1.00 Enorme belangstelling voor feestconcert in Terneuzen CAMBRIDGE Spoedig begin bouw Terneuzense sporthal uillon urdeKg ZUIDLANDTHEATER BIJNA UITVERKOCHT lijke benoemingj retarissen ontvangers FLINKE WERKSTER Bosch Optiek Wat en waar VANDAAG j Tentoonstellingen MORGEN IJzendijke EHBO speelt toneel Sluis Herdenkingsdienst Oostburg Philippine Kantongerecht Verkeersborden omvergereden in Hoek Blij met kleinere boete Terneuzen Westdorpe Aardenburg Kantongerecht Overtreding vuurwapenwet in Axel rook rustig... en alleen voor uw plezier! TRIPLE-FILTER® want dat filter is drie maal waakzaam! het wikt, weegt en selecteert, zo rookt u alleen maar voor uw plezier, heerlijk rustig, proef het zelf, dat echte Cambridge-aroma, puur, ongewoon zacht en o zo zuiver. ZO WAAKZAAM IS HET TRIPLE-FILTER® Vraag vandaag nog Cambridge Triple-filter® 25 king size voor fl. 1.75, ook in menthol, rook rustig, rook zuiver, rook Cambridge. de milde sigaret met het waakzame filter een onzer verslaggevers) Op donderdag 13 noveu dt om vier uur in schouw liana in Goes een bijeei 'ehouaen door de Federi patroonsorganisatie i".. een verslag over de werk. len, die de bondsbesturen j slopen jaar hebben verrichi i vrije gedachteniwissefi nden over onderwerpen, Lng hebben op de probli de Zeeuwse bakker. DC STEM VAN WOENSDAG 5 NOVEMBER 1969 1ELBURG Gedeputeei. hebben op grond van de he. ;swet voor Zuid-Beveland n iw te vormen gemeenten ied tijdelijk secretarissen aren belast met de taak ;er benoemd. het nieuwe Goes is als tiji rretaris aangewezen de h. 'aillie te Goes en als tijdi, naris belast met het ontvs ip de heer A. Kerkhof te Borsele is benoemd de hi oogerd te Borsele als tijdel ris en de heer M. Steyn ide als tijdelijk ontvanger. c secretaris en ontvanger .uwe Kapelle zijn aangew. ïevelijk de heren I.J. Ha\, e Kapelle en J. Kroon te ge. De heer B.G. Munnlk 1 Bath wordt tijdelijk gem' ■taris van Reimerswaal en J Bonne te Rilland-Bath k' met het ontvangerschap rswaal worden belast. Ged., Staten delen mede, met ke benoemingen op geen i 7 ij ze te willen vooruitlopen t. door de raden van de w :ten te nemen definitieve Op de foto is ook nog een kachel te zien die de bouwers hebben meegebracht om zich in de komen de winter wat te kunnen warmen. (ADVERTENTIE) 3-Iiter- prijs ws ar en winter met gerost e gezellige warme maal- je af heef plezierig. Mét <orting, mèt verrassend ar vooral toch door de pskracht van de b&pjpn e, behalve voor soep. imisbaar is om van b.v. bee, jachtschotel, rijsi- een feestelijk eten te komende tijd meer met irvan smullen! GEVRAAGD: voor 4 halve of 2 hele da rn gen per week. K. NIEUWSTRAAT 3 E HULST TEL. 2327 Films middelburg Cit.v 20 uur ZVl' Rilm „Rebellion", 18 j. vyssingen Alhambra 20 uur nuty - Film „Hiroshima, mon amour". Voorfilm „Rotterdam Eu ropoort" (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Over enkele we ken wordt in de Zuidpolder een begin gemaakt met de bouw van de sport hal, die in augustus van het volgen de jaar gereed moet zijn. Op dit mo ment is de firma Leenhout uit Sluis, die 't project in uitvoering heeft, be zig met 't plaatsen van enkele bouw keten. Medio december beginnen de heiwerkzaamheden. Voor de inrich ting van het gebouw, dat een ontwerp i3 van de Nederlandse Heidemaat schappij, worden enkele maanden uitgetrokken. Toneel - Muziek - Dans axel De Halle 20 uur „Potasch en Per- ■jgnoer in textiel", door toneelge- ■IHschap van Johan Kaart goes Weeshuis, Singelstraat 10-12, 