Verlenging bij 1-0 RESSEL: LAATSTE INBRAAK AS ROMA REKENT OP KLEINE OVERWINNING Blessures Capello en Landini II Stemming bij Milan niet al te best Standard liep uit op concurrenten ots P0NTIAC PLANTAARDIG kt voor eren. 1Ï4XÉ& POffTlAC TUD JUISTE TIJD Vertrouwen FEIJENOORD: GEMATIGD OPTIMISTISCH Geen zorgen Blije gezichten, fijne horloges 27.90 DE STEM VAN DINSDAG 25 NOVEMBER 1969 Het team van AS Roma aan het diner in hotel Barendsma in Heeze, vlak na aankomst uit Amsterdam. In hel midden trainer Helenio Herrera. Wietze Veenstra: speelverbod van specialist. DEN HAAG (ANP) Er is slechts een kans dat er „verlengstukken" komen aan de Europacupwedstrijden die Feijenoord en PSV woensdag spelen. Die enige kans is een over winning met 10 voor de ontvan gende ploeg. Iedere andere uitslag brengt een directe beslissing binnen de speeltijd van negentig minuten. Zou de Nederlandse kampioens- ploeg of de bekerhouder met een doelpunt verschil winnen, bij een andere uitslag dan 10, dan is de Italiaanse tegenstander in ieder ge val gekwalificeerd omdat volgens de reglementen van de UEFA, wanneer er geen verschil is tussen de doel punten voor en tegen, de treffers gemaakt in de uitwedstrijd „dubbel" tellen om vast te stellen welke ploeg naar de volgende ronde gaat. In dat geval is 01 en 21 dus niet 22, maar 23. Heeft echter ieder van de twee ploegen een wedstrijd gewonnen en er is wel een positief doelsaldo, dan gaat de ploeg met de meeste treffers voor over. Feijenoord en PSV zijn dus in ieder geval kwartfinalist wan neer zij met twee doelpunten ver schil (of meer) winnen. In de tweede ronde van de Euro pese bekertoernooien zijn beslissings wedstrijden niet mogelijk. Zou dus de totaal-score gelijk zijn na twee wedstrijden en zou er zelfs met dub bele telling van uit-treffers geeft doelpuntensaldo (alleen dus mogelijk wanneer de Nederlandse club met 10 wint) zijn, dan wordt er ver lengd. Die eventuele verlenging zal twee keer vijftien minuten duren etn telt in feite als beslissingswedstrijd. De ploeg die de verlenging wint, al leen dus het resultaat van de extra speeltijd telt in dit geval, plaatst zich voor de volgende ronde, eindigt de verlenging onbeslist, dan zal er moe ten worden geloot wie overgaat. In de verlenging gaat de regel, dat in uitwedstrijden gemaakte doelpunten dubbel tellen, niet op. En over de kansen van AS Roma, dat door het 33 gelijke spel tegen Sandoria een periode van terugslag lijkt door te maken. Herrera: „Het wordt in Eindhoven bijzonder moei lijk. Ik zal mij niet vergissen in PSV. Ik weet nu hoe sterk mijn tegenstan der is. Dat gelijk spel tegen Sandoria is verklaarbaar. We speelden met vier invallers en Landini en Capello raakten geblesseerd in dit duel. Dan is het toch geen schande om gelijk te spelen". Het feit dat AS Roma echter een 30 voorsprong prijs moest geven bleek Herrera niet te zijn opgevallen Daar wandelde hij losjes overheen. Slotopmerking van Herrera: „Eind hoven (PSV schijnt niet te bestaan voor de Romeinen, red.) speelt uit beter dan thuis. Daarom houd ik het op een kleine overwinning voor mijn ploeg. Waar hij zijn mening dat PSV uit beter speelde dan thuis op ba seerde wenste Herrera niet te ver tellen. De maestro had lang genoeg gesproken. Hij wenste slechts alleen gelaten te worden. Ook wat dat be treft een treffende gelijkenis met Linder, die door niemand wil wor den gestoord tot na de wedstrijd. TON KOOMEN (Van onze sportredactie) EINDHOVEN De vrouw van Pe ter Ressel durft niet meer alleen ■thuis te blijven. Toen Ressel met PSV in Roime verbleef waar gespeeld werd tegen AS Roma in de strijd om de Europa Cup II werd in huize Ressel ingebroken. „Ressel: „Ik heb nu mijn voorzorgsmaatregelen genomen om eventuele inbrekers te weren. Mijn vrouw heeft de angst te