VERDACHTE LEEK TOESCHOUWER Eis in Princenhaagse moordzaak: acht iaa rans reekt Geld de werft Geld voo meubel; Geldi hoge rekt candidaten dat is het wel! Verkeerde Wilfried Dun in finale NI( ann Spookachtig AMRO- AMRO-: AMRO-I AMRO-I AMRO-I aitsüjngmastejr cut ding muster* IJS- en FRITESZAAK met bovenwoning HULP-ELEKTRICIEN WERKKRACHT (voorbeeld: f6000.- los of24xf (voorbeeld: f4000.-los of24xf' (voorbeeld: f3000.- los1 of 24xf 1 DAME OF HEER (voorbeeld: f 3500.- lost of24xfl AI aan je oren getrokken over het nieuws, dat overal rond-roezemoest? Ben je ook al candidaat voor Cara veile? Ik? Ja jij en jij en jij! Caravelle mixt zachte toffee,"rice crispies" en Van Houten melkchocola z° weergaloos, dat Amerika er al jaren voor naar de drugstores rent. Sorry-dat Holland even moest wachten! Elk bedrag tussen f Een folder met alle in) u klaar bij elk ka AMSTERDAM-ROT een Van Houten candyb®^ DE STEM VAN DINSDAG 18 NOVEMBER 1969 ment van zwakte gekend ofscl jongen op alle oorbare mamt de tang werd genomen. De, maat van de gevonden vot' zei mr. Drion helemaal niets' de doorsnee-maat van de Neft se man (42). En wat de spt' betreft: geen Nederlandse rerfn iemand op aanwijzing van (P tiehond veroordelen. Maar mr. Drion zei ook: ft best zijn dat v. B. Mallens oL ven heeft gebracht, maar de van justitie heeft ook niet ftj dat hij de dader is." Na de houding van het Oj „zwakke bedoening" te hete] noemd, zei hij tenslotte: „jjl andere middelen geweest' crl zaak beter uit te zoeken. W dat het Openbaar Ministerie] veroordeling opnieuw in w] roep gaat, (De eerste keerg| dat om de verdachte in voorJ zetten, Red.), maar zoals de] nu staan, zijn we voor het t] zet. Er moet een beslissing J 't Was rood, zei de jongen. En wanneer heb je het gevonden? Die morgen tussen elf en twaalf uur. Mr. Drion, de verdediger, had twee getuigen a décharge opgeroepen, na melijk de moeder en de stiefvader van de verdachte. Beiden verklaar den dat de jongen tot één uur 's nachts op de kinderen had gepast. De moeder had haar zoon 's morgens om kwart over vijf, toen zij voor haar man ging zorgen, normaal op bed zien liggen. moest hebben toegedragen: de ver dachte ontmoet na één uur 's nachts zijn toekomstig slachtoffer op straat, van wie hij geld hoopt te krijgen. Maar de man blijkt nog geen drie gulden op zak te hebben. Als Mallens v. B. bovendien nog lastig valt, wordt de jongen woedend. Hij slaat Mallens neer, schrikt van wat hij gedaan heeft, raakt in paniek en haalt de riek. Daarmee gaat hij het slacht offer te lijf. De officier van justitie achtte de verdachte daartoe zeker in staat. Hij noemde hem een koud, gevoelloos en agressief man. Het waren woor den die hij citeerde uit rapporten maar het was tevens zijn eigen erva ring. Bij de bepaling van zijn eis wilde hij er rekening mee houden dat v. B. waarschijnlijk is lastig ge vallen voor homoseksueel contact. De verdediger ging er in zijn lange betoog van uit dat men de verkeerde man te pakken heeft en dat de politie alle moeite heeft gedaan om getui gen te laten verklaren dat v. B. de dader moest zijn. Niet bewezen acht te hij dat zijn cliënt na de baby-sit nog het ouderlijk huis verlaten heeft. De morgen van de moord wist v. B. niet eens precies, waar de moord ge pleegd was. Hij informeerde er naar terwijl hij in bed lag, vroeg nadere inlichtingen, hoorde die aan en. draaide zich weer om. De verklaringen van de getuigen uit het huis van bewaring achtte nu. Drion van nul en gener waarde, v. B., zei hij, heeft alleen zijn medege vangenen willen pesten en als je dat wilt doen, maak je er „iets leuks" van en verzin je wat aannemelijke details. Noch gedurende het voorarrest noen tijdens de vele verhoren, heeft