dankbare patiënten in ziekenhuis sluiskil Actie hoornvliesdonors van loods H. Wijnja slaat in Dampo Jongerencafé in Terneuzen als ontmoetingsplaats Herindeling Z.-Vlaanderen IMAGECLUB WERKT AAN BETERE POP ARE STRIJfj OR LUCTOE Reddingboot bracht ogen door de dichte mist Terneuzen MORGEN Tussen hoop en vrees Sluiskil...?' Tentoonstellinqen Vogelwaarde Oosfburg Axel Sluiskil Bakens verzet Commercieel Smaakverandering Raad Hoek vergadert Besprekingen WY en PTT verlopen redelijk Filmliga Terneuzen met le weekend 315); Terhole 1 De jch S-0 (15—12, 15—6, lg^- DE STEM VAN WOENSDAG 12 NOVEMBER 1969 :e klas: Sluiskil i-3, 15-2, 15-11); Zall choondijke 30 (157 ,,l 1) Terhole_3 -IJVC 3' O 15-4, 15—5); IJVC 2 Hn„TI 5—13, 5—15, 15—12, De Kikkers 2 - OVC 2 1 15—13, 15—5). n-.T4! Irts 2 - Terhole 3 l (5, 4—15); De Kikkers - oÏJ VEUZEN ln de eerste fel, Zeeuwse korfbalcompetii, uictor op oezoek bij Togo een lastige opgave voor j, zenaren. Bovendien zijn i aren verplicht te winnen, J niet helemaal de aansluit». top verliezen. Toch zien vil: een kleine overwinning beiij.' I ontvangt Swift III en tj,i| femakkelijk. Stormvogels feot tir in, maar voor zaterdag oba II is er niet veel succtl egd. Vedo krijgt de kans wj 1 slechte positie te doen. f bepaald geen slechte Ioch niet in staat een geh;fe|| jd hetzelfde tempo aan t lard werken kunnen de Vlis. enig succes behalen. 2 tweede klas kan AU Etijy bsitie consolideren door Swif! t een nederlaag naar huis I Animo III is te zwak voor H, blijft dus op de laatste plaat I ontvangt BKC en daar zia gasten winnen, e derde klas A spelen de twg fegen tegen elkaar. KVL is ge. en om TOP te verslaan want is voor TOP de weg nairht Èenschap vrij. Stormvogel» 1$ o II is voor de gasten, derde klas B kan Blauw ïil tig toezien hoe Zaamslag 0 II het tegen elkaar bolws;. fint Zaamslag, dan kan BI» bloemen alvast bestellen, wa 1 niemand kan dan dit tea :dreigen. We zien echter bt winnen en deze blijft danè belager van de Kloetingeif iia II kan tegen Tjoba III na 1 en overwinning behalen. TERNEUZEN Het initiatief van loods H. Wijnja uit Ter- neuzen om mensen te bewegen hun ogen ter beschikking te stellen voor hoornvliestransplantaties na hun overlijden heeft een goede weerklank gevonden. Al een kleine tweehonderd hoornvliesdonors hebben zich bij de heer Wijnja en mevrouw J. Bliek-But, eveneens uit Terneuzen, aangemeld. En dage lijks komen er meer bij. In het St. Elisabeths ziekenhuis in Sluiskil hebben twee patiënten die bijna blind waren, een ge slaagde hoornvliestransplantatie ondergaan. Zij zijn nu, dank zij de door dr. C. D. Binkhorst uitgevoerde ingreep, in staat weer redelijk tot zeer redelijk te zien. t 'n heleboel mensen 1 die 3%% rente it ze denken dat ze lig verdienen, ereen 'n salaris- moeten hebben. SLUISKIL De ogen van de onbekende donor zijn op bijzon dere wijze naar het Sluiskilse ziekenhuis overgebracht. Tijdens het transport stuitte men in Vlissingen op een potdikke mist die de veerbootdienst over de Westerschelde lam legde. Die- I zelfde avond moest de hoorn vliestransplantatie plaatshebben I en uitstel was niet mogelijk. De kapitein van de veerboot die niet kon uitvaren stelde zich in verbinding met de reddingmaat schappij in Breskens. En even later was de reddingboot Java- zee onder bevel van schipper W. I van de Broecke naar Vlissingen onderweg om de kostbare ogen I op te halen. In Breskens werden ze dankbaar in ontvangst geno- j men en in allerijl naar Sluiskil I gebracht. Verkeersmaatregelen Met in gang van vandaag wordt op het ge deelte van de Oudelandseweg ten noorden van de splitsing Oudeland- "seweg, bij de afsplitsing naar Drie wegen tot ongeveer 150 meter voor de grens van de bebouwde kom in de richting Axel, een inhaalverbod en een maximumsnelheid van 50 ki lometer per uur van kracht. De