BEWONERS KLAGEN OVER ERBARMELIJKE TOESTAND Burgemeesterswoning te CAMBRIDGE leurige jubileumshow De Vogelvrienden Stadhuisplein in 't nieuw Hennequinstraat Oostburg is modderoord Prins Nozemius gaf startsein voor Sasse carnaval Sinterklaas bezocht Breskens Kin Terneuzen EENTEN (B.L.G.) e-Obligaties 1969 :t. pierson, heldring at en waar VANDAAG Oosfburg Sas van Gent Zuidzande Tentoonstellingen ZVU wil instituut voor kunstzinnige vorming Kloosterzande TRIPLE-FILTER® de milde sigaret met het 3-voudige filter rook rustig...en alleen voor uw plezier - Cambridge Triple-filter® DÊ STEM VAN DINSDA© 25 NOVEMBER 1969 De officier van justitie bii de arrondissementsrechii bank te Breda brengt te kennis van belanghebbm 'den, dat bij vonnis van i arrondissements recJ bank te Breda d.d. 10 vember 1969 is uitgespt0' ken ten behoeve en te name van de staat der R( derlanden in het publjei! belang, de onteigenk van: a. een gedeelte, Mlwi 0.11.10 ha van het ceel, kadastraal bek gemeente Etten-Lè^l sectie H nummer 3ii geheel groot 0.34.90 b. een gedeelte ot„ 0.01.85 ha van i> perceel, kadastraal jJ kend gemeente Etteo.l Leur, sectie H nunun»: 3112 geheel groot 0.05.85 ha. De officier van jostjjj, voornoemd Mr. R. H. F. H. M. Grasso Breda, november 1969, lonze diepe droefheid, voor- Sacramenten der zieken, .na Ziekenhuis te Hulst, onze fcnvader, grootvader en over- JST BURM |aar van mevrouw Leonie Jouret leftijd van 92 jaar. van onze dierbare overlede- laan: I. Burin Burm-BoJsens |A. Neve-Burm «Jeve en kinderen P. Hazebroek-Burm W. Hazebroek M. F. Burm milie Burm milie Jouret. lier 1969. aartdienst, waartoe wij u be- zal plaatsvinden op woensdag |om 10.30 uur in de kerk m i Clinge, waarna de begrafenis nof aldaar. ur, 's Gravenstraat 268 te Clin- 7.30 uur rozenkransgebed in <t opgebaard in het St.-Liduina list. felheid geen rouwbrief hebta ren deze advertentie als a :b ik mijn ki-uis gedrag droefheid melden wij u Ier, oma en grootoma, VIARIA STEYAERT weduwe van Carolus Roeland het St.-Elisabeth-ziekenhuis luderdom van ruim 76 jaar. kt door het H. Sacramentc len een gebed voor haar aei Gillis-Roeland lillis kinderen en kleinkind- tammeloo-Roeland iammeloo en kinderen ïilie Steyaert ïilie Roeland. Kerkstraat 20. ïsdagavond om 19.00 uur sa®® t houden in de kerk. en om 10 uur zullen en ieviering haar ziel ëe4.j -on daarna aan de gewijde Wij nodigen u hierbij getelheid geen rouwbrief hebt® p toonder. oemde uitgifte openstellen op i9 igs 3 uur s-Hertogenbosch en Geleen, ctus d.d. 24 november kantoren verkrijgbaar, a'v*a^ eglement op het Bouwfond :age liggen. (Van onze correspondent) ERNEUZEN Ter gelegenheid yan het koperen jubileum van „De Vogelvrienden", heeft het be stuur van de jaarlijkse tentoon stelling in café „La Bellevue" iets bijzonders gemaakt. Behalve de kleurkanaries en de ■opische vogels, tentoongesteld in le gebruikelijke kleine kooien, was >r een prachtige volière van de fir- a De Roos uit Sas van Gent, die Films 1G0ES Grand 19 uur Su-Muru, de sadiste, 18 j. MIDDELBURG I City 20 uur pen-planeet 14 jaar SOOSTBURG I Ledel 20 uur Inga, ja ik wil 18 jaar RNEÜZEN Luxor 20 uur Als adelaars vielen ze aan, 14 j. ISSINGEN Alhambra 20 uur Als adelaars vielen ze aan, 14 j. TWERPEN Rex De dolle kever, a.l. 10, 12.10, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.20 uur Rubens Ben Hur, a.l. 14.30 en 20 uur Quellin Vampiers op het bal, 18 j. 14, 16.30, 19 en 21.30 uur Vendome De trap, 18 j. 12, '4, 16, 18, 20 en 22 uur Ambassades „If", 18 j. 