vriendelijke, vlugge jongedame colourwave TOONDER'S Schoenhandei Cadza. ,van h W oningbouw vereniging viert 50-jarig bestaan SUN WAY HET IS ZOVER Openirtgs-reldame 10 pCt korting GE WIL N.V. Aug.de Meyer Zonen's - Terneuzen Op zaterdag 18 oktober a.s. rolgordijnen j bij rijkspolitie Inschrijvingen in handelsregister Herdenking bevrijding in Oostburg Inschrijvingen in handelsregister Twee markante Zeeland-boeken Schieting Rapport onthult wantoestanden in „TerHooge" Late aardbeien f f f van TOONDER'S SCHOENHANDEL Inbraak bij H< buit: tien mill J. Klaassen vier j, 25-jarig jubilei DE STEM VAN DONDERDAG 16 OKTOBER 1969 MIDDELBURG Op 18 oktober as. viert de Algemene Woningbouw vereniging te Middelburg haar vijftig jarig bestaan. De viering bestaat o.a. uit een receptie in de Middelburgse stadsschouwburg. De Algemene Wo ningbouwvereniging stamt uit de vroegste jaren van de socialistische beweging in Nederland. In 1919 namen enige leden van de Middelburgse Bestuurdersbond en van de toenmalige SDAP het initiatief een woningbouwvereniging binnen het raam van de Woningwet 1901 op te richten, teneinde voor de leden van die vereniging goede en goedko pe woningen te bouwen. Het eerste dagelijks bestuur werd gevormd door de heren P. Ph. Paul (voorzit ter), J.P. van Riel (secretaris) en J. Berger (penningmeester). Deze laatste trad reeds vrij spoedig af en werd opgevolgd door de heer W.C. Mullié, die in de dertiger jaren, dat hij lid van het dagelijks bestuur was, alle funties daarin doorlopen heeft. De heer Mullié is thans nog erevoor zitter van de Woningbouwvereniging. In 1921 werd de eerste steen ge legd voor het complex van 149 wo ningwetwoningen aan „den Stijfsel- weg" (thans Zacharias Jansenstraat) echter niet zonder dat een aantal voorafgaande moeilijkheden over wonnen moesten worden. Zo werd de eerste opzet van het plan af gekeurd, daar het te luxeus werd geacht door o.m. de aanwezigheid van een douche en de mogelijkheid het slaapvertrek eningszins te ver warmen via de spouwmuur. Bij deze bouw werd buitengewoon streng toezicht uitgeoefend, hetgeen de kwaliteit ten goede is gekomen. Het eerste schilderwerk bv. heeft het twintig jaar uitgehouden. In de jaren 1924 en 1925 werden 76 premiewoningen gebouwd aan het Bagijnhof. Voor deze bouw bestond weinig belangstelling ten gevolge van het feit, dat het hier een sanerings beurt met een niet al te beste naam betrof. Voor de woningen bestond la ter zo weinig interesse, dat tot huur- verlaging moest worden overgegaan. Na deze periode werd er door de Algemene Woningbouwvereniging niet meer gebouwd, hetgeen voorna melijk toe te schrijven was aan de stilstand in de ontwikkeling van het inwonertal van de gemeente Middel burg. Vooral de woningen van het eerste complex (Stijfselweg) hebben te lijden gehad van het zoute water ten gevolge van de inundatie van Walcheren in 1944. Om deze zout- waterschade opgeknapt te krijgen moesten heel wat problemen opge lost worden; zelfs heden ten dage is de invloed van deze inundatie nog steeds merkbaar bij een aantal wo ningen. In 1942 kreeg de Woning bouwvereniging voor het eerst wo ningen in beheer, die door de ge meente waren gebouwd en wel 151 woningen op 't Zand, met name aan In het handelsregister van de ka mer van koophandel en fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen werden de volgende ondernemingen inge schreven: 10230 Schippersbedrijf met het ms „Animo" J-W. de Koster, corr. adres Juliana van Stolbergstraat 7 Ter- neuzen. 10231 Kleinhandel in textiel- goederen (speciaal bruidsconfectie en bruidsstoffen) „Bruidsboutiek Neelemans" Vismarkt 8 Hulst, 10232 Fa „VIPLO" (vervaardiging vam po lyester en polymethyl-metacrylaat artikelen) eig. J. C. Visser, Handel- straat 41 Axel. 10233 Autobedrijf E. Voerman, Paardenmarkt 15 Hulst. 