Is dit n n sneeuw Maranus versloeg Vraag uw Mercedes-Benz dealer om zelf-foestuur sterke Koppejan HELLENIO HERRERADE KOU IS GEEN PROBLEEM VOOR ONS Training Feijenoord Opstelling van PSV Gelijk spel mogelijk voor NAC Beenbreuk (M einde REUMATISCHE- EN SPIERPIJNEN Onmiddellijke verlichting van DAMTITELSTRIJD Uitslagen Van slag lOIO 1/ IX X X l IX XI 1 x XI IXI IX IX IX Wisselvallig VAN DONGEN-JON KERS N.V. Standen (Van onze sportredactie) EINDHOVEN Met grote passen meet Hellenio Herrera de breed te van het PSV-veld. Zijn spelers volgen iets verderop in het kille stadion de verrichtingen van hun trainer. In hun donkerblauwe regen jassen met daaronder de rode trainingspakken lijken ze een beetje op soldaten, die wachten op de onderzoekingen van hun officier. Een officier, die het toneel van de krijgshandelingen die komen gaan van tevoren onder de loep neemt om er voor de strijd zijn strategie op vast te stellen. Als Herrera zijn meetwerk heeft verricht knikt hij tevreden en verlaat het veld. Even nog kijken naar de loodgrijze he mel, waaruit zo nu en dan wat regen valt, en hij gaat op zoek naar de kleedkamers. Als hij ook hier is uitgekeken heeft de grote H. H. even tijd de wachtende journalisten te woord te staan. Herrera laat weten niet bang te zijn voor het winterse weer. een steeds goed einde gevomden. Na lang nadenken herinnerde hij zich ook nog dat hij een keer grensrech ter is geweest bij BelgiëNederland in 1958. Ook heeft hij een keer Ajax zien spelen op de televisie, maar hij kaïn zich niet meer herinneren welke wedstrijd dat geweest is. Het zijn de emiiige keren geweest dat Emsberger geconfronteerd werd met het Neder landse voetbal. Hij kent PSV en Roma niet en over de eerste wedstrijden heeft hij al leen maar iets vernomen uit de kran ten. Emsberger: „Ik heb gehoord d)at Roma het bijzonder moeilijk gehad heeft in eigen huis. En dat het slechts door een strafschop in de laatste mi nuiten een overwinning heeft weten te belhatlen. Als je dit hoort zou je zeggen dat PSV eerst zou moeten wennen en dan in staat zou moeten zijn de voiigerade ronde te bereiken. Maar het is al zo vaak gezegd, de bal is romid en kan vreemd rollen. Ik hoop overigens dat hst een goede wedstrijd wordt dat is fijn voor spe lers, de toeschouwers maar ook voor de mensen die de leidiinig hebben". Scheidsrechter Emsberger (45) is klein van stuk, maar uiit zijn woor den en gebaren blijkt dat het een bijzonder vinnig mannetje is. Hij zeglt: „Ik ben attent van de eerste tot de laatste minuut. Ik ben een voorstan der van mannelijk voetbal en ik zal dan ook niet flsiiten voor een sehou- derduw of tackle zoals weieens ge beurd. Alleen het moet volgens de spelregels gebeuren. De heer Ems berger geeft toe: dat hij in zijn 22-ja- rige loopbaan als scheidsrechter al heel wat spelers uit het veld heeft gestuurd. Dat hij er zich er niks van aantrekt of het nu een speler van de thuisclub of van de tegenpartij is, „Ik hoor het publiek wel eens joelen bij een beslissing, maar daar teek ik me toch niets van aan. Ik begrijp die mensen overigens best. Zij zijn ge ëmotioneerd en willen hun favorieten zien winnen. Maar dat moet niet ge beuren op een ongeoorloofde manier. Dat laat ik niet toe. En wat ik zeg gebeurt, ik ben de baas". Emsberger heeft zelf ook jarenlang gevoetbald. Hij was rechterverdedi- ger bij Tatabanya. Een ernstige been breuk noodzaakte hem zijn voetbal loopbaan vroegtijdig af te breken. Zijn collega Bircsak heeft het verder geschopt als voetballer. Hij kwam uit voor MTK en Ferencvaros. Boven dien is