Ga bekeren met de wellicht ziterook voor u een +totcr Conditie had te ZAAK Nieuw van Edet. TRAINEN DE STEM VAN WOENSDAG 15 OKTOBER 1969 Piüüill (Van onze sportredactie) HOOGERHEIDE De wereldkampioen wielrennen is sinds gi: termiddag voor een weekje met vakantie naar Groningen. Vermoei want het juk der verplichtingen woog hem zwaar. Gelukkig, want i die twee maanden na Zolder floreerden de zaken rond de regenboot trui uitstekend. Harm Ottenbros heeft in opperste geluk zijn wegse zoen voor dit jaar afgesloten en gaat in tegenstelling tot vroeger dez winter niet voor halve dagen werken om het salaris op peil te hou den. Kort gezegd: Harm Ottenbros leeft als wereldkampioen een u terst tevreden leven met als enige schaduw-zijde de aftakeling de conditie. wegseizoen, laat Harm Ottenbros c vraag of hij veel etappe-koersen gaE rijden, volledig afhangen van wat z in die wedstrijden financieel t bieden hebben. „Wanneer ik in di tijd meer kan verdienen met dagelijk criteriums rijden, dan doe ik da: Tenslotte moet ik als wereldkampioe profiteren van die trui en pakken we ik kan pakken. Alleen: enkele etap pe-wedstrijden zal ik zeker wel moe ten nemen als voorbereiding op d. Tour de France. Als het aan mij la. deed ik die Tour liever niet, want i' weet tevoren dat ik er als wereld kampioen tekort zal schieten. Maa ja, mijn directie zal wel willen df ik ga. Logisch". En over directie gesproken: Harm Ottenbros tekende nog steeds zij. nieuwe contract bij Willem II nie. Hij zal overigens wel moeten, wan het onderzoek naar de optie-clausuli is in zijn nadeel uitgevallen. „Eigen lijk", onthult hij, „wil ik helemaa niet weg bij Willem II. Ik heb he er goed naar mijn zin. Ik rekende al leen op een grotere salarisverhoginf dan ze me nu geven. Het schijnt eer budgettaire kwestie te zijn. Ik gelooi dat ze daarom het jaar erop nog wal extra's doen. Nou ja, dan ben ik ook wel content". Twee maanden na Zol der, is Harm Ottenbros een gelukkig man. En nog rijk ook. PETER HEERKENS Die Is langzaam geknakt onder de spanning der verplichtingen, varië rend van het openen van een vogel tjestentoonstelling tot het ontvangen van deputaties van carnavalsvereni gingen die hem straks willen ridde ren. Harm Ottenbros heeft er zich overigens vol graagte aan overgege ven omdat hij oprecht kan genieten van de roes der populariteit. „Eerlijk gezegd vind ik liet wel fijn, die druk te. Valt dat weg, dan merk je ook niet meer dat je wereldkampioen bent". Maar intussen ondermijnde diezelf de drukte zijn forme. Er kwamen geen grote uitslagen, alleen twee overwinningen in Franse criteriums maar die haalden tot zijn teleurstel ling de Nederlandse pers niet eens. En zondag stapte de wereldkampioen af in de Ronde van Lombardije. Harm Ottenbros - toch al niet een coureur die zich in de belangrijke, zware, koersen regelmatig kon onderschei den verloor door een gebrek aan conditie nog meer de greep op top prestaties. „Ik ben in die twee maan den", licht hij toe, „altijd druk bezig geweest. Mijn hele leven werd als wereldkampioen anders. Ik kreeg te maken met representatieve verplich tingen. met het afwerken van con tracten, met meer reizen dan vroeger, met het ontvangen van visite. Door al' die omstandigheden kon ik nauwe lijks trainen en ik lag iedere avond laat op bed. Van mijn gewoonte om rond tien uur te gaan slapen, kwam niets meer terecht. Steeds verscheen er