Mm erdiencte spel JNK AC MILAN: EEN ENKELE FLITS Is'kaas uit het vuistje' voer voor intellectuelen? Even nadenken voorn nee zegt. IJ zendijke-L ewedorpse Boys belangrijk duel e es isje iploma ARDEN-OF IZORGSTEÜ [HELPSTER Feijenoord is tevreden Mexicozege op Noorwegen door TON K00MEN M BANK K" RESULTATEN EUROPA CUP BADMINTON Marathon won van Rillandia VOETBAL Turnen ZeBr a-titelstrijd in Middelburg Biljartfinale bandstoten in Axel DE SPORTTOTO 23 DE STEM VAN 'DONDERDAG 13 NOVEMBER 1969 ASEROMSVERMANING (Van onze speciale verslaggever) MILAAN Theo Laseroms maakte zich na de wedstrijd AC Milan-Feijenoord zorgen over de officiële waarschuwing die hij van de goed leidende scheidsrechter Weyland had gekregen. Rinus Israël, Theo Laseroms en AC Milanspeler Anqueletti wer den door de Westduitse scheidsrechter in het bekende boekje geschreven. Na afloop zei Weyland tegen bondscoach Kessler: Alleen Laseroms zal ik aan de UEFA doorgeven. Niet als of ficiële waarschuwing maar wel als een vermaning" Laseroms zal hiervan geen directe gevolgen hebben, maar moet in de volgende Europacup-ontmoetingen er voor zorgen uit het boekje van de scheidsrechter te blijven. Opgelucht vernam de stoere Feijenoorder het verheugende nieuws van Kessler. terk PSV omst in een dynamisch en Ie sociale voorwaarden? een goed salaris, met daar- jitkeringen in de vorm van ifikatie van ca. 1% maan(i ;antiegeld. De sociale voor- e AMRO Bank uitstekend, jaar salarisverhoging, een ruim 3 weken vakantie en diebeloningen. m eens kontakt op te nemen? rief naar de AMRO Bi 36, Goes. Maar je kunt ook oner 01100-5940. (Van onze speciale verslaggever) ROME Achtentachtig minu ten heeft Helenio Herrera zich zitten ergeren aan zijn AS Roma. De Argentijnse „wonderdokter" heeft 88 minuten moeten wachten, voordat hij zich eindelijk lichtjes kon ontspannen, maar zijn hlik verried nog steeds grote ontevre denheid. Begrijpelijk dat Herrera, de machtige Herrera voor de Romeinen een begrip zich op wond, want het was bepaald niet om trots op te zijn wat AS Roma twee minuten voor het einde van de wedstrijd tegen PSV presteer de. Toen pas slaagde Capello erin van de Eindhovenaren een gesla gen ploeg te maken in deze eerste wedstrijd voor de tweede ronde van de Europacup voor beker- innaars. op het bankje tussen zijn reserve- pserles pleegt te zitten, duurde het allemaal veel te lang. Het vertraagde spel dat PSV zijn tegenstander op drong, irriteerde hem mateloos. Als geroutineerde profs ginigen de Een aanval vana PSV op het doel van Roma-keeper Ginulfi (rechts). Verdediger Spinosi sprong resoluut tussen elf van Linder te werk. Men nam het tweetal, zoals men ziet. alle tijd. Dit tot groot ongenoegen te stuiten. Het was voor A.S. Roma A,ö. KO helft ovi vaflsactie atrijzen, ook speciaal plaaj" Ijstaal en aluminium vvoroi ;t worden uitgebreid met- VERKERS ELEKTR. LASSERS op een dienovereenkom- schikba-- n te van 7 tot 8.30 uur in Café Du /ember, 's avonds van 7 tot Tuyn, Huybergschestraati'- sten ons bedrijf bezoeken- pleiding te Breda zullen w J n 01850-35588 té ner beschikbaar, ling. s wordt gelegenheid ge' in aan de Directrice ^g_. an 1, Overveen. apello benutte een penalty, toe gekend omdat de uitstekend spelende Van Sttppent de bal uit doel sloeg, toen Pim Doesburg gepasseerd was door een schot van Landlni. Het was de enige fout van Doesburg. Hij kwam iets te ver uit zijn doel toen Peiro inkopte en hij missloeg, waar door de bal voor de voeten kwam van Landini. Het was voor Van Sttppent de enige mogelijkheid een doelpunt te voorkomen. Een