winkelcentra brengen. Hoewel op de ledermarkten geen grote verandering in de gang van zaken valt op te merken, beweegt het handelstempo zich toch in op waartse richting. ST. LOUIS (Reuter) In de Amerikaanse stad St. Louis zijn zeventig gezinnen aan een expe riment begonnen om gedurende een week te proberen zich te voe den van een bedrag, zoals ^dat in het raam van de sociale bijstand aan behoeftigen wordt verstrekt. Dit betekent, dat men per per soon niet meer dan IX dollarcent (ongeveer 40 cent) per maaltijd mag besteden. De deelnemers moeten precies opschrijven wat zij uitgeven voor hun voeding. Om het zo echt mogelijk te maken, hebben de deelnemende gezinnen elk een „kanskaart" moeten trekken, waardoor de proef nog kan worden verzwaard, overeenkomstig de praktijk. Zo kan men het treffen, dat b.v. de bijstand wordt verlaagd of dat men de steunkaart verliest. Ingeval van moeilijkheden kun nen de deelnemers de hulp in roepen van werkelijke steuntrek kers, die uit eigen ervaring de problemen kennen. (ADVERTENTIE) Daar isBarend.de Beljongen. 'Met het volgende rondje. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Bij het girokantoor Arnhem bestaat geen achterstand in de behandeling van giro-overschrij ven. Aldus minister Bakker (Ver keer) in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid Oele (PvdA) over de late uitbetaling van maandsalaris sen via het girokantoor Arnhem. Wel wijst de minister erop, dat sommige overschrijvingen via de girokantoren Den Haag en Arnhem lopen, wat een dag meer vergt. Ter vermijding van vertraging houden vele instellingen bij beide kantoren een postrekening aan. Dat geldt ech ter niet voor de ministeries, die de uitbetaling van de salarissen via het rijks computercentrum laten lopen, (ADVERTENTIE) Mevrouw Snijders: Al die tijd dat ze ons nieuwe huis bouwden, hebben we plannen gemaakt voor de meubilering. We wisten tenslotte precies wat we wilden. En u weet, hoe moeilijk het dan is, precies te vinden wat je zoekt Maar dat viel reuze mee. We gingen naar débé. En daar stond ons meubilair. Kon ook niet anders. Want ze hebben er gewoonweg a-l-l-e-s!" meubelen breda Débé's drive-in meubelshow is vèruit de grootste meubeltoonzaal van Zuid-Nederland. U kunt er gratis en zonder enige verplichting ronddwalen tussen honderden meubels vooralle smaken en portemonnees. En daarna rustig uitblazen in een gratis coffée-corner! Néém dat verstandige besluit: Eerst bij débé kijken... dan pas beslissen! Drive-in meubelshow, Teteringsedijk 89 bis, Breda. Geopend: weekdagen 8.30 tot 21 uur; zaterdag tot 17 u. Levering via uw meubeldetaillist en catalogus op aanvraag. (Van onze correspondent) PARIJS Er staan soms hele ra re snoeshanen voor de groene tafel van de rechters. En dat was ook het geval in Saintes, het departement van de Charente-Maritime. Als be klaagde fungeerde Gilbert, een man van 41 jaar met een roetzwart straf register. Zijn vader was een zwer vende zigeuner, die hij nooit heejt gekend. Op zijn elfde jaar begon Gil bert zelf te zwerven. De ene maand dook hij onder hier, een andere maand kwam hij boven water daar. Meestal in de buurt van Pigalle, waar hij stal als de raven. Ergo leefde hij meer binnen dan buiten de gevange nis. In juni van het vorig jaar, toen hij op vrije voeten rond liep, kreeg hij woorden met een zekere Henri van 27 jaar. De inzet van de ruzie was een kleine zigeunerin van 16 jaar, die bij de burgerlijke stand stond ingeschreven als Rose Limber- ger, maar in het gewone leven van iedere dag luisterde naar de naam van Santa. Het dispuut tussen Gilbert en Henri over het beeldschone meis- ke liep zo hoog, dat Gilbert zijn jachtgeweer nam iedereen in Frankrijk heeft blijkbaar een kara bijn boven zijn bed hangen en Henri dood schoot. Gilbert