hij enkele malen uitverkozen voor het Hongaarse B-elftal en heeft hij nog gespeeld met de bekende Hi- degkutti. Winters Eindhoven wacht op de dingen die vanavond te zien zullen z(jn in het PSV-stadion. Herrera laat niet veel los. Kurt Linder heeft zich in Oisterwijk met zijn spelers terug getrokken en mijdt de pers. Alleen in de café's wordt af en toe geredetwist over de kansen van de Eindhovena- ren. Voor de rest heerst er stilte. Stil te voor de storm die ongetwijfeld vanavond lang voor het beginsignaal van scheidsrechter Emsberger,zal los barsten. i die kou geen handicap spelers. In Italië kan het en Turijn vaak ook heel l zijn, daar moeten we ook in de voetballen. Nee ik vind heit veel erger dat ik mijn twee beste spe lers Lam'dinl en Capeilo niet kam op stellen. Dait is een veel grotere han dicap dam alle regen en kou bij elk aar". Ook de mededeling dat in sommige plaatsen in ons laind koning winter zich door enkele sneeuwbuien heeft aangekondigd, kan de grote Herrera niet verontrusten. Hij vangt enkele i regendruppels op zijn hand op en i vraagt dan langs zijm neus weg: „Is dit sneeuw?". En daarmee is voor Hslteniio Herrsra de weerkwestie af- Trouwens ook de Roma-spelers (rekken zich weinig aan van de re gen. Aanvoerder Peiro: „Je kunt ge makkelijker van de regen in de kou komen dam omgekeerd. Maar voor de toeschouwers zal hgj, misschien niet meevallen, maar j-antioet niet verge ten dat wij ons ifarm lopen. Nee ik itod het ook veel erger dait Capeilo eh Landini geblesseerd zij-n geraakt tégen Sampd'aria en nu niet mee kun nen doen". HeUenio Herrera houidt zijm op deling liever niet geheim. Evenals tjjjee weken géLeden im Rome heeft lm zijn elftal, dat vanavond im het veld komt, reeds nu bekendgemaakt. Dot is in het dioel Genulgi, in de achterhoede Bet, Spinlosi, Salvori, (Japelli en Samtarini, waarbij laatst genoemde vermoedelijk als „libero" zal optreden. In de middenlimie dan Caippellini, Braglia en in de voorhoe de Peiro, Cordoba en Scawaitti. Sca- watti zal vermoedelijk niog naar de verdediging verhuizen, zodat Roma (anavomid slechts met twee spitsen spelen. Maar dat zegt Heratara er bij. Dot zal vanavond wei biij- De scheidsrechter van vanavond is de Hup gaar Gyulo Emsberger, die ge- - asKsteerd zal worden door z(jn land genoten Bircsak en Schopp. Emsber- 8» fluit vanavond zijn 39ste initerna- Éwnale ontmoeting. De vorige wed- Üden in de toernooien om de jaar- ssbaker hebben onder zijn leiding EINDHOVEN Het is nu de finitief dat Wietse Veenstra van avond niet zal meespelen tegen Roma. Men vindt het niet ver antwoord de middenveldspeler met de arm in het gips te laten voetballen. Wie Kurt Linder in de plaats van Veenstra zal op stellen is nog niet bekend. Veenstra: „Ik denk dat mijnheer Linder Nico Mares zal kiezen. Wiüy van der Kuijlen zal dan wel de rol van teruggetrokken middenvoor krijgen". De vermoedelijke opstelling van PSV is: doel: Doesburg, ach ter: Van den Dungen, Strik, Ra- dovic en Kemper, midden: Schmidt Hansen, Bjerre en Van Stippent, voor: Mares, Van der Kuijlen, Lelieveld en Ressel. (ADVERTENTIE) ••Doorstraalt" verlichtend weefselsea spieren tot in de gewrichten lïeumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, *1, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem, Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt] Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. (Van onze dammedewerker) TERNEUZEN De in Aagtekerke spelende Maranus heeft in de eerste klas damkampioenschappen zijn vijf de overwinning geboe ktdoor Koppe- jan