St. Nicolaas geeft boeken Psychologie en opvoedkunde Jeugdboeken WEER VIER BOB EVERS Sport Woordenboeken, naslagwerken, kookboeken Huwelijk en seksualiteit Vol avontuurkost'lijke humor en ongelooflijk spannend mmm amu jes V Agentje pesten, J. van Stra ten. Kok-Kampen. Paper back 4.95. Een boek vol heerlijke ver halen uit het leven van een politie-inspecteur. Geen thrillers, maar de leuke, alledaagse belevenissen van een politieman. De Cteijne Klum, Kroniek van een jeugd. Gabriël Gor- ris. Roman uit Limburg, 360 blz. A. J. G. Strengholt N.V. Amsterdam. Prijs 15,-. Sexperiment, Robert H. Rim- mer, A. J. G. Strengholt NV Amsterdam. 288 blz. Paper back, 12.50. De modernen denkbeelden over seksuele opvoeding in praktijk gebracht op Het Harrad College. De landing van het ruimte schip, Science fictionroman. Frederik Pohl-C. M. Korn- bluth. Uitgeverij Het Spec trum N.V. De Meern, be- stelnr. P 1397 prijs 2 50. Een briljante roman die zich afspeelt in het heelal, de pla neten, de eindeloze ruimte. Alle voortekenen wijzen op een vernietiging, een onder gang die kost wat kost moet worden voorkomen. De trein die nooit meer stopt Den Hollander, Kosmos-Am- sterdam, 13.50. Treffende en ongekunstelde vertolking van de gevoelens van een moeder, die haar zoon moet afstaan aan het onbegrepen en veelal doello ze oorlogsgeweld; gebaseerd op authentieke corresponden tie tussen moeder en zoon. Poppen aan een touwtje, Ali- stair MacLean, Amsterdam Elsevier, 12.50. Spannende avonturenroman; Amsterdam als centrum van een internationale organisa tie die handelt in verdoven de middelen en met Interpol een gevecht op leven en dood voert. 264 blz. Enneken, Henk Krosenbrink A. J. G. Strengholt N.V. Am sterdam, 400 blz. prijs 15,-. Een historische roman uit de Achterhoek. Een mus op je vensterbank Lennart, Kosmos-Amsterdam ƒ7.50. Speelse, dromerige bundel, goeddeels op autobiografisch gegevens, geïnspireerd; doortrokken met die menge ling van weemoed, warmte en levenskracht, die Clare Lennart tot een geliefd au teur maakt. Milieu Romans van Catalijn Caes, „Westfriesland", Hoorn, per deel 8.90. Reeds verschenen: „Zilveren Zielen", „Man van Wind en Water", „Hoog sloeg de branding". „Arjan Blankers" „Schipper Jan Bartels". Opstand van de eenhandigen Science-fictionroman. Lloyd Biggie Jr. Uitgeverij Het Spectrum N.V. bestelnr. P 1394 prijs 2.50. Een spannende en bijzonder originele spionage- en scien- ce-fiction-roman. De auteur geniet grote bekendheid, o.m.: De tijdcapsule (P 1298 Sciene-fictionverhalen 5 (P 1208). Ik een Mary Dunne, Brian Moore; Uitgeverij Leopold Den Haag 17.90. Interessante en ontroerende psychologische roman over een hedendaagse vrouwenle ven. Een verschillende malen gehuwde vrouw aaakt in de war over haar persoonlijke identiteit. Uitzicht op morgen, A. M. de Moor-Ringnalda, Kok Kam pen. Geb. ca. 15.90. Een schitterende romanitri logie! Het verhaal begint in 1860 op een grote houtzaagmolen op een dorp ergens in het Noorden van ons land en eindigt in 1969. Een boek om voor zichzelf en als geschenk voor anderen te kopen. De vloek van de vrijheid, Nicholas Monsarrat. A. J. G. Stengholt N.V. Amsterdam 430 blz. 17.50. Een grootse roman over de geboorte van een nieuwe Afrikaanse staat in bloed, sex en tranen. Oude