aatste begroting net moeite sluitend Burenruzie voor de politierechter t7pyper hair fashion HUISVESTING VAN VERENIGINGEN BAART ZORGEN IN TERNEUZEN Eerste symfonieconcert in Zuidlandtheater Nieuwvliet moet 2 ton lenen Bouwactiviteit in Terneuzen t i u van ver- lage prijzen j goed kijkt Sluis Wat en waar VANDAAG Bstburg MORGEN [Tentoonstellingen Cultures ,Zee en asfalt' op Hedenesse Nieuwe school in gebruik in T erneuzen-Zuid JEUGDRAAD OOSTBURG VERONTRUST BEGR0TING Woningbouw Kleine winkeleenheden Scholenbouw Kennismaking Prins Mol II Te Hoek Bodderij 25 jaar bij rijkspolitie Terneuzen Batig saldo voor Veilig Verkeer Nieuwe Comedie brengt „Na de regen" Oostburg DE STEM VAN DINSDAG 11 NOVEMBER 1969 e diepe droefheid, voor- Sacramenten der ster- )E BLIECIC aar. ti de dierbare overledene eden aan Blieck nneman ;r 1969 gevolgd door de begra- p woensdag 12 november kerk van de H. Theresia leleefd wordt uitgenodigd, sdagavond om 19.30 uur Heikant. ïene kennisgeving id overleed heden na een erkt door het Sacrament Wftijd van 82 jaar mijn ge- rgzame vader en opa LFONSUS DE JONG enoot van ïella van Reijen |969 ng-van Reijen Ie Jong, pr. J ng-van Bedaf t Jong en verloofde de overledene zal een eu- n gehouden op woensdag ,30 uur in de kerk van de inderdag 13 november 196) 'dienst geschieden, waarna iiof van de parochie volgt r gelegenheid tot condole- oskam", Molenstraat 1 te igebaard in de rouwkapel It.-Elisabethslaan 2 te Zun- open woensdag 12 novem- uur. I In restaurant Wilhelmina zijn bij de Sluise afdeling voor E.H.B.O. de diploma's aan de geslaagde cur sisten uitgereikt door wethouder Fr. Ijeulenaere. De heer A. Breijaert (afdelingsvoorzitter) wees daarbij op het grote belang voor iedere gemeen te van een gezonde E.H.B.O.-groep. Er zijn dit jaar uitzonderlijk veel rsisten geweest, waarvan er ve len zijn geslaagd. Dr. G. de Meijer, die de cursus had geleid ontving van ■ervrouw Plasschaert - De Meijer een platenbon en voor mevrouw Meij er waren er bloemen. De heer A. albregtse secretaris van de afde- hg en leider van de cursus naast dl- De Meijer werd door mevrouw Steenhouwers - Weststrate een werp- |ngel aangeboden. Sint Nicolaas. In hotel Balmo ral vergaderde het Simt Nicolaasco- mité onder leiding v-am de heer L. Ducheine. Deze deelde mee dat de liisteninzameling voor de viering op de scholen en voor de intocht een groot succes is geweest en dat in al le lagen van de bevolking spontaan is meegewerkt aan het plaatselijk co mité. Bovendien moet noodzakelijk nieuw materiaal aangeschaft wor den- De intocht vindt plaats op za terdag 29 november. Door middel van een huis-aan-huis-cireuilaire zal dè bevolking nog nader over het pro gramma worden ingelicht. iSalto. Op de rijksweg van Draai brug naar Sluis ging K. uit IJzendijke met zijn auto ondersteboven, ramde enige paaltjes langs de berm, be- ifiadsgde enige bomen, terwijl zijn auto totaal werd vermeld. Zelf ver hij het wrak, dat later door de spolitie naar Sluis werd vervoerd, ideerd. Vermoedelijk is het onge- onstaan doordat K. in volle vaart in| een slip geraakte, en daarbij de bovenvermelde salto maakte. De po litie stelt een onderzoek in neiar lujt gebeurde. Het is ongelooflijk dat Ki zonder een schrammetje op te lo pen uit het wrak te voorschijn kwam. Films GOES ÏGrand 19.30 uur ©ejaagd door de wind, 14 j. middelburg |ity 20 uur Jfiss the girls and make them die 14 jaar pedel 20 uur ihe sound of music, a.l. RNEUZEN Luxor 20 uur In de klauwen van de mummie 14 jaar llSSINGEN Alhambra 20 uur Strijd om San Sebastian 14 jaar Toneel - Muziek Dans MIDDELBURG houwburg 10.30 en 14 uur Palstaff