Fusie maatschappelijk werk en de gezinszorg Maatreg |bietenrij IN ZUIDDORPE STAAN HUIZEN LEEG I JUISTE Kil In 1 jaar twintig inwoners minder Het vak heb ik goed geleerd - maar wat verder? KPJ-dames ongeslagen aan de leiding IN OOST-Z.-VLAANDEREN-OOST m BOEKBINDER HANS ERIJTERS: HET BRABANTS ORKEST jHulp voor verkommerde [bejaarde >uien In 's-Heerenhoek G. Peperzak ten grave gedragen Nw- en St.-Joosland Hulst T opbil j art oernooi Hontenisse Raadsvergadering regenmantels rsf Kapellebrug Nieuw-Namen Dure verwarming in kleuterschool BILJARTEN OPGELUCHT Tweede klasje St.-Jansteen Clinge De lieer Schelfhout nieuw raadslid Blikschade op rijksweg 58 Twee inbraken I in Breskens Walsoorden BEDRIJFSVOLLEYBAL OOSTBURGSE f Weersvooruitzichten in cijfers ge- iiddeld over Nederland. DE STEM VAN WOENSDAG 5 NOVEMBER 1969 (Van onze correspondent) 's HEERENHOEK Te 's Heeren- hoek heeft de teraardebestelling plaatsgevonden van de zo plotseling overleden heer G. J. J. Peperzak Nadat pastoor Witteman en pater Pontenagel de mis voor overledenen hadden opgedragen, vertrok de stoet naar de nieuwe r.k, begraafplaats. De lijkkist - bedekt met vele bloem stukken - werd gedragen door leden van de personeelsvereniging van het Machinebedrijf van J de Jonge. Er was voor deze droeve plechtigheid zeer veel belangstelling; o.a. waren aanwezig het bestuur van „de Jeugd- gemeentezijde was de heer P. Raas, de loco-burgemeester van 's Heeren hoeve" en alle jeugdleiders. Van plechtigheid begaven de familie en genodigden zich naar het gebouw „de Jeugdhoeve", waar gelegenheid was om te condoleren. De heer Peper zak, die in het leven ook jeugdleider was heeft zich voor de „Jeugdhoe ve" zeei verdienstelijk gemaakt, o. m. door het draaien van films. Door zijn grote technische kennis werd hij door het gemeentebestuur aangezocht om het uurwerk van de kerktoren te re pareren. Dit werk kon helaas niet meer worden voltooid, omdat de dood een plotseling einde maakte aan dit werkzame leven. Gemeenteavond De Kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk te Nieuw- en Sint Joosland zal de najaarsgemeen- teavond houden op woensdag 19 no vember, 's avonds om half acht in het verenigingsgebouw in de Veerstraat. Voor de pauze zal spreken de heer L. Osinga, districtssecretaris van de zending in de provincie Zeeland. De heer Osinga was tot voor kort werk zaam in Biafra en hoopt zijn betoog te verduidelijken met enkele film stroken en geluidsbanden uit ge noemd land. land. De tijd na de pauze zal worden ge bruikt voor het beantwoorden van vragen voor heel de gemeente, speci aal met 't oog op de in 1970 landelijk te houden grote kerkvergadering van de hervormde kerk. Tevens zal ver slag worden uitgebracht van de in dertijd gehouden kerkeraadsvergade- ring met de gereformeerde kerkeraad uit Arnemuiden. De avond staat on der leiding van ds. P. Siderius. Prijsschieting In café P. Lee- raert-Nijs werd oen prijsschieting gehouden op de liggende wip, waar aan 47 schutters deelnamen. Er werd geschoten op twee wippen. De uit slag was als volgt: Wip 1: de hoogvogel werd gescho ten door V. de Vos te Hulst; de eer ste zijvogel door A. Buysse te Graauw; de tweede zij vogel door C. Herrewegh te Heikant. Wip 2: de hoogvogel werd gescho ten door W. Brand te Hulst; de eer ste zijvogel was voor A- Nijs te Hulst; de tweede zijvogel voor V. de Vos te Hulst. De meeste kleine vogels, 5 stuks, werden geschoten door A. de Wit en C. Mahu beiden uit Hulst. R.