MEESTE TRANSPLANTATIES SLAGEN Klein Metaal overweegt actie De Stem 80.000 MAARSCHALK WOROSJILOV OVERLEDEN Bontmantels „ïbePA ukunt 20% extra op uw effectenaankoop verdienen CAO-ONDERHANDELINGEN VAST OP „HET TIENTJE" Ontvoerde Supreme springt uit auto NAAKT STRANDT OP TEXEL AMSTERDAM KRIJGT BEELD VAN MULTATULI c'est sparen... verstandig en handig PARIS CURATOREN: dagelijks in meer dan gezinnen RATTEN «VERVALLEN SLAPENDE KINDEREN Kabinet voelt nog steeds niets voor casino's in ons land Amerika haalt zenuwgas van Okinawa ene „Voorzichtiger publiceren over zelfmoord" DE STEM VAN DONDERDAG 4 DECEMBER 1969 14 Auto's Motoren fc op! Let OP'- Auto's tegen nterprijzen met B°vagkarJ* I Taunus 12 M '63, '64 'fts* 6 vanaf f. 1000, Taunus 12 '67 en '68 als nieuw, Tau. us 17 M en 20 M '65, '66 van I f f. 2250 Opel Rekord '64 1 15, '66 en '67 vanaf f. 175Ó >pel Kadett '64, '65. '66 pn' 17 vanaf f. 1500. Fiat 600 '65 56, '67 vanaf f. 1550, Fiat sm I 55, Fiat 850 '65, '66 en '6? anaf f. 1950. Fiat 124 '67, 'iat 1500 L '65. Renault R e 35 '66, '67 vanaf f. 1500, ftp lault R 10 '65 '66 en '67 Van I f f 1950, Renault R 16 '65 1 66, '67 vanaf f. 3250, NSU 000 '65. '66, '67, NSU 1000 rr '66 als nieuw, NSU type 10 '66, Austin Glider '65, ira 67 vanaf f 1900, VW 1200 1 64, '65, VW 1300 '66, '67, VW 1600 TL '67 Mercedes 190 jy 65 met radio als nieuw, Volvo I 122 S '67 donkergroen, Simca I looo '64 '65. '66 vanaf f, i20() I Cortina '64, '65 en '66 vanaf I f. 1750. Keuze uit plm. 50 automobielen. Inruil en finan- ciering mogelijk. Geopend van I 9 tot 21 uur. Zondags van io 1 tot 18 uur. Garage van Til. borg, Bovag erkend, Almkerk. I seweg, Woudrichem bij Gorin. I chem. Te 01833-700. I Belcrumgarage vraagt steeds aanrijdingvrij e auto's vanaf L 1966 te koop. Min. Kanstraall 16-20. Breda, tel. 01600-3Pnftn Vakantie Mobiele houten bungalows van. I ai 7995,-, Adria tourcaravans type 1970 3 ad 4-persoons van. - af 2968,- Holliday stacaravans I met 2 slaapkamers reeds van. I af 6944,-. Minster tourcaravan I vanaf 3975 -. Belmont stacars-1 vans de nieuwe typen 1970 vanaf 7195,-. Knuppe's Auto- mobiel- en caravanbedrijf, Baarleseweg 34 a-b, Chaam (N.-Br.). Tel. 01619-248. Voor gebruikte caravans, gen op Zoomse Caravanhani 1 del, tel. 01640-7446. Showter. rein Moerstraatsebaan 1000 meter voorbij Vrederust. k. dwergpoedeltjes, zilver. I „rijs met stamboom. T. b. J, I Mulders, Gastelseweg 78, 'daal, tel. 36090. Heer, in de 70, met eigen v/o- L ning, erg vitaal, zoekt vrouw I van dezelfde leeftijd om geze' lig samen te wonen in het Westland. Brieven: D, Langen-1 berg, Populierenstraat 5, 1 Gravenzande. Weggelopen klein zwart hond. je. Luistert naar de naam: L Lexi. Tegen bel. terug te bei I bij: W. de Maat, Rapenburg ,88, Stoppeldijk. Huisdieren Huwelijken Verloren Diversen .Standen". Het modernste voorlichtingsboek met 52 ech- te foto's en 8 doorsnee-teke ningen. Nederlandse tekst. Stuur f 14,90 per brief of giro I en dit prachtige boek wordt a omgaand toegezonden ln dis crete verpakking en met gratis documentatie betreffende onze uitgebreide sortering speciale cosmetica, pruiken, hyg. ar- tikelen enz. Super Cosmetics. Afd. Postorder Postbus J"" Rotterdam. Giro no. ftimbacher Hyg. Artikelen zijn I 3x getest, dus beter dan' best, I Vraag proefpakket 21 st. f 7.501 of 58 st. f 22.50. Giro 1830531.1 Postex, postbus 4127, Rotter-1 Stekene-Ilellestraat. Grote kalkoenschieting op de liggen de wip, op vrijdag 5 dec, bij I N. Oudejans-Martens, Steker*- Hellestraat 183, café Pekte Begin 19.30 uur. 120 kg kal koen, 10 kg op de hogeenJ«S elke zijde. Minste kalkoen m 't spel 4 kg. Berekend oj W schutters. 