HERINDELING ZUID-BEVELAND Kandidaten voor de vier nieuwe gemeenteraden ss*êi^MSÉêSÉÉÊ Ik ben je opa niet. Zeeuwse en Brabantse stormloop op Toon Goedkoop Eerste orgelplaat van Bram Beekman (20) JACHT OP HAAS EN KONIJN OPEN Deel fabriek sluit door groot personeelstekort 6S# In gesprek met heetman I IS DE WORDT BIJ mens MORGEN ?er nieuws uit ïd en streek pesg. 3-4-5 ROLEX Plakboek Transparant Tbekomst „Vossen" willen meer earnaval Geef me I lever mtom handen! Meerderheid dekenaten voor één dekenaat 2 DE STEM VAN WOENSDAG 15 OKTOBER 1969 w- en St.-Joosland ijd concert Zondagavond 00 uur wordt in de Ned. herv e Nieuw- en Sint-Joosland een I concert gegeven door het lands Dameskoor in samen-1 ïg met de muziekvereniging De inleiding en verbindende al worden gesproken door dl. erius. 6.36 en 18.55; Hansweert 5.35 59; Made-Drimmelen 9.18 en Temeuzen 5.02 en 17.27; Vlig- 4.33 en 16.57; Wemeldinge 6.2E 15. ECHT Aan de rijksuniversi- I in Utrecht zijn geslaagd voor aatsexamen geneeskunde me- iw A. M. T. Corbey (Breda), J. de Man (Teirneuzen), me- iw J. F. Meulmc^ster (Middel- j J. A. C. Frenen (Breda), J. imp (Breda), F. H. G. C. M. ïgs (Tilburg), P. Y. M. Ver- (Oudenbosch). het doctoraal examen tand- nde slaagden aan dezelfde uni- I it A. E. M. Temmerman (UI- lit). kandidaatsexamen in de socio- aalde A. W. M. Tacke (Breda) t doctoraal sociologie mejuf- W. van Gorp (Tilburg)- 3. A. M. van Glabbeek uit ïout slaagde voor het semi-arts- DIVERSEN DIJKE lelweek (Van een onzer verslaggeefsters) ANTWERPEN „Het is uniek. Hier in de schouwburg heb ik nog nooit een zelfde belangstelling voor een Belgische artiest meegemaakt. We verkopen nu al voorstellingen tot 15 november en we zijn prak tisch uitverkocht", aldus de heer C. Verstraeten directeur van de Arenbergschouwburg te Antwer pen. Van vrijdag 31 oktober (na de première en een reeks uitverkoch te voorstellingen in de Koninklijke Nederlandse Schouwburg te Gent), tot en met zaterdag 3 januari zal Toon Hermans in deze schouwburg het publiek met zijn nieuwe vond sten en liedjes vermaken. Het op merkelijkste van zijn Belgische tournee is echter, dat een zeer groot deel van de belangstelling ervoor afkomstig is uit het zuiden van Nederland- De komende maanden zullen Noordbrabanders en Zeeuwen in dichte drommen naar de Belgische havenstad trek ken om „hun" Toon te bewonde ren. Er zijn zelfs verschillende reis bureaus, die speciale Toon-reizen organiseren. Bijvoorbeeld touring- carbedrijf A. Maes-Mannens uit Sint Jansteen, die een dergelijke aanbieding heeft voor groepen. De kosten per persoon komen op on geveer f. 17,50.„Toch niet zo weinig", zegt mej. Maes. „Maai de mensen hebben blijkbaar nog geld genoeg. We hadden de bedoe ling om met ongeveer tweehon derd mensen te gaan. man'- n-t zijn er inmiddels vierhonderd ge worden. Op dit moaiem z n TOON HERMANS kaarten uitverkocht". Het publiek bestaat hoofdzakelijk uit Oost- Zeeuwsch-Viamingen. Ook andere Zeeuwse reisorganisaties zorgen voor een toevoer van Nederlands publiek naar de Arenbergschouw burg, zoals G. Janssens te Hulst en Brehe Tours te Middelburg. Westbrabanders gaan hoofdza kelijk op eigen initiatief. Een van de plaatsen-record-houders is op dit moment de Woensdrechtse straalmotorenfabriek Aviolanda, die maar liefst 450 kaarten liet re serveren. „We moesten ze over verschil lende voorstellingen verdelen, an ders zat de zaal bijna vol", zo ver telt de heer G- Ariens, directeur van het Antwerpse bespreekbureau en impresario van Toon Hermans in België. Iedere