v. B., aldus mr. Drion, ook maar één mo- (Van onze rechtbankverslaggever) BREDA Acht jaar met aftrek heeft de officier van justitie, mr. K. Thijssen, maandag geëist tegen de man, die hij beschouwt als de dader van de Princenhaagse carnavalsmoord. Maar mr. B. Drion, die de verdediging voerde, kwam tot de tegenovergestelde conclusie. Hij vroeg vrijspraak en verzocht de onmiddellijke invrijheidstelling van zijn cliënt. Daar ging de rechtbank niet op in, de 21-jarige A. v. B. zal tot 1 december moeten wachten tot hij weet waar hij aan toe is. Overigens weet deze het voor zich- uitgegaan zelf wèl: bij het laatste woord gaf hij Omdat de verkoop van broodjes te kennen niets met de moord op J. in de cafés te weinig opbracht. Mallens te maken te hebben. Tijdens Waarom bent u dan de avond de gehele duur van de zitting maak- daarop wel weer broodjes gaan te hij de indruk van een correct en verkopen belangstellend toeschouwer, die niet Omdat het de drukste avond was. onder de indruk kwam van de woor den van de officier. Slechts een en kele maal gaf hij blijk van emotie en dan nog slechts kort. Zo verwel komde hij zijn vroegere celgenoot uit het huis van bewaring, die als getuige optrad met een knipoogje; men zag hem verkleuren toen zijn moeder voor hem kwam getuigen en toen zijn huiselijke omstandigheden ter sprake kwamen, slikte hij moei lijk iets weg. Maar tijdens het verde re verloop van de zitting, die vijf uur duurde, toonde hij een poker-fa- ce. Met het ene been rustig over het andere en beide handen aan de knie luisterde hij toe zonder enig verder blijk van afkeuring of instemming. Het verhoor van president mr. A. Stemfoort verliep al even emotieloos. Kort, bijna toonloos maar snel kwa men zijn antwoorden: Waar was u die avond van de moord Ik lag in bed. Maar u bent toch wel uit geweest tijdens de carnavalsdagen Jawel, maar toen niet toevallig. Waarom bent u die avond niet omdat hij daar bang voor was. Hij was namelijk kort na de carnavals- moord gearresteerd voor een inbraak waarbij hij gepakt was op de aan wezigheid van deze alles-verraders" verklaring van moeder en stiefvader, die avond op de kinderen gepast. „Maar waar is hij", aldus vroeg zich de officier van justitie af, „tussen één en vijf uur 's nachts geweest, toen de baby-sit erop zat Nog dui delijker werd de zaak voor de offi cier nadat de speurhond tot driemaal toe v. B. als de dader had aangewe zen. „Het dier deed dat zonder aar zelen", aldus mr. Thijssen. Als bij komend bewijs voerde hij de voet sporen aan, die overeenkomen met de schoenmaat van de verdachte. „Het gevonden bloedspoor moet bo vendien van de verdachte zijn", con cludeerde mr. Thijssen, die er overi gens aan toevoegde: „Ofschoon dat niet meer is na te gaan." De officier van justitie meende ten slotte dat de doodslag zich als volgt Tevoren was een zestiental getui gen gehoord. Met de meesten van hen was de president, mr. Stemfoort, snel klaar. Hun verklaringen beves tigden wat in de rapporten was neer gelegd, al werd iets langer stilgestaan bij de gevonden bloedsporen, die men echter niet had kunnen analy seren als het bloed van de verdach te. Twee kinderen (een jongen en een meisje) uit de Heilaarstraat wa ren door het O.M. nog als getuigen opgeroepen omdat zij bloedsporen hadden aangetroffen op een plek, die niet eerder door de politie was ont dekt. En hoe wist je nou dat het bloed was vroeg de president. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Zaterdag 22 jBüvember om twee uur zal St.