Goese Weeshuis krijgt nu een culturele bestemming 5 X 2 in Weloverwogen selectie van tien films op filmfestijn in Goes ILLUSTRATOR PRINCE EXPOSEERT Belcrum verloor kansloos Als voorstel b. en w. wordt goedgekeurd Hansweert Vlissingen Middelburg animo voor Weinig opleiding gezins verzorgster in Oosit- Zeeuwscli-Vlaanderen 's-Heerenhoek JKerkconcei't door Marinierskapel in Vlissingen Inschrijvingen in handelsregister Kloetinge Dies Jeremiasson liad veel succes op vogeltentoonstelling Domburg wil bunkers op kampeerterrein Vergadering Kamer van Koophandel BELONING VOOR TIP INBRAAK Pastoor J. L. Witteman verongelukt TAFELTENNIS Raad Westkapelle Studenten VU: kiesrecht met collegekaart 7 DE STEMVAN' DINSDAG 11 NOVEMBER 1969 7 y Ouderavond In het dorpshuis Kaj Munk werd door de oudercom- missie van de openbare school voor het basisonderwijs een ouderavond gehouden. De heer C. Slabbekoorn opende de bijeenkomst met een wel komstwoord. Herkozen werden in de oudercommissie mevrouw J. Vos- Verschure en de heer L. J. Pauwe. Als nieuw lid van de kascommis- sie werd gekozen mevrouw R. Pot- ter-De Boer. Het hoofd van de school, de heer J. Boon hoopte bij de herindeling op een goede samen werking met de nieuwe gemeente waal. De wethouder van de gemeen- raad van de gemeente Reimers- te Kruiningen, de heer J. Lako, dankte de oudercommissie voor de prettige samenwerking. De heer J. Boon wees er verder op dat de school bovenaan staat genoteerd voor wat betreft het melkverbruik, maar het snoepverbruik ligt ook bij zonder hoog. De enquête onder de ouders om te zien hoe men stond tegenover een vrije woensdagmid dag, gaf als uitslag: vóór 41, tegen 34 en twee onthoudingen. De heer J. Boon pleitte voor de handhaving van de huidige schooluren. Hij deed dit bijzonder gemotiveerd, zodat aangenomen kan worden, dat men zich aan het voorstel van het hoofd der school zal conformeren. Spotlust. Op de jaarvergade ring van de gymnastiekvereniging Sportlust in het Dorpshuis Kaj Munk, zijn tot leden van de nieuwe kascom- i.gsie gekozen werden de dames Van Dijke-Rozeboom, C. Oppeneer en Goedheer-Kouwer. Als bestuursleden laren aftredend mevrouw S. Potter - Verhage en mej. Schrier. Beiden erden herkozen. Het aantal leden ■bij de dames-senioren is behoorlijk estegen. In verband hiermee zijn de aardigheidsproeven voor deze cate gorie naar een latere datum verscho ven. De jeugdvaardigheidsproeven zullen gehouden worden op donder dag 20 en zaterdag 22 november. In 1970 jubileert Sportlust. De vereni ging bestaat dan tien jaar en dit zal op feestelijke wijze worden herdacht. Volksdansbal Op zaterdag 15 november as. zal door de volks dansgroep „Vlissingen" een groot volksdansbal worden georganiseerd, vaarvoor men de beschikking heeft ekregen over de sporthal van de zeevaartschool aan de Van ogendorpweg. De heer Marius Kor- pel heeft de dansleiding. Het bal be gint om drie uur 's middags. Van 18 tot 19 uur is er pauze. Diefstal uit auto Uit een op de ■Rotterdamse Kaai staande personen auto, toebehorende aan M. F. uit Mid delburg, is een radio en testappara tuur voor t.v. ontvreemd ter waarde van duizend gulden. Men heeft zich 'oegang tot de auto weten te ver schaffen via de niet afgesloten klep van de kofferruimte. