DE VIER MOEILIJKE JAREN ,VAN BONDSCOACH GEORG KESSLER Gefaald in opzet ffij ffi Groep Wielerbelangen wil jeugd opvangen VERLIES VOOR TERHOLE-TEAM Ajax in topduel favoriet Zet meer kruisjes voor de Misschien zit er in dat laatste kolommetje een lief sommetje! Samenwerking beide Zeeuwse wielerclubs •Toto 13 SkuotJt +toicr Puinhopen Nieuw bloed Zwakke finish Gründlichkeit TALENT ORGANISATOR G. VEERMAN X X IX X X X X X X X X 17 DE STEM VAN WOENSDAG 29 OKTOBER 1969 17 (Van onze sportredactie) DEN HAAG Het behoudende Nederlandse voetbalwereldje schiet af en toe uit zijn slof. Dat gebeurde jaren geleden toen een zekere Max Merkel als trainer van het Nederlands elftal moest verdwijnen. Dat geschiedde nog eens toen Elek Schwartz er niet in was geslaagd „een win nend oranjeteam" te kweken. Voor het overige vallen er bitter weinig hoofden. Een clubtrainer mag dan eens zijn congé krijgen en ook dat gebeurt in vergelijking met het buitenland zel- Incidentele „kicks" die helaas veelal worden bereikt in interlands die van geen belang zijn een zege 0p Kusland en een overwinning op Tsjechoslowakije bijvoorbeeld blij ken voldoende om de monden weer voor enige tijd te snoeren. De toch niet laag op de Europese lad der staande voetbalnaties zijn dam toch maar verslagen. Maar het blijft een onloochenbaar feit dat Nederland er niet bij was toen in 1966 in Enge land de eindronde voor het wereld kampioenschap werden gespeeld, dat Nederland voor het toernooi om de Europese landenbeker werd uitge schakeld en dat de oranje shirts evenmin zullen schitteren in de Me xicaanse zon. Als het er op aankomt, ia Nederland er niet bij. Deze ongunstige resultaten kunnen en mogen niet louter en alleen op de schouders van een bondscoach worden geschoven, zeker niet indien deze wordt geconfronteerd met een blijkbaar steeds verder schrijdende soort minachting voor het nationale tricot, met een mentaliteit die in sommige gevallen gespeend is van elke verantwoordelijkheid, die de drager van een oranjeshirt ook moet kunnen opbrengen als hij er niet meer zo rotsvast van overtuigd is dat hij wordt ingezet „voor de eer van zijn land". Maar het blijft even eens een onloochenbaar feit dat ook Georg Kessler er niet in is geslaagd te voldoen aan de opdracht waar over Elek Schwartz struikelde: een winnend elftal te formeren. Waarme- I de niet wordt bedoeld een team dat I regelrecht op de wereldtitel afste- I vent, maar wel een dat bezield is van de wil om het vuur uit de sloffen te spelen. Zelfs Georg Kessler is .-i twijfelen. Lang heeft hij, ook na I nederlagen, lichtpunten gezien. Zo- lang zelfs dat het „gevleugelde woor den" zijn geworden. Na elke inter- I Imi werd met spanning gewacht op f het moment, waarop Kessler zijn I lichtpunten ontvouwde langzamer- I knd zag ook hij ze niet meer. Hij [wijzigde zijn standpunt, somde fou ten op die waren gemaakt en zag geen lichtpunten meer, hoe klein ook. den of een manager mag het bijltje er bij neer leggen, maar dat zijn dan wel de enige, schaarse, schokkende gebeurtenissen die nu en dan de voet balgemoederen in beweging brengen. Nederland neemt liever een afwachtende houding aan, trekt wel van leer als de zaken niet naar wens gaan, maar is de kritiek na enige dagen al lang weer vergeten. Laat maar zitten en laten we maar kij ken wat eruit