DUIZENDEN HEBBEN HET NAKIJKEN BIJ DE VEREN Achterblijvers" verdubbeld Bedenkingen tegen verkoop van grond Zwaar accent op functies van 't nieuwe Goes S&Z w LIJSTAANVOERDERS P.A.K. J. H. ROSSE UITTOCHT TIJDENS DE KERST Goedkoop de-winter In gesprek met ROOT Hoogwater Vat en waar VANDAAG MORGEN ieer nieuws uit ad en streek pag. 3-4-5 Commentaar De onzekerheid van Borssele ACHTERBLIJVERS DE SCHADE ,ST.-WILLIBRORD' VRAAGT MACHTIGING VOOR GELDLENINGEN Sasse verkoopt voor 1 miljoen grond aan stijfselfabriek V rijetij dsbestedin g Kandidaten in I Vizier Raden Zuid- Beveland 1969 Bijstandswet André Verstraten (ADVERTENTIE) msdag 29okt. 19.00 uur aar bevrijding breda DE STEM VAU WOENSDAG 29 OKTOBER 1969 sgang vrij het turfschip breda 'IV doo'c \3CL& <-cl<eC &x&yi \V€oo*z- I i&L&n d°e y**ïe*ré*i ,He/. u+ié li* 2eeA£&&+<k NEce-^eE ■Oe^oefcfc "t)o teei^ WeS'T€M VAM p£CC&_^_ /po/JO Tt 3. igen, donderdag 30 otót,: p Zoon 6.36 en 18.47, Hansweeit I in 18.01, Made-Drimmeien 9.1) I .24, Terneuren 5,08 en 17.231 ngen 4.36 en 16.52, "T ,6 en 18.37 uur. fcEL, FILM, CONCERTEN EN! IKZEE icertzaal 20 uur Iz: optreden van het trio Röling VERPEN t: Sweet Charity a.l. iro: Winning a.l. Jhé: De opstand 14 jaar eon: Auto stop girl 18 jaar idome: De trap 18 jaar jibassade: Easy rider 14 jaar pitole: Onder het teken van d 14 jaar Jjestic: Ben Hur 14 jaar itury: De honderd geweren II; rmandie: Mayerling 18 jaat |iza: De trap 18 jaar Opera 20 uur et huwelijk van Don Juan", ziek: Jef Nachtegaeie; litaS id-rik Caspeele IVIKLAAS \ova: Ontvlucht met de dood leeftijden da: Sissi a.l. |lect: Funny girl 14 jaar ïtury: Liefdesnachten in dt figa 18 jaar EEL, FILM, CONCERTEN TM, 4EUZEN Fxor 20 uur Imliga Terneoizen met de iunul laigain, a suitable case for treat* I rnt. Voorfilm: Het naakte jong* in de tram WERPEN iscopen: Als onder vandaal T jscopen: Als onder NIKLAAS a copen: Als onder vandaag TENTOONSTELLINGEN ieshuis, Sinigelstraat 10-12, j 19-21 uur Tentoonstelitag en recreëren iin Nieuw w®| nov.) DIVERSEN ilELBURG Schakel 20 uur r L Reisvereniginig - Lezrt"; ief met dia's over Zuï<i-Alr'Mj KKENS meentehuis 19.30 uur tustrieschoip I voor deze rubriek tel. I of Postbus 116 in Middellij vt, w> f Wij willen Borssele sparen. Ge- r tracht zal worden om Bors sele in de nieuwe situatie, die zich door de industrialisatie en zeeha venontwikkeling aandient, te doen functioneren. U kunt dit, ais u wilt, „activeren" noemen". Dit zei jhr. mr. T. Schorer namens tiet college van G.S., toen maandag in de Zeeuwse Provinciale Staten, in een industrialisatiedebat, natuur lijk de naam van Borssele viel. De mededeling van mr. Schorer Is in zijn eenvoudigste vorm niet anders dan de geruststellende kreet op alle momenten dat instincten van vrees voor de toekomst de kop op steken, de kreet: „Er is geen reden voor paniek!" Er kan voor Borssele een moment komen dat er alle reden tot paniek is. Doch dan zal daar wéér het be leid zijn, om uit te roepen: „Wees toch realistisch! Aanvaard de feiten, hoe hard ze ook zijn en probeer er het beste van te maken!" Het zal niet de eerste keer zijn dat het zo gaat. Wij denken hierbij onwillekeurig aan de vroege voor geschiedenis van de afsluitingswer- ken in het kader van het deltaplan. De schelpdierkwekers en vissers, die vreesden door een toekomstige afsluiting van de zee-armen in moeilijkheden te zullen komen, heb ben enkele jaren lang naar de bood schap „Geen paniek, mijne heren!", geluisterd, totdat zij thans uit het provinciale praathuis de boodschap rememen, dat realisme en nieuw «/an van hen mogen worden ver wacht, omdat er nu eenmaal niets I meer aan te doen is. Wat is in zaken als deze, die het belang van duizenden mensen ra ken, bestuurswijsheid? Wordt Bors- I sele door bemoedigende woorden vanachter de tafel van G.S. alleen maar gesust