St. Nicolaas geeft boeken raw Practisdie handleidingen Foto- Platenboeken Wetenschap, Natuur, Techniek Kunst en Muziek «fiSiSfl Land en Volkenkunde Toerisme Geestelijk leven. Kerk Geschiedenis en Politiek Romans ALGEMEEN DIREKTEUR VERTEGENWOORDIGER Katholieke Stichting voor Gezin en Jeugd Rembrandt mmm ALS GODEN STERVEN A 4 Carriereplanning door drs. E. van der Wolk, Uitg. Neder 1. Uitg. Mij. N.V. Lei den. Prijs 8.75. Carrière maken in het be drijfsleven of de overheids dienst is niet alleen een kwestie van ambitie, energie en een dosis doorzettings vermogen. Het is evenzeer een kwestie van planning. De man die zijn toekomst doelbewust plant verhoogt daarmee duidelijk zijn kanse op de verwezenlijking van de mogelijkheden die het le ven hem biedt, gezien zijn opleiding, ervaring en aan leg. Kleurige bloemen voor don kere dagen Edwin Rohrer. Werken met droogbloemen. Ned. bewerking: Rob Her wig. A. J. G. Stengholt N.V Amsterdam. Met tientallen kleuren en zwartwit foto's 20,-. Handboek voor het tropisch zeewateraquarium Frank de Graaf, conservator Artis- Aquarium. A. J. G. Streng- holt N.V. Amsterdam. Met 79 fantastische kleuren en zwart-wit foto's van A. van den Nieuwenhuizen. Het beste en meest volledige handboek voor het tropisch zeewateraquarium. Ouae boerderijen, Post, Dekkers. Uitgeverij N. Klu- wer NV, Deventer. 160 grote foto's. Intekenprijs tot 1-1'70 67,50, daarna 79. Verbluffend fraaie foto's van de laatste nog gave (of gerestaureerde) boerderijen uit. ons gehele land, waar (kunst) historici, flatneuro tici en iedereen daartussen hun hart aan op zullen halen. Uitgeverij Orbit NV. O.Z. Voorburgwal 85, Amsterdam C introduceert kleuren- reprodukties van oude landkaarten, zeekaarten en stadsgezichten. Nu verkrijgbaar in de eer ste serie van 6: A 1 De Wereld, naar een handgekleurde gravure van Joan Blaeu uit 1662. A 2 Europa, naar een handgekleurde gravure van Willem Blaeu uit 1630. A 3 De Verenigde Neder landen, naar een handge kleurde gravure van Joan Blaeu uit 1642. A 4 Noord- Zuid Hol- land, naar een handgekleur de gravure van Willem Blaeu uit 1635. A 5 Zuiderzee, naar een handgekleurde gravure van Johannes Gerard van Keulen uit 1706. A 6 Amsterdam, naar een handgekleurde gravure van Braun Hogenberg uit 1572. Formaten van de kaarten 53 x 64 cm. (A 6: 45 x 58 cm). Prijs per kaart 7.50 Orbit maakt ze; de handel levert. Jeugd van nu. Luise Rinser Uitgeverij Leopold Den Haag 13,90. Constructief, aaneensluitend essay over de moderne jeugd, de jonge, zo feitelijk andere generatie van nu. Bevat een groot aantal prachtige foto's van binnen- en buitenlandse fotografen met de jeugd als onderwerp. Kosmos-Bomenboek. Klinkspoor. Kosmos, Amster dam. 16,50. Twee delen, naaldbomen en loofbomen, die tezamen een rijk geïllustreerd en hanteer baar overzicht geven van de ruim 150 boomsoorten en -variëteiten in ons land, systematisch gegroepeerd met een beknopte beschrij ving. VERKOOPORGANISATIE VERWIJMEREN, AMSTERDAM - 's-GRAVENHAGE - WEERT Wegens uitbreiding van onze aktiviteiten zoeken wij voor ons rayon Noord-Brabant twee be schaafde heren, die opgeleid willen worden tot voor het op afspraak bezoeken van relaties uit de betere milieu's. Wij vragen een goede alge mene ontwikkeling en een beschaafd voorkomen. Wij bieden een vaste zelfstandige funktie (géén bijverdienste of i.d.) en een hoog inkomen, van rijbewijs en telefoon strekt tot aanbeveling, Gewenste leeftijd tussen 18 en 22 jaar. Het bezit van rijbewijs en telefoon strekt tot aanbeveling, doch is niet vereist. Schriftelijke sollicitaties binnen één