10234 Taxibedrijf Van der Schans- Visser niv i.o., Parkeerterrein Ter- neuzen. (Van,onz ecorrespondent) Zondagmiddag 26 oktober om 16.30 uur zal in het Ledeltheater in Oost- burg een herdenking worden gehou den ter gelegenheid van de 25e ver jaardag van de bevrijding van Oost burg. Bij deze gelegenheid zullen de heren J. A. M. C. van Dongen, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland en de heer J. Mijs, oud waarnemend burgemeester in de bevrijdingsdagen, het woord voeren. Tevens zal er een vertegenwoordiger van de jongeren generatie zijn visie geven op de be vrijding van 1944. Medewerking aan deze herdenkingsplechtigheid wordt voorts verleend door een zangkoor en de, harmonie. Burgemeester J. L. van Leeuwen zal de bijeenkomst openen en domi nee T. A. C. van Drunen zal namens de kerken het slotwoord spreken. In de ochtend zal de heer A. Hoolhorst om 12 uur een krans leggen bij de gedenksteen voor oorlogsslachtoffers op de begraafplaats in Oostburg. Langevieleweg en Poelendaeleweg e.o. Ook in latere jaren (na 1945) werden door de gemeente meerdere complexen woningen in beheer gege ven aan de Algemene Woningbouw vereniging; 296 woningen in de Stro- menwijk en de noodwoningen in het Zanddorp en aan de Koepoortlaan etc. Bij de snelle uitbouw van Mid delburg van de laatste jaren is de Algemene Woningbouwvereniging nauw betrokken. In „Plan Zuid" (de Magistraatwijk en Dauwendaele) zijn grote woningcomplexen tot stand gekomen. De Algemene Wo ningbouwvereniging heeft hiervan 156 en 62 premiewoningen zelf ge- gebouwd en 454 woningwetwoningen in de Magistraatwijk in beheer ge kregen. Daar de woningbouwcorpo raties thans zelf weer woningwetwo ningen bouwen, heeft de A.W.V. in de Magistraatwijk thans, naast 44 be jaardenwoningen, nog 374 11-hoog woningwetwoningen in aanbouw. In totaal heeft de Algemene Woning bouwvereniging thans 443 woningen en 146 garages in eigendom, terwijl zij 956 woningen en 128 garages van de gemeente in beheer heeft gekre gen- Verwacht wordt, dat de gemeen te deze laatste woningen binnen af zienbare tijd in eigendom aan de A.W.V. zal overdragen. De relaties met de Gemeente (o.a. als eigenaar van de „Stichting Goed Wonen") en de Christelijke zustercorporatie „Wo ningstichting Volksbelang" leidden op 1 maart 1967 tot de oprichting van de „Stichting Samenwerkende Woningbouwcorporaties". Deze Stichting, voert thans voor de drie aangesloten corporaties de admini stratie en het onderhoud. TERNEUZEN In het handelsre gister van de Kamer van Koophan del en fabrieken voor midden- en noord-Zeeland werden de volgende ondernemingen ingeschreven: 17486 Autobedrijf J. Legemaate, Cal- landweg 51, Zierikzee. 17485 Honden- trimbedrijf R. Kotoun, Lange Nobei- straat 22 Zierikzee- 17484 Filiaal Ja- min, Lange Kerkstraat 12, Goes (cho colade en suikerwerkartikelen) „17483 Mobil-station Oost Souburg, Sloeweg Vlissingen Oost-Surburg; 17487 Scheepswerf NV Werf Hansweert, Werfdijk 2, Kruiningen-Hansweert. Dir. J. Pannevis en H. M. L. Geelen. Maatschap, kap. 25.000.waarvan geplaatst en gestort 25.000, 1329 Sparwinkel Yerseke (filiaal), Lepelstraat 11, Yerseke. (Levensmid delen). 17483 Classificeerdersbedrijf en uitleenbureau voor ongeschoolde arbeiders „Walcheren". Troelstraweg 127, Vlissingen. 