ARENS. De kracht vaw Hontenisse is zaalhandbal CROSS-COUNTRY HONTER CITERS Uitslagen juniorenvoetbal ALTIG SPEELDE VOOR DIRIGENT Luctor-twaalftal heeft kans op zege 01147-483 want die smaakt nu eenmaal anders dan andere Op eerste dag van Zesdaagse van Gent! nt?? Dan naar RUIME SORTERING IN: Redding nabij Ton Vissers in onderbancUling met Merckx •k Chocoladeletters en figuren ■k luxe dozen Bonbons - zeep rookartikelen. Fijne Banketletters en staven uit onie eigen bakkerij. k Ruime sortering kinderspeelgoed. - 6 dec. ontvangt elke -actie van o.a. een cake Tijdelijk kunt u voor maar 5 zegeltjes en t A®» bijbetaling in komen van de ave 'k zakje Hollandse tesoepHet ^fSjel- eefl uw winkelier- (Van onze sportredactie) GROENENDIJK De handbalvereniging Hontenisse is te verge lijken met het veer Kruiningen Perkpolder. Een soort Volendam dus in de Zeeuwse handbahvereld. De secretaresse van de actieve Kloosterzandse vereniging, Marie-Louise van Heese, drukt de „veer dienst" van haar club als volgt uit: „Ons eerste team is (e licht voor de eerste klasse, maar te zwaar voor de tweede klasse". Vandaar die vergelijking met de veerdienst Kruiningen Perkpolder. Vorig seizoen wist het damesteam van Hontenisse te promoveren, maar gezien de resultaten in het eerste deel van de veldliandbalcompetitie ziet het er naar uit, dat handhaving in de hoogste Zeeuwse klasse •en zeer zware, zo niet een onmogelijke opgave zal worden. Breeduit lachende Marie-Louise Van Heese: „We hebben dit seizoen een beer 241 verloren," Even later, meer serieus: „Nee, zo verliezen wij niet altijd, maar ne- jatieve uitslagen als 76, 64, 13—2 en 9—1 zijn toch normaal voor ons geworden." Het is duidelijk, de kracht van Hontenisse ligt in de zaal. En dat nks het feit, dat het zaalteam vorig jaar het kampioenschap in de fpaoompetitie niet wist om te zetten ja promotie. De heer R. van Heese, manusje van alles bij „Hontenisse": „Ik vind handbal in de zaal veel fij ner om te zien. Het gaat sneller en er zit iets meer pit in dan op het reM." Afgelopen zondag heeft de hand balvereniging haar eerste stap ge let op weg naar een succesvol sei zoen. Domburg werd in ds sporthal van Middelburg met 74 verslagen. Toch vreeat Hontenisse het nieuwe •eizoen, gezien de financiële conse quenties. Alleen voor het met twee teams mogen deelnemen aan, de 'competitie moet de vijftig leden tel lende club al f 252 betalen. Dit voor de huur van de zalen. Het bedrag wordt in vier termijnen overgemaakt aan de afdeling Zeeland van het Nederlands Handbal Verbond, die dan het geld weer verdeelt onder Zeeland. Tot nu toe speelde Honte nisse haar thuiswedstrijden in Vlis- «ingen en Middelburg, twee steden, die beschikken over een sporthal. De heer Van Heese: „Dat is een bij- Boender dure aangelegenheid- Niet al- eem wedstrijd veertien gulden wor den betaald aan de afdeling Zeeland vap het N.H.V., maar het kost ons ook nog eens zo'n f 110 om met de ploeg in Vlissingen of Middelburg te Jeen moet er voor het spelen van homer,We moete® dan ean bus hu mt en dat is tegenwoordig bepaald niet goedkoop. We hebben dat een heer of vijf moeten doen en dat be tekende een flinke hap uit onze geld voorraad". Door al dat gereis is die financiële SCHAKEN De Israëlische scha ker Kagan heeft