Bon f t A. van Ravels f Concentratie Ter Hooge en Der Boede f afwezig Spaaroverschot hij Boerenleen- en Raiffeisenbank VIER GARAGES BEZOCHT DOOR INBREKERS Gecompliceerde botsing door olie op de weg Reactie uit Mexico op controverse Geesink-NJJB Daggeld verder verlaagd Provinciale paardenkeuring Om eerst die degelijkheid betrouwbaarheid nog even toe te lichten. Naonis' Degelijkheid. Zwaar geëmailleerde kuip. Bijzondere wastrommel van roestvrij staal, zonder lasnaden. Alle metalen delen die met het waswater in aanraking komen zijn en blijven roestvrij. Elke Naonis is een kwaliteitsprodukt. Naonis' Betrouwbaarheid. Naonis laat u nooit in de steek. Voorbeeldjeonze controleurs lieten 'm 1000 uur (of heel veel jaren normaal gebruik) achter elkaar werken. Met een rubberen bal van 5 kg in de trommel. Naonis gaf geen krimp. Naonis' Sublieme afwerking. Elke Naonis is strak van lijn, progressief van vormgeving en verschrikkelijk mooi. Maar ookKoelkasten. r DE STEM VAN DINSDAG 14 OKTOBER 1969 Heden overleed na een kortstondige ziekte, in het St.-Liduina-ziekenhuis te Hulst, onze lieve vrouw, moeder, grootmoeder, tante en nicht, mevrouw MARIA MAGDALENA VAN GASSEN echtgenote van Honoré Constantmus Gustaaf van Ecken in de leeftijd van 72 jaar. Nieuw-Namen: H. C. G. van Ecken Meerdonck (B.): B. v. d. Heijden-van Ecken en kinderen D. van Ecken-van Poel en kind Nieuw-Namen: C. van Ecken-Goossens en kind Familie van Gassen Familie van Ecken. Nieuw-Namen, 12 oktober 1969. Hulsterloostraat 37. De plechtige uitvaartdienst, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaats hebben op donderdag 16 oktober a.s. om 10.30 uur, in de parochiekerk van de H. Josef te Nieuw-Namen. Eucharistieviering woensdagavond om 7 uur. Zij, die bij vergetelheid geen uitnodiging hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zoda nig te beschouwen. Heden, toch nog onverwachts, overleed zacht en kalm, na een kortstondig ziekbed in het St.- Antonius-ziekenhuis te Oostburg, in de leeftijd van 90 jaar mijn geliefde echtgenoot, zorgzame vader, schoonvader en opa. de heer ALOYSIUS KOUIJZER echtgenoot van mevrouw Leonie Marie Apers geboren te Graauw 14 sept. 1879 en overleden te Oostburg 12 oktober 1969. IJzendijke: L. M. Kouijzer-Apers Goes: W. P. Kouijzer E. M. Kouijzer-Doolaege en kinderen: Rudy Ronny Ludwig Marie-José Wilfried Familie Kouijzer Familie Apers. IJzendijke, 12 oktober 1969. Prinsessenstraat 20. De plechtige uitvaartdienst gevolgd door de ter aardebestelling waartoe UEd. beleefd wordt uit genodigd, zal plaats hebben op donderdag 16 ok tober a.s. om 10.30 uur in de prachiekerk van O. L. Vrouw Tenhemelopneming te IJzendijke. Samenkomst: Prinsessenstraat 20, om 10.00 uur. Ter nagedachtenis aan de overledene zal op woensdag 15 oktober a.s. om 19.00 uur een H. Mis worden Opgedragen. Zij, die bij vergetelheid geen uitnodiging hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. In de gezegende ouderdom van 94 jaar ging he den, vrij plotseling, nog gesterkt' door de H. H. Sacramenten der zieken, van ons heen, onze lieve en zorgzame moeder, behuwdmoeder, oma en oud-oma, zuster e n behuwdzuster LEONIE BOëNNE weduwe van Camillus Gustavus Bleijenbergh Gaarne uw gebeden voor haar zielerust. Hulst: J. Bleijenbergh A. Bleijenbergh-Ferket Bergen op Zoom: H. Bleijenbergh Enschede: R. Bleijenbergh L. Bleijenbergh-Belderdos Familie Boënne Familie Bleijenbergh Familie Michielsens en haar klein- en achterklein kinderen. Bergen op Zoom, 13 oktober 1969. Begijnhofstraat 9. Voor de zielerust van de overledene zal gebeden worden tijdens de avondmis van woensdag a.s. om 7 uur in de parochiekerk. De plechtige eucharistieviering zal geschieden donderdag 16 oktober a.s. te 10.30 uur in de pa rochiekerk van de H. H. Martelaren van Gorcum, waarna bijzetting in het familiegraf op de r.