mensen hebben gehei men, Willy Corsari; Uitge verij Leopold, Den Haag, 10.90. In door lieve oude mensen bewoond buitenhuis wordt in alle rust een der bewoners vermoord. Met welk motief? Door wie? Meer slachtoffers vallen voordat inspecteur Lund de sleutel van het dra ma vindt. Jacht zonder genade, Barry England, Amsterdam, Else vier 12.50. Keiharde en tegelijk aan grijpende roman over de ontsnapping van twee krijgs gevangenen en hun achter volging door een overmach tige vijand in een ongenaak baar landschap, met een bar klimaat, 220 blz. De glazen stad, P. J. Ris- seeuw, Kok-Kampen, 9e druk geb. 9.75. Het beroemde boek van de TV-serie nu met TV-foto's. Een boeiende ontspannings roman. Leni Saris-omnibus, „West friesland", Hoorn 11.90. Nu de prachtiger romans „Eendagsbloemen", „En zo begon het" en „Festival in Luzern" in één band. Jokoenda, Het zwarte licht, Krieger, Kosmos-Antwerpen 16.50. Negende druk van Krieger's onbetwiste meesterwerk; het ontroerende verhaal van le ven en lotsbestemming van een jonge negerin in Oost- Afrika. Geïllustreerde editie met fijnzinnige pentekenin gen van Robert Nix. 'n Zomerzotheid, Cissy van Marxveldt, „Westfriesland", Hoorn, 7.90. Een zonnige en sprankelende bestseller van vroeger en nu in een nieuw jasje. Mooi ge bonden in linnen band met een aandachttrekkend om slag. jT"-- Aniela Jaffé Junq over parapsychologie J en alchemie Junqs laatste jaren ,Don Bosco zo maar" door J. Klein. Uitgeverij Don Bos co, Statenlaan 110 Den Haag. De minder bekende en min der „wonderlijke" feiten uit het boeiende leven van Don Bosco worden in eenvoudige taal opgedist. Interessante anekdoten, beschreven door een uitstekend Don Bosco- kenner. Paperback voor slechts 1.75. Jung over parapsychologie en alchemie-Jungs laatste jaren door Aniela Jaffé. Een schitterende aanvulling op Jung's bekende boek De mens en zijn symbolen 9.50 Lemniscaat Rott% 'dam. Je leeft maar eenmaal. Pers pectief voor jongeren. Anna Vali-Wohl. Uitgeverij Het Spectrum N.V. De Meern. Bestelnr. P 1396 prijs 2.50. Een boek over en voor jon ge mensen. Moderne visie op de problematiek van onze tijd: verhoudingen en moei lijkheden in het gezin, het werk, het leven betrekkin gen tussen de s en enz. ,Don Bosco" door dr. H. Hermans. Uitgeverij Don Bosco, Statenlaan 110 Den Haag. 14.90. De daadmens Don Bosco komt in dit voor rijpere j eugd en volwassenen inte ressante boek goed naar vo ren. Prachtige kleurenplaten verluchtigen de tekst. Royaal formaat. De laatste knoop, Richard Llewellyn, Amsterdam, El sevier 15.50. Een belangrijk ambtenaar van het Britse m-inisterie van Buitenlandse Zaken wordt bij zijn terugkeer van een dienstreis plotseling in een nachtmerrie van spiona ge, corruotie en schandalen gestort. Een Adembenemen de roman van de schrijver van „Hoe groen was mijn dal". 