-K.-Vrouwengilde Het r.-k.- Vrouwengilde hield een bijeenkomst in hotel de Graanbeurs. Op deze goed bezochte bijeenkomst hield drs. P. J. M. van Kalmthout uit Bergen op Zoom een zeer interessante met dia's toegelichte lezing, genaamd „het le ven ontsluierd" Kleuterscholen Morgen (donder dag) belegt het bestuur van de drie kleuterscholen een vergadering in de aula van het zusters pensionaat te Hulst. Deze bijeenkomst is voor alle ouders die een kleuter hebben, die voor augustus 1970 vier jaar wordt en dit schooljaar niet meer op school kan worden aangenomen. De verga dering begint 's avonds om half acht (Van onze correspondent) ST.-JANSTEEN De topbiljart club Zondagsvermaak nam deel aan een toernooi te Rapenburg. Zij speelde een laatste wedstrijd tegen KOT te Hulst. De uitslag was als volgt: W. van Himst - W- Koemans 0— 2, P. d'Hont - Fr. Strooband 20, Ch. v. Remoortere - J. Haulez 0 2, L. v. Campenhout - R. Boon 0 2, J. der Weduwe - S. Blommaert 11, Fr. de Nijs - R. Blommaert 2o, A. Sturm - C. Bertram 20, W. Verstraten - R. Picavet 1—1, E. Verschuren - A- Verbraeken 11, J. Pieters - J. Neve 20. Zondagsvermaak won deze span nende partij met 119. De eindstand van dit toernooi is als volgt: le prijs: Zondagsvermaak te St.-Jansteen, 2e: KOT te Hulst, 3e: 't Centrum te Hulst, 4e: Terho- te Terhole. vïifaagavond zal de club van Zondagsvermaak de prijs te Rapenburg in ontvangt gaan nemen. (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE Er bestaan fusieplannen voor de centra van maatschappelijk werk en de in stellingen voor gezinszorg in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen-Oost. Reeds geruime tijd voeren de be sturen van het interparochieel so ciaal charitatief centrum Hulst en omstreken, het interparochieel centrum voor maatschappelijk werk te Vogelwaarde, het katho liek maatschappelijk werk Hon- tenisse, de gezinszorg Hulst en de gezinszorg Hontenisse-Vogel- waarde besprekingen over dit on derwerp. Er is alle kans, dat een nieuwe stichting voor maatschap pelijk welzijn op 1 januari 1970 van start kan gaan. Men is al zover gevorderd, dat overeenstemming is bereikt over de concept-statuten van de nieuw te vor men stichting. De speciaal voor dit doel samengestelde fusiecommissie heeft de betrokken gemeentebesturen een brief met de volgende inhoud geschreven: Wij achten thans het moment aangebroken, waarop wij de gemeentebesturen uit dit gewest van onze plannen in kennis dienen te stel len. Het zal daarbij nauwelijks nodig zijn te wijzen op het nut en de nood zaak van schaalvergroting. De ons daarbij voor ogen staande taakver deling t.a.v. en de samenwerking van de instellingen voor algemeen bejaardenwerk eventueel uit te breiden met andere werkvoimen zal niet alleen de efficiency bevor deren, maar eerst en vooral ten goe de komen aan het welzijn van de in- Vanmiddag (woensdag) komt de raad van Hontenisse om vijf uur bij een. Op de agenda komen o.a. de volgende punten voor: voorstel tot het toekennen van een duurtetoeslag voor 1969 voor het daarvoor ln aan merking komende gemeenteperso- neel, voorstel tot het aangaan van 'n rekening-courantovereenkomst, voor stel tot het vaststellen van een ver ordening op de keurlonen, een voor stel tot wijziging van de begroting 1969 en aanbieding van de gemeente begroting 1970. Zoals bekend heeft de gemeente raad van Hulst de door de gemeente raad van Hontenisse vast te