treffer die uit een strafschop tot stand kwam, en die een einde maakte aan de illusies van PSV. Een PSV dat beslist een gelijk spel verdiend had. Ongelukkiger had het nooit kunnen verliezen. Het had ge durende de gehele wedstrijd op su perieure wijze vertraagd. Het had A.S. Roma lange tijd in de eerste helft overtroefd. Niet met felle aain- cties. Dat was ook niet te ver- De taktiek van Linder „verdedigen, met slechts Pe ter Ressel en Willy van der Kuylen de spits en Wietse Veenstra en de aanvallende Deen Bengt Schmidt- - Hansen in de tweede lijn. Verdedi gen en vertragen. Het was ongeloof- kjk te zien zoals de opzet van Linder Bpompleet slaagde. A.S. Roma, begonnen met groot superioriteitsgevoel dat was voor al te merken in de eerste minuten aan de verdediging werd door PSV al vrij snel met de realiteit ge- ^Emfronteerd. i Bjerre was de eerste die zijn ze nuwen in bedwang had. Hij had ma ling aan de reputatie van mannen als Peiro, Cordova, Landini, Capello en X. Capeilini. Zijn rust werkte stimule rend op de PSV-verdediging, waar in Van den Dungen, Kemper, Strik en Radovic ijzig kalm te werk gin gen. PSV liet Roma rustig komen. Het paste de consequente mandek- king niet toe. Dat was onmogelijk. Daar switchten de pupillen van Her rera te gretig voor. Maar PSV zette de trechter open. Er was geen door komen aan voor Cappelli, Cordova, Peiro en Landini, die uitstekend combineerden, maar die de fout Maakten de combinaties veel te lang floor te voeren. Het was te doorzich tig wat de A.S. Roma-aanval pro beerde. De A.S. Roma-aauhaing wenste doelpunten te zien, maar de onmacht van de Romeinen was te groot. Cap- Pelli (schot net naast), Peiro (uit stekende kopbal gestopt door Does burg) en Cordova (vuurpijl over de lat) konden enkele keren gevaarlijk Worden, maar daar stond tegenover dat het fris en onbevangen spelende PSV zeker zoveel kansen kreeg. De uitvallen van de Eindhovenaren wa ren levensgevaarlijk. Peter Ressel voortreffelijk draaiend Wietse Veenstra en Van der Kuylen slaag den er in de ijzeren defensie van Soma te laten wankelen. In paniek gebracht door inzetten van Veenstra en Ressel moesten Spinosi en Bed enkele corners weggeven. Het le verde niets op, maar het vergrootte het vertrouwen van PSV in eigen kracht en ondermijnde het ver trouwen van Herrera, die zich steeds meer zat op te winden, toen hij be merkte dat het niet lukte. Voo-r de man die anders doodgemoedereerd van. Herrera, die zelf de bal ophaalde die over de zijlijn geknald werd en niet snel genoeg weer in het veld gebracht werd naar zijn zin. Dit te kende de angst bij Herrera, een angst die nog groter werd toen zijn sup porters hem in de steek lieten. Schrille fluitconcerten voor Herrera, toen PSV lange tijd met succes op balbezit speelde en er geen Roma- speler aan te pas kwam. Verbijste ring op de tribunes toen PSV zelfs met 10 voor kwam te staan vlak voor rust. Schmidt-Hamsen plaatste op rechts goed voor, waar Ressel klaar stond om in te koppen. Een magnifiek doelpunt, maar volgens de Franse scheidsrechter Francesco He- lies in blitenspelpositie gestoord. PSV accepteerde deze tegenslag. Het zou ook te mooi zijn geweest, want wie had de Eindhovenaren ook maar een schijn van kans gegeven in Rome. Zeker PSV zichzelf niet, want zowel Linder als PSV-secretaris Ben van Gelder zagen A.S. Roma als de win nende ploeg. Na de rust bleek dat Herrera zijn spelers flink had opgepept. De inzet van A.S. Roma was groter. Vooral in het eerste kwartier van de tweede helft werd PSV in de verdediging gedrongen. Het