272 blz. Witte Raven pockets, „West- friesland", Hoorn, per deel tje 2,-. Duizenden Neder landse dames en meisjes le zen deze „heerlijke" pockets. Ontspanning in een jachtige tijd. Met een Witte Raaf naar hoger sferen. Meester Rembrandt, Jan Mens, Kosmos-Amsterdam 12.50. Door velen beschouwd als h-t meesterwerk van Jan Mens. Niet alleen een le vensbeschrijving van de gro te schilder, maar tevens een g^ots tijdsdocument. Magnetiseurs, Somnabules en Gebedsgenezers, dr. W. H. C. Tenhaeff; Uitgeverij Leopold, Den Haag; 14.90. Hoe moeten wij verklaren dat steeds meer mensen zich tot de niet-orthodoxe genees kunde wenden? Dit is een der actuele vraagstukken die worden behandeld en waar voor de belangstelling be langrijk is toegenomen. *T"na®B0S Phillips red* het fort - Insearch-zelfonderzoek, Psy chologie en religie, door dr. J. Hillman. Voor geestelij ken een bijzonder pikant boek, dat inleidt tot en tege lijk waarschuwt voor de ge varen van professionele psy chologie. 8.90. Lemniscaat Rotterdam. Man en vrouw K. H. Wrage, arts. Elsevier, Amsterdam 24.50. Een duidelijk, onomwonden antwoord op vele vragen op seksueel en psychisch gebied die bij man en vrouw kun nen rijzen. Met een groot aantal zeer instructieve te keningen, grotendeels in kleuren en volgens de nieuw ste wetenscsappelijke in zichten gemaakt. 276 blz. Hoe en waarom, een reeks educatieve boeken voor de jeugd. Verschenen zijn 44 delen. Ingenaaid zowel als gebonden verkrijgbaar. Prijs ing. 3,50 per deel. Geb. 4,90 per deel. Pros pectus op aanvraag ver krijgbaar. Centrale Uitge verij, Harderwijk. Wittebroodsweken met r ma, Johan Fabricius; Uitgeverij Leopold, Den Fsag; 16.90. K'eurige schildering van een schatrijke Indische mama, door schoonzoon en dochter meegenomen oo een vakan- t{?reis die via Duitsland. Zwitserland en Napels naar Capri voert. Zonnig verhaal, met. humor en tristesse. r °rote treinroof, Peta Fordham. Uitgeverij Het c ,0ctrum N.V. De Meern. b sWnr.P 1398 prijs ƒ2.50. O-» R augustus 1963 werd de r^ttrein van Glasgow naar F li «ton beroofd Deze groot st treinroof aller tijden wordt hier volledig onooge- r""ikt uit de doeken gedaan: >d vo°vboroidi^o H/voe ring, de berechting, het naspel. Oosterse sprookjes, M. Bakker, Uitgeverij N. Klu- wer NV, Deventer, 300 blz. Geb. 14.50,. In dit boek zijn verhalen uit Oosterse landen van sjah's en sultans, kaliefen en kooplui, magiërs en prinsessen bijeengebracht. exotische pracht van het Oosten wordt fantastisch geïllustreerd door Miloslav Troup. De nieuwe geïllustreerde wereldgeschiedenis in 8 delen. Per deel 14,90. Nooit eerder verscheen een dergelijke uitgave voor deze prijs. Overdadig geïllus treerd. boeiend van tekst van de eerste tot de laatste bladzijde. Laat zich lezen als een avonturenroman. Centrale Uitgeverij, Har derwijk. Ohclmer, Herman Korteling. Uitgeverij N. Kluwer N.V. Deventer. 110 blz. Paper back ƒ9.50. Een boeiend middeleeuws verhaal van strijd en liefde gebaseerd op historische ge gevens. Dp Zonnebloem, Simon Wie- serithal Amsterdam. Else vier, ƒ9,90.. Het immense vraagstuk van schuld-en-boete ten aanzien van de vernietiging van de joden in de Tweede Wereld oorlog, verwerkt in een ro man. Met commentaar van mgr. J. W. M. Bluyssen, dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot, Arthur Koestier, Friedrich Heer, dr. Gustav W. Heine- mann en andere bekende per sonen 192 blz. Glcbe reeks. Kleurige boek jes met een leerzaam karakter voor de jeugd van 8-13 jaar. Boekjes over allerlei onderwerpen, die de graag Dlaatjeskijkpnde en weetgierige jeugd zeker zullen interesseren. Nu al meer dan 20 deeltjes. Por dpel: 56 blz.. waarvan 24 4-kleuren ill., geb. 2,95 Kok Kimpen, Helmond Helmond. De man met de rode hoge *oe-l. W Ecke peb. 4 90 De jonge speurders-serie. Vol srtanning vT«ch+ heel Stockholm op de ontkno ping vm he+ rcd«eT door prive-detective Erik Olan- «"•n. Zal hij erin slagen deze geheimzinnige man te o,ntmaskpren? L. C. G. Malmberg NV, 's Hertogenbosch. liedje voor een cent, Miep Diekmann, uitgever Leopold. Den Haag 5.90. Met onstuitbare vaart en humor wordt in deze bundel een groot aantal kinder- vesjes gebracht die op be kende Nederlandse woorden en uitdrukkingen stoelen die de fantasie laten werken. Veel illustraties. In de VERKENNER PHILLIPS serie verschijnt een aantal Indianenverhalen die bijzonder spannend zijn en in hoofdzaak écht gebeurd! Ze spelen in de tijd van de Indianen-oorlogen van 1864-'69. Elk boek heeft kaarten. Verkenner Phillips, Kaptein Ten Eyck en Rode Wolk, de grootste leider die de Sioux ooit hebben gehad, zijn historische figuren. Vanaf 12 j. Phillips redt het fort door Kenneth Ulyatt. Fort Phil Kearny, met zijn militairen, met vrouwen en kinderen, wordt door Rode Wolk met uithongering en afslachting bedreigd. Verkenner Phillips weet de ring te doorbreken en hulp en redding te verzekeren. Geb. 5,90.. De wraak van Rode Wolk door Kenneth Ulyatt. Rode Wolk weet Sioux, Oglala's en Arapahoes onder zijn bevel te verenigingen, om de jachtvelden die de Grote Geest hun gegeven heeft, te verdedigen - met succes. Geb. ƒ5,90. Lemniscaat/R'dam. Rik en Resie door Wian Maspe. Uitgeverij Grego- ruishuis, Utrecht. Serie van 6 prachtige lees boekjes voor de jeugd van 7-12 jaar. Deeltje 1 voor de leeftijd van 7 jaar, enz. Prijs van 2,34 tot 3,12. Chinese sprookjes, M. van Raephorst. Uitgeverij N. Kluwer NV Deventer, 300 blz. Geb. 14,50. Sprookjes vol wijsheid en humor voor jong en oud, waarbij de specifiek Chinese en mysterieuze sfeer fasi- nerend in prachtige kleur platen in beeld is gebracht door Bednarova. Sebastiaan, Cécile Aubrey, met 16 pagina's filmfoto's geïllustreerde paperback 6,90. Welk kind herinnert zich niet de TV-serie „Belle et Se- bastien". Naar het boek van Cécile Aubrey werd ook de film gemaakt. Een onvergetelijk verhaal voor de iets oudere kinderen. Centrale Uitgeverij, Harderwijk. Zeemeerminnensprookjes door Ruth Manning-Sanders. Evenals de bekende draken- sprookjes een verzameling verhalen uit bijna alle aan zee gelegen landen, opnieuw geïllustreerd door C. Leef- lang-Oudenaarden. Geb. 8,90. Lemniscaat, Rotterdam. „Daktari", met 16 pagina's foto's geïllustreerde paper back 4,90. Judy de brutale Cimpansee en Clarence de Schele Leeuw spelen in dit naar de gelijknamige TV-serie geschreven verhaal ook weer de hoofdrollen.. Een boek dat soepel door de schoor steen glijdt. Centrale Uitgeverij, Har derwijk. De sprookjesvlinder vet- telt..., Westfriesland, Hoorn 6,90. Een door onbekende Neder landse vaders en moeders opa's en oma's geschreven bundelsprookjes. Opbrengst van het boek voor het Nederlandse Astma Fonds. Het boek van Juultje., Diewke Winsemius Kok, Kampen .Geb. 7,95. Met tekeningen van W. G. van de Hulst Een geweldig fijn voor leesboek voor kinderen van 4-8 jaar. Een jeugdboek van uitzonderlijke klasse. Het monster van Uttiloch, Carel Beke, geb. 4,90. Een dure trein, 'n argeloze filmster, 'n rare Duitser, 'n juwelendiefstal en 'n Fer Donkers die onraad ruikt Zal Pim