Korfbaladministrateur Kranendonk Contactman tussen clubs en de afdeling 1.790.- Dongen moeilijke rivaal Walcheren „VEEL FACTOREN IN EEN DERBY" JOB NIET TJLL-TIME «unHRRors HVV. 24-secretuns Reyns: Zondag feest bij HVV Steen want die smaakt nu eenmaal anders dan andere Hoofdplaat verloor I WILHELM1NADORP De afdeling Zuid-West van de Koninklijke [Nederlandse Korfbalbond (KNKB), die de rayons Zeeland, Dor drecht - West-Brabant en Goeree-Overflakkee omvat, heeft sinds 1 november een administrateur in dienst De heer P. W. A. Kranendonk, woonachtig in Wilhelminadorp. De heer Kranendonk, die van beroep waarnemend gemeentesecretaris van Kattendijke is, heeft nooit een grote belangstelling voor korfbal gehad. Hij geeft dan ook volmondig toe, dat hij van het spel op zich slechts globaal op de hoogte is. „Ik weet eigenlijk alleen dat er aan weerskanten van het speelveld een korf staat zonder bodem, waardoor men een bal moet deponeren om een punt te scoren. De spelregels ken ik beslist niet op mijn duimpje, al ben ik dan secretaris van de plaatselijke sportvereniging „Olym- pia", waar behalve volleybal en tafeltennis ook korfbal wordt be oefend. PHIUP5 Lxelse judoka s laar Zutphen Middelburg wel rijk, maar toch nog arm Tafeltennis BOEIEND DUEL IN GRAAUW Weer of geen weer? 23 DE STEM VAN VRIJDAG 14 NOVEMBER 1969 ijn. se. iet zoveel D gulden? sot 304 vanaf t dealer 7 - 22 uur 10 - 22 uur iderd zijn, ook i (Van onze medewerker) schuifdakf 200.- tel. 01649-4775 -36328 Hoewel de helft van onze 160 le- ;ii korfbal speelt, heeft het me altijd ,an ambitie ontbroken om naar een ;orfbalwedstrijd te gaan kijken. Toch >ek het me wel iets om te rea- ;eren op 'n advertentie die in augus- ius in het Bondsorgaan van de K.N.- B. verscheen. Men zocht een ad- linlstrateur, die de ongetwijfeld are taak zou kunnen ontlasten vai. bestuursleden en competitielel- [ers. Een vrij behoorlijke honorering rerd In het vooruitzicht gesteld. Kijk dat ligt me nu wel, administratieve Igheden. Je behoeft, dacht ik :h geen expert te zijn wat het korf- Jspel betreft om de taak die ik op jjn schouders heb genomen naar ihoren te kunnen vervullen. Het wordt overigens geen full-tt- ie job, maar ik denk toch wel dal •et 20 tot 2b uur per week aan tijd 'aat kosten. Een hele kluif bijvoor leeld zal ik hebben aan het zoge naamde mededelingenblad, verder aan het verwerken van de competitie- Regevens, terwijl ik ook alle verga- Keringen van de afdeling zal moeten feijwonen en deze zal moeten notule- "ren. pj He afdeling Zuid-West heeft zo'n 4.000 leden verdeeld over 39 vereni gingen. Het rayon Doidrecht - West - Bra bant telt 19 verenigingen, Goeree- jOverflakkee slechts 3 en het rayon Zeeland heeft 17 clubs. Er wordt mo menteel zo mij is meegedeeld flink itrokken aan de 12 verenigingen uil ihouwen die nog niet bij ons zijn (aangesloten. Alleen de Zierikzeese steniging „AU Ready" doet mee pn onze competities. Men hoopt ook dat alle bij de iristelijke Korfbalbond aangesloten verenigingen uit het district Dor drecht - West - Brabant, zich bij ons zullen aansluiten voordat het volgend seizoen (ongeveer in september! be gint. Dit zou dan met zich meebren gen dat het ledental met 1600 stijgt en dat ligt het wel in de lijn der ver wachtingen dat er naast mij een twee de administratieve kracht zal wor den aangetrokken". De heer Kranendonk (45) ziet zijn