300 fr. gratis, m 105 fr. Terug 80 fr. De niet»- geschoten kalkoenen verval,® in loten van 80 fr. Het Fe- stuur. DR R. J. A. KRUISINGA DEN HAAG (ANP) Naar de mening van staatssecretaris dr. R. J. H. Kruisinga (Volksgezond heid) verkeert de niertransplanta tie thans niet meer in het experi mentele stadium. Was het aantal transplantaties Op 1 mei 1968 ze ventien, waarvan 16 als geslaagd konden worden beschouwd, per einde januari 1969 hadden in ons land 43 van de 48 transplantaties een geheel succesvol verloop. Een commissie van onderzoek van de Gezondheidsraad heeft zich inmiddels op het standpunt gesteld, dat het transplanteren van orga nen wettelijk dient te worden ge regeld. Hierbij dienen, naar de mening van de commissie, de vol gende aspecten ter sprake te ko men. Een regeling ter bescherming van de levende donor tegen eventueel directe of later' op tredende financiële en maat schappelijke nadelige gevolgen, ontstaan door het afstaan van een orgaan. Het wettelijk verplicht stellen van eeu schriftelijke toestem ming van de levende donor bij het afstaan van een orgaan ter transplantatie. - De wettelijke aansprakelijkheid van het ziekenhuis, waarin transplantaties worden verricht. Regeling van het verwijderen van organen na de dood. Op medisch-praktische gronden is hierbij aan het „geen bezwaar systeem" de voorkeur te geven, hetgeen inhoudt, dat het verwij deren van organen na de dood is geoorloofd, zolang daarente gen geen verzet is aangetekend door de daartoe bevoegd ver klaarde personen en mits rede lijkerwijze kan worden aangeno men, dat de overledene hierte gen geen bezwaar zou hebben gehad. - Het constateren van de dood van de potentiële donor dient door drie, niet aan het trans plantatieteam verbonden artsen te geschieden. De criteria, die hierbij worden gehanteerd, wor den aan het oordeel van deze artsen overgelaten en derhalve niet wettelijk vastgelegd. Ook is de commissie van oor deel, dat het aantal centra, waar niertransplantaties kunnen worden verricht, beperkt dient te blijven. Het transplanteren van een nier, ter beschikking gesteld door een levende, bloedverwante donor is, naar de mening van de commissie, aanvaardbaar, mits de donor zijn toestemming schriftelijk heeft ver leend. Personen jonger dan acht tien jaar mogen in principe niet als donor worden aanvaard. Het aanbod van een levende, niet ver wante donor, mag in zijn alge meenheid niet worden aanvaard, zo zegt de commissie. De Supremes bijeen. Links op de foto de ontvoerde Cindy Birdsong, die wist te ontsnappen door uit haar auto te springen. LONG BEACH Cindy Bird song (30) van de negerzanggroep „The Supremes" is onder bedrei ging met twee messen uit haar woning te Long Beach in Califor- nië ontvoerd. Zij slaagde er echter in aan haar ontvoerder te ontsnap pen dow uit een rijdende auto te springen. Zjj verblijft in een zieken huis om aan schaafwonden te worden behandeld en zal na rönt genonderzoek naar huis terugke ren. De ontvoerder was een blanke, die Cindy haar eigen auto liet be sturen nadat hij haar eerst had gedwongen de eveneens blanke mannen te hinden die op haar hadden