Brouwerij helpt jongeren aan andere sociëteit Carnaval in Hulst al begonnen Open b arat - dert: ni AUTOMATISCHE 18-TONS HEFTRUCK IN TERNEUZEN Begroting Oostburg sluitend Te veel onzekerheid over Zw.-Nederland leeuwse ;roei fase kost liijiu miljard Minder zachl P. M. van ole Walle KOSTUUMS IN LONG LOOK Eerste bijeenkomst plantkunde Ruimtelijk beleid in Tweede Kamer: NCB KRIM OOSTBURG 'ot 1980 EHBO-IJzendijke gaf geslaagde uitvoering Actiecomité Oostburg vandaag van start Heikant Hoek Burgerlijke stand Hulst HULST 1 Hulster Vossen verkochten insignes P. Ras uit Clinge 25 jaar bij de belastingdienst Gouden echtpaar in Hulst Dansavond te St.-Jansteen kostte geld V ogeltentooiistelling Zeldzame inzending te Oostburg verrassing Geen te Hulst in bedrijfsvolleybal Kloosterzande St.-Jansfeen Examens 2 DE STEM VAN WOENSDAG 12 NOVEMBER 1969 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De firma Eyke en Hogendoorn aan de Mr. Haarman- weg in Terneuzen heeft als eerste bedrijf in Zeeland de beschikking ge kregen over een volautomatische Co- les Hydra-truck. Dit voertuig kan in een paar mi nuten geheel bedrijfsklaar worden gemaakt en heft zichzelf met behulp van vier poten in enkele seconden van de grond. De truck die via ver huur de aanschafkosten van drie ton moet terugverdienen, heeft een hef vermogen van 18 ton. De uitschuif- bare giek reikt tot 30 meter boven de grond. De truck is voorzien van de nieuwste technische snufjes en zal vooral voor de bouw van montage werken worden ingezet. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS 14,00 per kwartaal (excl 50 cent incassokosten) f 4,75 p maand (excl 5 cent incassokosten). KANTOREN Steenstras' 14, Hulst tel. Oil41' - 3751 Klokstraat I, Goes tel 0111)0 8030 KLACHTEN BEZORGING (na kantooruren, tel 01158 - 1940 tel U 18(1 - 5550 REDACTIE ZEELAND: Chel Zeeuwse redactie: A F Koopman (01180 -7438) REDACTIE ZEEllWSCH VLAANDEREN: G van Merkel (01150 4866) J Drieskens (01140 - 3667) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN DIHV El.AND: J Robesin (01140 2005) SPORTREDACTIE ZEELAND: R. van Deursen, Gerbrandy- laan 8. Axel Telefonisch be reikbaar via kantoor Hulst EXPL M'I A riE ADV.: L. K M de Jung (inspecteur) Terneuzen tel 01150 4281 Th de Bakker Terneuzen tel 01150 2601 M Bogers Oostburg tel 01170 - 2893 C Menu Goes, tel 01100 - 6030 J. Schieman Axel. tel 01155 - 1224 (Van onze correspondent) IJZENDIJKE De toneelgroep van de EHBO, afdeling IJzendijke, hield in het Jeugdgebouw haar to neelavond. De zaal was bomvol toen de voorzitter de heer R. Pollet, zijn openingsrede hield. Hij wees ér op dat de EHBO in IJzendijke 84 gedi plomeerde leden telt. Er wordt ech ter, aldus de spreker, nog te weinig bij eventuele ongevallen een beroep op de leden gedaan. Zij weten im mers beter dan anderen hoe men de patiënt eerste hulp kan verlenen. Een bijzonder woord van dank bracht hij aan de gemeente voor de grote medewerking die hun vereniging van deze zijde ondervind. In zijn dank woord zei hij dat de heer J. Giljam, het heeft gepresteerd niet minder dan 240 prijsjes voor de verloting bij elkaar te krijgen. De klucht in drie bedrijven Hoogheid Uw kameel staat voor, die door 4 dames en 4 heren werd vertolkt wist de zaal al spoedig aan het lachen te krijgen. De regis seur de heer A. van de Hemel, welke voor de eerste maal dit groepje on der leiding had, heeft