DE ACHT GEMEENTEN IN w 18, N VYY wil niet samenwerken met „de Badkoerier* MAMMOET-BIET 1 Gymnastieklokaal in Zuiddorpe wordt donderdag geopend Datum jaarmarkt in Si. Jansteen vastgesteld Algemene bond van onderwijzend personeel vergadert Sinterklaas bezoekt Zuiddorpe IOUW magnaat reep van slang CV VERBAND MET HERINDELING ervol ontslag wacht 28 Zeeuwsch- Hulst IVlaamse burgemeesters I TERNEUZEN Hoewel zij noch uit Den Haag noch van het provinciaal bestuur in Mid delburg officieel daaromtrent op de hoogte zijn gesteld, staat 28 burgemeesters en vvaarne- jpend-burgemeesters in Sas van Gent KLEUREN-TV rneuzen Sluiskil St.-Jansteen Hosan na en harmonie Terneuzen concerteren samen I (V; i 'let kader van de uit- Afwachten Concert Hosanna van bejaarden te Axel Beste konijnen van Mollet uit Hoofdplaat IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Kamerorkest geeft concert in Lokeren Geschenken van Sport Steunt Zonneveld Carnavalsbal in Sas van Gent Clinge Jubilerende operette- vereniging geeft concerten VANDAAG Tentoonstellingen DE STEM VAN VRIJDAG 21 NOVEMBER 1969 en 9 uur, maandag 24 irelds succesvolste to, ebt: uren, virtuoos beleefd achkanon. Een luchtige ;film van de hoogste it voor jong en oud. n 8 uur. ER SCHMIDT en ADE. geheel in Transvaal on. ECHNICOLOR: iheimzinnige, meedogen, 'ijd tegen een bende die Wie verbergen zich ach. (18 jaar) laridacr «u "S (Van een onzer verslaggevers) Beeuwsch-Vlaanderen eervol sintslag te wachten. Per 1 april 1.970 zullen im mers, zoals bekend. 28 van de 30 gemeenten die Zeeuwsch- 'laanderen thans telt, worden opgeheven. lüe op te heffen gemeenten zijn xel. Biervliet, Breskens, Cad- tnd, Clinge, Graauw en Lan ddam, Groede, Hoek, Honte- Ssse, Hoofdplaat, Hulst, Koe- jjcht. Nieuwvliet, Oostburg, Phi lippine, Overslag. Retranchement, Sas van Gent, Schoondijke, St. ;aadsvergadering Dinsdag 25 ember zal de gemeenteraad van Sas van Gent weer bijeenkomen. Tij dens de vergadering zal o.a. bespro ken worden: een ontwerpbesluit voor de verbindingsweg Poelstraat - 'Bataanstraat, waar momenteel een- rfchtingsverkeer geldt. In verband met de aanwezigheid van enkele ga rages en de onoverzichtelijke bocht, moet besloten worden deze straat in beide richtingen af te sluiten. Ver der zal een beslissing moeten vallen óver het invoeren van een parkeer- Ïiod aan de Wintstraat en het elijke gedeelte van de Benelux- it. Het komt regelmatig voor, automobilisten op deze smalle wegen parkeren, waardoor het ver keer in deze beide straten ernstige |j ^^meili.ikheden ondervindt. jWinterprogramma Highway. Het bestuur van de jongerensociëteit [hway heeft voor de komende itermaanden een programma sa- igesteld. Het wordt gepresen- srd in het clubhuis aan de Boven- weg Alle avonden zijn toegankelijk at leden en niet-leden, met dien •stande dat de leden gratis toe- g hebben of tegen gereduceerde |ijs Het programma ziet er als [lgt uit: 22 november film „De d en de cadillac"; 3 december lint Nicolaasavond met bezoek van de Sint; 13 december dansavond Onet band); 21 december kerst- >ndmaaltijd1 januari nieuwjaars- :ing. Deze begint om 00.15 uur. kaartavonden Wielercomité Het elercomité heeft in het komende hterseizoen een drietal kaartavon den belegd. De opbrengst hiervan is bestemd om in 1970 wederom een wielerronde mogelijk te maken. De eerste avond is op 22 november in café Dallinga om 8 uur 's avonds. Er wordt gekaart „bieden zonder zonder bier werd genoemd en de roem" en de prijzen zijn in natura. 