NG GEAGITEERDE STUDENT VERLAAT RECHTSZAAL ISRAËLS MINISTER VAN DEFENSIE DAYAN WIL: inlijving van bezette gebieden |)e^e|y cl Bisschoppen willen af van huidige gezagsstructuur Homofiel moet zijn gerichtheid aanvaarden WILLY BRANDT LEGT AMBTSEED AF DR. W. SENGERS IN PROEFSCHRIFT: MG N G tiebedrijf 0 - Hulst an de Zuidweg tus- e en Zonnemaire, if secundair wegen- 8 van het tertiair fe8 Sang ongeveer ns bestek no. 17, een bochtafsnijding, 425 m, en het bou- sikerbrug nabij Vee- Middelburg-Veere, tio. 18, dienst 1969. Duitse rekenkamer verwijt regering aankoop van Starfighter TE VEEL ZOUT IN WATEREN ZUID-HOLLAND SPANNING Centrale bond ziekenfondsen voorstander van volksverzekering Chrysanten! Zeeën van kleur. Te zien en voordelig te koop bij iedere bloemenwinkel, kar en kraam. Neem ze mee. Want we hebben ze nodig in dit wat kale seizoen. Prostituée stak collega neer Aanvaarden J van Zeeland zal op dins- uur op het kantoor van van de provinciale water- iddelburg, worden aanbe- ïertien dagen voor de dag ter provinciale griffie van te Middelburg en by de irnoemd. Rouaansekaai 43, op dins- uur. t van woensdag 29 oktober >or van de hoofdingenieur. rraad strekt, verkrijgbaar! van 25,ter provinciale te Middelburg; op postrekening no. 296000 icie Zeeland (diensten en t 42, te Middelburg. n van Zeeland zal op dins- .30 uur op het kantoor van van de provinciale water- diddelburg, worden aanbe- /eertien dagen voor de dag ter provinciale griffie van te Middelburg en bij de ornoemd. Rouaansekaai 43, op dins- 30 uur. ;t van woensdag 5 november ;oor van de hoofdingenieur. van 25,ter provinciale .2, te Middelburg; orraad strekt, verkrijgbaar! - op postrekening no. 296000 ncie Zeeland (diensten en 42, te Middelburg. 1 01140—2802 ARS !N RAMEN EN DEUREN r a.s. KOFFERS TERNEUZEN DE STEM VAN WOENSDAG 22 OKTOBER 1969 11 DAYAN (Van onze redactie binnenland) AMSTERDAM Nog voordat de procureur-generaal bij het Amster damse gerechtshof zijn eis kon stel len, liep de 26-jarige student J. Pres- ser, die tijdens het proces bij de politierechter buiten zijn medewe len door een dubbelganger verte genwoordigd zou zijn, de rechtszaal uit. Presser was het niet eens met het hof, dat geen reden had gevon den om de zaak aan te houden, zo als de student had gevraagd. De procureur-generaal eiste 200 gulden boete. De politierechter had hem veroordeeld tot drie weken voor waardelijk en 200 gulden boete. „Ik ben," zo vertelde de student, toch naar dit hoger beroep van het Maagdenhuis-proces gekomen, hoe wel de Asva dit heeft afgeraden, omdat ik mij bedreigd voel. Er zijn bij mij twee rijksrechercheurs ge weest voor ondervraging en die heb ben gezegd dat op deze affaire een maximum straf staat van zes jaar gevangenis". „Onzin", zo zei de procureur-gene raal mr. Van Dijken, „die zes jaar maximale gevangenisstraf kan u niet aangaan, omdat deze eventueel uw dubbelganger zou betreffen". De student vroeg het hof daarop zijn zaak aan te houden om zich be ter op zijn verdediging voor te kun nen bereiden. Hij vertelde in beroep te zijn gegaan omdat hij aannam door de politierechter te zijn ver oordeeld. De president van het hof, mr. dr. Scheuder merkte daarop op het optreden van de dubbelganger zeer ernstig te vinden. „Maar dat hoeft u niet aan te gaan''. Nadat de rechters zich in raadkamer hadden teruggetrokken, verklaarde het hof dat besloten was het vonnis van de politierechter nietig te verklaren. „Ik acht echter geen gronden aan wezig om de zaak aan te houden", aldus de president. Het proces-ver- baal van de politie zou als leidraad worden genomen en niet de verkla ringen bij de politierechter. „Waarom arresteert u de dubbel ganger niet", schreeuwde een jonge man van de publieke tribune, waar op de president hem liet verwijde ren. Toen de president zei dat het hof zich opnieuw zou beraden en de