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het bestuur van het Bur gerlijk Armbestuur Weeshuis Goes heeft de gemeente het gebouwencom plex met bijbehorende grond van de ze instelling (aan de Singelstraat) te koop aangeboden. In het complex, waarin eens het weeshuis van Goes was gevestigd, zijn op het ogenblik ondergebracht: het kantoor van het burgerlijk armbestuur, het archilec tenbureau Rothuizen en 't Hooft NV en enkele tentoonstellingsruimten. B. en w. van Goes zijn bereid de gebou wen te kopen. Zij zouden er onder meer een culturele bestemming aan willen geven, als de gemeenteraad daarmee tenminste akkoord gaat. Het gebouwencomplex ligt volgens het college op een belangrijk punt in het stadscentrum van Goes. „Het sluit stedebouwkundig aan", zo wordt ge redeneerd, „bij andere gemeente eigendommen". Bedoeld worden hier het Manhuis, het Schuttershof, het gymnastieklokaal en het perceel van de keuringsdienst voor waren. Dit gebied heeft volgens de me ning van b. en w. veel mogelijkhe den om in samenwerking met het ste debouwkundig adviesbureau van de gemeente en een ontwikkelingsmaat schappij een project te ontwikkelen op cultureel of ander gebied, dat een grote aantrekkingskracht op het pu bliek kan uitoefenen. In dit verband achten b. en w. het van belang, dat er iets aan het Kerk plein wordt gedaan. Binnen afzien bare tijd zal een nieuw modern bank gebouw de straatwand een ander aanzien geven. Dit bouwplan en de reconstructie van de Zusterstraat wil len zij zien als een eerste aanzet om het bedrijfsleven in dit stadsdeel nieuw leven in te blazen. Om te voorkomen dat in afwach ting van definitieve plannen het stedebouwkundig beleid van de ge meente wordt doorkruist door parti culiere initiatieven, vinden b. en w. het raadzaam het complex van het burgerlijk armbestuur-weeshuis te kopen. De gemeenteraad, die reeds een voorstel heeft ontvangen, zal op 19 november hierover beslissen. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Op de donder dag in Terneuzen gehouden vergade ring van de protestants-christelijke stichting voor maatschappelijk werk in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen sprak onder andere mejuffrouw Diddens, maatschappelijk werkster, die het betreurde dat er sinds oktober maar één gezinsverzorgster in opleiding is. Mejuffrouw Diddens zette de be zwaren van de opleiding uiteen: de meisjes, die achttien moeten zijn om aan de opleiding deel te nemen, moe ten hiervoor helemaal naar Rotter dam. De opleiding duurt één jaar met daarna 2 jaar verplichte praktijk Als gezinsverzorgster verdient men een aantrekkelijk salaris en ook tij dens de opleiding verdient men al (iets wat vroeger niet zo was). Om te proberen meer meisjes voor de opleiding te krijgen zal men via de directies van de huishoudscholen reclame voor de opleiding maken. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Ter gelegenheid van de opening van de Marinekazer ne te Vlissingen, zal op 19 november a.s. in de Sint Jacobskerk een con cert worden gegeven door de mari nierskapel van de koninklijke marine onder leiding van de majoor-direc teur J.P. Laro. Het concert begint om acht uur 's avonds- Deze bijzondere attractie ter gele genheid van een officieel feit, is danken aan de samenwerking tussen de besturen van het „comité organi satie feestelijkheden" en de Stichting het Vlissings Actiefonds, die in een militair-muzikale manifestatie ter ge legenheid van de openstelling van de nieuwe marinekazerne, een manier hebben gevonden de burgerij bij dit maritieme gebeuren te betrekken. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK Dit jaar hoopt het N.K.V. weer een Sint-Nicolaas- kinderfeest te organiseren. Om ook de burgerij hierbij meer te betrekken, ligt het in de bedoeling bij goed weer Sint-Nicolaas en zwartepieten te paard vanaf de grens van de gemeen te Molendijk-Middelburgsestraatweg op 30 november 's middags om één uur in te halen. Vervolgens wordt, voorafgegaan door de fanfare Smt-Caecilia een rit door het dorp gemaakt. Daarna zal in het gebouw de Jeugdhoeve het verdere programma worden afge werkt. Het N.K.V. wil er op wijzen dat het de bedoeling is deze middag uitsluitend voor de jeugd te