't Kuipke geopend Het café 't j Kuipke dat geruime tijd het café zonder bier werd genoemd en de laatste jaren verschillende kaste leins kende en zelfs de laatste maan den gesloten was. heeft een nieuwe bewoner gekregen. De heropening beeft reeds plaats gevonden en Chris biet zijn echtgenote (die vroeger oen café te Hulst hadden) konden vele klanten verwelkomen. (Van onze correspondent) dcuih WWselhw van korpsen organiseert fanfare Hosanna, in samenwer king met de harmonie Terneuzen. PP 27 november om acht uur Jftvonds in De Halle een concert. Dit concert is voor iedereen gratis Jansteen, Terneuzen, Vogelwaar de, Waterlandkerkje, Westdorpe, IJzendijke, Zaamslag, Zuiddorpe en Zuidzande. Sluis en Aarden burg behouden hun zelfstandi- heid. De zes andere nieuwe ge meenten zijn Hulst, Hontenisse, Terneuzen, Axel, Sas van Gent en Oostburg, Zowel bij het provinciaal bestuur als bij de betreffende gemeenten is het wachten op de afkondiging van de wet op de gemeentelijke herinde ling Zeeuwsch - Vlaanderen in de Staatscourant. Deze publicatie, waar mee de wet officieel van kracht wordt, is in de loop van december te verwachten. Wel staat vast dat de kandidaatsstelling van de leden van de nieuwe gemeenteraden en de ver kiezingen voor deze raden voor 1 maart 1970 hun beslag moeten heb ben. De datum van deze kandidaats stelling en van de raadsverkiezin gen moet nog door gedeputeerde be kend worden gemaakt. Een ander vaststaand feit is dat alle zittende raadsleden per 1 april 1970 aftreden en dat op donderdag 2 april de eerste raadsvergadering in de nieuwe gemeenten dient plaats te hebben. In deze raadsvergaderin gen zullen de wethouders worden be noemd Uiterlijk dertig dagen voor de in- werktreding van de gemeentelijke herindeling benoemen Gedeputeerde Staten met ingang van die datum een tijdelijke gemeentesecretaris en een tijdelijke ontvanger der nieuwe ge meenten Hulst, Hontenisse, Terneu zen, Axel, Sas van Gent en Oostburg. De burgemeesters en ambtenaren in vaste dienst en tijdelijke dienst, die ontslagen worden hebben recht op wachtgeld. De overige ambtenaren gaan in dezelfde rang, op dezelfde voet en ook overigens in dezelfde rechtstoestand over in dienst van hun nieuwe gemeente. Binnen zes maan den, zo staat in de wet, na de herin deling neemt het bevoegde gezag in de nieuwe gemeente een beslissing over welke ambtenaar, in welke rang en op welke voet in dienst van de nieuwe gemeente blijft en wie eer vol wordt ontslagen. Zoals hiervoor reeds is vermeld, weet echter niemand bij de gemeen ten in Zeeuwsch - Vlaanderen nog waar hij per 1 april 1970 aan toe is. Aller ogen zijn gevestigd op de be kendmaking van de wet op de ge meentelijke herindeling Zeeuwsch - Vlaanderen in de Staatscourant. Daarna zal de lawine van depar tementale en provinciale circulaires en richtlijnen wei losbreken. (Van onze correspondent) AXEL In het bejaardenhuis De Vussche heeft de fanfare Hosanna, o.l.v. de dirigent J. Witte, voor de De fanfare bracht tijdens haar op treden zo wei koralen, marsmuziek ais ook Sinterklaasliedjes en andere liedjes ten gehore. Dat die muziek bij de bejaarden goed werd ontvan gen, bleek wel uit het luid applaus dat de leden van de fanfare moch ten ontvangen. De directeur van De Vussche, de heer J. van Nierop, bedankte de fanfare voor dit mooie concert. - - 3 "AstSifciw, SB- Ja—gas (Van onze correspondent) ZUIDDORPE Het nieuwe gymnastieklokaal zal on 27 novem ber om elf uur officieel worden ge opend door dhr. Ch. J. van Poel je, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland, waarna de overdracht van het gebouw aan het schoolbestuur zal plaats hebben. (Van onze correspondent) HOOFDPLAAT Op de konijnen en pluimveetentoonstelling te Tern zen behaalde de heer C. J. Mollet uit Hoofdplaat met zijn Belgische ha zen eenmaal het predikaat z.z.g., tweemaal z.g. en eenmaal g.. Ook behaalde hij twee ereprijzen, waar onder de beker voor het mooiste dier van de middenrassen. De bedoeling is ieder laar dergelijke concerten met de "^gingen uit de omgeving te or- feren. Voor de pauze treedt de „B^yonie Terneuzen op, na de pau- ^■posanna. Als besluit zulten beide ligingexi samen concerteren. li annonce in de krant, vignet. u gaat adverteren bezit), dat het rachten gaat. lerlanders zijnj2gj,a£h^- ■(Van een onzer verslaggevers) LOKEREN Het Lokers Kamer orkest onder leidin van Jo van Eet- veide, ;eeft dinsdag 25 november in MBBeenale St -Laurentiuskerk in Lo geren een concert. Het concert wordt feSoven onder auspiciën van de Ste- Muziekacademie en in samen- werking met het St.