zaak thans zou gaan behandelen, liep de geagiteerde student de zaal uit. Wegens het ontstane tumult moest de rumoerige publieke tri bune op last van de president geheel ontruimd worden. De procureur-generaal betwijfelde de verklaringen van de student over zijn dubbelganger. Zo heeft de stu dent aldus mr. Van Dijken, geen opheldering kunnen geven waar zijn dagvaarding voor de politierechter was gebleven. Het doel moet ge weest zijn verwarring te stichten bij de justitie. „Ik wil evenwel rekening houden met de mogelijkheid dat het verhaal over de dubbelganger waar is". De uitspraak volgt op 4 novem ber. (Van onze redactie buitenland) TEL AVIV/AMSTERDAM De Israëlische minister van defensie Mosje Dayan is voor inlijving van de bezette gebieden door Israël „om het land groter en sterker te maken" dan voor de zesdaagse oorlog van 1967. Het vergrote Israël zou zich volgens Dayan moeten uitstrek ken van de bezette heuvels van Golan in het noorden tot het schier eiland van Sinai in het zuiden. Hjj noemde Sjarem el Sjeik in de Sinai het joodse Gibraltar. Deze strategische punten moeten, zei Dayan, uitsluitend door Israëlische troepen worden bewaakt en niet door Zujdslavische, Canadese of andere troepen van de vredesmacht van de V.N. Over het vraagstuk van de econo mische last die op Israël drukt als ge volg van de defensie-uitgaven, zei Mosje Dayan dat het land hiervoor hulp zou moeten zoeken bij de joden HAMBURG (A.P.) Het Duitse weekblad Der Spiegel heeft gemeld dat de federale re kenkamer het ministerie van de fensie verwijt dat zijn besluit om de Starfighter aan te kopen fflikerekenbare schade aan West- /Duitsland heeft bezorgd. Tot dusver zijn honderd Star- flghters verongelukt waarbij 54 piloten om het leven zijn geko- men. Volgens Der Spiegel wordt in het rapport van de rekenkamer het volgende geval van geldver spilling genoemd: 47 Starfigh- ters werden door Lockheed ge monteerd, ingevlogen en daar na weer gedemonteerd voor ver scheping naar Duitsland. Daar werden zij opnieuw gemonteerd en aan de Luftwaffe afgeleverd. De Luftwaffe besloot de vlieg tuigen terug te sturen om ze in de V.S. voor oefenvluchten door Duitse piloten te laten gebrui ken. Zij werden weer gedemon teerd en naar de V.S. gestuurd waar Lockheed de vliegtuigen opnieuw monteerde en ze op sloeg voor de duurste Duitse soldaten, die drie maanden later arriveerden voor hun oefen- vluchten. 1 (Van een onzer verslaggevers) NAALDWIJK De zoutconcentratïe in de boezemwateren van Delfland, Rijnland en Schieland, heeft een der mate hoog gehalte bereikt, dat ernsti ge schade voor de land- en tuinbouw in een groot deel van Zuid-Holland moet worden verwacht. Als het dro ge weer aanhoudt zal binnen enkele oagen de zoetwaterinïaat bij de Hol landse IJssel niet meer gebruikt kun nen worden. Het proefstation voor de groenten^ en fruitteelt onder glas te Naaldwijk 's van mening dat het chloorgehalte van het gietwater op te veel plaatsen oe grens van het toelaatbare al heeft overschreden. Deze noodsituatie is ontstaan door "e geringe waterafvoer van de Riin, waardoor het zoute zeewater momen wei ODdringt tot vlak bii de Hnlland- Ussel. Tweehonderd milligram chloor in het water is nog een haal- Dare kaart. Alles daarboven veroor zaakt schade Momenteel wordt ech- „er, al water ingelaten waarin 300 milligram chloor voorkomt. over de gehele wereld en bij bevrien de naties, met inbegrip van Amerika dat Dayan Israëls enige machtige vriend noemde. Eerst nu heeft het Palestina-comitê in Amsterdam een verklaring uitge geven naar aanleiding van het verslag van de delegatie, die in juni j.l. naar het Midden-Oosten reisde om in ruim drie weken tijd een onderzoek in te stellen naar de positie van de Pales tijnse vluchtelingen. Het comité vindt dat herstel van de Palestijnen in hun rechten en erkenning van de rechten