voortkomt. De Nederlandse voet balwereld is gewend teleurstellingen te slikken, zeker als het het nationale team betreft. Georg Kessler heeft bruine ogen, koele bruine ogen die iemand enigs- I zins laatdunkend kunnen aankijken. I Zijn gezicht is zelden getooid met leen lach, zelfs niet met een glim- llach. Soms wel een glimlach. Hij is leen ernstig man, die zijn taak rrave- Inant opvat. Toen hij op 1 september 1 1964 in dienst trad van de KNVB, I met als opdracht het jeugdig voet- I baltalent gaandeweg uitgegroeid I tot en met oranje onder de 23 jaar 1 te coachen, sprak Kessler: „Ik hoop Idoor mijn werk in het sportcentrum I van de KNVB te mogen bijdragen I tot verbetering van het spelpeil van I het Nederlandse voetbal". 1 Het waren geen gelegenheidswoor- I den. Kessler, geschoold door de „le- I gendarische" Duitse bondscoach Sepp. 1 Herberger, uitverkoren als de jong ste van de zestien in West-Duitsland I werkzame coaches van het „Fussball- verband". Werkzaam aan die Sport- I schule in Hennef en zeer gewaar deerd door zijn voetbalvader Herber- I gcr, wag er de man niet naar om I met holle woorden zijn entree in het Nederlandse voetbal te maken. Hij 1 wist dat zijn taak zwaar zou zijn. "ij wist dat hij een nog groter last op zich nam toen hij per 1 decem ber 1965 „ja" zei tegen het verzoek KNVB om de coaching van "et Nederlands A-team te voeren. Kessler begon op de puinhopen, die een gedesillusioneerde, bijna ver bitterde Denis Neville had achterge laten. En die Neville had in zijn tijd raoeten voortbouwen op hetgeen Elek bchwartz had achtergelaten en dat was ook al niet om juichtonen over Jan te heffen. Georg Kessler moest nieuw leven blazen in een compleet failliete boedel. Neville had dezelfde 'n?st gekend als Schwartz: in vre desnaam niet verliezen. Het aantal (ADVERTENTIE) 1628 Plet Hein.Zijn naam is klein; zijn trek In "VLEK" was groot. Sinds 1550 gestookt volgens hetzelfde oude recept, «nzeervoordelige merkjenever. gelijke spelen in de periode Nevil le naast meer nederlagen dan overwinningen was dan ook op vallend. Voor Kessler brak een periode van opbouw aan. De zelfbewuste jonge bondscoach geboren 23 september 1932 in St.-Inigbert, bij Saarbrücken wierp niet ineens alles omver. Toen ook gold wat hij enige dagen geleden nog verklaarde: „Ik kan slechts kiezen uit een kleine kring". Zwitserland - Nederland (21) op 14 november 1965 was de laatste wed strijd onder Neville geweest. Neder land - West Duitsland (24) op 23 maart 1966 was de eerste onder Kess ler. Er waren slechts vier spelers vervangen door Kessler, die wel ijlings Willy van der Kuylen had op gesteld, een speler die mede door hem met o.a. Cruyff, Hulshoff, Wim Jansen was opgekweekt in de tijd dat hij de jeugd onder zijn hoede had. De nederlaag tegen de Westduit sers was verre van een ramp. Het was de ploeg die enige maanden la ter, zoals de Duitsers het zo graag noemen „vize weltmeister" zou wor den. Er volgde een zege op België (31) met een ploeg waarin Kessler het aandurfde om Keizer en Moulijn naast elkaar te laten opereren. Er volgde een nog groter succes, Schot land - Nederland (03). Na die ge denkwaardige wedstrijd zei Kessler: „De overwinning op Schotland bete kent een mijlpaal. Nog nooit heeft een Schots elftal op eigen veld met dergelijke cijfers van een