Pandoer erin sla gen de juwelendieven achter slot en grendel te zetten? L. C. G. Malmberg NV 's Hertogenbosch. Jasper en de dikke mik, Henk van der Molen. Uitgeverij N. Kluwer NV, Deventer, 48 blz. met grammofoonplaat.. Geb. 9,50 Jasperliedjes zijn geregeld op de radio. Origineel boek vol fantasie, humor en wijs heid. Grimbolds geheimen door N. S, Gray. De fantastische avonturen van een vonde ling die door zijn kater wordt ingewijd in de gehei men van de geheimen van de nacht 10-14 jr. Geb. 7,90. Lemniscaat Rotterdam. Bij Voorbeeld verstrekt een schat van informaties op het gebied van het betere hand werk. Dit tijdschrift voor Creatief Handwerk bevat ook een rubriek speciaal voor kinderen. Verschijnt 4x per jaar. Geef een abonnement. Prijs 14,50. Vermande Zonen NV Uitgevers. Post bus 548, IJmuiden. Alias Arendsoog, P. Nowee Geb. 4,90. Een zekere Bleeding heeft een som geld verduisterd. Hij wordt achtervolgd door Arendsoog en zijn vrienden die beslist niet zachtzinnig met hem om zullen springen. Kunnen zij de bandiet inha len? L. C. G. Malmberg NV, 's Hertogenbosch. Dc jonge Huub van Doorne, Hans Ebeling, Peters' Uitgeversmaatschappij, Deventer. Prijs 4,75.. De jongensjaren van een van Nederlands grootste au toconstructeurs Dr. Huub van Doorne. is het onder werp van dit boeiend ge schreven jongensboek. Voor zien van een groot aantal tekeningen. Het geheim van de witte raaf, W. Ecke. Geb. 4,90. De jonge speurderserie. In dit boek beleven privé- detective Perry Clifton en zijn vriendje Dicky een spannend avontuur. Zij gaan in kasteel Catmoor op zoek naar..... Het geheim van de witte raaf. L. C. G. Malmberg NV 's Hertogenbosch. Een vliegtuigsmokkel met verrassingen. Stampij om een schuiftrompet. Kunstgrepen met kunstschatten. Bombarie om een bunker. Totaal zijn er nu 28 delen verschenen. Verkrijgbaar bij de Boekhandel. Uitg. Mij. „De Eekhoorn" - Harderwijk. De Schalmei 6,15. Een bundel van 10 kerstver halen van de Zwitserse schrijfster van jeugdboeken, Pernette Chaponière. Vermande Zonen NV Uitge vers, Postbus 548, IJmuiden. „Mijn leuk wereldje". Ri chard Scarry, geb.. i6,90. Aan de band van honderden geestige illustraties in kleur brengt Richard Scarry de kinderen iets bij van de gang van zaken in de „grote mensen wereld". Dieren nemen de plaats in van de mensen. Centrale Uitgeverij, Harderwijk. Knipoogjes van Sint en Piet, 5,75. Geschreven door een aantal kwekelingen van een opleidingsschool voor kleu terleidsters. Leuke verhalen en versjes voor kleuters. Vermande Zonen NV Uitgevers, Postbus 548, IJmuiden. Expeditie Kamau door William Stevenson. De wonderbaarlijke tocht van het meisje Jackie met haar lievelingsdiertje Kamau door het Afrikaanse oerwoud Een heerlijk boek voor het hele gezin. Geb. 9,50. Lemniscaat Rotterdam. Het pak dat niet wou pas sen, Lea Smulders, geb. 1,95. Pietje Prik, de kleine kleermaker uit het stadje Stippestap, maakt een pak voor een man met e'en kaal hoofd en een pukkel op zijn neus, dat telkens niet past. L. C. G. Malmberg NV 's Hertogenbosch. Mijn leuk woordenboek, Richard Scarry, geb. 16,90 Een waarlijk uniek te noe men kinderwoordenboek met meer dan 1400 illustra ties in kleur. Spelenderwijs leert het kind woorden kennen en herkennen. Sint Nicolaas is er weg van. Centrale Uitgeverij, Harderwijk. 