-Nieo- laas voet aar, wal zetten in Sas van Gent. De Sint, die met een boot aan de Oostkade aan zal leggen, zal zijn reis door Sas te paard vervolgen met muzikale begeleiding van de Vere nigde Vrienden. Op het gemeentehuis zal hij, vergezeld ran zijn tien zwar te pieten, verwelkomd worden door Ktfigemeester R. A. J. den Boer. (Van onze sportredacJ GRAAUW Wilfried DtjJ talentvolle Graauwse tafey heeft zich dit weekeinde ft j borg geplaatst voor de M het Nederlands jeugdkampjj Dumez, lid van St.-Aloysiusj de in zijn halve-finalepouli] eerste plaats. De finale zal gJ cember in Zwolle plaatsvmjj Maar mr. B. Drion, de verdediger, had voor deze uitlating' een geheel andere verklaring: het ging erom een medegevangene op stang te ja gen, die er bang voor was met een potentiële moordenaar op één kamer te moeten slapen en die door dit ge praat van verdachte op de kast werd gejaagd. Mr. Thijssen voerde aan dat de verdachte voor de bewuste nacht geen alibi had. Hij heeft, aldus de Het waren antwoorden, die de pre sident weinig houvast boden en de hele gang van zaken kreeg op den duur iets spookachtigs: officier zowel als verdediger zochten naar bewijs en tegenbewijs, maar moesten het beiderzijds te veel met hypothesen doen. Zo hechtte de officier van justitie grote waarde aan wat hij een „bui tengerechtelijke bekentenis" noemde, v. B. zou tijdens het voorarrest tegen een korunit op de slaapzaal na een verhoor gezegd hebben: „Die moord beken ik nooit, al hebben ze vinger afdrukken van me. Ik ben die vent tegengekomen en hij begon aan mijn lijf te friemelen. Ik werd toen kwaad en sloeg hem neer." Mr. Thijssen wilde niet aannemen dat deze woorden als grootspraak moesten worden beschouwd, te meer niet omdat op de riek geen enkele vingerafdruk gevonden was. Maar de verdachte nam aan dat er wèl vin gerafdrukken waren aangetroffen, v\vs\%vv\ssv\\\\v\s Op vrijdag 21 november hopen onze geliefde ouders en grootouders A. v. Isterdael (Van onze correspondent) A AXEL Mevrouw G. O. uit Ter- neuzen verleende bij het oprijden van de Siugelweg vanuit de Marijke- straat, met haar personenauto geen voorrang aan de personenauto be stuurd door G. P. den E. uit Axel, waarbij een botsing ontstond. Beide auto's werden beschadigd. Persoon lijk letsel deed zich niet voor. Wegens sterfgeval uit de hand te koopï 1968-1969 gebouwde voorzien van centrale verwarming en voftj inventaris en stoffering aan de Axelsestrt Terneuzen. Te bezichtigen zaterdag 22 november 1969 lil tot 12.00 uur en 2.00 tot 4.00 uur. Nadere inlichtingen ten kantore van Notaii Hoving te Terneuzen. Machinefabriek A. van der Linden N.V., Fruit- laan 20, Goes. Fabrikante van schuurmachines voor de hout bewerkingsindustrie vraagt een Machinefabriek A. van der Linden N.V., Fruit- laan 20, Goes. Fabrikante van schuurmachines voor de hout bewerkingsindustrie vraagt een: M. van Isterdael- Poppe hun gouden huwelijksfeest te vieren. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. voor het voormonteren van schakelaars en mon teren van motoren in machines- Sollicitaties te richten aan bovenstaand adres. voor het schoonmaken van fabriek en machines Werktijden12-19 uur. Sollicitaties te richten aan bovenstaand adres. Gelegenheidsadres: cafe de Kroon, Wilhelminastraat. Receptie van 4 tot 5 uur, Vlasstra. 19. St.-Jansteen, AMER"eno/\<Se. I VAN HOUTEN Algemene kennisgeving. Heden ging van ons heen FIETJE VAN NETTEN weduwe van Jac. van Leeuwen (Fa. Victor Consael) eerder weduwe van Johan Neef ges. van Pieler van Twist Namens wederzijdse familie: Zeist: S. cje Kolff-van Netten Australië: Ja. van Netten-Doeshurg C. Huisstede-van Netten Utrecht: C. van Leeuwen Alphen a. d. Rijn: Victor Muller-van Netten Neven en nichten. Breda, 15 november 1969. Heusdenhoutseweg 28. De begrafenis, waartoe u wordt uitgenodigd, zal plaats hebben op woensdag 19 november a.s. om 12.15 uur op de protestante begraafplaats Zuilen, Haagweg 334, Breda. Vertrek vanaf Bungalow „Victor", Heusden houtseweg 28 om 11.