zegt, en zijn advocaat zegt het hem na: Ik schoot uit zelfverdediging, want ik de trekker niet had overgehaald zou Henri het hebben gedaan. Gilbert dus voor de juryrechtbank van de Charente-Maritime, met een zware ransel vol zonden of erfzon- den op zijn rug. „Hoe kan ik waar maken", zei hij, „dat ik uit zelfverde diging heb gehandeld"? met mijn strafregister dat u voor zich heeft liggen, meneer de president, zou nie mand mij geloven. De president van het hof was een humaan en bemin nelijk man. Praat vrijuit zei hij, tot de beklaagde, en wees niet bang. U heeft weliswaar 17 jaar in de gevan genis gezgten, maar als waarschijn lijk klinkt wat u gaat zeggen, zullen wij u misschien geloven. Als het on waarschijnlijk klinkt zullen wij u he lemaal niet geloven. Tussen dat „mis schien" en „helemaal niet" hoe goed ook bedoeld, raakte Gilbert de kluts kwijt en ging heen en weer overstag tussen het waarschijnlijke en het on waarschijnlijke. Als getuige werd Santa gehoord. Intussen moeder geworden van een kind, met de zeer grote waarschijn lijkheid dat een tweede binnenkort op komst was. 17 jaar. Een panter in een theesalon. President: „Van wie hield u het meest? Van Gilbert of van Henri? Wie van de twee zou u het liefst heb ben willen trouwen?" Santa: „Voor mij was dat lood om oud ijzer. Voor mij geldt alleen de dag van vandaag en wat er morgen gebeurt zal ik wel zien". President: „Met zijn wijsvinger ge richt naar de buik van Santa: „En die daar, van wie is die?" Santa: „Dat gaat u geen bliksem aan. Mijn buik is van mij". Daar kon de president niets legen in brengen. Hij was zoals gezegd een humaan mens. Alle andere magistra ten zouden Santa onmiddellijk heb ben laten inrekenen wegens beledi ging van de magistratuur. Maar niet deze voorzitter. Hij en Santa spraken weliswaar dezelfde taal maar elKaars woorden begrijpen deden ze niet. De voorzitter 1iet het er verder maar bij zitten. En Santa mocht gaan. Maar niet Gilbert, die 15 jaar ge vangenisstraf kreeg. Psychiaters be zwoeren dat Gilbert gereclasscerd kon worden. Zijn advocaat maakte daar in zijn pleidooi de hoofdschotel van. Pas als Gilbert zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bewijzen dat hij weer thuis hoort in onze maatschap pij. Hij is dan 56. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Lardi nois (Landbouw) houdt vast aan zjjn stelling dat de overschotten van de EEG-landbouw wegge werkt kunnen worden door klei ne prijsverlagingen, zoals de Eu ropese Commissie in Brussel on langs heeft voorgesteld. Vrijwel alle partijen in de Tweede Kamer hebben vorige week gezegd dat zij de jongste voorstellen van Brussel niet i. tnvaardbaar vinden wanneer ze niet worden begeleid met meer maatregelen ter verbetering van de structuur in de landbouw en ter veiligstelling van de inkomens van de agrariërs. Minister Lardinois legde er de na druk op dat het niet de bedoeling was over de hele lijn de landbouwprijzen te verlagen, maar alleen in die ge vallen dat een kleine verlaging een groot stuk van de overproduktie kan wegnemen. De prijsvoorstellen van Brussel zijn niet gericht tegen mar- 'ginale bedrijven, maar tegen margi nale produktie, dit is de over-pro- duktie, aldus de minister in de Twee de Kamer bij de behandeling van de landbouwbegroting. Ondanks ernstige twijfel bij enkele kamerleden bleef de minister er van overtuigd dat dergelijke kleine ver lagingen van de prijs van bijvoor beeld melk inderdaad verlaging van de produktie tot gevolg zal hebben. De heer Tolman (CHU) had betoogd dat het even goed zo zou kunnen zijn dat de boeren om toch hun oude inkomen te halen juist meer zouden gaan produceren als de prijs naar be neden zou gaan. Tot voor kort, aldus minister Lar dinois, zocht de Europese Commissie in Brussel de