eer met zijn werk behaald en zal zeker in de toe komst deze groep tot nog hogere pres taties kunnen brengen. Dat het groot aantal prijzen een goede aantrek kingskracht voor de lotenverkoop had, bewees het resultaat, want er gingen niet minder dan 7000 loten van 10 ct. van de hand. Hierdoor is de kas van de EHBO weer wat ste viger komen te staan. (Van onze correspondent) OOSTBURG Vandaag (woens dag) zal het „comité van verontrus te Oostburgse inwoners" haar actie starten in de vorm van het versprei den van pamfletten, waarin het co mité haar verontrusting uitspreekt over een aantal Oostburgse bestuurs zaken; zwembad, oversteekplaats sen, contraprestatie en onderdak voor verenigingen. Deze pamfletten zullen worden verspreid in o.a. Oost burg, Nieuwvliet, Groede, Breskens. Het actiecomité is n.l. van mening, dat deze gemeenten bij een gezonde aanpak van deze problemen zeker gebaat zijn omdat de herindeling voor de deur staat. (Van onze correspondent) VOGELWAARDE De problemen rond de huisvesting van de jongeren- societeit De Pijp zijn (bijna) opge lost. De maatschappelijk werker, ad viserend bestuurslid van De Pijp en tevens penningmeester, de heer O. Vosveld, heeft de afgelopen maan den veel besprekingen gevoerd met allerlei instanties om te komen tot een oplossing van het nijpende pro bleem rond het onderdak voor de jongeren van Vogelwaarde en omge ving. Zoals bekend hebben de jongeren, na enkele maanden een eigen ge bouw te hebben gehad, dit weer af moeten staan aan de plaatselijke in dustrie en hun wekelijkse bijeen komsten vervolgens moeten houden in het parochiehuis te Boschkapelle. Deze zaal is wel groot genoeg, maar doordat het een oud gebouw is bij zonder ongezellig om te dienen voor een regelmatig ontmoetingspunt voor de jongeren. Bovendien zat men steeds met het probleem dat men het niet kon inrichten zoals men graag zou willen, daar de zaal ook door andere verenigingen werd ge bruikt. Na veel zoeken heeft de heer Vos veld een bierbrouwerij bereid gevon den de helpende hand te bieden, wat resulteerde in de afspraak dat er een gebouw zal worden gebouwd, dat voldoet aan de eisen en bovendien gezellig en sfeervol kan worden in gericht. Een voorwaarde zal wel zijn dat er enkele financiële acties op touw worden gezet om een ontbrekend be drag van ongeveer f. 1500 bijeen te brengen. Dit hoopt het bestuur van De Pijp te kunnen verwezenlijken door enkele weken achtereen een paar „daverend goeie" dansavonden te organiseren. De gemeente Vogelwaarde heeft veel bijgedragen tot het slagen van de pogingen van de heer Vosveld door een stuk grond tussen Bosch kapelle en Stoppeldijk gratis in bruikleen te geven. De heer P. Ver- meersen, krantenhandelaar in Hulst, heeft eveneens in belangrijke mate meegeholpen de zaak rond te krijgen. Het is mede door zijn bemiddeling dat de bierbrouwerij Pied Boeuf be reid is gevonden het gebouw te plaatsen. Het ligt in de bedoeling van het soosbestuur het nieuwe ho me in de toekomst voor haar leden meer dan alleen de zaterdagavonden open te stellen. Men hoopt op die manier te bereiken dat het letterlijk een gezellig ontmoetingspunt vopr jongeren zal worden. Volgens de ver wachtingen zal zeer binnenkort met de werkzaamheden begonnen wor den. Intussen is het bestuur al hard bezig een eerste balavond te organi seren voor zaterdag 6 december a.s., voorlopig nog wel in