van de joodse bevolking fundamen tele voorwaarden zijn voor een recht vaardige vrede. Erkenning van beide rechten bete kent volgens het comité het einde van het discriminerende en semi-religiieu- ze karakter van de staat Israël en de afschaffing van het recht voor alle jo den huiten Palestina op immigratie en staatsburgerschap. Deze vredes voorwaarden staan in lijnrechte te genspraak tot de huidige zionistische structuur van Israël, aldus het comi té. Het comité, dat de historische recn- ten van de joden als irrationeel ver werpt, stelt de joodse bevolking in de huidige staat Israël als zodanig niet verantwoordelijk voor het on recht, dat volgens het Palestinacomi- té de Palestijnen door de zionistische, politieke en militaire machthebbers wordt aangedaan. In de verklaring wordt daarom ook iedere regeling nadukkelijk afgewezen, die niet on dubbelzinnig het recht op bestaan in vrede, veiligheid en gelijkheid van de joodse bevolkingsgroep garandeert binnen een staatsverband, dat ook de Palestijnen in hun rechten herstelt, De spanningen tussen Libanon en fle Arabische verzetsorganisaties ne. men nog steeds toe. In de afgelopen dagen werd in het zuiden van Liba non hevige gevechten geleverd tussen leger en commando's. Veertien leden van El Fatah werden gedood of ge wond. Negen burgers liepen tijdens de schermutselingen verwondingen op. Het Libanese leger houdt al vijf da gen een dorp omsingeld, waarvan de bewoners steun zouden hebben ver leend aan El Fatah. De Palestijnse bevrijdingsorgani saties hebben de bevolking van Liba non en Jordanië opgeroepen de straat op te gaan om voor hun organisaties te betogen. (Van onze redactie binnenland) UTRECHT De voorzitter van de Centrale Bond van Onderling Be heerde Ziekenfondsen (CBOZ), de heer H. J. Anbeek, heeft tijdens een algemene vergadering van zijn bond gepleit voor onderbrenging van het hele ziekenfondsenpakket in een volksverzekering. De CBOZ zal de Sociaal-Economische Raad, die mo menteel met een structuuronderzoek van de ziekteverzekering bezig is, de invoering van een dergelijke totale volksverzekering adviseren. De heer Anbeek sprak zijn verba zing uit over een bericht dat minis ter Roolvink nu al zou hebben aan gekondigd dat een optrekking van de loongrens bij de ziekenfondsver zekeringen per 1 januari a.s. tot 16.000,waartoe de ziekenfonds raad heeft geadviseerd, waarschijn lijk niet doorgaat. Dit omdat de SER wellicht niet in staat zal zijn pp tijd zijn advies uit te brengen. „Dit laatste heeft ons bevreemd en geeft de indruk dat de minister op nieuw de bekende „ijskasf'-methode heeft gehanteerd. Het moet de mi nister toch duidelijk zijn dat de SER moeilijk een andersluidend advies zou kunnen geven dan de meerder heid van de ziekenfondsraad", aldus de heer Anbeek. Verder pleitte de voorzitter van CBOZ voor een versoepeling van de ziekenfondswet Het is thans niet mogelijk in een of meer delen van ons land met een gewijzigde regeling te werken. „Elk initiatief tot een ex periment stuit af op die wet, die nu eenmaal voorschrijft dat overal in Nederland dezelfde rechten, premies en uitvoeringsvoorwaarden dienen te worden gehanteerd. Verder deelde de heer Anbeek mee dat de besprekingen over een samenwerking van zijn organisatie met de bond van rooms-katholieke ziekenfondsen nog niet zijn afgerond. (ADVERTENTIE) BONN (DPA) Enkele uren na zijn verkiezing tot bondskan selier van West-Duitsland, heeft de 55-jarige Willy Brandt gister middag de ambtseed als nieuwe regeringsleider van West-Duits- land afgelegd. De bondsdagbijeenkomst waar in de eedsaflegging geschiedde, duurde slechts zes minuten. Willy Brandt, die dinsdagmid dag zijn benoemingsoorkonde uit handen van de Westduitse presi dent Heinemann ontving, werd na de eedsaflegging formeel de vierde Westduitse regeringslei der na Konrad Adenauer, Lud- wig Erhard en Kurt Georg Kie- singer. Om tien uur vandaag wordt de nieuwe Westduitse regering, een coalitie van sociaal-democraten en liberalen, geïnstalleerd. Uit goede bron is vernomen, dat het kabinet-Brandt 14 leden telt, tegen 19 van de vorige re gering. Drie ministers van het nieuwe kabinet zijn liberalen, te weten Walter Scheel (buit. za ken), die tevens vice-kanselier is, Hans-Dietrich Genscher (binn. zaken) en Josef Ertl (landbouw). 