brengen. Ook de belangstellende ouders wor den toegelaten. Het programma ziet er als volgt uit: een uur: Aankomst van Sint-Nicolaas bij de gemeente grens; twee uur: Optreden van een goochelaar en een sprekende pop, Ali Ben Luxe, kennismaking en toe spraak van Sint-Nicolaas, met uit reiking van de prijzen verbonden aan de school-tekenwedstrijd. Vervolgens het optreden van Kemelings' Pop pentheater, genaamd „Den Zeeuw- schen Uijlenspiegel". Na afloop word ieder kind een versnapering aange boden. MIDDELBURG In het handels register van de Kamer van koophan del en fabrieken voor midden- en noord Zeeland werden de volgende ondernemingen ingeschreven: 1343. Cafébedrijf-bar „De Pul", Big- gekerkstestraat 3 Koudekerke-Valke- nisse. 17504: Binnenscheepvaartbe- drijf met ms „Pieja", eig. J.A. Fase, Weststraat 17 Sint Annaland. 17505: Broodbakkersbedrijf H.L. Smit (eig), Sint Adriaanstraat 15 Goes. 17596: Hotelbedrijf B.A.M. Slot (eig.), Brou- werijweg 4 Domburg. 17507: Heren- kappersbedrijf N J. van Munster (eig.), Gerbrandystraat 97 Vlissin gen. 17508: Reisbureau van de ANWB (filiaal), Plein 1940 nr 8, Mid delburg. 17511: Kleinh. en grooth. in textielgoederen „Stoffenhal G. Eek- hardt", Groenewoud 4, Vlissingen. 17474: Drankenimport voor die consu ment J.J. Duimel (filiaal), Lombard straat 4, Goes. 17509: Groothandel en import in vis „Camamark" (eig. W. M.arkwait), Scheldestraat 88, Vlis singen. 17510: Patates fritesbedrijf „Frites van Niek", Kruitmolenlaan. C.A. Augustijnenstraat 1, Middel burg. Eig. ND. Kesteloo. 17512: „Het boekenparadijs", (eig. E. Hulst man), Hogeweg 87, Vlissingen. 17515: Makelaar-taxateur in omroerende goe deren A. Josiasse, Oosterpark 28 Domburg-Oostkapelle. 17513: Water- beimalingsbedr. fa. Riik en De Zeeuws Schoolstraat 14 Kruiningen-Hans- weert. 17514: Onderaannemersbedrijf voor burg. en utliteitsbouw fa C. Daane en Zoon, Ruys de Beeren- brouckstraat 6, Vlissingen. 17518: Ex ploitatie elevatorbak W. Faasse (eig). J.A. van der Goeskade 41, Goes. 17517: Exploitatie zandzuiger fa W. en M. Faasse, J.A. van der Goeskade 41, Goes. 17516: Patates- fnitesbedr. enz. Friture „Neptunus", Walstraat 79, Vlissingen. (eig. W.T. Goethals). (Van onze correspondent) GOES Het jaarlijkse Regionale Filmfestijn te Goes heeft zich in be trekkelijk korte tijd een plaats we ten te verwerven in het sociaal- culturele leven in Zeeland. Dat bleek ook weer zaterdag waar de belang stelling voor het regionale filmfes tijn, zoals in voorgaande jaren, groot was. Bovendien blijkt dat als gevolg van de jaarlijkse regionale filmfes tijnen, speciaal bedoeld voor hen, die bemoeienis hebben met jeugd werk, vormingswerk, gemeente- en parochiewerk, onderwijs en recrea- tiewerk, het aantal aangevraagde films bij de filminstituten is toege nomen, aldus maakte wika D. E. Hiensch bekend in zijn openings woord. De organisatoren, de contactgroep „Jeugd en Oecumene" en het sa menwerkingsverband Film van het Nederlandse Filminstituut, de Stich ting Filmcentrum, het Instituut Film en Jeugd en de Audio Visuele Dienst, brachten ditmaal een zevental korte discussiefilms en drie hoofdfilms; een weloverwogen selectie uit het uitgebreide driedaagse programma van het Nationaal Filmfestijn te La ren. Groter dan in voorgaande jaren (hoewel een tendens in die richting zich al eerder manifesteerde) was het aandeelvan de Joegoslavische films in deze selectie. Vijf van de in totaal tien vertoonde films waren dit jaar Joegoslavische produkten. Opvallendste bijdrage hieruit was ongetwijfeld de hoofdfilm „Het ze vende continent" van regisseur Du- san Vukotic. De film toont de schril le tegenstelling tussen de onbevan gen kinderwereld en de harde we reld der volwassenen met geweld en