niet-Britse ploeg verloren. Daarom zegt dit toch wel iets. De basig is gelegd, maar we zijn er nog niet". Kessler ver moedde niet welk een waarheid hij sprak. Met als kern dezelfde spelers, waarmee Neville zich had verslikt, had Kessler wel resultaten bereikt. Hij was erin geslaagd van een lauw team een vechtende ploeg te maken. Hij had „geest" in het Nederlands elftal gebracht. De spelers waren bereid zich tot het uiterste te geven. Hij had nieuw bloed ingezet: Dullens, Nuninga. En voor het duel met Hon garije voor de Europese landenbeker zette hij Johan Cruyff in. Het werd 22, wederom een gedenkwaardig resultaat. En meteen daarna was het gedaan: vijf nederlagen tegenover een enkele overwinning. Nederland, dat meende op rozen te zitten, ont waakte uit die droom. Na de verloren ■wedstrijd tegen Oostenrijk moest een kennelijk teleurgestelde Kessler ver klaren, dat er vele tactische tekort komingen waren geweest- dat het elftal geen offensieve kracht had be zeten en dat er verdedigingsfouten waren gemaakt. Wellicht is in die periode van ne derlagen het zelfbewuste van Kessler hoewel hij het nooit naar buiten liet blijken aangevreten. Meteen ook was de vechtlust verdwenen: te gen Tsjechoslowakije, zelfs tegen Denemarken, dat eerst in de slotfase met 2—0 werd verslagen, tegen Oost- Duitsland. België en Hongarije, alle maal nederlagen. Kessler praatte zichzelf en de „publieke opinie" moed in door „lichtpunten" te zien. Kessler ging zonder meer ervaren en gerenommeerde krachten opzij schuiven: Eddy Pieters Graafland, die nog nooit had gefaald maar tegen Oost-Duitsland (met 4—3 verloren) plaats moest maken voor Van Leeu wen. De gok mislukte, Nederland lag uit het toernooi voor de landenbeker. Na Van Leeuwen werd Doesburg in gezet, toen weer Van Leeuwen en zo waar greep Kessler na die experimen ten toch weer terug op Pieters Graaf land. Er moet, helaas worden geconclu deerd, dat de opzienbarende start van bondscoach Kessler na bijna vier jaar is geëindigd in een zwakke finish. Hijzelf zal dat moeten onderschrij ven. Zijn bijna spreekwoordelijk op timisme is in de loop der jaren ver zwakt. Het woord „lichtpunt" ge bruikt hij niet meer. Wel maakt hij steeds meer indruk geen vaste greep op zijn „onderhorigen" te hebben, te weinig contacten, te weinig vriend schappelijke relaties. Hij is de leider, meer niet. Kessler heeft vier moeilijke jaren achte de rug. Ook hij is er niet in ge slaagd een „winnend team" op de been te brengen. Bij het aanvaarden van zijn functie heeft hij waarschijn lijk in de mening verkeerd dat hij in Nederland op dezelfde voet zou kunnen werken als in Duitsland ge schiedt. „Daar gaat geen talent ver loren. De nationale teams, van de schoolploegen tot i A-elftal toe, worden in West - Duisland vam de grond af opgebouwd. Er wordt per kring gewerkt. Die kringen werken als een zeef, want steeds blijven de besten over tot tenslotte de allerbes- ten zijn geselecteerd voor ie natio nale ploegen. En dat geildt niet al leen voor de UEFA-jeugd, voor de A-selectie, maar voor alles. Met de zelfde zorg wordt het Duitse school elftal opgebouwd". De Duitsers hebben daarvoor een woord, dat alles dekt: Gründlichkeit. En dat kennen we iin Nederland niet. Er zullen er velen zijn, die er ver heugd over zijn. Het zou in de voet ballerij echter wel