en getroost, of ontmoet het in zulke woorden werkelijk een perspectief? Als Borssele er integen deel even beroerd voorstaat als een dorp dat in een dal gelegen is, waar overheid een stuwmeer wil aan- ggen, zou dat dan niet nu, dui delijk en helder, gezegd moeten worden „Planologisch ligt Borssele ver keerd", heeft de provinciale plano logische dienst vorig jaar gezegd. Is zo'n uitspraak een vonnis of een [simpele constatering, waarmee men in het geheel van de planologische aanpak en in zijn sociaal beleid re- i kening houdt Onzekerheid zal Borssele blijven kwellen, totdat het weet waar het aan toe is. Men zou eens bij de schelpdierkwekers kunnen gaan in formeren naar het psychologische proces dat aanpassing aan de harde feiten heet (ADVERTENTIE) SsïËtttl Vooruitzichten i'oor donderdag en vrijdag-, I opgesteld door !et K.N.M.I. op I dinsdag 18.00 uur: Kouder met af en toe buien. mio2VooruitzicIrten in cijfers ge adeld over Nederland. 1 .JA derdaS: aantal uren zon: nhn.-temp.: van ongeveer I graden boven nor maal! 1'ïlax'"temP-: omstreeks nor- mirrei»„?„op een droge periode van een o!ïS ,uur: 50 Procent; kans op etmaal: 20 procent, tot 5- ^jidug: aantal uren zon: 0 maal'' ""d'-'emp.: omstreeks nor maal! ,max*~temP-: omstreeks nor- minstent'fo015 een droge Periode va" pen „nh i ,uur: 60 Proeent; kans op geheel droog etmaal: 30 procent. (Van een onzer verslaggevers) j' MIDDELBURG De statis tiek over het vervoer met de veerdiensten over de Wester- schelde, die maandelijks wordt op gesteld, vertoont bij de maand september 1969 een merkwaar dige, opwaartse lijn. Deze mani festeert zich vooral in de curve welke betrekking heeft op het aantal voertuigen, dat de boot waarop de bestuurders van die voertuigen hadden gemikt, met le de ogen moest zien afvaren. Het aantal achterblijvers op de veerpleinen is in sommige gevallen - vergeleken met de cijfers over sep tember 1968 verdubbeld. Op één veer- plein, dat te Perkpolder, bedroeg het aantal achterblijvers bijna het drie voudige van dat in september 1968. Een belangrijke oorzaak is geweest, de soms plaatselijk heersende mist, waardoor veerdiensten uitvielen. Daaraan is de toename van het aan tal achterblijvers niet alleen toe te schrijven. Er is wel degelijk sprake van een grotere verkeersdrukte op de veerdiensten. Alleen in de maand september nam het aantal overge zette voertuigen op de drie Wester- scheldeveren toe van 181.163 tot 195.238. (Het eerste cijfer heeft be trekking op september 1968). Over de eerste negen maanden van 1969 ge rekend, wederom in vergelijking met de overeenkomstige periode van 1968, groeide het aantal overgezette voer tuigen van 1.597.819 naar 1.696.914. Het aantal overgezette passagiers be draagt belangrijk meer dan vijf mil joen! Zoals gezegd was het veerplein te Perkpolder menigmaal het toneel van wachtende auto's. Het waren er in september ruim negenduizend (3.700 in september 1968). In Kruiningen hadden 6.834 voertuigen in septem ber het nakijken (Vorig jaar septem ber: 3.380). In Vlissingen moesten 3.100 voertuigen hun beurt voorbij laten gaan (1.529 in september 1968) en in Breskens 2.599 (vorig jaar sep tember: 1.529). Alleen voor de dubbeldekker ble ven in september van dit jaar resp. te Kruiningen en Perkpolder, 1.527 en 2.973 voertuigen achter. Vorig jaar waren de cijfers over sept. resp. 706 en 937. Het veer Hoedekenskerke - Ter- neuzen nam in geringe mate in be tekenis toe. Achterblijvers zijn hier nauwelijks geweest, maar het aanbod was er dan ook naar. (Nog geen vier duizend auto's in september 1969). In het onlangs uitgebrachte rapport van de stichting „Vaste oeververbin ding Westersehelde" wordt een becij fering gegeven van de schadeposten die de veerdiensten voor de nationale economie opleveren. Uitgaande van een netto-wachttijd van 20 minuten (op het traject Krui ningen - Perkpolder bedraagt de wachttijd voor de dubbeldekker soms een uur'.,, dan hebben in september van dit jaar 26.279 voertuigen elk twintig minuten moeten wachten. In totaal waren dat bijna negenduizend uren, waarin een gigantisch wagen park e'envoudig niets anders stond te doen dan te wachten. Dat komt over een met 361 etmalen, oftewel op een paar dagen na een voi jaar. Gaat men, wat reëel is, uit van normale werkdagen van 8 uur, dan wordt de onnroduktieve tijd feitelijk drie jaar. De gedachte, dat drie jaren verlies aan produktiviteit in de vervoerssec tor (waarvan in seotember het zaken verkeer uiteraard het leeuwedeel voor zijn rekening neemt), in één en kele maand op slechts drie noord-zuid verbindingen kunnen ontstaan, is eigenlijk ontstellend. Voegt men daarbij nog de kosten die in de vorm van veergeld op de vervoerssector drukken, plus de verliezen in ver plaatsingstempo, doordat men moet varen in plaats van rijden, dan is de bewering dat de veerdiensten „sche pen van bijleg" zijn, bepaald een vriendelijke uitdrukking (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het bestuur van de r.-k. woningbouwvereniging Sint- Willibrord te Vlissingen zal op de jaarvergadering, welke donderdag wordt gehouden, machtiging vragen om in 1970 en in 1971 geldleningen te sluiten. De gelden zijn bestemd voor nieuw bouw en eventuele verbouwing van woningen. Bovendien zal er binnen kort moeten worden geïnvesteerd in de aanleg van centrale verwarming in een aantal woningen. De vergadering, welke in het KWJ- centrum wordt gehouden, zal twee nieuwe bestuursleden in de vacatures Borgs en Raas moeten kiezen. Kan didaat zijn de heren C. Lammers en F. J. A. Walrave. De heren A. Schut- ijser en P. Kaufmann, die aan de beurt zijn om af te treden, worden herkiesbaar gesteld. De heer Sehutij- ser heeft te kennen gegeven, als pen ningmeester te willen aftreden, zulks om gezondheidsredenen. Hij wordt voorgedragen voor de functie van commissaris. Pardon mensen. Er wordt niet gevaren. Wéér een profijtelijke dag voor de restaurateurs aan de veerhavens. (Van een onzer verslaggevers) GOES De lijstaanvoerders van de PvdA en PPR (Progressief Ak koord) voor de gemeenteraadsver kiezingen in de nieuwe gemeente Borsele, de heren I. A. van Royen te Baarland (PvdA) en .1. de Koster te Heinkenszand (PPR), koesteren bedenkingen tegen de verkoop van grond, zoals deze op het ogenblik ge schiedt in een aantal Zuidbeveland- se gemeenten. Zij delen dit mee in een brief, ge richt aan het college van G.S- in Zeeland en de raden van de gemeen ten Baarland, Driewegen, 's-Graven- polder, 's-Heerenhoek, Hoedenkens- kerke, Oudelande, Borssele, Elle- woutsdijk, 's-Heer Abtskerke, Hein kenszand, Nisse, Ovezande en 's- Heer Arendskerke (voor zover be treft het gebied van de nieuwe ge meente Borsele). „Van verschillende zijden" zo schrijven zij. „is onze aandacht ge vestigd op het feit, diat een aantal gemeenten momenteel om zeer uit. eentopemde redenen grond verkopen. Deze gang van zaken willen we plaatsen tegenover de taak van de nieuwe gemeente Borsele. Enerzijds zal de nieuwe gemeente moeten trachten zo snel mogelijk tot oprui ming te komen van de vele krotwo ningen. en slechte huizen. Anderzijds zal de nieuwe gemeente trouwlusti gen in eigen gebied, maar vooral ook gezinnen, die zich willen vesti gen, een passende woonruimte moe ten bieden". De lijstaanvoerders denken hierbij aan de bouw van woningen, die een goede kwaliteit hebben, maar tevens een redelijke huur, waarbij de lage re inkomensgroepen voorrang wordt gegeven. „Omdat het hierbij", zo stellen zij, „zal gaan om een behoorlijk groot aantal woningen, denken we aan een z.g. houwstroom op basis ven enke le jaren. Dit is ook van belang voor de werkgelegenheid". Een actieve grorïdpolitiek