veelomvattende taak met een ge rust hard tegemoet. „Kijk, nu de her indeling van de gemeente op Zuid- Beveland een feit is geworden krijg ik zeer waarschijnlijk na l januari veel vrije tijd. Dat ik op wachtgeld zal worden gesteld zit er wel een beetje in en misschien wordt het dan wel zo dat ik blij ben om die vrije tijd toch nuttig te besteden. Ik ben al druk bezig om me te bezin nen op mijn nieuwe taak. Een goed functionerend kaartsysteem is bij- het afdelingsbestuur het ik al con tact gehad. Een gelukkige bijkomstig heid is dacht ik voor mij dat onze afdelingssecretaris de heer Ruisaard uit Wolphaartsdijk een goede beken de van mij is", zegt de heer Kranen donk Wat ziet hij als voornaamste taak? „Ais administrateur van de afdeling Zuid-West van deK.N.K.B. moet men mij vooral zien als ver bindingsman tussen bestuur en ver enigingen". (Van onze medewerker) BREDA Omdat aanstaande zon dag de zaalhandbalinterland dames West Duitsland - Nederland plaats vindt is er voor de hoofdklas dames maar een gedeeltelijk programma samengesteld. Voor de heren hoofd klas, overgangsklas, districts- en af delingsklas is er een volledig pro gramma. In de districtsklas heren vindt de ontmoeting plaats tussen Dongen en Walcheren (Vlissingen). Walcheren beschikt over goede individuele spe- ADVERTENTIE) HOOFDPIJN *om*s 'hilips te Breda he apparatuur op het jommunicatiesystemen, enketens, >aratuur van bedrijfs- onderwijssystemen Ismede het auto- /an kleine systemen uit ewerker die zich door ging geïnspireerd en rd weet, stellen wij een /erkkring in het voor litstekende promotie- (Van onze medewerker) 'HULST De derby HVV '24 en Keen wordt een wedstrijd met een eigen cachet, dit in verband met het feit dat de Blauwgelen uit Hulst hun 15-jarig bestaan vieren. Vooral de jeugd van Hulst zal pro- -toeren haar stempel op deze wedstrijd te drukken, want HVV '24 wil kost wat kost deze wedstrijd in haar voor- BJeel beslissen. Alle pupillen en junio- 7eij ZÜ" in hun eigen clubblaadje, dat Tekelijks verschijnt, opgeroepen om Jpndag om kwart voor twee aan het Skin-patronaat aanwezig te willen WD. Getooid met vaandels en span ne ken wordt de jeugd, vergezeld Boor de stedelijke harmonie, na een jfip door de stad naar het gemeente- hjk sportpark begeleid, en daar zal Tpt woord aan de jeugd zijn. Voor de fierste elftalspelers en de vele leden v.an HVV '24 wordt 's avonds in het blokaal bij P. de Bruyn een grote feestavond gehouden. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN In de derde kjas D staat voor zondag de Oost- Zeeuwsch-Vlaamse derby HVV '24 - Steen op het programma. Het treilen, dat in Hulst en St.-Jansteen met veel spanning tegemoet wordt gezien. Im mers, in voorgaande jaren was de derby tussen de „buurclubs" altijd vol emoties en verrassingen. HVV -se cretaris Reyns is er zich van bewust dat het zondag een zeer moeilijke wedstrijd gaat worden voor de Hul stemaren die de leiding hebben in de derde klas D. Reyns: „Steen zal dan mischien kwalitatief iets minder zijn dan wij, maar moeilijk zal het worden. Het blijft een derby, en bij zulke wed strijden spelen zoeveel andere fac toren mee, dan bij een gewone com petitiewedstrijd. Maar toch noud ik het op een kleine overwinning voor ons. Ook al omdat wij kunnen pro fiteren van het terreinvoordeel". De heer Reyns is er van overtuigd dat het een sportieve wedstrijd