-k. begraafplaats. De overledene is opgebaard in het mortuarium van het Algemeen Burger Gasthuis, bezoekuren tussen 16.00 en 18.00 uur ingang van Dedem- straat. Liever geen bezoek. DANKBETUIGING Daar het ons niet mogelijk is om een ieder persoon lijk te danken voor de blijken van deelneming, die wij mochten ondervin den bij het overlijden van mijn lieve vrouw en onze zorgzame moeder EMMA D'HOOGE betuigen wij langs deze weg onze welgemeende dank. Familie Steel. Axel, oktober 1969. TANDARTS HULST donderdag 16 en vrijdag 17 oktober. DANKBETUIGING De grote inspanning van het buurtcomité en het meeleven van de buurtbewoners, de ontvangst door het Gemeentebestuur, de muzikale bijdrage van het Dameskoor van Koewacht en de voor treffelijke bediening ondervonden in Café-Pen sion „Het Gemeentehuis", alsmede de meer dan overweldigende belangstelling in de vorm van cadeaux, bloemen, schriftelijke en mondelinge felicitaties, hebben de dag van ons 50 JARIG HUWELIJK tot een onvergetelijke gemaakt. Aan allen langs deze weg onze welgemeende dank. De heer en mevrouw R. L. M. APERS-SLEGERS Zuiddorpe, oktober 1969 Heden overleed tot onze diepe droefheid in het r.-k. ziekenhuis te Sluiskil, na een voorbeeldig gedragen lijden, in de leeftijd van 64 jaar, voorzien van de H. H. Sacramenten der zieken, mijn geliefde zorgzame man en onze onvergetelijke vader, schoonvader, grootvader, broer, oom en neef, de heer EDMOND FELIX DE SCHEPPER echtgenoot van mevrouw Margaretha Coleta - Augusta Sturtewagen eerder gehuwd geweest met mevrouw Augusta Sophia Marie Huijgens Wij bevelen de ziel van onze overledene in uw gebeden aan. Koewacht: M. de Schepper-Sturtewagen Koewacht: D. de Schepper Terneuzen: S. d'Hanis-de Schepper P. d'Hanis en kind Koewacht: G. de Schepper De familie de Schepper-Sturtewagen - Huijgens. Koewacht, 13 oktober 1969. Nieuwstraat 94. De plechtige uitvaartdienst waarbij u beleefd wordt uitgenodigd zal plaats hebben donderdag a.s. om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Philippus en Jacobus te Koewacht, waarna de begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Bijeenkomst ten sterfhuize Nieuwstraat 94 om 10.15 uur. Rozenkransgebed woensdagavond om 7 uur in de kerk. Zij, die bij vergetelheid geen rouwbrief ontvin gen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. UTRECHT (ANP) De organisa ties van Boerenleenbanken en Raif- feisenbanken te Eindhoven en Utrecht boekten in september een spaaroverschot van f 100 miljoen. Ingelegd werd f 507 en terugbetaald f 407 miljoen Vorig jaar werd in september een spaarresultaat be haald van f 82 miljoen. De inlagen bedroegen toen f 446 miljoen en de terugbetaling f 364 miljoen. In de eerste drie kwartalen van dit jaar nam het spaartegoed met f 940 mil joen toe tegen f 704 miljoen in de overeenkomstige periode van 1968. (Van onze correspondent) HANSWEERT In de nacht van zondg op maandag is ingebroken