Vraag uw Mercedes-Benz dealer om zelf-bestuur PROEF MET STEMMACHINES Nog geen prioriteiten in Groot-Goes Open brief van P.v.d.A. en P.P.R. aan gedeputeerde Kaland Koekoek onderstreepte belang verkiezingen papier voor uw -pen werkt gunstig voor Zeelandbrug jgebritfksaanwijzing stentfnatihine Heersnhoek Grote belangstelling op talk-in KVP Catechisatie Westkapelle In Middelburg voorlopig nog geen stadsdienst De industrie Nieuwe folder van de VVY Westkapelle Viswedstrijd Westkapelle Supportersclub voor V.V. De Noormannen Uit nieuw Boors (s)ele N.V. GARAGE 'T WESTEN Boerenpartij te Heinkenszand Voetbalpubliek Niet blijven schuilen Priesterambt Bloederige film Misdadige jeugd i - - - DE STEM VAN WOENSDAG 26 NOVEMBER 1969 "7 ."j 2 Plaats tie red# stip ep hat witte st am vak je véér de naam van tie kandidaat uwer kêeae, 3 PrtiN de rode knop ÏRi waardoor uw stem wordt geregistreerd er» »J« gordijnen opengaan, Heen de rede It nop Indrukt, wordt sleclifcs een blanco stam geregistreerd. Geboren: Margriet Francisca, dv Flikweert en P.L. Flikweert te ieuwerkerk; Leendert Willem, zv P. veert en P.L. Flikweert te Nieu- ;w.;erk; Ronald Pieter Izaak, zv ,C. Kole en J. de Laat te Goes; Al- ~recht Cornells, zv A. Rijk en C. Rijk te Kwadendamme; Marinus Adrianus ïv M.A. van Paassen en M.A. Haan te Goes; Eric Wilfried Eugenio, zv H.F. Walrave en A.J. Dubbeldam te Goes; Johannes Jacobus, zv J-J- Sin- ke en C.J. Verstraeten te Goes; Ellen .Johanna, dv M.J. Korstanje en C.G. yan Nieuwenhuijzen te Goes; Jaco- jjus Marinus zv J.I. Koole en J.P. Verheijke te Kruiningen; Anthoni zv A. Krijger en M. Witte te Borssele; •ohannes Cornells zv C.C. Pekaar en P.S. Stroo te Yerseke; Mirjam, dv P.D.C. Bouwman en M-J- de ieeuw te Kortgene. Ondertrouwd: Sonke, Johannes, 21 te Kapelle en Leijten, Adri'ana Jo- Jksma Maria 25 jr te Goes; Meeuw- se, Jacob, 22 jr, te Middelburg en de Witte, Jannetje Maria, 19 jr, te Goes; van Eenenaam, Willem Cornelis Ma rinus, 21 jr, te Kruiningen en van He se, Adriana Hendrika, 19 jr te Goes; Anthonisse, Leendert Willem, 24 jr. te Wissenkerke en Witte, Wilhelmina. 22 jr, te Goes; Luijk Cornelis Johan nes, 25 jr, Delft en de Regt, Sophia JSlisabeth, 24 jr, te Goes; Janse, Jo- ;hannes Sebastiaan, 30 jr, te Hein- •Itfeszand en van der Boog, Wilhelmi na Joanna Cornelia Maria 20 jr te Goes: Nannenwijk, Odriaan 24 jr te ''fcHeer Arendskerke en Heijnsdijk, Maatje Adriana, 21 jr, te Goes. Getrouwd: van Koeveringe, Hen drik Gerard. 26 jr te Waarde en de Bat, Gerarda Cornelia. 22 jr. ts -leden: Visser, Jacomina Corne- 55 jr, te Wemeldinge, wed. v A. "Vleugel; van der Vliet, Jan Marinus. 54 jr, te Goes echtg. v. L, van Gilst: de Fouw, Jan, 69 jr, te Goes, ongeh.; Versprille, Lena 41 uur te Korgene, Adriana, 41 uur te Kortgene. van Kruijssen, Norbertus. 76 te Kruiningen, echtg. v. A.M. Rijk: de Buck, Andrea Johanna, 68 jr te ïs, echtg. v. J- Gunst; de Bel, iam, 74 jr te Krabbendijke, Itg. v. J.W. van Peenen; Oele, rinus Jacob. 