pakken, en zit dus nu om twee redenen op het •vrouwenbankje in het Edndhovense stadion. Om inbrekers tegen te ko men en om PSV aan het werk te zien". In de competitiewedstrijd in de eredivisie tegen DOS werd voor het eerst de verwarming van de nieuwe PSV-tribuine gebruikt. Per avonid kost deze gasverwaiming 45 gulden. Woensdagavond kunnen de toeschou wers het stadion zal dan uitver kocht zijn, zo groot is de belangstel ling voor dit treffen voor de twee de maal kunnen genieten van deze service. De scheidsrechters en de twee grensrechters voor de wedstrijd PSV - AS Roma komen uit Hongarije. PSV moet de reis- en verblijfkosten betalen voor dit arbitrale trio. Totaal f 4000,- aldus bestuurslid Rakers. De ex-Bredanaar Daan Schrijvers heeft zijn herstellende armbreuk ge forceerd. Hij heeft er van de behan delende geneesheer een maand ge dwongen rust bij-gekregen. Een maand beslist niet spelen. Het is de vraag of Daan Schrijvers nog ooit te- komen in het eerste team van de Eindhovenaren, temeer omdat zijn draaitn'êar Radovic 20 uitstekend Het publiek is een zeer belamgrij- ractor voor het behalen van een positief resultaat van PSV tegen AS Roma. Linder: „Het publiek ban ie team opzwepen tot grootse prestaties, wet Eindlhovense publiek is uitste kend. Ik hoop dat we de nodige steun van de tribunes zullen krijgen. We zullen het nodig hebben". v evenals gisteren vandaag nchtjes trainen. Voor de rest bestaat de dagtaak van de PSV-ers uit rus ten, biljarten en kaarten. De tijd wordt verder benut voor ontleding van het vorige Europacup-duel tegen AS Roma. De film van deze wedstrijd heeft Linder meegenomen naar het trainingskamp en zal zeker worden afgedraaid. T. K. (Van onze sportredactie) EINDHOVEN - HEEZE Een bezorgde Linder, een zwijgzame PSV-secretaris Ben van Gelder en een breeduit lachende Wietze Veenstra waren gis teren het middelpunt van de belangstelling tijdens dc laatste bijeenkomst met de pers voor het be langrijke treffen PSV-Roma. Vlak voordat PSV zich terugtrok in het trainingskamp in Oisterwijk waar geen „indringers" worden geduld toon de PSV-oefenmeester Kurt Linder zich een ware strateeg in de psychologische oorlogvoering, die gebruikelijk voorafgaat aan belangrijke Europa cup-duels. De „kwestie Veenstra" de gevaar lijke Eindhovense schutter, die geblesseerd raakte in het competitieduel tegen DOS en die met zijn pols in het gips present was werd door Linder, de uitgekookte tacticus handig uitgebuit om He lenio Herrera in onzekerheid te brengen. Linder: „Wat moet ik er van zeggen. Zoals het nu staat kan Veenstra niet meespelen. Ik kan het toch niet toelaten dat hij met zijn pols in het gips in deze voor ons beslissende wedstrijd meedoet. Bovendien zou de scheidsrechter dit niet toela ten. De beslissing ligt bij de behandelende arts. Die moet het maar uitmaken. Ik ben trainer en geen dokter". Veenstra zelf hierover: „De pijn is wat minder dan gisteren. Ik moet afwachten wat de artsen mij zeggen. Ik wil graag van de par tij zijn, maar als het me ten sterkste afgeraden wordt zeg ik nee. Mis schien dat ik dan in een persoonlijk gesprek nog eens zal vragen wat de consequenties zijn als ik toch voet bal, dat weet ik nog niet". 's Avonds wist Veenstra en met hem PSV hoe de zaken er voor ston den. De behandelende geneesheer verbood Veenstra te spelen. Een dom per voor Kurt Linder. Eerste vraag van Herrera bij aan komst op Schiphol gistermiddag rond twaalf uur: „Hoe is het met Veenstra". Herrera legde een bui tengewone belangstelling aan de dag voor de gezondheidstoestand van Veenstra. Hij had overigens ook zijn antwoord klaar voor Linder. Herre ra: „PSV is niet de enige ploeg die met moeilijkheden kampt. Ook ik heb zorgen. In de wedstrijd tegen Sandoria (uitslag 33) raakten Ca pello en Landini 2 