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur Odeon Erotissimo, 18 j. 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Metro Er was eens in het verre westen, a.l. 11,45, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur Century Een reuze rommel, a.l. Riva, Muziek in het hart, a.l. Majestic De slag om Engeland, 14 j Scala De jonge wilden, 14 j. Astrid De wraak van Ringo, 18 ST. NIKLAAS Renova Als vrijgezellen op zwier alle leeft. Select Gejaagd door de wind, 14 Scala De slag, a.l. Toneel - Muziek - Dans NTWERPEN Arenbergschouwburg 20.15 uur Toon Hermans met zijn one man show Opg. voor deze rubriek tel. 01180 "438 of Postbus 116 in Middelburg er ook een zeer aantrekkelijke stand had van artkelen, die de ware vo gelliefhebber moeilijk kan missen. De heren De Groot uit Bergen op Zoom en J. A. Campfens uit Oost burg waren de keurmeesters voor de kleurkanaries en de heer Van der Waal uit Hoogerheide beoordeel de de tropische vogels. De uitslag luidde als volgt: Kanaries, oranje roodbrons: alge meen kampioen, de hr, A. Verschue- ren te Terneuzen. Derbyprijs, de heer J. Schippers (Terneuzen). le prijs eigen kweek, de heer A. Verschueren. Goudagaat, le prijs open klasse, de heer M. A. v. d. Giesen, Terneuzen. Zilverisabel: kampioen open klas se, de heer C. Vinke te Axel; Oranje Rood: le prijs eigen kweek A. Sor- ber Terneuzen; Roze ivoor: le prijs openklasse, de heer P. de le Lys te Hoek, Oranje rood (stammen): le prijs de heer A. Butler te Terneu zen; Oranje roodbruin (stellen): le prijs eigen kweek, de heer A. Ver schueren te Terneuzen Bastaarden (putter-kanarie) le prijs eigen kweek, de heer A. Sor- ber die eveneens de le prijs open klasse verwierf; grasparkieten, bont le prijs open klasse, de heer C. Vermearseh te Spui; boerks parkie ten' le prijs eigenkweek G. J. M. de Moor te Zaamslag en M. de Doel- der te Terneuzen. Kampioen open klasse groene par kieten de heer G. J. M. de Moor te Zaamslag. Deze won eveneens het kampioenschap in de eigen kweek ca tegorie groene parkieten. Halsbandparkieten: le prijs eigen kweek, de heer G. J. M de Moor te Zaamslag, zebravinken kampioen de heer F Radius te Terneuzen, le prijs open klasse en eigen kweek, de heer P Eekman te Terneuzen, zebravinken (stellen) le prijs W. Jansen te Terneuzen. Japanse meeuw (lichtbruin) D. Geense, te Terneuzen kampioen en le prijs in eigen kweek. Tropische vogels: Met een auro ra astrilde won de heer G. van der Meijden het kampioenschap open klasse. Het kampioenschap eigen kweek won de heer A Rouw uit Ter neuzen met een ceres amandine, le prijs eigen kweek bruinborst riet vink Japanse meeuw, de heer A Rouw te Terneuzen. Chinese dwerg- kwartels: le prijs eigen kweek R. de Smet te Spui; le prijs open klas se W. Jansen te Terneuzen. Aanrijding. De heer K. verleen de op de hoek Eenhoorn-Plantsoen- Burchtstraat geen voorrang aan de wielrijder C.C.O- uit Schoondijke. Het liep af met een gehavend rijwiel, een enkelblessure en de schrik. De be trokkenen werden het onder elkaar eens. De heer Raes verleende de eer ste hulp