Proloog" door toneelgroep 'oloog (Jeugdvoorstelling voor jet voortgezet onderwijs) SSINGEN ritannia 20 uur om Wanja" door het zuidelijk eel Globe Schietingen LDRECHT Timmermans 15 uur DE KL1NGE Op de Heide 15 uur KOEWACHT (B) B. van Steen 15 uur Diversen KLOOSTERZANDE «De Krokodilbar 20.30 uur ^B,Een avondje in de Kopermolen' Toneel Muziek - Dans BEL De Halle 10.30 uur LF&llstaff Proloog" door Toneel- feroep Proloog (Jeugdvoorstelling foor het voortgezet onderwijs) voor deze rubriek tel. 01180- '438 of Postbus 116 in Middelburg (Van onze correspondent) TERNEUZEN Als Inleiding tot de nieuwe begroting delen burge meester en wethouders van Terneu- zen mee dat het slechts met veel moeite is gelukt voor het dienstjaar 1970 een sluitende begroting te ver krijgen. Voor onvoorziene uitgaven is slechts fl. 11-566,— uitgetrokken, tegen vorig jaar aanvankelijk fl. 59.000,—. Om deze post op een redelijk peil te brengen achten b. en w. het noodzakelijk enkele retribu ties te verhogen, waarvoor de raad afzonderlijke voorstellen zullen wor den gedaan. Met zekerheid kan worden aange nomen dat dit de laatste begroting zal zijn van de huidige gemeente Terneuzen. Bovendien blijft deze slechts een beperkt deel van het jaar van kracht. Mede met het oog daarop is het moeilijk op dit ogen blik voor het gehele volgenFe jaar een beleid uit te stippelen. In 1970 zal de verhoging van de uitgaven in sterke mate doorwerken, enerzijds door de voortdurende stij ging van lonen en prijzen (btw-ef- fect), terwijl de verhoging van de uit kering uit het gemeentefonds voor een zich sterk ontwikkelende ge meente als Terneuzen onvoldoende compensatie biedt. Anderzijds tre den er bij bepaalde onderdelen meer dan evenredige kostenstijgin gen op. Dit is bijvoorbeeld het geval ten aanzien van de kosten van het onderwijs, de uitgaven voor het open bejaard en werk en de uitgaven van de muziekschool, terwijl de inge bruikname van het Zuidlandtheater en het overdekte zwembad voor 1970 eveneens een verzwaring van lasten meebrengt. Desondanks kon in 1969 met verschillende nieuwe objecten begonnen worden. In de begroting is rekening gehou den met de exploitatielasten over een vol jaar van het Zuidlandtheater Ditzelfde geldt ook voor andere ge bieden in de culturele sector. De stijging van de uitgaven voor club- en buurthuiswerk is zodanig dat de ze het college van b. en w. met zorg vervult, temeer daar het ge- meentijlijke aandeel in de subsidie elk jaar met 5 procent stijgt tot 40 procent van de subsidiabele lasten is bereikt. Met die verdere uitvoering van het recreatieplan Otheense Kreek konden nog weinig vorderingen worden gemaakt. Inmiddels zijn sub- CADZAND In het vormingscen trum „Hedenesse" te Cadzand wordt in het weekend van 29 en 30 novem ber a.s. een bijzondere bijeenkomst gehouden onder de bijna magische ti tel van „Zee en asfalt". Dit weekend, bedoeld voor jonge ren tussen de 18 en 30 jaar, is in ho ge mate experimenteel. De centrale gedachte is, dat de mensen elkaar wellicht ergens tussen de zee (oerna- tuur en baarmoeder van alle leven) en het asfalt (symbool van een tech nische cultuur) zullen kunnen ont moeten. Het programma vangt aan met een keninisima.kingsspel, waarna dr. Luk Lambrechts, hoofd van de afde ling cultureel werk van de sociale school te Gent, een inleiding zal hou den. Daarna wordt de film „En de zee was niet meer vertoond. Nagesprekken en het opstellen van plannen vormen het slot van het weekend waarin volop wordt ge poogd, de „zee" te beleven. prijswijzigingen voorbehouden |ULST ïKunsthandel v. Geyt Expositie fiaxi-Mini-Kunst van Nederlandse |n