trtU knaar Waar verdienen beroep bedrijvig ;eving? wij vronwen die vijf jaar extra aan? OLONIËN GEVAAR WERELDVREDE Inverhuhr >TE MOOTED Zeven „Roemeense" spionnen in Parijs gearresteerd HUIDIGE RIJEXAMEN STELT WEINIG VOOR Ongehuwde moeder onvoor waardelijk accepteren GEMIDDELDE LEEFTIJD MAN DAALT SNEL ioofd internationale afdeling Russische televisie: Samenvoeging luchtmacht en M.L.D. GEND LOOS KE HOGEND00H ROOSENDAAL [RAMEN LAS zelfrijdende tractoropbouw autokranen MANNENWERK GREET BUCHNER ZORG WERKEN OF NIET SOMS? s-\ steden Garage N- illD-HEDERLAHDSE BEURS u kunt tot zondagavond elf uur terecht Contra-spionage Contacten Geen verhoging inschrijvings- en examengeld universiteiten? Verbond voor Veilig Verkeer Stijging Congres in Amsterdam P.v.d.A. WIL: i 6 DE STEM VAN ZATERDAG 1 NOVEMBER 1969 leringsstelsel toeslagen bij on pten een bijzonder goede pen vrije bedrijfskleding vrije Kar een aantal binnenlandse treil ior Uw vrouw) tegau balf sela Ekjietenvdrgo'eding. ,ussen 8.00 en 18.00 uur. Tele- an goed uit, want in de loos-hal, het treftpunt van ftgaande vervoer, is werls die van bedrijvigheid hou- trondige - goedbetaiende £t u in deze hal uit' BPfTOA. Die vijf jaar zitten me dwars. Ik weet niet sorteren vun'de Wnneu- tór we ze aan verdienen. Ik ^eet nog minder of we er blij Idereu op stadswijken. Ple- [En bij Van Gend Looi hummer, maar een vrij een modern en vooraan- If. Het loon is goed en daar- Jg de volgende extra voor- lerheden: mee moeten zijn. ^er verduidelijking: ik heb het hier over |e vijf jaar dié de Nederlandse vrouw langer te leven heeft lan de Nederlandse man. Daarbij moeten we dan ook nog weten dat die vijf jaar gelden voor 1969. Als het een beetje wil zijn het er volgend jaar meer en het jaar irop nog meer. De cijfers wijzen immers uit dat de gemiddelde leeftijd ran de man in nos land snel daalt etteiB £VI' ntiis! 'udio Spoorstraat 2 Zeeli dealer voor de prov. Irflakkee van de bekende: ie sortering onderdelen en p service - PAUL1N AFULDEK 10 lï 1 - 952 - 2#4. loten. Had hij tot voor kort nog ruim jaar te leven, nu zijn het er chrale 71 en men vreest dat het r nog minder zullen warden. On- ertussen wordt de vrouw in het- elfde land al ouder en ouder. Ze eeft nu al, statistisch, 76 jaar voor e boeg en de 77 liggen in het ver- ihiet. Daarmee wordt ze ouder an wélke man of vrouw ter we- eld ook, en vijf jaar ouder dan de ran die in hetzelfde land werkt en ;eft. Als je die cijfers ziet, dan vraag je je onmiddellijk af waaraan wij ouwen die extra levensverwach- g wel verdienen. En ook waar- onze mannen kennelijk veel 'der het loodje leggen in de strijd het bestaan. Nu is er wel een erklarimg voor en wel een me- ische. De artsen menen dat de touw haar lange leven te denken eeft aan de extra bescherming die geniet door vrouwelijke hormo- en. Het klinkt heel mooi en zelfs annemelijk, maar volgens mij is iet maar de halve waarheid. De .ele waarheid is dat de vrouw in lederland zich bijzonder goed reet te verwennen. Ten kostte an de man. Dat begint al in de peuter en leuter jaren als ze broertje erbij -■ ii" De journaliste Greet Buchner, die wij vandaag introduceren, zal voortaan regelmatig aan ons blad meewerken. Greet Buchner werd in Wenen geboren, groeide op in Den Haag en is thans woonachtig in Eindhoven. Zij is gehuwd en moeder van twee kinderen. Na haar huwelijk was er voor haar geen werk meer in de chemisch-biologische sector en is zij gaan schrijven. Eerst korte- en kinderverhalen. Sinds 15 jaar is zij als journaliste ver bonden aan diverse dag- en weekbladen, zoals De Nieuwe Li nie en de Limburgia-pers. Nu ook aan De Stem. hersentjes dat is niets voor de vrouw. Zelfs niets voor de hete kleine vrouw op de lagere school. Dat is mannenwerk en zo moet het blijven. Het gaat door als maar twee meisjes tegen drie jongens de echt niet zo gemakkelijke strijd om een einddiploma