't Is echt gebeurd, Co van der Steen-Pijpers. Kok, Kampen. Geb. 5,90. Met tekeningen van Tini van Asselt. 24 avonturenverhalen, die de jeugd van 9-13 jaar zal verslinden. Spannende verhalen die ook heel goed voorgelezen kunnen worden. Torenhoog en mijlen breed Tonke Dragt, Uitgeverij Leopold, Den Haag 13,50. Edu wordt planeetonder- zoeker op Venus en maakt kennis met de Venusbewo- ners, die een merkwaardige eigenschap blijken te bezit ten. Een hoogst origineel toekomstverhaal. Illustra ties van de schrijfster. Vliertje en haar faun door Joan G. Robinson, schrijf- 1 ster van het Zilveren Anker. De avonturen van een meisje dat echt wegloopt en zich verborgen weet te hou den. Jeugdroman voor meis jes van 13 jaar en ouder. Geb. 8,25„ Lemniscaat. Rotterdam. De rechter onder de mag nolia, Bertus Aafjes. Meulen- hoff Editie, 9,50. Nieuwe verhalen over rechter Ooka, dé Japanse Sherlock Holmes. „Bertus Aafjes doet bepaald niet onder voor Robert van Gulik." - Ab Visser in Utrechts Nieuwsblad. Geef een abonnement op Bij Voorbeeld, Tijdschrift voor Creatief Handwerk f 14,50 per jaar bij 4x verschijnen. Vermande Zonen NV Uitgevers, Post bus 548, IJmuiden. Bij Voorbeeld, Het blad wat u toont hoe u steken zelf kunt bedanken en hoe u zelf tot het ontwerpen van handwerken kunt komen. Verschijnt 4 keer per jaar. Jaarabonnement 14,50 Vermande Zonen N.V. Uit gevers, Postbus 548, IJmuiden. Duikverhalen, F. G. A. Woudstra, A. J. C. Streng holt N.V. Amsterdam. Pa perback 10,- De belevenissen van de mens onder de zeespiegel Tientallen fantastisch spannende, waar gebeurde geschiedenissen. Grand Prix 1968 Autosport, Ulrich Schwab Peters' Uitgeversmij., Deventer. Prijs 13,80 De races om het wereldkampioenschap autorijden 1968 worden in dit boek op deskundige wijze verslagen door Ulrich Schwaab. Uitgebreide technische gegevens en ve le foto's maken het geheel compleet. Vrij borduren 5,50 Een boek met werkstukken van leerlingen van de Opleiding voor Kunstnaaldwerken te Haarlem en van de Op leiding voor Tekenen en Stofversieren te Tilburg. Vrij borduren, opnaaien en appliqueren zijn de technie ken die hierin behandeld worden. Vermande Zonen N.V. Uit gevers, Postbus 548,IJmui den. Bij Voorbeeld. Het 3-maan- delijke Tijschrift voor Creatief Handwerk is een gids die u behulpzaam kan zijn bij het zoeken naar mogelijkheden om uw eigen creativiteit te ontplooien. Jaarabonne ment 14,50 Vermande Zonen N.V. Uitgevers, Postbus 548, IJmuiden. Openingen. Prisma schaakboek 10 H. Bouw meester, B. Kieboom Uit geverij het Spectrum N.V. de Meern, bestelnr. P. 1393 prijs 3,- Overzichtelijk en bevatte lijke uiteenzetting van de belangrijkste principes van het openingsspel. Met de vorige 9 delen samen beschikt de Nederlandse schaakliteratuur nu over een afgeronde inleiding tot de vele facetten van het schaakspel. Nu hebben we de tijd 13,50. Een bijzonder mooi uitgevoerd handwerk- en handenarbeidboek uit onze serie „Goed Handwerk" geschreven door Grete Kroncke. Vermande Zonen N.V. Uitgevers, Postbus 548, IJmuiden. De 24 uren van Mans. Paul Frére Peteis' Uitge versmij., Deventer. Prijs 13,80 Een interessant boek over de historie van de 24-uursrace van Le Mans, vanaf 1923 tot heden. Com pleet met volledige uitsla gen. reglementen en ca. 100 unieke actiefoto's. Trefpunt Computer, Mr. C J. Schellenbach A. J. G. Strengholt N.V. Amsterdam Paperback 8,- Werkwijze en resultaten van Operation Match, het leggen van kontakten tussen jonge mensen met behulp van een computer. Bij Voorbeeld. Ook artikelen over ceramiek, houtbe werking enz. vindt u in dit J-maandelijkse Tijdschrift voor Creatief handwerk. Jaarabonnement 14 50 Vermande Zonen N.V. Uitgevers Postbus 548, IJmuiden. 