stellen verordening op de keurlonen al afge wezen. woners individueel en gezamelijk in dit gebied. De te formeren instelling zal een z.g. a-instelling zijn, hetgeen inhoudt, dat naast de nodige beroeps krachten een directeur, een admini strateur en een typiste subsidiabel zullen zijn. De plannen zijn opgezet in samenwerking en in volle over eenstemming met het bureau Zeeland van het ministerie van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk werk, de katholieke raad voor maatschappe lijk werk in Zeeland en het dioce saan sociaal charitatief cent-rum. In deze opzet is uitgegaan van de vijf bestaande maatschappelijk-werk- krachten in het gehele gebied. Voor de directe leiding van de gezinsver zorgsters is gedacht aan twee leid sters. Een op het niveau van M.W.- opleiding en een met een M-S.A.-op- leiding of oudere gezinsverzorgster met voldoende praktijkjaren. Blijkens de u toegestuurde ontwerp-begroting kon in het totaal van de kosten ge rekend worden op een bijdrage van het rijk van f- 170.100.-, ingevolge de rijkssubsidieregeling voor het alge meen maatschappelijk werk. Door gemeentesubsidies blijft een bedrag te dekken van f. 232.000.-. Wij mer ken hierbij op, dat deze subsidies on derdeel vormen van de netto ten las te van de gewone dienst der begro ting blijvende kosten van sociale zorg en als zodanig via de algemene uit kering uit het gemeentefonds voor 80 procent in de gemeentekas terug vloeien. Wij stellen ons voor per 1 Januari 1970 met de nieuwe instel ling van start te gaan. Om dit te ver wezenlijken zal nog veel werk verzet moeten worden en zal met name op korte termijn het personeelsbestand tot het gewenste peil moeten worden opgetrokken. Het is in verband hier mee, dat wij u verzoeken ons uw standpunt te dezen kenbaar te ma ken en ons mede te willen delen of uw gemeenteraad bereid is de nieuw te formeren instelling t-e subsidiëren conform de hierbij gevoegde bereke ning. Hot zal u duidelijk zijn, dat van de zo gewenste schaalvergro ting geen sprake kan zijn, indien u onverhoopt afwijzend tegenover ons verzoek mocht staan. Ons rest nog slechts een korte ter mijn voor 1 januari 1970. Het is daar om, dat wij u durven verzoeken ons spoedig te willen berichten". Het gemeenschapswerk dat in di verse plaatsen floreert, kan niet on dergebracht worden bij de nieuw te vormen stichting. Overigens is op dit terrein ook een fusie te verwachten. Het gemeenschapswerk Vogelwaar de heeft plannen om samen te gaan met de stichting gemeenschapswerk te Hulst en omstreken. Over deze zaak zijn al besprekingen gevoerd met het ministerie van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk werk en met de stichting gemeenschapswerk Hulst en omstreken- (ADVERTENTIE) GENTSESTRAAT :r,r.c* lib; v- (Van een onzer verslaggevers) ZUIDDORPE In de kom van het 854 inwoners tellende dorpje Zuid- dorpe staat op het Dorpsplein een groot wit huis leeg. Het is een van de acht lege oudere woningen in het dorp. Twee daarvan zijn onlangs ge kwalificeerd als bewoonbaar, terwijl de zes overige, hoewei niet onbe woonbaar verklaard, ongeschikt zijn voor bewoning. Het dorp dat, als de door minister Beernink ontworpen gemeentelijke herindeling wordt aan genomen in de Eerste Kamer, bij Axel zal worden gevoegd, heeft sinds 1 ja nuari tw'intig inwoners verloren deels door overlijden en deels door vertrek. „Zuiddorpe stroomt niet leeg", zegt de gemeentesecretaris R. A. E. Coone. „De