bureaucratie. Opmerkelijk was de Nederlandse film van Wim van de Velde „Niet Genoeg", handelende over ontwikke lingshulp. Deze indringende film, op het filmfestijn te Laren bekroond met de Gouden Eekhoorn, laat zien dat in de landen waar de bevol kingsgroei nog altijd sneller gaat dan de groei van de produktie, de Zondagschool De Kloetingse zondagschool die 95 jaar geleden is opgericht zal dit feit zaterdag 15 en zondag 16 november feestelijk her denken. Op zaterdag is er voor de kinderen een gezellige middag in het verenigingsgebouw, de zondag daarop is er een speciale Gezins kerkdienst in de Ned. Hervormde Kerk. Orgelconcert Voor een goede publieke belangstelling werd in de Nederlands Hervormde Kerk een or gelconcert gegeven, dat ook nu weer was georganiseerd door de Commis sie Concerten Midden-Zeeland. Het zeer gevarieerd repertoire, werd uitgevoerd door leerlingen van de organist Iz. Ruissen: Rob Stolk, Maaike en Jannie Dieleman en door leerlingen van organist Stoffel Gunst: Kees Fierloos, Tobias Fraan je, Chiel van Zoelen, Henk Taze- laar. Hank Harthoorn en Aarnout Sanderse. (Van onze correspondent) RILLAND BATH Bij de elfde on- derl. vo-geltentoonstelling van Avio- vogel in de kantine van Aviolanda in Woensdrecht is Dies Jeremiassen Uit RHland-Bath algemeen kam pioen geworden met zijn rijstvogel E. K. 89. Hij werd °ok kampioen bij de tropen met dezelfde vogel. Dies Je remiassen behaalde verder het kam pioenschap bij de stammen tropen zilverbekjes en een eerste prijs bij de stammen rijstvogelse twee bondsme- dailles, vier eerste, zes tweede en zes derde prijzen. Ale kamlpioensvogels van Dies Jeremiassen zullen op 28 en 29 november op de T T. in Rilland te zien zijn. (Van een onzer verslaggevers) DOMBURG De gemeenteraad van Domburg is een krediet ge vraagd om over te gaan tot het slo pen van een aantal bunkers, die zich bevinden op het kampeerterrein van de stichting „Badplaatsbelangen" Domburg. De raad krijgt ook een besluit tot het bouwrijp maken van het bestem mingsplan „Roosjesweg" voorgelegd alsmede een voorstel tot wijziging van het sluitingsuur van café's Domburg. De vergadering van ae raad van Domburg wordt gehouden op 11 november, om half acht avonds. 's geboden hulp nog steeds niet genoeg is. Een van de hoogtepunten van het filmfestijn was de Franse surrealis tische tekenfilm „Een bom teveel" van Jean Frangois Languionie, waarin hij laat zien hoe de hebzucht van de bevolking van een dorp, waar een onontplofte bom op het dorpsplein een geweldige dreiging vormt waarvoor men gevlucht is, deze bevolking fataal wordt. Niet minder interressant bleek de Amerikaanse film „Dutchman", die onverbloemd de rassendiscriminatie in Amerika aan de orde stelt. Min der gelukkig was de keus van de pretentieuze Franse film „Het risi co van het vak", waarin de bekende zanger Jacques Brei de rol van on derwijzer vervult, die door dorps roddel, fantasie van zijn vrouwelijke leerlingen en bizarre politieverhoren in arrest wordt gesteld. Helaas kon de Nederlandse pre mière van de film „Homofilie", een documentaire van de BBC, niet door gaan, omdat de ondertiteling van deze film niet op tijd was klaargekomen. (Van onze kunstmedcwerKer) MIDDELBURG De Zeeuwse beeldende kunstenaar Jac. Prince is in de loop der jaren voornamelijk bekend geworden als couranten-teke naar, als illustrator van de journa listiek. Zo wekt het dan ook geen verwondering dat de tentoonstelling in de kunstzaal Van Benthem en Jutting te Middelburg voor het groot ste deel bestaat uit een soort van bloemlezing van originelen van de illustraties die hij voor de krant maakte. Een aardig en instructief aspect van de tentoonstelling is ook, dat de bezoeker aan de hand van enkele (Van onze