te verslaan en gaat ongeslagen aan de kop met 10 punten. Een on verwachte leider bij de eersteklassers Versluis uit Zierikzee en Baayens uit Arnemuiden zijn ook nog ongeslagen, maar hebben twee remisepartijen en daardoor twee punten minder. Vinke veroverde zijn eerste punten door De Wild uit Zierikzee te verslaan. In de hoofdklasse, nog steeds aan de leiding Jan Blom met 7 punten, ge volgd als goede tweede de Vlissinger Van Rijswijk nog steeds ongesla gen met 6 punten. Hoofdklasse: v. Zeyst-v. Rijswijk 0-2, Sehunselaar-Rijk 1-1, de Vlieger- Riesenkamp 0-2, Blom-Op 't Hof 2-0, Boon-Dekker 0-2. Eerste kias: Baayens-Versluis 1-1, Heydra-de Wild 0-2, Hollestelle-Vin ke 2-0, Heumes-Versluis 0-2, Francke- Baayens 0-2, Lievense-Maranus 0-2, Huigens-Scherp 2-0, de Wild-Vinke 0-2, Heydra-Versluis 1-1, Hollestelle- (Van onze sportredactie) BREDA De opzienbarende opmars van MVV zal zondag waarschijnlijk niet gestuit wor den. De Maastrichtenaren, die het stoute stukje uithaalden Go Ahead in Deventer een gelijkspel af te dwingen, krijgen Sparta op bezoek en dat moet voor hen niet al te veel problemen opleveren. De Rotterdamse formatie zit nog steeds in de malaise, die zich eigenlijk al direct na het be gin van de competitie manifes teerde. Het zou verbazen als de ploeg van Wiel Coerver tegen het enthousiaste en momentcel goed draaiende MVV tot herstel zou komen. ADO en NEC verschillen wei nig in kracht. De Nijmegenaren zijn met hun spitsen Jendrossek, Vleming en Verdonk aanvallend misschien iets gevaarlijker, maar daar staat tegenover dat de Hagenaars in het Zuiderpark bijzonder moeilijk te kloppen zijn. Bovendien vormt de winst in de uitwedstrijd tegen Sparta een stimulans voor trainer Je- zeks elftal. Al met al zal het re sultaat niet ver van een punten- delinig afliggen. Tot voor enkele weken zou Tel star in het duel met AZ'67 onge twijfeld favoriet zijn geweest. Het feit echter dat de Alkmaar- ders zich in korte tijd hebben op gewerkt naar een positie boven de denkbeeldige rode streep doet vermoeden dat nu twee ongeveer gelijkwaardige ploegen in Velsen het veld betreden. MW-Sparta ADO-NEC 1 Telstar-AZ '67 DWS-Haarlem NAC-Holl. Sport 1 X Heracles-Elinkwijk DFC-Excelsior Vitesse-Den Bosch Volewijck.-Fort. VI. XI HVC-Fort./Sitt. Veendam-Cambuur Heerenveen-Velox Eindhoven-RBC DWS is volledig van slag. De vrij spectaculaire aankopen van de Amsterdammers o.a- Stan ley Bish (ex-PSV) en Klaas Nu- ninga (ex-Ajax) hebben geen rendement opgeleverd. Interne strubbelingen zullen echter ook niet vreemd zijn aan de slechte resultaten van Lesley Talbots team. Een opleving is niet te verwachten in de ontmoeting met Haarlem. De Haarlemmers, die hun kracht ontlenen aan twee maal 45 minuten volledige inzet, hebben meestal maar weinig kansen nodig om tot succes te komen. E,n scoringsmogelijkhe- den zullen de pupillen van Barry Hughes wel krijgen van de niet zo hechte DWS-defensie. Een gebrek aan vechtlust heeft NAC drie punten in twee wedstrijden gekost. Als die vecht lust de Bredanaars inmiddels niet is bij gebracht, dan ziet het er voor hen ook somber uit in het treffen met Holland Sport- De Hagenaars hebben zich na de terugkeer van Sjaak Roggeveen, die enkele weken uitgeschakeld wag door een blessure, keurig hersteld van een zware inzinking. Gezien ook het feit dat NAC in thuiswedstrijden vaak een stuk moeilijker speelt dan in uitwed strijden, zal er voor de Breda naars waarschijnlijk niet meer weg gelegd zijn dan een gelijk spel. Heracles - Elinkwijk is het top- duel in de eerste divisie. De Utrechters