een pluspunt zijn als we ooik zoiets kenden. Na vier jaar mag een opbouwperiode als voorbij worden beschouwd. Veel ver der dan Schwartz en Neville is het Nederlands voetbal niet gekomen. En zo lang welke bondscoach ook zielverheugd moet zijn met een paar dagen Holten en KNVB-centrum mag men, in alle eerlijkheid beschouwd, ook niet veel meer verwachten dan incidentele succesjes en ernaast grij pen alg Het er op aan komt. Want een vriendschappelijke interlamdje wordt in het buitenland niet zo hoog aan geslagen. Maar zij zijn er daar wel op gebrand in wedstrijden van belang succes te behalen. Daar laat men zich niet in slaap sussen met op zich zelf weinig zeggende triomfen. Daar Toen Georg Kessler het Nederlands elftal onder zijn hoede nam, beoogde liij de eindronde van het wereldkampioenschap te bereiken. Nu Mexico niet meer tot de mogelijkheden behoort, zal ook de bondscoach moeten toege ven, dat hij gefaald heeft in zijn opzet. gooit men alles op „het grote werk" waar Nederland ten ene male niet naar toeleeft. Vandaar dat de mogelijkheden van Kessler altijd te gering zullen blijven hoe hard hij van plan is te blijven werken aan het doel dat hij zich stel de toen hij op 1 september 1964 met het coachen van de voetbaljeugd be gon: bijdragen tot verbetering van het spelpeil in het Nederlands voet, bal. Die bijdrage kan evenwel niet van een kant komen, van de kant van Georg Kessler, die zijn befaamde lichtpunten heeft zien doven en zich zelf moet bekennen dat liij na een hem royaal toegemeten opbouwperi ode heeft gefaald in de opzet die hij steeds zelf heeft uitgedragen: mijn oog is gericht op Mexico. (Van onze sportredactie) GOES Het opvangen van de jeugd. Dat is de belangrijkste con clusie die de discussiegroep Wieler belangen zeeland op haar eerste vergadering in hotel Centraal in Goes trok, uit de vele gegevens en wensen, aangedragen door de ne gentien partners, die in deze winter zullen proberen de wielersport in Zeeland via inbreng van adviezen en daden op een hoger peil te bren gen. De groep, ontsproten aain het brein van ex-coureur Piet Rent meester, bestaat uit J. vam Stee (voorzitter en discussieleider, Roo sendaal); M. Clarijs (Goes); K. Courtin (Yerseke); B. de Graaf (Sluis); W. Jeremiasse (Heinkens- zand); J.C. Lindenberg (Goes); H. de Moet (Goes); B. Mulder (Middel burg); P. Rentmeester (Yerseke); J. de Roo (Kruiningen); A. de Schipper (Kapelle); F. van Turen- hout (Aardenburg); -G. Veerman (Terneuzem); J. de Wit (Renesse); B. IJsebaert (Terneuzen); W. Hen driks (Middelburg); J. de Vos (Zaamslag); en twee vertegen woordigers van de pers. Van de ne gentien leden was op de eerste ver gadering slechts de heer De Moet verhinderd. Het opvangen, het begeleiden en het stimuleren van de jeugd, dat was de conclusie ten volle uit, na twee en eenhalf uur vergaderen. Maar hoe? Die vraag bleef hangen. De heer J.C. Lindenberg, gymnas tiekleraar in Goes, vertegenwoor digde in de groep de „buitenstaan der". Met dien verstande, dat men er van was uitgegaan, dat juist de gymnastiekleraren op de scholen de mensen zijn, die weten hoe de jeugd enthousiast te maken voor een be paalde tak van sport. De heer Lin denberg, die onvoorbereid een korte inleiding hield, over het probleem van het stimuleren van de jeugd, stelde dat het in ieder geval via