(Komend voorjaar bouw an 149 woningen inogeüjl VOORZITTER ST. WILLEBRORD TE VLISSINGEN: Sportaccommodatie wordt uitgebreid in Kapelle 95 KATTENDIJKE HAD SINDS MENSENHEUGENIS NOG GEEN OPENBAAR VERVOER Ifl1 m 1 weshag teyerlf Sou mok i 1-een t rum volgende maand in gebruik uw -pen Bllllli papier voor LLIST veel duurder I irtje met glans men dragen tel gerust ie hoogste eisen 129 J Als in de komende dagen St.-Willl- lrord zich akkoord zal verklaren met Ten ontwerp en bestek van architect fcbse en vervolgens overeenstem ming zal worden bereikt ten aanzien pn de bouwsom zal reeds in het torjaar van 1970 worden aangevan- fen met de bouw van 149 woningen i de omgeving van de Middelburgse £traat. Woonvorm J Verwarming In Middelburg Livin' Blues en The Selfkicker in Middelburg Auto in sloot na te bruusk remmen Bromfietser voegt foutief in: hersenschudding Hansweert Burgemeester van Goes wil openbare verbinding van alle woonkernen van nieuwe gemeente er weer achter VLISSINGEN Niet lonend Goede priesters Meevaller Schut voor schut DE STEM VAN DINSDAG 4 NOVEMBER 1969 (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De heer E. J. J. Dierikx, secretaris van de Woning bouwvereniging St.-Willibrord bood de jaarvergadering welke dezer Bagen in Vlissingen werd gehouden, een uitstekend gedocumenteerd Jaarverslag aan. De aanwezigen werden geconfronteerd met enige as pecten van de landelijke en regionale problemen van de volkshuisves ting en met het wel en wee van de vereniging zelf. Vele activiteiten |n nieuwe plannen passeerden de revue. diverse dessins i kleuren aten 34 t/m 50 Voor een varia van mededelingen Jn enkele diepgaande beschouwin gen zorgde voorzitter F. Schets. De jrote bouwplannen voor de komende fa 10 jaar, neergelegd in de bouw- Iiota van de gemeente Vlissingen be kkenen voor de woningbouwcorpo raties een uitbreiding van het wo- ingbezit. IHet ligt in het voornemen ook te ■eken naar wijziging in de bouw- liji, naar een wat nieuwere woon- prm, vooral met betrekking tot de Joonkamer en de daarin ook ge projecteerde keuken. Toepassing van ïeer houtwerk en kleuren liggen in de plannen verankerd. De duplexwoningen van de verenl- ig, bijna voor 100% reeds bewoond ior bejaarden en alleenstaanden, Rn er echter hard aan toe verlost ie worden van constructieve gebre ken. Diverse andere noodzakelijke ilWorzieningen moeten worden ge- j jjoffen. Een plan tot herstel werd eind 1968 bij de gemeente ingediend. Een realisering daarvan zal eerst mo- "ijk zijn ais de totale financiële af- ':keling door de rijksoverheid zal in geschied van de grote herstel- ■kzaamheden die in andere eom- ixen hebben plaats gehad in 1965/ 1967. Een belangrijke overschrijding van toegestane kredieten, tengevolge van allerlei factoren had tot ge volg dat St.-Willibrord uit eigen re serves een groot kapitaal heeft moe ten investeren ten behoeve van aan nemers en onderaannemers. e voorzitter deelde mede dat clr- 00 bewoners een aanvrage hebben Bediend voor centrale verwarming. Het centraal antennesysteem, dat over het algemeent niet geheel aan de verwachtingen heeft voldaan wordt momenteel vernieuwd. De ledenvergadering kreeg o.a. kermis van de toekomstplannen voor uitbreiding van het open be- jaardenwerk, terwijl het bestuur vla een samenwerkingsverband be trokken is bij het onderwerp be jaardenzorg in de ruimste zin, ook bej aardenverpleging. Aan het bestuur werd voor de ja ren 1970/1971 machtiging verleend om voor nieuwbouw, verbouw en centrale verwarming geldleningen te sluiten. Herkozen werden de heren P. Kaufmann en A. J. Schutijser. Wegen 2 bestaande vacatures werden tot nieuw bestuurslid gekozen de he ren C. Lammers en F. J. A. Walrave. Namens het Katholiek Instituut voor Volkshuisvesting te Utrecht weTd de vergadering bijgewoond door de heer Steijger. J. de P. uit Westkapelle moest op de Koudekerkseweg krachtig rem men met zijn personenauto. Het ge volg hiervan was, dat