in een viertal garages te Hansweert. Uit een op de Oosthavendijk geparkeerd staande auto van P. A. S. uit Waarde w-rd een radio ontvreemd. Uit de auto van M. A. F., W. T. van K. en J. A. de H. en G. B., allen uit Hansweert, die alle in een garage stonden, werden diverse voorwerpen gestolen waaronder radio's, reserve wielen, terwijl aan de auto van K. beschadigingen werden toegebracht. Hierop werd een lakbus leeggespo- ten. In nauwe samenwerking met de politie te water heeft de politie te Hansweert een onderzoek ingesteld, hetgeen heeft geleid tot aanhouding van twe jonge knapen aan boord van de Nederlandse schepen Damco 138 en Wilfred. Deze twee jongens zijn tussen Terneuzen en Sluiskil van boord gehaald en ingesloten te Ter neuzen. (Van onze correspondent) KRUINGEN Op rijksweg 58 na bij Kruiningen is de tank van een vrachtauto, bestuurd door N. v. D. uit Naaldwijk lek geraakt, waardoor de inhoud, 350 liter dieselolie over de weg stroomde. Het wegdek verander de daardoor in een gladde baan. Dien tengevolge raakte een personenauto, bestuurd door J. A. uit Middelburg, in een slip. Ook de truck met opleg ger, bestuurd door A. J. van de B. uit Barneveld, begon te glijden en raakte de personenauto, die weer in botsing kwam met een auto, die ge parkeerd stond achter de defecte vrachtwagen en die toebehoorde aan J. M. F. van de B. uit Moergestel. Alle voertuigen liepen schade op. Van de zijde van Rijkswaetrstaat heeft men op de gevaarlijkste plek zand uitgesrtooid. DEN HAAG (ANP) De trainer- coach van de Nederlandse ploeg, die in Mexico zal deelnemen aan de we reldkampioenschappen judo, Koos Henneveld, heeft in een telegram aan de voorzitter van de NJJB, de heer Methorst, gereageerd op arti kelen uit de pers over de controver se Geesink-NJJB- Uit het telegram blijkt dat de ploeg kennis heeft genomen van wat er in Nederland hierover is geschre ven. Koos Henneveld heeft naar aanleiding daarvan in het telegram verzekerd dat de geest in de ploeg voortreffelijk is. De tekst van het telegram is: „Artikel in de Nederlandse bladen gelezen. Ploeggeest voortreffelijk. Proberen het zo te houden". AMSTERDAM (ANP) Door de ruimere geldmarkt is het tarief voor daggeld verder verlaagd en wel met één procent van 3,5 tot 2,5 pet. Dit als nawerking van de recente aan koop van dollars, tegen afgifte van guldens, door de Nederlandsche bank. Op 10 oktober werd het tarief zeer drastisch verlaagd van 6,75 tot 3,5 procent. (Van een onzer verslaggevers) GOES - Op vrijdag 28 november wordt op de Grote Markt te Goes een provinciale paardenkeuring ge houden. Voor dit evenement wordt grote deelname verwacht. Aan de keuring kunnen meedoen: hengsten en veulens, die geboren zijn in 1967, 1968 en dit jaar. Verder: mer ries uit diezelfde geboortejaren of daarvoor. Wat de merries betreft zal een spilsing worden gemaakt in twee maten. De koppaarden uit deze twee categorieën, de IA prijzen, zullen warden teruggeroepen om te beslis sen, welke merrie kampioen 1969 van Zeeland genoemd mag worden. Mer ries van twee en een half jaar oud kunnen desgewenst worden opgeno men in het keurstamboek. Op de k-euringsdag in Goes zullen ook diverse kampioenschappen in de jeugdrubriek enworden gehouden, zoals dat in vorige jaren het geval was. Ook zullen aanwezig zijn: de stalgroepen, de hengsten met afstam melingen en de merries met afstam