nog geen partner voor zaterdag Verschueren heeft een druk programma SCHELDESPORT OPPERMACHTIG Onze reizende vriend Harry meldt ons: 'Kaas uit het vuistje onbekend in Dübrovnik, Rome, Nice en Malaga.' TERNEUZEN MIKT TEGEN RKVVU OP GELIJK SPEL Handbal Voetbal Ondo 1 tegen Zuidwesters Beperkt zaterdag- voetbalprogram Gem problemen voor Walcheren bij Quintus Verstevigen Aansluiting Eugène Lauret, een van de sterkste speiers van Terneuzen, kampt met een lichte blessure, maar zal in de belangrijke ontmoeting tegen RK.VVU waarschijnlijk weer van de partij zijn. 06 STEM VAN DONDERDAG 4 DECEMBER N$9 (Van onze wielersportmedewerker) ST. JANSTEEN Als de Zeeuwsch-Vlaamse Belg Theo Ver schuren vanavond uit de zesdaagse van Zürich in zijn geboorteplaats St.- Jansteen terugkeert, wacht hem een druk programma. Dit begint reeds zaterdag te Charleroi waar hij voor het kampioenschap van België koppsirit voor beroepsrenners over 100 kilometer zal moeten aantre den. Verschueren was voor dit kam- i pioenschap gekoppeld aan de Belgi- I sche uurspecialist Ferdinand Bracke en men verwachtte dat hij met deze uit Wallonië afkomstige renner wel voor een eventuele verrassing zou hebben kunnen zorgen. Sedert giste ren echter heeft Bracke, die door een aanhoudende bronchitus wordt geplaagd, de directie van het sport paleis te Charleroi bericht niet van start te zullen gaan. Pech dus voor de organisatoren in Charleroi, maar ook voor Theo Verschueren, tenzij men in laatste instantie nog een de gelijke ploegmaat voor hem kan vin den. De andere koppels die dit natio naal kampioenschap 100 kilometer zullen betwisten zijn: Sercu - Seeuws, Godcfroot - De Loof, Monseré - Ste vens, Bodart - Coulon, Severeijns - Crapez, Gosselin Jacques, Peel- man - Reyniers, De Bosscher - De Geest, Van Lancker - Kindt en Mi- chiels - De Neef. Verschueren zal ook in do zesdaagse van Charleroi, die van 12 tot 18 december zal wor den gehouden, van start gaan. Als ploegmaat is hem voor dit wieier- (Van onze volleybalmedewerker) TERNEUZEN De wedstrijd tus sen Kikkers en Scheldesport in de le klasse heren der volleybalcompetitie heeft niet aan de gestelde verwach tingen voldaan. De druk van Schel desport was zo groot dat Kikkers geen enkel moment gevaarlijk kon worden. De strijd Terhole 1-VVH is een zwakke oefenpartij geworden voor Terhole 1. Nadat OVC 1 te Groe- de met groot verschil de eerste set gewonnen had tegen LJVC dat ken nelijk moeite had met de zaalhoogle (15-3) kwam OVC er in de 2e set niet aan te pas en IJVC kon dan ook op een verdiende 31 zege neerzien. Voorwaarts had aan 3 sets genoeg om de ploeg van ISvG met een 30 nederlaag naar Sas van Gent terug to zenden. Bij de dames zagen zowel de Kik kers als Scheldesport de uitwedstrijd met 3—0 te winnen. Verrassend mag wel genoemd wor den de 31 overwinning die Voor waarts 2 wist te behalen op ISvG. Het team van de Kikkers staat onge slagen aan de leiding op de voet ge volgd door Terhole 2, dat slechts een wedsliijend verloren heeft. Bij de heren in de 2e klas kon Sluiskil een gemakkelijke 30 over winning behalen op het team van Sint Albert dat dit jaar geheel van slag schijnt te zijn. Eveneens was van I slag het team van Terhole 3 dat na 1 sets de mannen van IJVC 2 met een 3—1 overwinning naar IJzendij- I ke zag gaan. Een wedstrijd zonder enig hoogtepunt en waarbij ook de uizet ontbrak. Gelijk opgaand was de strijd tus sen Schoondijke en Voorwaarts 2, die I m een 2—3 overwinning eindigde voor de bezoekers. Te Zaamslag wist het team van Kikkers 2 een gemakkelijke over wining te behalen op een tegen vallend Zaamslag. De leider van de klas, Hoek, heeft zich door ISvG Mot laten verrassen. Na 7 wedstrij den is Hoek nog steeds ongeslagen, "e uilslagen Horen le klas: OVC-IJVC 1—3 (15- 3 0-15 6-15 8-15); Terhole-VVH 3—0 i 15_10 15-0); Voorwaarts 1-ISvG J—G (15-10 15-5 15-11); Kikkers- «leldesport 0—3 (2-15, 5-15 11-15). Dunes: Voorwaarts-Kikkers 0-3 (12- 13 7-15 8-15); OVC-Scheldesport -3; ISvG-Voorwaarts 2 13. «eren 2e klas: St. Albert-Sluiskil £-3 (13-15. 