'Jan onze redactie binnenland) ^STERDAM Nederland zal J'ri eind van deze eeuw onge- cr 4,5 miljard kubieke meter wa- vT .per jaar nodig hebben voor ge il1. '*00r bevolking en industrie. ,jj lt, "eelt mr. E.H. Toxopeus ia ccL„i van voorzitter van de vn™. .commissie van drinkwater- nin»Zlenmf geze§d' tijdens de ope- stetii Van ^luatech '69, een tentoon- «n de opslag, het transport net gebruik van water behandelt, ter grondstof voor drinkwa- Be„ ;s gr®ndwater. Nederland kan le, !'5 miljard kubieke meter eind sLZOdat het overige gedeelte tewatï: S.euy aan het oppervlak 4en onttrokken zal moeten wor- Neem vaker een bloemetje mee! (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG De 52-jarige pros tituée A. R. heeft bekend zaterdag middag haar bovenbuurvrouw Anna Bloemers in de Geleenstraat in Den Haag met een dolkmes te hebben neergestoken. Het 57-jarige slacht offer overleed korte tijd daarna in het ziekenhuis. De 37-jarige werk man W.W.W. die met Anna Bloemers samenwoonde en in verband met de moord was aangehouden, is na de be kentenis van mevrouw A. R. vrijge laten. Mevr. A. R. heeft verklaard dat zij moeilijkheden verwachtte met haar bovenbuurvrouw en haar vriend W. W. W. De onenigheid ontstond toen Anna Bloemers de thuiskomende man van mevrouw A. R. de 42-ja- rige M. B. M. zou hebben uitge scholden. Er werd wat gebakkeleid en mevrouw A. R. gooide een kopje peper naar Anna Bloemers. Haar vriend W. W. W. haalde een mes en een koevoet, maar de autowasser en zijn vrouw waren hun woning bin nengegaan. Alleen Anna Bloemers stond nog op de «verloop. Mevrouw A. R. kwam op dat ogenblik met een dolkmes naar buiten en stak Anna Bloemers daarmee in de borst. Het mes werd daarna in de linnenkast opgeborgen. OPNIEUW IS een Boeing van de Pan American World Airways tijdens een vlucht van Miami naar Mexico City gekaapt. Men werd gedwongen koers te zetten naar Havanna. Aan boord van het toestel bevonden zich 28 passagiers en acht bemannings leden. DE EERSTE minister van Roemenië, Maurer, is met zijn minister van bui tenlandse zaken, Manescu' in Brus sel aangekomen voor een officieel bezoek van vijf dagen aan België. (Van onze speciale verslaggever) ROME Tijdens de synodebesprekingen in negen taalgroepen over de praktische vormgeving van het collegialiteitsbeginsel, is gebleken dat de bis schoppen voorgoed een einde willen maken aan de absolutistische gezags- truktuur in de kerk. Zij wensen een periodiek terugkerende synode van ver tegenwoordigers der bisschoppenconferenties en een voortdurende weder zijds rechtstreeks overleg, tussen de conferenties en de paus over alle vraag stukken die van belang zijn. \7 Ja, vrienden, wat nu? Eindhoven is woedend. Gisteren stond het voor op, bovenaan in ome eigen krant. Een andere krant sprak zelfs al van een woedende burgerij in ongeveer het hele land. Nou, dat valt nog wel mee. Ik heb gisteren zo eens op straat rondgekeken en ook de indrukken gevraagd van collega's die door Zuid west-Nederland cross-ten, maar hel viel mee, ja. Weinig woedende gezichten. Maarrrnrwat niet is kan ko men. En woede kan besmettelijk zijn, zodat het niet onmogelijk is dat zeer binnenkort ook in onze streken ie dereen schuimbekkend rondloopt om het feit dat ons land in een massaal oefenterrein voor soldaten dreigt t« ontaarden. En daar mag trouwens van mij ie dereen woedend over worden. Als u binnenkort