tij delijke verkeersmaatregelen zijn ge- "hirende twee maanden geldig in verband met de uit te voeren wer pen. Voorts zal over een afstand van mgeveer 300 meter het naast de Oudelandseweg gelegen fietspad en Ten gedeelte van de rijbaan worden ïfgegraven. Het verkeer wordt tij- Jdelijk geregeld met verkeerslichten. Toneel Muziek - Dans AXEL De Halle 10.30 uur „Fa-Hstaff Proloog" door Toneel- groep Proloog (Jeugdvoorstelling voor het voortgezet onderwijs) Filmt TERNEEZEN Luxor 20 uur K. Btichting Filmliga met de film „Le Weekend". Voorfilm „A. Val- paraisovan Joris I veris. Toneel Muziek - Dans tholen f Stadhuis 20 uur ZVU-„Camera Obscura", sofo-to- neel, gespeeld door Bob. Geraerds zierikzee Concertzaal 10.30 en 14 uur ZVU-„Falstaff Proloog" door To neelgroep Proloog. .1 eugdvoorstel- longen voor het voortgezet onder wijs. Opg. voor deze rubriek tel. 01180 1438 of Postbus 116 in Middelburg Binnenkort zalen zij als genezen het ziekenhuis kunnen verlaten. Me vrouw A. Kramer-Dijkman (56) gaat dan terug naar haar woning in de Eksterstraat in Hilversum en de heer H. van der Straaten (20) uit Den Haag kan zijn studie aan de Vrije Universiteit te Amsterdam hervat ten. Mevrouw Kramer en Hans van der Straaten weten niet wie hun hoorn vliesdonor is, wiens ogen voor de hoornvliestransplantaties zijn ge bruikt. Mevrouw Kramer werd aan haax rechteroog geholpen en student Van der Straaten aan het linkeroog. Mevrouw Kramer is in het zieken huis nog druk met haar geopereerde oog aan het oefenen. Ze vertelt: „Als klein kind kon ik al erg slecht zien. Mijn ogen werden steeds minder. Oogdruppels, hoogtezon en vitamines hielpen niet. Hoeveel ker8en Ik in het Ooglijdershuis in Utrecht ben ge weest, weet ik niet. Ik was wanhopig. De dokters daar zeiden, dat er wei nig aan te doen was. Een zei zelfs: U kunt er aan geholpen worden maar dan moet u een lijk meenemen. Dat maakte me nog meer teueergeslagen. Ik stond op het punt volkomen blind te worden toen ik van de hoofdon derwijzer van de school waar mijn man concierge is hoorde over dokter Binkhorst uit Terneuzen. Dat is nu twee jaar geleden. Ik kwam toen in behandeling van dokter Binkhorst. Twee jaar heb ik tussen hoop en vrees geleefd. Totdat ik een maand geleden bericht kreeg, dat ik geope reerd zou worden, omdat er een oog van een hoornvliesdonor beschikbaar kwam. U weet niet hoe blij ik was. Ik kon bijna niet tot de operatie wachten. Ik zou gauw weer goed kunnen zien. Van de eigenlijke ope ratie heb ik niets gemerkt. Nu kan ik zeker ruim vijftig procent meer zien dan vroeger. Het gaan steeds be ter. De grote letters in de krant kan ik al goed lezen. Die actie om meer hoornvliesdonors te krijgen, daar sta ik natuurlijk helemaal achter. Het is verschrikkelijk belangrijk voor mensen met slechte ogen, dat ze op die manier geholpen kunnen worden Het leven wordt er heel wat mooier door". Student in de sociale geografie Hans van der Straaten tobde van zijn twaalfde jaar af steeds meer met zijn gezichtsvermogen. „Na een ernstige acute ontsteking op mijn beide ogen ging het hard bergafwaarts. Mijn hoornvliezen wa ren zwaar aangetast. Een bril kon het euvel nauwelijks verhelpen. He ben in Den Haag en in het Acade misch Ziekenhuis in Leiden drie jaar bezig gehouden. Er werd wel eens over een operatie gesproken, maar daar bleef het bij. Ik werd het goed zat. Mijn vader noemde toen de naam van dokter Binkhorst in Sluis kil. Nou, eerlijk gezegd, had ik er in het begin weinig vertrouwen in. Zou den ze in Sluiskil meer voor me kun nen doen dan in het Academisch Ziekenhuis in Leiden? Nu weet ik wel beter. Met mijn geopereerde linkeroog kan ik weer heel behoorlijk zien en HULST Kunsthandel v. Geyt Expositie Maxi-Mini-Kunst vain Nederlandse en Belgische schilders (t.m. 31 dec. MIDDELBURG Vleeshal stadhuis Expositie „25 jaar Zeelar.d" (t.m. 16 nov OOSTBURG Antiekhal Markt 15: Expositie Jan Bruens en Den Bonte (t.m. 30 nov VLISSINGEN Stedelijk Museum Expositie „Vlis singen in de jaren 1940-1944" (t.m. 30 nov.) 