rendierjong en de vos IQHCIHÜIIghi? De voordelen van salaris ontvangen via de Boerenleenbank Boerenleenbank SC Dimplex Man bedreigde agenten met samoerai-zwaard Den Toom Imkamp D?66 niet tevreden met antwoord Opnieuw 8 B/4 ziekenhuislening Ik Wil schrijven met... Café - Rest. „OUDT SAS" voor het publiek GESLOTEN is. rankenhandel Ongeluk De kabouters en de toverfee aiiiiiiSl VANDAAG VAN 2-4 UUR J0HNW00DH0USE IN OOSTERHOUT BIJ: boxtil HIJ VERKOOPT EN SIGNEERT ZELF ZIJN GRAMMOFOONPLATEN DE LAATSTE PADDESTOEL 8 Standen" Het modernste voorllchtingsboek met 52 ech» te foto's en 8 doorsnee-teke ningen. Nederlandse tekst. Stuur f 14,90 per brief of gw en dit prachtige boek wordt omgaand toegezonden in dis crete verpakking en met gratis documentatie betreffende onze uitgebreide sortering speciale cosmetica, pruiken hyg ar„ tikelen enz. Super-Cosmetics Afd Postorder Postbus 5249 Rotterdam. Giro no. 630798, DE STEM VAN ZATERDAG 29 NOVEMBER 1969 Rimbacher Hyg. Artikelen zijn 3x getest, dus beter dan best Vraag proefpakket 21 st. f 75^ of 58 St. f 22.50. Giro 1830531 Postex, postbus 4127, Botter." dam. Ziekenhuisverzekering onge. acht kwalen voor leeftijd tot honderc jaar. Assurantie- en Makelaarskantoor Vijge, boom, Gouverneurstraat (jL# Sluis, tel. 01178-590 Meezana speciaal voor meer l zang en vlotte rui. Spoedig zingt uw kanarie zijn mooiste lied Gratis folders. Geco-La. I bor rn~'> nA"nn - Monsterprijskamp Topbiljart op 3 biljarts in de gehele maand december, f 1000,- ge waarborgd. Ie prijs f 400,. enz. enz. bij café ,,'t Hoekske* Heikant. Inschrijving zater dag 6 en 13 dec. van 4 - 9 uur Zondag 7 en 14 dec. v.a, 7 uur Inleg f 5,-. Verder spelen wordt meteen bekend gemaakt Alle weekends geopend tot 02.00 uur. Gratis ïwueni. vieco-La Venlo Tel 04700-20213. Schieting op Boerenmaandag 1 dec. bij Serph. Blommaert, Stationsweg, Hulst. Inleg 4,25 Terug 3,-. Begin 3 uur. 1 Binnenschieting zondag 30 no. vember bij Serph. Blommaert. Station, Hulst. Inleg 4,25. Te- rug 3,-. Begin 3 uur. Hoktentoonstelling zondag 30 nov. Bij J. v. Helsland, Hulst V. d. liefh. Jos de Wit, Clingê Jo Weemaes en Th. Casteels Grote prijskaarting zondag 30 nov. in café „Centrum" bij R.C. v. Geertruy, Terhole Begin 7 uur. Binnenschieting zondag 39 nov. bij P. Leeraert, Zand berg, op 1 wip. Inleg 4,25 Terug 4,-. Begin S uur. Hoktentoonstelling 30 nov. bij mevr. Schopman, Hulst, v. d, liefh. W. Boddaert, A. de Can- wer. Grote schieting maandag 1 december bij P. Leeraert-Nij Hulst. Begin 14,30 uur. Grote gewaarborgde vlees. prijskaarting voor coteletten, poularden en worst, zondag 30 nov. bij Edm. Thuy Kapel- lebrug. Aanvang 7 uur. Kemzeke - Paal. Schieting zondag 30 november bij Ad de Bakker. Vooruit 2300 fr. Aan vang 3 uur. Grote gewaarborgde vlees. orijskaarting voor coteletten, poularden en worst, zondag 30 nov. bij Edm. Thuy, Kapel- lebrug. Aanvang 7 uur. Kemzeke Paal Schietvng zondag 30 november bij Ad de Bakker Vooruit 2300 fr. Aan vang 3 uur. Hierdoor delen wij u me de dat ons bedrijf WESTKADE 80 SAS VAN GENT vanaf 1 december'69 EN" IAT ST.