10-15 9-15); Zaamslag- Akkers 2 1—3; OVC 2-IJVC 3 3—1 "Hoek 1—3 (15-7 13-15 10-15 10- i); Terhole 3-IJVC 2 1—3 (4-15 12- 15 15-11 6-15), Hoewel beide ploegen van gelijke sterkte waren is de damesploeg van Terhole er in de overgangsklas niet in geslaagd de winst in eigen huis te behalen op het zeer goed en vooral rustig spelend Concordia uit Rotter dam. dat met 32 won. (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de Zeeuwse veld- korfbalcompetitie staat zaterdag weer een aantal ploegen voor een inhaalwedstrijd. In de eerste klas één wedstrijd, die van groot belang is voor het verdere verloop van de competitie. Ondo 1 ontvangt Zuid westers en hier ligt een hans voor de oud-KNKB'ers, om hun gedaalde prestige wat op te vijzelen. Indien ze kans zien de Souburgers te ver slaan, zou de competitie interessan ter worden, maar Zuidwesters heeft toch de meeste kans op een kleine overwinning. In de tweede klas gaat BKC naar Middelburg om Swift 4 in eigen huis te bekampen. Voor de Breskerasen mag dit geen problemen geven. In de derde klas A krijgt TOP een ge makkelijke dag tegen Atlas 2. In de derde klas B komen Tjoba 3 en Olympia en binnen de lijnen. Olympia is tot nu toe iets sterker voor de dag gekomen, dus een kleine over winning ligt in de lijn der verwach tingen. Bij de junioren kan Blauw Wit weer een overwinning behalen tegen Volharding- Luctor moet naar Swift en daar is voor de Terneuzenaren, die tot nu toe wat wisselvallig spe len, niet veel eer te behalen. In de micro-competitie speelt Tjoba lan delijk tegen PAMS uit Den Haag. In de veldcompetitie heeft Tjoba in de ze goede ploeg al haar meerdere moeten erkennen, dus lijkt een ne derlaag in het verschiet te liggen. In de eerste klas A het Souburgse duel tussen Animo en Zuidwesters 1. Animo 1 is de betere ploeg maar het blijft een derby. In de tweede klas B krijgt Atlas 1 een zware kluif aan Zuidwesters 2. In de tweede klas A moet KVL met alle krachtsinspan ning Olympia kunnen weerstaan. evenement toegewezen de Belg Nor- bert Seeuws, met wie hij reeds in Charleroi heeft gereden. De andere koppels voor die zesdaagse worden gevormd door Sercu - Godefroot, Van Lancker - Alain Mourioux (Frankrijk), Coulon - Bodart, Cra pez - Severeyns, Monseré - Stevens, Hortelano - Rodriguez terwijl een elfde duo zal worden gevormd uit twee van de volgende jonge Belgi sche renners: Gosselin, De Bosscher Kindt, De Geest, Jacques en Robert van Lancker. Geen Nederlanders dus omdat de zesdaagse van Amsterdam (11 tot 17 december) praktisch met die van Charleroi samenvalt. Alvorens echter aan zesdaagsepe rikelen te kunnen denken, zal de renner uit St. Jansteen zondag al zijn derny-registers dienen open te trekken om zijn eeuwige rivaal op dit lummer, Peter Post te kloppen. De beide renners zullen elkaar dan in het Gentse sportpaleis achter de derny's ontmoeten tijdens de Grote Prijs Tom Simpson. Naast genoem de vedetten zijn eveneens van de partij: Jaap Oudkerk. de Engels man Porter, de Australiër Gilmore, de Fransman Alain van