het parochie huis te Boschkapelle. Gouden huwelijksfeest Vrijdag 21 november zal het vijftig jaar geleden zijn dat Aloys van Isterdael en Maria Mathalia Poppe, wonende in de Vlas straat, te Sint Jansteen in het huwe lijk traden. Beide jubilarissen zijn nog kerngezond. Wies van Isterdael, destijds een bekend vlasser, is nog „in de wereld" en is een echte kaart- liefhebber. gaat nog wekelijks schie ten op de staande of liggende wip, en is een verwoed duivenliefhebber. Hij heeft volgens zijn zeggen een goed ras vam duiven, maar op de prijsvluchten vergeten ze alleen wel eens naar huls te komen. Geboren: de Meyer, Martina Pie- ternella dochter van Isaac Johannes en van Drabbe, Corrie, Azaleastr. 14; Pladidet, Christiaan Abraham Francois zoon van Abraham Fran cois en van der Gouwe, Johan na Janna, Tulpstraat 9; van Garsel, Maria Myriam Lucia dochter van Adriaan en van van Eijkeren, Wil- helmina Juliana Beatrix Irene, Cro- cusstraat 12; Tollenaar. Cornelia Wilhelmina dochter van Francois en van van der Maale, Wilhelmina An na, Langestraat 68; Dieleman, Mar- tinus Cornells Johannes zoon van Cornells Petrus en van van der Burgt, Catharina Cornelia, E 41b; Peters, Marion Denise dochter van Gerrit Jan en van Burger, Fenna Maria, Tulpstraat 31; de Looff, Cat harina Wilhelmina Aagje, dochter van Jan Jacob en van de Groote, Sara Pieternella, Hendrikstraat 1 (geboren te Terneuzen). Ondertrouwd: de Bokx, Markus Adolf, Terneuzen en Bodderij, Sara Maria Suzanna, Dr. Leenhoutsstraat 32; Boone, Gijsbert, Oostburg en Guiljam, Geertruida Kaatje, G lb. Getrouwd: van Diggelen, Johan, en Herrebout, Magdalena Maria, B 55; Smallegang, Jeremias Mat- theus, en Meeusen, Elizabeth Maria; Temmerman, Roger Ida Louis en Schilperoordt, Anna Maria Cornelia; de Bokx, Markus Adolf en Bodderij, Sara Maria Suzanna. Prijsschieting In café P. Lee- raert-Nijs werd een prijsschieting ge houden op de liggende wip, waaraan 40 schutters deelnamen. Er werd ge schoten op twee wippen. De uitslag is als volgt: Wip 1: de hoogvogel werd geschoten door G. Blommaert te Hulst; de eerste zijvogel was voor P. v. Cauteren te Hulst; de tweede zijvogel voor A. de Wit te Hulst. Wip 2: de hoogvogel werd ge schoten door A. v. Giesen te Huist; de eerste zijvogel door J. Leeraert te Hulst; de tweede zijvogel door G. Bogaert te Terhole. De meeste klei ne vogels, 6 stuks, werden geschoten door G- Poppe te St.-Jansteen. (ADVERTENTIE) Streep dessins bij: Gentsestraat (Van een onzer verslaggevers) HULST De Hulster Vossen heb ben gisteravond de eerste schuchte re stappen op carnavalsgebied gezet. Ter inleiding van het grote elfde van de elfde-bal van komende zater dag in de Koning van Engeland, is de raad van elf dinsdagavond Hulst ingetrokken om Vossen-insignes te verkopen om op die manier de offi ciële Hulster Carnavalsstichting voor de komende carnavalsdagen een ste vige financiële basis te bezorgen. Het elfde van de elfde initiatief is in ieder geval een succes geworden. De duizend insignes die de elfen- raad te verkopen had, waren in een mum van tijd weg. Zelfs nog voordat het carnavals-gezelschap de gehele route had kunnen afwerken. „Geen nood", vertelde een ijverige carna valsvierder dinsdagavond, „we laten een partij stenen vosseninsignes bij maken en de mensen die we niet hebben gehad komen gewoon deze week nog aan de beurt". Overal in de smalle straten