dag komen er vele aan vragen binnen. Het aantal plaats besprekingen loopt soms op tot en kele honderden per aanvraag. Er zijn ook al plaatsen besproken voor het gemeentepersoneel in Terneu- zen volgens hem. Directeur Ver straeten voegt daar de naam van Rucphen bij. Het succes is zo overweldigend, tenslotte begint de eerste voorstel ling- pas op 31 oktober, dat de heer Verstraeten al plannen heeft voor verlenging van de show. Hij is niet bang, dat de Belgen zich straks achtergesteld voelen omdat er voor hen vanwege die Neder landse belangstelling geen kaartjes overblijven. Ook de Belgen zorgen trouwens wel, dat ze er vlug bij zijn. Een extra ingelaste voorstelling van Toon Hermans in Leuven op 17 no vember in het kader van de Ne derlandse universitaire dagen al daar was zonder noemenswaardige reclame binnen twee en een half uur uitverkocht. Reden voor het succes in België? De heer Ver straeten: „Die zal wel dezelfde zijn als voor zijn succes in Neder land. Hij speelt met de taal, hij heeft een volledige taalbeheersing en dat is iets waar wij allemaal bewondering voor hebben". Uit hel feit dat het aantal be stellingen uit Zuid-Nederland bijna •v?n groot is ais dis uit Antwer pen en omgeving maakt impresa rio G. Ariens op, dat de Neder landers blijkbaar bang zijn dat Toon Hermans zijn eigen land de ze keer overslaat. Dat is echter beslist niet het geval. „Wij gingen met deze show eerst naar België, omdat daar deze winter nog ge makkelijk theaters te vinden wa ren, en in Nederland niet meer. Volgend jaar komt Toon Hermans echter ongetwijfeld ook naar Ne derland. Maar als de Nederlanders het geduld niet kunnen opbrengen daarop te wachten zijn ze hier na tuurlijk welkom". EL, FILM, CONCERTEN ENZ. ELBURG rnwburg 20.15 uur :d en muziek-Jazz-Fopüga Dulfer-Kwartet HENS ;der Tijt": Muziekweek 18 oktober) 'ERPEN copen: Als onder vandaag KLAAS copen: Als onder vandaag copen: Als onder vandaag Ned. Schouwburg 20 uur Polyester Polka" van Dimitn kei Frank TENTOONSTELLINGEN INGEN eentehuis 9—21 uur Ten oon- ing van werken uit het stede museum te Amsterdam o.a. van ent van Gogh, Picasso en Ap- (t.m. 26 oktober) DIVERSEN DIJKE lelweek 19 oktober) 'oor deze rubriek tel. 01180 f Postbus 116 in Middelburg- (Van een onzer verslaggevers) GOES De kandidatenlijsten van de diverse politieke partijen voor de verkiezing van de gemeenteraadsle den in de nieuwe Zuidbevelandse gemeenten Goes, Borsele, Kapelle en Reimerswaal, zijn gisteren ter in zage gelegd op het gemeentehuis van Goes, Kapelle, Heinkenszand en Kruiningen. De gemeenteraadsver kiezingen vinden plaats op donder dag 27 november a.s. De kandida tenlijsten zien er als volgt uit BORSELE T'tfe kiezers: J. Pompernolle, wieerenhoek; L. Moison, 's-Heeren- hoek. 4.R.: E. Baerendse, 's-Gravenpol- J. A. van de Guchte, 's-Heer Arendskerke; W. van Boven, 's-Heer Arendskerke; A. J. de Kok, 's-Heer Arendskerke; C. Clarisse, 's-Graven- polder. K.V.P.: A. C. de Kooning, Lewe- tap: C. Verdonk, Nieuwdorp; W. Remijn, Ovezande; W. van 't West- emde, Borssele; P. Vermeulen, Hein kenszand. Geen aanduiding: P. Dekker, Borssele; A. de Jager, Nieuwdorp. Werknemerslijst: J. Koens, Hein kenszand; W. Maartense, Kwaden- oamme. Partij zonder aanduiding: C. de vriend, Baarland; C. Lous, Oude- lande. 