-JANSTEEN IGINELE BOTSE WHISKY 69 nnie Walker b Imperial IGINELE ANSE COGNAC ind Chevalier quit IWIJN (demi sec) j 2,75; 3 flessen voor 7,50 16,25 16,25 12,95 13,20 16,75 AiLS een man in het hoge noorden 1000 rendieren heeft, is hij rijk. Maar telt zijn kudde er niet meer dan honderd, dan is hij arm. Hoe arm dan wel de man was, die maar drie rendieren bezat, is ge makkelijk te begrijpen. Gelukkig was hij óók jager anders zou hij van honger vast zijn omgeko men. Nu was de jager met zijn drietal toch bijzonder gelukkig. Zijn trots was de grote, sterke rendierbok met de ruige vacht en het prachtige ge wei. Hij kon zijn slee heel alleen trekken, al was die nog zo zwaar ge laden. Nummer twee was een hinde, lang zo sterk niet, maar wel bijzonder lief. Ze had de jager dan ook groot geluk gebracht en een jong gekre gen. Dit opgroeiend diertje met de hoge poten en de fluweelzachte huid was nummer drie. Dat was nu de hele kudde van de arme jager. Als hij erop uittrok om een konijn, een vos, een wolf of heel misschien wel een beer te schieten, dan nam hij ze alle drie mee. De bok trok de slee de hinde liep er achteraan en het kalfje lag er bovenop onder een de ken naast de jager. Want hij hoopte dat wilde rendieren zich misschien wel eens bij zijn kleine kudde wilden aansluiten., zo zou je er van drie misschien vier kunnen krijgen en van vier wie weet vijf, zes, ze ven. Zo zou je van de ene erg arme man, eens een gewoon arme man kunnen worden. En als hij dan bo vendien vachten kon verkopen of ruilde voor nieuwe tamme dieren wel, dan werd hij later misschien nog ooit een man, die niet arm en niet rijk zou zijn, maar juist daar tussenin. Dat leek hem het beste. is waar ik van houd Vooral als gebraad. Wil jij ook een bout?" De oren van de vos spitsten zich. Zou de jager wairker zijn en ant woorden? Nee, er kwam geen woord vanaf de houten bank en de vos schransde door. Toen het hele rendierjong was opgegeten, verzamelde de vos de overgebleven botten en schaarde ze bij elkaar in de fluweelzachte huid, nam die op de schouders en sloop naar de deur. Daar keerde hij zich nog om en terwijl hij beurtelings naar de grote bok en de jager keek, beet hfj hen toe: „Had hij geen ge wei, en jij geen geweer. Dan sloeg ik vannacht jullie alle drie neer Maar bij deze woorden kwam het grote rendier met het prachtige ge wei tot leven. Het vloog overeind en nog voor de vos over de drempel was stootte het machtige gewei hem in de rug. Met jankend gekrijs vloog de vos over de vlakte de duisternis in. Ook de jager was overeind geko men, greep net geweer en stormde naar buiten. Maar er was geen spoor van een vos te bekennen. De jager sloot de deur, klemde het geweer in zijn armen en legde zich neer op de bank. De grote bok zonk op de grond, de hinde had zich al die tijd niet verroerd De. volgende morgen werd de ja ger wakker van twee geluiden: bin nen schraapten hoeven tegen de hou ten wand en buiten mekkerde een jong stemmetje. Hij sprang op, open de de deur en vond daarbuiten zijn hertejong terug. Het drukte zich da delijk tegen de moeder die het likte over de fluweelzachte huid. De jager spande zijn sterke bok voor de slee, diep in gedachten of hij nu die nacht zo gruwelijk had ge droomd, of werkelijk deze geschiede nis had beleefd. Maar kijk, op het prachtige gewei van zijn groot en sterk rendier kleefden rode vosseha- ren in geronnen bloed. Sedertdien is het kleine jong al lang groot en sterk geworden. De jager laagt voortaan alleen nog maar op vossen want aan die rovers heeft hij een vreselijke hekel. Maar het geluk is hem bijzonder gunstig op de jacht. In korte tijd kon hij zoveel vosse- vachten verkopen, dat hij er een hele kudde rendieren van