's Zondags gesloten WESTDORPE Galerie Troutzaerte Expositie schil derijen Roel Frankot (t.m. 12 dec.) Mevrouw A. Kramer-Dijkman uit Hilversum ,die in Sluiskil een nieuw hoornvlies voor haar rech teroog kreeg. Student Hans van der Straaten uit Den Haag: „Ik zie nn bijna honderd procent beter". er is goede hoop, dat ook mijn rech teroog met een corrigerende contact lens een heel stuk beter zal worden. Blijft natuurlijk het probleem van een eventuele afstoting van het nieu we hoornvlies, maar dat zien we dan wel weer. In ieder geval hoop ik over een week naar huis te mogen. Ik voel me prima". Hans van der Straaten vindt dat er landelijk door het Rode Kruis veel meer werk kan worden gemaakt van het propageren van hoornvlies-, hart- en longdonaties. „Het moet ge woon beter van de grond komen en ook vlotter. Zelf ben ik als ik straks in Amsterdam terug ben, van plan onder de studenten een actie te hou den om hoornvlies- en andere donors te verzamelen". Mevrouw J. Bliek-But, die op de actie van loods Wijnja enthousiast heeft ingehaakt, heeft in weinige weken tijds veertig hoornvliesdonors geregistreerd". Het heeft een soort sneeuwbaleffect gekregen. Bij de PZEM in Middelburg en bij de be lastingen in Terneuzen maken de mensen elkaar warm om mee te doen aan de actie. We gaan ook met raamaffiches wer ken. Als het Rode Kruis het niet doet, zullen particulieren het moeten doen. De heer Wijnja komt de eer toe dat hij deze zaak nieuw leven heeft ingeblazen. Hoe meer donors zich opgeven, hoe meer en sneller mensen geholpen kunnen worden", aldus mevrouw Bliek. G. VAN BERKEL (VERVOLG VAN PAGINA 1) Minister Beernink wilde hierover nog wel eens met de kamer discus siëren bij de begrotingsbehandeling. De vraag werd opgeworpen, omdat de gemeente Sluis, die zich nogal had geroerd, zelfstandig blijft, terwijl Breskens en Clinge zich minder had den verzet, omdat zij tegen het aan vankelijke plan niet zulke overwe gende bezwaren hadden, maar onge twijfeld feller van leer waren ge trokken als zij hadden geweten, dat er nog wijzigingen mogelijk waren. Overigens zou het nog maar de vraag zijn geweest, aldus de minis ter, of grotere actie van Breskens en Clinge succes zou hebben geoogst. Op de vraag vanuit de senaat, of straks alle burgemeestersposten openstaan voor sollicitanten, zei de minister, dat dit in beginsel moge lijk is, omdat alle gemeenten wor den opgeheyen voordat de herinde ling plaatsvindt. Hij zei vootr de ge dachte wel te voelen, maar zou het irrieel vinden, solliditaitaje mogelijk te maken terwijl hier of daar al te verwachten is, dat een fungerende burgemeester ter plaatse een benoe ming krijgt. Hij wilde hierover met de commissaris der koningin in Zee land contact opnemen. Bal Zaterdag 15 november wordt in het parochiehuis te Bosch- kapelle een groot bal georganiseerd. Medewerking hieraan geeft de be kende band Desolation, een orkest dat in deze streek zijn sporen al ver diend heeft. De netto opbrengst van deze avond is voor de volksdans groep Ha va Naguila, die op deze manier probeert haar financiële toe stand wat te verbeteren. De avond begint om acht uur en eindigt om half twaalf. Biljarten In de strijd om de bdl- j art tit el vielen twee merkwaardige uitslagen De drievoudige kampioen A. v.d. Gazelle kwam tegen U. te Winat maar juist met de hakken over de sloot, 53-61. A. Aalbregtse bracht het niet verder dan 51 tegen E. Hinneman 116. Hij herstelde zich zeer goed tegen A. Versprille, 171- 125. De tweede overwinning noteerde E. Hinneman tegen Jac. v. Overlee- de 105-73. Deze laatste revancheerde zich tegen C. Moerman 79-60. R.