week aan de direktie. p/a De Ruyterstraat 65. Den Haag. Het bestuur van de roept sollicitanten op voor de funktie van De stichting stelt zich ten doel: het bevorderen un het welzijn door werkzaam te zijn in het belang van hen, die op grond van de ontwikkelingen in de samenleving aanspraak maken op geëigende en aangepaste dienstverlening. DE STICHTING OMVAT a) hoofdkantoor: 2 adj. direkteuren, 8 staffunktionarissen (vo;r soc. kult. werk, maatsc. werk, crèche- werk en buurtwerk), 8 adminis trateurs en overig personeel; b) 17 klub/buurthuizen: 17 direkties. 31 maatsch. werk(st)ers, 28 crè- cheleid(st)ers en 214 vrijwillig medewerkenden. TAAK De funktionaris zal o.m. worden belast met het leiding geven aan het uitvoerende werk; het adviseren van het bestuur;, het vervullen van bestuurs-seeretariaats- funktie; het onderhouden van kontakten met de over heid en andere organisaties. SALARIS Het salaris wordt aan de hand van opleiding en ervaring nader overeengekomen; rechts positiereglement aanwezig. GEVRAAGD WORDT Een funktionaris universitaire opleiding is van groot gewichtdie ervaring heeft met ge lijk of gelijksoortig werk, die organisatorisch ge schoold is en bereid is zich aan psychologisch onderzoek te onderwerpen. SOLLICITATIES Met uitvoerige inlichtingen binnen een termijn van 2 weken te zenden aan het bestuur van ge noemde stichting, Koningin Emmaplein 14 te Rotterdam. Alle vlees is als gras of Het Knekelhuis op de doden akker, Gerrit Komrij. De Ceder, Meulenhoff, Amster dam. 6,90. C. Buddingh' was bijzonder benieuwd naar Komrij's nieuwe bundel, Waskowsky vond dat zijn eerste bundel een bestseller moest worden. 'Men leest (deze gedichten) op de ma nier waarop men door een mijnenveld zou lopen- C. Buddingh'. Arbeid, motief en stimulans voor prestatie, D. J. v.d. Berg. H. E. Stenfert Kroe- se N.V. Leiden 14,-. Dit boek is bestemd voor ar beidskundigen en voor allen die in hun functie te maken hebben met arbeidsproble men in een bedrijf. Wetenschappen en weke- lijkheid, prof. C. A. van Peur- sen, Kok-Kampen, geb. 19 75. Een boek voor iedere wetenschapsmens en voor ieder die weet, dat de weten schapsresultaten ook iedere leek raken. Dier en signaal, oriëntatie en communicatie in de natuur, Burckhardt e.a., Kosmos- Amsterdam 35,-. Boeiend en verhelderend verslag van onderzoekingen en proefnemingen op het ge bied der oriëntatie en com municatie in de dierenwe reld. Fraai en zorgvuldig geïllustreerd met 36 kleuren foto's en 136 zwart-wit afbeeldingen. Contact der continenten, prof dr. P. E.. de Josselin de Jong. Universitaire Pers Leiden, Leiden plm. 15,-. Vanuit de culturele antropo logie geeft de auteur zijn standpunt inzake de proble men van ontwikkelingslan den. Van groot belang o.a. voor de mensen werkzaam in de theorie of de praktijk van het ontwikkelingswerk. De economische machtsposi tie, Dr.. W. A. A. M. de Roos. H. E. Stenfert Kroese N.V., Leiden 16.70 Dit voor velen belangwek kende onderwerp wordt in dit boek belicht vanuit de integratie van kartels en con cerns in het welzijnsstreven van een groter geheel Het imago, prof. Daniel J. Boorstin; Uitgeverij Leopold, Den Haag; 19.50. Wetenschappelijk benaderde analyse van schijn en wer kelijkheid in ons leven en onze zo langzamerhand uit imago's opgebouwde wereld. Een beangstigend verheldé ren d boek. Communicatiesatelieten, Al- vin Luk&shok. Uitgeverij Het Spectrum N.V. De Meern. bestelnr. P 1402 prijs 2.50. Echo, Telstar, Syncom, Early Bird heten de kunst matige hemellichamen die de telefoonverbindingen en televisieuitzendingen over grote