is naar hun gevoel no dig om dit te kunnen realiseren. „Het komt nogal eens voor", zo con stateren zij, „dat bij aankoop van grond de arbeidsvreugde van de be werker van die grond niet in geld is uit te drukken, maa,r alleen is te compenseren met vervangende grond. Uiteraard gaat het ons niet om de verkoop van grond in be stemmingsplannen voor woningbouw e.d. maar om de verkoop van al dan niet verpacht los land, veelal buiten de dorpskernen". De heren Van Royen en De Kos ter vragen de betreffende gemeen tebesturen. nu het zo kort voor 1 januari 1970 is, elke activiteit op het punt van verkoop van gronden, zo als in het voorgaande bedoeld, te Ia- ten stopzetten, omdat mede door het geringe tijdsbestek, dat nog rest, de besteding van de opbrengsten der verkopingen toch veelal niet meer door de oude gemeenten is te reali seren. Eén hectare grond kost volgens de briefschrijvers in een bestem mingsplan ongeveer evenveel als de verkoop van plm. acht hectare grond aan de oude gemeente ople vert. Ook het economisch nut, zo vinden zij, zou daarom ter discussie kunnen worden gesteld, afgezien van de gemiste kansen tot beschikbaar stelling van compenserende gronden in voorkomende gevallen.- Het college van G.S. verzoeken zij om „in voorkomende gevallen" een beslissing op de besluiten zoals in het bovenstaande bedoeld te verda gen, opdat met het nieuwe gemeen tebestuur overleg kan plaatsvinden over de doelmatigheid van die be sluiten, terwijl de behoefte van de nieuwe gemeente -aan compenseren de gronden in acht wordt genomen. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De gemeente raad van Sas van Gent heeft beslo ten aan de N.V. Stijfsel- en Giucose- fabrielc Sas van Gent een stuk in dustrieterrein te verkopen voor 1.264.000. De koopacte passeert twee januari 1970. Op die dag zal de koper 564.000 betalen, terwijl het restant over vijf termijnen van 140.000 verdeeld za' worden. Over het niet afgeloste ge deelte zal de gemeente vijf procent rente heffen. Het fabrieksterrein van de stijfsel- en glucosefabriek zal na de nieuwe grondaankoop ongeveer verdubbeld zijn. Het ligt in de be doeling het bedrijf aanzienlijk uit te breiden. Burgemeester de Boer sprak zijn voldoening uit over de grond ver koop, waardoor de gemeente weer wat beter in zijn geldmiddelen zal komen. De raad ging verder akkoord met het instellen van een gedeeltelijk parkeerverbod aan de Vier Ambach tenstraat - Rijsenburg. Het voorstel tot het invoeren van eenrichtingver keer werd aangehouden, aangezien de meningen te verdeeld waren. De ANWB zal een uitvoerig rapport uit brengen. De raad besloot verder aan het Fre- derik Hendrikplantsoen eenrichting verkeer in te stellen. Naar aanleiding van het defect raken van de hoofd waterleiding een dezer dagen als ge volg van graafwerkzaamheden op het industrieterrein, wees de heer De Meyer op de noodzaak van een ring- waterleiding. De voorzitter zei dat hierover met de directie van de wa terleidingmij. overleg was gepleegd. De waterleidingmijis geen voor stander van een ringleiding omdat deze niet aan de behoefte zal voldoen. (Van een onzer verslaggevers) GOES „Voor de eerstkomende tijd zal de woon- en verzorgings functie van de nieuwe gemeente Goes een zwaar accent moeten krij gen". Dit is de mening van de heer J. II. Roose, koploper van de KVP- kandidatenlijst voor de komende ge meenteraadsverkiezing in Goes, dat per 1 januari a s., wanneer de ge meentelijke herindeling op Zuid- Beveland een feit zal zijn, samen met Kloetinge, Kattendijke, Wilhel- minadorp, Wolphaartsdijk, 's-Heer Abtskerke en 's-Heer Arendskerke, ongeveer 25.009 inwoners gaat tel len. Op het ogenblik wonen in Goes circa 17.500 mensen. Nog enkele maanden bezet de heer Roose, in gewone doen transportondernemer, de wethouderspost in het oude Goes voor