zal recipiëren A Kar en S zien misl „Nieuwe raad moet gebruik maken van oude gemeentehuizen" LUCKY LUKE: IN DE RECHTER 25-jarig jubileum GROOT BEVRiJDINGSl FEEST Volksdansfeest in Stoppeldijk DRS. DUSARDUIJN OVER GEDRANG OM KVP-STATEN- ZETELS Er wordt door mij niets geïnspireerd TERNEUZEN Prijsuitreiking kinderboekenweek Jubilarissen fanfare Erfpachts perikelen in de raad JEUGDWERK KRIJGT LOKAAL IN HUUR Oostburg herdacht - voor 't laatst - de bevrijding OUD-VOORZITTER M. STEIJN GOENSE LTB OVERLEDEN LIFTSTER VOOR TV? Licht gewonden bij aanrijding TWEE LIJSTAANVOERDERS IN BORSELE ZUID-BEVELANÉ GOES Operettevereniging jubileert Uitbreiding telefooncentrale Goes gereed Hoogwater Examens Wat en waar? VANDAAG MORGEN Paus houdt (PRIESTll VI BI Droog en warm DE STEM VAN MAANDAG 27 OKTOBER 1969 Ter gelegenheid van het één jarig bestaan van de volksdans groep Hava-Naguila uit Stoppel dijk is er zondag 'n groot volks dansfeest in Stoppeldijk gehou den. Diverse Zeeuwse groepen werkten aan het feest mee. Voor het stadhuis werden verschillen de demonstraties gegeven. n (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Er wordt door mij niets geïnspireerd, dat bedoeld la om wijziging te brengen in de bezetting der KVP-zetels in het col lege van GS van Zeeland". Deze verklaring legde drs. W. Du sarduijn, wiens naam genoemd werd in onze puiblikatie van zaterdag j.l. over een strijd om de zetels voor de KVP in het nieuwe college van GS van Zeeland, direct na verschij ninig van deze publikatie tegenover ons af. Drs. Dusarduijn, die voorzitter van de KVP-fractie in de Staten van Zeeland is, karakteriseert de mededelingen rond zijn persoon in het bewuste artikel, als geruchten, die van elke grond ontbloot zijn en die aan de vooravond van elke ver kiezing, ten koste of ten prof ij te van deze of genie de kop opsteken. „Ik verzeker u, dat zich in die KVP- Zeelamd volkomen legale, democra tische processen ontwikkelen", zo besluit drs. Dusarduijn zijn verkla ring. (In onze beschouwing van zaterdag Is nergens gesteld dat drs. Dusarduijn inspirerend zou zijn opgetreden in de touwtrekkerij rond de zetels van G.S. Dat drs. Dusarduijn eigener bewe ging attendeert op deze inspiraties zou kunnen betekenen dat de vloed van geruchten terzake in Zeeland niet geheel ongegrond is. Red.) DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS 14,OP per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten) 4,75 p. maand (excl. 5 cent incassokosten). KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst tel. 0114P - 3751 Klokstraat 1, Goes tel. 0110O - 8030 KLACHTEN BEZORGING (na kantooruren tel. 01158 - 1940 tel ?1180 - 5550 REDACTIE ZEELAND: Chef Zeeuwse redactie: A. F. Koopman (01180 - 7438) REDACTIE ZEEUWSCH VLAANDEREN: G. van Berkel (01150 - 4866) J. Drieskens (01140 - 3667) C. Schets (01180 - 7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN DUIVELAND: J. Robesin (01140 - 2005) SPORTREDACTIE ZEELAND: Th. Klein (01150-4865) EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (inspecteur) Terneuzen, tel. 01150 - 4281 Th. de Bakker Terneuzen, teL 01150 - 2601 M. Bogers Oostburg, tel. 01170 - 2893 C. Menu Goes, tel 01100 - 6030 J, Schieman Axel, teL 01155- 1224 (Van onze correspondent) TERNEUZEN Wethouder F. Berbers van onderwijszaken te Ter neuzen heeft zaterdagnamiddag in die raadzaal van het gemeentehuis de prijzen uitgereikt voor de tradi tionele lees wedstrijd, die