NGT BIJ briek uitgevallen Bevelandse voorraden opgeslagen in Terneuzen ,Verontrusten Oostburg staken activiteiten Door overvloedige fruit oogst Westdorpe Kapellebrug Wel beweging in Groede Dansavonden voor Sint-Nicolaasfeest in Westdorpe St.-Jansteen Wat en waar VANDAAG MORGEN Tentoonstellingen Visclub De Vogel uit Kloosterzande hield zeeliengelwedstrijd DE STEM VAN VRIJDAG 14 NOVEMBER 1969 5 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Door overver hitting van een aantal leidingen is de zoetwaterfabriek in de Nieuw-Neuzenpolder bij Terneu- zen buiten werking gesteld. De schade wordt hersteld door de maatschappij de Schelde. De in- dustriewatervoorzienin Z.-Vlaan- deren, die de afneemster is van het zoetwater, moet noodgedwon gen een beroep doen op haar re servoirs in de Braakman Dagelijks gebruikt de IWZV der tigduizend kubieke meter zoetwater. Verwacht wordt dat de stagnatie in de zoetwaterfabriek eind van deze maand opgeheven zal zijn. Over de oorzaak van de stopzetting van de waterfabricage wilde men hij de zoetwaterfabriek, waarvan de PZEM eigenares is alleen kwijt, dat er een storing aan de ketel was geweest. Daardoor waren enkele pijpen over verhit geraakt en opengebarsten. Drs. J. K. de Jong, adjunct-direc teur van de PZEM, zei dat de fa- brieksstagnatie verder geen moeilijk heden tot gevolg heeft gehad. „De schade is moeilijk te schatten. Dit is een garantiekwestie", aldus drs. De Jong, die het vertrouwen uitsprak, dat de waterfabriek eind van deze maand weer zal draaien. Ir. P. Stoter, directeur van de Wa terleiding Maatschappij Zeeuwsch- Viaanderen en de industriewater voorziening, gaf als commentaar „ik hoop dat de storing spoedig ver holpen is, al was het alleen maar om dat het ons, die al het zoetwater van de fabriek opkoopt, geld kost. Tot dusver hebben voldoende reserve aan zoetwater kunnen vormen, zodat we het uitvallen van de zoetwaterfa briek hebben kunn enopvangen. Daarvoor hebben we een beroep moeten doen op onze spaarbekkens in de Braakman. Per dag hebben we zo'n dertigduizend kubieke meter zoetwater voor industriële doelein den nodig. Dulvententoonstelling De jaai- lijkse prijstentoonstelling van de duivenmaatschappij De Volhar ding wordt gehouden op zaterdag 6 en zondag 7 december. De tentoon gestelde duiven kunnen worden be zichtigd in café Sport, bij A. Jonk- heijm. Kaarten Aan de kaartwedstrijd om wild in het café bij Ed. Thuije, werd door 36 kaarters deelgenomen. De uitslag was als volgt: le prijs: Em. Verhaegen te St.-Jan- steen en H. de Cock te Clinge; 2e prijs: Ph. Vonck te Kapellebrug en J. Boussen te St.-Jansteen; 3e prijs: Fr. Herrewegh te Kapellebrug en L. de Vos te Clinge; 4e prijs: Ed. Ott- jes te Sint-Jansteen en J. Gijssels te Sint-Jansteen. (Van onze correspondent) OOSTBURG Het comité van verontruste burgers in Oostburg heeft besloten alle activiteiten te staken en geen verdere pogingen te ondernemen om een eind te maken aan het, zoals zy het in een scherp gestelde brief aan het college van b. en w. van Oostburg zeiden, „wanbeleid" waaraan het gemeentebestuur zich schuldig zou maken. „Oorspronkelijk lag het in de be doeling, dat woensdag op grote schaal pamfletten in Oostburg en omringende gemeenten zouden wor den verspreid om uiting te geven aan de ongerustheid omtrent een aantal bestuurszaken in Oostburg. Door het uitblijven van medewer king van mensen die hun sympa thie voor deze actie hadden betuigd, zagen de „verontrusten" zich ge