geblesseerd. Ca pello aan zijn knie en Landini aan zijn voet. Zoals het er nu voorstaat zal ik naar vervangers moeten uitkijken. In deze conditie kan ik ze niet op stellen. Ik zal dan waarschijnlijk Sca- ratti inzetten in de plaats van Capel- lo. Scaratti voldeed in Rome goed. maar ik kan nog weinig over de juiiste opstelling zeggen. Pas na de training morgen weet ik meer". Ook Linder wenst zich niet uit te laten over de formatie die hij in het veld gaat brengen in dit Europacup- treffen- Linder: „In Rome was ik vrij zeker van mijn zaak. Ik heb toen direct gezegd hoe mijn team eruit zou zien. Dat kan ik nu niet doen. Dat moet men begrijpen. Door Veen stra ben ik in moeilijkheden geraakt. Linder zal dan een keus moeten doen tussen Mares en Favier, die met reserve-doelman Heijink met het vaste elftal naar het trainings kamp zijn vertrokken. Linder toonde zich gisteren niet meer zo optimistisch als in Rome, waar hij na de krappe nederlaag PSV een zeer goede kans gaf een ronde verder te komen. Linder: „De pers en het publiek ziet de zaak te zonnig. Men ziet ons al in de volgen de ronde- Dat legt een zware druk op het team. Ik weet niet of mijn jongens dat kunnen verwerken". Ie mand die dat zeker kan verwerken is Bengt Schmidt Hansen, voor het Eindhovense publiek beter bekend als „Zoef de haas". De blonde tech nische Deen ziet winstkansen voor PSV. „Dat men zo lovend spreekt over PSV in de kranten werkt alleen maar stimulerend. Het is maar net hoe je het bekijkt. De stemming in het elftal is prima. We zijn belust op revanche. As Roma is een sterke ploeg, maar in Rome hebben we dacht ik duidelijk laten zien dat we voor dit team niet onder behoeven te doen". De voetbaltovenaar, die Roma groot maakte dirigeerde zijn zestien spelers direct na het diner in Hotel Barendsma in Heeze naar bed. Rust tot 's avonds zeven uur. Uitgehon gerd arriveerde de equipe van Her rera, een uur later dan was ver wacht in Heeze, waar Herrera de pers liet wachten en meteen aan ta fel ging. Angstvallig wakend voor zijn spelers, die met niemand in con tact mochten komen. Morgenochtend volgt er een lichte training. Niet in het PSV-stadion. Daar werd Herre ra geweerd door het PSV-bestuur. Herrera: „Wellicht rancune. PSV mocht in Rome immers ook niet oe fenen in Stadion Olympico. Maar men moet niet vergeten, dat dat on ze schuld niet was. Daar gaf het Ita liaans Olympisch Comité, eigenaar van het stadion, geen toestemming. Maar we zien moegen wel verder. Ik laat me er niet door in de war brengen". Vertrouwen is er ook bij de Itali anen. Landini, door Herrera ge blesseerd genoemd, weet zeker dat AS Roma zal winnen. Landini, die een van de weinigen met Peiro was die het spreekverbod van Herrera negeerde wilde wel weten dat het met die blessure best mee viel- „Het zou me tegenvallen als ik er niet bij zou zijn woensdagavond. Als dat het geval is heeft het wel een andere oorzaak dan door een blessure". Voor de rest liet Herrera niemand aan het woord. Kurt Linder: „het publiek en de pers zijn te optimistisch". (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Het verschil tussen het Italiaanse gezelschap dat in het trainingscentrum van AC Milan, Milanello, als gastheer op trad toen Feijenoord in Italië speelde en de groep die gisteren tegen het middaguur op vliegveld Zestienhoven arriveerde, was als dat van dag en nacht. Toén een kwistig antwoorden rondstrooiende trainer Nerio Rocco en een charmant optredende tolk Karl Heinz Schnellinger. Voorts de sterren die dan wel met handen en voeten hun bedoelingen duidelijk trachtten te maken maar in elk geval geen houding aan namen die verraadde dat ze liever helemaal met rust gelaten wilden worden. Gisteren op Zestienhoven niets van de elegance die de Italianen nogal eens wordt