Belgische schilders (t.m. 31 dec.) IDDELBURG pleeshal stadhuis Expositie „25 jaar Zeelar.d" (t.m. 16 nov.) ISTBURG Antiekhal Markt 15: Expositie Jan Bruens en Den Bonte (t.m. 30 mov.) IlSSINGEN Stedelijk Museum Expositie „Vlis- Jmgen in de jaren 1940-1944" Kt.m 30 nov.) Bs Zondags gesloten WESTDORPE «Galerie Troutzaerte Expositie schil- ■perijen Roel Frankot (t.m. 12 dec.) (Van onze correspondent) NIEUWVLIET Tet voorstel van het college van b. en w. om een verordening op de heffing en invor dering van straatbelasting per 1 januari 1970 vast te stellen is in de raadsvergadering van maandagavond goedgekeurd. Het krediet voor 1970 bij de N.V. Ne derlandse Bank voor Nederlandse Ge meenten in rekening courant werd bepaald op f 200.000. De raad ging voorts akkoord met het voorstel om een jaarwedde te bepalen voor de technische ambte naar, tevens hoofd van gemeentewer ken. Bij de rondvraag informeerde de heer A. van Rosendaal (WD) of er iets gedaan kan worden aan het kamperen op weilanden, waar iedere sanitaire voorziening ontbreekt. De voorzitter, burgemeester J. P. Leen- houts deelde het raadslid mee dat dit probleem de aandacht heeft. De burgemeester kon de vergade ring voorts nog meedelen, dat er een systeem door het ingenieursbureau Hasselt en De Koning is ontworpen om de riolering in West-Zeeuwsch- Vlaanderen te verbeteren. sidies aangevraagd voor het herten kamp, de kinderboerderij en voor de uitbreiding van de ligplaatsen in de jachthaven. Over het in oprichting zijnde ha venschap Terneuzen en de Kaneel- zone kunnen (nog) geen concrete re sultaten worden gemeld. Vestiging van nieuwe bedrijven zal in hoofd zaak afhangen van de beriedheid van de partners in het overleg, voor al van de rijksoverheid, om op voor hand investeringen te doen. Ver wacht mag worden dat de vestiging van Air Products in 1970 gereali seerd zal worden. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Aan de Willem Andriessenlaan in Terneuzen-Zuid is de eerste van een complex van drie kleuterscholen in gebruik genomen. Het is de christelijke kleuterschool „De Tamboerijn", bestaande uit drie klassen. De tweede kleuterschool die be stemd is voor het openbaar onderwijs en „De Toverfluit" gedoopt is zal op 2 december zijn deuren openen. Eind van dit jaar wordt de roomskatholie- ke kleuterschool „De Paddestoel" in gebruik genomen. Alle kleuterscho len bieden plaats aan ongeveer hon derd kinderen. Aan de Edvar Grieghof is een la gere school in aanbouw. Deze zal die nen als opvangschool en tijdelijk on derdak bieden aan het christelijk on derwijs. (ADVERTENTIE) BON voor nadere informatie omtrent toVpeb hair fashion Naam: Adres: Woonplaats: In een envelop zonder postzegel verzenden aan: Antwoordnummer 919, Amsterdam U kunt ons elke dag (ook zaterdags) bezoeken: Kerkstraat 128, Walk-in Nieuwendijk 229, Amsterdam (C.) bij de Dam Amsterdam Tel. 020-230406 (Van onze Rechtbankverslaggever) BREDA Burenruzie op het plat teland maakt het leven tot een hel en heeft soms gevolgen, die tot moord en doodslag kunnen leiden. Zo ver was het in de zaak contra J. D. uit Woens- TERNEUZEN De huisvestings- moeilijkheden op het stadhuis van Terneuzen zijn voorlopig nog niet op gelost, ook al is men dit jaar met de bouw van een nieuw stadhuis be gonnen. Vooral met het oog op de herindeling zullen op korte termijn voorzieningen moeten worden getrof fen. Ook zullen woningbouwplannen die dit jaar moesten blijven liggen volgend jaar uitgevoerd worden. Verder bleek bij de begroting dat de exploitatielasten voor het over dekte zwembad hoger zijn dan werd voorzien. Het bad voorziet overigens wel