16 jr, te Oudelande ;eh. 1 Opbrengst jeugdcollecte De ver kenners van de groep Sint-Bavo heb ben met medewerking van de fanfa- te Sint-Caecilia een huis-aan-huis- collecte gehouden voor het jeugd- en Jongerenwerk. Deze collecte stond ln jet kader van de nationale collecte 'oor de jeugd, die van 17 tot 23 no- "Unber werd gehouden. De opbrengst 'roeg f 153,15 (Van een onzer verslaggevers) GOES Bij de gemeenteraads verkiezingen die donderdag op Zuid- Beveland worden gehouden in ver band met de herindeling van een aantal gemeenten tot drie nieuwe gemeenten Borsele, Goes en Rei- merswaal, zal wederom een proef met stemmachines worden geno men. Op in totaal vier stembureaus (de districten 13 en 21 te Goes als mede de stembureaus 1 en 11 te Rilland Bath) worden stemmachines opgesteld van het type Automatic Voting Machine Corporation. Behal ve in het stemlokaal komt er ook een machine voor instructie buiten het eigenlijke stembureau te staan, waarop de kiezers kunnen „droog- stemmen". De bediening van de stemmachi nes is heel eenvoudig. De kiezer gaat, nadat de voorzitter van het stembureau de machine heeft vrij gegeven, voor het uitbrengen van zijn stem naar de machine, waar de gordijntjes zich automatisch achter hem sluiten. Door op de kandidaten lijsten van groot formaat een kolom naar links of rechts te verschuiven, kan de kiezer de gewenste lijst kie zen, waarna vertikaal de rode stip op het „hokje" wordt gezet. Bij een eventuele foute instelling van het apparaat kan de kiezer deze zonder meer herstellen door het verplaat sen van de kolom respectievelijk stip. De uitgebrachte stem wordt pas definitief geregistreerd, wan neer de rode stemknop is ingedrukt. Blanco stemmen is mogelijk door alleen de rode stemknop in te druk ken. Nadat de kiezer zijn stem heeft uitgebracht openen de gordijntjes van het stemhokje zich weer auto matisch. De AVM-stemmachine is het laatst met succes beproefd bij de Tweede Kamerverkiezingen in 1966 te Kerkdriel. Ongeveer 12.000 kie zers hebben op deze manier erva ring in automatisch stemmen opge daan. (Van onze correspondent) WESTKAPELLE De hervormde evangelisatie van Westkapelle zal vrijdag beginnen met de catechisa tie. Jongens en meisjes die jonger zijn dan vijftien jaar worden om ze ven uur verwacht en de ouderen om acht uur. (Van een onzer verslaggevers) .MIDDELBURG Aan de hand van "fertabellen, waarin vergelijkingen ssen het verkeersaanbod Op de "elandbrug worden gemaakt, is vast ;te stellen dat de openstelling van de Heinenoordtunnel (welke de Baren- "rechtbrug is opgevolgd) gunstige evolgen voor de exploitatie van de -eelandbrug heeft. Hoewel er bij de ramingen rekening as gehouden met een toename van het verkeer tussen Zeeland en het Waterweggebied via de Zeelandbrug, j4n de ramingen sterk overtroffen door de werkelijkheid. Er zijn vergelijkende cfjfers gemaakt Over de maanden augustus, septem ber en oktober 1968 £èn dezelfde ^-taanden van dit jaar. Be opbrensten "an tolgelden bedroegen, in augustus .'an dit jaar een haivöïon méér dan in augustus 1968. In september was de mééropbrengst f 54.157,- en in ok tober zelfs f 72.270,-. De cijfers over augustus bleven beneden de raming, cue voor september en oktober over troffen de raming met resp. f 16.079,- en f 40.466,-. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De Middelburg se bevolking moet voorlopig nog een stasdienst van het openbaar vervoer ontberen. Dit heeft de heer W. P. J. Baars, loco-burgemeester van Mid delburg, verklaard in de Middel burgse gemeenteraad. In november vorig jaar werd het plan voor een eventuele stadsdienst in Middelburg, een zogenaamde „ringleiding" uit een contact tussen de gemeente Middelburg en de n.v. Streekvervoer Walcheren geboren. Daarna werd een studie verricht naar de mogelijkheden van de ring leiding. De resultaten van deze in middels afgeronde studie zijn voor advies naar een deskundig bureau gezonden. „Een stadsdienst in Middelburg behoort voorlopig niet tot de moge lijkheden". aldus de heer Baars. „Wel zal aan de huidige lijndiensten een zodanige uitbreiding worden ge geven dat van een beperkte stads dienst gesproken kan worden". Bovendien wordt een andere vrom van openbaar vervoer overwogen, die het midden houdt tussen taxi en bus. (Van onze correspondent) GOES De plaatselijke voor zitter van de afdeling Goes, de heer J. Ransijn, zal ongetwijfeld met een prettig gevoel de talk-in- avond van de KVP afdeling Goes geopend hebben. De belangstel ling voor deze politieke bijeen komst was zonder meer groot. Speciaal werd verwelkomd de pastoor van Goes en het Tweede Kamerlid, drs. W. Dusarduyn. De heer J. Roose deelde in zijn inlei ding mee dat de prioriteiten af hankelijk zijn van de financiën waarover de nieuwe gemeente de beschikking zal krijgen. Hij vond het onbescheiden thans reeds aan te geven welke werken voorrang zullen krijgen in de nieuwe gemeente Groot Goes. Ten aanzien van het eventueel verdwijnen van de Graanbeurs uit Goes deelde hij mee dat een dergelijk besluit eerst zal plaatsvinden na een bepaalde toe zegging aan de Beurs-commissie. Welke deze toezegging zal zijn is thans moeilijk te preciseren. De Markt blijft en zal zonder meer van de zijde der gemeente gestimuleerd worden. Het verdwijnen van hotel Centraal op de Grote Markt en de aankoop van dit pand met als be stemming een bankgebouw, wierp eveneens vragen op. Men zag dit als een aantasting van het hart van Goes. De heer Roose kon meedelen, dat met de aanstaande eigenaar overleg is gepleegd. Men zal trach ten te voorkomen dat dit vitale punt een dood punt zal worden. De spoorwegovergang bij rijksweg 58 ter hoogte van hotel Ockenburg heeft volgens de heer Roose de de volle aandacht. Meer dan een voetgangers- of fietsentunnel of -brug zit er ongetwijfeld niet in. De bestemming van Schuttershof roept bij de meeste inwoners van Goes veel vragen op. De heer Roose wees op de post van f 115.000,- uit het reservefonds voor jeugd en cultuur. Hij zou zich kunnen indenken dat dit de inzet zou zijn voor dit onren dabel pand. Ten aanzien van deze kwestie die reeds van 1950 af actu eel is, en waarvoor reeds twee com missies in het leven werden geroe pen, blijft vaagheid bestaan. Op de vraag of er van Zuidsloe al een afstraling te Goes valt te be merken in de woningtoewijzing en de toeleveringsbedrijven kon de heer Roose antwoorden dat Goes voor 1969 110 w.w.-woningen extra heeft gekregen. Het beleid van minister Schut ten aanzien van Zeeland wek te ontstemming. Goes zal erkend moeten worden als woonkern voor het Sloe. Hjj zag deze accent ver schuiving in de toekomst plaatsvin den. Het verzoek met een adviserende stem in het Havenschap Vlissingen te komen, is door de minister ge- (Van onze correspondent) WESTKAPELLE De VVV van Westkapelle zal over enkele weken over een nieuwe folder beschikken, waarin alle voor toeristen interes sante mededelingen