-R. Vrouwengilde Het r.-k. Vrouwengilde heeft weer heel wat op zijn programma staan. Op 14 novem ber is er een ontspanningsavond in hotel „De Commerce". Op 18 no vember zal de heer Paridaen uit Aardenburg in de Burgerzaal van het raadhuis een lezing met dia's verzor gen over de in het wild groeiende or- chideën. Hij bezocht hiervoor ver schillende landen in Europa. Zater dag 20 december worden 150 da mes en heren (ook uit België) ver wacht om deel te nemen aan een her- derstocht. Het bestuur werkt verder nog aan een gezellige middag voor de bejaarden. Filmavond Vanavond (woensdag) zal er in het bejaardendienstencen trum 't Trefpunt de film vertoond worden „Als we dat geweten had den". Door mej. Van Wijck en de heer Stil (beiden werkzaam bij de Protestants Christelijke Stichting voor Maatschappelijk Werk in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen) zullen ver schillende aspecten nader worden toegelicht o.a. zelfstandig wonende bej aardien, bejaard-en en verpleegte huis; financiële positie van de be jaarden i.v.m. de Algemene Bijstands wet. Ook vrijwilligers die op de een of andere wijze met het bejaarden werk in aanraking komen zijn wel kom. (ADVERTENTIE) BIJ VERKOUDHEDEN Kleinveetentoonstelling Op 6, en 8 december zal de Sluiskilse Kleinveesportvereniging Sluiskil een tentoonstelling in het Gildehuis or ganiseren van konijnen, hoenders en sierduiven, met internationale deel name. De officiële opening wordt vrijdagnamiddag om vier uur door burgemeester J. C. Aschoff van Ter- neuzen verricht, 's Zondagsavonds om acht uur sluit de tentoonstelling (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Met een bijna non-stoppopprogramma wordt op 19, 20 en 21 december (met o.a. de Motions, Ekseptions en de Bin- tangs) het verbouwde jongeren- café de Imageclub aan de Nieu- wendiepstraat in oud-Terneuzen in gebruik genomen. De oppervlakte van het voor malige stamkroeg je is met de uit breiding verdubbeld tot 122 vier kante meter. Straks kunnen de jongelui zich op een speciaal met lichteffekten uitgeruste dansvloer uitleven op de betere popmuziek: een speciale hobby van de 21- jarige eigenaar Jaap den Doelder. Sinds april van dit jaar draalt de Imageclub. En het is gebleken, dat de jongeren van Terneuzen op dit ini Tennisclub In hotel De Koren beurs is de jaarvergadering gehou den van de lawntennisclub Sluis o l.v. de heer G. Groosman. Hierbij werd langdurig van gedachten ge wisseld over de mogelijkheid van het aanbrengen van een tennismuur. In verband met de hieraan verbon den hoge kosten zal een gemeente lijke subsidie onontbeerlijk zijn. Zo dra het gymnastieklokaal klaar is, wil men wel van de mogelijkheid tot trainen gebruik maken, maar er is nog steeds geen trainer en aan het gebruik van de nieuwe zaal zijn financiële consequenties verbonden. Koninklijke goedkeuring zal voor de statuten worden aangevraagd. Een poging zal voorts worden aangewend om het aantal donateurs op te voe ren. Het bestuur werd thans defini tief als volgt samengesteld: G. van Daele voorzitter, Th. Lannoije vice voorzitter, E. Musson penningmees ter, mej. R. van der Walle secreta resse, mej. Verenic Bonte 2e secre taresse, J. Reijnders en Fr. van Damme leden. Het ledenaantal ging dit jaar een grote sprong in de hoog te en steeg van 36 naar 79. Botsing Op de hoek van de Dinsdagstraat en de Lange Wol straat ontstond een aanrijding tus sen een dienstbus van de S.B.M. en een trekker, bestuurd door F. de K uit Sluis. Deze laatste verzuimde voorrang te geven aan de bus. Er was nogal wat schade. Uit de bocht In een van de bochten nabij het voormalig Sint Josephspensionaat vloog een auto van een couturier op weg naar Pa rijs, uit de bocht. De auto zelf werd daarbij totaal vernield en aan de be scherming van de weg werd nogal veel schade