wordt „Laatst is er bij een jumorenwed- strijd tussen HVV en Steen wat fout gelopen, maar we hebben de man die er de oorzaak van was, direct ge schorst", aldus de HVV-secretaris. „De verhouding tussen spelers en be stuur van HVV en Steen is op het het ogenblik vrij goed. Maar rivali teit blijft er natuurlijk altijd bestaan. Al is dat vergeleken met vroeger ja ren ook meer en meer aan het ver vagen." itellenden verzoeken wü 'of telefonisch contact te nemen voor he een afspraak, waarbU 5t hem kunnen inga details. Ons adre^ eg 10, Breda. Telefoon 55, toestel 217 (Van onze sportredactie) hoofdplaat de voetbalver- Yfi|niging Hoofdplaat heeft gisteravond öe verlichting van het hoofdveld in ^■pbruik genomen. De club deed da. een wedstrijd tegen Breskens e uitslag was 12, nadat de rus ^gegaan werd met 0—0. Na aflooj v&n het treffen was er een gezelli. samenzijn met b. en w. in café D\ fjjpendschap te Hoofdplaat. ri Van onze sportredactie AXEL De Axelse judoka's Ton Sijs, Bram van de Wegen en K., 'k zullen zondag in Zutphen duel len aan de Nederlandse jeugo K „"kampioenschappen. Sijs werd, zoals bekend, twee we- *en geleden kampioen van Zuid-Ne- Kwj' De beide an 1 judoka's «mdigden in het toern in Tilburg tweede in hun klasse. Steen-voorzitter Pleunis: „Het is een derby, dus je weet rooit wat er kan gebeuren". Het blijft nog de vraag of HVV zondag kan beschikken over kanihaif Van Bunder, die afgelopen zondag bij Zeeland Sport geblesseerd raakte aan zijn voet. Reyns: „Van Bunder is de ze week naar dokter van Steenber gen geweest in Antwerpen. Die heeft hem geholpen, maar ik vermoed niet dat hij zondag al kan spelen. In ieder geval wordt dat vandaag nog eens goed bekeken". Denkt HVV-secretaris Iteyns aan' een kleine overwinning; Steen-voor- iitter Pleunis wil slechts kwijt dat hij een spannende wedstrijd ver wacht. Op de vraag of hij kansen zag voor zijn topformatie antwoordde hij: „Het is een derby, dus je weet nooit wat er kan gebeuren'Steen komt trouwens nogal gehavend aan de „start". Pleunis: „Paulus en Mangnus zijn gelukkig hersteld van hun bles sures, maar we kunen nog steeds niet beschikken over Van de Brande, Sturm en Bogaart. Dus we moeten een beetje roeien met d» riemen die we hebben". HVV's grootste concurrent voor de Koppositie is in de dei de klas D MOC '17, dat zondag Breskens op be- .oek krijgt. Breskens-secretaris van Heek: „Ik verwacht nooit ,et3 van een wedstrijd. Voetbal is zo'n rare bezigheid, dat je haast geen voorspel ling kunt doen". Breskens heeft zon dag nog niet de beschikking over De Nooyer en Notebaart, twee belang rijke pionnen in het eerste elftal. Van Heek: „De Nooyer is onze spel verdeler, maar kampt met een bles sure. Notebaart fungeert als laatste man in onze defensie, maar moet door een schorsing langs de kant blijven". Toch leeft er bij Breskens een sprankje hoop. Van Heek: „Het gekke is dat wij tegen laaggeklas seerde ploegen altijd onze slechtste wedstrijden spelen en tegen clubs die boven aan de ranglijst staan onze beste. Dus misschien kunnen we HVV helpen In de eerste klas E krijgt Middel burg zondag de gelegenhe d eens wat meer afstand te nemen van de geva renzone. De formatie van trainer Piet Lindenberg reist naar TOP, dat tot nu toe twee punten minder heeft ver gaard en op, de een na laatste plaats bivakkeert. Mochten de Zeeuwen er tri slagen te winnen - en dat