in Singapore een jonetoernooi gewonnen. Kagan ver sloeg in een extra tweekamp de Mongolié-r Tjitumen, die samen met de Israëliër op de eerste plaats was geëindigd positie van de handbalvereniging Hontenisse niet erg rooskleurig. D, andere clubs in Kloosterzande loten om zo aan wat geld te komen. Van Hessa: „Een aantal procenten van de opbrengst wan zo'n verloting is dan voor ons. Het zijn geen grote bedragen, maar het tikt toch aan." De gemeente Hontenisse verleent ook steun aan de voor Zeeuwsch-Vlaam- s'1 bc,-"-lopen grote har-lb'Iverend- ging. Een jaarlijkse subsidie van f 300 valt de hamdbalclub ten deel. Daarvan moet echter f 75 terugbe taald worden voor het gebruik van het veld bij het Marijkeplein Marie- Louise van Heese: „Het is een prachtig veld, dat de gemeente spe ciaal voor ons heeft aangelegd." De redding is echter voor de Kloosterzandese c'ub nabij. Op 16 december wordt n.l. de sporthal in Hulst geopend. Dan is het ook afge lopen met de dubbele wedstrijden op zondag in de wintermaanden. Het gebeurde n.l- nogal eens, dat door mist en sneeuw een wedstrijd in Middelburg of Vlissingen moest wor den afgelast, omdat het veer niet ging en de club niet over kon. Daar maart afgewerkt moet zijn, kwam het wel eens voor, dat Hontenisse op het eind twee wedstrijden op één dag moest spelen. Nu in Huist binnenkort voortaan de thuiswedstrijden kunnen worden afgewerkt, zal dat niet zoveel meer voorkomen. Marie-Louise van Heese: „De afdeling Zeeland heeft ons voor deze zaalhandbalcompetitie eerst een paar uitwedstrijden gegeven zodat we de eerste thuiswedstrijden al in Hulst spelen". De secretaresse van Hontenisse is ervan overtuigd, dat de sporthal een enorme verbetering zal zijn. „Tot voor kort hadden wij nooit het gevoel, diat we een thuis wedstrijd speeldien. Altijd moesten wij ongeveer zeven uur reizen om tweemaal twintig minuten te kunnen handballen. Uit of thuis, het maakte niet uit. Die tijd waren we altijd kwijt. Nu wordt het wat anders. In Hulst zijn het tenminste echte thuis wedstrijden." Marie-Louise van Heese acht het niet onmogelijk, dat door de sporthal ook in Hulst een handbalvereniging opgericht zal wordien. „Dat zou bij- Het kampioensteam van de handbalvereniging Hontenisse. Staande v.I.n.r.: Voorzitter P. van Acker, Marleen Platjouw Tini Courtin Griet Mei, mevrouw Arens-Aarsens, Annelies Andriessen, mevrouw Ots en R. van Heese. Zittend v.I.n.r.: Marie-Louise van Heese, mevrouw Asselman-van Kruyssens, Tilly Lauret, Anne-Marie Hoef ijzers en Annie Maas. zonder gunstig zijn. Er zijn nu al verenigingen in Sluiskil, Terneuzen en du® in Kloosterzande. In Sas van Gent is men bezig er een op te rich ten. Als er in Hulst ook een komt, dan kan er langzamerhand een Zeeuwsch-Vlaamse competitie begon nen worden. Dat zijn wij van die hoge reiskosten af." De handbalvereniging Hontenisse begint deze week aan de training in de zaal, omdat de temperatuur voor Kloosterzandense dames oefenen in de winterin het gymnastieklokaal van de jongensschool. Ook als de sporthal in Hulst geopend zal zijn, blijft men daar trainen. Marie-Louise van Heese, terwijl zij het internatio nale gebaar met duim en wijsvinger maakt: „De financiën laten het be slist niet toe om in Hulst te gaan trainen. Wij hebben in