volbloed Zuiddorpenaar is name lijk zeer aan zijn dorp gehecht. In Zuiddorpe is dan ook veel minder sprake, zoals elders in Zeeuwsch- Vlaanderen wel gebeurt, van vergrij zing van de bevolking. Bovendien is Zuiddorpe zeer in trek bij de stadsbe woner. Het bleek enige tijd geleden nog, toen 24 ratiowoningen van de woningbouwvereniging Zeeuwsch- Vlaanderen gereed kwamen. Hoewel er geen grote wachtlijst bestond wa ren de woningen binnen zeer korte tijd verhuurd." Vooral voor gezinnen met auto's ligt Zuiddorpe niet ver meer van Terneuzen (ongeveer vijftien kilome ter) en als de nieuwe provinciale weg gereed komt, is de afstand Hulst- Zuiddorpe ook vlug overbrugd. Niet alleen voor permanente bewoning is Zuiddorpe in trek. Ook de stedelingen uit binnen- en buitenland zoeken in het dorp, dat dicht bij de Belgische grens ligt tijdelijk rust. Buiten de kom van het dorp zijn vijftien wo ningen in gebruik als vakantiehuisjes. De secretaris verwacht dan ook, dat de twee huizen, die nu nog leeg staan weldra weer in gebruik worden ge nomen. De zes overige panden zijn, zoals gezegd onbewoonbaar. Brand Door onbekende oorzaak brak brand uit in een bergplaats, annex duivenhok van E. Bosschaert. Naast verschillende tuinbouwmate- rialen en huishoudelijke artikelen kwamen ook enkele duiven in de vlammen om. In de bouw van de kleuterschool is een verwarming geprojecteerd, welke gestookt zal worden met pro- paangas Het raadslid de heer Van Duyse vindt dit duur. De lagere school met vijf lokalen wordt ver warmd met oliestook en kost per jaar f 2250. Vergelijkt men dit met de kleuterschool met twee lokalen, dan zou dit f 2700 kosten. Burge meester Vercauteren zegt dat het een tijdelijke oplossing is. Naar zijn mening is de verwarming met pro- paangas het meest aanbevelens waardig. Zou binnenkort aardgas in het dorp komen, dan kan direct overgeschakeld worden. (Van een onzer redacteuren) BREDA Pas sinds mei van dit jaar is de KWJ (de organisatie van katholieke werkende jongeren) geen ontspanningsvereniging meer. Sinds dien zijn we zelf pas wakker! Maar van toen af is het wel supersnel gegaan Nu zijn de meeste afdelingen wel omgeschakeld in gespreks- en actie groepen, 't Is waar: een soort zelfontdekking." Hans Frijters is een van die tien duizend werkende jongeren die za terdag in Den Haag hebben gede monstreerd voor hun recht op „het eigen gezicht" van de jonge ar beider. Hun protest tegen een sla pend artikel 12 van de Arbeidswet is binnen hun actie een centraal ge geven. De wet belooft de werkende jongeren tussen 14 en 18 één dag vorming of scholing per week. Maar tot uitvoering van die 50 jaar oude wet is het nog nauwelijks gekomen. „Ik ben boekbinder', vertelt Hans Frijters „Vanaf de lagere school ben ik direct in het vak gekomen. Eén dag in de week mocht ik op kosten van de baas naar de gra fische school in Roosendaal. Dat was 4 jaar lang negen maal vijftig minuten per week onderwijs, waar van één lesuur maatschappijleer- uit-een-boekje. In dat ene uur moesten we onze vorming opdoen Het vak heb ik daar goed geleerd, maar wat heb ik verder? In dat ene uur moesten we zelf uit een boekje zitten voorlezen. En omdat ik een dag onderwijs kreeg, kon ik niet naar de levensschool". „Ik kan heel goed merken dat ik niet op de levensschool heb ge zeten. Die jongens zijn veel vlot ter met praten en zo. Ik volg nu in de avonduren een vormingscursus op de levensschool. Dat werd tijd, want al