zullen staan. bagatelliseerd. Hij had begrip voor bepaalde ontwikkelingsaccenten voor Walcheren. Indien men het Sloeplan een internationale bestemming wil geven, dan zal een chauvinistisch be leid rampzalige gevolgen kunnen hebben. Wat het verkrijgen van ne- venbedrijven betreft, hiervoor is wel belangstelling, doch dit wordt be paald door verbetering van de infra structuur. Het was de heer Eshuis. die ge vraagd werd naar het dit jaarach- terwegegebleven fruitcorso. De ge meente had f 12.000,- voor dit evene ment beschikbaar kunnen stellen, doch de interesse van de midden standers ontbrak. Alleen de midden stand van de Lange Kerkstraat had ingeschreven, met een wagen. Op een vraag over de jeugdzorg antwoordde de heer Polfliet dat het aan accommodatie te Goes ontbreekt waardoorde jeugd vertier gaat zoe ken in de omliggende plaatsen. In dien ten aanzien van de jeugdzorg geen plan van de gemeente komt zal hij hierop met de meeste klem aandringen. Wethouder J. Roose gaf toe dat er nog geen sprake is van jeugdbeleid, omdat de richtlijnen voor een verantwoord jeugdbeleid nog niet zijn getrokken. Hij vond het gewenst de gemeentelijke bemoeie nis te koppelen aan de jeugdinzich- ten en jeugdbeleid. Deze kwestie is in het organisatieonderzoek mede betrokken, hetgeen ongetwijfeld zal resulteren in het aantrekken van een ambtenaar voor jeugdzorg. Hij vond de materie ontstellend moeilijk. De inwoners van Goes zijn deze avond bijzonder goed aan hun trekken ge komen ten aanzien van het beleid en het aanstaande beleid van de ge meente Goes. (Van onze correspondent) WESTKAPELLE De hengel sportvereniging Westkapelle heeft haar laatste wedstrijd van het sei zoen georganiseerd, waaraan 35 le den deelnamen, die in totaal vijf boven- en vijf ondermaatse vissen vingen. De prijswinnaars waren: 1 L. Provoost, 591 punten, 2 vissen; 2 W. Waterman, 361 pnt, 1 vis; 3 mevrouw van Berkum, 280 pnt, 1 vis; 4 C. van Berkum, 235 pnt 1 vis; 5 J. de Nooijer, 181 pnt 1 'vis; 6 L. Kaland, 172 pnt, 2 vissen; 7 K. Roelse, 141 pnt, 1 vis; 8 J. Wester- beke, 1 pnt, 1 vis. W. Lievense werd met 2969 pun ten algemeen kampioen van dit sei zoen. Hij ving ook de zwaarste vis: een zeebaars van 1690 gram. De meeste vissen werden gevangen door van Heerlen, die het afgelopen seizoen in totaal 46 vissen ving. (Van onze correspondent) WESTKAPELLE Een aantal supporters van voetbalvereniging De Noormannen uit Westkapelle heeft een supportersvereniging opge richt. De vereniging zal ook een maandblad uitgeven, dat De Viking gaat heten. Het definitieve bestuur werd op een vergadering in café Het Koffiehuis gekozen en is als volgt samengesteld: K. Minderhoud, H. Minderhoud, H. Cyvat, J. Faith en B. Lentink. BORSSELE De lijsttrekkers van de PvdA - PPR voor de nieu we gemeente Borssele, de heren I. A. van Royen en J. de Koster, hebben een open brief gericht aan het lid van G.S., de heer A. Ka- land. Deze heeft tijdens een ver gadering van zijn partij, de CHU, in Goes, laatdunkende opmerkin gen over de enige Zeeuwse PAK- lijst gemaakt. De beide lijsttrekkers reageren hierop aldus: „Met hetzelfde recht waarmee de heer Kaland wenst dat het college van G.S. betroikken wordt in de benoeming van burgemeesters, hebben wij gepleit voor een open sol licitatie opdat de gemeente