'dei laag ts tegen eordia Harm Ottenbros stapte af BOSCH Streekklassementen voor amateurrenners MIELE Van Springel in Lausanne sterk jaargeld ïien? .NK 55 Record met gemiddelde van 40.09 speel mee met Mobil iSOPON aarrekening nemen, n de termijn-een zelfs 7 procent. U Bank gaat sneller. M BANK f JrUW kort] WASAUTOMATEN i bosch] N.V. APS BREDA Uitslag MOREEL CONTRACT wasautomaten OPZET Boeiende races op Zandvoort r VOOR 1000 EN 1 KLUSJES VAN DER STRAATEN N.V. Atletiek-record Nu is hetdus nog aantrekkelijker om mee te spelen in het Mobil Top Score prijzen feest. VIJFDE SPORTPAGINA DE STEM VAN MAANDAG 13 OKTOBER 1969 iveneens onverwachte uitslagen. Bij |e dames won Theresia van Orawi n PSV boekte de eerste winst bii t.-Paul. DOS, Valuas, VCT en Bek- erveld 2 bleven ongeslagen- Bij de heren bleek Orawi 2 niet pgewassen tegen EVV. Odulphus ehield de leiding door een sterke 0 winst bij Petrus en Paulus. In en lange en spannende strijd gaven ermi en Concordia elkaar weinig >e. Met 1315 in de beslissende set ïoest Bermi de eer aan de Rotter- ammers laten. Rapid en Bekker- eld zorgden voor Limburgse winst n Karanoi veroverde de eerste pnten op een teleurstellend Sarto, In de overgangsklasse dames wa an de zuidelijke teams minder suc- esvol. Alleen LVC redde de eer in fdeling 7. Het won de derby tegen ,HBS. VVO moest buigen voor de ;erke aanval van NKS en deelt nu e onderste plaats met RHBS en ten Dungen. In afdeling 8 zorgde IOC bijna voor een sensatie. Na 2 ;ts hadden de meisjes uit Bergen p Zoom een 20 voorsprong tegen MVJ in Rotterdam. De twee enerverende sets hadden tOC echter volledig uitgeput. In de olgende 3 sets gaf AMVJ volledig e toon aan. Marathon deed haai' aam eer aan: een slopende vijf- its-partij, die op het nippertje werd erloren. Tegen het sterke SVC ch geen slechte prestatie. De eer- e uitwedstrijd voor Terhole werd ien succes, met 30 werd in Rot- prdam van ZVC verloren. Bij de heren waren er deze week ens geen verrassingen. LVC-Moller n Matador bleven zonder veel ïoeite ongeslagen- LVC met 3—1 ij Flits in Papendrecht en Moller C met 30 bij Juliana 2. Matador id thuis tegen Lyceum aan 3 sets oldcende. Sifrak versloeg in Breda e reserves van Delta met 31 en HBS had alleen in de eerste set eel moeite met EVVC. (ADVERTENTIES) IN 'T i Harm Ottenbros: na 90 kilometer afgestapt. (Van onze speciale verslaggever) COMO In de door Gerben Kar stens zo opzienbarend gewonnen ron de van Lombardije, heeft aan andere Nederlander zijn stempel gedrukt op het eerste deel van de etappe. Het was Jos van der Vleuten, die zich in het eerste kopgroepje (van 10 man) bevond en daarin veel werk deed. De vlucht liep echter op niets uit, want eerst kwamen 15 renners bij en vervolgens het hele peloton. Kort daarna demarreerde de Portugees Joaquim Agostinho die snel 45 secon den nam. Bij Lecco (na 90 km) was het echter met de vrijheid van de Portugees gedaan en formeerde zich een kopgroep van twintig man met onder meer Gimondi, Bitossi, Motta, en Dancelli. Een nieuwe aanval op de hellingen van de Balisio brachten Dancelli, Huysmans en Motta een voorsprong, die na 141 km uitge groeid was tot drie minuten. In de klim van de Intelvi (140 meter) lie ten Motta en Dancelli de Belg ach ter en op de top lag het peloton op vijf minuten. Inmiddels hadden Pou lidor, Delisle en Pintens het initiatief genomen tot een tegenaanval, waar bij zich later Bitossi en Gimondi aan sloten. Vooraan demarreerde Motta en in Cernobbio (249 km) had hij een voorsprong van bijna anderhalve minuut op 16 achtervolgers, waartoe ook Karstens behoorde. De Italiaan had echter teveel van zijn krachten gevergd. Hij werd kort voor de fi nish ingelopen door Pintens en De lisle en daarna door de jachtgroep met Karstens. Op nog geen honderd meter van de finish, zette Karstens de aanval in, die hem terugbracht in de rijen der groten. Met de overige Nederlanders in de ze ronde van Lombardije, ging het op een kleine uitzondering na, zoals Jan Janssen minder goed. Wereld kampioen Ottenbros bijvoorbeeld, stapte af. Het