-Gregoriusgilde (Van onze correspondent) OOSTBURG In een brief aan alle VVV-instanties heeft de heer P. J. de Lijser, hoofdredacteur van het toeristeninformatieblad „De Bad koerier", aangeboden om op grote schaal samen te werken met de VVV. De heer Lijser zegt in zijn schrijven, dat „De Badkoerier" zich tien jaar lang heeft ingezet ten ge rieve van de vakantiegast in Zeeuwsch-Vlaanderen. Het uitgangspunt is daarbij steeds geweest in kort bestek een gepro grammeerde informatie te geven en voor de meer uitvoerige documenta tie te verwijzen naar de WV-instan- ties. De heer Lijser was van plan om de lijn vanaf .iet volgend jaar verder door te trekken en af te wijken van het tot op heden gevoer de redactionele beleid door de re dactiekolommen voor het grootste gedeelte aan de WV beschikbaar te stellen. De hoofdredacteur is tevens van mening het VVV-werk te kun nen steunen in de vorm vap een korting van 5 pet. op de bestaande advertentietarieven. De heer Lijser is zelfs bereid een korting van 10 pet. te verlenen, maar als tegen prestatie zou de VVV de versprei ding van „De Badkoerier" voor haar rekening moeten nemen, daar deze beter op de hoogte zou zijn van de plaatselijke situaties. De heer Lijser heeft «en afschrift van deze brief gestuurd aan alle ad verteerders en eventuele toekomsti ge adverteerders, omdat de hoofdre dacteur van het informatieblad heeft moeten constateren, dat een Zeeuwsch-Vlaamse drukker annex uitgever de adverteerders heeft be naderd met een mededeling, waarbij de indruk is gewekt, dat „De Bad koerier" min of meer (in andere vorm) in samenwerking met de VVV zou worden voortgezet. Bij velen heeft dit tot foutieve con clusies geleid, aldus de brief. Met dit initiatief heeft de heer Lijser oen stap gezet na-ar een grotere samen werking tussen „De Badkoerier" en ie VVV. De heer Lijser hoopte te- rens met deze geste een betere ver- tandhouding te kweken met de VVV .omdat daaraan nogal eens wat, met name met de VVV-Cadzand. ontbreekt. Ook in het hoofdartikel va-n de laatste Badkoerier wordt er weer d-e nodige kritiek aan. het adres van de WV-Cadzaind gericht. In dit artikel zegt de heer Lijser, dat het verschijnen van het door de VW- Cadzand uitgegeven informatieblad identiek is aan „De Badkoerier". De VW-Cadzand zou hiermee bereikt hebben, d-at de toerist in Zeeuwsch- Vlaanderen twee maal dezelfde in formatie krijgt en dat vaak nog op dezelfde dag. Bovendien moet de middenstander twee maal betalen voor hetzelfde produkt, wil de mid denstander althans zijn image bij de toerist ophouden. Daar komt dan nog bij, dat de verspreiding in de plaatsen Breskens, Groede Nieuw vliet en Retranchement van het VW-blad Cadzand bij de toeristen in die gemeenten verwarring schept. De heer L. M. de Liere, voorzitter vande VVV-Cadzand, deelde mee, dat er door de contactcommissie van de VVest-Zeeuwsch-VIaamse VVV's besloten is, om niet op dit voorstel in te gaan. De reden waar om de VVV weigert om samen te werken met „De Badkoerier" zei de heer De Liere niet te kunnen noe men, omdat dit besluit een interne VVV-zaak zou zijn. De heer Lijser is nu van plan om in 1971 van start te gaan met een public-relationsor- gaan voor geheel Zeeland. (Van onze correspondent) SINT JANSTEEN Het jaar marktcomité zal volgend jaar de paarden- vee- en varkensmarkt hou den op de eerste donderdag van maart. Nu de gemeente Sint Jansteen