bij dit ongeluk. (Van onze correspondent) De nieuwe prins Carnaval 1970 is gekozen, na een vergadering in de Mercuryclub te Zelzate (B), on der het gerechtelijke oog van Plesie- goor en bijgewoond door de raad van elf uit Sas van Gent. Zaterdagavond om elf minuten voor tien heeft voor de negende maal de heer W.F.S. Re- mery als prins Nozemius het start schot voor de Sasse carnaval gege ven. Begeleid door de „Ermenie van Lol en Leut" en bijgestaan door zijn elf raadsleden is de prins aan het talrijk opgekomen publiek voorge steld. Onder luide toejuichingen be trad de prins het podium, waar hij door de voorzitter van de Stichting Sasse Carnaval werd geïnstalleerd. Daarna werd de nieuwe eerste mi nister geïnstalleerd. De heer Don Augusto is de opvolger van de afge treden Don Roberto. De taak van Don Augusto is zeer zwaar, hij moet er n.l. op toezien dat de glazen niet half worden leeggedronken. Het afscheidsbal op de gasfabriek zai worden gegeven op 17 januari. Het bekende zeven-mans orkest The Active Club en enkele bekende ar tiesten zullen hieraan medewerking verlenen. IEL De Halle Expositie „25 jaar Zee land (t.m. 3 dec.) Rulst Kunsthandel v. Geyt Expositie H Maxi-Mini-Kunst van Nederlandse I en Belgische schilders (tm. 31 dec.) OOSTBURG Antiekhal Markt 15: Expositie Jan 9 Bruens en Den Bonte (t.m. 30 nov.) ■WASSINGEN I Stedelijk Museum Expositie „Vlis- stagen m de jaren 1940-1944" t.m. 30 nov.) I 's Zondags gesloten WESTDORPE 1 Galerie Troutiaerte Expositie schil- derijen Roel Frankot (t.m. 12 dec.) Ouderavond In de openbare la gere (Europa)school werd een ouderavond gehouden onder leiding van de heer L. de Rooy die een groot aantal ouders welkom kon he ten Nieuwe leden van de oudercom missie werden de heren J. Duininck en P Manhave. De voorzitter bood het aftredende commissielid, de heer Ch. de Neve, een geschenk aan en bracht hem dank voor de door hem ontplooide activiteiten Waarnemend burgemeester A. Lu- teijn sprak namens het gemeentebe stuur en betreurde het dat de aan vrage voor een derde leerkracht niet gunstig door de autoriteiten werd ontvangen Hij deelde voorts mede. dat mevrouw S. Langeveld-Lako als vakonderwijzeres handwerken kon worden aangesteld De voorzitter dankte de burgemeester voor zijn belangstelling voor het onderwijs in Zuidzande. Vooral de pogingen om te komen tot een sportzaal werden zeer gewaardeerd. Tijdens de rond vraag kwam de jaarlijkse schoolreis aan de orde. Uit de hierover ge voerde besprekingen bleek de voor keur van de ouders voor een reis. waaraan alle schoolkinderen geza menlijk deelnemen. (Van onze correspondent) OOSTBURG Sedert tientallen jaren klagen de bewoners van de Hennequinstraat in Oostburg steen en been over de erbarmelijke toestand waarin het wegdek zich bevindt. Vooral in dit jaargetijde is de onver harde weg veranderd in één gladde vieze modderpoel. Ook zijn de bewo ners nogal gegriefd over de straat, verlichting. Welgeteld één straatlan taarn moet de gehele straat verlich ten. Sedert een paar weken is er een begin gemaakt met de verharding van de wegen in die buurt, maar de bewoners kunnen niet begrijpen, dat men begonnen is met de Brandstraat, waar niemand woont. Deze weg zai leiden naar het toekomstige zieken huis. Doordat de winter voor de deur staat zijn