heeft aange schaft. Hij is de trotse bezitter van 100 stuks. Een kudde van een arme man. Wacht maar Ik voorspel je dat hij gauw tweehonderd stuks zal bezitten. Er gaat bij hem niet een jong verloren en er durft geen roof dier in de buurt te komen An Mac Gllavry Maar op een kwade dag overkwam oe jager een ongeluk. Hij was op jacht tussen de rotsen en daar raak te liet kleine jong verloren. Hoe had dat nu kunnen gebeuren? Lette het moederdier niet op? Waar was het nu? Verdwaald tussen de stenen en pieken, of verslonden door een hon gerige wolf? De jager ging op zoek en zocht zo lang tot het te laat werd om nog naar zijn eigen hut terug te keren. Daarom trok hij voor de nacht in een wankele verlaten stulp, waar zo mers wel eens herders overnachtten. Hij haalde zijn twee rendieren naar binnen, de grote sterke bok met de ruige vacht en het prachtige gewei en de kleine lieve hinde die hem met wijde schrikogen aankeek en onrus tig was over het verdwenen jong. De man maakte een vuur in de stook plaats om zich te warmen. Daarna legde hij zich neer op de houten bank nadat hij het geweer aan een haak boven zijn hoofd had gehangen. Sliep hij al of sliep hij nog niet toen de deur zachtjes openkierde? Voorzichtig kwam een reusachtige vos naar binnen sluipen en op zijn schouders droeg hij het levenloze rendierjong. Verstard van ontzetting heek de jager toe; zijn armen leken verlamd en hij kon het geweer niet van de haak nemen. De twee rendie ren lagen verzonken in een gronde loze slaap, zelfs de moeder van het ongelukkige kalfje verroerde zich niet. De vos Het het jong van zijn rug glijden en sloop naar de stookplaats. Hij blies door zijn opengesperde neusgaten het nagloeiende vuur weer aan, en krabbelde hout bijeen om het weer hoog te laten opvlammen. In de gloed schoten groene en rode Hitsen uit de boosaardige ogen van de vos die rondscharrelde alsof hij hier thuishoorde. Toen begon hij zijn prooi te villen on in stukken uiteen te rukken. Het was de jager of hem het hart uit het lijf werd gerukt, maar nog altijd kon hij zich niet bewegen en nog al tijd lagen zijn grote rendieren als ver starde beelden in elkaar gedoken op de grond. Een voor een roosterde de vos de stukken boven het vuur. Dan nam hij een bout tussen de voorpo ten en trok er met blikkerende tan den het vlees vanaf. Intussen gluur de hij naar de jager die zijn geweer niet kon grijpen en deed of hij sliep. Maar duidelijk verstond de man tus sen het smakken en kraken van de vossebek: „Een lekker jong rendier -"tr v- -y jirr--o MagPMMMMW Corné Karremans (5 jaar) Willy Cas (11 jaar) Er waren eens 2 kabouters. Ze he ten Ukkie en Pukkie. Ukkie en Puk- kie waren eens heel erg stout geweest Ze hadden gestolen. Dat was erg. Ze moesten naar de koning (De kabou terkoning natuurlijk). Die was erg boos. Ze moesten naar de gevange- IS itilM i- fiSS +4i-!f :i'fff- iiS-, ;Uhi'f-ucc,itr Tfi f, nis. 2 jaar lang op water en brood- Toen ze er een paar dagen in zaten kwam er een toverfee. Die bevrijde hun. Ze waren de fee erg dankbaar. Ze gaven haar een gouden tulp. En ze beloofden dat ze nooit meer zou den stelen. Toen mochten ze weg gaan- Margaret Vrije. (ADVERTENTIE) Neem Dimplex! Elektrische, thermo- statisch geregelde, met olie gevulde radiatoren. Veilig: En... zuinig. De beste verwarming is elektrische verwarming. De beste elektrische verwarming heet Dimplex Vraag dokumentatie by Nerim N.V., Korte Kalkhaven 9, Dordrecht. Tel.: 01850-4 2311 AXEL W. C. Ruytenburg - Noordstraat 56 - Tel. 01155-1735 BERGEN OP ZOOM J. H. v. Eekeren - Bosstr. 