de auto dwars over de weg kwam te staan. Bij het achteruitmanoeuvreren belandde de auto in de sloot. De auto is per ta kelwagen overgebracht naar het po litiebureau. De bestuurder was niet vrij van drank. Kettingbotsing Op de Nieuwe Vlissingseweg vond een kettingbot sing plaats, waarbij drie personen auto's betrokken waren. Mevrouw C.S. de J- uit Middelburg merkte te laat, dat vóór haar een auto stil stond. Zij botste tegen de auto van M. v. H. uit Goes met grote snelheid, terwijl deze auto de daarvoor staan de personenauto van T.R.L. uit Ber gen op Zoom kraakte. Alle drie au to's liepen aanzienlijke schade op. Gelegenheidsdiefstal Gebruikma kend van de drukte in Middelburg meende de heer L.J.G. uit Vlissingen zaterdagmiddag onbetaald een Marok kaans lederen poef uit het souve- nierhuis van M. in Middelburg te kunnen meenemen. Mevrouw M. was echter bijzonder attent en de politie kon de man aanhouden. (Van onze correspondent) 'S-HEER ARENDSKERKE Op de provinciale weg tussen Heinkenszand en Borssele reed de 17-jarige brom fietsbestuurder H.B uit Borssele plot seling de weg op., juist toen daar een personenauto aan kwam rijden, bestuurd door L.J.B. uit Middelhar- nis. Een aanrijding kon niet worden voorkomen. H.B. uit Borssele moest per ambulance met een zware her senschudding worden overgebracht naar het Bergzichtziekenhuis in Goes. Zijn bromfiets werd geheel vernield. De personenauto werd zwaar bescha digd. IN HET centrum van Oss is, na af loop van een tiendaagse jongeren- festijn, tussen zeven jongelui een vechtpartij uitgebroken om een meis je. Een der jongens trok daarbij een mes en verwondde daarmee een an dere jongen zodanig, dat deze in een ziekenhuis in Oss direct moest wor den geopereerd. (Van onze correspondent) KAPELLE In de in Kapelle ge houden raadsvergadering is langdurig gesproken over het voorstel van b. en w. tot uitbreiding van de sport accommodatie. Het voorstel van b. en w hiertoe werd uiteindelijk aange nomen met alleen de stem van de heer J. Slabbekoorn (SGP) tegen. Ten laste van het lopende dienst jaar werd hiervoor een krediet van 225.000 beschikbaar gesteld, waar door direct begonnen kan worden met de aanleg van twee sportvelden en het aanbrengen van verlichting op het oefenveld. De tweede fase van het plan, waarvoor ten laste van het dienstjaar 1970 een bedrag zal wor den opgenomen van 308.000, omvat de bouw van kleedlokalen, het aan leggen van parkeerterreinen en de aanleg van twee tennisbanen. De heer Van Hoorn (WD) was ontstemd over het feit, dat de raad hier voor een voldongen feit wordt gesteld voor wat betreft de plaats van de nieuwe sportvelden. Hij vond deze te veel liggen in de kom van de gemeente. J. M. Zuidweg (CHU) vroeg of het niet beter was om eerst de voetbal vereniging uit Schore aan een ge schikt terrein te helpen in de eigen gemeente. Hierop zei burgemeester Van Suijlekom het hij zonder te be treuren, dat Schore gekomen is tot de oprichting van een eigen voetbal vereniging. Het presentiegeld voor de leden van de stembureaus werd verhoogd van twintig tot dertig gulden per dag. Het voorstel van b. en w. om aan het gemeentepersoneel een duurte- toeslag toe te kennen van 1% van het jaarsalaris met een minimum van 130 en een maximum van 260 werd aangenomen met zes tegen vijf stemmen. Tegen stemden de leden van de P.v.d.A. en de VVD alsmede de heren Zuidweg en Wisse (CHU). Zij gaven de voorkeur aan een vast bedrag voor iedereen. Het voorstel van b. en w. om ak koord te gaan met de statutenwijzi ging van de n.v. Waterleidingmij. Midden-Zeeland werd teruggenomen tot er meer financiële gegevens be kend zijn over de fusie van deze wa terleidingmaatschappij en die in Zeeuwsch-Vlaanderen. Het bestuur van de hervormde school in Biezelinge krijgt gelden uit de gemeentekas voor het aanschaffen van nieuwe overgordijnen en het ver nieuwen van de centrale-verwar mingketel en circulatiepomp. Aan de christelijke