waar de carnavaleske muziek van de heuse Boerenkapel klonk staken de bewo ners de hoofden naar buiten. Ze lie ten zich daarbij zelfs niet afschrik ken door een gestadig neerdruppe- len-de regen. Datzelfde gold trouwens ook voor de Boerenkapel en de raad van elf, die zich van het hemelwater nauwelijks iets aantrokken. Het pils dat ze onderweg kregen aangeboden vormde trouwens een aardige aanvulling van het hemelnat. Op hun tocht door Hulst werd onder meer een bezoek gebracht aan drie I TERNEUZEN De afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde houdt op maandag 17 novem ber in café De Vriendschap haar eer ste bijeenkomst in het winterseizoen. De heer C. Sipkes, tuinarchitect b.n.t. in Rockanje zal, met behulp van dia's, een lezing houden; vaste planten, hun gebruik in parken en tuinen. In het komende seizoen zul len nog de onderwerpen bloemschik ken en kamerplanten worden behan deld. (Van onze correspondent) CLINGE Donderdag 13 novem ber herdenkt de heer P. Ras het feit dat hij gedurende vijfentwintig jaar in dienst Is van de rijksbelastingen. Zowel zijn collega's als vele anderen zullen de heer Ras met zijn zilveren jubileum willen feliciteren. Hij zal daartoe gelegenheid geven in de zaal St. Cecilia bij J. de Vilder op donder dagmiddag van half drie tot vijf uur. 's Avonds viert hij met zijn collega's dit jubileum. De heer Ras begon zijn loopbaan in Oostburg in 1944. In 1948 werd hij overgeplaatst naar Clinge, waar hij nog steeds wocmt. Bij de reorganisa tie van zijn dienst werd hij in 1961 overgeplaatst naar Hulst bij de post Douane en Accijnzen. Nog steeds is hij bij deze post gestationeerd, ter wijl hij op Cliinge is blijven wo-nen. Naast zijn dagelijks werk is d-eheer Ras een sportman in hart en nieren. De voetbals-port vooral ligt hem zeer na aan het ha-rt. In 1949 heeft hij een cursus gevolgd voor sportln- structeur op het CIOS in Overveen. Vele jaren is hij sportinstructeur ge weest bij de douane-ambtenaren. De jubilaris was in 1950 leider van het Zeeuwsch - Vlaamse douaneelftal, waarbij hij het genoegen mocht heb ben dat dit elftal zelfs eenmaal kam pioen van Nederland werd. Hoewel hij zich nog steeds met de functie van voorzitter van de jeugd commissie belast, heeft hij ook nog kans gezien om als tussenpersoon te fungeren bij de oprichting van onder andere de volleybalclub, de gym nastiekvereniging. de supportersclub. Hij is da-n ook n-og steeds een ge ziene vriend bij de sportverenigin gen. Vandaar dat de heer Ras bij d-e viering van zijn zilveren jubileum de nodige belangstelling zal hebben. Zijn collega's en sportvriend-en zul len dit jubileum ze-k-er niet vergeten, dienstbus van de SBM en 'n trekker, de K uit Sluis. De aanrijding ont- de schrik vrij. De auto echter werd bij deze ongelukkige manoeuvre to taal vernield. inwoners die juist op de elfde van de elfde jarig waren. Zo viel het gezel schap binnen bij de familie Lebbin-g in de Kleine Bagijnstraat, de familie Kemseke in de Grote Bagijnstraat en bij de - uiteraard - elfjarige Ingrid Dumes in de Abdijstraat. In ruil voor de serenade van de boerenkapel in viteerden de jarigen de groep op een pilsje. En zo kon het gebeuren dat in enkele - voor deze gelegenheid - veel te kleine Hulster eengezinswoningen diverse keren een carnavallesk lang zal ze leven klonk. Ook het echtpaar R. Rombout, dat gisteren zijn 50-jarig