5.G.P.: J. Bras, Borssele; J. C. J. Boone, Hoedekenskerke. C.H.U.: A, M. Jansen, Nisse; H. Eversdijk, Heinkenszand; W. A Bie- rens, Nieuwdorp; L. J. Fierloos, 's- Gravenpolder; M. J. Goud, Baarland. Boerenpartij: A. de Ridder, Hein kenszand; M Rijk, Heinkenszand. A- van R°yen, Baar- ™d; J. de Koster, Heinkenszand; A. R- de Graaf, Lewedorp; I. P. Verheij- ke, Borssele; C. Rijk, Ovezande. GOES w?hG'P;;, A, Maliaars, Goes; G. de Witte, Wolphaartsdijk. I t> i G' JunS> Kloetinge; J. kerke n ^er^' 's-Heer Ar ends- ■iTM" dr' J- Prms, Goes; L. w'i?e, Leeuw, Goes; R. de Weerd, wutielmmadorp gem. Kattendijke; van den Hoven, Goes; P. Duin- k«ke, Goes. SA" J' Hl Ro°se, Goes; J. P. t Goes; G- J- Eshuis, Kloe- p |e\» Bo°nman, Wolphaartsdijk; M. Gerritsen, Goes. LH.u,: clrs. J. Dijkgraaf, Goes; J. (ADVERTENTIE) ct^wiiiter P. G. van Ooijen, Goes; B. M. van Nieuwemhuijze, Kloetinge; D. Vleu gel, jr., Wolphaartsdijk; H. P. I. de Jonge, 's-Heer Arendskerke. A.R.: M. Loeve, Goes; J. de Schip per, 's-Heer Hendrikskinderen gem. 's-Heer Arendskerke; H. J. Colijn, Kloetinge; mr. J. G. van der Burgt, Goes; J. de Visser, Wolphaartsdijk. KAPELLE P.v.d.A.: A. P. Schouwenaar, A. N. Lamper, M. J. de Jager, M. Zuijd- wegt, B. Spuij. S.G.P.: C. de Kraker, J. Steene- poorte. Boeren Partij: J. Kole, C. de Waard. V.V.D.: F. van Hoorn, J. F. Burger. zC.H. - A.R. - K.V.P.: J. N. Zuidweg, C. M. Dagevos, P. J. Balkenende, Chr. W Bras, Chr. Rijn. Partij zonder aanduiding: A. de Schipper, H. M. Visser - Blomaard. Partij zonder aanduiding: J. J. Ganseman, J Dagevos. RESMERSWAAL P.v.d.A.: C. Slabbekoorn, Hans- weert; J. B. Korstanje, Yerseke; J. Walraven, Rilland-Bath; I. N. Lin- deraberg, Krabbendijke; A. C. van Overbeeke, Kruiningen. K.V.P.: E. A. E. M. Suij, Kruinin gen; C. S. Coremans, Rilland; Z. J. Jansen, Hansweert; M. J. Nolet, Yerseke; C. E Barbé - Van den Bos sche, Yerseke. Boeren Partij: E. Boone, Yerseke; D. A. van Oeveren, Yerseke. V.V.D.: J. Griep, Hansweert; N. G. Kamps-Visser, Rilland-Bath. Lijst zonder nadere aanduiding: M. van Fraassen, Waarde; A. J. Riedijk, Krabbendijke. A.R.: J. A. Nieuwenhuyse, Hans weert; P. C. van Putten, Yerseke; H. J. van Harn, Krabbendijke; J, A. Nieuwenhuijse, Rilland-Bath; J. A. Riemens, Waarde. C.H.U.: C. J. van de Velde, Yer seke; J. Lako, Kruiningen; M, van de Marei, Rilland-Bath; J. Mallekote, Krabbendijke; J. P. Goud, Waarde. S.G.P.: H. Cornelisse, Yerseke; W. Koster, Krabbendijke. (ADVERTENTIE) 'f ««uitzichten «0r donderdag n VnidaS. gesteld door ??J 18.00 uur: ïgnamelijk Jr,l»g en '««Peraturen "«'maal. aanhoudend boven WddeWV00ruitzichten in cijfers ge- Vnn jVer Nederlana. 1 tnir», aderdag: aantal uren zon: Wn mm'"temp': 1 tot 6 graden gj" nofmaaJ; max.-temp. 2 tot 6 froze boyen normaal; kans op een '5 Dm,?01?0?5" van minstens 12 uur «tonaal-on kans °P een geheel droog 'Ml 80 procent. Het ideale horloge voor op en in het water. Speciale Oyster kast, gegarandeerd waterdicht tot op 200 meter. Gegradueerde draaischijf waarop duikers in één oogopslag de verlopen tijd kunnen aflezen. Automatische opwinding door Rolex Perpetual rotor mechanisme. Speciaal beschermde opwindknop. ROLEX SUBMARINER 535,- edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. Lijnbaan 92-Oostzeedijk 155-157 Tel. 1166 70 Rotterdam VLISSINGEN De Til- burgse conservatoriumstudent Bram Beekman uit Vlissingen heeft op 20-jarige leeftijd zijn eerste orgelplaat gemaakt. „Waarom niet", zegt zijn me destudent (contra-bas) Ad Kraamer, die voor Negram- Delta de produktie ervan ge leid heeft. „Als allerlei beat- groepen tegenwoordig direct plaatjes maken, waarom dan Bram niet met dergelijke ca paciteiten. We leven niet meer in een tijd, dat een plaat een afgod was". Met werken van Vierne, Schumann, Bach en