woningstich ting Zuid- en Noord-Beveland werd grond verkocht in het saneringsplan Biezelinge voor de bouw van vijftien keuzewoningen. De huur van deze woningen zal 25 tot 28 gulden per week bedragen, inclusief de centrale verwarming. Van de heer A. Gijzel werd voor 675 een deel van het Paardewegje aangekocht in verband met nieuwe wegenaanleg in Biezelinge voor de woningbouw. Een krediet van 19.225 werd be schikbaar gesteld voor de aanschaf van een boekhoudmachine en nieuw meubilair voor de secretarie. Verder ging de raad akkoord met het aanbrengen van een nieuwe bo venlaag op de vloer van het gymnas tieklokaal, wat een bedrag van ƒ12.860 zal vergen. De raad ging akkoord met de aan koop van de woning Biezelingsestraat 22, waarvoor inclusief de kosten een bedrag van 14.400 betaald zal wor den. Deze woning zal worden afge broken waardoor een belangrijke ver- keersverbetering op dit punt ontstaat. Geslaagde bazaar Bij de ope ning van de bazaar van de harmo nie „Scheldegalm" sprak burgemees ter A. Schipper de wens uit, dat ve len deze zaalkermis zouden mogen bezoeken. Zijn wens is werkelijkheid geworden. Was de belangstelling op de eerste en tweede avond matig te noemen, een stroom van bezoekers is zaterdag naar zaal „Zeelandia" getogen om via bezoek en financiële steun de grote onkosten, waarvoor de plaatselijke harmonie zich ziet ge steld, te verlichten. proberen kost niks! Koop WAAR van Niemeyer. Als de shag, die n tot nu toe rder Is, stuur dan uw aan- >ak maar naar Niemeyer en u krijgt uw geld terug- ■(Van een onzer verslaggevers) ®ni>Dn.BURG In de zaal van del Middelburgse schouwburg traden Serdasavond de bluesgroup Livin' Blue-, de dichter Johnny the Self- wker en de Kosmos Lightshow op. Deze vierde avond in het kader van 'Kdoor de afdeling Walcheren van Jeugd Muziek georganiseerde Jazz- "P er is ook nog een concert- ei^ een filmliga werd door onge- driehonderd Zeeuwse jongelui cht. Blues heeft zich in ander- jaar tussen de „betere" Neder- pse groepen genesteld. Hoewel er Is Chicago- en John Mayallachti- bnvloeden in hun muziek te be lleren zijn, weten ac toch een ei- 1 en lekker in het gehoor liggen- p'Jl te ontwikkelen. Vooral het "ner Hell's Sessions van de ge- jiamige elpee, getuigde van de a van Livin' Blues. De bezetting pn is IJzersterk: bassist en drum- i.— de laatste vonden we alleen drumsolo zwak weten het goed te handhaven, dat ze j™ijks opvallen: de zanger brengt een goed geluid een goede op het podium; de mondorga- speelt prachtige subtiele solo's h ^'"Si.turist is in een woord ngoed. Hij beschikt over een enor- jechmek en een goede installatie, I J 'en volle weet uit te buiten. dichter Johnny the Selfkicker g enkele gedichten voor uit zijn tl e Heilige Huichelaar. Die enten, die op pap;er al heel be ll! ?IJy' krÜBen een nieuwe di- als -Tohnny ze zelf voordraagt nn hyfmötiserencjg stemteehniek. elfkicker begon zijn optreden zoals hij zei, een commerciële Langs hypnotische weg „beval" i aanwezigen zijn elpee „Eure- ,.ei van Columbus" te kopen, zijn als een muur staande ge- en gunde hij de aanwezigen een de blanke pit van de bolster, die The Selfkicker is. et er ongetwijfeld *-n groot aan wezigen de poëzie niet begre- wat bleek uit de velen, die M verlieten werd The Self- ,,t me' een verdiend, hartelijk us voor zijn sterke optreden be- eptreden van Livin' Blues en J Selfkicker werd onder- /I door de Kosmos Lightshow; zeer goede lichtshow, die de en de spanning van de muziek voordracht op een uitsteken de illustreerde! BEN JANSEN Ide Aangewezen op eigen vervoer... Aanrijding De bestuurder van een Duitse personenauto, de heer F.B. uit Keulen, die onder invloed van alcohol verkeerde, verleende za terdagavond op de Nieuwe Vlissing seweg, nabij de Kanaalstraat, geen voorrang aan een Belgische militai re combi-perso-nenauto, bestuurd door R.L.D. uit Dour. De Belgische inzit tenden waren naar feestelijkheden in Middelburg geweest. De Duitse