onderwijs, cultuur, jeugd- en sportzaken. Over de raadsverkiezing zegt hij: „Ik geloof dat de KVP het nieuwe Goes een team za] kunnen bieden dat in staat is zich waar te maken". Een grondstelling in het politiek denkpatroon van de heer Roose luidt: „Er moet eendracht worden gesmeed, en dat op zuiver demo cratische wijze". „Onder democratie", tekent hij hierbij aan, „verstak ik niet de helft van de macht plus één. Democratie is voor mij, dat de gekozenen de morele dwang aanvaarden om de belangen van alle kiezers te behar tigen. Niet voor eigen glorie. Voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing zie ik dit als een heel belangrijke zaak". Welke prioriteiten zou u willen stellen als eventuele deelnemers aan de nieuwe Goese gemeenteraad? „Alvorens prioriteiten te stellen, zullen we een studie moeten ma ken naar de gezamenlijke pro blemen van alle gemeenten die op gaan in het nieuwe Goes. Het nieu we college van b. en w. heeft een aanlooptijd nodig en daarom zal het wel even duren voor er prioriteiten kunnen worden gesteld. Het zou on verantwoord zijn nu reeds prioritei ten aan te duiden. We weten bo vendien niet eens over welke finan ciële middelen we straks gaan be schikken". Er is wel een aantal zaken die volgens de heer Roose op korte ter mijn veel aandacht verdienen. Hij noemed reeds de woonfunctie van Goes. In verband met de toename van de recreatie in de streek, vindt hij het van groot belang, dat het woon- en leefklimaat in Goes in rui me maten wordt bevorderd. Indirect in verband hiermee zijn er nog twee zaken die naar zijn gevoel een hoge prioriteit dienen te krijgen: de lo zing van het afvalwater en de vuil verwerking. „Een probleem", vervolgt hij, „dat steeds duidelijker benadrukt wordt, is de vrijetijdsbesteding door de jeugd en de bejaarden. Wat de bejaarden betreft, is de situatie mo menteel zo, dat er bijzonder veel ge daan wordt aan de bouw van tehui zen en woningen, maar we moeten helaas constateren dat er zoveel eenzaamheid onder de bejaarden bestaat. Met een goed dak boven het hoofd alleen zijn ze niet gebaat. Ik zou in dit verband de jeugdigen en be jaarden op één lijn willen stellen. We moeten er zorg voor dragen, dat beide groepen maatschappelijk kunnen integreren. Daartoe moeten op grote schaal mogelijkheden wor den geschapen". „Het is de opvatting van het hui dige b. en w.-college", aldus de heer Roose, „dat het nodig is om in het administratief apparaat een duidelijke mogelijkheid te scheppen om de nodige diensten te kunnen verlenen. Een speciale ambtenaar dient hiervoor beschikbaar te ko men. Bij het organisatieonderzoek dat momenteel gaande is, zal het college ongetwijfeld een concrete uitspraak vragen hieromtrent, zo dat b. en w. met duidelijk gemoti veerde voorstellen bij de gemeen teraad kunnen aankloppen". Als een levensgroot probleem ziet de heer Roose het op een aanvaardbaar peil brengen van het verzorgingsniveau bij het kleuter- en basisonderwijs. Vervolgens betreurt hij het on voldoende inzicht in de rechten die de bijstandswet biedt. „Keer op keer", zegt hij, „worden we gecon fronteerd met werkelijk schrijnen de gevallen. Je ziet soms hard wer kende mensen hongerlijden, omdat ze de drempelvrees niet kunnen overwinnen of geen idee hebben van hun rechten. Belangrijk is naar mijn mening dat er meer aan publi citeit wordt gedaan. Ook in ge meentelijk verband. De ingezetenen wegwijs maken wordt steeds inge wikkelder. Hier ligt een grote taak voor de gemeenteraad. Het recht moet niet statisch zijn. Het moet juist voortdurend in beweging zijn. Daarom moet het publiek rechtsbe- wust worden gemaakt". Als laatste punt van urgentie noemt de heer Roose het creëren van een goede voortgangscontrole in het gemeentelijke administratie ve apparaat. „De doorstroming is niet altijd even tijdig en is