VHMO aanbinden en winnen. Het wordt nog erger als zestien jonge vrouwen tegen vie rentachtig jonge mannen de moei te nemen om een hoigesehoolstudie te volgen. Maar studeren is volgens de Ne derlandse vrouw mannenwerk. De inspanning en de concentratie van het studeren, de spanning van ten tamens en examens mijdt ze. Waarom zal ze zich trouwens al .die moeite getroosten? Om meer en beter werk te kunnen 1 Verrichten na beëindiging van haar studie? Om op eigen kracht in eigen r onderhoud te kunnen voorzien? Toe nou. haalt om ruzies met leeftijdsgeno ten te beslechten. Met de vuist jawel, maar dan met een jongens vuist en niet met een lief zacht meisjesknuistje. Dat zou te veel risico's opleveren. Het gaat verder op de lagere school als ze zich merkbaar minder inspant dan de jongen tijdens de gymnastiekles sen en de lessen rekenen, dan de jongen. Want lichamelijke in spanning en extra moeite voer de Ze weet drommels goed dat, we in de huwbare leeftijdsklasse man nen te over hebben. Meer dan vrou wen. De huwelijkskansen liggen dus goed. En als ze eenmaal getrouwd is dan is haar bedje gespreid. Let terlijk en figuurlijk. Dan is de strijd om het bestaan gestreden en kan ze er haar gemak van nemen. Er komen nog wel een paar extra druk ke jaren als de kinderen klein zijn. Maar de man biedt hierbij wel de helpende hand. Na beëindiging van zijn dagtaak en vóór hij aan de avondstudie begint. Als ze dan met de hulp van de man door de jaren van baby, peuter en kleuterzorg heen is, dan is het verder gepiept. Dan resten haar nog tientallen ja ren van leven met veel gemak en vrije tijd, zonder stress en zorg. Die zorg is er wèl voor de man, die on dertussen aan het geld moet komen om in de groeiende behoeften van het gezin te voorzien. Af en toe wordt hij daaraan herinnerd. Niet te opvallend maar wèl geregeld. Want de vrouw moet meedoen met het statusspel. De kleren en het speelgoed van de kleintjes mogen niet onder doen voor die van de buren en van de schoonzus. Even min als het bankstel en de vloer bedekking. Voor het geld zorgt de man. Hij is tenslotte getrouwd niet waar. En ondertussen verwent de vrouw zichzelf en wordt al ouder en ouder. Het aantal „gemakkelijke jaren" neemt aan twee kanten toe. Ener- zijde door haar toenemende leeftijd. Anderzijds omdat ze steeds jonger trouwt en op jeugdiger leeftijd haar laatste kind krijgt. Zo rond haar 35ste jaar zijn veel vrouwen door de echte gezinsdrukte heen. Ze heb ben dan nog ruim veertig jaren voor de boeg. Als ze die eens op een an dere manier, dan tot nu toe gebrui kelijk, ging besteden. Als ze ook eens een handje mee zou helpen bij het verdienen van het brood en het beleg. Toegegeven, de maatschappij is er nog niet zo erg op ingesteld. Het kost dus wel extra moeite. Het kost méér inspanning dan in om ringende landen waar crèches zijn en aangepaste winkeltijden, waar betere mogelijkheden tot parttime werk zijn. Maar waarom niet die eerste barrière genomen? Dan komt de rest vanzelf. Het is volgens mij de enige manier om van het afschu welijke verschil in leeftijdsverwach ting tussen man en vrouw af te ko men. Door te gaan werken neemt verantwoordelijkheid van de schou- de vrouw immers een deel van de ders van de man. En dat niet alleen. Ze leert de moeilijkheden kennen waarmee de man te kampen heeft vanaf zijn schooltijd tot zijn pen sioen. Ze kan hem beter opvangen en begrijpen. Ze staat niet langer te dringen om méér geld omdat ze weet dat dat niet zo gemakkelijk te verdie nen is. Misschien dat de man hier door een extra jaartje wint, of op z'n minst niet meer verliest. Het zou een argument kunnen zijn om te gaan werken. Zeker in een tijd waarin we de mond vol hebben over gelijke rechten. Daar hoort ook het recht op gelijke levenskansen bij. Of niet soms GREET BÜCHNER Mr. F. J. HaarmanweSJ TERNEUZC Telefoon 01150-4656-1» 01155- |(Van een onzer