70 Kruiswoordraadsels en doorlopers Prisma- 41- JeSeka bestelnr P. 1392 prijs 2,50 Uitge verij Het Spectrum N.V. di Meern. Voor de ras-puzzelaars en liefhebbers van het aloude spel der kruisende woorden een boek vol gezellig-ouder- wetse kruiswoordraadsels, met en zonder „zwarte hok- 70 Kruiswoordraadsels Prisma-puzzels 42 Pol Boisdenghien Uitgeverij Het Spectrum N.V. de Meern bestelnr. P. 1403 prijs 2,50 Een unieke bundel kruiswoordraadsels waarvan de kwaliteit zonder meer uitstekend Tussen Zeesterren en Am phora's Theorie en praktijk van het duiken. A. J. G. Strengholt N.V. Amsterdam F. G. A. Woudstra. Het handboek in Nederland voor de onderwatersport. Met vele foto's en tekenin gen, grafieken en de offiele duiktabellen van de Marine. Het A.B.C. van het weven 6,50 door Ragnhild Traette- berg. Een grondige handleiding voor het gereedmaken en gebruik van het weeftoestel. Instruc tieve foto's en tekeningen geven een duidelijk inzicht. Vermande Zonen N.V. Uitgevers, Postbus 548, IJmuiden. Bridge Bibliotheek onder redactie van H. A. Polak: In deze eerste Nederl. Bridge Bibliotheek zullen de bekendste auteurs standaardwerken brengen. Inmiddels zijn verschenen: Deel 1 - H. W. Filarski, Bridge bij de tijd. 232 pag. geb. in linnen band 10,40. Deel 2 - J. A. v. Ogtrop, Bridge met een praatje. 200 pag. verlucht met 12 tekeningen in de tekst, geb. in linnen band 10,40. Deel 3 - Drs. J. K. Kroes, P. Boender. Verrassende speelwijze. 200 pag. geb. in linnen band 11,40. Deel 4 - Drs. J. K. Kroes, Acol-variaties, 200 pag. geb. in linnen band 11,40. Deel 5 - P. Boender, Slam- conventies 240 pag. geb. in linnen band 11,40 Deel 6 - Rlxi Markus, vert. Jo Lenders, Savelbergh, Bied agressief - speel safe. 240 pag. geb. in linnen band 11,40. Uitgeverij Roskam- Amster dam -C. Verkrijgbaar bij de boekhandel. Stekendietionaire 12,- Het handboek voor alle handwerksters. Nel Rol heeft hierin honderden bor duursteken en technieken op overzichtelijke wijze in tekening gebracht en voorzien van verklarende teksten. Vermande Zonen N.V. Uitgevers, Postbus 548, IJmuiden. Heya Keessie - Ger Beste- breurtje, Uitgeverij N. Klu wer N.V. Deventer 232 blz. foto's. Paperback 9,75. Geb. 12,50. Kees Verkerk vertelt niet alleen zijn eigen ervaringen maar gunt U een blik in de wedstrijdsport van de schaatswereld en toont de onderlinge verhoudingen en de achtergronden. Kruissteek 1 4,90 Nel Rol toont wat u alle maal kunt doen met de kruissteek. De foto's in dit boek geven een duidelijk inzicht van de mogelijk heden van o.a. combineren variëren en het gebruik van verschillende materia len. Vermande Zonen N.V. Uigevers Postbus 548, IJmuiden. Lapjeswerk 6,50 geschre ven door N. M. Snoep- Binger en Nel Roe. Met smaakvolle afbeeldingen Met deze techniek kunnen zowel kleine als grote (en originele) handwerken