in een grote behoefte, vooral bij de jeugd. Van de in aanbouw zijnde 482 flat woningen werden er in 1969 210 op geleverd. De plannen van de woning bouwvereniging „Terneuzen" voor de bouw van 156 woningen in de premie sector konden, in verband met de ongunstige situatie op de kapitaals markt, nog niet worden verwezen lijkt. In 1910 zal in ieder geval ge tracht worden met de meeste spoed een begin te maken met de bouw vam eengeziins woningwetwoningen. Hopelijk zal met de bouw van be jaardenflats nabij de Zonneschool binnenkort kunnen begonnen worden. In 1970 zullen de in aanbouw zijnde 40 woningwetwoningen in Sluiskil kunnen worden opgeleverd. Vooral in de „Serlippenspoider", zal in 1970 in de particuliere sector een levendige bouwactiviteit heersen. Zo nodig zul len in de loop van het volgende jaar kredieten worden gevraagd voor het bouwrijp maken van gronden in het plan „Hof Zeldenrust". Met de bouw van kleine winkel eenheden in het winkelcentrum Plan Zuid kon nog niet worden begonnen. De verbetering van bestaande win kelpanden en de vestiging van nieuwe bedrijven in en om de oude binnen stad blijft onverminderd doorgaan. De afbraak van het Java vordert snel. Bestudeerd wordt hoe de vrij komende gronden het meest doel matig kunnen benut worden ter uit breiding van het hoofdwinkelcentrum waarbij veel aandacht zal worden ge schonken aan een goede verbinding met het gebied Noordstraat, Markt. Verschillende, vrij omvangrijke wer ken zullen in 1970 kunnen voltooid worden- In Terneuzen-zuid vordert de bouw van een lagere school en drie kleuter scholen. Mogelijk zal volgend jaar kunnen worden begonnen met de bouw van een nieuwe huishoudschool aan de Tooropstraat en nieuwe bouwplannen voor de lagere techni sche school en de middelbaar tech nische school staan op stapel. Het tekort aan gymnastieklokalen zal door de ingebruikneming van de sporthal tegen het volgende school jaar belangrijk ingelopen zijn. (Van een onzer verslaggevers) NIEUW-NAMEN Vooruitlopend op de lie van de 11e heeft Nieuw- Namen reeds kennis gemaakt met de man, onder wiens hoede volgend jaar carnaval wordt gevierd. Het is Prins Mol n, alias G. Pollet, die de scepter zal zwaaien over het Molle- gat tijdens de komende carnavalsda gen. drecht wel niet gekomen, maar als de kolf van de buks, waarmee hij zijn buurman in blinde woede was te lijf gegaan inplaats van op de arm op het hoofd was terecht gekomen, had er een dode kunnen vallen. Want de kolf van een buks is hard De timide verdachte had daar niet veel tegen im te brengen en liet het allemaal aan zijn advokaat over, die de man met 'n blanco strafregister bekwaam verdediger-de. Hij smaakte 't genoegen diet zijn cliënt uit de ge vangenis bleef en slechts een boete kreeg opgelegd. Na een eis van f 250,- of 25 dagen en vier maanden voor waardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar, veroordeelde de politierechter de oude man tot een boete van f 500,- subsidiair 100 dagen waarvan driehondeld gld. voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar. De feiten waren dat D. al jaren op voet van oorlog leefde met zijn buur Hopmans, een man, van wie de offi cier van justitie zelf getuigde, dat deze moeilijkheden zocht. Eind augus tus kwam het weer tot scheldpartijen omdat de buur zich onbevoegd op het erf van de verdachte bevond en paal tjes uit de grond begon te trekken. Daarop was de bejaarde D. wit van woede geworden en hij had tenslotte een mes gepakt om de ander te impo neren. De buur schopte toen de ver dachte, die het been van de man vast greep en hem zo het erf optrok. Daarna liep hij zijn huis in om