melingen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In een voorstel aan de provinciale staten vragtj G.S. van Zeeland medewerking voor het garanderen van geldleningen tol maximaal zes miljoen gulden ten le. hoeve van de stichting Verpleeg-ej rusthuizen Zeeland. De stichting tril dit geld aanwenden voor vervar. gende nieuwbouw van „Ter Hooge dat thans in een oud kasteeltje ge vestigd is, en voor uitbreiding var het zusterhuis bij „Der Boede", De zusters van „Der Boede" hebben in eigenlijke zin geen echt zusterhuis! Een deel van hen woont in een ij 1960 gebouwd zusterhuis, maar ande ren zijn gehuisvest in een oude villa en op de bovenverdieping van eer voormalige tuinmanswoning. Het bestuur van de stichting ver pleeg- en rusthuizen heeft een pia„ opgesteld waardoor op het terrein van „Der Boede" een concentratie lu,i worden gerealiseerd. „Ter Hooge" zal geheel worden verlaten en hier verpleegde gehandicapte vol wassenen zullen te zijner tijd wor. den overgebracht naar een geheel nieuw gebouw met een totaalcapaa. teit van 96 bedden op het terrein vaa „Der Boede", waarmee reeds op ver. schillende manieren wordt i werkt. SOEHARTO wil 200.000 Papoea, kinderen van negen tot vijftien jaar uit West-Irian een opvoeding geven in een beschaafde omgeving. heeft daarom voorgesteld voor dae groep in de bedoelde gebieden pleeg ouders te zoeken. Natuurlijk. Naonis is degelijk. En betrouwbaar. Maar wat nog meer? :-?r— 4. Enorme Spoelkracht. En daardoor voortreffelijke was- prestaties. De uiterst sterke pomp voert het wassop extra snel af. En de trommel helpt met oneindig veel gaatjes, zelfs in de trommelribben. Resultaat: glashelder spoelwater. Een superschone was. 5. Makkelijk in de omgang. Overzichtelijk bedieningspaneel. 6. Veiligheid, veiligheid. De motor slaat af zodra u de patrijspoort opent. En bij overbelasting. En de verwarming schakelt niet in als er geen water in de kuip zit. 7. Geen Lawaai. De kuip is uitgebalanceerd opgehangen. Naonis werkt in stilte. 8. Unieke Beveiliging. De terugstroom- beveiliging is al ingebouwd. Naonis- patent ja. Spaart tijd en geld bij da installatie. 9. Veel Wasprogram ma's. Voor alle weefsels één. Plus bij de meeste modellen een apart luierwasprogramma. Plus uit- schakelbare centrifugegang. Voor uw tere weefsels. 10. En Gróóóte Collectie. Zes verschillende modellen. Van f 869,- tot f 1159,-, BTW incluis. Dit is de G 45. f 1068.- BTW, incluis. Weet u nou alles 7 Lang niet. Daarom ligt er een duidelijke folder klaar. Met alles wat u ooit over Naonis en over z'n ruime collectie zou willen weten. Laat 'm komen. Stuur even die coupon op. Vul in. Knip uit. Ik wil alles weten. Zo ben ik. Ik wil zelfs een lijst met Naonis verkoopadressen in mijn omgeving. Want voor niets lopen, daar ben ik tegen. De heer/mevrouw/mej. Straat en huisnummer: Plaats: NW5 117 Doe deze bon in een gesloten envelop. Geen postzegel plakken. Alleen maar adresseren: Electrotechniek N.V., Antwoordnummer 1132, Amsterdam. aaresseren: tlectrotechniek N.V., Antwoordnummer 1132, Amsteraam. j NAONIS Naonis' Service. Voorbééldige service, durven we wel zeggen. Uitgelezen dealers. Vakmensen. En voor alle zekerheid Service Stations van Naonis in heel Nederland. In Amsterdam, in Apeldoofn, in Breda, in Groningen, in Hengelo, in Nijmegen, in Rotterdam en in Sittard. Superwasautomaten.

de Stem | 1969 | | pagina 4