spelen op balbezit gelukte niet goed meer, maar toch slaagde Roma er niet in een bres te slaan. Steeds was er een PSV-been om de schoten van Peiro en Cordova om moedeloos vajn te wonden. Het moest toezien hoe PSV terug kwam op verrassend knappe wijze. De Eind hovenaren kregen zelfs enkele zeer goede scoringskansen. Bijvoorbeeld bij de vrije trap die door Van dier Kuylen genomen werd. Keeper Gi- nu'lfi moest al zijn capaciteiten aan wenden om A.S. Roma voor een ach terstand te behoeden. Het lukte hem, ook bij een inzet vain de keihard werkende Ressel, die Salvori han denvol werk bezorgde. De beste kans op succes voor PSV kwam een kwartier voor het einde, toen Van der Kuylen zich langs Bed en Scaratti gewerkt had en in vrije schietpositie uithaalde voor een vlammend schot. Pech voor PSV dat Van der Kuylen te hoog richtte. Een laatste wanhoopspoging van de wit wegtrekkende Herrera was de ver vanging van Cappellini door Braglia (na veertien minuten) en van Cor dova door Franzot (na 25 minuten). Deze verse krachten zouden PSV op de knieën moeten brengen. Die opzet slaagde niet. PSV dicteerde het tempo, tot het twee minuten voor het einde geveld werd door een doelpunt vam Capello. De penalty werd uitstekend inge schoten. Doesburg had geen schijn van kans. Maar d-e marnier waarop dit A.S. Roma tot 10 moest komen, was weinig indrukwekkend. De PSV'er Ressel aan de bal, met op de achtergrond ploeggenoot Van Stip- pent. Links op de foto nog juist zichtbaar Roma-spcler Santarini. (Van onze speciale verslaggever) MILAAN Het epos moet nog ge schreven worden. In de geschiedenis van het Europacup-tournooi 1969-1970 wordt achter de datum 12 november 1969 in kille cijfers ingevuld Milan A.C.-Feijenoord: 1-0. Maar daarachter gaat het drama schuil van de zege vierende ploeg en de glorie van de verliezer. Een nederlaag die wordt uitgetild boven de koel registrerende cijfers omdat de tegenstander, die zich de trotse bezitter van de we reldbeker en verdediger van de Eu ropacup kan noemen zich die cijfers alleen mag toeëigenen bij de gratie van een snel doelpunt op een moment dat Feijenoord nog niet de beschik king had over de „body" die het team van grootmeester Ernst Happel in het verdere stadium van de strijd naar een overheersende positie in het veld voerde. De inhoud aan mentale kracht was zo groot dat Feijenoord niet als in vroeger dagen in paniek raakte en zenuwachtig zocht naar de mogelijk heid om de achterstand ongedaan te maken. Aan elke speler had Ernst Happel in de dagen van het tijdperk der concentratie in Varese gemiddeld een uur besteed. Sterren met miljoenen waarde als Prati, Rivera, Sormani werden met een aan onbezorgdheid grenzende eenvoud tegemoet getreden, overklast zelfs op den duur. Hoe verder de strijd vorderde, des te meer kreeg de talentrijke eenheid feitelijk zichzelf in de hand. Niet de Rotterdammers, maar A.C. Milan verviel bij tijd en wijle tot een paniek-situatie en de Italianen werd verijdeld tot hun nor male, spel te komen. Een magistraal spelende Wim van Hanegem en een nauwelijks minder briljante Wim Jansen stoten het mid denveld zo verbluffend sterk af, dat de gevaarvolle acties van A.C. Milan moesten uitblijven. Trainer Ernst Tappel wist dat hij een oude waarheid van stal haalde toen hij zei: „Je hebt het weer ge zien, je speelt zoals een tegenstan der heht toelaat". En Feijenoord had niet toegestaan dat er meer dan één duidelijk grootse flits uit de Italiaanse equipe kwam: één feilloze combinatie tossen Rive- ra en Lodetti die Combin, in het be gin gevaarlijk