zitten wachten om te gaan dineren. Toen zij naar haar slaap kamer ging om zich te verkleden voor het diner, hoorden de man nen een schreeuw waarop zij met haar ontvoerder de kamer weer binnenkwam. Na een rit van ongeveer 89 kilo meter wist zij zich uit haar auto te laten vallen. Enigszins duizelig trof de bemanning van een sur veillance-wagen van de politie haar langs de verkeersweg aan. MOSKOU (TASS) Maarschalk Klimenti Efremowitsj Worosjilov, ten groot Sovjetrussisch staatsman, is woensdag op 89-jarige leeftijd overleden. Worosjilov is van 1953 tot 1960 president van de Sovjet-unie ge weest. Hij zou al enige jaren ziek geweest zijn. Klimenti Efremowitsj Worosjilov, aon van een spoorwegarbeider, is op 3 februari 1881 in Werkhni in de Oekraine geboren. Al heel jong moest hij gaan werken. Pas toen hij twaalf jaar was bezocht hij een school. Twee jaar later werkte hij s arbeider in de dynamostaalfa- briek te Alchevsk. In de fabriek organiseerde hij een revolutionaire groep en in 1899 leid ot hij een staking van kraandrijvers waarbij hij voor de eerste maal werd gearresteerd. In 1903 werd hij van de Russische sociaal-demo- cratische arbeiderspartij en voegde 'J zich bij dè Bolsjewistische sectie on deze partij. Twee jaar lang was Y 'er van de Bolsjewistische on- trgrondse revolutionaire beweging Koegansk. In 1905 nam hij deel an de revolutie, waarbij hij werd wand en gearresteerd. n 4906 moest hij voor het gerecht -rschijnen omdat hij een benoe- i WE tot afgevaardigde naar het so- 1 tnmstisch congres in Stockholm aanvaard. Arbeiders wisten iter de rechtzaal binnen te drin- Worosjilov te bevrijden, n februari 1917 werd Worosjilof gekozen tot lid van het bureau der Bolsjewistische fractie in Petrograd en werkte hij mee aan de organisa tie van de Tsjeka, de communisti sche geheime politie. In maart 1918 begon Worosjilov zijn militaire loopbaan. De maand daarop organiseerde hij de talrijke detachementen van de rode garde in de Oekraine en vormde daarmee het vijfde Oekrainse leger. Hij trok op van het Don-bekken naar Tsarit- syn (nu Wolgograd geheten) en nam deel aan de verdediging van die stad. Hij stond daarbij onder opper bevel van Stalin. Voorts leidde hij de verdediging van Keraterinoslaw in Kiev tegen da strijdkrachten van generaal Denikine. In oktober 1919 werd hij met Boedjenni lid van de militaire revolutionaire Sowjet van het eerste leger cavalerie. In 1925 voerde Worosjilov het bevel over het mil'taire district van Moskou en korte tijd later werd hij commissa ris van oorlog en marine. In 1934 werd Worosjilov benoemd tot maarschalk en in 1941 tot opper bevelhebber van de sector noord west. In november 1943 kreeg Wo rosjilov de functie van vice-voorzit- ter van de raad van volkscommissa rissen en in die hoedanigheid nam hij deel aan de conferentie te Mos kou. In januari 1945 tekende maar schalk Worosjilov, uit naam van de geallieerden, de wapenstilstand met Hongarije. In mei van hetzelfde jaar werd hij voorzitter van de geallieer de controlecommissie in dat land. In januari 1947 werd de maarschalk benoemd tot vice-voorzitter van de rand van ministers van de Sowjet- Unie. Nadien vernam men niet veel meer van hem totdat Kroestsjev op het twintigste partijcongres, in fe bruari 1956, onthulde dat Worosji lov een van de weinige leiders was die zich tegen Stalin had verzet. Na de dood van Stalin, in maart 