Lancker, de Duitser Kemper en Bugdahl en de Belgen Patrick Sercu, Walter Gode froot, Leo Proost, Norbert Seeuws, Willie de Bosscher en Jean Pierre Monseré. De wedstrijd gaat over twee reeksen van 15 kilo-meter waar na een grote en kleine finale over 25 kilometer. Naast al dit dernyspek- takel zullen ook de liefhebbers van de grote motoren aan hun trekken komen. Over twee reeksen van 20 kilometer zullen zij tegen elkaar uit komen: Hans Junkermann (kam pioen van Duitsland), Piet de Wit (kampioen van Nederland), Michel Scob (kampioen van Frankrijk) en Willie de Geest (de man in wie Bel gië een nieuwe stayershoop heeft). De wielermeeting die om 14.30 uur begint gaat van start met wedstrij den voor liefhebbers en junioren, waarbij o.a. is gepland een liefheb bersomnium tussen renners uit Oost en West-Vlaanderen. SCHAKEN De Nederlandse schaakkampioene Ingrid Tuk heeft dinsdagavond in de tweede ronde van een internationaal toernooi in Vrnjacka Banja (Zuidslavië) verlo ren van de Bulgaarse Assenova. Wereldkampioene Gaprindasjvili (Rus) moest een punt afstaan aan de Hongaarse Ivanka, die nu de lei ding heeft met twee punten. Asseno va is tweede met anderhalve punt. IJSHOCKEY Het Canadese ijs- hockeyteam heeft dinsdagavond in Moskou zijn eerste overwinning be haald in het internationale toernooi. De Canadezen versloegen Oost- Duitsland met 54 (30 14 10), Zweden was met 75 sterker dan Finland. De tussenstanden in deze ontmoeting waren 31 32 12. (Van onze medewerker) TERNEUZEN De competitie- leider zaterdaigvoetbal in de KNVB afdeling Zeeland, heeft bij de samen stelling van zijn wedstrijden-pro gramma weHicbt rekening willen houden met de St.-Nicolaasviering, want voor de le en de beide 2e klas sen in de zaterdagcompetitie van de KNVB afdeling Zeeland heeft hij geen programma vastgesteld. In de 3e klas A en in de zes 4e klassen zijn wel wedstrijden vast gesteld. Theo Verschueren heeft een druk programma voor de komende weken: Charleroi. Gent, Charleroi. (Van onze medewerker) BREDA Met één vertoren par tij staan de dames van Walcheren in de hoofdklas zaalhandbal op een goede tweede plaats op de ranglijat direct achter het ongeslagen NELOC. Zondag gaat de reis van de Vlis- singse dames naar liekkesluiter Quintus te Kwintsheul. De Zeeuwse dames zullen de twee punten dan ook mee naar kuis brengen. Ongeslagen staan de heren van het Middelburgse EMM bovenaan de ranglijst in de overgangsklas. Ook zondag komt hierin vermoedelijk geen verandering. Tegenstander is Quintus, dat tot heden slechts vier punten wist te vergaren. In de districtsklas wordt de plaat, selijke derby in Breda gespeeld tus» sen de dames van EBHV en SOA. „Na een minder goede start draaien onze dames de laatste weken voor treffelijk", aldus K. Lak, secretaris van EBHV. „De laatste wedstrijd te gen Volt werd dan ook met grote cijfers gewonnen (15-7). SOA is voor ons altijd een moeilijke tegenstaiv- der. Ook ai heeft SOA nog geen punten behaald in deze competitie, toch moeten we het niet te gemak kelijk opnemen. Bij die wedstrijd heerst altijd een bepaalde sfeer. Het zijn meestal goede wedstrijden. Wan neer onze dames de zaak goed aan pakken, mogen we rekenen op een overwinning". De dames van Olympus krijgen het zondag erg moeilijk. Het Tü- burgse Were Di, dat de tweede plaats bezet, komt naar Vlissingen, De dames van Olympus zullen alle zeilen moeten bijzetten om een ge lijk spel uit deze wedstrijd te halen. De dames van het Middelburgse EMM behouden de bovenste plaats, omdat Boemerang niet sterk genoeg is. Bij