per 1 april 1970 zal ophouden zelfstandig te zijn en aangezien het gemeentebe stuur deze jaarmarkt met een flink subsidiebedrag bedacht, is het voor de volgende jaren onzeker of het nieuwe gemeentebestuur deze subsi die ook zal geven. Gezien de resultaten die het jaar marktcomité te Hulst destijds met het gemeentebestuur heeft gehad, ziet het er niet rooskleurig uit voor het jaarmarktcomité t.c St. Jan steen (Van onze correspondent) MIDDELBURG De Stichting Sport Steunt Zonneveld gaat donder dag 27 november de jaarlijkse ge schenken uitreiken aan de diverse door haar geadopteerde inrichtingen. Het programma ia als volgt samen gesteld: 14.00 uur Huize Den Berg, 's Heer Hendrikskinderenstraat 40, Goes: 15.15 uur Dagverblijf Vijver- vreugd. Noordbolwerk 35, Middel burg; i6.00 uur Kinderzorg, Nieuw- straat 47. Middelburg; 17.00 uur Vij vervreugd, Koudekerkseweg 145, Middelburg; 20.00 uur Zeehospitum Zonneveld, Duinvlietweg 1 te Oostka- pelle. (Van onze correspondente) SAS VAN GENT Als zaterdag 22 november de Sasse Carnaval een groot carnavalsbal geeft, in de zaal van de spiegelglasfabriek te Sas van Gent, zal tevens bekendgemaakt worden wie de nieuwe Prins van 1970 wordt. Of het wederom Prins Nozeminus zal zijn. is nog niet be kend, omdat de Raad van Elf in het diepste geheim vergadert, doch de voorbereidingen van carnaval 1970 zijn in volle gang en zal, naar men hoopt, alle records van vorige jaren verbreken. Tijdens het bal met medewerking van Tony Bass en zijn orkest, zal te vens de nieuwe Prins 1970 en zijn Raad van Elf weer muzikaal bijge staan worden door de „Ermenie van Lol en Leut". Ook de boerenka- pel zal tijdens dit bal diverse echte carnavalsliedjes ten gehore brengen. Dat deze boerenkapel in z'n behoef te voorziet, is wel bewezen tijdens het carnaval 1969, toen het speelde voor de Sasse zieken, tijdens het be zoek van de Prins en Raad van Elf aan het ziekenhuis van Sluiskil. Het carnavalscomité houdt niet van stil zitten, wat o.a. bewezen is, tijdens de bezoeken aan Maldegem (België), de Wal in Hulst, diverse carnavalsbals in Sas van Gent. Bij het bezoek van de Vlaamse zanger Eddy Wally in Ertvelde (België), is door de prins '69 een gouden plaat uitgereikt aan Eddy Wally, namens de platenmaatschappij van Johnny Hoes. De carnavalsverenigingen zijn al druk doende met de bouw van diver- carnavalswagens. - (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Zo zal Zeeuwsch-Vlaanderen per 1 april 1970 in acht nieuwe gemeenten zijn verdeeld, namelijk Hulst, Hontenisse, Terneuzen, Axel, Sas van Gent, Oosthurg, Aardenburg en Sluis. Uit de kaart blijkt dat Oostburg, wat oppervlakte betreft, straks de groot ste gemeente wordt. Door de gemeentelijke herindeling worden dertig gemeenten tot acht teruggebracht. HM? (Van een onzer verslaggevers) HOOFDPLAAT Dertien kilo gram en vijftig gram weegt de mammoet-biet die de elfjarige Ton- ny Provoost uit Hoofdplaat op het land van zijn vader vond. Na school tijd biedt hij regelmatig de helpende hand op het bedrijf van zijn ouders. Voorlopig is hij de Kampioen Grote Bietenvinder 1969. Deze titel behoeft niet definitief te zijn. Mocht er een nog grotere en zwaardere biet be staan: graag een telefoontje («1150- 4866) en het komt dan (met foto) in deze krant. (Van onze correspondent) Retranchement. Vrijdag 29 no vember vergadert de algemene bond van onderwijzend personeel, afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen, te Biervliet. Punten van de agenda zijn o.m Stichting van een sectie basisonder wijs bespreking van de voorstellen voor de algemene vergadering in de cember te Amsterdam, het aanwij zen van afgevaardigden naar het congres en bespreking over eventu- I ele aansluiting bij het N.V.V. (Van onze correspondent) ZUIDDORPE Opgewacht aan het bejaardenhuis door alle