de ouders moest gebeuren, en door middel van zogenaamde volkskoer- sen. Arjaan de Schipper, lid van de sportcommissie van de K.N.W.U., en met Van Stee uitwerker van het ee van Rentmeester, onderbrak - Heer Lindenberg door te stellen datihij liever schoolwedstrijden zag dan volkskoersen. De heer Linden berg was het volkomen met dit standpunt eens. Lindenberg: „Vaak is het zo dat jongens om financiële of godsdienstige redenen geen lid mogen worden van een bepaalde vereniging. Maar zodra er een schooltoernooi wordt gehouden het geeft niet wat d'atn mag ieder een meedoen De commercie, die een deel van de wielersport beheerst, stipte de p mi f 5 aan als drempel die vaak door ouders als onneem baar wordt beschouwd. „In geen enkele andere sport speelt de com- s£ortlealsa" 3het begin z0'n «rotB sport als in de wielersport", aldus aar,evLakmn p;,berg' "0uders wiIlen d^aal ribi Va" Weten" Het zou ideaal zijn als er een sponsor ze- vonden kon worde„ die tien tot 20 ien ulkbaar wiIde stel" Ien voor die schoolwedstrijden. Sommige gezinnen hebben dood eenvoudig de centen niet om maar aan een racefiets te denken. Maar dan zou een sponsor gevonden moe ten worden met een ideële instel ling. Een sponsor dus die niet direct rendement wil zien van zijn geld. Een sponsor, die bereid zou zijn te investeren Hi de toekomst. Want de kans is groot dat er uit zulke -wed strijden jongens naar voren komen die de wielersport serieus gaan be drijven. De aanvoer van wielrenners komt dan op gang, en de sponsor heeft binnen zes, zeven jaar materi aal waarmee reclame kan worden gemaakt". Arjaan de Schipper vond ook dat de ouders in deze materie belangrijk zijn. Immers, z0 stelde hij, hoeveel mensen zijn niet afkerig geworden van de wielrennerij door de dopirag- affaires van de laatste jaren. Wim Hendriks, de man met ervaring, gaf een leiddraad aan, die niet in overeenstemming was met die vam De Schipper en Lindenberg, maar wel op hetzelfde neerkwam. Hen driks: „Het zou geweldig zijn als er meer en meer volkskoersen op ge wone fietsen georganiseerd werden" Jo de Roo, de man van de prak tijk, zag nog een mogelijkheid om de wielersport in Zeeland meer ac tieve beoefenaars daar gaat het tenslotte om te geven. De Roo: „Het zou bevorderlijk zijn om de wintertrainingen van de clubs open te stellen voor iedereen. Hoe vaak blijkt niet dat een vent die uitblinkt in een bepaalde tak van sport ook talent heeft voor een andere. Mis schien komen door die open winter trainingen wat meer mensen in di rect contact met de wielersport" Het waren allemaal veronderstel lingen, die op deze vergadering in Goes na het vaststellen van de agen da, werden geopperd. In ieder ge val en dat staat vast zal de discussiegroep Wielerbelangen Zee land zaterdag 15 november weer bijeenkomen. Bram Koopman, de voorzitter van de Amsterdamse wie lervereniging Olympia, komt dan op uitnodiging een inleiding houden over zijn ervaringen met de jeugd. Zoals waarschijnlijk be- kend, werkt Olympia al jaren met een wielerschool. Het resultaat van deze vergade ring wordt door de Zeeuwse discus siegroep verwerkt in een rapport dat aangeboden en ter discussie ge steld za.l worden aan de gymnas tiekleraren in Zeeland, die eens per maand een vergadering hebben. Het is de bedoeling dat Bram Koopman een adviserende stem