14-17 en 19-21 uur Tentoonstelling wo nen en recreëren in Nieuw Goes (t.ni. a nov.) hulst Kunsthandel van Geyt Expositie Wxi-Minikunst van Nederlandse er, 'elgische schilders (t.m. 31 dec.) middelburg feshal stadhuis Expositie „25 jaar feland" (t.m. 16 nov.) Itdorpe derie Troulzaerte Expositie schil- "ijen Poe) Frankot (t.m. 12 dec.) Toneel - Muziek - Dans middelburg Schouwburg 20.30 uur Jeugd en jjluziek - Concertliga: Geoffrey edge (piano) (NEUZEN |idlandtheater 20 uur TSC - „Po- fch en Perlemoer in textiel" door peelgezelschap van Johan Kaart Tentoonstellingen goes 3 Weeshuis, Singelstraat 10-12. 14-17 en 19-21 uur Tentoonstelling ivo- e den en recreëren In Nieuw Goes I 6-m 8 nov.) hulst Kunsthandel v. Geyt Expositie Maxi-Mini-Kunsl van Nederlandse Belgische schilders (t.m. 31 dec.) middelburg Vleeshal stadhuis Expositie „25 jaar Zeeland" (t.m. 16 nov WESTDORPE Galerie Troutzaerte Expositie schil drijen Roel Framkot (t.m. 12 dec.) °Pg. voor deze of Postbus rubriek tel. 01180 116 in Middelburg Zaterdag 8 november wordt in het Jeugdgebouw door de leden van en ten bate van de E.H.B.O. afdeling IJzendijke de jaarlijkse toneeluitvoe ring gegeven. Opgevoerd wordt het blijspel in 3 bedrijven „Hoogheid, Uw kameel staat voor", van Max Andrea. De regie is in handen van de heer A. v. d. Hemel. Schieting De 44 schutters, die deelnamen aan de schieting in het Hof zicht, verdeelden de prijzen als volgt: Hoogvogel H. Quataert Bou- choute, zijvogels G. Bracke Biervliet en R. Teirlinck Bouchoute. Beker: Oscar Acke Bassevelde. Meeste aan tal vogels: O. Acke en M. van Heve- le Bouchoute. Schutterskampioen De geduren de vijf achtereenvolgende weken ge houden puntenschieting voor het clubkampioenschap van Kunst en Genot in het Hofzichttheater leverde volgend resultaat op: 1. en kam pioen: L. Groosman, 2. H. van de Hemel Biervliet, 3. C. Neyssen, 4. A. Baeyens Sluiskil en 5. J. Ver sprille. Windbuksclub In het Hofzicht wordt deze week de oprichtings vergadering gehouden van een te stichten schietvereniging met de windbuks. Tot op heden hebben zich een 20-tal leden opgegeven zodat men in staat is om binnenkort een competitie te houden. (Van onze correspondent) SLUIS In de Ned. herv. kerk te Sluis vond een oecumenische herden kingsdienst plaats naar aanleiding van de bevrijding van Sluis, 25 jaar geleden Na samenzang „Wilt Heden nu Tre den" volgde een schriftlezing van ds. C. Balk. Burgemeester Van Hoote- ghem sprak namens het gemeentebe stuur van Sluis en herinnerde daar bij aan de bange dagen van de be schietingen en bombardementen, die, naast ontzaglijke verwoestingen, bij na 100 mensenlevens kostten. De toe spraak van de burgemeester werd gevolgd door één minuut stilte. De koorzang werd verzorgd door het r.-k. zangkoor Sint-Caecilia in samenwerking met de muziekvereni ging Apollo. Pastoor W. Holleman sprak het Eucharistiegebed voor de vre Ie. Na een gezamenlijk gebeden onzevader zongen de aanwezigen staande twee coupletten van het Wil helmus. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Voor het feestconcert op zaterdag 8 no vember in het Zuidlandthea- ter in Terneuzen bestaat een overweldigende belangstelling. Bijna alle 450 plaatsen in de schouwburg zijn verkocht. Dit moet in het bijzonder het ac tiecomité „Feestconcert Ter- neuzen", gevormd uit Terneu zense ingezetenen, tot bijzon dere voldoening stemmen. De publieke belangstelling voor hel feestconcert, te geven door het kunstmaandorkest, heeft alle ver wachtingen overtroffen. Zij is ook een aanwijzing, dat er nog wel de gelijk voldoende liefhebbers voor het klassieke orkestconcert te vinden zijn. Met het feestconcert zal het Zuid- landtheater voor het eerst zijn func tie van concertzaal vervullen. De verwachtingen over de akoestiek zijn zeer gunstig. Met het optreden van het Kunstmaandorkest, ook wel Am sterdams Philharmonisch Orkest ge noemd, zal ongetwijfeld een periode van nieuwe bloei voor het muziek leven in Zeeuwsch - Vlaanderen wor den ingeluid. Het concertprogramma op 8 no vember vermeldt vier werken van uiteenlopende allure. De ouverture Orpheus van Offen bach is een feestelijk, virtuoos stuk. De roem van deze compositie is nog vergroot door de bijzondere wijze waarop de bekende slotmelodie van deze ouverture door een andere com ponist is gebruikt, namelijk door Saint Saens in zijn „Carnaval des animeaux", waarin op rake manier de trage gang van een schildpad wordt geillustreerd. Eigenschappen die wel zeer ken merkend zijn voor het genie Mozart vinden we in het pianoconcert kv 488, dat door de vermaarde pianiste Biljarten In de B-klasse ging R. v. Veen met de dagpremie strijken voor zijn uitzonderlijke prestatie te gen L. de Sutter, 104-62. J. Kareis - A. Aalbregtse 58-68, Iz. Verschage - R. v. Veen 83-56, A. de Windt - A. Aalbregtse 53-44, L. de Sutter - H. Boerjan 82-36, H. Boerjan - D. Vree- ke 59-18. De A-klassers trokken weer flink van leer. U. de Windt - J. v. Over- beeke 112-95. A. v. d. Gazelle- Ed Hinneman 187-61, Ph. Wage - J. v. d. Broeke 179-81. In de eerste helft overrompelde C. Moorman A. Ver sprille. Na kruimelwerk sloeg Ver sprille terug. Moerman poedelde rustig verder 69-111. CoUecte De in Philippine gehou den collecte voor het geestelijk ge handicapte kind heeft f. 314.36 opge bracht. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN J. P. C. uit Ter neuzen had op 8 augustus van dit jaar een feestje gehad, met het ge volg dat hij maar een paar uur had geslapen. Op de provinciale weg in de gemeente Hoek raakte hij op on verklaarbare wijze van de weg af met zijn auto en reed tegen een paal met verkeersborden aan. De officier van justitie zei tijdens de behandeling van deze zaak op het kantongerecht van Terneuzen dit een hoogst onverant woordelijke daad te vinden, bijna net zo erg als het rijden onder invloed. Als eis kwam dan ook een forse boe te van 150,- en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van drie maanden uit de bus. De kantonrechter deed alleen van de boete wat af, n.l. 50,-. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Met een breed- lachend gezicht verliet de Belg A. H. uit Lapschure de zaal van de Ter neuzense kantonrechter. Hij had een kleine boete gekregen en zei: „ik dank u, dat zal ik betalen". De verdachte had n.l. in Sluiskil op de Oostkade de maximum snel heid fiks overtreden. Hij had haast, want er hadden zich bepaalde fami lieomstandigheden voorgedaan. Aan de kantonrechter vroeg hij of voor hem niet de kleinste boete van toe passing kon worden verklaard. He laas dat ging niet, want voor twee kwartjes kon mr. Van Hees de man niet naar België laten terugkeren. Het werd een boete van 40.