Borssele de beste burgemeester krijgt die er in Nederland te vinden is. Echt nog geen reden om boos te zijn, heer Kaland? Zowel u als wij wensen inspraak. Dat is toch quitte? Wat uw aanval op onze lijst be treft, de PPR heeft geen aparte lijst zoals u weet, en wat door u het dorpscafé wordt genoemd is de Prins van Oranje te Goes, al waar onder voorzitterschap van d eheer P. A. Roels secretaris van het gewest Zee land van de PvdA een gecombineer de ledenvergadering van de PvdA en de PPR heeft belegd waarop in alle vrijheid en openheid is besloten tot samenwerking in PAK-verband. Daarbij is met stemming de lijst van kandidaten samengesteld. Derhalve is het volkomen democra tisch toe gegaan. Wat de PPR betreft: d'?ze is in de gemeente Borssele nog klein maar haar ledental groeit da gelijks omdat, met name door jonge ren, de KVP-politiefc onbetrouwbaar wordt bevonden. De PPR-leden zijn geen weggelopen KVP-leden, die uit wrevel over het niet kunnen ver krijgen van een plaats op de KVP- lijst kwaad zijn. Fundamentele me ningsverschillen zijn de aanleiding tot deze politieke vernieuwing. Met de PvdA wordt samengewerkt in PAK-verband, omdat de PPR er naar streeft, jonge kiezers bewust te ma ken dat zij recht hebbe op inspraak. Het is het recht van de kiezer om te beslissen of hij al dan niet b.v. de schadelijke lucht wil inademen. Veel bewust denkende jonge men sen zijn van mening, dat de zoge naamde „christelijke" partijen wel christelijke leuzen voeren maar er niet naar handelen". (De bedde lijsttrekkers noemen hier enkele voorbeelden uit de landelijke politiek). Zij vervolgen: dat onze lijst een gro te mond wordt toegeschreven is meer een compliment dan een standje waard". Tot zover deze open brief. (ADVERTENTIE) Goed, elke Mercedes-Benz mag vol zitten met autotechnisch vernuft. Goed, u kunt daar uren over lezen of praten. Goed, u kunt op een bepaald moment inzien dat elke Mercedes-Benz qua totale conceptie zijn gelijke niet heeft. Maar een auto is om in te rijden. Dus: wat ervaart u nu eigenlijk als u in een Mercedes-Benz zit? Geef.,uzelf ook daarop het antwoord. Reserveer een zelfbestuur-auto. Bel ons en wij maken een afspraak met u. Voor een proefrit die alle verhalen doet verbleken. Oostburg, Breedestraat 23, tel. 01170 - 22 55 37 (Van onze correspondent) HEINKENSZAND Voor een geheel bezette zaal in „De Ta verne" te Heinkenszand er waren ruim 200 personen heeft de fractievoorzitter van de Boerenpartij de heer H. Koe koek, het belang van de komen de gemeenteraadsvergaderingen nog eens duidelijk onderstreept. Tevoren had de lijsttrekker van zijn partij voor de gemeente Nieuw-Borssele, de heer A. de Ridder, dit reeds gedaan. De heer De Ridder ging vooral in op de bedreiging die de industrie- bedrijven in het Sloegebied gaan vormen voor de volksgezondheid en op de samenvoeging van de ge meenten op Zuid-Beveland- Ook pleitte hij voor voldoende zuive ringsinstallaties en een ruime groenstrook rond de industrie. Zijn partij was, volgens de heer De Rid der, waakzaam wat deze punten be treft en hij meende dat, wanneer zijn partij in Nieuw-Borssele ver tegenwoordigd zal zijn, het wel eens donderen zal worden. De heer Koekoek bereed zijn ou de stokpaardje: alleen geld uitge ven wanneer dit verantwoord is en geen belastingverhoging. „Elke