visite en die kun je toch moeilijk buiten zetten. Meestal was het een uur of twee voor ik naar bed kon. Mijn conditie werd er begrijpelijk niet beter door. Daarom ook moest ik opgeven in Lombardije. Bovendien reed ik de laatste tijd alleen maar cri teriums van zo'n 80 of 100 kilometer en dan kun je onmogelijk zo'n zware bergrit als Lombardije is, verwer ken". Harm Ottenbros heeft vakantie genomen. Hij begon zijn eerste vrije dag in zijn achtertuintje, waar hij zijn racemateriaal verzorgde. (foto: Dick de Boer) Velox-SVV RBC-Fort/Sitt. Helm. Sp.-Willem II HVC-Volewijckers (Van onze sportredactie) De deelnemers aan toto 11, waar op louter bekerwedstrijden staan vermeld, zullen het bij 't invullen niet gemakkelijk hebben, daar zij rekening moeten honden met veel uitschieters. Het aantal „zekere" uitslagen is bovendien veel kleiner dan op een normale competitie- dag. Velox is een vereniging die zich (financieel) alleen staande kan houden door van tijd tot tijd zijn beste spelers te verkopen, 't kwe ken van talent is echter zo lang zamerhand een traditie bij de Utrechters geworden en daarom kunnen zij na een bepaalde peri ode toch steeds weer een behoor lijk elfta] op de been brengen. Zo lijkt Velox - vierde geklasseerd in de tweedie divisie met een achter stand van slechts twee punten op leider PEC - momenteel ook weer over een redelijk sterk elftal te beschikken, waarvan de defensie (vier doelpunten tegen) zonder twijfel het krachtigste deel vormt. Omdat bij SW de verdediging uit gesproken zwak - de meeste tref fers tegen in het gehele betaalde voetbal - is, bestaat de mogelijk heid, dat de Utrechters een ronde verder komen. Fortuna Vlaardinigen doet het als debutant in de eerste divisieaa aardig, maar lijkt toch niet over genoeg inhoud te beschikken om SC Cambuur op de knieën te krij gen. Heracles heeft de meeste kan sen in het duel met FC Den Bosch. De Almeloërs zijn sinds de peri ode Henny van Nee weliswaar te ruggezakt tot een middelmoten in de eerste divisie, maar groeien (Van onze sportredactie) PUTTE „Eddy Merckx wilde graag winnen, maar het is hem niet gelukt. Hij reed niet sterk genoeg", zei René Pijnen na zijn fraaie over winning in de laatste koers voor be roepsrcnners dit seizoen, de „Slui tingsprijs" in Putte. Voor Pijnen eer prachtig slot van zijn eerste jaar al' prof bij Willem II. Pijnen had het velt keren moeten proberen, maar zijn coupe slaagde pas 35 kilometer vooi het einde, met nog twee ronden te rij den. Pijnen: „Merckx pakte me con stant terug. Om moedeloos van t' worden. Van Looy, die ook zeer ster) reed, zei tegen me dat ik het niet oj moest geven. Ik ging dus nog eer keer. Toen ik achterom keek, zag jl dat Merckx te laat reageerde. Toer voelde ik dat ik kon winnen". Het werd nog gemakkelijker voo Pijnen toen hij gezelschap kreeg vai de Belg Willy de Geest, geen sneili sprinter, maar wel een harde werkei Het duo slaagde er gemakkelijk in di jagende meute voor te blijven. Pijnei liet zich in de eindsprint niet ver rassen door De Geest. De coureur ui Woensdrecht zette op ruim vijfhon derd meter voor de finish een mach tige eindspurt in waarop De Gees geen antwoord had. Aan de meet eei lachende Wlilem Il-ploegleider Toi Visser: „René reed geweldig sterk i: de slotfase. Hij heeft echter veel t danken aan het harde werk van Pos en Van Looy, die het tempo in het pe loton regelden. Ik had verwacht