oplossing van het over schotten-probleem nog altijd in ver betering van de structuur van do EEG-landbouw. Het plan-Mansholt is daarvan een voorbeeld. Maar nu is in Brussel het inzicht doorgebro ken dat het markt- en prijsbeleid hiervoor een uitstekend instrument is. Overigens acht ook minister Lar dinois begeleiding met sociale maat regelen nodig. Hij dacht daarbij met name aan regionaal zoeken naar ver vangende werkgelegenheid voor de boeren die de landbouw verlaten. Minister Lardinois verzette zich te gen de openbare kritiek op het EEG- landbouw beleid. De minister was op timistisch over de landbouw. Het e- nige probleem acht hij de overschot ten, en dat betreft, ondanks de pu bliciteit, slechts enkele produkten. De helft van de landbouwprodukten in ons land kent geen EEG-garantie- prijs. Daaronder vallen de cultures die het meest expansief zijn, en die de meeste toekomst hebben, zoals vleesproduktie, tuinbouw, sierteelt. Voor de inkomstenpositie van de agrarische bevolking in zijn geheel is het niet zo belangrijk wat men in Brussel beslist over de prijzen stel de de minister. Voor de totale in komensvorming zijn de prijzen zoals die ontstaan op de vrije markt even belangrijk. Afgezien van het effect op de betreffende boeren afzonderlijk zal een verlaging van bijvoorbeeld de garantieprijs voor melk nauwe lijks de agrarische inkomstenpositie beïnvloeden, zo betoogde minister Lardinois. Hij wees er op dat de ex port van landbouwprodukten en voe dingsmiddelen ongeveer 28 percent van de totale Nederlandse export be slaat, waarmee de belangrijke functie van de landbouw voor onze economie nogmaals wordt onder streept. (ADVERTENTIE) de snelle en zekere pijnverdrijver LOS ANGELES Een 28-jarige blanke die er van wordt verdacht dinsdagavond de 30-jarige Cindy Birdsong van de „Supremes" te heb ben ontvoerd, heeft zich bij de politie in Las Vegas gemeld. Het is Char les Colllier, die huisbewaarder was in het flatgebouw waaruit Cindy werd weggevoerd. Zij zag echter kans uit de rijdende auto te springen, waar bij zij enkele lichte verwondingen opliep. (Van onze correspondent) LONDEN Klaarblijkelijk denkt premier Sato van Japan, dat hij voldoende successen heeft gehoekt ten aanzien van Okinawa om hem in staat te stellen voor het eind van het jaar verkiezingen te houden en te winnen. Hij heeft het zeker bij het rechte eind. Na zijn besprekingen met pre sident Nixon zal het eiland tegen 1972 weer door de Japanners in be zit worden genomen. En als de clau sules, die bij het verdrag gevoegd zijn, inderdaad dat betekenen, wat zij schijnen te betekenen, dan zul len er geen atoomwapens meer op Okinawa aanwezig zijn. De over eenkomst heeft de twee krachtige emotionele eisen, die een anders verdeelde oppositie verenigden, be vredigd; gefrustreerd nationalisme en de afschuw van atoomwapens, wie ze ook gebruikt. In de verkiezingen van deze maand lijkt het waarschijnlijk, dat de socialisten, communisten en boeddhisten eerder stemmen van el kaar zullen afpikken dan van de liberale democraten van Sato. Maar de discussie zal daarmee niet afgelopen zÜ,n- Er blijft onenig heid bestaan, niet alleen over de clausules in kleine druk van de overeenkomst over Okinawa, maar over voortdurende afhankelijkheid voor Japan van de Amerikanen wat de defensie betreft. Als het we derzijds veiligheidsverdrag volgend jaar herzien moet worden, dan zal een vernieuwing automatisch vol gen, omdat het Japanse leger in ieder geval ontoereikend voor haar taak is. Maar hoe lang kan een van de zes rijkste landen ter wereld zonder doeltreffende strijdkrachten blijven? En hoe lang zal Japan het blijven goedvinden, dat zij zich bin nen een Amerikaans defensiesys teem bevindt, terwijl Japan Rus land en China onder haar directe buren telt? De