in het ka der van de kinderboekenweek werd gehouden. De eerste prijs, waar aan dit jaar een wisselbeker was verbonden, was voor Miriam Claes van de school „De Zeemeeuw". Na mens het comité van boekhandela ren in Terneuzen, bestaande uit de heren M.P. Meeusen, A.J. van Aken, P. van de Sande en G. Ver vers, dankte de heer Meeusen voor al de kinderen voor hun spontane deelname. Voor de tweede prijs kwam Marie Benedicte Heysters van de St. An- toniussehool te Sluiskil in aanmer king. De derde prijs was voor Ga- bien de Lange, van de hervormde school en de vierde prijs voor Jan Joost Janse van de Prins Willem Alexanderschool. De kinderen kre gen alle een fraai boek. Voorts werd een aantal boeken uitgereikt gen allen een fraai boek. Voorts hadden gewonnen. Voor de uitrei king van de prijzen namen onge veer 300 Terneuzense schoolkinde ren deel aan een wandeltocht. Clinge (Van onze correspondent) Tijdens een bijeenkomst op het ge meentehuis van het college van b. en w„ het bestuur en afdelingsbe stuur van die federatie van katholie ke muziekbondien in Nederland, wer den 18 leden van de fanfare „Wel doen door Vermaak" gehuldigd. De voorzitter van de landelijke bond, de heer F. Twaalfhoven uit Hoeven, be schouwde het als een grote eer om 18 leden van de fanfare te mogen huldigen. Vooral de teamgeest was voor hem een grote factor bij deze fanfare. Burgemeester Veroauteren was zeer verheugd met deze huldiging, met genoegen reikte hij dan ook aan de jubilarissen de oorkonden en in signes uit. De jubilarissen zijn: F. Blommaert (40 jaar), J. van den Branden (60 jaar), A. van Cau- teren (50 jaar), J. van der Kelen (40 jaar), L. van der Kelen (40 jaar), A. v. d. Kelen Fsz, (40 jaar), A. v- d. Kelen Jsz. (40 jaar), K. Verstnaeten (40 jaar), Th. Acke (40 jaar), Th. Acke (25 jaar), F. Acke (25 jaar), A. v. d. Branden (35 jaar), P. Pauwels (30 jaar), A. wain Raamsdonk (25 jaar), A. Vermeirs- sen (25 jaar), F. van den B-randen (25 jaar), B. Jonkers (25 jaar) en M. de Wilde (25 jaar). IJzendijke De raad van IJzendijke vergadert op vrijdag 31 oktober om zeven uur. B. en w. stellen de raad voor een nieuwe grondprijzenkaart voor de kom vast te stellen, die dan tevens als basis kan dienen voor het vast stellen van de nieuwe aanslagen erf pacht over 1969 met een canon van 5 pet. dier grondwaarden. Een verzoek van de „werkgroep Erfpacht" om de erfpacht canons vast te stellen overeenkomstig een uitgebracht rapport. Voorts verzocht de werkgroep taxateurskosten groot 3472,voor rekening van de ge meente te nemen. B. en w. advise ren slechts 50 pet. van deze kosten te vergoeden. Voorgesteld wordt om de straat in het Gaaipersplan „Pijlstraat" te noemen. Bezwaarschrift J. Claeijs te IJzen dijke tegen zijn aanslag reinigings rechten, verzoek van die Raad der Europeese gemeenten om toe te tre den tegen 0,01 per inwoner verlen ging diverse erfpachten, verzoek van CL Dusarduyn voor aankoop 16 m2 grond. Beschikbaar stellen van een krediet van 2715,40 voor aanschaf fing 5 Drugasar gevelkachels in de oantine van het sportveldencomplex, alsmede 1050 voor aanschaffing (ADVERTENTIE) Het bestuur van de Coöp. Raiffeisenbank „Hulst" bericht hierdoor dat op woensdag 29 oktober 1969 de directeur van de bank, de heer C. M. Boone ter gelegenheid van zijn De receptie vindt op genoemde datum plaats van 16.30—17.30 uur in restaurant „De Koning van Engeland", Houtmarkt te Hulst. Hulst, oktober 1969 