hebben weliswaar vier punten meer dan de Alme- loërs, maar dat zegt weinig over de sterkte van beide ploegen. Want Heracles heeft zijn punten totaal bereikt na een matige start, terwijl Elinkwijk door re gelmatigheid zijn fraaie positie heeft verworven. Het voordeel van eigen terrein moet Heracles zeker een gelijkspel kunnen be zorgen. DFC is een bijzonder wissel vallige ploeg. Momenteel hebben de Dortenaren een minder goede periode. Het zou echter niet ver wonderen als DFC zich tegen Excelsior zou herstellen, dat in uitwedstrüden nog maar drie ze ges behaalde. Bij Vitesse - Den Bosch zal de uitslag dichtbij een gelijkspel lig gen. Beide ploegen zijn echter al leen gebaat bij winst, want an ders wordt de achterstand op de kopgroep waarschijnlijk nog gro ter. Spanning zal er daarom vol op aanwezig zijn- Portuna Vlaardingen is licht favoriet in de uitwedstrijd tegen Volewijckers. Vreemd genoeg na melijk zijn bedde clubs het meest succesvol in uitwedstrijden. For- tuna-Sittardia Combinatie kan zjjn positie op de ranglijst enigs zins verbeteren door een waar schijnlijk vrij gemakkelijke over winning op HVC, dat de voor laatste plaats bezet. SC Cambuur is na een goed be gin sterk terug gevallen. Veen- dam zal vermoedelijk niet al te veel moeite met de Friezen heb ben. Te meer omdat de Gronin gers het voordeel van eigen ter rein hebben. Bij Heerenveen - Velox staat de eerste plaats in de tweede divisie op het spel. Het spelen voor eigen publiek kan de ba lans naar het voordeel van de Friezen doen doorslaan. RBC heeft een moeilijke uitwedstrijd tegen Eindhoven. Een gelijkspel moeten de Roosendalers echter wel aan dit duel kunnen overhou den. Baronie zal het mogelijk iets gemakkelijker hebben bij Lim- burgia. (ADVERTENTIE) Goed, elke Mercedes-Benz mag vol zitten met autotechnisch vernuft. Goed, u kunt daar uren over lezen of praten. Goed, u kunt op een bepaald moment inzien dat elke Mercedes-Benz qua totale conceptie zijn gelijke niet heeft. Maar een auto is om in te rijden. Dus: wat ervaart u nu eigenlijk als u in een Mercedes-Benz zit? Geef uzelf ook daarop het antwoord. Reserveer een zelfbestuur-auto. Bel ons en wij maken een afspraak met u. Voor een proefrit die alle verhalen doet verbleken. GARAGE Breda, Wilhetminasingei :2, tel. 01600 - 3 09 50 Roosendaal, Hoogstraat 71, tel. 01650 - 3 57 92 Bergen op Zoon,, tJU,do Gezellelaan 40 tel. 01640 'i is Oosterl. Bredaseweg 23, tel. 01620 - 38 80 38 scherp 1-1, Houmes-M. Quakkelaar 1-1, Koppejan-Maranus 0-2, Francke- Lievense 2-0, Huigens-Baayens 0-2. 1. J. 2. C. 3. W. 4. C 5. P. 6. J. 7. H. 8. I. 9. A. 10. J. HOOFDKLASSE Blom v. Rijswijk Dekker Rijk Schunselaar Riesenkamp de Vlieger op 't Hof G. v. Zeyst F. Boon EERSTE KLAS 1. J. A. Maranus 5 5 0 0 2. J Baayens 5 3 2 0 3. M. P Versluis 5 3 2 0 4. J. Huigens 5 3 11 5. W. Heydra 5 2 2 1 6. C. J Hollestelle 5 2 12 7. M. de Wild 5 12 2 8. A. Francke 5 2 0 3 9. W. Koppejan 4 0 3 1 10. M. Quakkelaar 4 112 11. J. Houmes 5 0 3 2 12. O. Scherp 5 113 13. W. Lievense 5 10 4 14. I. Vinke 5 10 4 DE STEM VAN WOENSDAG 26 NOVEMBER 1969 Feijenoord trainde gisteren slechts licht als voorbe reiding op het treffen met AC Milan. Op de foto vl.nr Franz HastI, Henk Wery en Coen Mouhjn. vjjw. Kurt Linder: „De opstelling blijft geheim tot kort voor de wedstrijd". Hellenio Herrera: „In Milaan en Turijn is het ook wel eens erg koud". AC Milan oefende gisteren op de bijveldcn van het F eijenoord-stadion. Op de foto vj.n.r. op de voorgrond in actie Rivera, Combin en Fontana.

de Stem | 1969 | | pagina 17