huwelijksfeest vierde, werd in de bloemetjes gezet. (Va-n onze correspondent) HULST Het echtpaar R. Rom- bout-de Kort vierde gisteren zijn vijftigjarig huwelijksfeest. Ter gede genheid hiervan werd door d-e buurt bewoners als blijk van d-e sympathie een prachtige ere-boog voor d-e deur geplaatst. Tijdens de druk bezochte receptie in hotel Van Oosterom mochten de heer en mevrouw Rom bout vele geschenken en gelukwen sen in ontvangst nemen. De heer Rombout is te Hulst een zeer bekend figuur. Hij was als besteller werk zaam bij de P.T.T. in Ossenisse en daarna werd hij overgeplaatst naar Hulst. Thans verdient het echtpaar n-og sporen door het vele werk voor de bejaardenband in Hulst. (Van onze correspondent) OOSTBURG Bij de behandeling van de begroting voor het woning bedrijf en de inkomsten en uitgaven van de gemeente merkte de voorzit ter, de heer J. van Leeuwen, op dat deze begroting met het oog op de komende herindeling slechts vail technische aard is. Hierdoor nam de" behandeling van de begroting voor 1970 weinig tijd in beslag. De gewone diensten van de begro ting is sluitend met een totaalbedrag aan inkomsten en uitgaven van f 3.741.304 en een post wegens on voorziene uitgaven van f 147.696. De kapitaaldienst vermeldt aan inkom sten en uitgaven een bedrag van f 7.333.650, resp. f 7.241.028, zodat een batig saldo van f 92.622 wordt ver kregen. De heer J. Barendregt merkte op dat het zijns inziens tijd werd de woningen over te dragen aan een wo ningbouwvereniging. Burgemeester Van Leeuwen antwoordde het raads lid dat dit in de nieuwe gemeente Oostburg zeker zal worden bekeken. Het voorstel van b. en w. om in de toekomst zonder tussenkomst van de raad verkeersmaatregelen te mogen treffen werd door de vergadering ak koord bevonden. B. en w. stelden dit voor teneinde een vlottere afwerking van deze zaken te kunnen bewerk stelligen, daar dit alleen maar in het algemeen belang is. In Breskens, Axel, Terneuzen en Hulst is het col lege ook reeds gemachtigd zonder toestemming van de raad te vragen te handelen. Op deze vergadering deelde de voorzitter verder nog mee, waarom b. en w. gemeend hebben de Oost burgse kunstschilder Jan Bruens niet in aanmerking te laten komen voor een uitkering krachtens de con traprestatie. Volgens het gemeente bestuur staat de kunstschilder in dienstbetrekking bij de firma N. Vis en van Haren eigenaars van de an- tiekhal en expositieruimte aan de Oostburgse Markt. De kunstschilder zou namelijk werkzaamheden voor de heer Vis in zijn zaak verrichten, onder meer in de vorm van het ont vangen van bezoekers. Dienovereen komstig dient de heer Vis Jan Bruens dan ook een salaris uit te betalen al wordt dit door beide partijen ont kend. Bovendien, zo vervolgde de heer Van Leeuwen, hoeft de kunst schilder ook geen huishuur aan de heer Vis te betalen. Jan Bruens woont in het pand boven de expo sitieruimte dat eigendom is van de heer Vis. De heer Van Leeuwen wijdde te vens enige woorden aan het deze week in het nieuws gekomen co mité van de verontruste burgers. Hij verklaarde dat het duidelijk was ge worden dat ook veel niet ingezete n-en van Oostburg in dit comit' ze telen en hechtte dan ook weinig waarde aan dit comité. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Spanning, verwar ring, onzekerheid. Met die drie woor den typeerde liberaal Van Dijk gis teravond in de Tweede Kamer het ruimtelijke beleid van minister Schut De geloofwaardigheid in het naliona le ruimtelijke beleid is ernstig onder graven, zei de socialist Wierenga, Twee uitspraken, waarmee lucht ge geven werd aan de ontevredenheid over de wat aarzelende en vrijblij vende opstelling van de minister. Een krachtiger beleid. Die eis legde mej mr. Haars namens de CHU op de ta fel van de minister. Met name he sprak zij hierbij de ontwikkeling van Zuidwest-Nederland. Een krachtiger nationale aanpak vroeg ook mevrouw Groensmit-van der Kallen (KVP). Volgens de socialist Wierenga moet minister Schut duidelijk aangeven wat het regeringsstandpunt is over de ontwikkeling van het gebied rond om Rotterdam. Zijn vrees was dat de open ruimten en bufferzones in de randstad het gevaar lopen dicht te groeien. Door het ontbreken van een (Van onze correspondent) ST-JANSTEEN De georganiseer de dansavond ten bate van het plaat selijk N.K.V. gehouden in het vereni gingsgebouw, leverde tengevolge het slechte weer, een gevoelig verlies op. Deze avond, belegd om de kas van het N.K.V. te spekken, bracht slechts een honderdtal danslustigen naar het verenigingsgebouw, wat uiteindelijk een verlies van f 400,- opleverde. OOSTBURG De vogelvereniging „De Volière" hield voor de twaalf de msial 'n tentoonstelling van karna ries, parkieten, pastelle opalen en tropische vogels. Er waren 150 in zendingen w.o. voor de eerste maal een zeldzame i.n o. van de heer A. Kools Zuidzande. De tentoonstelling, gehouden in de Burgerzaal van het raadhuis, werd geopend door burge meester J. L. v. Leeuwen. Hij roem de het initiatief van het bestuur. Hij wees er op dat door de herindeling wel voor de laatste maal gebruik zal kunnen worden gemaakt van de bur gerzaal. Hij hoopte op een goede op lossing. Dit jaar geen nationale maar een onderlinge tentoonstelling. De grote streektentoonstelling wordt op 27 - 28 en 29 november gehouden te Breskens. De keurmeesters A. de Waal, Hoogerheide en W. IJzerman kwamen tot de volgende uitslag; Kampioen kanaries E.K.. M. Ber- thou, Oostburg; kampioen pigment EK, A. Kools, Zuidzande, kampioen vetstof E.K., M. Berthou, Voorn, kampioen pigment O.K., M. Kieburg, Oostburg, kampioen vetstof O.K., M. Berthou, Voorn. Bastaarden: kampioen E.K. A. Kools, Voorn, kampioen O.K. F. Del- nat, Oostburg. Derbyprijs: tropen E.K., F. Delmat, Voorn, tropen O.K., F. De-lmat, Voorn. Kwartel-s E.K., F. Delma-t, Voorn. Parkieten en papegaaien A. Car- pentier, Oostburg. Jeugdkampioen F Bron, Oostburg. (Van onze volleybalmedewerker) HULST In de heren eerste klas van het bedrijfsvolleybal vielen geen verrassingen te noteren. AMBULO A won opnieuw zeer gemakkelijk, dit maal tegen Clitax A, dat niets an ders kon dan zich moedig verdedi gen. Het Ambulo team is op het ogenblik werkelijk te sterk voor de overige teams. PMC behaalde een normale overwinning tegen Clemava maar toch moest hard gestreden worden voor de overwinning. De wedstrijden: Ambulo A - Cli tax A 40; PMC - Clemavo 31. De Rangschikking: 1 Ambulo A 6 5 - 1 10, 2 BOL 5 3 1 1 7; 3 PMC 6 2 3 1 6: 4. Clitex A 1 2 3 4 5. KPJ A 5 - 3 2 3; 6. Clemavo 6 1113. MLS. dat de voorlaatste plaats in de Hema verloor opnieuw, nu tegen rangschikking afstaat aan Lybeert. Te vermelden dat Hema in deze wed strijd zijn eerste set won na zeven gespeelde wedstrijden. Morres had weinig moeite met KPJ B en won met maximum