-, in plaats van de schikking die 75,- be droeg. Janine Dacosta gespeeld zal worden. Vooral het derde gedeelte vormt een zonder enig bombastisch vertoon. De symfonie „uit de nieuwe we reld", van Dvorak is altijd een var de meest geliefde orkestwerken ge weest. De Tsjechische meester heefi de muzikale indrukken die hij op deed in de tijd dat hij directeur var het conservatorium van New York was, (1892-1895) op gelukkige wijzt in dit stuk verwerkt. Er is geen spra ke van een rechtstreeks overnemer van negermelodieën, al is er we' duidelijk een verwante sfeer te on derkennen. Sprekende melodieën en een dramatische vaart zijn zeker df elementen waar aan dit stuk zijn grote populariteir heeft te danken. Het Terneuzense feestconcert ver meldt voorts een primeur: Janine Da costa zal met orkestbegeleiding het scherzo van de Terneuzense mu sicus Rudolf Perdeck vertolken. De componist dacht dat zijn stuk meer voortkomt uit de stroming De- Bussy, Ravel, de Falla, Poulenc dan uit de zo heel anders geaarde richting Sehönberg Alban Berg We- bern-Perdecks scherzo heeft een bijzonder sfeerrijke inleiding, ge volgd door een de aandacht vasthou dend, wervelend brok muziek in vlug tempo, een langzaam middenstuk met veel schakeringen, een spaans- achtige cadens voor de piano en een origineel slot: strijkers en piano be ginnen gelijktijdig, elk in een ande re beweging en de verschillende groepen van het orkest dragen door hun inzetten bij tot het ontstaan van een grootg afsluitend klankpatroon. Val met de bromfiets. Vrijdag avond is de 19 jarige H.F., met zijn bromfiets komen te vallen, toen hij nabij Schuddenbeurs terechtkwam in een hoop bietebladeren, die op 't Kwaadstraatje lagen. Enkele schaafwonden en kapotte kleding waren het gevolg. Vermoede lijk waren de bietenbladeren van een wagen afgevallen en niet door wagen voerder opgemerkt. Ook de brom fiets werd beschadigd. Wit-Gele Kruis De afdeling Ter- neuzen van het Wit-Gele Kruis houdt donderdag 13 november de jaarverga dering in het KMC-gebouw aan de Leeuwenlaan. Aanvang acht uur. Naast de jaarverslagen van de se cretaris en penningmeester, vermeldt de agenda een bestuursverkiezing en een voorstel voor een n'euwe wijze van contributie-inning. Kampioenschappen 1969 Oude duiven Hok-aangeduid Vitesse; 1. H. Koch en Zn. 2 M. A. de Roo; Oude duiven Hok-onaanged. Vitesse: 1 J. de Smidt, 2 J. v. d. Graaf. Oude duiven Duifkampioen Vitesse: 1. O- Hofman, 2 A. Vantricht. Oude dui ven Hok-aanged. Fond: 1. A. de Meyer, 2 H. Koch en Zn. Oude dui ven Hok-onaanged. Fond: 1 J. de Smidt, 2 A. de Meijer. Oude duiven Duifkampioen Fond: 1 H. Koch en Zn. 2 A. de Meijer. Jonge duiven Hok aanged. Vitesse: 1. M. A- de Roo, 2 P. v. d. Bulck. Jonge duiven Hok- onaanged. Vitesse: 1. J. v. Spaen- donck, 2 A. Vantricht. Jonge dui ven Ditkampioen Vitesse: 1 P. v.d. Bulck, 2 idem. Jonge duiven Hok-aan geduid Fond: 1 P. v. d- Bulck, 2 A. Bril. Jonge duiven Hok-onaangeduid Fond: 1. A. Bril, 2 P. v. d. Bulck. Jonge duiven Duif kampioen Fond: 1 P. v. d. Bulck, 2 idem. Navluchten Hok-aanged. 1 H. de Boevere, 2 C. Rouw. Navluchten Hok-onaanged. 1 H. de Boevere, 2 J- v. d. Graaf. Na vluchten Duifkampioen 1 H. de Boe vere, 2 A. Vanhoudt. Totaalkampioenschap 1969 Aange duid: 1. H. Koch en Zn. 2 J. de Smidt 3 J. v. d. Graaf. 