de heren moet debutant Inter nos (Etten) aantreden tegen Walche ren. Béide ploegen slaagden er tot heden in om één wedstrijd in winst om te zetten. Het meest voor de hand liggend is hiér een gelijk spek Van die twee overige wedstrijden heren districtsldas zal Dongen hg* wel klaren tegen het Tilburgse Vólt en zal Fortuna uit Bergen op Zoon» het erg moeilijk krijgen tegen koplo per GSC uit Goes- tegen Goes. Voor de elf uit Hulst zit er zeker winst in, al mag Goes niet worden onderschat. Een duel tussen twee gelijkwaardige tegenstanders is de wedstrijd MOC '17 en Vogel waarde. HW is het meest gebaat by een puntenverdeling. Tenminste als het zelf wint van Goes. Breskena» Zeeland Sport is eveneens een ont moeting tussen twee teams die elkaar weinig zullen toegeven. Steen krijgt het zeer moeilijk tegen Schutters uit Halsteren en mag tevreden zijn als het aan dit duel een puntje over kan houden. Hetzelfde recept geldt voor Hontenisse dat tegen DOSKO aan treedt. RCS kan zijn leidende positie in de vierde klas H verstevigen. RCS-se cretaris De Rijke: „Als we van Wal cheren verliezen zou dat voor mij een bittere tegenvaller betekenen. Walcheren behoort tot de zwakste teams in deze klasse. Het is een jon ge ploeg, die zich nog niet volledig aangepast heeft aan het spelpeil in de vierde klas. Dat blijkt ook wel als men de stand op de ranglijst be kijkt. Voor mij was het een afknap per dat we zondag niet konden spe len. Toen stond de wedstrijd tegen onze grootste concurrent Sluiskil op het programma. Sluiskil staat een punt achter op ons, maar heeft een wedstrijd minder gespeeld. Tegen Sluiskil had dus een belang rijke beslissing kunnen vaUen. Dan wisten we meteen waar we aan toe waren. Nu wordt deze voor ons be langrijke wedstrijd dus misschien pas aan het eind van de competitie ge peeld. Dat vind ik j ammer. Overigens zal RCS zondag tegen Walcheren niet in zijn sterkste opstelling kun nen spelen. Karreman sukkelt nog met zijn meniscus. Hij bezette de linksbinnenplaats en raakte drie we ken geleden tegen Biervliet gebles seerd. We zuUen hem zeker een paar maanden moeten missen. Het team dat we zondag binnen de lijnen bren gen is echter beslist in staat Walche ren gemakkelijk te kloppen." Concurrent van RCS, Sluiskil zal geen fout maken tegen Clinge, al is Clinge op papier een lastiger tegen stander dan Walcheren voor RCS. Voor de rest worden in de vierde klas H nog de volgende wedstrijden ge speeld: Zierikzee-Noormannen, Koe- wacht-Corn. Boys, Hansweertse Boys- Oostburg en Biervliet-Renesse. Enkele wedstrijden die van belang zijn voor de Zeeuwse amateurclubs: in de tweede klas B de ontmoeting VCW-Uno Animo. Terneuzen zou be slist gebaat zijn bij een stunt van Uno Animo tegen de koplopers uit Wagenberg en in de eerste klas E de ontmoeting tussen TSC en debutant Schijndel. TSC heeft hier de beste kans op winst. Het zal zijn kampi oenskansen niet laten afnemen door het zwakke Schijndel. Onze vriend Harry, playboy nr. 1 van Noord-Holland, beeft in het sjiekste hotel van Rome kaas uit het vuistje besteld bij zijn Martini. 'Iet duurde tien minuten voor de ober het begreep en toen bracht hij vol verbijstering een plak van 't een of ander. 