twee jaar ben ik lid van de KWJ, maar pas de laatste maanden begin ik me bewust te worden van wat er aan de hand is. Daarom ben ik blij met die cursus. Je moet im mers niet alleen kunnen praten, je moet ook nog weten waar je het over hebt". „Dat hebben we ook gezegd en telkens opnieuw hoor, toen we de KWJ gingen omvormen: „Als je bij een minister komt kun je niet zeggen: we kunnen zo goed biljar ten." Dat is natuurlijk óók wel aar dig en we hebben natuurlijk de soos nog, maar het gros reageert gewoonweg niet. Zaterdagavond, na afloop van de Haagse demonstratie, hebben we er op de soos .over ver teld: „Dit en dit hebben we bereikt; het is ons eigen belang. Maar ze willen liever dansen. We hebben avonden belegd over artikel 12, maar ze komen niet. Toch zitten in dit district 10.000 werkende jonge ren. Driehonderd zijn er lid van de KWJ; een groepje van zestig f altijd dezelfden) is geïnteresseerd Met die groep waren we ook in Den Haag". „Wij hebben daar 's morgens ge praat met staatssecretaris Gros heide, over de streekschool, die ze ons hier will enaansmeren. Die ons hier willen aansmeren. Die streekschool, dat wordt net als die school waar ik op heb gezeten. Vast wel goed onder wijs, maar vorming? Ho maar! Wc willen de levensschool. We wilier niet alleen vaklui worden, maai veel meer. Daarom moeten we ooi onze eigen soos houden. Samen me' studenten, dat kan nog lang niet Door die studenten en middelbare scholieren worden we nog steeds gediscrimineerd. Je wordt op een afstand gehouden. En de werkende jongeren zijn een beetje schuw: die studenten kletsen je toch onder tafel. Maar z aterdag hebben we bewezen dat het niet hoeft. Hans Frijters vindt dat de ver houdingen in het bedrijf waar hij werkt prima zijn. „Er is weliswaar geen inspraak en ook geen echte ondernemingsraad, maar wel zoiets, een kern. Ik heb daar als jongere in gezeten. Nu niet meer, want ik ben een tijd bij deze baas weg geweest. Dat vind ik iets goeds. Je leert in eens heel nieuwe dingen in een ander bedrijf. Ik zou het iedereen aanraden: blijf niet constant bij de zelfde baas". „Nu ik terug ben, heb ik ge merkt dat ik verantwoording heb leren dragen. Vroeger schoof ik dat af op de chef. Ik ben nu gediplo meerd en dan word je ook als vak man beschouwd en mag je je zegje zeggen." Aan het eind van ons gesprek: .Tsjonge, wat voel ik me opge lucht. Ik dacht dat zo'n interview een soort examen was en ik was toch wel zenuwachtig. Ja, joh. wij zijn zulke dingen helemaal niet ge wend." JAN HÜSKEN (Van onze correspondent) HULST In de eerste klasse van het damesbedrijfsvolleybal staat het verrassend goede KPJ nog ongesla gen aan de leiding. In de wedstrijd tegen Milock speelden de KPJ-dames weer uitstekend en gaven zij hun te- genstandsters geen enkele kans. Het werd een onbedreigde overwinning. Door deze nederlaag zakte Milock naar de derde plaats in de rangschik king terug. Hekkesluiter COMBO was ook nu geen partij in de wed strijd tegen Morres. De uitslagen: MilockKPJ 0-3; ComboMorres 0-4. De stand: KPJ 8 punten; Morres 7; Milock 7; Clitex 6; Mavo 5; Olmulo 1; Combo 0. Door overwiningen staan Scholen combinatie en CVC nu samen met Dageraad, dat niet speelde aan de leiding. De nieuwe koplopers hadden het zeer moeilijk. Lybeert bood te gen CVC flink tegenstand en slaagde er zelfs in een set te winnen. Toch was de overwinning van de Clingse dames verdiend. Ook scholencombi natie haalde het net