noodzaakt het comité te ontbinden en ook de verspreiding van de pam fletten af te gelasten. Een afspraak met Oostbu-rgs wethouder, de heer A. P. Modde, moest eveneens wor den afgebeld. De heer Modde: „Ik had een af spraak met de jongens gemaakt, omdat ik hun standpunt en argu menten wel eens uit eigen mond had willen vernemen. Ergens vind ik het wel jammer, dat het er niet van is gekomen, omdat ik altijd voor de meningen en gedachten van anderen open sta. Of ik had ver wacht dat deze actie zo abrupt zou eindigen? Ach, ik weet het eigenlijk niet. Ik wilde eerst maar eens de kat uit de boom kijken". Deze actie is dus even plotseling verdwenen als zij in het leven werd geroepen, zonder ook maar enig resultaat te hebben opgeleverd, want zoals be kend heeft het Oostburgse gemeen tebestuur zo goed als geen aanstoot genomen aan de door het actieco mité verzonden brief. Daniel van der Hooft, een van de leden van het comité, zei bijzonder teleurgesteld te zijn dat de mensen die hun mede werking hadden toegezegd, het zon der meer hebben laten afweten. „Volgens mij zijn de mensen bang in het openbaar voor hun mening uit te komen". De sympathisanten die wel door wilden gaan met de ac tie tegen het Oostburgse gemeente bestuur zijn echter bijzonder laat op de hoogte gesteld van het besluit enkele scholieren uit Oostburg heb ben woensdag vergeefs zitten wach ten op de hun toegezegde pamflet ten Daniel van der Hooft, sedert be gin september bestuurslid van de in opspraak gekomen jongerensoos Ni hil in Groede, voegde er aan toe dat men met de actie in Groede wel zal doorgaan. Donderdagmor gen hebben de soosleden een brief naar G.S. verzonden, waarin zij zich beklagen over het verbod van de heer J. C. Everaars, burgemees ter van Groede, om de Maagden huisfilm en de Canadese documen taire „De verscheurde stilte" te vertonen. Bovendien achten de leden zich belemmerd in hun streven om hun activiteiten uit te breiden, daar zij van het gemeentebestuur slechts een dansvergunning en een vergun ning om plaatjes te draaien hebben verkregen. „Iedere vorm van crea tiviteit in de sociëteit wordt door het college van b. en w. tegenge werkt, omdat het zelf maken van muziek, het brengen van voordrach ten en het vertonen van films door een politieverordening wordt verbo den en wij van burgemeester Eve raars hiervan geen ontheffing krij gen. Door het vertonen van „De verscheurde stilte", een film over het contrast tussen twee genera ties, hebben wij een begin willen maken met de verbetering van de immage van de jeugdsoeiëteit, want dat was eerlijk gezegd wel nu- dig. Daarom is er ook per septem ber een geheel nieuw bestuur ge vormd", aldus de heer Van der Hooft (Van onze correspondent) WESTDORPE Zoals ieder jaar organiseert het plaatselijk feestco mité, in samenwerking met het on derwijzend personeel, het Sinter klaasfeest voor de schoolkinderen. Naast de gebruikelijke collecte zal het feestcomité, om de nodige gel den voor dit kinderfeest te bestrij den, twee dansavonden houden in de zaal van Het oudt Raedhuys, waar op 29 en 30 november een draaiorgel zal spelen. VVild-kaarting Zondag wordt in café De Kroon een prijskaarting ge houden. De prijzen bestaan hoofdza kelijk uit zware tamme konijnen. (ADVERTENTIE) Chrysanten! Zeeën van klenr. Te zien en voordelig te koop fg. bij iedere bloemenwinkel, kar en kraam. Neem ze mee. Want we hebben ze nodig in dit wat kale seizoen. Neem vaker een bloemetje mee! Films GOES Grand 