Dupré op het fraaie nieuwe Flentrop orgel van de St. Ja- cobskerk in Vlissingen bewijst deze student van Louis Toe bosch, dat Kraamer niet teveel zegt. „Ik ben de enige student van Toebosch op het orgel", vertelt Bram. „Ik heb bewust deze leer meester aan het Brabants conser vatorium gekozen, omdat hij veel zijdig en ruim is. Nee, van deze opname wist hij niets af. Hij was verbaasd, vond het leuk; draaide hem direct en vond hem goed". Toen Bram Beekman negen jaar was, zat hij al op de orgel- bank. Kreeg lessen van zijn oom Jaap Nieuwenhuyse. Op 16-jarige leeftijd gaf hij in Westkapelle het eerste orgelconcert, gevolgd door vele andere concerten in Zeeland. In 1966 won hij een nationaal or gelconcours op het orgel van de (nadien ingestorte) Lukaskerk in Den Bosch, onder het jurerende oog van o.a. Albert de Klerk. Dat werd voor hem aanleiding om op het Brabants Conservatorium in Tilburg orgel te gaan studeren. Hij heeft nu twee jaar achter de rug- Woont op kamers in Waal wijk en zegt uitstekend te kunnen studeren op het mooie orgel van de Hervormde Kerk in Waalwijk. Een plakboek vertelt, dat het niet alleen bij studeren'bleef. De ingeplakte programma's en recen sies wijzen terug op orgelconcer ten; met name in Zeeland en Duitsland. De grote serie concer ten deze zomer in Middelburg (waarin o.a. Heiier zat) werd door hem afgesloten. „Prachtig, met 600 mensen in de kerk". We zien een kop uit De Stem: Beek man: orgelvirtuoos. Kranten uit de omgeving van Hannover spre ken over een „Orgelschmaus (or gel-smulpartij) von Bram", en zeggen dat hij beschikt over een imponerende techniek, een gewel dige muzikaliteit en een fijn ge voel voor klankverhoudingen. Zijn plaat bewijst, dat dit allemaal waar is. Hoewel de persing van deze lp. (Sanctus 003) niet van de allerbeste kwaliteit is (een or gel is daar zeer gevoelig voor) komt het feestelijke orgelpro gramma daarop op ons af als een afgewogen en weldoordacht mu siceren, waarbij men verwonderd kan staan dat op zo'n betrekke lijk jonge leeftijd al een dergelij ke rijpheid gegroeid is. „Het pro gramma hebben we in overleg met de maatschappij samenge steld", vertellen beiden. „Het mocht niet te zwaar zijn, maar anderzijds ook weer niet te popu lair. Het is jammer, maar de mooiste dingen worden het slechtst verkocht. Het is zonde, maar de commercie spreekt al tijd mee- Aan idealisme daarbij ga je kapot. Zo is Iramac met Willem Duys aan zijn einde ge komen". Orgelkoralen van Bach spreken een ruim publiek aan. Vierne (stukken uit de derde en eerste bedden uit 'n overgangstijd, waar mee langzamerhand de meeste luisteraars ook wel vertrouwd zijn geraakt. Een canon in b van de romantisch Schumann is een leu ke „toegift", waaruit blijkt dat Schumann vooral pianist was. Het komt praktisch allemaal feilloos over. Vooral het stuk van Dupré vraagt een stuk technisch vermogen van de organist. Het Vlissingse orgel, dat met de bes te Flentrop-intenties gebouwd is. wordt daarbij door Bram Beek man uitstekend benut, waardoor zowel klankkleur van het instru ment als doorzicht op de compo sities prachtig tot hun recht ko men. „We hebben de opnamen mid den in de nacht gemaakt, om geen storende bijgeluiden te krijgen. Er kwam wel een Vlissingse agent aan de deur kijken welke gek er nu midden in de nacht op het or gel zat. In één nacht hebben we de opnamen klaar gekregen". Dat is het simpele verhaal van een muzikaal huzarenstukje van deze 20-jarige student. Hij heeft daarbij geen bijzonde re intenties gehad wat de inter pretatie