afstanden mogelijk maken. De natuurkundige principes en de elektronische technieken worden hier be vattelijk uiteengezet, geïllus treerd met tekeningen en foto-illustraties. Ondernemingsproblemen. diagnose en therapie. Dr. Ir. H. v.d. Haas. H. E. Stenfert Kroese N.V. Leiden 28,-. Een schets van de over gangstoestand, waarin het Europese bedrijfsleven zich bevindt De belichting van de verandering vindt plaats aan de hand van de histo rische ontwikkeling van het bedrijfsleven in Europa en Amerika. Buitenaardse beschaving Stefan Denaerde. Uitgeverij N„ Kluwer N.V. Deventer. 240 blz. met 12 blz. tekenin gen van Rudolf Das. Geb. 14.90. Een ontmoeting met mens achtige wezens van een an dere planeet. Leefwijze, so ciale structuur en techniek. Een knap stukje kritiek op onze aardse beschaving. Dit boek zal u aan het denken zetten. De Nederlandse musea. 12,50. Staatsuitgeverij Den Haag. Er op uit... Eigen land is in. Oriënteer u met deze gids, waarin de 439 Nederlandse musea tussen Schiermonnikoog en Maastricht uitvoerig zijn beschreven. Anathema's 1, Rudy Kous broek. Meulenhoff Editie, 9,50. Eerste verzamel bundel van Neder land's veelzijdigste essayist en columnist. Een vuurwerk van speelsheid en humor, bijtende spot en sarcasme tegen de samenzweringen van domheid en middel matigheid. Zangh Bloemzel.... (theo retisch deel), Kort Sangh Be richt door Joan Albert Ban (Bannius) Frits Knuf. Amsterdam. Serieprijs 25. Losse delen 30. Herdruk van de editie Amsterdam 1642-1643. XII, 76 pp. Met 3 illustraties en een Engelse inleiding door prof. F. Noske. Deel I in de serie Early Music Theory in the Low Countries. Folder op aanvraag verkrijgbaar. Rembrandt, tekeningen en etsen bij de bijbel door Dr. H.-M. Rotermund. Een vorstelijk boek op groot formaat. 240 blz. zorgvuldig uitgevoerde reproducties en 80 blz. tekst Geb. ƒ49,50. Lemniscaat/R'dam. La Musique aux Pays-Bas avant le XlXe Siècle. Edmond van der Straeten, Frits Knuf, Amsterdam. Prijs 170. 8 delen gebon- en in 4 banden. CXC en 3718 pp. Onverkorte herdruk van de originele uitgave (1867-1888). Met een nieuwe inleiding in het Engels door Professor Edward E. Lowin- sky, University of Chicago. Folder op aanvraag ver krijgbaar. pr.hfuchs EN AMSTERDAM 45 Gedichten, William D. Kuik. De Ceder, Meulen hoff Amsterdam, 6,90. Poëzie die buiten iedere mode en actualiteit om een dichterlijke realiteit weet te scheppen die ongewoon overtuigend is. Antiquarische verkenningen, W. J. Rust, A. J. G. Streng- holt NV, Amsterdam, Paperback 12,50. Een speurtocht naar antiek en curiosa. Hymno ofte Loff-Sanghen op de Christelijcke Feest-Da- gen ende Ander-Sins. J. van Biezen en Marie Veldhuyzen Frits Knuf, Amsterdam. Serieprijs 22,50. Losse delen 27,50. Komplete herdruk van de eerste druk (1615), met in- eiding, aantekeningen en bibliografie. Het oudste bedboek van de Nederland.' Hervormde Kerk. Deel 1 in de serie Facsimiles of Rare Dutch Songbooks. Folder op aanvraag verkrijg baar. Rembrandt en Amsterdam door Drs. R. H. Fuchs. „Telkens een rake, frisse kijk op aspecten van Rem brandt's kunstenaarschap, een kijk die doordringt tot het wezenlijke van zijn men taliteit" (NRC). Met veel illustraties. Geb. 19,25. Lemniscaat, Rotterdam, Kinderportretten door Dr. Victorine Hefting. Een ver rukkelijk boek over kinde ren van alle tijden. 269 illus traties in zwart-wit en kleur. Geb. 29,50. Lemniscaat, Rotterdam. De Haagse school, dl. 1 en 2 door Dr. Jos de Gruyter. Uitgave met steun van het Anjerfonds en de Provincie Zuid-Holland. Uniek stan daardwerk met veel illustra ties in zwart-wit en kleur. Geb. p. dl. 28,50. Lemniscaat, Rotterdam. Forma Formans, Frits R. Noske. Een structuurana- lystische methode, toege past op de instrumentale muziek van Jan Pieters zoon Sweelinck. Frits Knuf, Amsterdam. Prijs 10. 