overzicht van de pres taties van de Nederlanders: Jan Janssen: Reed voortreffelijke wedstrijd. Was onderweg aktief, kwam alleen in de laatste kilometer kracht tekort. Harm Ottenbros: Kwam op de cols in moeilijkheden en staakte reeds vroeg de strijd, na ongeveer 90 kilometer. René Pijnen: Uitgeschakeld door lek ke band. Wim Schepers: Hij loste na 190 km in een afdaling van de eerste groep omdat z'n voorrem het niet meer deed en hij daardoor in de bochten niet voldoende snelheid kon minde ren. Reed de wedstrijd wel uit, maar werd niet meer geklasseerd. Leo Duyndam: Na 113 kilometer ver snellingsapparaat in achterwiel ge slagen waardoor hij kansloos werd. Harrie Steevens: Na 200 kilometer van eerste groep gelost toen deze in twee stukken viel. Reed op dat mo ment niet zo goed, later herstelde hij zich weer en won de sprint van het groepje waarmee hij binnenkwam. Jan Krekels: Loste samen met Stee vens en stapte af bij het binnenrijden van Como toen hij nog deel uitmaak te van de groep Steevens. Jos van der Vleuten: Uitgeschakeld door twee lekke banden. Cees Zoontjes: Na 200 kilometer ge lost en afgestapt Herman Hoogzaad: Klom zeer goed, maar moest wegens gebrek aan kilo meters in de finale de strijd staken. Arie den Hartog: Kreeg op 40 kilo meter voor het einde inzinking. Fiet ste toen nog bij de eerste groep van Gimondi. Staakte de strijd. Jan van Katwijk: Kreeg reeds vroeg in de wedstrijd lekke band en kon niet vlug het mankement herstellen waardoor hij te ver achter geraakte. GERBEM KARSTENS„IK KON HET NIET GELOVEN (ADVERTENTIE) (Van onze speciale verslaggever) COMO Zaterdagavond vierde Gerben Karstens zijn grandioze come-back in de Ronde van Lombardije met 'n fles wijn. Hij zit in een klein restaurant en de mensen herkennen hem van de televisie en de avondbladen die zijn foto gebracht hebben. Hij deelt hier en daar een handtekening uit en drukt handen. Gerben Karstens is terug op het gouden pad van de roem dat hij in 1967 moest verlaten. Ver geten zijn de trieste maanden waarin hij vocht tegen een geweldige mentale inzinking. Vergeten zijn ook de lange nachten waarin hij tevergeefs probeerde te slapen. De kwellingen van de overspannen sportman hebben plaats gemaakt voor de oprechte vreugde van de atleet die weet dat hij weer kan zegevieren, die van zichzelf zegt dat hij nu sterker is dan ooit tevoren. Een wonderbaarlijke come back. Wie hem op deze avond temidden van het geroezemoes in het restaurant terloops observeert ziet een vrolijke, ontspannen Karstens die zoals vroeger met jongensachtige vitaliteit praat over het grote succes dat hij op deze zonnige herfstdag in de klassieke rit van de vallende bladeren boekte. de wielervedetóe aankondigden. Karstens reed een voortreffelijke Pa rijs-Tours, hij maakte in de Grote Prijs van Fourmies alleen een ach terstand vam drie minuten op de kop groep goed en de vorige week tijdens de Coppa Agostino werd hij vierde op een lekke band. Karstens: „Toen al had ik kunnen winnen, maar ik vond het zó beter, want ik wilde niet te zeer opvallen voor de Rooide van Lombardije. Dan gaan ze tegen je rij den en dan krijgje het erg moeilijk". Niet opvallen, dat was zaterdag ook zijn grootste zorg in het peloton. Karstens klaagde steen en been dat hij slecht reed. hij trok hetg ezicht van de martelaar op de fiets die slechts met moeite het tempo kon volgen. Tegen Wim Schepers getuig de hij de hij: „Het gaat niet zo best" en de Italiaan Felice Gimonidi gaf hem zelfs medelijdend een duwtje. Innerlijk bruiste Karstens echter van energie. Hij permitteerde het zich tot vier keer toe om een vluchtgroep eni, ge honderden meters te laten nemen om dan in z'n eentje als laatste aan te sluiten. man die terugkwam (in de wieler sport een hoge uitzondering) gaat van de winter profiteren van z'n opge poetste roem. Hij start in een aantal zeedagen, zeker in Amsterdam. Zijn krachttoeren op venijnige cols als de Madonna lel Ghisallo (in het kerkje op de top, pelgrimsoord voor wiel renners .hangen de fietsen van Coppf en Bartali aan 't prafond) en