het gymnas tieklokaal geen ruimte genoeg om een partijtje te spelen, maar het moet op deze manier. Anders zou den we helemaal niet meer rond kunnen kemem". TERNEUZEN De uitslagen van de juniorenvoetbalcompetitie KNVB afdeling Zeeland zijn: A-JUNIOREN: Groep A 1: Ter- neuzen A 1 - Vogelwaarde A 1 0-3: HVV A 1 - Terneuzense Boys A 1 2-1; Zeeland Sport A 1 - Kapelle A 1 3-0; Steen A 1 - Arnemuiden A 1 3-0; Zierikzee A 1 - Middelburg A 1 0-3; Vlissingen A 1 - Axel A 1 4-0 gestaakt. Groep A 2: Domburg A 1 - Noormannen A 1 1-7; RCS A 1 - Nieuwland A 1 4-0; Walcheren A 1 - Vlissingen A3 4-1: Middelburg A 2 - Veere A 1 3-0; Serooskerke AI- Oostkapelle A 1 10-0. Groep A 3: Biervliet A 1 - Zeelandia A 2 12-1; Middelburg A 3 - Middelburg A 4 5-0. Groep- A 5: Goes A 2 - Krui ningen Al 1-7; Kapelle A 2 - We- meldinge Al 1-5; Robur A 1 - Apollo A 2 7-3. Groep A 4: 's-Heer Arendskerke A 1 - Heinkenszand A 1 0-3; Nieuwdorp A 1 - Wolphaarts- dijk A 1 2-2; Wissenkerke A 1 - Be velanders A 1 4-3; Patrijzen A 1 - Dewed. Boys A 1 4-0. Groep A 7: Bruse Boys A 1 - Mevo Al 1-1; Renesse A 1 - SKNWK A 1 2-4; (ADVERTENTIE) mijn volgende pakje is weer WIK A 1 - Zierikzee A 2 7-2. Groep A 8: SDO A 1 - Koewacht A 1 2-3; Terneuzen A 2 - Steen A 3 1-2; Hon tenisse A 1 - Zaamslag A 1 5-0; Hulster loo A 1 - AZW Al 1-4 ge staakt; Corn Boys A 1 - HVV A 2 4-5. B-JUNIOREN Groep B 1: Arnemuiden B 1 -Noor mannen B 1 14-0; Arnemuiden B 2- Oostkapelle B 1 4-1; VCK B 1- Meeuwen B 1 2-3. Groep B 2: Vlis singen BI- RCS B 1 1-0; Vlissingen B 2 - Walcheren B 1 0-2; Zeelandia BI- Middelburg B 1 1-2. Groep B 3: Nieuwland BI- Vlissingen B 3 uit- gest.; RCS B 2 - Veere B 1 2-5; Walcheren B 2 - Middelburg B 3 0-2; Zeelandia B 2 - Zeeland Sport B 3 6-0. Groep B 4: Zeeland Sport B 4 - Middelburg B 4 2-0 gest.; Zeelandia B 3 - Meeuwen B 2 13-1; Walcheren B 4 - VUssingen B 4 0-10; RCS B 4- Walcheren B 3 2-0. Groep B 5: Vlis singen B 7 - Middelburg B 5 0-11; Vlissingen B 6 - Middelburg B 9 9-1; Vlissingen B 5 - RCS B 3 1-1 ge staakt; Middelburg B 7 - Middel burg B 6 7-1. Groep B 6: AZW Bl- Ria W B 1 2-0 gestaakt; Biervliet B 1 - Hoek B 1 2-0; Sluiskil BI- Corn Boys B 1 0-1; Terneuzen BI- Phi lippine B 1 4-0; Tern. Boys B 1 - (Van onze paardesportmedewerker) HULST Dankzij het initiatief van de Landelijke rijvereniging „de Honteruiters" zal zaterdag op het terrein achter de Zoutestraat in Hulst een cross-country gehouden worden. De landelijke ruiters, die deelnemen aan de zware cross zui len vanaf 10 uur een dressuurproef af dienen te leggen, terwijl de deel nemers aan de lichte cross dan in de gelegenheid zullen worden ge steld een wandelrit te maken. Om 13 uur start de zware cross, waarna de lichte cross verreden zal worden. De mogelijkheid dat een aantal Belgische ruiters zal deelnemen is niet uitgesloten. Het streven van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Landelij ke Rijverenigingen, onder wier reg lementen deze wedstrijd verreden wordt, is het vormen van zo veelzij dig mogelijke ruiters. Een werkelij ke veelzijdigheidswedstrijd bestaat uit: een dressuurproef, een wegpar- cours van 5.000 meter een cross van 2.500 meter en een springconcours. Daar de organiserende vereniging niet over voldoende middelen be schikt dit jaar een