ergens in den lande een zacht plekje zoekt am u neer te vlijen, een recreatieterrein heet dat, zult u ongetwijfeld dit lied horen: Daar komen de Schut-tcrs, daar komen ze an! Jaja, maar het is een ernstige zaak, mensen. Net als moratorium-day, weet u wel vorige week in Amerika. Eén massaal protest tegen de oorlog in Vietnam. Overal protesten, en het verrassende was: overal anders. Zo als een groep toneelspelers in San Francisco, die „Oh Calcutta" speel den. Ze droegen heel de avond een opvallende zwarte rouwband om hun arm. Het opvallende lag vooral daar in dat ze verder niets aan hadden. Nix-on. „De burgemeester is de behoeder van recht en gerechtigheid. De be hoeder van de minderheid. De meer derheid kan mij niet laten vallen, ilt ben de benoemde burgemeester. Trou wens (en nu komt het mooiste, M.) je kunt iemand toch niet laten val len, omdat hy kwaliteiten heeft". (U raadt het: ridder burgemeester van Rappard), Door dat woordje „OMDAT* i* deze zinsnede een regelrecht histo risch denkertje! U weet toch nog wel dat Agnew, de man naast, onder, in de schaduw van Nixon, oorspronkelijk Grieks isf Jawel, Spiro Agnew. Je zou zeggen, was-'t-ie daar dan maar gebleven. Maar dan was-'t-ie zeker kolonel geweest, dacht ik op mijn beurt. Dit overleg mag niet vrijblijvend zijn: paus en bisschoppenconferenties dienen zich te verplichten elkaar te informeren en te raadplegen bij alle aangelegenheiden die de wereldkerk betreffen. Het overleg kan onderno men worden, niet alleen op initiatief van de paus, maar ook op dat van de bisschoppenconferenties zelf. Boven dien heeft kardinaal Alfrink uitdruk kelijk gepleit voor de erkenning van lokale kerken: het eigen karakter van een territorium op een bisschop penconferentie moet zoveel als met de eenheid van de kerk in overeen stemming is, gegarandeerd worden. „Overdreven aandacht voor de een heid moet hierbij vermeden worden, en aan de verscheidenheid zoveel mo gelijk ruimte gegeven", aldus de kar dinaal. De generale synode, aldus de Duit se taalgroep, moet gezien worden als een centraal kerkelijk instituut, dat het wezenlijke aandeel van de bis schoppenconferenties in de hoogste kerkelijke gezagsvoeiing garandeert. Overigens blijkt nu al, dat de theolo gische basis, die uiteindelijk aan de synode wordt meegegeven, en waar over de huidige synode de discussie gestaakt heeft omdat die er niet uit kwam, van het hoogste belang is. De bisschoppen kunnen nu wel een aan tal praktische voorstellen doen aan de paus, beslissingen nemen mogen zij niet. Uit de vele voorstellen, die de ne gen taalgroepen voor de praktische vormgeving van de collegialiteit tus sen bisschoppenconferenties en hei lige stoel hebben gedaan, nog enkele punten: Deskundigen, niet alleen theologen en ook niet alleen priesters, moeten kunnen worden aangetrokken voor de bespreking van bepaalde onder werpen; In een van de Franse taalgroepen heeft kardinaal Suenens naar voren gebracht dat de paus-keuze dient te geschieden door de synode en niet door het kardinalencollege. DEN HAAG De Haagse recht bank heeft drie dagen uitgetrokken voor behandeling van de strafzaak tegen de Haarlemse rechter mr. Ram- bonnet die ervan verdacht wordt in Haarlem een 18-jarige wielrijder te hebben aangereden, waarhij deze werd gedood. Er zijn door het openbaar ministe rie drie getuigen gedagvaard bene vens nog drie getuigen-deskundigen. Van de zijde van de verdediging zijn totaal vijftien getuigen a décharge opgeroepen. Voor behandeling van deze strafzaak, waarbij aan de rech ter onder andere het veroorzaken van dood door schuld ten laste is gelegd, heeft de rechtbank bestemd dinsdag 28, donderdag 30 en vrijdag 31 ok tober. Tussen haakjes: oppassen, kolen- stokende vrienden en vriendinnen, dé monoxide zit in een klein hoekjel „Er kunnen momenten komen", heeft minister Beernink onlangs