56 pagina's inclusief een Engelse samenvatting van 6 pp. en 13 muziek voorbeelden. Folder op aan vraag verkrijgbaar. DE HAAGSE SCHOOL DR. JOS. DE GRUYTER WUCMOE ZWAMT Schilderkunst in de 20e eeuw door Dr. W. Haftmann. „Het belangrijkste boek over de moderne schilderkunst" (Jaffé). Er zijn 417 blz. met meer dan duizend illus traties in zwart-wit en kleur, pb. 18,90; geb. 24,50. Lemniscaat, Rotterdam. Vreemde verleiding door prof. H. A. M. Fiolet. 12.50. Lemniscaat Rotterdam Een èigentijds antwoord op de God-is-dood theologie. Dit boven-confessionele boek is ingeleid door prof. Berkhof. De smaak van nieuwe wijn Keith Miller. Is leven uit het geloof een fictie? Kok-Kam pen Paperback 7.90. Een uitermate praktisch boek, dat waardevolle wen ken geeft voor een vernieu wing van het christelijke le ven. Kerk en belijdenis dr. C. Augustijn (Cahiers voor de gemeente 7) Kok-Kampen. Paperback 5.95. Is de strenge binding aan de belijdenis zoals we die in „Dordrecht" vinden, eigen lijk wel zo reformatorisch? O.m. deze vraag wordt in dit zeer actuele boek behandeld. Het voorkomen van een boek in deze lijst doet niets af aan ieders verantwoordelijkheid ten aanzien van zijn eigen lectuur en van die zijner kinderen. Alle boeken welke op deze pagina worden geadverteerd zijn verkrijg baar bij de erkende Boekhandel. De vingerwijzing, Ed. Hoornik. Meulenhoff Editie, 8,90_ „Een aangrijpende roman" - Martien J. G. de Jong in Elseviers Weekblad. De tweede reformatie door prof. H. A. M. Fiolet. Felle uitdaging aan katholieke en reformatorische christenen. Dit opzienbarende boek heeft in Nederland aller aandacht en verschijnt binnenkort in vele landen, 9.50. Lemnis caat Rotterdam. Mosby's herinneringen, Saul Bellow. Meulenhoff Editie. ƒ9,50. Ontroerende en soms onthutsende verhalen van de auteur van Herzog. Bellow's figuren, hoe dan ook. ge confronteerd met de raadsels van hun bestaan. Catalogus van de hoorn- en trompetachtige blaasin strumenten. L. J. Plenckers. Deel 1 van de catalogus van de muziekinstrumenten in het Haags Gemeentemuseum. Frits Knuf, Amsterdam. Serieprijs 18. Losse delen 22. 90 pagina's, waarin 140 instrumenten beschreven worden, indices, biblio grafie en 4-talige woorden lijst, 30 illustraties. Ver schijnt in februari 1970. Fol der op aanvraag verkrijg baar. Lachen om niet te huilen door Rosey E. Pool. 9.90. Lemniscaat, Rotterdam. Mogelijkheden en moeilijk heden voor negers in het zuiden van Amerika; uit eigen ervaring geschreven, met een lach en een traan. In de ban van burchten, kas telen en paleizen. D. v.d. Ven Ons Huis Utrecht 38,- Midden- West- en Zuid-Duits land door en door vanuit de toerist met gevoel voor kui tuur bekeken en beschreven. Israël, een moderne gids door het land van de Bijbel. Zev Vilnay. A. J. G. Streng- holt N.V. Amsterdam, 25,-. Tweede, uitgebreide en her ziene druk, nu met Jeruza lem Oude Stad, de „West oever" van de Jordaan, Go lan, Gaza en de Sinaï en twee nieuwe kaarten van Is raël. Per auto naar de Noordkaap den Houter, Ons Huis Utrecht ƒ8.50. Noorwegen is „in" als va kantieland. Oriënteren met dit boek is land, bevolking en interessante routes leren kennen. Romeins Mozaïek, D. L. Broeder, Ons Huis Utrecht 8.50. Fijne verhalen waardoor Ro me voor iedere toerist gaat leven. Zigzag door Ierland, den Houter, Ons Huis Utrecht 8.50. Wie Ierland een prachtland