zit er dik in dan ontstaat er een veilige ruimte tot de degradauepiaatsen. Misschien kan Middelburg dar. weei zijn oude, grote hoogte halen. Omdat het dan onder minder druk speelt Moeilijker, wordt het voor Vlissin gen, dat aan de Westerschelde kop loper Sparta '25 ontvangt. De pupil len van de Smit hebben eclv ei al va ker bewezen dat zij niet bevreesd zijn voor gerenommeerde tegenstanders. Een gelijk spel is dus een haalbare zaak. Terneuzen zal in de tweede klas B M Korfbaladministrateur Kranendonk: Men moet mij zien als een verbin dingsman, tussen bestuur en verenigingen. Van spelregels heb ik geen ver. stand". (Van onze medewerker) TERNEUZEN Wie afgelopen zondag de wedstrijd Middelburg- Vlissingen bezocht (er waren nau welijks 3500 bezoekers) zal zich bij het binnenkomen hebben verbaasd over de entree. De twee kleine groene hokjes, waar in de toegangsbewijzen werden ver kocht, zijn vervangen door een mooie en duur aandoende rij loketten onder een overkapping en dat is een hele verbetering. Zelfs het parkeerpro bleem is ter hand genomen en door het wegkappen van een partij bomen is een ruime weliswaar nog onbe strate en zondag als gevolg van de veelvuldige regen blubberige, par keerruimte geschapen. Volgens in siders, mits goed geparkeerd, met een ruimte voor ongeveer 200 auto's. Dit alles neemt niet weg, dat het bestuur van de zondaglandskampioe- nen toch nog iets mist, wat vereni gingen als bijvoorbeeld Vlissingen, Zeeland Sport en BCS wel hebben: een clubgebouw. Voorzitter Simonse van de hoofdstedelijke vereniging moet officials (de wedstrijd Middel- burg-Vlissingen werd onder nieer ook bezocht door burgemeestei Roe mers van Vlissingen en oud-burge meester Drijber van Middelburg!)), pers en vertegenwoordigers van de bezoekende club, tijdens de rust en na afloop van de wedsi.ri.iden ontvan gen in een tot koffiekamer omge bouwde kleedkamer. Men komt er niets te kort maar het Middelburg- bestuur schaamt zich voor deze ont vangst een weinig en vindt ze niet ideaal. Evenals de club in de scha duw van Middelburg, Zeelandia die uitkomt in de eerste klas van het zondagafdelingsvoetbal en die achter het hoofdveld (100 meter lopen vanaf het veld) een fraai clubgebouw be zit heeft het „rijke" Middelburg daar ook behoefte aan. (ADVERTENTIE) Iers. Zij moeten het echter opnemen tegen een snelle en technisch goed spelende ploeg. Mathias Sieben. trainer van Don gen, is een tegenstander van hard spel. Dongen is dan ook een tech nisch team, dat voor Walcheren een moeilijke tegenstander is. Bij de dames in de distrietsklas gaat het Bredase SOA in Tilburg de strijd aan tegen Were Di. De secre taris-penningmeester van SOA, Har- rij Leijten hoopt op een overwinning, maar ziet in Were Di een grote ri vaal. De Tilburgse ploeg heeft het voordeel dat ze ook speelt in de veld- handbalcompetitie zevenhandbal. De laatste weken heeft Huub van Kfiu" len, trainer van SOA, zijn ploeg flink onder handen genomen voor de zaal handbalcompetitie en hoopt daarme de de achterstand te nivelleren. Verder ontvangen in de districts klas de dames van Olympus in Vlis singen het Tilburgse Volt. Olympus, dat tot de middenmoot behoort, kan zondag zijn postie verbeteren en zal daar vermoedelijk wel in slagen. Ook de heren van het Goese GSC mogen op winst rekenen tegen het Tilburgse Volt. (Van onze medewerker) MIDDELBURG Een boeiend duel in de tafeltenniscompetitie wacht St.