au to werd geheel vernield. Het Belgisch militaire voertuig werd zeer zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. vergt een kapitale investering. Door deze bazaar te organiseren hoopte men weer iets dichter bij dit doel te komen en men is er voorwaar in geslaagd. Een prachtig georganiseer de bazaar met een keur aan prijzen en attracties het geheel bijzonder smaakvol geïnstalleerd. Scheldegalm kan terugzien °P een hijzonder ge slaagde bazaar. Discobalavond De plaatselijke Instuif heeft in het dorpshuis Kaj Munk een bijzonder geslaagd disco bal gehouden. Tevens was er een lichtshow. De belangstelling van de zijde van bet jeugdig publiek bleek ook ditmaal weer bijzonder groot te zijn. (Van een onzer verslaggevers) KATTENDIJKE/GOES Het Zuidbevelandse Kattendijke, dat samen met Katse Veer, Wilhelmi- nadorp, Sas van Goes en Monni- kensdijk, een gemeente vormt die nauwelijks duizend inwoners telt, is al sinds mensenheugenis ver stoken van openbaar vervoer. De burgemeester van Goes, mr. F. Huber, is daar niet erg gelukkig mee. Kattendijke gaat, zoals be kend, na de gemeentelijke herin deling op Zuid-Beveland, deel uit maken van de nieuwe gemeente Goes. De heer Huber acht het van pri mair belang (zie De Stem van giste ren), dat de woonkernen die straks de nieuwe gemeente Goes gaan uit maken, onderling een goede open bare verbinding hebben. Hij vindt, dat ook Kattendijke van het openbaar vervoer moet kunnen profiteren. Bij een bezoek aan het rustige en schilderachtige plaatsje aan de voet van de Oosterscheldedijk, kwamen we tot de bevinding dat de bevolking van Kattendijke zich weinig of nau welijks bekommert over het ontbre ken van een busverbinding naar de omliggende plaatsen. „We weten niet anders", zei ons de vrouw achter de tapkast in een plaatselijk café. „We hebben zelf een auto. Voor ons geeft het dus niets. De mensen die alleen een fiets of brommer hebben, zijn er aan gewend. Ze maken zich er niet druk om. Wij helpen elkaar trouwens zoveel moge lijk. Voor de scholieren is het in de wintertijd wel lastig, maar och, zo ver is het nu ook weer niet naar Goes". Toch is het een vreemde gewaar wording: een dorp zonder bus, zon der wachtenden bij een tochtige bus halte Het is er niet. En dat valt gewoon op. Een woordvoerder bij de directie Kattendijke: een rustig dorp.... van de Automaatschappij Zeeland n.v. in Goes gaf als commentaar op de uitlating van burgemeester Hu ber: „Indertijd en nu spreek ik van jaren geleden hebben we te uit en te na geprobeerd een bus via Kattendijke te laten rijden. Ik geloof, dat we daarmee begonnen in 1946. Het bleek helemaal niet lonend. De bus was bijna altijd leeg. Een tijdje hebben we nog een taxidienst inge zet, maar ook dat was onrendabel. Het had geen zin". De AMZ, die het hele openbaar vervoer onderhoudt op Zuid-Beve land, kreeg een vergunning om de dienst te staken en sedertdien is het nooit meer opnieuw geprobeerd. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De Zuid-Mo- lukkers in Nederland en hoofdza kelijk diegenen die in Zeeland wo nen kunnen zich moeilijk aanpas sen aan de Nederlandse levenswij ze. Vooral de oudere generatie, is vaak ontzettend eenzaam. Zij wer ken op een bedrijf, maar hebben met collega's over het algemeen wenig kontakt. Om 's avonds naar een café of andere openbare gele genheid te gaan, daar leent zich de volksaard niet voor. Hun kinde ren zijn vaak het enige kontakt met de buitenwereld, en zelfs dat is niet ideaal. Thuis spreekt men over het algemeen Maleis. De meeste ouders zijn de Nederlandse taal niet goed machtig. Komt het kind uit school met een opgewekt verhaal, dan begrijpen zulke ouders vaak helemaal niet waar het over gaat. Zij kunnen hun kinderen ook niet helpen met schoolproblemen. Daarom is er door de Zuid-Mo- lukkers in december '68 een stich ting in het leven geroepen, die deze moeilijkheden moet gaan opvangen. Vijftien leden, met een gemiddelde