voor de toerist, wil leren kennen, leest met genoe gen dit reisboek, dat tege lijk een reisgids is. China in 2001 door Han Su- yin. 9.90. Lemniscaat Rot terdam. Niet wat wij over China moeten denken, maar wat 700 miljoen Chinezen denken vertelt ons de Chinees-Bel gische auteur. Met foto's. Nieuwe kijk op bet oude boek, Luc. H. Grollenberg. Amsterdam, Elsevier 13.50. Boeiend en belangwekkend boek waarin de meeste Bij belverhalen worden ontdaan van de „ballast der tijden" en daardoor tot ons komen op de wijze die de schrijvers voor ogen stond. 364 blz. Als Goden sterven door dr. F. de Graaff. Waar vindt de crisis van de westerse cul tuur haar diepste oorzaak? In hoeverre kan men zegger „God is dood"? Historisch en cultuurfilosofisch over zicht. Geb. 24.50. Lemnis caat Rotterdam. Daglicht dr. Okke Jager. Kok-Kampen, 2e druk, geb. 19.75. Bijbels dagboek over 365 bijbelwoorden waar wij ge makkelijk overheen lezen. Origineel en verrassend boek! Levende metalen door L. F. C. Mees. Geb. 9.50. Lem niscaat Rotterdam. De verwantschap van mens en metaal, niet chemisch- natuurkundig maar mense lijk bekeken. Boeken over de grote op voeder Don Bosco. „Don Bosco en zijn tijd", door Hu- go Wast. Uitgeverij Don Bosco, Satenlaan 110 Den Haag 10.90. D. Bosco beschreven als tijd genoot van Pius IX, Victor Emmanuel en Napoleon III; een boek over een dyna misch man uit een dyna mische tijd. Verontrusting en verant woordelijkheid dr. G. C. Berkouwer, Kok-Kampen. Paperback 9.75. Een voorbeeldig helder boeV over een alarmsignaal in de hedendaagse kerkelijke sa menleving. Een zeeman door de zee ver stoten, Yukio Mishima. Meu lenhoff Editie, 9.90. Een nieuw boek van de auteur die algemeen beschouwd wordt als de beste roman schrijver van het moderne Japan, 'n Zeeman aan de wal wordt 'terechtgesteld' door het zoontje van zijn maitresse. Turks fruit, Jan Wolkers. Meulenhoff Editie, 8,50. Liefde, huwelijk jaloezie en verdriet vormen in deze ro man een imposante literaire eenheid en maken het tot de literaire gebeurtenis van dit jaar. Een handvol mensen. Dr. P. J. Bouman, Uit de tijd der beide oorlogen. Van Gor- cum, Assen. Geb. 15,50. Stormachtige jaren gezien door de ogen van mannen, die in geestelijke waarden bleven geloven, ook toen hun geestkracht zwaar op de proef werd gesteld. Tho mas Mann Hermann Hesse, Stefan Zweig, Gottfried Berin Bertolt Brecht, Albert Ein stein en anderen om hen heen. De rechten van de mens. Universitaire Pers Leiden, Leiden 8,50. Een bundel voordrachten, uitgegeven ter herinnering aan het aanvaarden van de Universele verklaring van de rechten van de mens. Een thema, dat juist in deze tijd weer zeer actu eel is. Waren de goden kosmonau ten, E. v. Daniken. Uit geverij N. Kluwer NV, De venter, 240 blz. met 16 blz. foto's. Geb. 14,90. Daniken laat over de hele wereld sporen zien, die de veronderstelling bevestigen, dat de aarde in het verre verleden bezocht werd door wezens van andere planeten, die onze culturen sterk beïnvloed hebben. Populaire staatkundige en cyclopedie, H. J. Emmink en A. Lanting. Kok, Kampen, Paperback 8,75. Dit boekje geeft een verkla ring van die termen en begrippen, die op het poli tiek en staatkundig terrein regelmatig aan de orde komen; begrippen die u regelmatig in de krant leest en voor radio en televisie hoort. Geschiedenis van het meubel, Evers. Ons Huis Utrecht 42. Geen ander boek geeft zo'n kompleet overzicht (plm. 600 foto's) van het oudste tot het nieuwste meubel. Het Koninkrijk der Neder landen in de tweede wereld oorlog. Deel 1: Voorspel 17,50. Deel 2: Neutraal 