de buks te grijpen, waarmee hij Hop mans een dermate klap op de arm gaf. dat deze er twee maanden mee in het gips moest lopen. Daarbij zou de verdachte geprobeerd hpbben de buurman op het hoofd te slaan. Dat waren inderdaad de feiten, al dus de verdediger, die echter met beeldend vermogen de politierechter een idee gaf van de persoon van de aangevallen buurman. Hij schilderde de man als een soort sadist, die de buurt terroriseert en een dergelijke invloed heeft dat niemand uit de om geving voor de verdachte wilde getui gen. Het enige, wat hij de politierech ter vroeg was de verdachte zijn ge zicht terug te geven door hem te veroordelen tot een clemente straf. Gezien de ernst van het feit, mag aangenomen worden dat mr, VH-e- gentha-rt daarmee inderdaad reke ning heeft gehouden. (Van onze correspondent) OOSTBURG De plaatselijke jeugdraad Oostburg (PJR) heeft in een schrijven aan de plaatselijke ver enigingen en het gemeentebestuur meegedeeld met verontrusting ken nis te hebben genomen van de moei lijkheden die vele verenigingen ten aanzien van de huisvesting hebben. De PJR meent te weten, dat het gemeentebestuur van Oostburg reeds plannen getroffen zou hebben tot de aanleg van een instructiebad, sport zaal en in de verre toekomst een bui tenbad en een verplaatsing van de sportvelden. De plaatselijke jeugd raad kan niet aan de indruk ontko men, dat al deze projekten dermate verspreid in Oostburg zullen komen te liggen, dat er van een goed sport complex geen sprake kan zijn. Het bestuur van de jeugdraad stelt zich dan ook voor dit projekt zó te laten uitvoeren, dat alle huisvestingen van sport- en jeugdverenigingen bij elk aar gebracht worden, hetgeen vol gens de raad kostenbesparend en dus economisch meer verantwoord is. De PJR stelt zich achter de brief van de „Federatie Scouting Oost burg", welke bij het college van b. en w. aangedrongen heeft op een zo ruim en zo breed mogelijke aanpak van de huisvesting van alle vereni gingen. De jeugdraad wil in samen- (Van onze correspondent) HOEK Op 14 november a.s. zal de wachtmeester der rijkspolitie le klasse J.J. Bodderij zijn 25-jarig ambtsjubileum vieren. Op 14 novem ber '44 begon hij als hulp-marechaus see zijn loopbaan in Waterlandkerkje. Op 1 maart 1954 werd hij verplaatst naar Hoek, waar hij op 1 maart 1963 werd bevorderd tot wachtmeester le klasse. Tot op heden is hij werkzaam in de gemeente Hoek. In de ruim 15 jaren dat hij in deze gemeente werk zaam is, heeft hij zich doen kennen als een plichtsgetrouw politie-ambte- naar. Hij wordt bij de bevolking ge acht en gerespecteerd. Vooral de be langen van de jeugd gaan hem ter harte. Op 14 november om 17.30 uur wordt hij op 't gemeentehuis te Hoek gehuldigd en van 18.30 uur tot 19.30 uur is er een receptie in de gehoor zaal van het gemeentehuls. (Van onze muziekmedewerker) TERNEUZEN De Zeeuwse eilan den mogen sinds de Deltawerken ook in cultureel opzicht meer bij de Ne derlandse samenleuing bet rokken ge raakt zijn, Zeeuwsch-Vlaanderen is in deze zin nog steeds als een ver schoppeling te beschouwen. Afgezien van evenementen als een jaarlijkse Matheus Passion in Hulst, en soortgelijke incidentele manifes taties, gebeurt er in dit deel van ons land niet veel op muziekgebied. Het was dan ook niet verwonderlijk, dat het nieuwe Zuidlandtheater in Ter neuzen enkele maanden geleden in gebruik genomen, maar sindsdien alleen gevuld met amusement, caba ret en toneel al geruime tijd, tevo ren uitverkocht was voor het eerste symfonieconcert, dat daar zaterdag avond is gegeven door het Amster dams Filharmonisch Orkest o.l.v. An ton Kersjes. Onbedaarlijk