de bewoners bang, dat zij ook deze winter hun straat weer zul len zien veranderen in een ijsbaan of modderbad. Indien de vorst eenmaal is ingetre den, is het immers onmogelijk de werkzaamheden voort te zetten. Me vrouw D. van Hanegem, die a' zeven tien jaar in de Hennequinstraat woont, vertelde, dat zij vorig jaar van plan is geweest, het straatnaambordje te verwijderen en er een nieuwe met de toepasselijke naam „Modderoord" neer te zetten. „Het is toch schanda lig, dat zoiets nu nog mogelijk is. Ik heb speciaal een paar heel oude schoenen, die ik aantrek, wanneer j ik boodschappen moet doen. Wantj met goed fatsoen kun je hier onmo-1 gelijk lopen. Ook is het vaak genoeg voorgekomen, dat er steentjes door de ruiten ziin gevlogen, die door voorbijrijdende auto's opspatten. Nu zijn er eindelijk plannen voor ver. betering van de straat en dan wach ten ze weer zo lang. Het is toch om te huilen! Enfin, het heeft weer een voordeel: je hoeft, nooit je stoep te schrobben, want dat heeft toch geen enkele zin". Ook de heer J. Vergouwe geeft uiting aan ziin verontwaardiging. „Ik ben verschillende malen bii de bur gemeester geweest om o.m. te vratren of er geen betere straatverlichting zou kunnen komen. Wat denk je wat hij me vroeg? Hoe 'aat ik 's avonds thuis kwam. Ik vertelde hem, dat dat natuurliik verschi'iend was en het weekend wil dat wel eens een uur of twee worden. Het antwoord van de burgemeester; om d*e tiid moe'en mensen van uw leeftijd ai lang in bed liggen. En daarmee was de kous af". De automobilisten, die in, de Henne quinstraat een garage hebben ge huurd zijn bang, dat zij de komende winter weer geen gebruik kunnen maken van hun onderdak. Ook al uit angst voor de vorst. De oorzaak van het uitblijven van een betere bestrating in de Henne quinstraat ligt in het feit, dat genoem de straat particulier eigendom is ge weest en de eigenaresse en het col lege van b. en w. het niet eens kon den worden over de koopprijs. Uit eindelijk is het college, zij het door het voeren van een proces, er in ge slaagd de straat te kopen en over te gaan tot maatregelen, die de straat weer enigszins toegankelijk kunnen maken. Alleen te laat, volgens de be woners. (Van onze correspondent) OOSTBURG Op woensdagavond 3 december om 20.00 uur houdt de werkgroep West-Zeeuwsch-Vlaande ren van de ZVU in het Oostburgse gemeentehuis een bijeenkomst voor diegenen, die interesse hebben voor kunstzinnige vorming. Sedert enige tijd heeft de werk groep zich in verbinding gesteld met de stichting voor kunstzinnige vor ming om te trachten ,in Zeeuwsch- Vlaanderen een dependance van dit instituut van de grond te krijgen. De werkgroep is van mening, dat dit geen eenvoudige zaak is, temeer omdat ook de huisvesting vele pro blemen schept. Bovendien is er in Maldegem een uitstekende kunstaca demie. speciaal voor die mensen, die geen dagonderwijs kunnen volgen, omdat zij óf schoolgaand zijn óf een baan hebben. Hoewel hier nog geen les in het pottenbakken wordt gegeven is het niet uitgesloten, dat bij voldoende be langstelling, ook hiervoor eer cursus gegeven za1 worden. De lessen op de ze Belgische academie zijn gratis, ter wijl het materiaal voor een redelijke prijs kan worden aangeschaft. Op deze bijeenkomst, waarbij ieder een, die in deze richting belangstel ling heeft welkom is, zal het een en ander nader worden toegelicht. De heer Rieder directeur van de school, zal een uiteenzetting geven van doel en werkwijze van dit instituut, ter wijl ook de gelegenheid wordt gebo den om vragen te stellen. (Van onze correspondent) BRESKENS De intocht van St.