Grote Markt 22 van leermiddelen voor de opeenbare lagere school. Beschikbaar stellen van een kre diet van 1372 voor aanleg van een douche in de woning Varkensmarkt 6. De heer J. Cornells vraagt 1500 subsidie in de kosten van uitgaven van een door hem geschreven boek IJzemidijke-oud en nieuw. Het provin ciaal Anjerfonds geeft een garantie van 1500. Verzoek van mevrouw D. Poppe-Klaassen om eervol ontslag als werkster op het zwembad. Bejaardenbond De heren Fr. de Houck en G. Verhoosel worden als nieuwe bestuursleden gekozen van de Kath. Bejaardenbond tijdens de jaarvergadering welke in het Hof- zichttheater werd gehouden. Er was een grote belangstelling op deze dag welke was begonnen met een eu charistieviering gevolgd door een ge zamenlijk koffiemaal- Besloten werd de contributie enigszins te verhogen. Hierna volgde een gezellig samen zijn waarin vooral opviel het optre den van voorzitter de heer J. Corne lls als helderziende en cijfertove- naar. Erfpacht in raad Het voorstel van b. en w. tot vaststelling van een nieuwe grondprijzenkaart voor de kom der gemeente, dienende als basis voor de eventuele verkoop van gromden en voor het vaststellen van niieuwe aanslagen erfpacht over 1969, vormt samen met het volgend? voorstel het voornaamste van de raadsvergadering welke vrijdag om 19.00 uur wordt gehouden. Punt 9 n.l. behelst het verzoek van de Werkgroep Erfpacht om de erf pachtscanons nader vast te stellen overeenkomstig het rapport vam de daartoe aangestelde taxateurs en de taxatiekosten voor rekening der ge meente te nemen. Verwijzende naar het voornoemde punt 8 stellen b. en w. voor ten eerste afwijzend te be schikken op het eerste onderdeel van punt 9 en ten tweede een tegemoet koming te verlenen van 50 procent in de gemaakte taxatiekosten. Koewach» Bejaardenschieting In café J. de Guchtemeire werd een bejaarden- schieting gehouden op de liggende wip, waaraan 34 schutters deelna men. De uitslag luidt als volgt: de hoogvogel werd geschoten door E. Herwegh uiit Heikant, de eerste zij- vogel door A- de Caluwé uit Koe wacht, de tweede zijvogel was voor H. de Schepper uit Koewacht. De meeste kleine vogels werden geschoten door F. Freyser uit Hulst. De extra prijs was eveneens voor F. Freyser uit Hulst. De volgende schie- ting voor bejaarden, bij J. de Guch- teneire, wordt gehouden op dinsdag 4 november om half twee. Ossenisse Benoemd Mevr. C. de Waal- Blommaart is benoemd tot stage leidster bij de cursus M. S. A. (mid delbaar sociale arbeid) van de Stichting Sociale Arbeid te Haarlem. Sluis (Van onze correspondent) Het verzoek v-ain de Jeugdwerk commissie om een van de lokalen van de voormalige openbare lagere school aan de Hoogstraat te gebrui ken voor het houden van o.a instuif en culturele avonden, is in de afge lopen raadsvergadering van Sluis in gewilligd. Tevens bleek de raad be reid om twee lokalen van hetzelfde schoolgebouw van 16 tot en met 22 december ter beschikking te stellen van de vogelvereniging Tropika voor het houden van een tentoonstelling. Op de vraag van het raadslid P. de Broek (KVP) hoe groot de kosten hiervan bedragen, antwoordde voor zitter P. F, van Hootegem dat het in de bedoeling lag om deze voorma lige schoollokalen voorlopig gratis af te staan. Het merendeel van de raad (vijf tegen één) was het echter hier niet mee eens. In de volgende vergade ring zal de hoogte van de huur moe ten worden bepaald. Verder werd be sloten om