in vele gevallen onvolledig. De snelheid van de pro cedures zou moeten worden opge voerd. Ik kan talloze voorbeelden noemen waaruit duidelijk blijkt dat zaken veel sneller kunnen worden afgehandeld". (Vervolg van pagina 1) hier in de gunstige kerstdatum, maar toch ook in de voorkeur van het pu bliek om zich voor zo'n winterreis met niet te voorspellen weersom standigheden, liever aan het openbaar vervoer dan aan de eigen auto toe te vertrouwen. „Althans wanneer het verre reizen betreft", zegt de ANWB op die NS- opmerking. „Per auto gaat men met de kerst inderdaad gewoonlijk niet ver weg". Hoe groot het aantal kerst automobilisten zal zijn, valt natuur lijk moeilijk te voorspellen, te meer omdat men voor een korte reis mees tal niet speciaal bij de ANWB aan klopt. Het eigen kerstarrangement staat goed geboekt. Het is een twee daags bezoek aan Friesland dit jaar voor het eerst georganiseerd waarvoor, blijkbaar nogal wat belang stelling is. Belangstelling is er ook, romantisch en wel, voor een kerstreis naar Lon den. Drie jaar geleden constateerde de Stoomvaart Maatschappij Zeeland een plotselinge piek in een sindsdien nog steeds stijgende belangstelling voor zo'n Dickensiaanse reis. Die stij ging valt ook dit jaar vast te stellen, maar is niet spectaculair. Voor dit speciale kerstarrangement zal men namelijk al op dinsdag 23 december zee moeten kiezen, midden in de week dus en dat komt wat ongeluk kig uit. Het belooft overigens wel een droomsfeer-reis te worden met thee op bed, een cocktailparty en een En gels kerstdiner. De droom eindigt op 27 december. De liefhebbers die tot nu toe hebben geboekt, zijn voor een groot deel dezelfden als voorgaande jaren. „IK heb het gedaan, omdat ik vind, dat er voor de jeugd in Hoofdplaat weinig of niets wordt gedaan", zegt de 18-jarige André Verstraten uit Hoofdplaat, oprichter van de Hoofd plaatse atletiekvereniging (H.A.V.). „Op 24 mei van dit jaar ben ik er mee begonnen en ik geloof wel, dat het is ingeslagen, want we hebben op het moment 38 leden en dat is toch wel iets voor zo'n kleine gemeente". „IK hoop echter, dat zich nog meer belangstellenden zullen aanmelden, al reken ik er niet al te veel op, want vooral de oudere jongens voe len zich er waarschijnlijk te groot voor. Of ik zelf een fervent atletiek- liefhebber ben? Nou, dat is te zeggen. Ik interesseer me er natuurlijk wel voor, maar een vurig beoefenaar hiervan, nee, dat ben ik niet". ,DAN kunt u zich wel afvragen hoe ik dan op het idee ben gekomen om nu juist een atletiekvereniging op te richten, maar dat is niet zo moeilijk te beantwoorden. Deze post telt na melijk een hoop onderdelen en hier door geloof ik dat iedereen wel iets van zijn gading kan vinden. Dat is trouwens ook bewezen, als ik naar het aantal leden kijk. Wij trainen en houden onderlinge wedstrijden op het gemeentelijk sportpark". ,NEE, wedstrijden met andere vereni gingen worden niet georganiseerd, om de doodeenvoudige reden, dat we niet bij de atletiekbond zijn aange sloten en voorlopig ook nog geen plannen in die richting koesteren, om dat wij nu niet bepaald een sterren- ploeg vormen, al zijn er natuurlijk enkele uitblinkers bij. Laten we eerst maar eens goed trainen, voor wij aan iets anders gaan denken. Ik ben blij, dat we op het sportpark terecht kun nen al ontbreken natuurlijk wel een hoop atletiekbenodigdheden". „WIJ hebben contact met het gemeen tebestuur opgenomen om met zijn financiële steun aan een verspring en hoogspringbak te komen. Wij ver kopen nu ook loten, waarvan de op brengst bestemd is voor de aanschaf van diverse benodigdheden." JAMMER genoeg is de opbrengst tot nu toe, eerlijk gezegd, zwaar tegen gevallen. Het eerstvolgende evene ment dat wij organiseren is een cross door de stralen van het dorp en de polder.

de Stem | 1969 | | pagina 3