1953, werd Worosjilov benoemd tot presi dent, waarin hij op 7 mei 1960 werd opgevolgd door Brezjnev. Op 16 mei nam hij „op eigen ver zoek" ontslag uit zijn functies als lid van het presidium, waarmee hij uit de partijleiding was verwijderd. Hij was toen 79 jaar en zijn gezond heid was slecht. Tijdens het partij congres van 1961 beschuldigde Kroestjev hem er van, in 1957 met de anti-partijgroep te hebben ge heuld, waarop Worosjilov woedend de vergadering verliet. Binnen een jaar werd hij weer in genade aan genomen UTRECHT (ANP) De werknemersorganisaties in de metaalnijverheid (klein metaal) beraden zich mo menteel op actie. De kans is bijzonder groot, dat er per 1 januari 1970 geen nieuwe c.a.o. voor de metaalnijverheid zal zijn, omdat de onderhandelingen tussen de federatie van werkgevers in de metaalnijverheid en de vak bonden zijn vastgelopen op „het tientje" per werknemer. Naar aanleiding daarvan zegt de katholieke bond van werknemers in het metaal- en electrotechnisch be drijf in zijn blad" St.-Eloy, dat de bonden alles op alles zullen zetten om met alle toelaatbare middelen de gerechtvaardigde verlangens van de ruim 175.000 werknemers in deze be drijfstak te doen inwilligen. De boniden hebben het vraagstuk in 1965 al aan de orde gesteld en op nieuw bij de herziening van de c.a.o. in 1968. Zij hebben er de afgelopen jaren geen breekpunt van gemaakt, omdat de werkgevers de zaak niet principieel afwezen, maar verklaar den tijd nodig te hebben om een even tuele uitkering voor georganiseer- den eerst in eigen kring te bespre ken. Bovendien stelden de werkge- vens volgens St.-Eloy, dat ze de ont wikkeling in de metaalindustrie (groot metaal) wilden bezien en in de metaalnijverheid niet voorop wil den lopen. De bestaande regeling in de metaalindustrie heeft deze beden kingen tegen een oplossing van het vraagstuk georganiseerden-ongeor- ganiseerden echter al weggenomen, aldus de katholieke metaalbond. De bezwaren van de werkgevers hadden ook betrekking op een moge- DEN BURG Een deel fi het Texelse strand zal ,;'a,ks niet door de Neder landse Federatie van Natu ur^eeenigingen in ge- hunnen worden ge tart?"' 'ie' waddeneiland van het absolute Hiertoe besloot gis- jenmddag de Texelse ge- enteraad met II tegen a stemmen. Alieen de PvdA-fractit onde het voorstel van "aar leider J. J. Westdorp. li behelsde een aanvul- -I K van het 68 bis van de semene politieverorde ning met een uitzonde ringsbepaling, waardoor de mogelijkheii tot paradij selijk naakt op Texel- stranden gelegaliseerd zou kunnen worden. Opmer kelijk was, dat alleen de AR-fractie bij monde van wethouder J. Daalder prin cipiële bezwaren naar vo ren bracht. Dit bleek uit een stemming over even tueel toelaten of afwijzen op grond van morele of godsdienstige motieven. Het resulteerde in 8 vóór en 7 tegenstemmers. De algemene tendens was, dat men angst koesterde voor de praktische gevol gen van een goedkeurend besluit. Men wil vooral niet, dat Texel in de reeks van kustgemeenten een precedent en daarmee een primeur zal scheppen. De reputatie van het eiland bleek heilig. Zoals bekend, nam in deze kwestie bur gemeester Sprenger een minderheidsstandpunt in. Hij wilde toestemming verlenen tot een proefpe riode. Daartegen kantte zich fel het AR-raadslid C. Timmer, die meende, dat er dan geen weg terug meer zou zijn. Voorzitter Stolk van de Federatie van