medewerking te verlenen aan d-e uitbreiding van een speel plaats van de R.K. meisjesschool. Aan de verkennersgroep St. Igna tius te Sluis zal een subsidie van on geveer f 1200,- worden verleend voor de vernieuwing van het tentenma- teriaal. Ook zal Sluis medewerking verle nen aan de drukkerij Cadzandria in Breskens bij het uitgeven van een algemeen oriënterende gids. (Van onze correspondent) OOSTBURG „Ik ben er volko men van doordrongen dat het steeds moeilijker wordt om een herdenking te houden, omdat wij geconfronteerd worden met twee verschillende gene raties. Het is daarom niet onwaar schijnlijk dat deze herdenking de laatste zal zijn, aldus burgemeester J. L. van Leeuwen, zondagmiddag in het Ledeltheater in Oostburg, op de 25e verjaardag van de bevrijding van Oostburg. „Bovendien", zo voegde de burge meester in zijn openingswoord eraan toe, „zijn wij in Nederland niet zulke „herdenkers". De heer J. M. A. C- van Dongen lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland betoogde, dat de bevrijding van Oostburg geen feest, maar diepe ellende teweeg had gebracht, omdat Oostburg tijdens de opmars van de geallieerden precies in de frontlinies lag. Oud-waarnemend burgemeester in oktober '44, de heer J. Mijs, prees de bevolking, die ondianks alle leed, toch de moed op wist te brengen geheel opnieuw te beginnen, met als resultaat het Oostburg van nu, dat zoveel mooier is geworden dan de toenmalige gemeente. Tony Verhagen, landelijk voorzitter van de christelijke Plattelands Jon geren uit Schoondijke, gaf als verte genwoordiger van de jongeren-gene ratie zijn visie op de bevrijding. „Als wij in de boeken verhalen lezen over de verschrikkingen die vele mensen in die tijd hebben moeten doormaken doet het ons natuurlijk wel iets, maar een diepe indruk laat bet ech ter niet achter. Tony Verhagen waar schuwde tegen de romantisering van de oorlog. Ds. T. A. C. van Drun-em sprak namens de plaatselijke ker ken het sluitingswoord. Tot'slot van de sobere maar plechtige herdenking speelde de muziekvereniging De Har monie het Wilhelmus. Verder werd door het koo-r Soli Deo Gloria onder leiding van J. de Feijter aan deze bijeenkomst medewerking verleend, 's Ochtends werd er een krans ge legd op de begraafplaats bij de ge denksteen voor oorlogsslachtoffers. Vele Oostburgers legden bloemen bij deze steen- Vorige week vrijdag overleed de heer M. Steijn-Goense, oud-voorzitter van de LTB kring Zuid-Beveland. Hij werd 74 jaar. In de dertiger ja ren werd de heer Steijn voorzitter van de afdeling Kwadendiamme van het toenmalige L-T.B., de huidige N.C.B. Op 4 april 1937 werd hij voor zitter van de kring Zuid-Beveland van de L.T.B. Hij werd in de vijfti ger jaren lid van die Pachtkamer in Zeeland. De heer Steijn-Goense had ook enige jaren zitting in het hoofd bestuur van L.T.B. en N.C.B. en ver der in vele regionale en provinciale bestuursorganen en commissies, o.a. Boerenleenbank, Waterschap, Land bouwschap, burgerlijk Armbestuur enz. In 1952 werd hij ridder in de Orde van Oranje Nassau en bij zijn afscheid als kringvoorzitter in 1964, kreeg hij het Erekruis Pro Ecclesia et Pontifice. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De 74-jarige liftster in Walcherse klederdracht uit Middelburg, mevr. W. van Liere- Buijs (zie De Stem van dinsdag), zal vandaag, maandag, geïnter viewd worden door de NCRV-radio in het programma „Los Vast" van 12 tot twee. Het ziet er naar uit, dat ook de t.v. aandacht zal gaan besteden aan het lift-fenomeen mevr. Van Liere. MIDDELBURG Zaterdagavond zijn Op rijksweg 58 bij Nieuw en St. Joosland drie auto's met elkaar in botsing gekomen. Twee wagens werden geheel vernield. Het onge luk ontstond doordat de personenau to. bestuurd door I.A.G. uit Middel burg de personenauto bestuurd door F. de K. uit 's Heer Arends- kerke inhaalde. Uit tegenoverge. stelde richting kwam een personen- auto bestuurd door T.M.W.M. uit Nieuw en St. Joosland, die frontaal in botsing kwam met de auto van F. de K. uit 's Heer Arendskerke. Hierbij werden de bestuurders I.A. G. en T.M.W.M. lichtgewond. Beide voertuigen werden geheel vernield. De personenauto van F. de K. liep lichte schade op. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND In het nieu we gemeentehuis van Borsele zou geen raadzaal of trouwzaal moeten komen. Het zou een kantoorgebouw zonder meer kunnen zijn. De nieu we raad zou zeker in de beginpe riode gebruik moeten maken van de oude gemeentehuizen. Deze sug gestie wordt gedaan door de lijst aanvoerders van de PvdA-kandida- tenlijst (progressief akkoord) in de nieuwe gemeente Borsele, n.l. de heren I.A. van Royen te Baarland en J. de Koster te Heinkenszand. „De nieuwe gemeente", zo zeg gen zij, „moet zelf beslissen over haar bestuurszetel, doch' de nieuwe gemeente is er ten zeerste bij ge baat, dat per 1 januari beschikt kan worden over een noodgebouw, aan gezien nergens een gemeentehuis van formaat aanwezig is. Dat dit noodgebouw in Heinkenszand zal komen, geeft de instemming van de initiatiefnemers. Dit was echter voor hen juist de aanleiding met dit initiatief te komen, namelijk in het noodgebouw geen raadzaal of trouwzaal te plannen. Niet alleen, om daardoor de kosten aanmerke lijk lager te houden, maar vooral omdat hierdoor de mogelijkheid wordt geschapen, de burgers in spraak te geven bij het bepalen van het gemeentelijk beleid. De raad zou voor haar vergaderingen ge bruik kunnen maken van de oude gemeentehuizen (uiteraard als deze groot genoeg zijn) of van vereni gingsgebouwen. Zeker in de begin periode van de nieuwe gemeente kan het zijn voordeel hebben, dat de raad telkens in een andere ge meente vergadert. Aan de zitting van de raad zou dan telkens een „wenszitting" gekoppeld kunnen worden, waardoor de bevolking voeling kan hebben met de raad. Als de raadszitting goed voorbereid wordt door voorafgaande publica ties, kan een sfeer ontstaan, waar in de bevolking gemakkelijk klach ten en wensen kan uitspreken, en Informatie kan vragen over het hoe en waarom van bestuursmaatrege len. Anderzijds is het ook voor de raad van belang te weten, wat er reilt en zeilt in de gemeente. Dit kan, volgens de initiatiefnemers bevorderen, dat de gemeente een echte bestuurlijke eenheid wordt. Zij willen er overigens rekening mee houden, dat de kosten, die be spaard worden door het weglaten van de raadzaal in het noodgebouw, verloren gaan door de onderhouds kosten van de oude gemeentehuizen. „Maar aangezien het hier gaat over een overgangsperiode van ongeveer vijf jaar, voor het nieuwe gemeen tehuis klaar is, is het toch van groot belang, omdat het een goede bestuurlijke eenheid dient". De Goese operettevereniging gaat haar 25-jarig bestaan feestelijk vie ren. Men zal de operette Grafin Ma- riza van Emmerich Kalmann instude ren en deze in het begin van 1970 het jaar van het jubileum, voor het