dergelijk evene ment te houden, zal volstaan worden met een dressuurproef en een cross country van 2.500 meter, met vijf tien hindernissen. Het ligt echter in het voornemen van de Honteruiters om in september 1970 een Zeeuws veelzijdigheids kampioenschap op een nader te bepalen plaats in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen te organise ren. De gemeente Hulst heeft voor de winnaar van de samengestelde wed strijd een wisselbeker ter beschik king gesteld. Favoriet hiervoor is G. Quist met Arenko uit Walcheren. W. Rutten, die het vorig jaar de lichte cross won, is, al start hij dit jaar met een ander paard, ook een groot kanshebber voor de eerste prijs. W. Rutten is lid van de Oranjerui- ters uit Axel. Deze vereniging komt met 15 ruiters uit en de verwachting is. dat deze vereniging hoge ogen zal gooien. (Van onze sportredactie) BREDA —Eddie Merckx heeft in Breda onderhandelingen gevoerd met ploegleider Ton Vissers over een mogelijk toetreden van de Tour de France-winnaar tot Willem II-Ga- zelle. Volgens Vissers is financieel alles rond en voelt Merckx veel voor een contract bij de Nederlandse merkenformatie. Het enige knelpunt dat een overgaan van Merckx naar Willem II-Gazelle in de weg kan staan, is het feit dat Rik van Looy deel uitmaakt van Vissers ploeg. „Dat vormt het enige probleem", aldus Ton Vissers. „Niet dat Merckx een vreselijke hekel aan Van Looy heeft, vaar Van Looy heeft ons mee helpen groot maken en dat valt voor Merckx moeilijk te accepteren". De besprekingen worden nog deze week voortgezet. Vandaag neemt Merckx contact op met zijn manager Jean van Buggenhout en morgen volgt dan een gesprek tussen Vissers en Van Buggenhout. Axel B 1 4-2. Groep B 7: Hontenisse BI- Clinge B 1 0-0; Hulsterloo B 1- Koewacht B 1 0-1; SDO BI- Zaam slag B 1 0-8; Vogelwaarde B 1 Steen B 1 1-4. Groep B 8: AZW B 2 - Steen B 2 1-3; Corn Boys B 2 - Axel B 2 4-0; Spui BI- Hontenisse B 2 0-2; Terneuzen B 2 - Graauw B 1 2-0 gestaakt. Groep B 9: Terneu- zenB 5 - Terneuzen B 3 0-8. Groep B 10: Aardenburg BI- Sehoondijke B 1 1-5; Breskens B 2 - Aardenburg B 2 5-0; Hoofdplaat BI- Groede B 1 2-5; Oostburg B 1 - Yzendijke B 1 2-4; Sluis BI- Breskens B 1 0-2. Groep B 11: Duiveland BI- Colijns- pl. Boys B 1 1-1; Mevo BI- Cort- gene B 10-0; Zierikzee B 1 - SKNWK B 1 2-2. Groep B 12: Bruse Boys BI- Zierikzee B 2 uitgest.; Mevo B 2 - Brouwershaven B 1 0-11; Renesse B 1 - DFS B 1 4-6; ZCS B 1 - Dreischor B 1 3-1. Groep B 13: Wolfaartsdijk B 1 - Goes B 1 3-6; Kloetinge BI- Robur B 1 3-2; Groep B 14: Hamsw. Boys BI- Ril- landia B 1 0-4; Krabbendijke B 1 Kruiningen B 2 12-0; Waarde B 1 - Krabbendijke B 2 4-0; Wemeldinge B 1 - Wemeldinge B 2 910; Yerseke B 1 - Kruiningen B 1 1-2. Groep B 15: SVD BI- Patrijzen B 1 4-2; Luctor BI- Robur B 2 1-1; Kwadendamme B 1 - Goes B 2 3-1; Kapelle B 1 - Volharding BI- Volharding B 1 uitgest. Combinaties van De Honteruiters bezig aan een oefening. Zaterdag tijdens de cross-country in Hulst wordt het ernst. Van onze sportmedewerker) GENT Maandagavond om half tien loste prins Alexander de Mero- de het startschot voor de twaalf ploe gen. hetgeen betekende dat daarmee de 29ste Gentse Zesdaagse was be gonnen. Zes dagen lang zullen de 24 coureurs voor het nodige spektakel divnen