toebedacht. Slechts norse figuren die nauwelijks een glimlach tevoorschijn konden brengen, toen ze de hand drukten van de wachtende delegatie van Feijenoord. Het duel van woensdag zit Nereo Rocco, noch voorzitter Franco Carraro, noch de spelers prettig. Vandaar dat onder scheid tussen „toen" en „nu". Toen de gedachte aan een walk over en, de zorgeloze stemming daar bij passend, nu de wetenschap dat met een zeer magere voorsprong wordt aangetreden in een stadion, welks sfeer, en dat benadrukte hij nogmaals, Karl-Heinz Schnellinger vreest. De onzekerheid over de opstelling is evenmin bevorderlijk voor de rust in de Milanese ploeg. De enige zeker heid en dat is dan in de gebruike lijke koude oorlog voor een belang rijk duel ook nog betrekkelijk is dat Gianni Rivera niet zal spelen. Hij is nog steeds geblesseerd. Nestor Combin, met het uiterlijk van een beroepsbokser die meer dan honderd wedstrijden achter de rug heeft, wa3 een van de twijfelaars omtrent het spelen van Rivera. Hij spreekt Frans, Schnellinger Duits en zo zijn zij de enige twee die voor een gesprek in aanmerking komen. Combin fluisterde dat Rivera totaal uit vorm is en de blessure zou dan min of meer worden aangegrepen als excuus voor de lieveling van het Mi lanese publiek, die zelf strak volhield dat hij alleen als toeschouwer is mee gekomen. Het staat wel vast dat Trapattoni, in Milaan zeer onvoldoende, niet zal spelen. Hoewel hij er wel bij was toen AC Milan gisteren in het late middaguur een lichte training hield in het Feijenoordstadion. Daar was ook Malastrasi, eveneens vol onze kerheid omdat hij niet weet of hij zeer licht geblesseerd of Maldera tot de stoet van verdedigers behoort die Nereo Rocco nog steeds uiterst somber kijkend voor het doel van Cu- dicini zal posteren. Rocco zal waarschijnlijk tot van avond wachten om zijn definitieve formatie prijs te geven en zo verblijft in het vliegveldhotel Skyway een aantal spelers voor wie de nabije voetbaltoekomst vele uren vol onze kerheid biedt. Er valt voor hen ook weinig aan de weet te komen, want de opperhoof den van AC Milan verblijven niet in Skyway, een ietwat wonderlijke keus want normaal worden buiten landse gasten van Fejjenoord in At lanta aan de Coolsingel onderge bracht. „Ze hebben dit hotel zelf ge kozen", aldus Feijenoords voorzitter Couwenberg. De opperste leiding van AC Milan verblijft deels in het luxe Nereo Rocco bij de douanecontrole, na aankomst op het Rotterdamse vliegveld Zestienhoven. hotel kasteel oud Wassenaar, deels in Hilton Rotterdam. Of dat geen be zwaar is? „Het is vlak bij elkaar, heb ik gehoord. Bovendien zullen er in Nederland wel telefoons zijn", grapte Schnellinger, maar het ging niet van harte. Feijenoord ziet de tweede kracht meting met AC Milan met gematigd optimisme tegemoet. Trainer Ernst Happel vertolkte de gevoelens kort voordat Feijenoord zich terugtrok in de beslotenheid van het KNVB-sport- centrum te Zeist met: „Ik ben voor 85 procent optimist. Normaal ben ik het voor 99 procent, maar in verband met die 1-0 nederlaag in Milaan, moet ik iets gematigder zijn". Happel zag het gelijke spel van Feijenoord tegen Holland Sport niet als een handicap. „Natuurlijk, wij hebben op Houtrust niet best ge speeld, maar dat verliespunt kan woensdagavond wel eens als een ex tra-prikkel werken". De Oostenrijker behoeft zich geen zorgen te maken over het meespelen van Wim van Ha negem, die veertien dagen geleden in Milaan met Wim Jansen de grote uit blinker bij Feijenoord was. De bles sure, die Van Hanegem tegen Hol land Sport opliep, blijkt mee te val len. Clubarts Abarbanel had Van Ha negem maandag een dag rust voor geschreven en daarom trainde hij ook niet met de andere Feijenoorders, die op een van de bijvelden van het Rot terdamse stadion al een training