voetlicht brengen. De opvoering van de operette vergt aan solisten, or kest, balletgroep, koor en kinder- koor ongeveer 90 medewerkers. De vereniging heeft een jubileum- comité in het leven geroepen, dat via de Boerenleenbank een geldin zamelingsactie zal houden. Hansweert Bejaardenfeest Het 20-jarig be staan van de algemene bond van bejaarden afdeling Hansweert- Schoore, is in het dorpshuis Kaj Munk gevierd. De belangstelling van deputaties van zusterverenigingen was groot. Onder hen die kwamen feliciteren waren o.a. burgemeester A. Schipper en wethouder E. Suy. Tot middernacht is er een bijzon der geslaagde feestavond geweest, waarvoor de belangstelling overwel digend was. De openingstoespraak van voorzitter W. Pouwer was kort en krachtig. Hij zag terug op de 20-jarige geschiedenis van de ver eniging. Wethouder J. Lako die na mens de gemeente deze avond bij woonde, sprak een felicitatiewoord. De heer Leenhouts, provinciaal voorzitter van de bejaardenbond, wees in zijn toespraak op het nut van het bestaan van een bond voor bejaarden. Oud-voorzitter M. Kay- ser overhandigde de huidige voor zitter de in zijn bezit zijnde voorzit tershamer, waarmee hij officieel af scheid nam als voorzitter van de plaatselijke bond. Collecte De opbrengst van de Zeeuwse collecte bedraagt voor Hansweert f. 212,40. Wolphaartsdijk Vrouwenbond De afdeling Wol phaartsdijk van de Ned. Chr. Vrou wenbond hield haar maandelijkse bijeenkomst. De avond werd ver zorgd door Phildiar uit Goes, die met twee mannequins en twee meisjes van 4 en 7 jaar een leuke show gaf van eigen gebreide truien en pakjes. Tot nieuwe presidente werd geko zen mevrouw J. Remijnse - op 't Hof, die haar verkiezing even in be raap hield. Op 16 december zal in het Dorpshuis een gezamenlijk kerstfeest worden gevierd met de plattelandsvrouwen en Nederlands hervormde en gereformeerde vrou wen verenigingen. (ADVERTENTIE) woensdag 29okt. 19.00 uur 25 jaar bevrijding breda toegang vrij het turfschip breda I GOES Op 28 oktober zal in de telefooncentrale te Goes een uitbrei ding gereed komen waardoor het aan tal aansluitmogelijkheden van 4000 tot 4400 wordt vergroot. Dit betekent dat de wachtlijst, waar op een 50-tal gegadigden voor een telefoonaansluiting staat genoteerd, weer verdwijnt. Verdere uitbreidingen van de tele fooncentrale zijn voorzien in 1970 en 1972. Voorshands zal aan verzoeken om een telefoonaansluiting in het gebied van de telefooncentrale Goes, vlot kunnen worden voldiaan. Slechts in incidentele gevallen zal het kunnen voorkomen, diat door het ontbreken van voldoende kabelverbin dingen enige vertraging in de aanleg van een telefoonaansluiting ontstaat, aldus heeft de directie van het tele foondistrict Breda meegedeeld. Morgen, dinsdag 28 oktober. Ber gen op Zoom: 5.24 en 17.32 uur, Hansweert: 4.33 en 16-41 uur, Made en Drimmelen: 8.03 en 20.03 uur, Terneuzen: 3.54 en 16.00 uur, Vlis- Vlissingen 3.56 en 16.11 dinge: 5.14 en 17.22 uur. AMSTERDAM Universiteit Amsterdam voor doctoraal i trie: M. P. Robijn te Oostburg. TONEEL, FILM, CONCERTEN E HULST Bioscoopgebouw 20 uur Red een huwelijk en verten leven 14 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur The Scalphuntens 14 jaar ANTWERPEN Rex: Sweet Charity a.l. Metro: Winning a.l. Pathé: De opstand 14 jaar Odeon: Auto stop girl 18 ja Vendome: De trap 18 jaar Ambassade: Easy rider 14 jaar GENT Capitole: Onder het teken vg| stier 14 jaar Majestic: Ben Hur 14 jaar Century: De honderd geweren! Normandie: Mayerling 18 ja Plaza: De trap 18 jaar ST.