dt Van Looy een goede kans zou make te zegevieren, maar dat lukte niet". De ruim vijftigduizend wiele enthousiasten - Belgen en Nederlat ders - naar Putte gekomen om de ve dettcn aan het werk te zien en daai na eens heerlijk te feesten in het ker misvierende grensdorp hebben kun nen genieten van een aantrekkelijk koers. Een koers waarin felle strij geleverd werd. De eerste serieuze ontsnapping if deze wedstrijd, die zowel over Be! giseh als Nederlands grondgebie leidde, werd ingezet door Jan va- Katwijk, die in de tweede omloop ge zeischap kreeg van de Belg Willy in Ven. Dit duo slaagde erin een vooi sprong op te bouwen van ruim ee minuut, maar toen vonden de grote in het peloton het welletjes. Merckx Bracke en Post nestelden zich aan d: kop van de achtervolgers en toen was het snel gedaan met de illusies van Van Katwijk en In 't Ven. Inmiddels had Henk Nijdaim op trieste wijze afscheid genomen van dc wielersport. Nijdam, die in deze veer tigste editie van de Grote Prijs van Putte-Kapellen, zijn laatste wedstrijo reed, moest half koers afstappen, na lat hij „plat" gereden was. Een groepje dat meer kans van sla en leek te hebben bestond uit Bracke Tanssen (voor eigen publiek) Van de Vijver, Pintens en Jacquemin. Bracke vilde zich nog eens laten zien voordat hij naar Mexico - vandaag - vertrok, om een aanval te doen op het wereld uurrecord. Ook Pintens had een goe de reden om door te zetten. De Belg viert vandaag zijn verjaardag, en een Vitesse-Blauw Wit HDVS-Veendam Baronie-MVV Elinkwijk-NEC AGO W -V olen dam Waar het met zijn lichamelijke ge steldheid beroerd ging, versterkte zijn financiële positie. Twee maanden na Zolder telt Harm Ottenbros de eerste winst en besluit een zaak te begin nen. Hij opent, zo gauw hij een ge schikt pand heeft gevonden in Hoo- gerheide, een boetiek. Een wat meer artistieke vorm van geldbelegging dan het openen van een café waar wielrenners zo sterk in kunnen zijn. De naam van Ottenbros' boetiek staat inmiddels al vast: „De Adelaar" Ofschoon zijn status als wereldkam pioen de uitgaven met aardige spron gen deed stijgen (voorbeeld: om goed gekleed op oficiële bijeenkomsten te kunnen verschijnen, kostte het hem 1500,aan kostuums), maakt Harm Ottenbros een alles meevallende ba lans op, die hij samenvat met: „Ge lukkig was ik al, nu ben ik nog rijk ook". Gelukkig is hij bepaald niet met het idee dat hij komende winter een aan tal zesdaagsen moet rijden. „Ik heb er soms slapeloze nachten van, dat mag je gerust weten". De oorzaak: Harm Ottenbros heeft amper ervaring op de baan. Hij is ook wat bang van het specialistenwerk op de latten. ..Als ik dat gejakker op een piste zie, krijg ik het zweet in m'n handen". Op 14 november begint Harm Otten bros in Munster aan de eerste zes daagse van zijn leven. „Gaat het slecht, dan rij ik hooguit twee, drie zesdaagsen. Valt het mee dan pak ik er 'n stuk of vijf, zes. Aanbiedingen genoeg. Maar ik wil me wel zeker voelen voor ik erop inga. Ik heb er geen idee van hoe ik als baanrenner zal zijn. Mijn enige ervaring bestaat uit wat klein werk op de Alkmaarse baan en in het Olympisch Stadion, maar dat is eigenlijk geen piste. Dat is meer een brede asfaltweg met wat behoorlijk schuine bochten. Een zes daagse in een sportpaleis vraagt heel wat meer routine. Als ik eraan denk, slaat de schrik soms om m'n hart". in de bekercompetitie altijd bo ven hun normale