verslaggevers) LBUBG De Sovjet-Unie heeft j-s in 1921 haar houding tegenover Derde Wereld bepaald. Ze sloot Sn verdragen met Iran, Afghanis- ji en Turkije. In die verdragen ont- Stkelde ze, geheel volgens de opvat- [gen van Stalin, de leer van de non- ferventie in binnenlandse aangele- pheden, het recht op zelfbcschik- Os (ADVERTENTIE) on; max. hoogte 42 meter voor kraait'8! mi AMSEWEG 350 SCHT. vraagt voor spoedige indiensttte een eindhoven de philips-jubileum-hallen nog 2 dagen king en de verwerping van het im perialisme. Dat stelde de heer V. Koedrjavzev, hoofd van de interna tionale afdeling van de Russische te levisie. Hij hield een lezing voor Til- burgse studenten over de buitenland se politiek van de Sovjet-Unie en de onderontwikkelde landen. Een zeer theoretisch betoog was het wat hij zijn klein gehoor voor zette. Hij legde er de nadruk op dat Lenins opvattingen nog heden voort leven in de buitenlandse politiek van zijn land. Daarbij streeft de Sovjet unie in Azië en Afrika dezelfde doel einden na a!s in Europa: vreedzaam naast elkaar leven van socialistische en kapitalistische landen. „De Sovjet- Unie ziet dat als een historische nood zaak. Alleen die politiek brengt de mensheid verder. Mijn land wil allo geschillen tussen staten vreedzaam oplossen, en wil, dat die staten el- kaars zelfstandigheid eerbiedigen. Ie der land moet zijn eigen politieke sys teem kunnen ontwikkelen". De heer Koedrjavzev stelde, dat juist de Sovjet-Unie in de Veren. Na ties veel heeft gedaan en nog steeds veel doet, om de o derontwikkelde landen en gekoloniseerde volkeren te helpen hun zelfstandigheid te krijgen. De Sovjet-Unie meent dat die landen het recht hebben voor hun vrijheid te vechten. De Sovjet-Unie zal door gaan die volkeren te helpen in die strijd. „Mijn land zal agressie tegen gaan. Koloniën zijn een gevaar voor de wereldvrede!". In het algemeen stelde de inleider, dat de Sovjet-Unie poogt de jonge naties economisch tot ontwikkeling te brengen. In tien jaar verzesvou digde de Sovjet-Unie de handel met die landen. De heer Koedrjavzev somde op aan welke omvangrijke technische en andere projecten door Russen in onderontwikkelde landen wordt gewerkt. Hij gaf toe, dat zijn lanid niet uitsluitend filantropisch te werk gaat. Daarvoor moet in de Sov jet-Unie zelf nog te veel gebeuren. Er worden dus matige economische voorwaarden gesteld. Vaak gaat de hulp in de vorm van langlopende kre dieten. Vele jonge mensen uit de ont wikkelingslanden kunnen gratig stu deren in de Sovjet-Unie. Maar in ie der geval stelt de Sovjet-Unie geen politieke voorwaarden voor de hulp, die ze verleent. Hij onthulde ook, dat zijn land de mechanismen waarmee de V.N. po gen de ontwikkelingshulp te geven, niet erg gunstig vindt. Met name de UNESCO, zo meent de Sovjet-Unie, kan niet goed werken. Ook a] om dat Westerse landen in die organen vam de V.N. de dienst uitmaken. De Sovjet-Unie vindt, dat er instellingen moeten komen die via de V.N. wer ken, maar waarin veel meer invloed wordt toegekend aan de vertegen, woondigers van de onideronitwikikel- de landen zelf. (ADVERTENTIE) Alleen pakjes thee waarop de CEYLON-leeuw staat afgebeeld waarborgen u dat de melange geheel is samengesteld uit de fijnste theesoorten ter wereld! (Van onze Parijse corresponded PARIJS Een der grootste spionagezaken ten gunste van een commu nistische mogendheid, in dit geval Roemenië, is in Parijs aan het licht ge komen. Zeven mannen zitten achter de tralies, onder wie zes Fransen. \an deze zes Fransen zijn twee ambtenaren werkzaam op het Franse ministerie van buitenlandse zaken en één werkte tot voor kort in de bureaus van de Franse contraspionage. Aan drie leden van de Roemeen se ambassade in Parijs is bevel gege- nen, dat zij onmiddellijk Frankrijk moeten verlaten. Een en ander was ail eerder bekenid, maar pas donder dag werden de eerste