leeftijd van vijf en twintig jaar, hebben zitting in het bestuur. Het werk werd verdeeld in vijf sekties. Cultuur, o.l.v. mevrouw H. Selu- ta. De oude Zuid-Molukse cultuur, maar ook de hedendaagse „pop", zullen hierin aan de orde komen. Voorzitter H. M. Saija wil bewerk stelligen, dat de jonge Ambonnees eerst zichzelf leert respecteren en aanvaarden om vanuit dat nieuw verworven evenwichtig standpunt de wereld om zich heen gaat bena deren. Onderwijs, o.l.v. J. J. Lilipaly. Hierbij gaat men de jeugd bege leiden met huiswerkcursussen e.d. Vooral voor de ouderen zijn er veel plannen. Na jarenlang experimen teren is er een cursus samengesteld, die er op gericht is onderen de Nederlandse taal en de uitdruk kingsmogelijkheden hiervan, ge makkelijker bij te brengen. Voorlichting, o.l.v. R. P. Tupan- wael. Er zuilen discussieavonden worden belegd. Er zijn deskundi gen uitgenodigd op het gebied van staats- en wetskennis. Sociaalmaatschappelijk, o.l.v. mej. J. Mahakena. Hieronder valt o.a. gezinsvoorlichting. Sport en spel, o.l.v. J. B. Pari- misa. Men wil hierin vooral de jon geren bereiken, die niet georgani seerd zijn in een sportvereniging en die op deze manier in hun eigen centrum kunnen komen sporten. Voor dit in Zeeland unieke cen trum, heeft de stichting f 75.000,- moeten lenen. Rijk en gemeente dra gen bij in de aflossing. Op de be groting staat echter een tekort van f 10.000,-. Het stichtingsbestuur heeft aan alle bedrijven op Walche ren, waar Ambonezen werkzaam zijn, een „bedelbrief" gezonden. De stichting gaat er van uit, dat ook deze instellingen meer profijt kun nen trekken, van een aangepaste evenwichtige werknemers. De oudere Ambonezen verdienen over het algemeen als ongeschool de arbeider, voorheen waren ze mi litair, het minimumloon, waarvan niet veel overschiet voor pleziertjes of vakantie. Dit centrum wil alle Zuid Molukkers de kans bieden, zich te ontspannen in een eigen sfeer en een eigen omgeving. Daarom zullen de twee gloednieuwe barak ken, aan de Koudekerkseweg te Middelburg, met een totale opper vlakte van vijftig vierkante meter, ingedeeld worden in aparte afde lingen, waar elck wat wils kan vin den. De heren A. Tak, van de christe lijke Kweekschool en ds. J. Wessel van het vormingscentrum Hedenes- C, zullen de stichting met raad en daad terzijde staan. Het Stichtingsbestuur mr. dr. Sou- mokil hoopt, dat dit centrum ook mag dienen als ontmoetingsplaats tussen de Nederlanders en de Zuid- Molukkers van lieel Zeeland en van alle gezindten, want dan pas zal dit experiment voor honderd pro cent geslaagd zijn. Als men de uitlatingen leest van Jan Zuidgeest (r.-k. priester) in De Stem van zaterdag onder de grote vette kop: Synode: Gemaskerde strijd om macht, wordt het toch wel hoog tijd dat door ons, katholieken, hiertegen scherp wordt geprotes teerd. Ei wordt hier gesproken van: het was niet veel meer dan 'n ge maskerde, ordinaire strijd om de macht, zonder autoriteiten die slechts domme massa's dicteren, de paus begrijpt er helemaal niets van. (Wat het laatste betreft: de paus heeft er ai verschillende malen zijn bezorgdheid over uitgesproken, en dan zo te stellen of de paus achter lijk is). Als deze priesters in Neder land het Evangelie nog moeten ver kondigen, is het toch wel bescha mend; wat zal er dan nog van het geloofsleven overblijven? Voorheen hebben we gebeden voor goede priesters- doch nu is het wel zeer dringend dat we daar voor gaan bid den. GOES D. v. DAMME. In uw blad van 31 oktober heb ik met grote belangstelling het artikel van uw parlementaire medewerker gelezen over de wetsvoorstellen, die minister Roolvink voornemens is in te dienen betreffende verhoging van de A.O.W.- en A.W.W.-uitkering en vakantietoeslag. Opvallend hierbij is dat u de opvatting van de heer Van Steenbergen weergeeft betreffende deze wetsvoorstellen inzake de A.O.W.