San Fermo Delia Battaglia hebben van Gerben Karstens opnieuw een vedette gemaakt. Zei organisator Vicente Tor- riani, de grote man van de Italiaanse wielrsport: „Deze ronde was uitzon derlijk mooi en werd gewonnen door een compleet coureur wiens naam de schitterende erelijst van de koers niet misstaat". Laat die avond bood mil jonair Mino Baracchi tenslotte Kanstens aan hem van Como naar Milaan in z'n glanzende slee terug te rijden. Zei Gerben: „Zie je, ik tel weer mee!". IVant om deze Ronde van Lom- lardije, de zwaarste eendags klassie ker ter wereld te kunnen winnen, moet men uitzonderlijke klasse bezit ten. 266 km lang voert het traject de renners langs de goddelijke oorden rond het meer van Lecco en het Como-meer. Zes cols met een lengte van vier tot twaalf kilometer en hoogteverschillen om van te duizelen moeten de renners nemen alvorens ze zich in de afdaling naar de piste van Como kunnen storten. Het is een klassieker die de groten automatisch selecteert van mindere goden die ergens op een van die mon sterlijk zware hellingen vanwaar men zo'n pracht uitzicht heeft op het glin sterende water van de berigmeertjes, de macht uit hun benen voelen vloeien. En juist hier, in dit eerlijke toernooiveld voor de vedetten, reed Gerben Karstens het fantastische ge middelde van 40 kilometer en 9 meter een nieuw record. Karstens, de man over wie nog geen half jaar geleden een Nederlands sportblad schreef dat* hij in de barak van een inrichting voor geesteszieken zat waaruit hij nooit meer zou komen. Zaterdagavond in het restaurant verteithij van z'n twijfels. Hoe hij ge vochten heeft tegen zichzelf en de praatjes. Hoe hij zich uit de peilloze diepte van de overspannen geest kon losmaken en zijn zelfvertrouwen her vond en hoe hij daarna z'n krachten voelde terugkeren totdat hij weer de oude Karstens was: slim, oersterk en met 'n geweldige eindsprint. Een win naar. Er waren de laatste weken voortekenen geweest die de come back van de zwaar op de proef gestel- ADVERTENTIE) met droogtrommel »SERV1CI Zonnebloemstraat 2 Tel. 01600 - 37850 toestel 10 De uitslag van de 63e Ronde van Lombardije luidt: 1 Gerben Karstens (Ned.) 266 km in 6.3.^54 uur 2 Jean Pierre Monséré (B.) 3 Herman van Springel (B.) 4 Franco Bitossi (It.) 5 Martin Van den Bossche (B.) 6 Pin tens (B.) 7 Poulidor (Fr.) 8 Poppe (B.) 9 Delisle (Fr.) 10 op 19 sec. Jan Jansen (Ned.) 11 Houbrechts (B.) 12 Gimondi (It.) 13 Schoeters (B.) 14 Dancelli (It.) 15 Ritter (Den.) 16 Mot ta (It.) 17 Pingeon (Fr.) 18 Di Cate- rina (It.) 19 op 2.37 min. Boifava (It.) 20 op 6.32 min. Polidori (It.) 21 Van Gerben Karstens: ik vond het zo stil in het stadion. Rijckegem (B.) 22 Van de Vijver (B.) 23 Van Lint (B.) 24 Antheunis (B.) 25 Aimar (Fr.) 26 Poggliali (It.) 27 Gazetta (It.) 28 Conti (It.) 29 Quim- tarelli (It.) 30 Magigioni (It.) 31 op 11.27 min. Bocci (It.) 32 op 11.31 min. Harrie Steevens (Ned.) 33 Denti (It.) 34 Sohet (Fr.) 35 Morotti (It.) 36 op 11.37 Moser (It.) 37 Rabaute (Fr.) 38 Paolini (It.). Wim Scheepers (Ned.) reed ook de wedstrijd uit, maar werd niet meer geklasseerd. Gestart: 174 renners. Toch geloofde hij op 10 kilometer van de finish geklopt te zijn. Wanf hij had op de bochtige wegen naar Como de ontwikkeling vooraan niet helemaal kunnen volgen. Aan Ray mond Poulidor vroeg hij: „Fietsen Motta en Dancelli nog vooruit?". „Welnee" antwoordde de Fransman, „wij rijden voor de eerste plaats". Poulidor en Karstens bevonden zich toen in een selecte groep rijders die bestond uit o.a. Gimondi, Bitossi, Van Springel, het jeugdige Belgische talent Monséré, ook gisteren weer een der aliersterksten van de wedstrijd, en Jan Janssen. Toen Motta en Dancelli na hun lan ge solo achterhaald waren volgde de ene na de andere demarrage elkaar in snel tempo op. De meeste renners moesten tot op de bodem van hun krachten rservoir gaan, niet echter Karstens die, zoals hij later bekende, plotseling een geweldig moreel kreeg. Karstens bereikte als vierde de piste, dreigde even te worden ingsloten, maar schakelde zijn grootste versnel