re gering na de bevrijding (of de P. v.d.A. of de V.V.D. daar in verte genwoordigd was, maakte geen verschil) kwam niet aan dit punt toe", aldus de heer Koekoek. De heer Koekoek wees er op, dat er z.i. te veel dure huizen wor den gebouwd en teveel geld wordt voorbeeld stelde hij de c.a- 2500 lajnd'bouwstudenten die in Wage- ningen staan ingeschreven en de staat zo'n f 75.000,- kosten voordat ze zijn afgestudeerd. Daarna ver trekken zij naar het buitenland. Ook het ambtenarenkorps noemde de heer Koekoek veel te groot en de salarissen van de ministers te hoog. „Toen wij in 1963 in de Ka mer kwamen, bedroeg dit f 52-000,- Nu krijgt een minister f 100.000,- per jaar. Wie als minister ver dwijnt komt toch wel aan zijn trek ken bijvoorbeeld als Lid van de Raad van State, waarvoor hij f 75.000,- ontvangt". Opgemerkt werd bij de rond vraag na de pauze dat de Boeren partij tegen vestiging van industrie in het Sloegebied zou zijn, die toch veel meer werkgelegenheid biedt dan vroeger. De heer De Ridder stelde hier te genover dat zijn partij niet tegen vestiging van industrie is, wan neer deze de volksgezondheid maar niet aantast. „Het gaat bij ons niet om het loonzakje maar om het leefklimaat voor ons en voor onze kinderen". Op een vraag uit de zaal over inspraak van studen ten zei de heer Koekoek: „Wij wen sen dit alleen van hen die het kan didaatsexamen hebben gehad". Afgelopen zondag heb ik de voet balwedstrijd: SAB - Fortuna bijge woond, die ontaardde in oen komple- te veldslag en waarbij o.a. vier spe lers van Fortuna een officiële waar schuwing hebben gekregen. Bij wie moet in een dergelijke wedstrijd de schuld worden gezocht? Velen zeggen natuurlijk meteen, o Fortuna is de schuldige, want die hebben al meer met zo'n rel te maken gehad- Ande ren daarentegen en dat zijn dan vooral de supporters van Fortuna zullen zeggen, ja maar de tegen partij ging ook niet altijd vrijuit. Volgens mij moet de schuld voor een zeer groot gedeelte bij een ande re groep gezocht worden en wel bij het op sensatiebeluste, misdragende publiek, dat er bij elke wedstrijd op uit is om 't de scheidsrechter op aller lei manieren zo moeilijk mogelijk te maken. Het publiek gaat zelfs zover, dat het de scheidsrechter de schrik in de benen jaagt, en de man durft dikwijls niet eens meer te fluiten, omdat hij bang is na afloop een flink pak slaag te krijgen. Is een dergelij ke situatie niet beschamend en afbre kend voor het bestaan van ons ama teurvoetbal. Daarom zou ik tenslotte willen zeggen: mensen wees ver standig en draag er zorg voor dat we hier geen Estudiantes - voorstellingen meer krijgen, maar laten Wc trach ten dat een scheidsrechter, die het toch al zo verschrikkelijk moeilijk heeft, de wedstrijd goed kan leiden, en dat dergelijke absurde voorvallen in de toekomst achterwege blijven. BREDA P- BEKERS Toen ik laatst in De Stem het in» gezonden stukje las van de heer Van Aert, kringleider van de be- jaarde-nbond in O.-Z.