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in Oranje Hotel, Stationsplein, Breda. Hiermede vervullen wij de treurige plicht u kennis ts geven van het plotselinge overlijden, nog voorzien van de Genademiddelen van onze Moeder de H. Kerk, van onze inniggeliefde echtgeniVJt, vader, behuwd- en grootvader, broer en neef, mijnheer RICHARD AUGUST MARIE DE RFCKE echtgenoot van mevrouw Stefania Keerman geboren te Eede op 2 oktober 1893 en overleden te Oostburg op 15 november 1969. Familie de Rijcke Familie Keerman. Aardenburg, 15 november 1969. Weststraat 31. De plechtige uitvaartdienst, waarbij u be leefd wordt uitgenodigd zal plaatsvinden op woensdag 19 november a.s. om 10.30 uur in de parochiekerk van O. L. Vrouw Hemelvaart te Aardenburg. Rozenkrans dinsdagavond om 7 uur. DANK AAN ALLEN Op zaterdag 15 november 1969 ben ik van U heengegaan. Ik kon het niet opbrengen, van wie dan ook afscheid te nemen. Wens allen in hun verdere leven: Veel geluk, voorspoed en gezondheid. Wed. Jac. van Leeuwen-van Netten Bungalow „Victor", Heusdenhoutseweg 28, Breda. Tot onze diepe droefheid is heden plotseling overleden, na voorzien te zijn van de H.H. Sa cramenten der Zieken, onze inniggeliefde moe der, behuwdmoeder, grootmoeder, overgroot moeder, schoonmoeder, zuster en tante. mevr. HELENA CROMBEEN weduwe van Joseph Vercouteren in de leeftijd van 80 jaar. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uw godvruchtige gebeden aan. Kruisdorp: L. M. Mannaert-Vercouteren J. Mannaert kinderen en kleinkinderen Borgerhout (B.l: J. E. Vercouteren J. Vercouteren-Aerts kinderen en kleinkinderen Kruispolderhaven C. Th. Vercouteren kinderen en kleinkind Kloosterzande: A. J. Vercouteren M. L. Vercouteren-Sanchez kinderen en kleinkind Hulst: P. J. Vercouteren J. Vercouteren-Picavet en kinderen Fam. Vercouteren Fam. Crombeen Kloosterzande, 16 november 1969. Kruisdorpstraat 11. De plechtige uitvaartdienst, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op woens dag 19 november om 10 uur in de parochiekerk van de H. Martinus te Groenendijk. Rozenkransgebed op dinsdagavond 18 november om 7 uur in voornoemde kerk. De overledene ligt opgebaard in de rouwkapel van Huize St.-Antonius te Groenendijk. Bijeenkomst aldaar woensdag om 9.45 uur. Correspondentie-adres: Kruisdorpstraat 4. Zjj, die bij vergetelheid geen uitnodiging hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Bij deze geven wij kennis van het overlijden van onze gewaardeerde medewerkster en collega, mejuffrouw TH. I. M. BRUGGEMAN Hulst, 17 november 1969. Bestuur, directie en personeel van „De Biaauwe Hoeve". Gerenommeerd dienstverlenend bedrijf zoekt in het centrum van Breda FACTUUR die thuis in de gelegenheid is sol licitanten te ontvangen en inlich tingen te verstrekken omtrent de mogelijkheden van ons bedrijf. Vereisten: goede administratieve oplei ding en ervaring goede kontaktuele eigen schappen beschikking over goede ont- vangruimte, liefst parterre telefoon hele dagen beschikbaar. Voor het vervullen van deze in teressante werkzaamheden thuis komen bij voorkeur dames of he ren in aanmerking, die door per soonlijke omstandigheden geen betrekking buitenshuis kunnen aanvaarden (verzorging kinde ren, vervroegd pensioen, e.d.). Brieven met vermelding van opleiding en ervaring onder nr. 30658 aan bureau van dit blad. Alle advertentie-opdrachten worden uitge voerd overeenkomstig de Regelen van het Advertentiewezen, gedeponeerd ter Griffie van de Arrondissementsrechtbanken en bii de Kamers van Koophandel in Nederland. twee stukjesi

de Stem | 1969 | | pagina 4