betreft. „Ja, met Bach, zou je daar misschien over kun nen spreken. Ik heb de nieuwe articulatie toegepast. Dat wil zeg gen: Ik heb het proberen te spe len, zoals Bach dat zelf gedaan heeft (voor zover we dat na tuurlijk weten)- Dat is het voet spoor van Gustav Leonardt. Maar dat is eigenlijk ook het Brabants Conservatorium", zegt Beek man als bescheiden student. Daar kun je eventueel over twisten, omdat Bach in zijn tijd nog niet over orgels beschikte met een dergelijke capaciteit als in onze tijd, ook al zijn we zoals bij het Vlissingse orgel weer te ruggekeerd naar de mechanische tractuur. Daardoor kan Bach nu op deze orgels wel eens wat droog klinken. Maar door deze opvatting ontkomt Beekman wel aan bij voorbeeld een brei-achtig roman tisch orgelspel in de geest van Feike Asma c.s. Het „staat" al lemaal, zoals hij het doet; klaar doorzichtig en daardoor mentaal helder. „Plannen? Afstuderen. Nog één jaar orgel en piano. De ongekeer- de wereld. De meesten beginnen met piano. Ik doe er ook school muziek bij. De basis van mijn be staan zal wel worden lesgeven. Maar verder het liefst orgelcon certen geven. Bijzondere voorkeu ren in stijlrichtingen heb ik nog niet. Daar ben ik nog te jong voor. Ik moet nog veel leren". Deze zo mer volgde hij de zomercursus bij Heiier en dezer dagen vertrekt hij naar Parijs om met 36 organisten uit heel de wereld deel te nemen aan een concours rond een Cou- perin-herdenking. „Je leert er van". En in zijn zak zit alweer een uitnodiging om in Gent een concert te komen geven. Wie de ze eerste plaat van Bram Beek man beluistert, wordt wel gesterkt in de overtuiging, dat uit hem in derdaad een orgelvirtuoos gebo ren kan worden. Bovendien bete kent het een eerste kennismaking via de plaat met een mooi mo dern orgel, waarbij de grote tradi tionele orgelprincipes met de mo gelijkheden van deze tijd vakkun dig worden doorgegeven. HENK EGBERS (Van een onzer verslaggevers) WALSOORDEN De poly-urethan schuimafdeling van de ENKEV te Walsoorden zal worden opgeheven. In deze afdeling, waar schuimplastic wordt vervaardigd voor autozittin gen, werken in totaal acht man. (Van een oinzer verslaggevers) HULST De carnavalsvereniging De Vossen is niet meer. Ervoor in de plaats kwam de Stichting Alge meen Hulster Carnaval De Vossen. Vol vuur is de stichting van start gegaan. Een van de eerste kar weien die werden opgeknapt was het aanvragen van een duizend gulden grote subsidie. Het grootste doel, zo is door enkele leden van de stich ting duidelijk gemaakt, is het Hul ster carnaval nog algemener te doen vieren. Dat wil men bereiken door de reclameoptocht te verbeteren en door de Hulster verenigingen in de organisatie van het carnaval te be trekken. Binnen enkele weken wil de stichting een vergadering beleggen met vertegenwoordigers van de Hul ster verenigingen, terwijl er ook zal worden gepraat met de exploitanten van de horecabedrijven. Omdat de elfde van de elfde dit jaar op een dinsdag valt, zal het prinsenbal op zaterdag 15 november worden ge houden. Op de elfde zullen dan aan diverse Hulstenaren, die op die dag hun verjaardag vieren, serenades worden gebracht. Bij die gelegenheid wordt de orde van de Vergulde Luier uitgereikt. (ADVERTENTIE) Veel bejaarden willen werken. Kunnen werken. Vraag ze per annonce. En gebruik dit vignet: 'ei ctiiiiuiice. Publikatie aangeboden door dit blad in samenwerking met de Stichting Ideële Reclame SiRE Een, de assistent bedrijfsleider, de heer W. Janssen, zal waarschijnlijk worden ontslagen. De overige zeven worden te werk gesteld in afdelingen waar met behulp van gerubberiseer- de vezel, eveneens autozittingen wor den geproduceerd. De ENKEV stoot de schuimplastic- afdelkig af, of beter gezegd ver koopt de machine waarmee wordt gewerkt aan Eurofoam, een bedrijf dat gevestigd is in Tamines (België). 