maar later volkomen bedwongen door Theo Laseroms, be sloot met de enige treffer. Een heel dolgelukkig Feijenoord was dezelfde mening toegedaan: een doelpunt in een periode waarin we onszelf nog niet helemaal waren, want geloof maar dat we er tegenop hebben gezien. Tussen zijn man schappen een uiterlijk onbewogen Ernst Happel, die zonneklaar heeft bewezen het meesterbrein achter de formatie te zijn. „We zijn geslaagd. Ik had als uitgangspunt gesteld een gelijk spel of verliezen met 1 doel punt verschil. Dat hhebben we be reikt. Ik heb van de wedstrijden die ik van A.C. Milan heb gezien en van de films geleerd, dat de Italianen toch statischer spelen dan heht soms lijkt. Hun spel is te ontregelen en dat hebben mijn mannen, die ik voor honderd procent een compliment maak, gedaan. Ze zijn ook rustig ge bleven, ze zijn hun eigen spel blij ven spelen en hebben zich niet laten intimideren door een naam. Wat is een naam? Wat is een man als Prati geweest, om die maar te noemen. En dan kan men vragen waarom we niet geprobeerd hebben er een gelijk spel uit te halen. Als we met de rust met 1-0 achterstaan, moet ik dan met alle macht in de aanval gaan en dan ope ningen laten en met 3-0 verliezen? In de rust heb ik gezegd: het eerste kwartier van de tweede helft ver schrikkelijk goed opletten dat er niets kan gebeuren en zelf proberen om tot scoren te komen. Dat eerste hebben ze gedaan, het tweede zat er niet in. Na dat kwartier was de op dracht: dan die 1-0 behouden. De 26e november wordt belangrijk, dan moe ten we geschiedenis schrijven". De zorgeloze, bijna hautain spelen de Milanezen verkeerden in de stel lige overtuiging dat Feijenoord net als Ajax in de finale van het vorige seizoen door een snelle treffer gena deloos knock out was geslagen. Het overwinningsgebaar waarmee Nestor Combin na zijn doelpunt de tribunes de gelegenheid gaf hem een ovatie te brengen, werd gedegradeerd tot het goedkope succes van de con ferencier die één voltreffer in de zaal smijt en het daarna met oude moppen moet doen. Ook dan is de pointe te vroeg geplaatst, net als bij A.C. Milan. Er voer geen schrik, noch paniek in de Rotterdamse gelederen. Feij enoord woelde zelfs applaus los met een gouden pass van Van Hane gem naar Van Duivenbode die met een lob Hasil bereikte. Zijn inzet vloog naast en dat was een van de kansen waarvan manager Guus Brox later zou zeggen: „Die kansen heb ben we nu gemist maar ze kunnen zich in de volgende wedstrijd weer voordoen. Als je ze dan wel reali seert zit de winst er gewoon in. We hebben niettemin toch winst behaald door onszelf te blijven. Ga je probe ren om hoe dan ook gelijk te maken, dan neem je risico. En al domineer je, je kunt met die uitgekookte vossen geen fout permitteren of je gaat er met meer in. Overigens realiseer ik me volkomen dat we op de 26e no vember met twee doelpunten ver schil moeten winnen om verder te komen". De defensie van Feijenoord per mitteerde zich ook geen fouten meer. Af en toe miste Romeyn wel eens maar het toont de verwarring in de Milanese gelederen dat ze er geen gebruik van konden maken. In het schemerige stadion kreeg doelman Cudicini meer te verwerken dan in de laatste wedstrijden voor de Italiaanse competitie bij elkaar. Maar in de Rotterdamse aanval huisde niet de man die alleen een be slissing kan forceren. Kindvall die steeds de bal net iets te ver voor zich uitspeelde, kreeg geen kans. Wery was ijverig maar mist de allergroot ste klasse. En Moulijn, die nog steeds „groeit en nu eens links dan weer rechts de volle aandacht