'Het is toch bedroevend', schreef Harry ons, 'dat het smakelijkste hapje bij elke soort van drank alleen in ons land hekend is. In Nice mixen ze een prima Bloody Mary, maar wat is voor mij een Marie zonder kaas?' Kijk, dat is het prettige als je in eigen land reist. Waar je ook komt, kaas uit het vuistje is er altijd. Een koele borrel, een frisse pils, een gouden blokje: jaja, er zijn genietingen waar playboys naast grijpen als ze zo nodig de grens over moeten... (Van onze sportredactie) TERNEUZEN „Ik reken nu eindelijk op de eerste thuisover winning. Het wordt wel de hoog ste tijd", zegt Middelburg-secre taris Van Halen enkele dagen voor de wedstrijd tegen Braban- tia. Van Halen: „De jonge spelers in ons elftal zullen nu de aanpas singsperiode wel achter zich heb ben. Het valt niet mee vanuit het tweede team ineens in het eerste te moeten spelen. Dat eist zeer veel van de jongens. Ik verwacht dat de opstelling niet veranderd zal zijn. De week rust heeft ons goed gedaan. We hebben zondag evengoed getraind, om het juiste ritme niet te verliezen, maar de gedwongen rust was voor Middel burg zeker een voordeel. De Vos is nog steeds niet hersteld van zijn knieblessure en hetzelfde geldt voor middenveldpeler Vermier- sen, die eveneens op non-actief staat. Voor dit tweetal betekende het niet spelen van Middelburg een week ex tra om op krachten te komen. Voor Brabantia ben ik niet zo bang. De ploeg behoort niet tot de sterkste teams en juist tegen dit soort ploegen zal Middelburg punten moeten bin nenhalen. Dat vergroot het zelfver trouwen, en dat hebben de spelers no dig. Ik Hoop dat de weersomstan digheden zondag gunstig zullen zijn, dan trekken we weer veel publiek. In die vrieskou is het voor de toe schouwers ook niet aantrekkelijk om naar een wedstrijd te kijken." Optimisme dus in het Middelburg- kamp, maar voor de tweede Zeeuwse vertegenwoordiger in de eerste klas E is daar minder reden voor. Vlis- singen gaat namelijk naar het sterke Veerse Boys. Het is niet aan te ne men dat de equipe van trainer De Smit dit duel succesvol zal kunnen besluiten. Daarvoor draait Veerse Boys deze competitie te goed. Of De Smit zou zijn pupillen mentaal zo goed voor kunnen bereiden dat Vlis- singen tot stuntwerk in staat is Belangrijk in de tweede klas B is de wedstrijd RKWU-Terneuzen. Voor de Zeeuwsch-Vlamingen zowel als voor de formatie uit Leur een duel waarin aansluiting met leider VCW op het spel staat. Terneuzen- secretaris P. van Dixhoom hierover: „Het zijn twee teams die aan elkaar gewaagd zijn. De uitslag zal niet ver van een puntenverdeling afliggen. In Terneuzen hebben we op RKVVU een krappe 43 overwinning geboekt. Kansloos zijn we dus niet in de uit wedstrijd. Met een gelijk spel zal ik dik tevreden zijn. Het is in de tweede klasse bijzon der lastig. Er is zo weinig krachts verschil. Ik hoop dat Lauret en Meij er zondag weer van de partij zullen zijn. Zij waren licht geblesseerd. Nu we zondag een rustdag gehad heb ben denk ik wel dat dit duo tegen RKVVU zal kunnen meespelen." RKWU geeft zich zeker niet zon der meer gewonnen. Het is op re vanche belust. Het moreel van de ploeg van trainer Timp is opgevijzeld na het wat matige begin, waarop een fraai herstel volgde. Terneuzen is dus gewaarschuwd. Lastig wordt het ook voor het in degradatiegevaar ver kerende Axel. Axel heeft het terrein- voordeel tegen RAC, en dat zou be slissend kunnen zijn. De Zeeuwseh- Vlamingen draaiden de laatste wed strijd tegen koploper VCW verras send goed, en mogelijk is dat een stimulans om door te gaan. Tegen RAC zijn zeker winstkansen aan wezig. Het is maar net in wat voor vorm de Rijenaren steken, want RAC wisselt zeer goede met uiterst matige wedstrijden af. In de derde klas D is er de wed loop tussen de koplopers HW '24, MOC '17 en Vogelwaarde. HW heeft het op papier nog het gemakkelijkst

de Stem | 1969 | | pagina 17