toegebracht aan berm- palen en andere beveiligingen. Het was de eerste keer dat zich hier, waarschijnlijk door stuurbreuk, na de nieuwe beveiliging een ongeval voordeed. Aanrijding Op de hoek van de Dinsdagstraat en de Lange Wolstraat ontstond een aanrijding tussen een dienstbus van de SBM en een trekke Deze laatste werd bestuurd door F. de K uitt Sluis. De aanrijding ont stond doordat de K. verzuimde voor rang te verlenen aan de bus. De ma teriele schade was aanzienlijk. Uit de bocht In de wijk Draai brug (gemeente Aardenburg) verloor mejuffrouw H. uit België de macht over het stuur op het punt waar de vlerbaansweg overgaat in een twee- baansweg. De bestuurster kwam met de schrik vrij. De auto echter wed bij deze ongelukkige manoeuvre totaal vernnield. „Den geleerden man" In het pas verschenen Belgische boekwerkje: „Den geleerden man", waarin ka- rakterestieken van een 100-tal Bel gische plaatsen werden opgenomen, is ook een plaatsje ingeruimd voor de Nederlandse gemeente Sluis. Totetrekkersgade Het bekende „Totetrekkersgarde" uit Brugge zal op 29 december een zitting houden in de kelder van het raadhuis. Tennisclub In hotel De Koren beurs werd de jaarvergadering ge houden van de Lawn-tennisclub Sluis. Men sprak langdurig over de moge lijkheid van het aanbrengen van een tennismuur. In verband met de hier aan verbonden kosten zal een ge meentelijke subsidie onontbeerlijk zijn. Zodra het gymnastieklokaal klaar is wil men wel van de moge lijkheid te trainen gebruik maken, maar er is nog steeds geen trainer. Verder zijn aan het gebruik van de zaal financiële consequenties verbon den, die men zeker goed moet over wegen. Op de statuten zal koninklij ke goedkeuring word en aangevraagd. Voorts zal een poging worden aange wend het aantal donateurs op te voe ren. Het bestuur werd thans definitief vastgesteld en ziet er als volgt uit: G. van Daele, voorzlttei. Th. Lan noye, vice-voorzitter, E. Musson, penningmeester, mejuffrouw R. van de Walle, secretaresse, mejuffrouw Veronique Bont, 2e secretaresse, J. Reijnderg en Frans van Damme le den. Het ledental groeide dit jaar behoorlijk, en wel van 36 tot 79 le den. Ongeval In een van de bochten nabij het voormalige pensionaat St.- Joseph vloog een auto van een cou- die op weg was naar Parijs, uit de bocht. De auto werd hierbij to taal vernield. Ook aan bermpalen en andere wegbescherming werd vrij veel schade toegebracht Na het aanbrengen van de nieuwe beveiliging was het de eerste keer dat op deze plaats een ongeval voor kwam, zodat men thans denkt aan een mogelijk stuurdefect. tiatief van Jaap den Doelder hebben zitten wachten. Er was nl. een grote behoefte aan een discobar annex ont moetingsplaats, die qua sfeer aan de eisen van de jongelui tussen de 14 en 22 jaar voldeed. Voor de Imageclub bestond, moesten de jongeren van Terneuzen naar Axel om zich op ei gentijdse wijze te vermaken. „Als de clubhuizen in Terneuzen tij dig de bakens hadden verzet, zou mijn club niet nodig zijn geweest", zegt Jaap den Doelder. „Ik heb acht maanden in eeri clubhuis gewei kt, zonder enig diploma. Maar ik heb wel drie jaar ervaring in het organi seren van beatavonden. Ik ben echter een te onafhankelijke figuur om mij in 'n bepaald keurslijf te laten dwin gen. De beat- en popavonden die in het clubhuis werden gehouden, trokken een enorme belangstelling, maar ik moest dan ook andere dingen doen, omdat die nu eenmaal door de subsi die verlenende instanties waren voor geschreven. Dat kon ik niet volhou den". „Pas begin dit jaar konden mijn eigen plannen doorgang vinden. Een brouwerij leende mij geld en van de gemeente kreeg ik alle mogelijke me dewerking op 't gebied van vergunnin gen. Mij wordt wel eens het verwijt gemaakt, dat ik commercieel ben. Wat is commercieel? In een clubhuis kost een pilsje