krijgt. De dis cussiegroep toetst de ervaringen van Koopman aan de situatie i» Zeeland, en stelt daarna een rap port op. In de eerste fase is dius het woord aan de gymnastiekleraren in Zeeland. Hun medewerking is on ontbeerlijk in de opzet die in hotel Centraal in Goes in twee en een half uur werd vastgesteld. ROB VAN DEURSEN (Van onze sportredactie) GOES Het vaststellen van pun ten van discussie voor de volgende vergaderingen deze winter van de groep Wielerbelangen Zeeland, kost ten nogal wat moeite. De aanwezi gen hadden veel problemen die zij graag behandeld zouden zien. De belangrijkste waren: G. Veer man (voorzitter organisatiecomité Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen): samenwerking van beide Zeeuwse wielerclubs. W. Jeremiasse (jury lid): a. het opvangen van de jeugd, en het aanstellen van een hulpcon sul voor boven de Westerschelde; b. de toepassing van het reglement. K. Courtin (medewerker van Rent meester): de taak van de pers in de wielersport. P. Rentmeester (ex- coureur): Het opnemen van een ac tieve beoefenaar van de wielersport in de discussiegroep. B. de Graaf (bestuurslid Theo Middelkamp): Op vangen van de jeugd. M. Clarijs (sponsor): Meer sponsors. P. van Turemhout (sponsor)a. Het opvangen van de jeugd splitsen in twee groepen: degenen die nog met aan wielrennen doen en het be geleiden van de aspiranten en nieu welingen; b. welk standpunt moet je als sponsor innemen bij het star ten van je eigen coureurs in Zee land; e. een sponsorclub. W. Hen driks (lid Wielercomité Middelburg) Is het wenselijk in Zeeland opnieuw tot een competitieverband te komen wat betreft de koersen voor nieuwe lingen en aspiranten. J. C. Linden berg (gymnastiekleraar): Verbete ring van het imago van de wieler sport in Zeeland B. Mulder (bestuurslid Theo Mid delkamp): a. Hoe kunnen we de K.N.W.Ü. stimuleren de wielersport te stimuleren, b. Zijn voorkoersen bevorderlijk voor de sport; c. Be staat er een mogelijkheid voor sub sidie. De Schipper en Van Stee: a. Hoe is de houding van de renners to.v. de clubs; b. De verhouding van de sponsors t.o.v. clubs en comités; c. De houding van officials t.o.v. de renners; d. De organisatie van wed strijden in zijn algemeenheid; e. De begeleiding van de renners en de training. Uit deze opsomming van punten blijkt dat de discussiegroep deze winter nogal wat werk zal hebben. Een commissie, bestaande uit De Schipper, Courtin en Rentmeester, zal nu gaan uitmaken wat de agen da voor de komende vergaderingen zal bevatten. Dat er een enorme keus aan onderwerpen is, is duide lijk. (Van onze sportredactie) BREDA Na tien competitie- dagen zijn er nog maar twee kan didaten voor het landskampioen schap. Ajax en Feijenoord. Daarom is alleen de confrontatie van deze twee grootmachten nog interes sant voor de bezetting van de eer ste plaats in de eredivisie. En die belangrijke strijd vindt dit week einde plaats, in Rotterdam. Het onderlinge verschil tussen de twee topploegen bedraagt slechts een punt, zodat nog van alles mogelijk is. Winst voor Ajax, dat de rang lijst aanvoert, zou echter niet be vorderlijk zijn voor de spanning, want een kloof van drie punten zal de ploeg van Ernst Happel niet gemakkelijk kunnen overbruggen. Toch heeft het er alle schijn van dat die situatie zal ontstaan. Ajax verkeert