36 - Tel. 01640-4441 BERGEN OP ZOOM A. Schetters - Stationsweg 14 - Tel. 01640-6424 BREDA Fa. Ant. Claessen en Zn. - Boschstraat 29 - Tel. 47854 BREDA Fa. Cohen - Boschstraat 94 - Tel. 34462 BREDA Electro Comfort - Nw. Ginnekenstraat 31 (ingang van Goorstraat) - Tel. 31970 BREDA Techn. Bur. Damen - Speelhuislaan 20 - Tel. 31213 BREDA W. Jacobs - Valkeniersplein 2 - Tel. 31897 BREDA A. Pijnappel - Ploegstraat 101 - Tel. 36047 BREDA Radio Van Tilburg - Ginnekenweg 131 - Tel. 35500 BREDA Frans Verheijen - Veemarktstraat 49 - Tel. 38880 GOES Fa. S. Gabriëlse - Voorstad 11 - Tel. 01100-5460 GOES J. v. d. Klooster - Ganzepoortstraat 6 - Tel. 01100-6714 HOOGERHEIDE M. Iriks - Raadhuisstraat 49 - Tel. 01646-486 TERNEUZEN Fa. J. P. van Baal - Axelsestraat 86 - Tel. 01150-2028 TERNEUZEN Radio Tazelaar - Noordstraat 21 - Tel. 01150-2361 Bezoekt de toonkamers van onderstaande DIMPLEX-grossier voor deskundige voorlichting (levering uit ruime voorraden uitsluitend via de erkende detailhandel). A. J. W. Schiefelbusch N.V. Bleekstraat 1, Breda. Tel. 01600-24340. Filialen te 's-Hertogenbosch, Maastricht, Tilburg, Vlissingen. Breda. UTRECHT (ANP) „Wie wil er vechten met een oud-marinier? Iedereen die dichterbij komt steek ik neer." Zwaaiend met een einorm sa moeraizwaard uitte gisterochtend de 42-jarige Utrechter E. J. van S. (zon der beroep) deze bedreigingen tegen drie politieagenten, toen zij zijn wo ning binnen wilden gaan. De agenten trachtten de man met kalmerende woorden tot bedragen te brengen maar hij bedreigde hen zo zeer met zijn vervaarlijke wapen dat een van hen tenslotte een waarschu wingsschot in de lucht loste. Van S. schrok daar zo van dat hij als een haas zijn huis weer binnenvluchtte en even later, zondier zwaard, weer verscheen. Toen liet hij zich gewil lig meevoeren naar het politie bureau. De politie was gealarmeerd dooi de vrouw van Van S., die in paniek naar de buren was gevlucht omdat haar man tijdens een huiselijke ruzie dol van woede haar en de twee kin deren van 13 en 15 jaar met mishan deling bedreigde. De vrouw kreeg daarbij enige flinke klappen te incas seren. Op het bureau bleek tijdens het politieonderzoek dat Van S. reeds enige malen in een inrichting onder psychiatrische behandeling is ge weest. (Van onze parlementaire redactie DEN HAAG De heer Imkamp (D '66) is niet tevreden met het ant woord dat minister Den Toom (De fensie) hem heeft gegeven op de vragen over de NAVO-strategie. Minister Den Toom zei dat bewe ringen als zou er in de NAVO ge tornd zijn aan het principe van de theorie van het buigzame antwoord („flexible response") elke grond mis sen. De minister wilde ook de uitlating niet onderschrijven dat de veiligheid van West-Europa meer afhankelijk is geworden van atoomwapens, om dat de kracht van conventionele wa pens zou zjjn afgenomen, onder meer doro terugtrekking van Amerikaanse troepen uit West-Europa. „De atoomdrempel is niet ver laagd", zo lichtte minister Den Toom toe De heer Imkamp was niet gerust gesteld. „Minister De Jong in het vo rige kabinet, en minister Den Toom nu hebben ons steeds met nadruk voorgehouden dat atoomwapens pas gebruikt zouden worden als uiterste middel. Daarin schijnt nu verande ring