Naturisten- verenigingen verklaarde na de raadsvergadering, dat men niet bij de pakken zou blijven neerzitten maar onmiddellijk aan vragen tot andere kustge meenten zou richten, o.a tot Terschelling. De Texel naren toonden zich giste ren vrij onverschillig vooi hetgeen er in de raadsver gadering werd behandeld Buiten demonstreerde één man met een bord. Hij was tegen.... AMSTERDAM (ANP) In juni van dit jaar is aan de Amsterdamse beeldhouwer F. Sieger opdracht ver leend tot het vervaardigen van een beeld Woutertje Pieterse. Dit beeld is in ontwerp gereedgekomen en wordt thans door de kunstenaar op ware grootte uitgevoerd. Het zal in de Jordaan een plaats krijgen. Dit antwoorden b. en w. van Amsterdam op schriftelijke vragen van het pro- voraadslid Roel van Duijn, die b. en w. er op had gewezen dat Amster dam geen beeld ter herinnering aan Multatuli, een van onze grootste schrijvers, rijk is. Volgens Van Duyn werd Multatuli onrecht aangedaan door wel een monument voor Van Heutsz in Amsterdam in stand te houden en er niet een voor deze moedige nonconformist op te richten. B. en w. zeggen in hun antwoord dat reeds in oktober 1958 door het gemeentebestuur de eerste stappen werden ondernomen om tot de op richting van een Multatulimonument te komen. De beeldhouwer die de op dracht kreeg gaf deze in 1964 terug, omdat het monumentale karakter dat vereist was aan de plastiek ontbrak. In februari 1969 kwamen de plan nen tot oprichting van 'een monu ment opnieuw aan de orde. (Van onze correspondent) UTRECHT De politie moest in grijpen, toen in de Utrechtse Beuk straat de negenjarige Ali van Beek en haar twaalfjarig broertje Peter gebeten waren door ratten, die op zolder in het bed van de kinderen waren gekropen. De vader was eerst niet van plan er iets aan te doen, maar toen de wonden aan het voorhoofd van het meisje bleven bloeden, schakelde hij de politie in. De kinderen zijn toen naar het St.-Antoniusziekenhuis ver voerd. waar zij een anti-tetanus in jectie kregen en waar de wonden werden behandeld. De gemeentelijke rattenbestrij- dingsdienst heeft de woning onder handen genomen. Giftig brood moet de ratten verdelgen. De buurt van de Beukstraat staat bekend als een broeinest van ratten. De vader van de twee kinderen had juist tevoren nog een rat dood gedrukt. lijk verschil in arbeidsvoorwaarden tussen georganiseerden en ongeorga niseerden. Juist om dit te voorko men, zo zegt St.-Eloy, hebben de werknemersorganisaties in de groot metaal gekozen voor een uitkering aan georganiseerden aan het einde van hun actieve periode, namelijk op het moment van pensionering. De vakbonden vragen 'zich op het ogenblik af, in hoeverre de afwijzing in de c.a.o.-besprekingen en het af breken van de onderhandelingen van invloed zijn op het voortbestaan van de vakraad en de verschillende com missies. 'De werknemersorganisaties, aldus St.-Eloy, vinden het niet van zelfsprekend, dat deze instituten in de huidige situatie normaal zullen blijven functioneren. WASHINGTON (Reuter) De Ver. Staten zullen voor het komend voorjaar alle zenuwgassen en chemi sche wapens van het eiland Okinawa verwijderen. 't heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. Een storm van pro test stak op in Japan, toen enkele maanden geleden bekend werd dat 23 Amerikaanse militairen en een burger naar een ziekenhuis waren gebracht nadat een tank met zenuw gas was gaan lekken. Kort daarop beloofde de VS de bewuste opslag plaatsen weg te zullen halen. (ADVERTENTIE) Een klasse apart omdat we ze zelf maken Dus ook meer service en voordeliger! BREDA: Ginnekenweg 35, Tel. 36834. ROOSENDAAL: Hoogstraat 32, Tel. 37503. UTRECHT (ANP) De curatoren van de Rijksuniversiteit in Utrecht hebben een verklaring uitgegeven, waarin zij een publikatie van het on afhankelijke studentenweekblad „Trophonios" in Utrecht „bijzonder betreuren en afkeuren". De curato ren keren zich tegen het bericht „kapitalistische onderdrukking en zelfmoorden aan een lieve universi teit", waarin wordt gezegd, dat in het weekeinde van 15 en 16 novem ber j.l. in de „kazerne-achtige" stu dentenflats aan de Ina Boudier Bak kerlaan „weer zeven zelfmoordpo gingen" plaatsvonden. Alle betrok kenen zouden volgens het artikel in het Academisch Ziekenhuis in Utrecht zijn terechtgekomen. Op grond van een onderzoek zegt het college van curatoren in haar verklaring, dat bij betrokken instan ties als het Bureau Maatschappelijk Werk voor Studenten, de Stichting Studentenhuisvesting, de beheerders van de studentenflat en het Acade misch Ziekenhuis geen gevallen be kend zijn, die betrekking kunnen hebben op de mededelingen in Tro phonios. „Curatoren achten het vooral be treurenswaardig, aat zo lichtvaardig wordt gepubliceerd over zaken, die overeenkomstig geldende afspraak in de pers met grote omzichtigheid tegemoet worden getreden". (ADVERTENTIE) Heel eenvoudig, door met uw vrouw deel te nemen aan het Premie Spaarplan. Als u samen jaarlijks via effec- tenbewijzen voor f 500,— of minder een aandeeltje of obligatie koopt, krijgt u over dat bedrag later per jaar een premie van 20% (maximaal f 100,—). Belastingvrij. Aan het Premie Spaarplan kunnen deelnemen zij die in Nederland wonen, tot de leeftijdsgroep van 21 t/m 59 jaar behoren en in het vorige jaar een belastbaar in komen hadden van ten hoogste f 15.000,—. Het maximum spaarbedrag is f 250,— per deelnemer per jaar en f 500,— voor een echtpaar. Vraag morgen eens inlichtingen over dit spaarsysteem met effectenbewijzen.Banken,Boerenleenbanken,Raiff- eisenbanken, Spaarbanken en Hypotheekbanken zullen u graag helpen. U kunt ook een brochure over alle spaarvormen van het Premie Spaarplan aanvragen bij het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, afdeling Voorlichting bezitsvorming, Postbus 51, Den Haag. [iMM (Van onze Parijse correspondent Lucas Kleijn) PARIJS Cabries is maar een klein dorpje van 1614 inwoners in de' Bouchès-du-Rhóne. De hoofdpersoon is op het ogenblik Honoré een clochard, van niet te schatten leef- tijd, die van zijn ware naam Mau rice Goldberg heet. De man heeft een paar maanden onschuldig in de gevangenis gezeten. Maar is er door de solidariteit van de hele bevolking uitgehaald en hij gaat thans weer als een vrij man door het leven. Alle afstanden legt hij te voet af, de hand aan het stuur van een ouderwetse hoge fiets, waar zijn pa ar armzalige bezittingen met touwen op zijn vast gebonden. Wat is er met deze respectabele clochard gebeurd? In juni van dit jaar werd een wat vreemde vrouw Lucienne van 42 jaar in haar tent vermoord. De dader lag op het kerk hof. En hoe de politie ook zocht, hij was nergens te vinden. De conclusie lag voor de hand, dat de schuldige een landloper moest zijn. Op hun tochten kwamen de gendarmes Ho noré