bijzonderhe den bekendgemaakt. Alles begon op 4 augustus van dit jaar m Brussel. Voor de grijze ge bouwen van de NATO in de Belgische hoofdstad stond 's avonds om zes uur 'n Fiat. Achter de Fiat was 'n zwar te Ford opgesteld. Beide wagens wa ren op het oog gezien het eigendom van ambtenaren, werkzaam bij de NATO. Even na zes uur liep een man met een zwarte snor en een kaal hoofd de trappen van het NATO- gebouw af en spoedde zich naar zijn Fiat. Maar de man kreeg geen tijd om de sleutel van zijn wagen uit zijn zak te halen en in zijn auto te stap pen, want op hetzelfde moment werd hij door twee rechercheurs gegrepen, die hem de boeien om de polsen deden en hem in de zwarte Ford duw den. Met zeep snelle vaart reed de Ford in onbekende richting weg. Een paar uur later werd hij over gebracht naar Parijs en onmiddellijk verhoord in de lokalen van de Fran se contra-spionage. Het kostte weinig moeite, hem tot een bekentenis te dwingen. Zijn naam was Francis Roussilhe, archivaris en vertaler van geheime documenten bij de NATO. Hij werd onmiddellijk in staat van beschuldiging gesteld wegens spiona ge voor een vreemde mogendheid. Het bleek dat hij al jarenlang voor Roemenië spioneerde. De contraspio nage was van zijn doen en laten vol ledig op de hoogte en schaduwde hem iedere daig. Geleidelijk kwam men achter de overige leden vam dit spionage centrum, waartoe o.m. zes Fransen behoorden. O.m. 'n ouid-amb- tenaar van de NATO, 38 jaar era on gehuwd. Toen deze 38-jarige de NATO ver liet, kwam hij in het reclamevak te recht. Hij bleek een vriend te zijn van Roussilhe en ofschoon hij niet meer bij de NATO werkte onderhield hij met NATO-ambtenaren regelmatig contact. Men zag hem in verbinding met leden van de Roemeense ambas sade in Parijs, die in werkelijkheid spionnen waren. Men kwam er ach ter dat tot dit spioniaigetnet o.m. nog een Fransman behoorde, eveneens 38 jaar, vroeger derde secretaris bij de Franse ambassade in Washington, waar hij om zijn briljante eigenschap pen uitstekend stond aangeschreven. Na zijn vertrek van de ambassade was hij in Parijs werkzaam op een hoge post in de bankwereld. Roussilhe had o.m. contacten met een Roemeen, eigenaar van een klei ne zaak in geconserveerde lever, die tegen een zeer goedkope prijs aan Roussilhe blikken leverde. Om de Roemeen op zijn beurt van dienst te zijn verstrekte Roussilhe hem inlich tingen over de NATO en betrok ook zijn vrienden in deze zaak. Maar hij had er geen flauw veroeden van, dat de contraspionage hem op de hie len zat en zelfs zo nauw op de hie len, dat hij gefotografeerd kon wor den in zijn eigen bureau, terwijl hij van geheime NATO-stukken fotoco- pieën zat te maken. Bij zijn arres tatie op 4 augustus gooide hij het over die idealistische boeg. Hij wilde Roe menië helpen, zich vara het Russische juk te bevrijden en als Roemenië maar over voldoende NATO-gegevens beschikte, zou Roemenië zich uit stekend kunnen verdedigen, wanneer eens de dag zou aanbreken, dat Rus sische legers Roemenië zoolden be zetten. Alie gearresteerde personen zijn in de gevangenis opgesloten en zullen zich voor het staatsveiiigheidsge- rechtshof moeten verantwoorden we gens spionage voor een vreemde mo gendheid. De zaak heeft in Frankrijk enorme opschudding gewekt. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Veringa (O. en W.) heeft in zijn algemeen financieel schema voor de universi teiten en hogescholen betreffende de jaren 1971-1974 laten blijken, dat hij rekening houdt met een eventueel niet doorgaan van de verhoging van het inschrijvings- en examengeld tot 100 gulden. Ga-at deze verhogiinig ge-heel of ge deeltelijk niet door, dam zal die mi nister namelijk aanvullende bijdra gen aan de diverse instellingen ver schaffen om dit op te vairugen. Over d-e verhoging van het inschrijf- en examengeld za-1 minister Veringa pas een beslissing nemen na ontvangst van het rapport van de oommissie- Andri-essen (deze commissie beziet de studiefinanciering bij het weten schappelijk onderwijs). In het nieuwe schema voor 1971- 1974 heeft minister Veringa nog geen rekening kunnen houden met de eventuele kwantitatieve gevolgen van de herstructurering van h-et weten schappelijk onderwijs, omdat deze herstructurering haar beslag nog niet heeft gekregen. Voor het overige vinden de reële verhogingen zoals opgenomen in de O. en W.