gekomen," aldus de heer Im kamp. Hij heeft om een nieuwe onder vraging van minister Den Toom in de Kamer verzocht, nog vóór mi nister Den Toom over twee weken vergadert met de collega-ministers van de NAVO. De Kamer beslist dinsdag over het verzoek van de heer Imkamp. AMSTERDAM (ANP) Een bank- consortium, onder leiding van de Ned. Midd. Bank, de Crediet- en Eff. Bank en de Ned. Credietbank stelt op maandag acht december de in schrijving open op nominaal 5 min 8,75 pet. 30-jarige obligaties 1969 ten laste van de Nederlandse hervorm de diaconessen inrichting te Meppel, tot de koers van honderd procent. Notering ter beurze zal worden aan gevraagd, aldus het prospectus. De stortingsdatum is maandag 29 de cember 1969. (ADVERTENTIE) li»' 1'Sl 3, v.rli - "üVl L (ADVERTENTIE) Het was het jaar 2004 en de we tenschap vroeg zich af waar de paddestoelen gebleven waren. Men ging zoeken, maar men vond niets. Totdat een klein jon getje naar zijn vader rende en een ding toonde dat hij niet kende. „Wat is dat vader?" vroeg hij. Zijn vader herrinnerde zich tien jaar geleden zo'n ding gezien te hebben. Ineens wist hij het. In de krant had Sestaan dat op heel de wereld geen paddestoelen meer voorkwamen en tut was er een- Hij vroeg: „Waar stond die?" „In het bos waar nie mand mag komen," zei de jongen baPg. „Zijn er nog meer?" vroeg de vader gespannen. „Ja, nog één," zei °e jongen, verbaasd waar zijn vader ach z° druk over maakte. „Vlug, de etefoon", zei zijn vader en hij rende ■ef stootte de jongen omver en 'el boven op de paddestoel, die on middellijk kapot was. Zijn vader kon zich wel slaan. Maar hij rende gauw naar de telefoon en even later stond heel de wetenschap op zijn kop. Ver slaggevers, biologen en regeringslui stelden hem allerlei vragen. Er wer den onmiddellijk tientallen agenten rond het bos gezet. De jongen moest de weg wijzen waar de paddestoel stond. Drie agenten werden er om heen gezet en een helicopter cirkelde er over heen. De verslaggevers pro beerden er door mididel van vele smoesjes binnen te dringen maar er mochten maar twee bekende biologen bij die het van alle kanten bekeken en aantekeningen maakten. Ze had den het opgezocht in een oud boek uit 1969 en ontdekten dat het een ech. te paddestoel was. Zo werd de laatste paddestoel bewaakt door drie agen ten. Alphons van Haes Haeist (10 jaar) Zuiddorpe. José Roovers, Rijsbergseweg 95 in Breda, wil graag schrijven met een meisje van 10 jaar. José is zelf ook 10 jaar. Lianne Thielen, die dol is op lezen en borduren, wil graag schrijven met een meisje van 10 I of II jaar. Haar adres is Oudelijn i 7 in Huiten. Hanie Broekhoven, die ook uit Huiten komt, wil ook graag schrijven met een meisje van 10 of 11 jaar. Hannie borduurt erg graag en heeft een zwemdiploma. Zij woont aan de Keizersakker nummer 10. Alle betalingen worden volkomen kosteloos door de Boerenleenbank voor u verzorgd Mogelijkheid om eer Persoonlijke Lening te sluiten, of een gunstige hypotheek voor een eigen huis Zonder geld op zak kontante betalingen doen met veilige, gegarandeerde betaalcheques 31/2% rente over uw hele tegoed Alle andere diensten van de Boerenleenbank tot uw beschikking, b.v. vele spaarmogelijk- heden, verzekeringen, reservering van uw vakantiereis En wat extra belangrijk is: De Boerenleenbank is altijd dicht in de buurt! de bank voor iedereen 1100 vestigingen

de Stem | 1969 | | pagina 9