geestdrif tig bejubeld door de maximale (450) aanwezigen, kon dit ensemble (het vroegere Kunstmand Orkest) de mu- ziekhongerigen trakteren op een be gerenswaardig menu, maar ook het besef dat een orkest in deze zaal uit stekend voldoet. Kleurige romantische orkestwer ken met volle bezetting, zoals Offen- bachs Ouverture Orpheus in de On derwereld en de Nieuwe Wereldsym fonie van Dvorak, klinken in deze betrekkelijk kleine ruimte misschien een beetje topzwaar. Voor barokmu ziek, Haydn en Mozart dus in het algemeen kamerorkestliteratuur blijkt de natuurlijke akoestiek daar entegen ideaal. Het bleek overduide lijk in Mozarts Klavierconcert in A (KV 488), waarmee de Middïlbiïgf- Panjse pianiste Janine da Costa im poneerde. Men zou haar parelende techniek bij expressieve climaxen misschien aangevuld hebben gewild met wat extra élan, maar dat verhin dert niet dat de sobere, puur muzi kale gratie van deze vertolking Kersjes en het orkest gaven uitste kend partij het publiek lang in de herinnering zal blijven. Uitbundiger nog was de applaus- hulde na de wereldpermière van het scherzo voor piano en orkest van Ru- dolf Perdeck, en dat was slechts ge deeltelijk te verklaren uit een recht matig Terneuzens chauvinisme. Per deck is leraar schoolmuziek aan een middelbare school in deze stad. Hij is echter tevens een componist met smaak voor orkesttimbres en gevoel voor vormevenwicht. Dit scherzo ver loopt misschien iets te stereotyp in vriendelijke, tarantella-achtige for mules, onbetwistbaar is evenwel een oprecht muzikanteske impuls die door het hele stuk loopt. Vooral als ken nismaking met een onafhankelijke muzikale persoonlijkheid, was deze uitvoering van grote waarde en de componist zelf zal ze hopelijk de stimulans geven, opnieuw aan het werk te gaan. Een tweede, soortge lijke compositie zal hij stellig vrij waren van enkele opduikende desi derata, zoals een avontuurlijker ge bruik der tonale middelen en een briljantere pianoschrijfwijze. Perdecks dispositie voor symfoni sche vormen en voor een fijnzinnig muzikaal discours zijn uit dit stuk duidelijk gebleken. In de verantwoor de weergave sprak natuurlijk enige voorzichtigheid nog een woordje mee een sneller tempo had de bedoel de verbetenheid nog meer gereali seerd, doch Janine da Costa en An ton Kersjes met het orkest hebben de vele positieve kanten van deze mu ziek toch overtuigd weten over te dragen. Na afloop van dit memorabele f eestconcert (dat hopelijk vele con sequenties zou hebben!), zijn zij dan ook uitgebreid in de bloemstukken gezet. AD INTERIM werking met Scouting Oostburg zo veel mogelijk contact met anderen zoeken om zodoende het college van b. en w. goede adviezen te kunnen aanbieden. De PJR heeft daarom besloten om vandaag alle verenigingen uit te no digen op een vergadering in hotel „De Eenhoorn" in Oostburg, om te trach ten een afgerond advies aan b. en w. en de Oostburgse raadsleden voor te leggen. Zij wil voorkomen, dat er halve maatregelen worden getroffen, die veel geld kosten en na de her indeling niet meer ongedaan kunnen worden gemaakt. De plaatselijke jeugdraad wijst er in haar brief uit drukkelijk op, dat het schrijven he lemaal los staat van het onlangs op gerichte comité van verontruste in woners van Oostburg. Openbare les Vandaag en don derdag kunnen de ouders van de leerlingen van de eerste klas van De Zonneschool aan de Van Steen bergenlaan in Terneuzen, kennis ne men van de wijze waarop het huidi ge basisonderwijs gegeven wordt en welke leermiddelen daarbij worden gebruikt. Zij zullen hiertoe van half twee tot kwart over twee gelegen heid hebben. Daarna