17482 Kleinhandel in postzegels en munten „Muntenpost", Nieuwe Burg 23, Middelburg- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Binnenkort ver schijnen er twee markante boeken over Zeeland. Het eerste is de reeds lang in het vooruitzicht gestelde „Beschrijving van Zeeland en Staatsvlaanderen", een even kostbare als fraaie facsimile-uitgave in twee banden, naar de originelen, die In 1751 en 1753 bij Isaak Tirion in Am sterdam het licht zagen. Het is een uitgave van Krusemans uitgevers maatschappij in Den Haag, waarvan slechts een beperkte oplage in ge nummerde exemplaren zal verschij nen. Het eerste exemplaar van dit stel boeken zal op vrijdag 24 oktober of ficieel aan de commissaris der ko ningin in Zeeland, mr. J. van Aart- sen, worden aangeboden. Twee dagen daarvoor verschijnt in de bekende serie van de ANWB, „Eigen land met open ogen", een kloek boek van de ANWB, dat geheel aan het Zeeland van heden, uiter aard in historisch perspectief, is ge wijd. Uiteraard vormen het grote aan tal recreatiemogelijkheden in Zee land, toeristische attracties e.d. het belangrijkste stuk informatie in de ze provinciegids. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK De land- boogvereniging „Vrije Schutters" hield haar schieting op de liggende wippen bij de Wed. Verhoeven. Er waren 76 schutters van 15 sociëtei ten aanwezig. De uitslag van de eerste wip. Hoofdvogel: J. Rijk van Eensge zindheid te 's Heerenhoek. 1ste zij vogel: C. Steenbakker van Victoria te Kwadendamme. 2 de zijvogel: K. v. Steenbergen van Willem-Tel] te Ovezande. 1 ste bovenkal: P. Vette van Concordia te 's Heerenhoek. 2 de bovenkal: J. Boonman van Vios te 's Heerenhoek. 1 ste onderkal: Adri v. d. Dries van Vrije Schuters te 's Heerenhoek. 2 de onderkal: Math. Koens van Spes-Nostra te Ovezande. 1 ste klep: P. Rijk van Vios te 's Heerenhoek. 2 de klep: O. Steenaert van Vooruitgang te Kwadendamme. 3 de klep: Bas de Jonge van Concordia te 's Heeren hoek. Vliegende vogelprijs: C. v.d. Dries van Eensgezindheid te 's Hee renhoek. Meeste kleine vogels: P. Timerman van Vrije Schuters te 's Heerenhoek, 6 stuks. Uitslag van de tweede wip. 1 ste hoofdvogel: J. Bongers vain Zeelan- dia te Ovezande. 2 de hoofdvogel: C. v.d. Guchte van Spes-Nostra te Ovezande. 1 ste ziivogel: P.M. Tim merman van Vrye-Schutters te 's Heerenhoek. 2 de zijvogel: M. steenbakker van Victoria te Kwa dendamme. 3 de zijvogel: M. Ver donk wilde schutter- 4 de zijvogel: J. Bongers van Zeelamdia te Ove zande. i ste kal: Alb v.d. Dries van Vryè-Schutters te 's Heerenhoek. 2 de kal: H. Koens van Spes-Nostra te Ovezande. 3 de kal: C. Remijn van Spes-Nostra te Ovezande. 4 de kal: G. Raas van Eensgezindheid te 's Heerenhoek. Meeste kleine vo gels: C. v.d. Dries van Eensgezind heid en C. Voet van Vios beiden 5 stuks. De provinciale raad voor de volks gezondheid heeft naar aanleiding van een verzoek om een geldlening van de stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland te garanderen, een rapport uitgebracht over de situatie in het door deze stichting geëxploiteerde te huis voor verzorging van gehandicap te volwassenen, „Ter Hooge". (Zie de krant van gisteren). Uit het rapport blijkt, dat het enige positieve punt dat van „Ter Hooge", gezegd kan worden betrekking heeft op hetgeen zich buiten dit voormalige kasteeltje bevindt: een bos, waar goe de recreatiemogelijkheden bestaan. In het gebouw zelf, waar vijftig ge handicapte volwaasenen worden ver pleegd, vielen toestanden op te mer ken die anno 1969 ondenkbaar be hoorden te zjjn. De slaapkamers, waar vier tot elf mensen de nacht doorbrengen zijn zó' klein, dat zich tussen de bedden soms een ruimte van slechts tien centi meter bevindt. Er is onvoldoende was- en badge legenheid en de hygiënische voorzie ningen zijn onvoldoende. De noodverlichting in het kasteeltje bestaat uit kaarslantaarns, die door het huis verspreid zijn opgehangen. De ramen tochten en er zijn