'De Walsoordense fabriek, een ves tiging van de ENKEV uit Volendam, levert de schuimplastic zittingen hoofdzakelijk aan de Fordfabrieken in Amsterdam. Als reden voor het opheffen van de afdeling geeft de be drijfsleider de hear J. Fokkens als reden: „Het was niet meer exploi tabel. Bovendien konden we er niet gemoeig mensen voor krijgen". De jager met zijn hond temid den van de wildrijke velden. Een beeld dat vanaf vandaag weer vertrouwd is, nu de jacht op ha zen, konijnen en fazanten ge opend is. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Van de vier Zeeuwse dekenale beraden hebben zich nu drie uitgesproken voor de in stelling van een dekenaat voor heel Zeeland. De dekenaten Teirneuzen en Middelburg hebben een duidelijke voorkeur getoond voor éé<n dekenaat. Het dekenaal beraad Aardenburg had een kleine stemmenmeerderheid voor één dekenaat, terwijl alleen Hulst zich overwegend voor de instelling van twee dekenaten, een voor Zeeuweh-Vlaanderen en een voor Midden-Zeeland, heeft verklaard. Volgende maand wordt in Breda een vergadering belegd over de reorga nisatie in het bisdom. DE heer M. Kommers, in het dagelijks leven trouw en nauwgezet gemeente lijk ontvanger van Hulst, leidde in het verleden een dubbel leven. Niet geheimzinnig, maar open en bloot. Zijn vrouw wist alles. Haar man had als neventaak de vervulling van de plichten als Prins Rienus I, carna valsprins bij de gratie van Bacchus te Hulst. Rienus heeft dezer dagen toen de Stichting Algemeen Hulster Carnaval De Vossen een deel van haar plannen ontvouwdeterug ge keken op zijn tweejarig bewind. ,OM te beginnen moet men beseffen dat Hulst geen carnavalstraditie had toen De Vossen begonnen. De start was daarom moeilijk, en zelfs hape rend. Dat kon niet anders. Maaren dat is belangrijk, men heeft geleerd van de gemaakte fouten. Het eerste jaar dat ik prins was, was honderd procent minder dan het tweede". HET eerste jaar was het nog een be sloten feest. Ik herinner me dat we weliswaar een verbroedering hadden met St.-Jansteen, maar de straat kwamen we nog niet op. Het tweede jaar deden we dat wel. De Vossen begonnen met een leuke stunt". „VANAF de toren van de basiliek werd een touw gespannen naar de Burgerzaal in het stadhuis. Bekend werd gemaakt, dat de pidns van de toren zo de Burgerzaal zou binnen- zwiepen en op deze wijze het carna val 1968 zou openen. Naar mijn me ning hebben velen het geloofd, tot dat zij de pop, die naar beneden gleed met de benen tegen de venster bank zagen slaan, en op een onna tuurlijke manier naar binnen zagen stappen. Mijn grootste angst was dat mijn cape en mijn hoed waarmee de pop was aangekleed, in de goot van de basiliek zouden belanden en ik zonder die attributen zou moeten feestvieren". „HET vorig jaar hebben we ook ge tracht het dweilen in zwang te bren gen. De prins en zijn gevolg bezoch ten iedere avond zoveel mogelijk etablissementen binnen de wallen. Ik hoop dat het carnaval 1969, dat zeer vroeg in het jaar valt, beter weer mag hebben dan het carnaval 1968. Het was te koud. Alle optoch ten, deelnemers en kijkers plus alle carnavalisten ondervonden daarvan hinderaldus de gemeente-ontvan ger, alias prins Rienus I.

de Stem | 1969 | | pagina 3