zal er gelegen heid zijn met de betreffende leer kracht hierover van gedachten te wisselen. Op deze manier willen de onderwijzers van de Zonneschool de ouders inlichten. Indien deze proef slaagt, zullen in de naaste toekomst ook de ouders van de leerlingen van de overige klassen worden uitgeno digd. Hengelwedstrijd O.N.I. Van de hengelclub Ontspanning na inspan ning namen 54 leden deel aan de laatste clubwedstrijd in dit seizoen, die in de Westerschelde werd gehou den. De uitslag luidde: 1 L. Dezut- ter, 83 pnt. 2 J. Federman, 72 pnt. 3 L. Hamelink, 69 pnt. 4 P. de Waal, 67 pnt. 5 J.P. Cozijn, 66 pnt. 6 A. Eekman, 53 pnt. 7 J. de Ruiter, 51 pnt. 8 W. de Cuyper, 51 pnt. 9 K. Florussen, 49 pnt. 10 mevrouw Van de Broek, 45 pnt. Installatie Tijdens een bijeen komst in het groepsgebouw van de Doormangroep te Terneuzen heeft oubaas P. C. Gerreman mevrouw Stoel-Ter Heege tot welpenleidster en de heer J. de Jong tot assistent wel- ponleider geïnstalleerd. Vele ouders van de welpen hadden aan de op roep gehoor gegeven om deze plech tigheid bij te wonen en tesamen met hun kinderen het padvindersspel te spelen. Van deze gelegenheid maakte oubaas Gerreman gebruik om de ou ders het een en ander te vertellen over het werk van de Doormangroep. Hieruit bleek dat de welpen en zee- verkennerstak momenteel goed zijn voorzien van leiding, doch dat er dringend behoefte bestaat aan lei ding voor de landverkenners. Hij nodigde de ouders uit om te helpen zoeken naar goedwillende mannen, die bereid zijn iets voor de gemeen schap te doen. Hopman J. Stoel, assistent districtscommissaris in al gemene dienst, reikte namens het district Walcheren-Zeeuwsch-Vlaan- deren de volmachten uit. De middag werd besloten met een dia-vertoning over de activiteiten in het afgelopen jaar. (Van een onze verslaggevers) TERNEUZEN Het jaar 1968 is voor het Verbond voor Veilig Ver keer afdeling Terneuzen bijzonder geweest. Er werd een batig saldo bereikt van ongeveer 1500 gulden. Dit overschot, ondanks de vele acti viteiten van de afdeling, deed het be stuur van de afdeling besluiten voorlopig af te zien van een gemeen telijke bijdrage. Aan de jeugdverkeersexamens de den in 1968, 430 leerlingen van 16 la gere scholen mee. Hiervan slaagden er 418, De jeugd verkeersbrigadier- tjes kregen fel oranje overgooiers, waardoor zij beter in het straatbeeld opvallen. Voorzitter dr. H.A. Boland van de afdeling Terneuzen van het verbond kon in een sneltreinvaart de agenda van de jaarvergadering vrijdagavond afwerken. Als nieuwe secretaris werd de heer L.M. Brood benoemd, die in de plaats komt van de heer Th. Wig- gers, die wgen-s te drukke werkzaam heden zjjn taak moest neerleggen. Een boekenbon was zijn beloning. Tot slot van de bijeenkomst werd onder ling een quiz op verkeersgebied ge houden. GOES Het was voor de Nieuwe Comedie een zware taak, om in de Prins van Oranje het Zwarte Thea ter te vervangen. Ik geloof ook niet dat het niet zeer talrijke publiek echt voldaan naar huis is gegaan. „Na de regen" van de Engelse schrijver John Bowen is m.i. een nogal tweeslachtig stuk. In de vorm van een lezing wordt ons een stuk geschiedenis voorgeschoteld, dat in de zeventiger jaren zou plaatsvinden, gezien door de bril van het jaar 2170. De auteur heeft een soort zondvloed bedacht, waarin het wel en wee, maar vooral de zondigheid van een stel mensen wordt beschreven, die sa men op een groot vlot de ramp over leven. De rolfiguren worden gespeeld door lieden uit 2170 en van dit spelen zou dan een reinigende kracht moe ten uitgaan. Dat is op zich allemaal heel leuk en aardig, maar we zijn bang dat