19.30 uur Gejaagd door de wind 14 jaar MIDDELBURG Schouwburg 20.30 uur: Jeugd en Muziek. Filmliga: „Le weekend" VLISSINGEN Alhambra 20 uur Bullitt 14 jaar ZIERIKZEE Aula Rijksscholengem. Prof. Zee man 20 uur Filmkrirag „Ziéjook" met „II Posto" (Het baantje). Voor films: „Big City Blues" en „Zoo" Toneel Muziek - Dans GOES De Prins van Oranje 10.30 en 14 uur ZVU „Falstaff Proloog" door toneelgroep Proloog voor het voort gezet onderwijs KORTGENE Stadswijnkelder 20 uur NUTN-ca- baret Rients Gratama met „Vin gertjes in de pap" TERNEUZEN Zuidla: d-theater 20 uur Er zit een haar in mijn soep WATERLANDKERKJE Ned. herv. kerk 20 uur Concert door het Klarinetkwartet van Bel gië in het kader van het Belgisch- Nederlands Cultureel Akkoord ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 20 uur Bruegelkermis Arenbergschouwburg 20.15 uur Toon Hermans met zijn one man show Schietingen CLINGE J. de Vilder 19.30 uur St.-Cecilia Diversen MIDDELBURG De Schakel 20 uur N. G. Lezing door dr. D. Hillenius over „Eilan den en het ontstaan van nieuwe soorten. City 19.30 uur Uitvoering Juliana ST.-JANSTEEN Verenigingsgebouw 19.30 uur Prinsenbal Films GOES Grand 20 uur Gejaaigd door de wind 14 jaar MIDDELBURG City 20 uur Grand prix 14 jaar OOSTBURG Ledel 20 uur 100 geweren 18 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur IngeJa ik wil 18 jaar VLISSINGEN Alhambra 19 en 21 uur Bullitt 14 jaar (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De oogst aan appelen en peren in Zeeland is dit jaar zo overvloedig geweest dat de veilingen in Kapelle en Goes hun koelvoorraden gedeel telijk in het koelhuis van de vei ling Zeeuwsch-Vlaanderen in Ter- neuzen hebben moeten opslaan Dit beroep op de Terneuzense veiling is tot dusver nog niet voor gekomen. Van de Goese fruit veiling bevindt zich thans 500 ton en van die in Kapelle 1300 ton in de reusachtige koelcellen van het Terneuzense veilingcomplex. Voor de heer A. Blommerde, plaats vervangend directeur van de Coöpe ratieve Vruchten-veiling Zeeuwsch- Vlaanderen, betekenen de Goese en Kapelse voorraden een welkome vul ling van zijn l eschikbare opslag ruimte. Met zijn capaciteit van 11-000 ton verdeeld over 23 koelcellen, is het Terneuzense koelhuis het grootste van ons land en misschien wel ook het grootste in West-Europa. Op het ogenblik is in het koelhuis 8500 ton fruit opgeslagen. De moeilijkhe den waarmee de Nederlandse fruit kwekers te kampen hebben zijn ge noegzaam bekend. In het algemeen kan men zeggen dat de prijzen die de kwekers voor hun product krijgen beneden de kostprijs liggen. Vooral de concurrentie van Frankrijk, waar de staat de fruitteelt zwaar subsi dieert, ligt de Nederlandse kwekers zwaar op de maag. De aanvoer van appels, vooral van de Cox Orange en Golden Delicious, is in Zeeuwsch-Vlaanderen aanmer kelijk groter dan vorig jaar. In te genstelling tot die van de peren, die lagere aanvoercijfers haalden dan in 1968. Als directeur van een veiling die strëeft naar een zo optimaal moge lijke bezetting van het koelhuis gaat de heer Blommerde aan het hart dat er nog altijd vrij veel fruitkwe kers zijn die, zoals dat heet op het hout verkopen. Dit wil zeggen dat zij hun hele boomgaard tevoren en bui ten de veiling om aan opkopers van de hand doen. Voor buitenstaanders lijkt het een vreemde gang van za ken dat leden van een coöperatieve veilingvereniging op die manier hun e}Srn ver|kooporganisatie passeren, althans geen gebruik maken van Hoog