momenteel in grootse vorm. Het heeft zijn deelcijfers in een paar wedstrijden gelijk ge trokken met die van de Rotter dammers door geen medelijden te hebben met de mindere goden. Bij Feijenoord daarentegen komen de punten de laatste tijd slechts moeizaam binnen. Na het gelijke spel op eigen terrein tegen stad genoot Sparta, scheelde het niet veel of de Rotterdammei's hadden ook een veer bij NEC in Nijmegen gelaten. Twee late treffers van de Oostenrijker Franz Hasil brach ten de winst. Een punt in het na deel van Feijenoord i's bovendien dat Wim van Hanegem, de uiterst nuttige schakelspetar, Wiet mag spelen. Het is tenminste aan te ne men dat de strafcommissite van de KNVB hem mioig deze week een schorsing oplegt naar aanleiding van de officiële waarschuwing, die Van Hanegem in het duel met NEC kreeg. SVV is na een goede start sterk terug gevallen. Dat is voorname lijk te wijten aan de slechte ver dediging, die de meeste treffers (25) in het betaalde voetbal tegen heeft. Trainer Rinus Gosens sleu telt steeds aan zijn defensie, maar dat hij de oplossing nog niet heeft gevonden is wel gebleken in het Zuiderpark, waar ADO de Schie dammers met 5-0 verpletterde. Hoewel SW op Harga soms voor verrassingen zorgt, lijkt geen suc ces weg gelegd tegen MW, dat niet groots maar wel constant draait. Go Ahead behaalde weliswaar tegen DWS weer eens een zege, maar de uitslag toont aan, dat de Deventer ploeg nog steeds moei lijk doelpunten maakt. Het duel met Telstar, dat een gelijk aantal punten heeft vergaard, zal Go Ahead daarom waarschijnlijk niet meer dan een puntendeling ople veren. Met de Noor Berg (drie goals tegen SVV) en de Deen Bolmstroem hoog op de topsco- rerslijst mag niet verwacht wor den dat ADO een misstap tegen ADO—GVAV I SVV—MW 1 TelstarG o Ahead DWSSparta 1 NAC—NEC 1 Peij enoordAj ax 1 DOS—AZ '67 1 RCH—DFC 1 ViteseeWillem II 1 HVCBlauw Wit 1 Fort/Sittt-Den Bosch 1 x LimburgiaV elox 1 ZFCHeerenveen GVAV begaat. Spai'ta en DWS be kleden deze competitie een heel wat bescheidener positie dan het vorige jaar. Beide ploegen kampen met een onverklaarbare inzinking. De Rotterdamse formatie lijkt over iets meer inhoud te beschik ken. Het is dan ook aannemelijk dat Sparta zondag de weg naar herstel zal vinden. De fraaie gedeelde derde plaats (met PSV), die NAC inneemt, moet het team van Leo Canjels in de wedstrijd tegen NEC kunnen behouden. Indien de Westduitser Jendrossek aan banden wordt ge legd, is het gevaar dat van de Nij meegse aanvalslinie valt te duch ten een stuk afgenomen. Het uit stekende resultaat tegen Sparta tenslotte wint geen enkele ploeg gemakkelijk op Spangen vormt bovendien een ruggesteun voor de Bredanaars. AZ '67 wordt waarschijnlijk nog vaster op de laatste plaats ge drukt. Het zou tenminste verras send zijn als de NoordboEamders met de laagste produktie in het betaalde voetbal tegen DOS in Utrecht hun eerste overwinning zouden behalen. Te meer steurt DOS ais favoriet, omdat de Utrechters zelf in de gevarenzone zitten. DFC blijft in uitwedstrijden vaak onder zijn gebruikelijke spel- niveau. Aangezien tegenstander RCH juist op eigen terrein zijn beste prestaties levert, zou het niet verbazen als de Heemstedena ren twee punten veroveren. Vi tesseWillem II is een open strijd, waarbij de Arnhemmers misschien iets in het voordeel