te zorgen, waarbij de een be ter in zijn ro[ zal slagen dan de an der. De Duitser Rudi Altig bijvoor beeld zorgde reeds tijdens de eerste avond voor de nodige stemming. Tij dens een fase, dat de renners zich niet ai te druk maakten, reed hij zonder zijn handen te gebruiken een rondje over de houten piste en diri geerde het orkest, dat op het midden veld de stemming hoog hield. Stemming zal er, behalve dam op het middenveld, waar vele progno ses voor de einduitslag werden ge maakt en het bier rijkelijk vloeide, nog niet veel in. Het Gentse sportpa- (Van onze medewerker) TERNEUZEN In de Zeeuwse korfbalcompetitie is voor zaterdag het laatste volledige programma vastgesteld. Daarna komen er nog een paar inhaaldagen, maar de aan dacht gaat zo langzamerhand ai weer uit naar de micro-competitie in de sporthallen. In de eerste klas krijgt Tjoba 2 bezoek van Swift 3. Tjoba 2 heeft de kans met een overwinning zijn posi tie wat te verbeteren. Luctor reist naar Stormvogels en moet daar de punten weg weten te halen. Toga 1 en Blauw Wit 1 zijn oude rivalen waardoor een felle strijd mag wor den verwacht, waarbij de Goesena- ren mogelijk iets sterker zijn. Ondo en Animo 2 zijn twee ploegen, die bereid zijn tot het uiterste te gaan. Een kleine overwinning voor Animo ligt waarschijnlijk in het verschiet. Vedo ontvangt Zuidwesters, dat on getwijfeld beide punten verovert. In de tweede klas kan Togo 2 van Swift 4 winnen. Volharding is een te zwakke partij voor All Ready, en datzelfde is van toepassing op Olym- pia, dat tegen Atlas een vrijwel ze kere nederlaag tegemoet gaat. B.K.C. kan tegen Animo 3 zijn zege reeks voortzetten. In de derde klas A is slechts één wedstrijd. Koploper T.O.P. zal zich door Atlas 2 dat op de laatste plaats staat, niet laten verrassen. In de derde klas B staat het be langrijke duel tussen Luctor 2 en Blauw Wit 1 op het programma. De Temeuzenaren moeten zegevieren om een kans te blijven houden. Blauw Wit is bij winst vrijwel zeker van de titel. Wellicht speelt het veldvoordeel een beslissende rol. Olympia 2 kan tegen Tjoba 3 weer twee punten vergaren. Bij de junioren ontvangt voorlaat ste oD de ranglijst Stormvogels 2 de laagst geklasseerde ploeg Luctor. De resultaten van de Temeuzenaren worden wel wat beter, maar het valt te betwijfelen of dat nu al tot succes zal leiden. Swift zal een ne derlaag tegen Stormvogels 1 niet kunnen voorkomen. Blauw Wit zal op veel tegenstand van Togo stuiten maar vrij zeker wel winnen. leis, dat zo'n 7.000 bezoekers kan her bergen, was op de eerste avond van de week voor éénderde gevuld, en dat betekende voor de renners, dat zij zich echt nog niet druk hoefden te maken. Alleen tijdens de afvalkoers kon de massa zich even niet in hou den, toen „sterren" als Post, Altig, Sercu en Bracke zich zomaar van het wiel lieten rijden, zodat de man ach ter de micro het woord „out" achter hun naam diende te zetten. Ook wa ren de toeschouwers erkentelijk voor het feit, dat mannen als De Bosscher, Robert van Lancker, Koel, Loeve- aeijn, Verschueren en Peelman zich wel wilden leegrijden voor de super- premie met de auto als eindinzet. Naarmate echter het einde van de Zesdaagse zal naderen, worden deze afvalwedstrijden (waarbij alleen aan de eerste twee punten worden