sets. De wedstrijduitslagen: Hema - MLS 1-3; Morres - KPJ B 4-0. De rangschikking: 1. CVC C 7 6 1 - 13; 2. CVC A 6 5 1 - 11; 3. Morres' 7 4 2 1 10; 4. Ambulo B 7 2 4 1 8: 5. Clitex B 4 2 1 1 5; 6. CVC B 8 2 1 5; 7. MLS 5 1 1 3 3; 8. KPJ B 5 1 1 3 3; 9. Lybeert 4 1 - 3 2; 10. Hema 7 - - 7 0. i krachtige nationale politiek wc. veel aan de verantwoordelijkheid de gemeenten overgelaten. Ook mej. Haars, mevrouw Gi smit-van der Kallen en de Nypels spraken over de ontwil van Zuidwest-Nederland en vas Rotterdamse havengebied. De van zaken bij de zeehavenonl ling in Zuidwest-Nederland Nypels de tekortkomingen van ij op de ruimtelijke ordening ot gend aangetoond. Mej. Haars zich af of bij de problemen i| Deltagebied en bij de ontwik van Rotterdam de sociaal-ecc. sche vraagstukken en de prol!( van ruimtelijke ordening vol in nauwe samenhang worden Aantasting van het groene ten zuiden van Rotterdam wi haar geen aanvaardbare oploss. de expansie van de havenstad;, de banen te leiden. Minister! dient zijn standpunt bekend ken over de afleiding van de sieve ontwikkeling van Rotte naar West-Brabant. Tegen dez wikkeling_ heeft de CHU gei zwaar, mits een goede planok, opzet voorop staat en daarti! wij nog niet zeker, zei mej, Wat betreft het Overlegorga, havenontwikkeling Zuidwest land bepleitte zij meer overs; Antwerpen. Gezien de int ontwikkeling op de as Roll Antwerpen vroeg zij zich af o! de zgn. hoefijzer in de nooi delta met als uiteinden Rottei Amsterdam wellicht ook een lijk hoefijzer zal ontstaan, zullen het Westerscheldegebieii Maasvlakte het eind bevatter. een open ruimte op Zuidholl: Zeeuwse eilanden. Een di beleid voor de eilanden is zei mej. Haars. De gemeenta| zullen moeten weten waar z zijn. Voor de ontwikkeling grote stad in dit gebied vi weinig. Ook mevrouw Groensmit-' Kallen had kritische vragen ontwikkeling van Zuidwest-!] land Ze was blij met de „uil van het Rotterdamse haver naar het Westerscheldebekkei. niet zo enthousiast toe te vond zij het dat steeds ween delijke grens voor het Dell; de noordoever van de Wil wordt aangehouden. Bij de keling van het Deltagebied Noordzeekanaal als noordeRf, moeten worden aangehouden (FFa AdpxkkaerU (Van onze correspondent) OOSTBURG Prof. dr. F. Kriellaars, voorzitter van de Brabantse Christelijke Boei zal op de algemene ver de kring Oostburg op 19 n( in hotel Du Commerce de ontwikkelingen op het socii misch terrein in de land bouw bespreken. Op deze ring zal tevens een toelichl den gegeven door de directed taris N.C.B. op de rekening de concept-begroting '70. Des komst zal om 19.00 uur aans Huldiging de Vogel ft; De Vogel afd. zeehengelen,:»1 terdag 22 november a.s. in Linde haar jaarvergadering Dan zullen tevens haar to" van het afgelopen seizoen huldigd. Tijdens de jaarver zullen de data van de dul den en van de internationü strijd worden vastgesteld. W' en dansavond zijn het slol"1 avond. Kalkoenschietlng Ai? c'e', schieting van dit seizoen ,v. houden op de staande WP Sport, werd door 61 schw® genomen. Deze schieting was kelijk vanwege het slechte gelast, maar er kwamen zoveel schutters opdagen stuur van de schutterssoo®' Jan ln laatste instantie W schieting te laten doorgaan, vogels, met als extra prijs1 met een zware kalkoen, volgt gewonnen: le hoge vogel: J Kloosterzande, 2e hoge tmg J de Beule te St.