zijn door het spelen voor eigen publiek. Blauw Wit zal ongetwijfeld met HVC af rekenen. Bij Portuma/Sittardia FC Den Bosch ligt een puntende ling het meest voor de hand. De wedstrijden LimburgüiaVelox en ZFCHeerenveen zullen vermoe delijk winst voor de bezoekers brengen. RBC kan zijn positie verbete ren met een zege op het laag ge plaatste Gooiland. Baronie heeft het veel moeilijker in Tilburg te gen NOAD, dat RBC afgelopen zondag een ge'lijk spel afdwong. (Van onze volleybalmedewerker) TERNEUZEN Terhole, dat in de overgangsklasse volleybal op be zoek moest bij het sterke AMVJ te Krimpen aan de IJssel, kan terug zien op een prachtige wedstrijd. Hoe wel de Terhoolse dames het niet tot een overwinning konden brengen, slaagden zij er toch in om de eerste set op hun naam te brengen. Volko men verrast door het energieke, goed opgezette aanvalsspel werd AMVJ volkomen overspeeld en moest met 1115 de setwinst aan de Zeeuwen laten. Ook in de tweede set kwam Terhole voor te staan. Na een time-out kreeg het spel een andere wending, mede doordat AMVJ greep op het spel van Terhole kreeg. Via 05 kwam AMVJ tot 157, waar mee de stand 11 werd. De derde en vierde set waren ge heel voor AMVJ dat toen zeer sterk speelde, terwijl Terhole juist geen kracht genoeg bezat om nog eens te rug te slaan. Zaterdag gaat Terhole op bezoek bij MOC '17 ir. Bergen op Zoom. Het is niet geheel kansloos. Wordt er ge speeld zoals in Krimpen aan de IJs sel dan kunnen de eerste punten worden binnengehaald. In de eerste klasse mag Voor waarts zaterdag op een overwinning op de heren van WH rekenen. Vooral nu WH een der basisspelers moet missen wegens een blessure aan zijn arm. Kikkers 1 moet in staat zijn Terhole 2 te verslaan. IJVC zal de sterkste blijken in het duel met ISvG. OVC 1 - Scheldesport kan een spannende wedstrijd worden, waar bij de Temeuzenaren de beste kan sen hebben. In de tweede klasse heren mag winst verwacht worden voor Zaam slag dat te IJzendijke IJVC 3 ont moet. Terhole 3 gaat winst behalen bij OVC 2. Hetzelfde geldt voor IJVC 2 bij ISvG 2. Schoondijke moet in staat zijn Kikkers 2 te bedwingen. Sluiskil zal de baas blijven over Voorwaarts 2. Hoek zal het wel te- gén St.-Albert klaren. Bij de dames mag een spannende wedstrijd verwacht wordt tussen De Kikkers en Scheldesport. Waar schijnlijk gaan de winstpunten naar Terneuzen. In Axel is de derby tus sen Voorwaarts 1 en 2, hetgeen wel geen problemen voor het eerste team zal opleveren. Terhole 3 ontvangt ISvG. Het zal de punten in eigen handen weten te houden. STANDEN Heren eerste klasse 1 Terhole 1 3 3 0 6 9—1 2 Scheldesport 2 2 0 4 4—3 3 Voorwaarts 1 3 2 1 4 6—4 4 Kikkers 1 3 2 1 4 5—7 5 ISvG 1 2 1 1 2 4—5 6 OVC 1 2 1 1 2 4—5 7 IJVC 1 3 2 1 2 5—8 8 WH 1 0 1 0 1—3 9 Terhole 2 3 0 3 0 3—9 Heren tweede klasse 1 IJVC 2 3 3 0 6 8—5 2 OVC 2 3 3 0 6 7—5 3 Terhole 3 2 2 0 4 6—1 4 Hoek 3 2 1 4 7—5 5 Kikkers 2 3 2 1 4 7—7 6 Voorwaarts 2 3 2 1 4 5—7 7 Schoondijke 3 1 2 2 6—7 8 Sluiskil 3 1 2 2 6—7 9 Zaamslag 3 1 2 2 4—7 10 St.-Albert 3 1 2 2 4—7 11 ISvG 2 2 0 2 0 1—6 12 IJVC 3 3 0 3 0 1—9 Dames 1 Kikkers 3 3 0 6 9—0 2 Scheldesport 2 2 0 4 6—0 3 Terhole 2 3 2 1 4 6—3 4 Voorwaarts 1 2 1 1 2 3—5 5 Terhole 3 3 1 2 2 3—6 6 OVC 3 1 2 2 3—8 7 ISvG 2 0 2 0 4—6 8 Voorw. 2 2 0 2 0 1—6 (ADVERTENTIE)

de Stem | 1969 | | pagina 17