HANOMAG het merk met de honderd gezichten SVSTS-ers - E De meet-assistent De fahricage-voorhereider Wist je, dat 70% van de patiënten die worden opgenomen ons psychiatrisch ziekenhuis binnen een jaar verlaat? Jong gestorvei oud geboren DUINENBOSCH Lucky Luke: in de rechter Informatiecoupon j PHILIPS (het gezicht van üw bedrijf trekken we even gemakkelijk als dit wasserij-gezicht) Vraag inlichtingen over de opleiding tot bij de Koninklijke landmacht. i Nu hebben ze hulp nodig. Jouw huil 94 DE STEM VAN ZATERDAG 22 NOVEMBER 1969 35 Hanomag dóét niets anders dan bedrijfsauto's bouwen. Is er dus helemaal in gespecialiseerd. De kracht van Hanomag zit in zijn eindeloos aantal mogelijkheden tot aanpas sing. U zegt het maar: 1 of 5,5 ton nuttig, vier- of zes cilinder benzine- of diesel motor, normale of extra lange laadbak, gesloten op bouw in verschillende uit voeringen, allerlei deurcom binaties en ga zo maar door. Hanomag - de - véélzijdige treedt naar believen op met meubelgezicht, bouwgezicht, vleesgezicht, groenten- en-fruit-gezicht, zuivelgezicht en nog een hele rits andere. Erg éénzijdig is Hanomag in zijn kwaliteit. Die niet-aflatende zorg voor doordachte afwerking. Het cabine-comfort, waar zelfs de rijder die verwend dacht te zijn, nog stil van wordt. Kortom, alles wat een Hanomag tot een mas sief stuk bedrijfs-zekerheid maakt. Op dit punt verliest Hanomag niet graag zijn ge zicht. HANOMAGA Imp.: HABIM N.V., 's-Gravenhage, tel. 070-814541. Kennis overbrengen op anderen Als het je lijkt om jonge kerels moderne technische vakbekwaamheid bij te brengenAls je zin hebt om leiding te geven in een sportief beroep... Als je houdt van een leven vol actie en afwisseling... Als jë beschikt over eigen initiatief, besluitvaardigheid en doorzettings vermogen... onderofficier I Voorwaarden voor toelating: 16 t/m 22 jaar, MAVO of MULO-di- ploma, 3 jaar HBS of schakelklasUTSmetgoed gevolg doorlopen hebben, dan wel een getuigschrift voor een gelijkwaardige oplei ding bezitten. Degenen die in het bezitzijn van een getuigschrift LTS of enige klassen voortgezet onderwijs hebben doorlopen, kunnen ook tot deze opleiding worden toegelaten, echter na eerst de schakelklas van 9 maanden te hebben gevolgd. Dan ben je uitermate geschikt om een carrière als onderofficier op te bouwen bij de Koninklijke landmacht. De toekomstige onderofficier ontvangt zijn veelzijdige opleiding aan de Koninklijke Militaire School te Weert. Vanaf de eerste dag verdient hij een goed salaris. Als brieffzonder postzegel)verzenden aan Afdeling Personeels- publiciteit, antwoordnummer 35, Den Haag. Gaarne ontvang ik schriftelijk mondeling thuis*) nadere gegevens. I I I I I I I I Naam: Adres: Woonplaats:... Schoolopl: Geb.datum: HX 005T8 doorhalen wat niet verlangd wordt. N.V. Philips-Breda, de hoofdindustriegroep Elektro-Akoestiek staat voor een belangrijke uitbreiding, waarvan de eerste tekenen reeds zichtbaar zijn. De huidige bedrijfsruimte moet vóór medio 1970 verdubbeld worden, waardoor wij beter in staat zullen zijn tegemoet te komen aan de nog steeds groeiende vraag naar onze produkten. De bestaande produktieruimten worden uitgebreid, terwijl nieuwe activiteiten zullen starten. Dit betekent, dat een aantal aantrekkelijke functies beschikbaar komen voor op de fabricage-voorbereiding en mee itr.er. controleert de produkten door metingen, lokaliseert storingen en herstelt, resp. laat herstellen de geconstateerde onvolkomenheden. houdt zich bezig met de werkzaamheden die samenhangen met de produktie van elektronische apparatuur. Door de aard van zijn werk zal hij over goede contactvaardigheid moeten beschikken. Voor beide functies zoeken wij contact met enthousiaste, zelfstandige medewerkers in de leeftijd van ca. 25 jaar met het diploma MTS of een gelijkwaardige opleiding, een actieve belangstelling voor elektronica en een nauwkeurige werkinstelling. De aan te stellen medewerker kan rekenen op een goede honorering en een grote mate van zelfstandigheid. De mogelijkheid door te groeier naar een functie waar hogere eisen gesteld worden aan kennis en inzicht van de elektronica is reëel aanwezig. Verdere studie en ontwikkeling van de kennis in zijn vakgebied is dan ook belangrijk en wordt op hoge prijs