-begroting voor 1970 ook hun doorwerking in het algemeen financieel schema 1971-1974. Dit bete kent voor 1971: een verhoging van de rijksbijdrage in het exploitatiete kort van de academische ziekenhui zen van 4 miljoen gulden en voor investeringen 10 miljoen gulden. Voor de jaren 1972 t.m. 1974 be draagt de verhoging van het investe ringsbedrag 22,5 miljoen. Op de begroting voor 1970 staat een pro memorie-post, die in begin sel de mogelijkheid verschaft om aan in een noodsituatie komende instel ling bijdragen te geven in noodzake lijke personele en ruimtelijke voor zieningen. Zo'n situatie kan ontstaan wanneer er aanzienlijk meer studen ten bijkomen dan waarmee in de rijksbijdrage rekening is gehouden. AMSTERDAM Het Verbond voor Veilig Verkeer is van me ning dat het huidige rijexamen niet veel meer te betekenen heeft dan een toelatingsproef om aan het verkeer te gaan deelnemen. Volgens het Verbond richt de be oordeling zich op een minimum aan rijvaardigheidseisen en enige elementaire kennis van verkeers tekens. „In hoeverre een geslaag de zich zal ontwikkelen tot een bekwaam automobilist is een vraag die alleen maar kan wor den beantwoord door goed om je heen te zien in het verkeer en te ontdekken hoe velen achter het stuur zitten zonder dit stuur te beheersen". Dit zei die voorzatter van het Verbond voor Veilig Verkeer, prof. ir. A. Heetman tijdiems de algemene vergadering van het Verbond. Mede op grond van on derzoekresultaten heeft het Ver bond daarom de minister van Verkeer en Waterstaat voorge steld om het toelatingsexamen na enige tijd te laten volgen door een werkelijk rij vaardigheidsexa men. Dan kunnen de verworven kwaliteiten van de zelfstandige verkeersdeelnemer worden be oordeeld. Professor Heetman be treurde het dat er nog weinig aandacht aan dit plan is be steed. Het Verbond overweegt op korte termijn een actie te begin nen in verband met de onrustba rende stijging van het aantal do delijke ongelukken op spoorweg overgangen. In 1967 vielen hierbij 62 dodenin 1968 waren het er 51 en alleen al in de eerste ne gen maanden van dit jaar waren het er 59. Over de jeugdige bromfietsers heeft de voorzitter van het Ver bond een eigen mening: „Wij vol wassenen zien de jeugdige brom fietser als een enfant terrible, dat door bochten scheurt, lawaai pro duceert en maximum snelheden negeert. Beschouwt omgekeerd geredeneerd de bromfietsjeugd ons volwassenen als om in hun eigen jargon te spreken „mafke tels" in het verkeer? Bestaat in deze groep alleen maar aversie tegen alles wat met voorschriften te maken heeft?, aldus prof. Heet- main. De gegevens die het Verbond in een vooronderzoek heeft verza meld geven aan dat de bromfiets jeugd constructieve ideeën heeft om tot een beter samenspel met het overige verkeer te komen. (Van onze correspondent) AMSTERDAM „Het stempel, dat de ongehuwde moeder als on gehuwde moeder heeft, kiest zij niet zelf: dit stempel, veroorzaakt door het al of niet geaccepteerd zijn, wordt door de samenleving bepaald. Dit betekent in feite, dat de maat schappij zelf de extra-problemen van de ongehuwde moeder schept. De enige goede oplossing, die dan ook geboden kan worden, is onvoor waardelijke acceptatie van de onge huwde moeder". Met deze woorden kwam de socio loog dr. H. Minkowski tot de kern van zijn betoog over „tolereren of accepteren" op de congresdag van de omgehuwdemoederzarg, gisteren gehouden