correspondent) YERSEKE Toevalligerwijs wa ren dezer dagen vijf jonge moeders in Yerseke te gelijk naar het plaat selijk consultatiebureau gekomen om van dokter A. W. Ampt te horen, 1. si en hoe het met de gezondheid van hun tweelingen was gesteld. De arts vond deze gebeurtenis zo uniek, dat hij de tweelingen met hun moeder op één plaatje bracht. „Zoiets maak ik maar één keer mee", redeneerde hij. Zie hier het resultaat van zijn snelle fotografische „ingreep". Boven zien we van links naar echts: mevrouw A. van Stee- Lamper piet haar twee zoons (op 18 augustus geboren)mevrouw H. Ever- se-de Haan, eveneens met twee zoons (geboren op 17 juli). Van links naar rechts onder: mevrouw J. Kole-Jille met twee dochtertjes (geboren op 3 april), mevrouw C. Timmerman, Paauwe met twee dochtertjes (gebo ren op 17 juli) en mevrouw P. van Stee-Sandee, eveneens met twee dochtertjes (geboren op 31 juli). (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op woensdag 12 november wordt in het gebouw van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor midden- en noord-Zeeland de twintigste algemene vergadering gehouden. Aan het slot van deze ver gadering, welke om 10.30 uur begint, zal ir. P. Stoter, directeur van de nv Zeeuwse Waterleidingmaatschap pij, een voordracht over bedrijfs-wa- terleidingtarieven houden. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Door de eigenaar van de Hema te Vlissingen is een be drag van 2.000 uitgeloofd voor die gene, die de politie inlichtingen kan verstrekken, welke tot opsporing en aanhouding kunnen leiden van de da ders, die in de nacht van 14 op 15 ok tober een diefstal hebben gepleegd jn de Hema. Er werd toen 10.000 ont vreemd. foto's en delen van druktechnische apparatuur een inzicht wordt gege ven in het procédé, dat gevolgd moet worden om het beeld van het netvlies van de tekenaar naar een krantenpagina over te brengen. Voor wie het al niet lang wist, be wijst het hier aanwezige werk, dat Prince een knap tekenaar is, die al le vormen en voorkomelijkheden uit de zichtbare werkelijkheid virtuoos beheerst en geraffineerd spelend met zwart-wit weet weer te geven. Hij is een tekenaar uit de school van Eppo Doeve, hij intensiveert de bijna fotografisch opgenomen en er varen werkelijkheid eens te meer en bereikt zo fascinerende grafische re sultaten, die inderdaad geknipt zijn voor de druk. Hoewel Prince niet een in de ge bruikelijke zin gevoelig tekenaar is zijn lijnen en vlakken zijn veeleer hard en hoekig maken zijn visie, zijn techniek en compositievermogen van zijn tekeningen toch zeer po etisehe entiteiten. Naast de toege paste kunst van de tekenaar Prince kan men hier ook kennis maken met de schilder Prince, die in zijn doeken plotseling uit een keurslijf ge stapt schijnt en zich overmoedig vrij beweegt in grote kleurvlakken en brede uitwaaierende penseelstreken, die hem kenmerken als een late ex pressionist die een bewonderaar van Nolde en Kirchner moet zijn. Mis schien iets te uitsluitend decoratief van opzet en uitwerking, veroveren Princes schilderijen toch door hun zwierige charme. Een interessante expositie die te bezichtigen blijft tot 15 november a.s. WILLEM ENZINCK (Van een onzer verslaggevers) DORDRECHT De 63-jarige pas toor J. L. Witteman van 's Heeren- hock is gisteravond omtsreeks zes uur op het verkeersplein Gorkum ver ongelukt. Zijn auto raakte door tot nu toe onbekende oorzaak van de weg, schoot door de bermbeveiliging en belandde via een sloot in een wei land. De pastoor moet op slag zijn ge dood. De rijkspolitie heeft de sloot naast de rijksweg afgespeurd naar andere slachtoffers. Deze werden niet ge vonden. De vernielde auto is gister avond naar Dordrecht gesleept voor een technisch