-trekkers. Hierdoor wekt u ten onrechte de indruk dat hij de representant is van de bejaarden en niets is minder waar. Reeds vele jaren bestaan er orga nisaties van bejaarden, zowel in het gewest als landelijk. Alleen de ka tholieke bond in het bisdom Breda telt meer dan 21.000 leden, terwijl de Unie van Diocesane bejaarden bonden meer dan 100.000 leden heeft. De bejaardenbonden van verschillen de richtingen zijn samengebracht in het Centraal Orgaan Samenwerkende Organisaties, de C-O.S.O., met enige honderdduizenden leden. Ik meen te weten dat juist de bon den van bejaarden met alle hun ten dienste staande middelen telkens op nieuw bij de fracties van de Tweede Kamer en bij de minister er op heb ben aangedrongen om de situatie van bejaarden te verbeteren. Ik durf dan ook te stellen dat door de activiteiten van de bonden van be jaarden en het overkoepelend orgaan de C.O.S.O., de „pluim van Rool vink". zoals u schrijft in uw blad van zaterdag 1 november, op zijn hoed is gestoken. Dit impliceert niet dat de bonden voldaan zullen zijn. Zij zullen blijven streven naar het minimuminkomen gelijk aan het minimumloon, plus 6 procent vakan tietoeslag. Het is, volgens mij, dan ook juistei indien u commentaar op de plannen van minister Roolvink wenst, die te vragen bij een repre sentant van de bejaardenorganisa- sie(s). BREDA c. V.D. EEDEN Voor de tweede maal schijnt mi nister Schut weer slapeloze nachten te hebben vanwege al die mensen (zonder franje) die in volgens hem te goedkope woningen zitten en naar het schijnt niet van plan zijn deze binnen de kortst mogelijke tijd te verlaten ten behoeve van de minder draagkrachtigen. Voor de tweede maal probeert deze minister zich aan dezelfde steen te stoten en deze keer hopelijk goed raak. Het feit dat de ze man desnoods met geweld tracht bepaalde gezinnen uit hun „te goed kope" woningen te verdrijven, be wijst wel de „bekwaamheid" van deze minister. Wat is hierbij het ge val? Indien men spreekt van goed kope woningen wordt hier toch al gemeen onder verstaan, woningen, die qua ligging en comfort in over eenstemming zijn met de kost- en huurprijs van deze woningen. Men sen welke deze woningen destijds hebben betrokken namen dus genoe gen met minder luxe en ij delheid speelde bij hen geen rol. Zonder dit echter schijnen velen niet te kunnen leven- getuige het feit van een ware volksverhuizing bij nieuwbouw in 'n bepaalde wijk zonder dat hierbij sprake is van noodzaak voor ver huizen. Alleen het woord „stand" schijnt hierbij een magische invloed te hebben. Of moeten we soms ge loven dat deze mensen verhuizen uit menslievende overwegingen ten opzichte van hen die wat minder verdienen? Of de huurprijs voor de nieuw te betrekken woning wel of met is te dragen komt voor velen op de laatste plaats. Het is vaak wel typisch dat de zogenaamde minder draagkrachtigen juist om deze reden hun goedkopere woning verlaten in ruil voor een duurdere woning. Men tracht hierdoor zijn aanzien te ver groten en op deze manier voor „vol te worden aangezien. Nadien is het huilen en gekanker op hen die minder verwonen en dus met min der genoegen namen. Het komt toch vaak genoeg voor dat een bepaalde woning wordt aangeboden met lage re nuur, doch dat hiervan geen ge bruik wordt gemaakt omdat men daar niet wenst te wonen. Indien nu volgens de plannen van minister Schut om deze reden de ene groep voor de andere moet gaan betalen (de goeden niet te na gesproken) is dit niet alleen onrechtvaardig, doch tevens kan men spreken van woeker huur en afpersing. Ook de betrok ken eigenaar zal dit niet ten goede komen. Immers, zij die meer zouden kunnen betalen doen dit al in vele gevallen door de bestaande woning op. eigen kosten te verbeteren, ter wijl in de duurdere woningen, waar in vele minder draagkrachtigen door eigen schuld verblijven aan onder houd niets, of althans niet veel wordt gedaan Ook woningverbete ring is dus, indien Schut zijn zin krijgt, wel ver te zoeken. ROOSENDAAL MARTIN LYS.

de Stem | 1969 | | pagina 7