gemaakt worden die in elk interieur (antiek en mo dern) uitstekend passen. Een boek om cadeau te geven, maar ook om originele ca deaus uit te halen. Verman de Zonen N.V. Uitgevers Ectftbus 548, IJmuiden. De Russische keuken bestel nr. P. 1395 prijs 2,- Amerikaans kookboek be stelnr. P. 1401 prijs 3,50 Uitgeverij Het Spectrum N.V. de Meern. Bijzondere aanwinsten in de serie „buitenlandse" kookboeken. De overige; De Oostenrijk se keuken (P. 1271). De Hongaarse keuken (P. 1300) Specialiteiten van de Duitse keuken (P. 1361) De Spaanse keuken (P„ 1367) De Franse keuken (P. 1378) De Scandinavische keuken rubriek (P. 1383). 1000 recepten voor iedereen Zeldenrust de Jongh, Ons Huis Utrecht 14,75. Meer dan 1000 recepten voor eenvoudige en de meest verfijnde maaltijden,, In een woord „kostelijk". Met praktische geplastificeerde band. Prisma Wijnboek Allan Sichel Uitgeverij Het Spectrum N.V. de Meern bestelnr. P 1399 prijs 3,50. De grondbeginselen van de wijnbouw het m roeven van de wijn, de keuze van gla zen, de wijnsoorten, het behandelen van de wijn, enz. Voor wie graag een goed glas wijn drinkt en wie weten wil wat hij drinkt Oosters Citatenboek 2, G. van den Berghe, Uitgeverij Het Spectrum N.V. De Meern, bestelnr. P 1404 prijs 3,— 2000 Bloemrijke citaten uit het gehele Nabije, Midden en Verre Oosten. Misschien wel een goed mid del om Oost en West door beter begrip wat dichter bij elkaar te brengen. Prisma Kruidenboek Eva Trauter Uitgeverij Het Spectrum N.V. de Meern bestelnr. P1406 prijs 2,- Het gebruik van kruiden in de keuken en op tafel is een aantrekkelijke en gemakkelijk te leren kunst. De 142 kruiden en 93 sausen die hier compleet met recepten worden behandeld brengen meer smaak en variatie. De Nederlandse Stoelklok J. Zeeman Van Gorcum- Assen, geb. 65,— na ver schijnen: geb. 75,— Een werk dat niet mag ont breken in de boekenkast van iedere klokkenliefheb- ber, van iedere stoelklok- bezitter (ster), een werk dat een steun dient te zijn van iedere antiquair, een werk dat men in ieder museum, oudheidkamer en bibliotheek moet kunnen raadplegen. Kinderen vragen door Johan van Keulen. Uitg. Oisterwijk, Den Haag. Prijs 3.90. Fleurig voorlichtingsboekje voor kinderen van' 8-12 jaar verlucht met kindertekenin gen. „En daarom zal het ouders die met deze zaak ernst maken, zeer goed kun nen helpen". (Ro-tfc. Kerkbo de). Meisjes vragen door Johan van Keulen. Uitg. Oisterwijk Den Haag. Prijs 5.25. Welverdiende 7e druk van dit uitmuntend beoordeelde boek voor meisjes van 14 jaar en ouder. „Fijne, kiese en toch onbevangen voor lichting..." (Idil). Jongens vragen door Johan van Keulen Uitg. Oisterwijk, Den Haag. Prijs 5.25. „Nu een boek als dit bestaat is het bijna een misdaad, het zijn kinderen niet t.e laten le zen(Hervormde Raad voor Kerk en Gezin). „Een ernstig boek over een ernstig onderwerp". (Prof. dr. Jos J. Gielen) Snelgroeiende internationale organisatie zoekt voor elk van de districten Amsterdam, Utrecht, Rolterdam, Brabant, Limburg en Groningen. Benodigd kapitaal per district; 100.000,-. Verdiensten per maand 5.000 a 7.000,—. Volledige inlichtingen ontvangt u, als u ons met vermelding van curriculum vitae en referenties schrijft onder nummer 36825 van dit blad. i I

de Stem | 1969 | | pagina 37