gesteld, waarbij het bedrijf steun verleent. Belangstellenden nodigen wij uit hun sollicitatie met volledige inlichtingen en afschriften van cijferlijsten, te zenden aan Personeeldienst, Kapittelweg 10, Breda. N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken Hoofdindustriegroep Elektro-Akoestiek, Breda Ais zij bij ons komen, zijn het mensen in nood, die niet alleen behandeld moeten worden, maar ook behoefte hebben aan een gesprek, aan aandacht. Als zij na een jaar of eerder naar huis gaan, zijn zij weer tegen het leven opgewassen. Uls Verpleegster. Ondanks de grote mogelijk; heden, die geneesmiddelen tegenwoordig bieden, blijf persoonlijk kontakt onontbeerlijk. Daarom heefteen verpleegster zo'n verantwoordelijke taak. Geen and» staat zo nauw in kontakt met de patiënten ais zij. Haar geduld en ervaring zijn evengoed medicijnen, De gesprekken, die zij met hen heeft of de dingen die zij voor hen doet zijn van grote waarde. Dit is werk, dat voldoening schenkt en waar wit mensen je dankbaar voor zullen zijn. Kom eens bij ons kijken. Wij zullen je dan meer over de drie-jarige opleiding, die wij ieder halfjaar starten en waarvoor een vooropleiding op ULO-, MAVO-of gelijkwaardig niveau (overleg is vereist wordt. We kunnen dan ook praten over je dat voor een 17V2-jarige leerling-verpleegster al f 344.- per maand bedraagt, terwijl je bovendien nog gratis W en inwoning krijgt en het ziekenhuis je reiskosten voor familiebezoek vergoedt. Je hoort ook over de vijf-daagse werkweek en de zomer- en wintervakantie, die je hebt. Er is een kamer voor je ingericht, die aan de rand van de duinen ligt. Natuurlijk blijf je dan, om bij ons een keer de maaltijd te gebruiken temidden van je toekomstige colJega's. Bel eens onze afd. Personeelszaken, tel. 02518-591® of stuur deze bon in. Je ontvangt dan alle inlii en we kunnen dan misschien direct 'n afspraak maW T>/~VTVT Wilt u mij inlichten over de verpleegsters- lil I 9| opleiding bij het Psychiatrisch Ziekenhuis Duinenbosch in Castricum aan Zee. Naam Straat Woonplaats Geb. datum Opleiding Deze coupon zenden naar Psychiatrisch Ziekenhuis Duinenbosch, Castricum aan Zee. l L in de Oertijd werden vsj het toenmalige deeg vormt gemaakt van dieren en voorwe en voor de schimmelruiter, donkere nachten door h| {[luchtruim vloog. 37 jaar vo Christus waren in de winkel galerijen in Jeruzalem al de' gelijke produkten verkrijgbaar Iet deze methode is men dooi egaan tot aan de voor-midde euwen. In de late tweede helft van d Jerde eeuw voor Christus wen St.-Nicolaas in Pamtera (Klein Lzië) geboren. Een oom van noederszijde, de aartsbisschoj Iran Myra, nam hem tat zich on hem te vormen tot iemand var de geestelijke stand. Toen Nicolaas volwassen was ei pt priester gewijd, brak in Palter; en pestziekte uit, waaraan ook zijl uders overleden. Terwijl de meest; pensen de stad ontvluchten, blèè jriester Nicolaas met een staf van elpers. daartoe in staat gesteh por het enorme vermogen, dat zijl uders hem nagelaten hadden. N; ele jaren zijn bisdom in vrede et relvaren te hebben bestuurd stier hij tot groot verdriet van de armei in Myra op 6 december 342, op dt eftijd van 43 jaar. Zijn stoffelijl; rerschot werd in de kathedraal vai lyra begraven. Daar bleef het tof'j mstreeks 800. Toen werd zijn ge eente uit de door Mohammedanei voeste kerk weggehaald en naa l vervoerd. Daar werd onde okgelui de baar in de St.-Nicolaasl isdliek bijgezet. De altaartomb, an zilver en rijk versierd met re Bëfwerk, was bekroond met een zil veren beeld dat de heilige voor stelde in bisschoppelijk gewaad. [Zoals te begrijpen valt is de koek en banketbakkerij altijd nauw bi, de St-Nicolaasviering betrokken ge' weest. Taai-taai (een zeer oud pro, dukt), speculaas en marsepein lek kernijen vinden ook in onze tijd nog altoos gretig aftrek. Door alles heenfï heeft deze traditie zich gehandhaafd. I VANDAAG brengt Tussen Haak jes exclusief voor het melkweg stelsel de geschiedenis van Sin terklaas. Hiernaast staat het ver haal afgedrukt, dat werd ge- jehreven door een medewerker, f die om begrijpelijke redenen oniet moet blijven. Immers, -ngelovigen zouden in hun enor- me angst voor de vreselijke waar- rheid de man om het leven wil- I len brengen. IHHll

de Stem | 1969 | | pagina 34