16,00. Dr. L. de Jong Staatsuitgeverij, Den Haag. Het eerste volledige vol strekt openhartige en ont hullende relaas over onze vooroorlogse geschiedenis. In het eerste deel worden op uitermate boeiende wijze de politieke econo mische, sociale en militaire aspecten van de veelbewo gen jaren 1918-1939 be handelt. In het zojuist ver schenen tweede deel be schrijft de auteur de neu traliteitsperiode (sept. '39- mei '40), de acht spannende maanden waarin wij hoop ten buiten schot te blijven. Dr. De Jong laat in dij standaardwerk geen ruimte voor mythevorming. Kunst en revolte, Louis F. Peters. Westfriesland. Hoorn 8,90. Het politiek plakkaat en de opstand van de Franse stu denten mei-juni 1968. Rijke lijk geïllustreerd met meer dan 300 pamfletten en plak- katen. Zeer gunstige pers. De slag om Engeland, Ri chard Collier. Westfriesland Hoorn 13,50. Met de film naar dit boek dat een waarheidsgetrouw beeld geeft van deze spannen de strijd. Geïllustreerd met talrijke foto's. Sociologie en kerk dr. G. Dekker. Over het recht en het nut van de sociologie met betrekking tot de kerk. Kok-Kampen, Paperback 5.90. Dit boek wil ruimte maken voor een zinvol functioneren van de sociologie in en ten behoeve van de kerk. De Tsjechen, vijftien eeu wen vrijheidsstrijd, Mos- tard. Kosmos Amsterdam 6.90 Een rijk geïllustreerd his torisch overzicht van de eeuwenlange, soms uit zichtloze strijd, die de Tsje chen en Slowaken voor hun onafhankelijkheid gevoerd hebben en nog voeren. Teken van leven, Jevgenij Zamjatin. Meulenhoifreeks 5,-. Unieke verhalen die in de Russische literatuur een even belangrijke plaats inne men als het werk van b.v. Isaac Babel. Het werk van deze weerbarstige auteur is in Rusland nog steeds ver boden. Prehistorie en vroegste geschiedenis van ons land. (Gids voor de verzameling Nederlandse oudheden in het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden), 5,75 Staats uitgeverij Den Haag. De geschiedenis van de pre historische mens in de lage landen in woord en beeld. Rendier jagers, hunnebed- bouwers, bronshandelaren, de eerste boeren, bekercul tuur, urnenvelden, terpen, goden, magie en ritueel... het is slechts een greep uit de rijke inhoud. Brief aan een meisje in Parijs, Julio Cortazar.. Meu- lenhoffreeks, 5,-. Voiar wie het werk van deze duivels kunstenaar nog niet kent is dit een uitstekende intro ductie. Mét en niet na Bor- ges behoort Cortazar tot de topauteurs uit Zuid- Amerika. Organisaties in ontwikkeling. Zicht op de toekomst, door prof. dr. B. C. J. Lievegoed. De klaverbladorganisatie als antwoord op de eisen van een moderne slag vaardige organisatie, waarbij vernieuwing een ingebouw de eigenschap van het systeem is. 14,50. Lemniscaat Rotter dam. Verdelingspolitiek, Prof. Dr. F. Hartog, H. E. Stenfert Kroese NV Leiden 17,50. Professor Hartog geeft goedgefundeerd de wegen aan, waarlangs een regering moet sturen om een rede lijke inkomensverdeling te bereiken. Dat het hier geen reeds begane paden betreft mag van deze auteur worden verwacht. Een jaar Peking, op de fiets door de culturele revolutie Jutten, Kosmos Antwerpen 7.50. Een boeiend verslag in woor en beeld van een Nederland se onderwijzer, die in China jongens en meisjes neder- lands leerde; voor iedereen die weten wil wat er in dit onmetelijke land gebeurt Politieke politiek, Prof. Dr. F. Hartog. H. E. Stenfert Kroese NV Leiden 7,50. Een onbevooroordeeld eco noom geeft een vlijmscherpe analyse van de Nederland se politieke verhoudingen. Hij toont aan waarom een aantal regeringsdaden moesten falen, omdat deze niet voldeden aan te