toege kend) steeds hoger gewaardeerd in de puntentelling. De eerste avond na melijk krijgt de winnaar slechts 2 punten toegewezen, tegen de laatste avond zeven punten. Maandagavond won De Bosscher voor Robert van Lancker (Koel werd gedelriasseerd, omdat hij de beruchte blauwe lijn had overschreden. Waarschijnlijk zullen eehter „de groten" toeslaan als de afvalkoers hoger wordt ge waardeerd en dat begint pas donder dagavond, als nummer een vijf pun ten krijgt toegewezen, want een eind- prijs van zo'n slordige 4500, dat zegt die vedetten toch ook wel iets. De Gentse sportdirecteur Oscar Daemers, die reeds tijdens het voor spel, dat de toekomstzesdaagse pleegt te worden genoemd het er.e stukje kauwgum na het andere achter zijn kiezen stak en geen blik losliet van de ingang, toonde zich op de ope ningsavond tevreden over de opkomst Daemers: „Natuurlijk moet je goed begrijpen dat er maar één Antwer- oen is. Daar hebben ze dan ook nog 'ret geluk, dat de carnavalstiid met hun zesdaagse samenvalt. Gent is tenslotte maar een provinciestad- Maar vanaf donderdag, als de der- nykoersen worden verreden, ver wacht ik een grote toeloop. Immers, Gent is zeker niet minder sport-min- ded dan Antwerpen. Ik tip voor deze 29e zesdaags een van de drie volgen de koppels voor de overwinning: Al tig Renz, Post - Seeuws en Sercu - Alain van Lancker (Fr.). Vooral het eerstgenoemde koppel is bijzonder sterk. Die mening was ook Patrick Sercu toegedaan. Of hij bang is voor Post? „Helemaal niet, want Peter rijdt toch ook maar met Seeuws en het deelne mersveld is na ook weer niet zo ge weldig sterk. Waarom ik met een Fransman rijdt? Wel ik ken Alain van Lancker reeds vele jaren, want vroeger in mijn amateurtijd heb i'k nog met hem gereden". Peter Post, bij de voorstelling der ploegen niet zo spontaan onthaald, kon niet zeggen aan zijn hoeveelste zesdaagse hij nu bezig is. Hij ver telde Seeuws als ploegmaat geko zen te hebben, omdat hij vond, dat deze veel klasse heeft. Seeuws toon de zich vanzelfsprekend in zijn nop- ies met de keizer der zesdaagsen aan zijn zijde. Voor beiden betekent bet de eerste zesdaagse met elkaar. Wel hebben ze reeds enkele meetings m=t elkaar betwist. Het is wel duidelijk, dat Seeuws verwacht in samenwerking met Post deze Gentse zesdaagse te win nen. Theo Verschueren verklaarde ook graag met Seeuws gereden te hebben. „Maar ja .de keizer", ver zuchtte Verschueren. Na drie kwartier koers tijdens de 29e zesdaagse van Gent was onze landgenoot Lijn Loeveseijn bij 'n val- oartii betrokken samen met de Belg de Vlaeminck. Loeveseijn kon even daarna de koers vervolgen, doch b>e Vlaeminck moest voor onderzoek naar een ziekenhuis worden ver voerd waar gevreesd werd, dat hij een sleutelbeenbreuk had opgelopen. Op doktersadvies besloot de jury voor De Vlaeminck de koers twee uur te neutraliseren Zijn ploegmaat Pierre Monserè diende voorlopig zijn koers af te stemmen op de Belg Peel man. De eerste ronde in de Gentse zes laagst werd genomen door het kop- ■>el Sercu - Alain van Lancker. De jury was royal in het toekennen va® boetes. De eerste twee boetes ten bedrage van 250 Belgische frank kwamen op naam te staan van Post en Semiws, omdat zii op een onge oorloofde manier aflosten.

de Stem | 1969 | | pagina 19