ge zegd (met opgestoken vinger, kunt u het zich voorstellen?) „dat het kabi net een hardere lijn gaat volgen te genover het parlement". Daar heeft het parlement intussen al wat boosjes op gereageerd, maar niet boos genoeg, vind ik. Persoonlijk voel ik meer voor een dikke streep i.p.v. een harde lijn. Onder het kabi net, dan. Er bestaat overigens niets onsma kelijkers dan kouwe, dikke pap. Svobodaaag. MERIJN. UIT DE auto van een vertegenwoor diger uit Utrecht zijn in Rotterdam drie koffertjes met ongeveer 220 hor loges (inkoopwaarde f 150.000) ver dwenen. OP 31 oktober bestaat de Marine Vrouwenafdeling (Marva's) 25 jaar. Er staan twee festiviteiten op het programma: een receptie in de Rol zaal in Den Haag en een grootscheep se reünie in het RAI-gebouw te Am sterdam ZES GEWAPENDE en gemaskerde mannen hebben voor een bank in het Londense Eastend een geldwagen overvallen en zich met 58.000 pond (ongeveer 450.000 gulden) uit de voe ten gemaakt. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT Het is irreëel een on- (erscheid te maken tussen aangebo den en verworven homofilie. Op de /raag, welke factoren (constitutione le of ontwikkelingsfactoren) bepalend zijn voor het ontstaan van de homo fiele gerichtheid, is nog geen ant woord mogelijk. Zelfs langdurige ho mo-seksuele contacten in of na de puberteit hebben geen betekenis voor het ontstaan van de homofiele ge richtheid. Omdat het ontstaan van de homofi.ie nog niet bekend is, is het niet mogelijk de gerichtheid op te vatten als een afwijking noch als een seksuele variant. Dit zegt dr. W.J Sengers (42), sirads 1965 waarnemend hoofd van de afdeling -sociale psychiatrie en geestelijke hygiëne van de gemeen- tolijke geneeskundige- en gezonds- heidsdienst te Rotterdam, in zijn proefschrift „Homoseksualiteit als klacht", waarop hij gistermiddag pro moveerde tot doctor in de genees kunde aan de rijksuniversiteit in Utrecht. In zijn ruim 450 pagina's tellende proefschrift doet dr. Sengers onder meer verslag van zijn onderzoek bij 150 patiënten, die allemaal vanwege „enigerlei homoseksuele problema tiek" werden onderzocht en behan deld. Volgens dr. Sengers moet in de psycho-therapeutische praktijk aan alle homofiele patiënten, die uit on behagen over hun homoseksuele ver langens, medische hulp zoeken, steeds onder andere worden duidelijk ge maakt, dat de kans op een „genezing" uiterst gering is, wélke behandelings methode ook wordt gevolgd. Opvallend acht hij het, dat homo fielen die aan hun gerichtheid blij ven twijfelen, geen informatie willen over homofilie. Vooral bij die groep kunnen de weerstanden zeeT sterk zijn zodat „het wel wijzen moet op een ernstig gestoorde persoonlijk heidsstructuur". Hij spreekt in deze over een „zelf-discriminatie-syn- droom". In de wetenschappelijke literatuur over het onderwerp is het dr. Sengens opgevallen, dat de onderzoekers bij na allemaal met een eigen theorie over het ontstaan van de homoseksu aliteit aan komen. De promovendus vraagt zich daarbij af, waarom als doelstelling van de behandeling al tijd het bereiken van de heteroseksu aliteit wordt gesteld. De belangrijk ste stelling van dr. Sengers zelf is daarentegen dat iemand zijn homo fiele gerichtheid juist zal moeten aan vaarden om tot zelf-verwerkelyking te komen. In dat verband wijst de promoven dus er op, dat het zwaartepunt van de maatschappelijke voorzieningen voor homoseksuelen moet worden gelegd op aandacht voor minderjarigen. Juist voor hen moeten meer ontmoetings mogelijkheden worden gecreëerd. Dr. Sengers zegt nog dat nog te weinig wordt ingezien dat elk streven naar seksuele hervorming tekort schiet „zolang het geen deel uitmaakt van een streven naar hervorming van onze samenlevingsstructuren''. De „seksuele revolutie" acht hij daar om ook een politieke aangelegenheid.

de Stem | 1969 | | pagina 9