-NIKLAAS Reno va: Ontvlucht met deii| alle leeftijden Scala: Sissi a.l. Select: Funny girl 14 jaar Century: Liefdesnachten iii| Taiga 18 jaar DIVERSEN BRESKENS Gemeentehuis 19.30 uur Raadsvergadering CLINGE L. de Vos 19 uur Prijskaarting IJZENDIJKE G. Menue 19 uur Seriekaarting IJZENDIJKE-MOLLEKOT Kermis SCHIETINGEN HEIKANT F. Zaman 15 uur Th. de Block 15 uur TONEEL, FILM, CONCERTEN E OOSTBURG Ledeltheater 20 uur Wat niet weet, wat niet deert1] TERNEUZEN Luxor 20 uur The Sealphuniters 14 jaar ANTWERPEN Bioscopen: Als onder GENT Bioscopen: Als onder vandaag ST.-NIKLAAS Bioscopen: Als onder vandag DIVERSEN MIDDELBURG De Schakel 20 uur Lezing Prof. dr. J. H. „Beschouwingen over her*" linig" SCHIETINGEN HEIKANT Th. de Block 15 uur Opg. voor deze rubriek tel- j 7438 of Postbus 116 in M'®1 BRUSSEL (KNP) I| tv (overgenomen door verklaard, dat de kardir ondernomen om het prie synode te krijgen. Van dat deze bijzonder boos vandaag zal zijn afgelopij Prof. Schillebeeckx verwa ter niet, dat zij er consequei zullen verbinden, wanneer tervraagstuk niet besproker Prof. Schillebeeckx zinspee' op de wens van enkele theolc zij in dat geval hun kardinal den neerleggen uit protest. Prof. Schillebeeckx heeft logisch adviseur kardinaal naar de synode vergezeld, een dag overgekomen naar Bi de Vlaamse cultuurprijs 196 Juweel van Vlaanderen" in on te nemen. Over de synode ze| klaarde prof. Schillebeeckx houding van de meeste bisscl hem was meegevallen. Hij hi verwacht dat er zovelen zulk< nadruk zouden leggen op grote: standigheid voor de plaatselijli) ken. Tijdens de officieuze lituf sluiting van de buitengewon schoppensynode heeft paus Pau terdag in de basiliek van Maris| giore duidelijk te kennen ge dat hij van geen wijken wil inzake het priestercelibaat. Hij j een gebed uit, waarin hij vern dat er over het celibaat veel cussieerd wordt en dat velen ei] maal geen begrip meer voor hq „Wij echter weten wat het ce betekent: een brandende vlan bovenmenselijke deugd en daari bovennatuurlijke hulp aangew Tijdens dezelfde plechtigheid peerde de paus de eollegialite „de band van liefde en van a lische werken, welke ons met verbindt". -Daarvan was de kerl_ wederom bewust geworden. Hijl de toe, dat hij met het oog ei moeilijke tijden deze band bijzc wilde bevorderen. Het is thans zeker, dat de sy, vanavond afloopt. Deze laatste zal besteed worden aan stemmi: over voorstellen, die uit de sy gekomen zijn voor de verbetering verhouding Rome-bisschoppen e: bisschoppenconferenties onder Het is ook de, bedoeling dat de syi zal besluiten met een boodschap de priesters en met een verslag de synodevergadering. Vooruitzichtei voor maandai dinsdag opge: door het K op zondag uur: Enigszin veranderlijk, maar overwej droog. temperaturen aanhoudend b normaal voor de tijd van het Weersvooruitzichten in cijfers ge deld over Nederliainid: Voor maan aanta-l uren zon: 0 tot 5. Min. te van l tot 7 graden boven norn Max. temp.: vain 0 tot 5 graden ven normaal. Kans op een d Periode van minstens 12 uur: 95 eent. Kans op een geheel drooj maal: 80 procent. Voor dinsdag: Aantal uren zo «>t 5. Min. temp.: van 1 tot 7 gr: boven normaal. Max. temp.: v: t°t 5 graden boven normaal. I op een droge periode van minsl 12 uur: 95 proeent. Kan-s op een heel droog etmaal: 80 procent.

de Stem | 1969 | | pagina 2