af werkten. „eGlukkig is er niets be schadigd en ik geloof dan ook wel dat Van Hanegem normaal zal kunnen spelen", vertelde manager Guus Brox. Ernst Happel toonde zich argwa nend over het feit dat AC Milan bij aankomst op Zestienhoven zo open hartig was geweest over de spelers die niet meedoen. „Ik geloof nog niet dat Rivera niet meespeelt. Rocco is een slimme vos, die zich niet graag m de kaart laat kijken Wel ben ik ervan overtuigd dat AC Milan hier woensdagavond wat voorzichtiger zal spelen dan normaal. Waarschijnlijk zal nog meer de nadruk op de verde diging worden gelegd". (Van onze sportredactie) ANTWERPEN De Belgische kampioen Standard had in de eerste klas dit weekeinde al het geluk aan zijn zijde. Zelf won de Luikse formatie met 3-1 van St. Truiden. Belangrijker was echter dat concurent FC Brugge met 2-1 verloor van Gantoise en dat Beer schot op eigen terrein niet verder, kwam dan een 1-1 gelijkspel tegen Lierse SK. Het uiteindelijk resul taat was dat Standard nu een com fortabele voorsprong van drie pun ten heeft op Gantoise en Beer schot. FC Brugge bezet in gezel schap van Beveren Waas de ge deelde vierde en vijfde plaats, op een afstand van vier punten. Frans de Munck, de emotievolle trainer vam FC Brugge was na af loop van de Vlaamse derby tegen Gantoise in alle staten. De Neder landse oefenmeester spuwde bijna letterlijk vuur. „Brugge is besto len door scheidsrechter Geluck", schreeuwde de Munck zijn aan dachtig gehoor toe. „Ik begrijp de heer Geluck niet. Hij heeft deze wedstrijd compleet stukgefloten. Waarom gaf hij een penalty aan Gantoise toen Eric Delmulle in ons strafschopgebied tegen de grond ging en waarom greep hij niet in toen Rob Rensenbrink door Gilbert de Groote tegen de gras mat werd gewerkt. Dat gebeurde ook binnen de lijnen". Frans de Munck was nerveus. Dat moet ook langzamerhand wel want na het goede begin in deze competitie raakt FC Brugge steeds meer achter.. Al zat het de Brug- genaren tegen Gantoise niet mee. Eerst gaf Rob Rensenbrink vier minuten na rust zijn ploeg de lei ding, maar 4 minuten later sitand Gantoise met 2-1 voor. Jef Jurion benutte de door de Munck zo fel bestreden penalty en Eric Delmul le, die na afloop met Rensenbrink naar een dopingcontrole moest, maakte even later feilloos gebruik van een dekkingsfout in de Brugse achterhoede. Sint Truiden-trainer van Oost- veldt was na de 3-1 nederlaag van zijn elftal tegen Standard toch niet ontevreden over de verrich tingen van zijn pupillen. „België heeft nog noodt zo'n sterk club elftal gehad als dit Standard," stelde hij na afloop. Vooral voor het duo Takac-van Moer had vain Oostveldt groot ontzag gekregen. Takac was het die Standard al na twee minuten spelen op 0-1 bracht. De Duitser Kostedde, die ook het winnende doelpunt tegen Real Madrid scoorde, bezorgde Stan- darddard nog voor de rust een vei lige 2-0 voorsprong. Takac ver grootte m de tweede helft de mar ge tot 3-0, waarna Jeuris de eer voor het moedig strijdende St. Truiden redde. Beerschot-Lierse was de wed strijd van Lothar Emmerich. Niet in positieve zin, maar in negatieve. De Duitse wondervoetballer heeft in dit duel onnoemelijk veel kan sen gehad, maar steeds weer faal de hij. Emmerich had slechts een kwart van de mogelijkheden moe ten benutten om Beerschot met zeker 5-1 te laten zegevieren. Nu werd het een schamel 1-1 gelijk spel, hetgeen tot gevolg had dat Standard zich los kon maken van zijn achtervolgers. Het doelpunt van Beerschot werd niet geseoord door Emmerich, maar door verdediger Verheyen. 36-38 22.90 m 29.90 erde profectus f106,— .met datum, 1127,— ■doublé 1115,— datum f 135,— tieve bruine laars •itssluiting. Warm- erd. n28-3i doublé (69,50 goud f 174,— doublé 1115,- herenhorloge vanaf 159,50

de Stem | 1969 | | pagina 17