opeiste, werd juist, verwaarloosd in de periode tG6'11 hlnkend zün post be zette. Toch was er van enige ruw heid geen sprake. Feijenoord liet zich met verleiden tot domheden en scheidsrechter Weyland weigerde in te gaan op de theaterstukjes die de Milanezen steeds minder gingen op voeren omdat ze er het nutteloze van inzagen. TERNEUZEN In de eerste klas van de zondagcompetitie in de KN VB afdeling Zeeland is het duel tus sen IJzendijke en Lewedorpse Boys van groot belang, omdat beide ploe gen in ernstig degradatiegevaar ver keren. Secretaris A. van de Wijnkel van IJzendijke is niet erg optinusch gestemd. „We maken heel moeilijk doelpunten en nu het hier gaat om een, wat onze zuiderburen zeggen, vierpuntswedstrijd, is het van veel belang om tot een goed resultaat te komen. We sukkelen met een voorhoede probleem, dat zeker niet sedert van daag of gisteren bestaat. In de loop van vorig jaar zette de uittocht zich voort. Er stopten teveel spelers op hetzelfde moment. We moeten het nu echt van de jeugd hebben. Tegen DFS draaiden wij een halve wed strijd goed, maar daarna was het weer mis. De uitwedstrijd tegen Le wedorpse Boys wonnen we, maar dat zegt ook niets.". Bestuurslid J. Huige van Lewe dorpse Boys. zelf speler van het eer ste maar nu al weken in het gips „Hoogstaand spel" van Wim van Ha negem. Naast hem Trappatoni. (Van onze sportredactie) BREDA In bijna geheel Europa zijn gisteren wedstrijden gespeeld voor de diverse Europa-Cuptoer nooien. Buiten Feijenoord en PSV, die uitkwamen in de Europa-Cup 1 en 2, namen hieraan geen ploegen deel uit Nederland. EUROPA-CUP I Vorwarts Berlin - Rode Ster Bel grado 2—1. Rust 1—1. Score: 23 An- tonjevic 0—1, 38 Frassdorf 1—1, 51 Bergerad 21. Spartak Trnava - Galatasary 10. Rust 0—0. Score: 53 Kabat. EUROPA-CUP II Levski Spartak Sofia - Sankt Gal len 4—0. Rust 2—0. Score: 22 Kostov, 37 Panov, 41 Miskov, 87 Kirilov. FC Magdeburg - Academica Coim- bra 1—0. Rust 1—0. Score: 41 Spar wasser 10. RUNNERS-UP-CUP FC Karl Zeiss Jena - US Cagliari 20. Rust: 0—0. Score: 63 Rock 10, 73 Irschmer 2—0 (strafscho-p). Hansa - Tostrock - Internazionale 2—1. Rust 0—1. Score: 28 Bonzegna 0—1, 63 Hergesell 1—1, 75 Sackritz 2—1. (Van onze medewerker) TERNEUZEN Marathon heeft in de Zeeuwse badmtotoncompetitie een nipte 53 zege behaald op Rillandia. De winstpartijen van Marathon kwa men alle tot stand na een beslissende game. Rillandia won alle drie da- meswedstrij'den in twee games. In de eerste klas bedwong Avanti 2 Wings 1, dat alleen het tweede he renenkel en de eerste mixed won. met 62. Jong Ambon verpletterde Fifteenth Point met 8—0. Het reser ve-team van Jong Ambon verloor met 26 van Avaniti 1. Rillandia 2 leed in de tweede klas een 35 nederlaag tegen Zierikzee 2, dat ook Avanti 3 met deze cijfers de baas bleef. In de derde klas ver overde Astroïden twee punten door een 53 overwinning op Avanti 4. MEXICO STAD (ANP) Het Mexicaanse voetbalelftal heeft in 't Aztekenstadion van Mexico Stad Noorwegen in een vriendschappelij ke wedstrijd met 40 verslagen. De ruststand van de ontmoeting, die door 40.000 toeschouwers werd bijge woond, was 20. De Mexicaanse doelpunten kwamen op naam Onofre, Padilla en Ponce (2). met een gebroken enkel, ziet het wat rooskleuriger. „Wij vieren binnenkort ons 25-jarig bestaan en we zijn niet van plan voor dat festijn, over drie weken nog te verliezen. Met een ge lijk spel zijn we overigens ook best tevreden. De voorhoede is bij ons het zorgenkind". DFS, een van de topploegen in deze klas speelt thuis tegen hekke- sluiter Robur. Het