tegen' Necker- mann, dat na drie overwinningen de nederlaag ditmaal niet kon vermij den. De nieuwe situatie aan de kop van de rangschikking kan de spanning in deze klasse slechts vergroten. Uitslagen: LybeertCVC 1-3; Nec- kermannScholencombinatie 1-3; WilkingHema A 0-4. Hema A behaalde in de wedstrijd tegen Wilking de eerste winstpunten en stond hierdoor de laatste plaats af aan Hema B. De stand: Dageraad 9 punten; Scho lencombinatie 9; CVC 9: Neckermann 6: Bondia 6; Wilking 3; Lybeert 2 Hema 2; Hema B 0. (ADVERTENTIE) Kaartwedstrijd. In café Sport werd een kaartwedstrijd gehouden waaraan door 54 spelers werd deelge nomen. De beschikbaar gestelde prij zen bestonden uit kalkoenen, konij- ien en hanen. De uitslag was als volgt: le prijs: Em. Verstraeten te St.-Jansteen en A. Sturm te Kapelle brug; 2e p.: J. de Block te Clinge en A. Ottjes te St.-Jansteen; 3e p.: Ch. Inghels te St.-Jansteen en Joh. Pleu- nis te Clinge. Zeeuwse collecte De Zeeuwse collecte bracht in de parochie Hei kant en St. Jansteen een bedrag op van f. 147,14. Door het overlijden van de heer J. Mangnus was er een vacature ont staan in de raad. Ingevolge de kies wet kwam als opvolger in aanmer king de heer J. V. M Burm van Nieuw-Namen. Aangezien deze niet binnen de door de wet gestelde termijn van vier weken kennis heeft gegeven, dat hij zijn benoeming wel aanvaar den, werd hij geacht deze niet te accepteren. Het gevolg is dat de heer W. L. Schelfhout van Kapelle brug de in aanmerking komende kandidaat is. Deze heeft bericht, dat hij zijn benoeming zal aanvaarden. De commissie belast met het on derzoek van de geloofsbrieven, de heren A van der Kelen en P Goos- sens hebben alles in orde bevonden. Bijgevolg zal de heer Schelfhout in de eerstvolgende raadszitting wor den toegelaten. (Vain onze correspondent! I KLOETINGE In Kloetmp| ben zich twee autobotsiingen v daan. Het eerste ongeval ge! al in de vroege morgenuren,] Rijksweg 58 reed bij het viadiittl bietenwagen bestuurd door J. T uit 's-Heer Arendskerke in def ting Bergen op Zoom. Een Tj auto met aanhangwagen, die*_ de bietenauto reed en bestuunl| door J. H. uit Gouda, haalde e dere vrachtauto in en botste - tegen de bietenauto op. De i schade was groot, alsmede del» chaos op de weg. Er deden zicil persoonlijke ongelukken voor, f Het tweede ongeval gebet® de stoplichten in Kloetinge, M een wiel van een tweewielig hangwagentje van een Duitse H auto afliep werd een pers» bestuurd door C. d'e M. uit I Bath zeer zwaar beschadigd voorzijde. Ook hier vielen slachtoffers. (Van onze correspondent) J BRESKENS De laatste i zijn in Breskens weer twee/'i len gepleegd. Zo werd vorige! ..aterdaginacht ingebroken in Wl toor van de n.v. Bresaens Molenwater. Onbekenden ®T via een ream het kantoortje t> waar de bureaus overhoop/ „■ehaald. Er wordt acht L mist, waaronder enige België luta. Veel rommel is er in het achtergebleven. Er wordt ecMfl der niets vermist. Door de te<® recherche van de rijkspolitie j onderzoek ingesteld wat nog f sultaat heeft opgeleverd. In de nacht van maandag o Ja-g is bij de scheepswerf firma Van de Sande op de havendam een scheepsschroef gehaald. Ook hier heeft de r" litie de zaakj in onderzoek. Laatste zeehengelwedstrijd zeehengelclub „De Vogel" dag in de Westerschelde haaf laatste club wedstrijd houden. |L de Wilhelmuspolder, van -"I 15.45 uur. Inschrijving en Pe king in café Zeezicht Na deze wedstrijd worden pioenen bekendgemaakt. donderdag 