tegen, als altijd met de hand aan zijn fiets en levend van een hap eten, dat meelijdende mensen langs de kant van de weg voor hem neerzetten. Hé Quasimodo, zeiden de gendarmes, zo heet namelijk een clochard in de wandeling. Wat weet jij van die moord op Lucienne? Niets, zei Honoré, daar ben ik zo onschuldig aan als een pas geboren kind. Niet temin namen de gendarmes hem mee. Op het bureau bekende Honoré alles wat men hem voorlegde Hij was al lang tevreden dat hij die nacht zonder zorgen warm kon slapen. De gevangenisdeuren gingen voor deze ongelukkige stumperd open en daar zat ie in zijn cel. Zich van geen kwaad betoust. De dorpelingen kregen medelijden met hem en gin gen naar d,e burgemeester. U bent meester in de rechten, zeiden ze. Naar onze overtuiging kan Honoré het nooit gedaan hebben en daarom moet het voor u een kwestie van eer en plicht zijn Honoré uit de gevan genis te halen. Dat liet de burge meester niet op zich zitten. Hij kreeg toestemming om de clochard op te zoeken in de gevangenis, waar hij hem volkomen gedeprimeerd aantrof. Is het geen schande, zei Quasimodo dat ik hier tussen die vier muren zit, zonder een spoor van bewijs? Inderdaad hadden die bewijzen niet veel om het lijf. Bij zijn arrestatie had Honoré een paar schrammen op de borst. Aanvankelijk dachten de gendarmes dat hij die had opgelopen tijdens een vechtpartij met Lucienne in haar tent. Maar een dokter con stateerde dat die paar schrammetjes te wijten waren aan de traditionele angst van iedere clochard om zich met zeep te wassen en te verschonen. De burgemeester zou zijn naam als meester in de rechten niet waardig zijn als hij deze onschuldige niet op vrije voeten had gekregen. Dat laat ste is inderdaad gebeurd. Maurice, alias Honoré, olios Qua simodo loopt thans weer als vrij man rond. Schoon gewassen, letterlijk en figuurlijk van alle verdenking. Op mijn hoge fiets van waar ik over alle mensen en landschappen heen kijk, heeft hij gezegd, wil ik nog heel wat van de wereld zien. Maar als ik ben uitgekeken ga ik mij in Cabriès de finitief vestigen. Want daar hoor ik thuis en daar hebben de dorpelingen zich stuk voor stuk als helden tegen over mij gedragen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het kabinet zal geen voorstellen indienen om de wet op de kansspelen zo te wijzi gen, dat in ons land casino's worden toegestaan. Staatssecretaris Van Son (middenstand) gelooft niet zo in de betekenis van casino's voor de bevordering van het toerisme. Dat zei hij in de Tweede Kamer bij de behandeling van de begroting van economische zaken. Over de hotelsluitingen zei staats secretaris Van Son dat deze zich voornamelijk buiten de Randstad Holland hebben voorgedaan. Tegen 67 horecasluitingen in 1968 stonden 58 nieuwe vestigingen. Het Bedrijf schap Horeca zal gauw met een ver zoek komen om subsidie voor struc tuuronderzoek. De staatssecretaris wilde aan een goed opgezet onder zoek zijn steun geven. Niet gebleken is dat de huidige kredietfaciliteiten van de kleine horecabedrijven ontoe reikend zijn. De bestaande hotelkre- dietbeschikking geldt nu nog alleen voor hotels en bungalowbedrijven. Het plan bestaat de kredietverlening uit te breiden tot kampeer- en aan verwante bedrijven, jachthavens, zwembaden en andere toeristische attracties. Hierover wordt overleg met de minister van Financiën ge pleegd.

de Stem | 1969 | | pagina 15