slechts twee trappen aanwezig. Dit zijn dan ook nog wenteltrappen. Ook op zolder, die niet voldoende geventileerd kan worden, slapen pa tiënten - vijf in getal. Ook het perso neel heeft hier onderdak gevonden.' De provinciale raad heeft zich uiter aard met zijn volle gezag achter de aanvrage van de stichting Verpleeg en Rusthuizen geplaatst. (Van onze correspondent) Het aanhoudende fraaie weer van de laatste tijd heeft er voor gezorgd, dat op verschillende bedrijven het aarbeienras Red Gauntlet voor de 2e keer is gaan bloeien en tot vruchtzet ting is gekomen. Deze vruchten beginnen nu te rij pen en op de veiling in Kapelle ko men de laatste dagen regelmatig klei ne hoeveelheden aardbeien, die zijn gerijpt in de volle grond. Dit is een grote zeldzaamheid en komt slechts voor in jaren met hoge temperaturen in het najaar en veel zon. De handel heeft ook nog veel interesse voor de ze late aardbeien want woensdag lag de prijs van de goede kwaliteiten tus sen 0,75 en 1,25 per doos van 250 gram. Indien het fraaie weer nog eni ge tijd aanhoudt zal het aanbod van deze late natuuraardbeien zonder twijfel verder toenemen. Ook fram bozen van de tweede oogst werden er woensdag in Kapelle nog aangevoerd. Heden overleed tot onze grote droefheid in ,,'t Verlaet" te Westdorpe na voorzien te zijn van het Sacrament der Zieken, onze geliefde moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder, zus ter, tante en nicht. Mevrouw CORNELIA ROSALIA MARIA GROOTHAERT weduwe van de Heer Johannes Simon Schimmel in de leeftijd van 86 jaar. Westdorpe: C. F. Schimmel R. M. Schimmel-Asselman Sas van Gent: R. J. Assclman-Schimmel R. J. Asselman kinderen en kleinkinderen Druten: J. E. Schimmel P. E. Schimmel-Hertz en kinderen Nijmegen: C. Wigman-Schimmel G. Wigman kinderen en kleinkinderen Fam. Groothaert Fam. Schimmel Westdorpe, 14 oktober 1969, 't Verlaet. De plechtige uitvaart, gevolgd door de teraarde bestelling, waarbij U beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op vrijdag 17 oktober a.s. om 10.00 uur in de Parochiekerk van Westdorpe. Bijeenkomst, Huize ,,'t Verlaet", Westdorpe om 9.30 uur. In verband met de te hou den receptie ter gelegen heid van het 40-jarig jubi leum van de heer J. Weststrate, op 17 oktober a.s., van 15.30 uur tot 17.30 uur, in Hotel „De Korenbeurs" te Goes, is onze zaak op die dag vanaf 12.00 uur ge sloten. N.V. „La Vitesse" v/h S. v. d. Pejjl, Goes. Fanfare, Feestcomité, Car navalscomité en vrienden, hartelijk dank voor Uw be langstelling bij ons 40-jarig huwelijksjubileum. F. BLOMMAERT- DRUMONT, Clinge. Alleen brieven op adver enties geplaatst onde> nummer, die een directe aanbieding ot reactie op het gestelde In de adver rentie inhouden zuller door ons worden geaccep 'eerd. Folders, reclame oneven, huisorganen e.d. worden door ons niet if) rgezonden. Durox, fabriek van lichte bouwproduk- ten N.V., met vestigingen te Vuren, Mep pel en Ubach over Worms, is een modern, snel groeiend bedrijf, de groot ste gasbeton-proc'ucent van Nederland. Produktie-personeel Konstruktie- bankwerkers Qnderhouds- bankwerkers slektromonteurs Hulp-electriciens Opperlieden voor onze interne bouwploeg. Wegens uitbreiding van onze produktie- capaciteit, bestaan er plaatsingsmoge lijkheden in ons bedrijf te Vuren voor: Goede krachten bieden wij een uitste kend loon en goede sociale voorzienin gen. Sollicitatie, elke dag van 08.00 - 17.30 uur aan ons kantoor te Vuren of tele fonisch onder no, 01830 - 7211 (toestel 129). Na 18 uur 01830 - 4413. Bovendien op maandag 20 oktober a.s. van 20.00 - 21.00 uur gelegenheid tol mondelinge sollicitatie in: Hotel De Witte Leeuw, Prins Hendrikstraat 