6 november 20.15 uur I 2e abonnementsconcert serie A werken van: janacek.glazounov, mendelssohn, r.strauss het turfschip btil (Van onze correspondent) OOSTBURG „Ik begrijp n dat er geen maatregelen worden troffen om in de toekomst te voorl men, dat de bieten tijdens het v voer van het land naar de fabr van de wagens afvallen en de v ligheid van het verkeer in gevi brengen. Zoiets zou in de Randst Holland absoluut ondenkbaar zij Deze vraag stelt de heer K. G. Jong uit Den Haag zichzelf iedt keer als hij door Zeeuwsch-VIaant ren rijdt. „Ik kom hier vrij geregeld vanv ge mijn beroep (vertegenwoordige en iedere keer, wanneer ik acht een tractor met aanhanger, die 1< terlijk torenhoog met bieten is opg laden, rij, ben ik doodsbenauwd d zo'n ding door mijn ruit vliegt of i (Van een onzer verslaggevers) KUITAART Een enveloppe mc vijf gulden, tassen met boodschap pen een aanbod van de diaconi voor financiële hulp en een snel! peactie van de plaatselijke ambtenaa van sociale zaken. Reacties op d pubükatie in „De Stem" van vorig veek over de miserabele omstan Bigbeden, waarin de 59-jarige hee Kwaak leeft. Zoals bekend was deze vroeg-oud feu uitgeteerde man buiten zijl feehuid in financiële moeilijkhedei gekomen en was zijn huisje lang feaam maar zeker tot een onbewoon baar krot geworden. Ondanks bedei lom hulp, kwam er voor de mar niet vlug genoeg de voor hem z< broodnodige helpende hand. Tot vo rige week. Vanuit Koewacht kreet hij een brief met daarin bijgesloter feen briefje van vijf gulden. De mei het lot van de heer Kwaak begane [afzenders schreven het onbegrijpe lijk te vinden, dat in Nederland van Vandaag toestanden, als waarin Be heer Kwaak verkeert, voorkop nen. Zij schreven te hopen, dal Be man spoedig zou worden gehol pen. Diverse families bestelden via plaatselijke winkeliers boodschappen Voor de heer Kwaak, die het tot dan pad moeten doen met een rantsoen van melk en brood. De winkeliers Beden er zelf nog een schepje boven- B>. Zoveel etenswaren kreeg de heer Kwaak, dat hij voor enkele weken Jiit de brand is. I Vreselijk aardig was ook de reac tie van de bakker van Kuitaart. De akker die gelezen had, dat de ach- erdeur van het huisje van de heer kwaak verrot was en niet meer Poot, kwam de deur repareren. 1 De diaconie bood de heer Kwaak lanciële hulp aan, die hij echter reemd genoeg weigerde- De man, bleek later, dacht, omdat dezelf- Je dag de ambtenaar van sociale aken bij hem was geweest met de Papieren voor de bijstandswet, dat pat hij via andere kanalen dan de Bijstandswet toegeschoven kreeg, la- r\Z°U .moeten terugbetalen. De blijken van medeleven hebben ®e vereenzaamde man overigens Iped gedaan. De brief die hij ont- Tng, heeft hij vele malen overgele- én. En met een stem vol vreugde 'aftelde hij keer oD keer over de ve- gaven. die hem werden gezonden. ooruitzichten or donderdag vrijdag, Pgesteld door ptK.N.M.I.: arioden het buien en ngeveer ferm ale lamperaturcn voor de tijd van het •ar. Voor donderdag: aantal uren zon: |tot 4; min.-temp.: van ongeveer fermaa] tot 4 graden boven nor- Paal; max.-temp.: omstreeks nor- In?'kans op een droge periode van '"stens 12 uur: 60 procent; kans een geheel droog etmaal: 30 pro- Bnt. [Voor vrijdag: aantal uren zon: 0 5; min._temp. omstreeks normaal; 'X.-temp.: omstreeks normaal; kans een droge periode van minstens uur: 50 procent; kans op een ge el droog etmaal: 30 procent.

de Stem | 1969 | | pagina 2