-Vl.. dacht ik nu weten de ongeorganiseerden wat hun te doen staat, als ze zo fatsoenlijk willen zijn van niet altijd onder een ander zijn paraplu te blijven schui len. Hoeveel ze moeten ontvangen weten ze allemaal, maar de rest loopt langs hun rug af. Bejaarden kunnen voor inlichtin gen bij de bejaardenbond waarin ie der gepensioneerde thuis hoort, altijd terecht. ZUIDDORPE JOS DE GROENE Het Diocesaan Pastoraal Beraad van Breda heeft zich volgens De Stem van 20 nov. j.l. uitgesproken voor opheffing van de celibaatsver plichting van priesters en voor openstelling van het priesterambt voor vrouwen. Wordt het in het bisdom Breda niet hoog tijd, dat al le leden van de r.-k. kerk van dat bisdom ook eens hun mening kun nen uitspreken? Of hebben we al leen maar te luisteren naar theolo- gie-studenten van het bisdom Bre da? J. B. BREDA Naar aanleiding van uw artikel over de film „Le Weekend" van Go- dard, graag de volgende opmerkin gen. Uit het feit, dat er enige mensen tijdens de vertoning wegliepen werd de conclusie getrokken, dat de huidi ge mentaliteit zodanig is, d-at het zien van lijken op straat niet meer schokt, daarentegen het kelen van een var ken wel. Dit lijkt mij wat overdre ven- De talloze lijken in deze film ga ven niet direct een illusie van reali teit. Het rozige kleurtje, waarvan zij rijkelijk voorzien waren was niet de kleur van geronnen bloed en iedere bezoeker kan met zijn klompen aan voelen, dat na afloop van de opname van deze scènes, ieder lijk zich naar de kassier gespoed heeft voor het in ontvangst nemen van de gage. Wan neer echter op breedscherm een var ken neergeknuppeld wordt en gekeel wanneer golven bloed dat Luxorthe- ater ingutsen, moet men kunnen aan nemen, dat het enkele bezoekers, die in zondagspak een aangename avond dachten te beleven, wat te machtig wordt temeer daar het doek al eer der behoorlijk rood getint was. TERNEUZEN K- WEIJLAND Op dinsdag 11 november 1969, om 11 uur 's avonds op de T.V. Nederl. 2, werden wij zwaar geconfronteerd met de criminaliteit in Nederland. Het knelpunt is nu: „Hoe pakken wij deze misdadige jeugd aan?". Die op het ogenblik de steden terrorise ren en onze brave burger op beest achtige wijze aftuigen? Volgens mij wordt dit acute probleem te soepel aangepakt, waardoor de jeugd de overhand gaat krijgen en steeds ac tiever gaat worden. Een vechtpartij wordt gade geslagen door tientallen mensen, die geen hand hulp toeste ken: bang voor represailles. Men moet de politie meer armslag geven. Is ons politiekorps niet toereikend, schakel dan onze marinemensen in of de commando's. Dit is een grote noodzaak geworden, want als men dit probleem niet kort, hard en goed aan pakt is dit niet meer te stuiten, want het legertje nietsnutten groeit als paddestoelen uit de grond. En de ter reur wordt met de dag heviger. Mij ne heren handhavers laat onze po litie, marine en commando's een tijd je hun gang gaan, dan is er binnen de kortst mogelijke tijd niemand meer in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam etc die nog mensen lastig valt. El ke burger heeft toch het recht op be veiliging van have en goed door de staat? Men mag geen eigen rechter spelen, maar men verplicht de bur ger zich te verdedigen met alle voor de hand liggende middelen, met alle nare gevolgen van dien! Het is toch logisch, als de staat of gemeente aan het optreden van deze rebellen geen paal en perk kan stellen, dat men dan zelf maatregelen gaat nemen! Of moeten wij dan maar lijdelijk toe zien hoe deze langharigen steeds driester op gaan treden! SAS VAN GENT G. MEEUSEN

de Stem | 1969 | | pagina 7