drie kwartjes. Nou bij mij ook. De jongeren kan het geen donder schelen of iets commercieel is of niet. Ze gaan ergens naar toe waar ze 't naar hun zin hebben. Ik Jaap den Doelder in zijn Imageclub. kan elke week voor 50 tot S 100 aan nieuwe platen kopen, 'n Clubhuis niet. Daar moet men met 20 gulden in de maand zien uit te komen. Dan ben ik liever commercieel. Ik kan straks goeie popgroepen, voorlopig is de op zet elke week naar Terneuzen halen. Zo commercieel dacht ik niet te zijn", zegt Jaap den Doelder, want het in teresseert mij niet of iemand nu een of tien consumpties neemt. Men moet wel iets gebruiken. Het is niet rede lijk dat een aantal jongelui niets drinkt, maar wel schreeuwt om de nieuwste platen". „Mijn contact met de jongeren, zo oud ben ik niet, is echt redelijk. Het jongerenwerk zit er nog een beetje in. Zeg maar voor zo'n tien procent. Op 't gebied van de muziek probeer ik een smaakverandering teweeg te brengen. De betere pop bijvoorbeeld. Vroeger was het allemaal Rolling Stones en soortgelijke groepen. Nu vraagt men naar „Ten Years After en underground muziek". Disc-jockey Rein mixt het onvermijdelijke hit- werk met die betere muziek heel lek ker, hetgeen goed aanslaat bij de be zoekers. Dat is voor ons natuurlijk een ple zierige zaak, omdat daar natuurlijk alles om draait en ik er mijn goeie boterham aan verdien. De aardigheid moet er echter niet afgaan en boven dien moet de imageclub een ontmoe tingsplaats voor jongeren blijven. Dat staat voor mij centraal", aldus Jaap den Doelder. Door de uitbreiding is het voorma lige stamkroegje een fiks jonge rencafé geworden, waar de jeugd zich kan uitleven op de betere pop muziek. (Van onze correspondent) Tijdens de openbare raadsverga dering te Hoek, op dinsdag 18 novem ber zullen b. en w. o.a. een voorstel indienen tot het hypothecair verbin den van de door het architectenbu reau Bakker N.V. te Dordrecht aan gekochte gronden, gelegen in het be stemmingsplan „Hoek 1966", tot ten hoogste een bedrag van fl. 840.000. vermeerderd met rente en kosten. Voorts zal de raad moeten beslis sen over een voorstel tot wijziging en intrekking van verkeersmaatre gelen, daar van gedeputeerde staten bericht werd ontvangen dat drie reeds genomen raadsbesluiten dien aangaande wijziging behoeven, om dat deze niet overeenkomstig de wet zijn genomen en uitgevoerd. Verder is er een voorstel tot verlen ging van de rekening-courant-over eenkomst bij de Bank van Neder landse Gemeenten en een voorstel tot het verlenen van een subsidie aan de middenstandsvereniging te Hoek. Tenslotte zijn er voorstellen tot voorlopige vaststelling werkelijke uitgaven openbaar lager onderwijs 1968, vergoeding vakonderwijs over 1968 t.b.v. de bijzondere scholen voor lager onderwijs en tot wijziging van artikel 40 van de algemene politie verordening. Tenslotte de gebruike lijke begrotingswijzigingen en de aanbieding van de gemeentebegro ting 1970. (Van onze correspondent) SLUIS Uit het onregelmatig: verschijnend VVV-periodiek „Hel: Sluisje" blijkt dat de besprekingen tussen de plaatselijke WV en dé posterijen, een redelijk verloop heb ben. De tweemansbezetting van het PTT-kantoor zal voorlopig worden gehandhaafd en voor de uitbreiding en de openstelling tijdens de middag uren zal toestemming worden ge vraagd. Men heeft de indruk dat er een re delijke kans op inwilliging bestaat. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De stichting Filmliga Terneuzen vertoont don derdagavond 13 november in het Luxor Theater „Le Weekend" van Jean-Luc Godard. Het thema van deze rolprent is de onverschillig heid van de hedendaagse mens te genover rampen, massamoord en menselijke noden. Godard symboli seert deze houding door de meest gruwelijke verkeersongelukken iit zijn film te tonen.

de Stem | 1969 | | pagina 5