meeste Japanners hebben zich reeds neergelegd bij de groei van hun defensie. Maar het kernpunt v,an de meningsverschillen is of werkelijke veiligheid met meer wa pens of met meer neutraliteit ge kocht moet worden. Voor Sato en zijn voorgangers betekende het ver bond met Amerika een grote econo mische steun en een tamelijk rustig leven. Maar zelfs als de regerings partij de verkiezingen wint, dan komt dit vreedzame tijdperk tot een einde. De Amerikanen trachten een ongelijke handelsrelatie te verande ren, die de Amerikaanse betalings balans ondermijnt maar de basis vormt van het Japanse economische wonder. Niet alleen vragen de link se groeperingen in Japan zich nu af hoe lang Japan het kan blijven ver mijden om een meer onafhankelijke rol te spelen. Deze rol zal mis schien niet alleen aan Japan voor deel brengen. Het zal misschien spoedig het overheersende wereld probleem worden, hoe de isolatie van China te doorbreken. Hierin maar ook in het oplossen van het Formosa-vraagstuk, en misschien ook de Koreaanse en Vietnamese problemen zal Japan misschien een nuttige rol kunnen spelen als een onafhankelijke mogendheid. (Copyright The Guardian— De Stem) JBaaareBMHgag .«Taw^iF-ynfflBr7 fbl ANDRE KLOOS (Van een onzer verslaggevers) BREDA Wie wordt de man of vrouw van het jaar? Dat is de vraag die De Stem ook dit jaar zijn lezers heeft gesteld. In de paar dagen na de eerste vraagstelling in deze krant zijn reeds diverse reacties binnen gekomen. De „man" overheerst daar bij. Kloos, ridder van Rappard. Neil Armstrong enz. zijn de eerste kandidaten. Piet Keizer is a] genoemd als sportman van het jaar. De Ajax-speler heeft Wim van Hanegem (Feij- enoord) als voorlopige concur rent. Over de televisie-pro gramma's heerst ook nog geen duidelijkheid- De verscheiden heid in waardering is even groot als het aantal program ma's. Er zijn honderden andere mo gelijkheden voor de man of vrouw van het jaar-verkiezing. Hieronder laten wij nog eens de vragen volgen, waarvan de antwoorden uiteindelijk moeten resulteren in de man of vrouw van het jaar. Dit zijn onze vragen: 1.Welke man of vrouw heeft in 1969 de meeste indruk op u ge maakt? 2. Wat is naar uw mening de belangrijkste gebeurtenis van het jaar geweest? 3. Wie is voor u de sportman of sportvrouw van het jaar? 4. Wat vindt u het beste tv-pro- gramma van 1969? 5. Aan wie heeft u zich het meest geërgerd in 1969? Het antwoord op deze vragen moet uiterlijk 15 december in ons bezit zijn. Uw briefkaarten of brieven adresseren aan: REDACTIE DE STEM REIGERSTRAAT 16 BREDA onder het motto man of vrouw van het jaar. NEIL ARMSTRONG UBBERGEN (ANP) De stichtingsraad G-3 heeft besloten de uitgave van het blad G-3 voort te zetten. Omtrent het blad was on zekerheid ontstaan nadat de de raaden en en de raad militair vicariaat de banden met G-3 abrupt had verbroken. Tegen dit besluit en tegen de drei gende verdwijning van G-3 is echter van vele kanten verzet gerezen. Onder meer hebben een aantal aalmoezeniers zich persoonlijk garant gesteld. Eenzelfde stap is gedaan door de VVDM (Vereni ging voor Dienstplichtige Militairen), terwijl ook de Pax-christibeweging heeft aangeboden te helpen zoe ken naar mogelijkheden om het blad voort te zet ten. Het is de bedoeling dezelfde redactionele for mule te handhaven: „Voor militair en maatschappij". De stichtingsraad is van mening dat juist als onaf hankelijk blad de kans groot is dat G-3 zal uit groeien tot 'n open forum voor alle geledingen bin nen de krijgsmacht en daarmee tevens een brug functie zal kunnen vervul len tussen militair en maatschappij. Daarbij zal worden gepro beerd de samenwerking met militairen ook op het redactionele vlak voort te zetten, aldus mededelingen van de stichtingsraad.

de Stem | 1969 | | pagina 11