stellen eisen. Een nr>en boek voor open mensen. Vaarwel Amerika. Jam»s Hepburn. Westfriesland, "^oorn f 14 90 Een kritische kijk op de economie van de VS in verband met de grote poli tiek» moorden (Ue Kennedy's en M. T.uther Kin«"V Tn vijf talen verschenen. De kruisvaarder,Anna Biaman. Meulenhoffreeks, 5,-. Herdruk van de korte roman waarvan Pierre H. Dubois schreef: ,.Een beves tiging van de levenshouding van Anna Biaman. niet minder dan van haar groot talent." Gekkenhuis der liefde, Ga briel Chevalier. A. J.G. Strengholt N.V. Amsterdam. 20,-. Een nieuwe roman van de onvergetelijke auteur van .Clochemerle". Memoires van een doodgra ver en andere verbalen, van Oudwijk, Kosmos-Amster dam. 6.90. Eenjwaalftal ironiserende nQvéllën, geschreven met een vlijmscherpe pen, na vrant maar niet zonder hu mor, fascinerend door een verrassend psychologisch in zicht in subtiele menselijke relaties. De Jacobsladder, Siegfried E. van Praag; Uitgeverij Leopold, Den Haag; 19.90. Caleidoscopisch verhaal over het voortbestaan van de Jo den die ver van Israël le ven en hen die teruggekeerd zijn. Een eeuwig af en aan rollen van emigratie- en immogratiegolven met Is raël als magnetische kern. Wetenschap contra misdaad Hanns Walther. Uitgeverij Het Spectrum N.V. De Meern. Bestelnr. P 1405 prijs ƒ2.50. Een verzameling boeiende misdaadverhalen. Recente 1 misdaden uit onze nabije omgeving. Het werk van de recherche, van Interpol, mo derne opsporingsmethoden, nieuwste vingerafdruktech nieken enz. De koopbrief-sterrekinderen, Clara Asscher-Pinkhof; Uit geverij Leopold, Den Haag 19.90. Twee bekende romans in één band. De koopbrief: een. arts trekt naar Israël om mee te helpen aan de op bouw ervan. Sterrekinderen leed van joodse kinderen tij dens de verschrikkingen van de Tweede Wereldoorlog. Portnoy's klacht. Philip Roth. Meulenhoff Editie, 12,50. 500.000 exemplaren verkocht in Engeland en Amerika én een literaire - topprestatie. „Alleen al de masturbatiescènes zijn vol doende om er een mijlpaal in de Amerikaanse humour- noir van te maken" - Alge meen Handlsblad. Plaatselijk verdoofd, Günter Grass. Meulenhoff Editie, 14,50. Controversiële romar over een generatie die ge leerd heeft zich aan te passen en zich schrap zet tegen de jongeren die een compromisloze moraal voor staan. Gewetensonderzoek van een groot auteur. Paren, John Updike. Meulen hoff Editie, 18,50. Virtuoze roman die niet veel heel laat van het huwelijksleven zoals dat beleefd wordt in het forensendorpje Tarbox. Tien Amerikaanse echtparen trachten door steeds nieuwe combinaties aan hun leegte te ontkomen. Reizen en avonturen van doctor Festus, Rodolphe Töpffer. Meulenhoff Editie, ƒ8,90. Na ruim honderd jaai een nieuw boek van de schepper van Prikkebeen mit 20 prenten van de schrijver. Goethe legde het boek opzij omdat hij niet meer kon van het lachen. De bron, James A. Micbener. A. J. G. Strengholt N.V. Am sterdam. Boek I: 528 blz. Boek 2: 600 blz. Prijs per boek 20,-. Tienduizend jaar geschiede nis van Israël in een gran dioze roman, die u nooit meer vergeet. Boerin in Frankrijk, Den Hollander, Kosmos-Amster dam. ƒ21.50. Aangrijpend relaas van een pioniersbestaan; umnibus van de befaamde romancy clus: Land van zon en wijn, Volwassen mensen huilen niet, En de boer hij ploegde voort, Mijn vallei in Frank rijk. Een wieg vol narigheid, Ren- nie Airth. Elsevier, Amster dam, 13.90. Spannende roman over een kidnap, die echter in een klucht eindigt. Een boek da zijn lezers kostelijke uren zal geven! Een film is in voorbereiding. 230 blz.

de Stem | 1969 | | pagina 36