- Nikolaas is ook in Breskens gehou den. Voorafgegaan door de drumband en muziekvereniging „Uit het Volk Voor het Volk", heeft men door de gehele gemeente een rondgang ge maakt. Deze intocht was een week uitgesteld vanwege het 3lechte weer. Ook op het gemeentehuis heeft een ontvangst plaatsgehad door het volle- ge van burgemeester en wethouders- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Dit is de ambts woning van burgemeester J. C. Aschoff van Terneuzen, die, zoals reeds gemeld, zal worden verkocht. Het huis staat aan de Axelsestraat 245. Ook de ernaast gelegen woning nr. 243, die eveneens eigendom van de gemeente is, zal worden verkocht. Beide huizen zullen door de gemeen te worden afgestoten met het oog op de nieuwbouwplannen van de lagere technische schooL Die voorzien in een geheel nieuw gebouw bij de bestaande dependance in de Zeven Triniteitspolder. De nieuwe ambtswoning komt te staan langs De Kreek nr. 14 in de Katspolder, tussen het huis van ir. H. Poort en dat van dokter A. C. S. van Breda Vriesman. De woning wordt gebouwd naar een ontwerp van de Terneuzense ar chitect F. L. A. Hanegraaff. Voor de bouw van de nieuwe ambtswoning is ongeveer 147.000,uitgetrokken. De gemeenteraad moet hier in de donderdag te houden raadsvergade ring nog zijn goedkeuring aan geven. Toneel K.W.J. Enkele maanden geleden is de toneelvereniging van de plaatselijke K.W-J. te Kloosterzande gestart met het instuderen van een nieuw stuk, getiteld: „Sil de strand jutter", naar het gelijknamige boek van Cor Bruin. Nog maar enkele we ken en wel op 19 en 20 december en het stuk zal voor het voetlicht worden gebracht in de zaal van hotel v. Leeuwen te Kloosterzande. Even als voorgaande jaren zal de toegang tot de zaal gratis zijn. Om de grote onkosten enigszins te dekken zal tij dens de opvoering een loterij worden georganiseerd, waarin als hoofdprij zen een haardroogkap, een strijkijzer, enz. De loten worden een week voor de uitvoering met behulp van een wagen aangeboden. De trekking zal plaata hebben op 19 december, direct na de uitvoering. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Bij het oostelijk Bolwerk is men begonnen met de aan leg van het plein voor het nieuwe stadhuis. Het plein zal worden uitgevoerd in het zogenaamd klein plaveisel. Hiervoor worden steentje gebruikt uit de oude rijksweg. Op de achtergrond het bouwterrein waar het stadhuis zal verrijzen. «4 TRIPLE-FILTER1® eerste fase: een speciaal bewerkt estron-filter dat tegenhoudt wat niet voor U bestemd i3 tweede fase: activerende minerale bestanddelen die de rookstroom intensief zuiveren derde fase: CAMBRIDGE TOFtWTmEn een laatste, puur-wlt filtersegment dat de zuivering waakzaam afrondt en de echte Cambridgesmaak volledig onbelemmerd aan U doorgeeft. king 25 menthol 1.75 ©Registered Trade Mark Het Cambridge filter Is het eerste Triple-filter® ter wereld en Is de bekroning van de meest tot nu toaspdit gabled gedaan hooft.

de Stem | 1969 | | pagina 5