in de RAI te Amsterdam. Op deze congresdag, georganiseerd door vier landelijke organisaties voor ongehuwdemoederzorg, stand deze vraag centraal en daarmee het om vangrijke sociologische onderzoek van dr. Milikowski naar de sociale positie van de ongehuwde moeder in de Nederlandse samenleving. Hoewel dit onderzoek nog niet geheel is af gesloten, kon de onderzoeker toch al enkele voorlopige uitkomsten meede len- De groep ongehuwde moeders bleek door de bevolking in het alge meen gesproken te worden gezien als de groep die met die van de werk lozen de meeste problemen heeft. Daarna volgend: gescheiden vrou wen, bejaarden, kleurlingen, homo fielen en buitenlandse arbeiders. Het principieel ongehuwd moeder schap (de ongehuwde vrouw die zeer bewust wel een kind wil maar geen man) werd door slechts 8 percent van de bijna 2200 ondervraagden ge accepteerd. Daarentegen zou 70 pet er geen be zwaar tegen hebben, wanneer een on gehuwde moeder in hun woonplaats een verantwoordelijke positie, bij beeld die van wethoudster, zou gaan innemen. Milikowski concludeert hieruit een vergaande neiging tot to lerantie. Maar tolerantie gaan hem niet ver genoeg. Maar zij zal pas als aparte groep met speciale problemen uit de sa menleving verdwijnen, zodra de dis criminerende scheiding wordt opge heven tussen deze groep en de overi ge alleenstaande moeders (weduwen, en gescheiden of verlaten vrouwen met kinderen). Prof. dr. G. Kooy, gezins-socioloog te Wageningen, nam als uitgangs punt het huwelijk: als instituut ge creëerd en geaccepteerd door alle tijden in vrijwel alle samenlevingen, niet omwille van de liefde tussen man en vrouw (liefde op zich vereist geen huwelijk) maar primair om wil le van het kind. Om het kind naast de moeder ook een vader te garanderen. Ook in samenlevingen waar het voorechtelijk geslachtsverkeer een volledig geaccepteerde zaak is, zijn ongehuwde moeders en hun kinderen niet geaccepteerd of genieten de ge huwde vrouw en kind op z'n minst een duidelijke voorkeurbehandeling. Prof. Kooy concludeert hieruit dat die maatschappij, die 't huwelijk wil en als zeer belangrijk ziet, er dan hoogstwaarschijnlijk nooit aan zal kunnen ontkomen, jegens de onge huwde moeder en haar kind te dis crimineren. Bij voorbaat kan niet uitgesloten worden geacht, zo besloot prof. Kooy, dat het ongehuwd moederschap in de westerse wereld van morgen onvoor waardelijk geaccepteerd zou zijn ge worden. Het huwelijk zal dan echter als waarde en norm niet veel meer be duiden- Het een verdraagt het ander niet. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De socialistisch* Tweede Kamerfractie heeft bij d4 begrotingsbehandeling van Defenslé opnieuw gepleit voor een logistieké samenvoeging van de luchtmacht en de marine luchtvaartdienst. Voor een Nederlandse luchtmacht zonder een nucleaire taak en voor het terugbren gen van zes brigades hij de landmacht naar vier brigades. De socialist Wier- da diende hiertoe een motie in, die gesteund werd door de groep-Aar- den. Voor wat de vier brigades van de landmacht betreft heeft dit, aldus de heer Wierda, bovendien het voordeel dat Nederland voldoende heeft aan drie regionale terreinen. Hij wees eir verder op, dat Nederland, Rusland en Amerika de enige landen zijn, die zowel een luchtmacht als een marine luchtvaart hebben. Voor de M.L.D, het in de lucht houden van enkele tientallen vlieg tuigen en enkele helikopters heb» ben wij, aldus de heer Wierda nodigli twee vliegvelden, een groot onder» houdsbedrijf. een technische schoof een twaalftal commando's. Een logistieke samenvoeging ligt! daarom zonder meer voor de hand ze is ook de meest logische oplossing 13 ïeb- ;rée, mus Ion- idei Taar >vei ïeb- :on- df i d< ;eds gels aai pen 1 ol S is z< leb- ver- wel ver- rge- erd ker i te ten de tno- bei ctie raf. imt aai nn- ren de eer ge- lan uit ind 11

de Stem | 1969 | | pagina 7