vorm. RBC krijgt het bijzonder moei lijk tegen Fortuna-Sittardia. Mis schien kunnen het spelen voor ei gen publiek en fle hechte verdedi ging de Roosendalers aan een puntendeling helpen. Meer mag zeker niet verwacht worden tegen de Limburgers, die alles in het werk stellen zo spoedig mogelijk de tijd van De Munck, Van der Hart, Wilkes, Appel en Notermans te laten herleven. Willem II is met de komst van Ger Deijkers vooral aanvalleid een stuk beter geworden. Aangezien Helmond Sport het tot nu boven dien wat >t laat zitten, mogen de Tilbungers op een overwinning re kenen. HVC en De Volewijekers ontlopen elkaar weinig in kracht. DOS is - getuige de zege op NEC en het gelijke spel tegen Sparta bezig aan herstel. Aangenomen mag echter worden dat de Utrech ters nog lang in degradatiezorgen zullen verkeren. Het zou daarom begrijpelijk zijn als zij weinig aan dacht aan de beker schenken. Heerenveen is dan ook favoriet in het treffen met DOS. Te meer daar de Friezen in het verleden soms ver kwamen in het toernooi Vitesse-Blauw Wit is een con frontatie tussen twee topploegen uit de eerse divisie, waarbij een gelijk spel in de lijn der verwach tingen ligt. De Graafschap, dat deze competitie nog maar één ze ge behaalde, zal het onderspit moeten delven tegen DFC. Her mes DVS is normaal gesproken kansloos tegen Veendam. Baronie zal vermoedelijk verlies lijden tegen MW, Vooral omdat de Maastrichtenaren een periode met onkunde en tegenslag schij nen te hebben afgesloten. NEC moet, indien het de nederlaag te gen DOS te boven is, Elinkwijk kunnen bedwingen. Volendam zal weinig moeite hebben met AGOVV NAC zal vrij gemakkelijk de tweede ronde bereiken. Het is ten minste onwaarschijnlijk dat de wedstrijd tegen Wageningen, die niet voorkomt op 't totoformulier problemen op za] leveren voor de pupillen van Leo Canjels. (ADVERTENTIE) 3 dubbele zachtheid uit Zweden. - - v. - - v I-, - Zo finishte René Pijnen gisteren als winnaar van de sluitingskoers in Putte. overwinning in ée bij de profs hoog genoteerd staande Sluitingsprijs, zou een welkom presentje zijn. Ook deze "oupe lukte echter niet. De beslissende slag werd ingezet door Pijnen, die na een groot aantal demarrages twee ronden, voor het einde toesloeg. De bloemen waren verdiend voor Pijnen, die er vast van overtuigd is volgend seizoen zeer sterk voor de dag te komen. Pijnen: „Ik zal zeker deelnemen aan de Tour de France, en reken erop dat ik dan betere prestaties zal boeken dan dit jaar. UITSLAG 1 R. Pijnen (Woensdrecht) 130 kilo meter in 3 uur en 7 minuten, 2 W. de Dublet is de naam. Zes rollen dubbel toilet papier in handige plastic draagtas. Dubbel tissuepapier, dus dubbel zacht, dubbel absorberend. Inderdaad, erg mooi. Geest (België) 3 F. Herrni (België), 4 J. Monséré (België), 5 A. Poppe België), 6 F. Bracke (België), 7 D. van Rijckeghem (België), 8 R. vaff de Vijver (België), 9 G. Vanden- benghe (België), 10 J. Janssen (Put te), 11 L. Willefcens (België), 12 F. Brands (België), 13 H. Hellemans (België) 14 F. Decloedit (België), 15' J. van dier Vleuten (Mierlo), 16 P. Post (Amsterdam), 17 J. Huysmans (België), 18 F. Verbeeck (België), 19 E. Opdebeeck (België), 20 R. Bukacki (Ertvelde), 21 Y. Verbiest (Waar schoot), 22 D. Holst (Amsterdam), 23 R. Steeigmans (België) 24 V. van' Sweevelt (België) en 25 L. Poort vliet (Dirksland). dubbel toiletpapier

de Stem | 1969 | | pagina 13