ligt voor de hand dat de winst in de Westhoek zal blij ven. Domburg krijgt het tegen Aar denburg, ondanks het voordeel van eigen veld, lastig, maar de bad plaatsbewoners hebben toch de bes te kansen. Hulsterloo moet in staat worden geacht om van Hoofdplaat te winnen. Zeelandia zal te sterk blij ken voor het bezoekende Luctor. Voor Schoondijke staat een moei lijke thuiswedstrijd op het program ma. Het komt op eigen terrein uit tegen Philippine, dat het de thuis club zeker zwaar zal maken. Gezien het feit dat de ploeg uit Hulsterloo goed mee draait, terwijl Schoondijke, in vergelijking met vorig seizoen, toch wel aan kracht schijnt te heb ben ingeboet, zou een kleine zege voor Philippine niet verbazen. (Van onze medewerker) TERNEUZEN Zaterdag worden in de sporthal aan de Nassaulaan te Middelburg door de Zeeuws-Brabant se Turnkring, in samenwerking met de plaatselijke verenigingen MTV'69 en Achilles, de Kringkampioenschap pen eerste, tweede en derde klas voor dames en heren gehouden. Opmerkelijk is de sterk toegeno men belangstelling voor deze kam pioenschappen. Het aantal deelne mende heren is zelfs verdubbeld in vergelijking met vorig jaar en be draagt thans achttien. Ook het aantal in de kampioenschappen uitkomende dames is flink gestegen, van 23 in 1968 naar 30 heden. De wedstrijdonderdelen voor de dames zijn: vrije oefening, brug on gelijk evenwichtsbalk en paard- sprong; voor de heren: vrije oefe ning, paardvoltige, ringen, rek, hoge brug en paardsprong. Zowel hij de dames als bij de heren zijn voor ieder wedstrijdonderdeel enkele verplichte onderdelen voorgeschreven. Wedstrijdleider is de heer J. Ver voort uit Breda. De wedstrijden be ginnen om 15.00 uur. (Van onze medewerker) AXEL Op zaterdag 15, zondag 16, zaterdag 22 en zondag 23 novem ber wordt in Café De La Paix in de Noordstraat te Axel de finale ge speeld om het kampioenschap eerste klas bandstoten district Zeeuwsch - Vlaanderen van de KNBB. J. van Kerkhoven uit Sint Jansteen van de biljartvereniging De Kroon te Hulst zal zijn vorig jaar behaalde titel moeten verdedigen tegen de navolgende zeven spelers, die zich via de voorwedstrijden plaatsten voor deze finale: W. Goethals en A. Dal- linga Sluiskil (SBC); A. v.d. Bogaard Sas van Gent (KOT); T. van Eenen- naam Terneuzen (ABC Axel); E. Nachtegaal Sint Jansteen, F. Schelf hout en J. Leeraert te Hulst (HBC). DEN HAAG (ANP) Gistermor gen waren bij het bureau van de sporttotalisator in Den Haag negen meldingen binnengekomen van deel nemers met een foutloze kolom. 278 deelnemers voorspelden twaalf uitsla gen goed, terwijl voor de derde en extraprijs (elf goed en eerste acht goed) tot dusver respectievelijk 3618 en 961 deelnemers in aanmerking ko men. (ADVERTENTIE) Intellectuelen waren vroeger van die mensen met hoge voorhoofden, hoge boorden en hoogbeschaafde stemmen. Dat is een misvatting: intellectuelen zijn mensen die nadenken en er zijn evengoed intellectuele stratenmakers als niet-intellectuele ingenieurs Nu weten alle voedingsdeskundigen dat de hersens veel eiwitten nodig hebben. En mensen die veel nadenken of vaak schaakspelen of heel slim moeten zijn die hebben een eiwitrijk dieet nodig. Kaas uit het vuistje'past in hun leven: zo'n hartige, lekker dikke plak, even tussendoor van 't stuk gesneden,! is een prima eiwit injektie. We willen niet zeggen dat iedereen die vaak kaas uit het vuistje hapt opeens beter gaat denken. Aan de andere kant: op tijd iets lekkers weteW te vinden is in elk geval een teken van gezond verstand.

de Stem | 1969 | | pagina 45