6, Raams- donksveer. DUROX SCHEEPVAART - EXPEDITIE- EN AGENTUURMIJ N.V. Per 1 oktober 1969 is onze nieuwe moderne telefooninstal latie in bedrijf gesteld. Om onze telefoniste zo nodig te assisteren en te vervangen, vragen wij een als hulptelefoniste. Verder krijgt ze licht administratief werk. Vereisten: Mulo-diploma typen. Afwisselend werk - goed loon - vijfdaagse werkweekrege ling - reiskostenvergoeding. Voor de juiste persoon goede vooruitzichten. Sollicitaties dagelijks kantoor Westkolkstraat 22/24. Ook na telefoni sche afspraak Tel. 7989 's avonds of op zaterdagmorgen. Heden overleed, geheel onverwacht, voOTzien van het H. Oliesel op de leeftijd van 76 jaar, onze geliefde en zorgzame echtgenoot, vader, schoon vader, grootvader, broer, schoonbroer, oom en neef de heer EDGARD VINCENT KOCHUYT echtgenoot van mevrouw Wilhehnina Emelia van Duijsse Wij bevelen onze overledene in uw gebeden aan. Zuiddorpe: W. E. Kochuyt-van Duijse Rosmalen: A. S. L. Kochuyt T. M. J. Kochuyt-de Waele Birgitte Zuiddorpe: M. A. A. Peters-Kochuyt A. J. M. Peters Fabiénne Sigrid Familie Kochuyt Fam. van Duijse. Zuiddorpe, 15 oktober 1969. St.-Marcusstraat 3. De plechtige uitvaartdienst, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd zal plaats hebben op zaterdag 18 oktober a.s. om 11.00 uur in de parochiekerk van O. L. Vrouw Tenhemelopneming te Zuiddor pe, waarna begrafenis op het r.-k. kerkhof al daar. Zij, die bij vergetelheid geen rouwbrief ontvin gen gelieven deze advertentie als zodanig te be schouwen. Heden overleed tot onze diepe droefheid, geheel onverwacht, onze lieve ouders, groot- en over grootouders JOANNES MARINUS LOCKEFEIR in de leeftijd van 80 jaar en CLASIENA ANTOINETTA ANTONIA LOCKEFEIR-HOOTSMANS in de leeftijd van 82 jaar. Goes: I. K. Passieux-Lockefeir Joh. Passieux Middelburg: J. C. Lockefeir Middelburg: G. A. Hoornick-Lockefeir F. Hoornick Vlissingen: F. Lockefeir N. Lockefeir-Zwartepoorte klein- en achterkleinkinderen. Goes, 15 oktober 1969. Correspondentie-adres: J. Passieux, Frans den Hollanderlaan 6, Goes. De plechtige requiemmis, waartoe u beleefd wordt uitgenodigd zal worden opgedragen op zaterdag 18 oktober a.s. om 10.00 uur in de paro chiekerk van de H. Maria Magdalena te Goes, waarna de begrafenis zal geschieden op het r.-k. kerkhof aldaar. Donderdagavond om 19.00 uur avondmis in de parochiekerk voor hun zielerust, waarbij u be leefd wordt uitgenodigd. DANKBETUIGING B. DE JONGE en C. DE JONGE—RIJK betuigen langs deze weg aan allen hun dank voor de belangstelling van zijn vijftigjarig jubileum met daaraan verbonden Koninklijke onderschei ding. Verder gaat onze dank uit naar de heer en mevrouw J. Werrivan 't Westeinde, alle geno digden, vrienden en kennissen, voor de felicita ties, bloemen en cadeaus, die er toe bijdroegen dat deze dag voor ons een onvergetelijke was. 's-Heerenhoek, oktober 1969, 's-Heerenhoek, Oktober 1969. Burgemeester Timansweg 29. DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van belangstelling, felicita ties, bloemen en cadeaus, die ik mocht ontvangen van collega's, familie, vrienden en bekenden bij gelegenheid van mijn 25-jarige ambtsjubileum betuig ik, ook namens mijn vrouw en dochters, mijn hartelijke dank. Wmr. der Rijkspolitie le klasse D. A. JOSIASSEN Hulst, oktober 1969. Voor Uw blijken van medeleven, betoond bij het overlijden van mijn innig geliefde man, onze va der, behuwd- en grootvader JACOB MEULBLOK betuigen wij u onze hartelijke dank. Uit aller naam: M. M. Meulblok-BIommaert Kwadendamme, oktober 1969. DANKBETUIGING Voor Uw bijdrage aan het gezamenlijke cadeau, voor de bloemenpracht en vele andere geschen ken, maar vooral door Uw zo roerende