kinde ren vanaf een jaar tot en met de la- gere-school-leeftijd bezoekt Sinter klaas ook dit jaar op 30 november rond 14 uur Zuiddorpe. Na verwelkoming door de voor zitter R. Eggermont van het Sinter klaascomité, begeeft de stoet zich, begeleid door een drumband, naar het gemeentehuis, waar de Sint door burgemeester Kesbeke officieel wordt ontvangen. Daarna worden de kinderen door Sinterklaas met de zwartepieten in de zaal van café Centraal getrak teerd. Schieting In de zaal St. Cecilia bij J. de Vilder werd een schieting gehouden waaraan door 70 schutters werd deelgenomen. De hoge vogels op beide wippen werden geschoten door L. van Helsl-and uit Hulst en F. Boel uit De Klinge. Op de beide wip pen werden de eerste zijvogels ge schoten door J. van Vetter van Ka- pellebrug en M. Vertenten van St. Gillis (B). De twee-de zijvogels wer den geschoten door L. de Vilder van Clinge en J. de Vilder van Clinge Het grootste aantal vogels (8 stuks) werd geschoten door Luc. Koster uit Clinge (Van onze correspondent) MIDDELBURG Ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van de Wal- cherse Operette en Musicalvereni ging wordt in drie steden een jubi leumconcert gegeven: vandaag vrijdag in Terneuzen in het Zuid- landtheater, morgen zaterdag in Middelburg in de Concertzaal en zondag in Vlissingen in de Schelde- hal. Het concert bevat muziekfragmen ten uit de gespeelde operettes. Begon nen wordt met Der Graf von Luxem burg, vervolgens Vikboria und Ihr Husar, d'aarna een maanreis met mu ziek uit Erau Luna, gevolgd door Die Lustige Wdtwe en Der Zigeuner - baron. Het gehee-l staat ondier leiding van dirigent Peter E. Jense. Er is de laiatste weken hard gewerkt, om het publiek het beste voor te kunnen zet ten. Films TERNEUZEN Luxor 20 uur Als adelaars vielen ze aan, 14 j. ANTWERPEN Rex De dolle kever, a.l. 10, 12.10, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur Rubens Ben Hur, a.1. 14.30 en 20 uur Quellin Vampiers op het bal, 18 j. 14, 16.30, 19 en 21.30 uur Vendome De traip, 18 j. 12, 16, 16, 18, 20 en 22 uur Ambassades „If", 18 j. 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur Odeon Erotissim-o, 18 j. 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Metro Er was eens in het vérre westen, a.l. 11,45, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur GENT Century Een reuze rommel, a.l. Riva, Muziek in het hart, a.l. Majestic De slag om Engeland, 14 j. Scala De jonge wilden, 14 j. Astrid De wraak van Ringo, 18 j. ST. NIKLAAS Renova Als vrijgezellen op zwier, alle leeft. Select Gejaagd door de wind, 14 j. Scala De slag, a.l. Toneel - Muziek - Dans AXEL De Halle 20 uur „Zwarte Theater" uit Praag TERNEUZEN Zuidland-theater 20 uur Operette- concert door de Waleherse Operette en Musical Vereniging THOLEN Landbouw Huishoudschool 10 en 11.15 uur Jeugd concerten voor het v. onderwijs i.s.m. het Schoolcon- cert. Joop Cantor, violoncel en Johan Patist, piano ZIERIKZEE Concertzaal 20 uur Cabaret Seth Gaaikema met „En ik, zei Seth". ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 20 uur De verkochte bruid Arenbergschouwburg 20.15 uur: Toon Hermans met zijn ome man show. Kon. Ned. Schouwburg 20 uur: „De Spaanse Braba-nder". Schietingen KAPELLEBRUG Domein de Wal 19.30 uui Opg. voor deze rubriek tel. 01180- 7438 of Postbus 116 in Middelburg AXEL De Halle Expositie „25 jaar Zee land" (t.m. 3 dec.) HULST Kunsthandel v. Geyt Expositie Maxi-Mini-Kunst van Nederlandse en Belgische schilders (t.m. 31 dec.) OOSTBURG Antiekhal Markt 15: Expositie Jan Bruens en Den Bonte (t.m. 30 nov.) VLISSINGEN Stedelijk Museum Expositie „Vlis singen in de jaren 1940-1944" (t.m 30 nov.) 's Zondags gesloten WESTDORPE Galerie Troutzaerte Expositie schil derijen Roel Frankot (t.m. 12 dec.) hting Ideële Reclame Si**

de Stem | 1969 | | pagina 5