4 P. v. d. Bulck, 5 A. Bril. Totaalkampioenschap 1969 Onaan- geduid: 1 J. de Smidt, 2 A. Bril, 3 J. v. d. Graaf, 4 P. v. d. Bulck, 5 A. de Meijer. Bezinningsdagen In uejaar- dentehuis Het Verlaet heeft evenals vorig jaar, pater Leo van Tilburg s.s.c.c. verdiepingsdagen gegeven voor de bewoners van het tehuis. Het thema was „Onze roeping als Christen in deze tijd", en wel als bejaarde mens- „Zoals op zee de grote schepen in de mist blijven va ren en hun koers uitzetten op de ra dar. zo vaart menigeen van ons en de kerk (wij samen) in een mist van onzekerheid en verwarring. En toch zijn wij met het schip van ons leven onderweg en moeten ook een koers uitzetten. Onze radar is ons geweten, dat zich moet oriënteren op het Evangelie. Christus heeft ons voor geleefd om echt mens te zijn. En dat mens zijn kun je in drie woor den samenvatten: dienstbaarheid, trouw en vergeving", aldus pater Van Tilburg. In het bejaardentehuis bestond een grote belangstelling voor deze verdiepingsdagen. De bewoners be zochten de eucharistievieringen, de conferenties en de boeteviering. De zusters en het personeel heb ben prachtig samengewerkt om het geheel te doen slagen. Op de sluitingsavond gaf de pater een verhelderende causerie met kleurendia's over „Gods volk od weg". Reünie J. F. Kennedystam Bin nenkort zal de J. F. Kennedy-stam die vorig jaar is ontbonden, een reünie houden in Westdorpe. De sa menkomst is in het verenigingsge bouw Concordia. Ieder die van de ze groep lid is geweest heeft een uit nodiging ontvangen om deel te na men. De J. F. Kennedy-stam werd ont bonden wegens gebrek aan leiders in de Kanaalzone. Rudolf Perdeck, de Terneuzense musicus, die voor het feestconcert een „scherzo" componeerde. Prijsschietingen De uitslag van de eerste prijsschieting van het Aar- denburgse handboogschuttersgilde „Sint Sebastiaan" luidt: Hoogvogel: Alb. de Meijer; Zijvo gels: niet afgeschoten; le kal: Rob. de Rooze; 2e kal: P Blondeel; Be ker: Rob. de Rijcke. Prijsvogels: 1. G. Blondeel, 2. H. van Iwaarden, 3. J. van Iwaarden, 4. Rob. de Rijcke, 5. A. Ballegeer, 6. D. van Hermon. De uitslag van de tweede prijs schieting luidt: Hoogvogel: J. Cattoor; Zij vogels' niet afgeschoten; le kal: A. Balle geer; 2e kal: H. de Rijcke. Prijsvogels: 1. D. van Hermon, 2. A. Dierick, 3. J. Begheijn, 4. J. Cat toor, 5. G. Blondeel, 6. H. de Rijcke, 7. Jul. de Rijcke. (ADVERTENTIE) TERNEUZEN „Ik ben toch bokser", zei J. de F. uit Axel tegen de kantonrechter mr. Van Hees, die hem had aangeraden in plaats van een revolver een paar bokshand- schoenen te kopen. De verdachte was n.l. in het hesit van een pistool, waarvoor hij geen vergunning had. Er was wel een aanvraag onder weg, maar de kantonrechter gaf de man weinig kans, dat zijn aanvrage zou worden gehonoreerd. „Moet ik mij dan de keel af laten snijden", vroeg de man, die in 1948 door 'n on gewenst vreemdeling in zijn afgele gen woning in Terneuzen was be dreigd. „Ik heb al twinatig jaar dat pistool en nu ik in Axel woon, weer afgelegen, wil ik mij gewoon bescher men", zei de verdachte. Mr. Van Hees vond de motivering gegrond en schortte de zaak op, waardoor de verdachte de kans krijgt alsnog zijn vergunning te bemachtigen om een vuurwapen in zijn bezit te hebben. De eveneens uit Axel afkomstige P. J. de W. had geen vergunning voor zijn jachtgeweer. Hij was al van af 1953 in het bezit van zo'n papier tje, maar was vergeten verlenging aan te vragen. Hij kwam er af met een boete van 15 gulden. 25 menthol 1.75 eerste fase: een speciaal bewerkt estron-filter dat tegenhoudt wat niet voor U bestemd is tweede fase: activerende minerale bestanddelen die de rookstroom intensief zuiveren derde fase: een laatste, puur-wit filtersegment dat de zuivering waakzaam afrondt en de echte Cambridgesmaak volledig onbelemmerd aan U doorgeeft 1 Registered Trade Mark SMwnwrS#«^»rMi5^J^%edtwS«Ii^iJtoti«11(^0pd?t^jWrtlgedMm,hMait

de Stem | 1969 | | pagina 5