het tegelijkertijd wat ge forceerd is, én dat de schrijver in het verhaaltje is blijven stekenzodat van deze mooie bedoeling niet zo heel erg veel overkwam. Wanneer hij dan bo vendien nog de vrijheid neemt een ontmoeting te ensceneren met een soort Arke Noach'swaarschijnlijk om iets „tijdeloos" aan zijn gegeven te schenken, dan dikt dit het gefor ceerde karakter nog tuat aan. Erg jammer was bovendien, dat men John Soer de rol van de docent had toebedeeld. Zijn voortdurende aanwezigheid werkte zonder meer ir riterend. Het kan toch echt niet de bedoeling zijn een docent uit te beel den in aanstellerige poses en met een dermate slordige uitspraak, dat men zelfs moeite heeft de helft van de tekst te verstaan. En zekere ongeïn teresseerdheid is natuurlijk wel op z'n plaats, maar dit ging veel te ver, en als dan zo'n mannetje aan het hypnotiseren slaat, wordt het zonder meer belachelijk. Gelukkig speelden de andere ac teurs en actrices heel wat beter, zo dat er toch nog veel te genieten over bleef. Hans Boswinkel beeldde zeer geloofwaardig de „geboren" leider uit, een man die over lijken gaat en maar één geloof kent: dat aan zich zelf, een god in het diepst van zijn gedachten. De zeer menselijke rivaal van deze leider, Alan Armit, kreeg van Jan van Kasteren een even men selijke vertolking, hoewel hij het, bij enkele hoogtepunten net niet haalde en het te veel in uiterlijkheden zocht. Goed spel kregen toe ook te zien van Johan Sirag als Kapitein Hunter en Frans Koppers als de domme maar goedmoedige krachtpatser Tony Batch. Bij de dames viel ons vooral het goed volgehouden spel van Ta- tiana Radier als de balletdanseres So- nya Banks op terwijl ook Kitty van Wijk als de hysterische Muriel Otter- dale uitstekend voldeed. De strakke regie van Erik Plooyer kon het stuk niet helemaal redden en helaas het spel van John Soer hele maal niet. A. H. Raadsvergadering Bij de Oost burgse raadsvergadering van dinsdag 11 novemer zal de begroting over het dienstjaar 1970 worden behandeld. Deze begroting toont een batig saldo van 92.622. Bovendien zullen in de ze vergadering enige verkeersmaatre gelen worden besproken. Vogeltentoonstelling De vogel vereniging „De Volière" hield voor de twaalfde maal een tentoonstelling van kanaries, parkieten, pastellen, opalen en tropische vogels. Er wa< ren plm. 150 inzendingen, waarondel voor de eerste maal een zeer zeld- zame ino van de heer A. Kools t« Zuidzande. De tentoonstelling, gehou' den iin de Burgerzaal van het raad huis, werd geopend door burge meester J. L. van Leeuwen. De heer Van Leeuwen prees het initiatief van het bestuur, maar wees erop, dat door de herindeling wel voor het laatst gebruik zou kunnen worden gemaakt van de Burgerzaal. Hij hoopte wel, dat er een goede oplossing voor ge vonden zou worden. Dit jaar geen nationale, maar een onderlinge tentoonstelling. De grote streektentoonstelling zal te Breskens worden gehouden op 27, 28 en 29 november a.s. De keurmeester A. de Waal, Hoogerheidc en W. IJzer man, Steenbergen, kwamen tot het volgende resultaat: kampioen kanaries E.K.: M. Berthou Oostburg; kampioen pigment E.K.: A. Kools, Zuidzande; kampioen vet stof E.K.: M. Berthou. Oostburg; kampioen pigment O.K.: M. Kieburg, Oostburg; kampioen vetstof O.K.: M. Berthou, Oostburg; bastaard-en: kam pioen E.K.: A. Kools, Zuidzande; kampioen O.K.: F. Delnat, Oostburg. De derbyprijs was voor A. Kools Tropen Ë.K.: F. Delnat, Oostburg; tropen O.K.: F. Delnat. Kwartels E.K.: F. Delnat. De beste inzendinj! parkieten en papagaaien: A Carpen tier, Oostburg. Jeugdkampioen: F Bron, Oostburg.

de Stem | 1969 | | pagina 5