staan de kisten met fruit in de moderne koelcellen van de Terneuzense veiling opgestapeld om er te wachten tot het gun stige tijdstip dat ze aan de man gebracht kunnen worden, de veiling waarvan ze geacht wor den die zo goed mogelijk in stand te moeten houden. Toneel Muziek - Dans AXEL Ger. Kerk 20 uur „De Messias" van Handel door de Ver. „Asaf" i.s.m. het orkest van de stedelijke muziekschool uit St- Niklaas. GOES De Prins van Oranje 10.30 uur „Falstaff Proloog" door toneel groep Proloog. Jeugdvoorstelling voor het voortgezet onderwijs. MIDDELBURG Concertzaal 20 uur Concert Middelburgs Mannenkoor o.l.v. Daniël Manneke. Berna Kou semaker, sopraan; Leden van het Rotterdams Philharmonisch orkest ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 20 uur De verkochte bruid Arenbergschouwburg 20.15 uur Toon Hermans met zijn one man- show Kon. Ned. Schouwburg 20 uur De Spaanse Brabander Schietingen CLINGE St.-Cecilia bij J. de Vilder 15 uur HENGSTDIJK P. de Waal 15 uur HULST P. Leeraert-Nijs 14.30 uur Diversen BOSCHKAPELLE Parochiehuis: Bal HULST Koning van Engeland 20.30 uur Prinsenbal VLISSINGEN Zeevaartschool (Sporthal) 15 uur Volksdamsbal van dansgroep „Vlis- siragen" IJZENDIJKE Café de Lozanne 20 uur J ongerensooiëteit ZUIDDORPE Patronaat 14.30 uur Jeugdfilm 20 uur Dansen Opg voor deze rubriek tel. 01180- 7438 of Postbus 116 in Middelburg HULST Kunsthandel v. Geyt Expositie Maxi-Mini-Kunst van Nederlandse en Belgische schilders (t.m. 31 dec.) MIDDELBURG Vleeshal stadhuis Expositie „25 jaar Zeelar.d" (t.m. 16 nov.) OOSTBURG Antiekhal Markt 15: Expositie Jan Bruens en Den Bonte (t.m. 30 nov.) VLISSINGEN Stedelijk Museum Expositie „Vlis- singen in de jaren 1940-1944" (t.m. 30 nov.) 's Zondags gesloten WESTDORPE Galerie Troutzaerte Expositie schil derijen Roel Frankot (t.m. 12 dec.) KLOOSTERZANDE Ondanks het slechte weer en de harde wind waren toch nog 52 vissers opgeko men, om aan de achtste en laatste clubwedstrijd van de zeehengelclub De Vogel deel te nemen. De vangst was zeer matig. De beschikbaar gestelde prijzen werden gewonnen door: le prijs R. Smit uit Sluiskil. 3 vissen, 446 pun ten; 2 A. Clippeiaar uit Lams waar de, 4 vissen, 330 prat.; 3 Arra. Man- naert uit Ossenisse, 5 vissen, 303 pnt; 4 R. van Waes uit Sluiskil, 10 vissen, 292 pnt; 5 mevrouw De Waal uit Kloosterzande, 5 vissen, 281 pnt; 6 P Seijnesael uit Kloosterzande. 3 vissen, 277 pnt; 7 J. Maqua "uil Burcht (B), 4 vissen, 240 pnt; 8 G, Dekkers uit Ossendrecht, 9 vissen, 219 pnt; 9 P. Verhelst uit Clinge. 8 vissen, 196 pnt; 10 P van VooreU uit Ossenisse, 3 vissen, 188 pnt. De traditionele troostprijs, een pijp, werd gewonnen door P. de Waal uit Kloosterzande. Na deze laatste wedstrijd werd de eindstand opgemaakt, hetgeen de volgende uit slag opleverde: Algemeen kampi oen: H. Jonkheym uit Kloosterzan de, 38 vissen, 2741 pnt; 2 L. de Zut- ter uit Terneuzen. 105 vissen, 2318 pnt; 3 J. Maqua uit Burcht (B), 50 vissen, 2234 pnt; 4 G. Dekkers uit Ossendrecht, 66 vissen, 2090 pnt; 5 C. de Bruin uit Hulst 26 vissen, 1722 pnt; 6 R. van Waes uit Sluis kil, 76 vissen, 1580 pnt; 7 C. Lernout uit Kloosterzande, 44 vissen, 1330 punten. Bij de dames werd het kampioen- schap behaald door mevrouw Van Deursen uit Kloosterzande met 24 vissen en 1468 punten. Bij de jeugdleden werd kampioen B. Durinck uit Walsoorden met 21 vissen, 1057 punten. Reserve-kampi oen: F. de Kort uit Ossenisse mei' 30 vissen, 795 punten.

de Stem | 1969 | | pagina 5