--. zijvogel: L, v. Remoortere wacht, 2e zijvogel: C. v te Zuiddorpe, le kal: R. Graauw, 2e kal: G. Savoa Jansteen J. Roeland j woti vier kalkoenen door vin gels af te schieten. ROTTERDAM - AP°f5l tente: mejutfrouw M. Jonge uit Middelburg. UTRECHT - Aan de J siteit in Utrecht slaagde0 (i! W. Dekker uit Goes voor arts examen. o nn\'6^ Morgen donderdag 1- JERGEN OP ZOOM 5." j 1ANS WEERT 4.46 en 3RIMMELEN 8.20 00 flSSlM VEUZEN 4.08 en 3 40 «n 16.02; WEMELD1 en 17.51. (Van een onzer redacteure) KRUININGEN Naar a: ding van een rede die dr. J sink, directeur van de provir gezondheidsdienst voor diere Oostkapelle heeft gehouden het vraagstuk Iuchtverontrein en industrialisatie, heeft de he Suv te Kruiningen zich in een brief tot dr. Tesink gewend. De Suv is voorzitter van de „actie; fruitteelt Zeeland". De open geeft zijn persoonlijke gevi weer. „Aan dr. Tesmk, Nee, dr. Tesink, uw vriendenl wordt NIET steeds kleiner, ontelbaar zijn uw vrienden o de Zeeuwse bevolking die U, uw openlijke strijd tegen de li verontreiniging in Zeeland, zeer u hebt verplicht! Ja dr. Tesinkj ramp bedreigt Zeeland. Het i (Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG Op verzoek de minister van Volkshuisvestinj Ruimtelijke Ordening heeft de vinciale Planologische dienst •apport opgesteld, waarbij de ruil ijke problemen en werken, voo ver van belang voor de groeifase de provincie tot 1980 moet door ken, in kaart zijn gebracht. Als ii alleen de werken neemt, die ïr dan tien miljoen kosten, dan k men hij een raming van het tot 1 benodigde bedrag op het aanzienl ;apitaal van 214 a 3 miljard guide De PPD is bij zijn becijfering tegaan van een prijsniveau zoals li 1968 gold. Het PPD-rapport h ie volgende punten in zijn bere ing betrokken: stedelijke gr adsreconstructie, grote haven; pecten, grote industrieterreinen, 'alwaterproj ecten, e-lektriciteitsv een, autowegen en spoorlijnen, v< (leningen voor de waterwinning soortgelijke kapitaalverslind-ende jecten die tot 1980, naar ver rordt, aan d-e ord-e komen. Het rapport dient als fundaL., zoor het opstellen van een ontwik mgsprogramma op middellange aijn. Dergelijke programma's v ten door de provincies en het rijk. nauw overleg, tot stand gebracht.! vloeien voo-rt uit hetgeen er ten a zien van de tweede nota overll ruimtelijke ordening praktisch is paal-d. De ontwikkelin-gsprogramJ geven nog geen uitsluitsel overl vraag hoe de, op grond van de r gramma s te nemen beslissingen! elkaar moeten worden afgestemd! I evenmin wie d-e kosten lal dral (Van onze correspondent) OOSTBURG In De St™ -■dinsdag berichtten wij dat de nll selijke Jeugdraad Oostburg dins 11 november een vergadering 'het eeemm ih?.tel De Ee"hoorn kunngP^H?ntebeStUUr van adviesl Plex Del ne" "?Zake het' sPortc! op de JfL ga' ermg L° eehter 1 op de elfde maar op de achttiend! Vooruitzichten voor donderdag en vrijdag, opgesteld door het K.N.M.Ï.; dimsdag om 18.00 uur: Af en toe buien, der zaehtannsen e" geleidelijk i nMdeMV00ruitzichten in cijfers ITnf QUreVon: 0 tot 4= min- feil i temn n ?n boven normaal; ml Ik-®' tot 5 graden boven norm! stens ^9 een ^0ge Periode van ml f geheel rfUUr: Procent: kans op Ve r°°,g etmaal: 20 proeent. vew!« min- temp: van om ma-,1- maaJ 4 5 graden boven n]l maal' wXa van onëeveer n j Iran,, graden boven norm; I ninJt °P een droge periode vl leen «eSS UJuur: 60 Procent, kans I een geheel droetr ao rr„„ I

de Stem | 1969 | | pagina 2