-Aloysius I ongetwijfeld za terdag a.s. in de thuiswedstrijd tegen het Bredase Belcrum 2 dat momen teel de tweede plaats achter de Zeeu wen bezet. Een gelijk spel zal reeds voldoende zijn om St.-Aloysius 1 te verzekeren van deelname aan de promotiecom petitie die in januari a.s. van start, gaat. maar een royale zege ligt zelfs wel in de lijn der verwachtingen. De Bredanaars zullen echter alles ge ven om een punt te veroveren, daar hun naaste belagers VOZ en Irene 3 heide zullen zegevieren. In de eerste klas zijn alle ogen ge richt op de topper MZ 1 tegen St.- Aloysius 2, waarvan de uitslag van groot belang zal zijn voor het verdere verloop der competitie. Een gelijk spel betekent voor de Zeeuwsch-Vla- mingen reeds winst. Onzeker is de uitslag van ONA l-Wilno 1. De Oost burgers, die momenteel verrassend goed voor de dag komen, worden de beste winstkansen toebedacht St.- Aloysius 3 moet beiden winstpunten kunnen veroveren bij Pzem 1. Even belangrijk is het treffen tus sen de ongeslagen leiders in de twee de klas St.-Aloysius 4 en Haring man 2 waarbij de Graauwenaren het thuisvoordeel hebben. zondag moeten winnen van RKTVV wil het de race met VCW en hetzelf de RKTVV volhouden. Winst geeft de Zeeuwsch-Vlamingen enorme perspectieven voor het verdere ver loop van de competitie. In de eerste plaats wordt RKTW dan op twee punten achterstand gezet. En ten tweede is de kans groot dat koploper VCW punten gaat verspelen in het treffen met SC Gastel van zondag. Axel, dat nu langzamerhand eens moet gaan beginnen aan een felle tussensprint, krijgt Rood Wit W als gastheer. Geen gemakkelijke tegen stander maar een punt moet veilig gesteld kunnen worden. In de vierde klas H tenslotte springt de ontmoeting Biervliet-RCS, nummer twee en drie op de ranglijst, naar voren. Beide clubs zullen fel op winst spelen, gezien het feit dat kop loper Sluiskl het net al te zwaar zal krijgen tegen Corn. Boys. Biervliet- secretaris Lijbaart: „We hebben het geluk dat we thuis nogal sterk spelen. Maar ik verwacht toch een gelijkop- gaande wedstrijd, waarin de geluks factor de doorslag zal moeten geven". Biervliet kan zondag nog niet be schikken over kanthalf F. Lijbaart die gebleseerd is. Zijn vervanger wordt vandaag aangewezen. De wedstrijd Zeeland Sport 3-Wal- cheren 2, afgelopen zondag gespeeld in de reserve eerste klas van het zondagafdelingvoetbal, is bij de stand 1-1 gestaaktwegens regen! Ja, inderdaad, wegens regen. Scheidsrechter L. Koster uit Vlissin gen had de eerste vijfenveertig minu ten afgefloten met de stand 1-1. Tijdens die eerste delft was het gaan regenen. Tijdens de rust besloot hij dat verder spelen onverantwoord was. Zowel de spelers van Zeeland Sport, als die van Walcheren, waren hoogst verbaasd en deden dan ook al le moeite de scheidsrechter van ge dachten te doen veranderen. Hem werd zelfs een droog shirt van een afwijkende kleur aangeboden, maar hijI Weef onwrikbaar: ik staak. vVaar- schijnlijk liet hij de weersomstandig heden - ten onrechte - prevaleren boven de terreinomstandigheden Het terrein was namelijk nog 'uit stekend bespeelbaar, of was er mis- schien op dat veld meer regen ge- vallen dan bijvoorbeeld op het veld daarnaast? Te zelfder tijd namelijk 1Kwed*trijd Zeeland uitgespeêiil 3 Wel V°Uedl" mijn volgende pakje is weer I

de Stem | 1969 | | pagina 23