massale be langstelling bij mijn 40-jarig ambtsjubileum, breng ik U allen mijn erkentelijkheid en hart grondige dank. Zo lang het mij geschonken zal worden, hoop ik nog lange jaren, gezamenlijk met dokter Niesten, in wien ik zulk een goede en kundige collega heb gevonden, mijn praktijk in dit schone land voort te zetten. Dokter J. F. J. M. Casparit Nu ook in Nederland: rolgordijnen. In prachtige kleuren en dessins. De naam: Vraag uw woninginrichter ter plaatse zonder enige verplichting uwerzijds om demonstratie en/of prijzen en dokumentatie. HEROPENING Gaarne nodigen wij U uit tot een bezoek aan onze vernieuwde, modern ingerichte zaak. De NIEUWSTE en FRAAISTE KOLLEKTIES uit binnen- en buitenland staan voor U klaar. E"iedereen kan mee profiteren van onze op alle aankopen (t/m ZATERDAG 25 OKTOBER A.S.) Komt U eens langs bij LEDERWAREN KOFFERS AXELSESTRAAT 6 TELEFOON 01150-3333 TERNEUZEN DE ZAAK WAAR U MEER KRIJGT VOOR UW GELD! CADZAND Een vanl Cadzand afstropen op zoc die naast een grote verz: kleine tot grote haaietand De heer Faas vertelt, van de winter naarstig gezocht. Deze altijd zwar alleen langs het strand lengte van amper twee een haaiegraf zou hebberl den gevonden van het gr^ het land der fabels. „Het is de grootst mogrj Nederlandse kust", zegt I lijn in het strand tekent, delijker komen wordt deze I dikke laag voor de kust. li de Westerschelde wordt v| tanden alleen op dit klein I Nederland. Niet alleen Ze| collectie aan te leggen, ieder jaar terugkomen om 1 Wat het beste weer is (I veroorzaakt, dat de bovens'| die immers de fossielen komt. De meeste mensen huis en bewaren ze als zoekers, die een hele dag iets kunnen vinden dat vo er mensen die ze aan juw^ van maken". De heer J. v. d. Plassche, i hangertjes in zijn etalage opzienbarend groot is. „V een tandje hebben gevondd dan van 75 cent tot vijf l De hangers worden overig! van moeten hebben zijn del gevonden en er een kettinkjel (Van onze correspondeiij VLISSINGEN Tussen avond 20 uur en woensda acht uur, is ingebroken renhuis van de Hema aan Markt. In totaal wordt er drag van tienduizend guldej mist. Omtrent de juiste toedracj men nog in het duister. Ook het gebouw is binnengedro nog niet geheel duidelijk, men een open raam aanige^ doch het vermoeden bestaat raaim alleen gebruikt is om bouw te verlaten. Aan de bul de van het raam waren n.l. geil ren van braak aanwezig, zo.dj niet is uitgeslo ten, dat de dade| hebben laten insluiten. In het kantoor van de bedil der werd uit een afgesloten een aantal geldkistjes gehaald f plaatse met materiaal van dej opengebroken. De buit was reeds zesduizend gulden. Via een loket en daarna do| openen van een deur heeft vervolgens toegang weten schaffen tot de magazijnru. Daar stond een ouderwets kastje, doch de sleutel hiervJ vond zich in een bureauladel Was de buit vierduizend guldj Door de recherche wordt een zoek ingesteld. (Van onze correspondentI SCHOONDIJKE Tijdens ee cenkomst in de raadzaal van hi joeentehuis van Schoondijke we „?r J Klaassen, wachtmeeste Ukspolit'ie in Schoondijke, gehi "!,Y,er'baind met zijn 25-jarig d jubileum. De heer Klaassen 1 "■s Politieagent in oktober 19 Bas van Gent. In 1952 ging hij naar het eskens. waarna hij in oktober ar Schoondijke kwsim. De j aassen werd in een toespraa Rn- anderen gehuldigd door m d -t? ,U1' Middelburg, die namer. liti scomma,ndant van de rijk hana601? enve'oppe met inhoud srL ne' °ok de adjudant v: bila-? Breske"a overhandigde de De enveloppe met ink Poliu ur TUjcke bood namen mev-nbond ,een ^deau aan en Name^Wu assen een bos bloel burapm ,et gemeentebestuur zijn Ster Dregmans de jubi gelukwensen aan. (AD

de Stem | 1969 | | pagina 4