onderzoek. Pastoor J. Witteman is sedert eind 1962 in 's Heeirenhoek werkzaam. Daarvoor was hij een aatnal jaren pastoor te Oud-Vossemeer. De heer Witteman werd in Velsen geboren. Na zijn priesterwijding was hij achtereenvolgens kapelaan in Warmenhuizen, Castricum, Nieuwer- kerk aan de IJssel, Amsterdam, Rot terdam-Zuid, Den Helder en Haarlem. In 1955 volgde zijn benoeming tot pastoor van Oud-Vossemeer. (Van onze tafeltennismedewerker) BREDA In de ereklas tafelten nis moest St. Hoger—TSB verras send een punt afstaan aan een ver beten vechtend Maasbree. De Lim burgers doen alsnog wanhopige po gingen de zo belangrijke derde plaats te bemachtigen. Belcrums coach M. van Dongen was een te leurgesteld man. Hij had zijn team kansloos ten onder zien gaan tegen het Amsterdamse Hunter 25. Op een vraag, hoe het komt dat Belcrum altijd net iets tekort schiet, vertelde hij: „Er wordt iedere wedstrijd met volle inzet gespeeld. Het schort ech ter aan de voorbereiding Op een wedstrijd. De zo belangrijke weke lijkse training wordt niet serieus ge nomen en dat verklaart het falen". Zijn gezicht klaarde enigszins op bij het vernemen van de uitslag SVE - Scylla 2, door eerstgenoem de met 6-4 gewonnen. „Als de spe lers dit nu eens goed beseffen en extra willen trainen, dan is er nog steeds een kans de derde plaats te bereiken. Het zou toch zo belangrijk zijn om Nederlands sterkste zes ta- feltennisteams hier eens aan het werk te zien". J. Stuifmeel, de aanvoerder van het Belcrum-reserveteam, heeft goe de hoop voor zijn ploeg, vooral na de 8-2 zege op Never Despair, de promotiegroep te behalen. Het Til- burgse Irene 3 deed meer dan ver wacht werd en versloeg VOZ met 8-2. De uitslag van de ontmoeting Irene 3 Belcrum 2 kan voor beide teams beslissend worden. Een fraai resultaat behaalde het landelijk spelende meisjesteam van Belcrum. Door met 9-1 te zegevie ren over TTCV heeft het nog slechts twee punten nodig om zich te plaat sen voor de finalepoule, die gaat spelen om het kampioenschap van Nederland. Belcrums vaste begelei der van dit jeugdige team, dhr. A. Laene, heeft zich inmiddels ontpopt tot een prima coach. In verband met de Westbrabantse tafeltenniskampioenschappen had den de meeste teams in le regionale afdeling een vrij weekend- Van de teams die wel achter de tafel kwa men is het Geertruidenbergse Smash 1, bestaande uit G. Mole naar, N. Kanters en H. Voogd, zich duidelijk aan het herstellen. Had het eerst nog moeite in de nieuwe derde klas te wennen, ditmaal werd tegen T-axandria de derde zege in succes sie behaald. Smash bezit een prach tige teamgeest en mede hierdoor zal het dit seizoen nog hoge ogen kun nen gooien. (Van onze correspondent) WESTKAPELLE Vandaag (dins dag) komt de raad van de gemeente Westkapelle in openbare vergadering bijeen. Op de acht punten tellende agenda staat onder meer het voorstel om de heer M. Peene tot gemeente werkman te benoemen. Gedurende de zomermaanden zal de heer Peene, die een badmeesterscursus gevolgd heeft worden aangesteld bij het instructie- bad in Westkapelle. Omdat het gemeentelijke slachthuis met ingang van 1 januari buiten ge bruik wordt gesteld, stellen b. en w. voor de schoonmaakster mevrouw j. Gabriëlse - Hendrikse eervol ont slag te verlenen. Verder zal de raad zich beraden over een aantal be zwaarschriften tegen de woonforen- sen-belasting AMSTERDAM (ANP) Het me rendeel van de studenten aan de Vrije Universiteit in Amsterdam wil algemeen keisrecht op grond van hei bezit van een collegekaart. Vrijwel alle studenten, die aan een opiniepeiling over dit onderwerp hebben deelgenomen, hebben het exclusief kiesrecht op grond van het lidmaatschap van een vereniging of organisatie afgewezen.

de Stem | 1969 | | pagina 7