ling (53 x 13) en won zeer gemakke lijk. „Ik kon het niet geloven" vertelt - hij in het restaurant. „Het was zo' vreemd stil in het stadion. Even be kroop mij het angstgevoel dat er toch nog een vluchter was geweest, maar aan de overkant van de baan zag ik een paar Nederlanders juichend op springen en toen wist ik dat het waar was" Gerben Karstens was zelfs te beduusd om een ereronde te rijden. Hij werd langs de commentators van vier televisiestations gevoerd en viel toen in de handen van de rijke Mino Baracchi die hem meteen contracteer de voor de beroemde tijdrit Trofeo Baracchi welke begin november in Bergamo verreden wordt. Karstens zal dan gekoppeld zijn aan René Pij nen. Merkwaardig toeval is dat de laatste wedstrijd die hij voor zijn mentale inzinking reed ook de Ronde van Lombardije was. „Ik had toen nooit gedacht dat ik nog ooit een fiets zou aanraken" herinnert hij zich. Dat alles lijkt nu ver weg. Een zon nige toekomst lonkt. Vrijdagavond, een dag voor de Ron de van Lombardije tekende Karstens een nieuw contract voor één jaar bij de Franse sportgroep Peugeot (Pin geon, Delisle, Bracke). Hij was echter zo slim om er een clausule in te la ten opnemen dat als hij een klassie ker zou winnen dat uitstekend geho noreerd zou worden. Nu zegt een ge lukkige Karstens: „Het is een goed contract met een goed salaris, ik ben tevreden. En ik geloof dat dit de aan loop is voor nog meer". Karstens, de (Van onze sportredactie) BREDA Het Breda Bierklasse ment behoort tot het verleden. De sponsor, die al een vijftiental jaren actief is in de wielersport, wilde eens iets anders en stelde daarom het plan voor een wielercompetitie op. Deze wielercompetitie is onder verdeeld in acht streekklassementen: het Biesboschklassement, het Delta klassement, het West-Brabant-klas- sement, het Grens-kiassement, het Zeeuws klassement, het Schelde- klassement, het Plantage-klassement en het Oranje-klassement. Van deze klassementen bestonden reeds het Biesbosch- en het West- Brabant-klassement, waarvan de koersen echter dit jaar ook meetel den voor het Breda Bier-klassement. In een vergadering met de diverse comités bleek dat er weinig bezwa ren waren tegen de nieuw in te voe ren wielercompetitie. Enkele afge vaardigden van comités stelden dat er wel enkele punten voor verbete ring vatbaar waren, maar daar toon de de heer Smits van Waesberghe, die als spreekbuist van de sponsor optrad, zich wel ontvankelijk voor. (ADVERTENTIE) HONDERDEN GULDENS GOEDKOPER 16 Superautomatic 421 Monoknop 412 Automatic de Luxe. en toch kwaliteit, graratie en service Dat kan alléén Wilhelminastraat 34-36 Breda Tel. 24500 Komt u eens langs Slechts een comité, dat van Hoeven, verklaarde in de persoon van de heeer Roovers, geen voordelen in de wielercompetitie te zien en daarom niet mee te doen. De comités van Zegge, 't Schijf en Rucphen vonden dat de sponsor met meer geld moest steunen, omdat de competitie zuiver is ingesteld voor de reclame. Deze comités zullen voor 24 oktober laten weten of zij al dan niet deelnemen. Het "omité te Hulst gaf tenslotte te kennen liever een gescheiden klas sement voor Zeeuwsch-Vlaanderen en de rest van Zeeland te hebben. „Niet omdat wij de mensen van de eilanden met mogen, maar om een beter contact te hebben met de Zeeuwsch-Vlaamse comités", aldus de afgevaardigde van Hulst. In de opzet vam de sponsor, in gro te lijnen opgezet door wielerpromo- tor Toon Simons, zijn de diverse streekklassementen als volgt onder verdeeld Biesbosch-klassement: Made, Raamsdonksveer, Werkendam, Hank en Dussen; Delta-klassement: Lage- Zwaluwe, Standdaarbuiten, Nieuw- Vossemeer, Oud-Gastel, Willemstad en Oude-Tonge; West-Brabant-klas sement St.-Willebrord, Sprundel, Schijf, Rucphen en Bosschenhoofd; Grensklassement: Zundert, Rijstber gen, Achtmaal, Klein-Zundert en Wernhout; Zeeuws klassement: Heinkenszand, Hulst, Axel, St.-Maar tensdijk, Oud-Vossemeer, Sas van Gent, Nieuw-Namen, Heikant en Koewacht; Schelde-klassement: Ber gen op Zoom, Roosendaal, Ouden bosch, Hoeven (dat dus afvalt), Zeg ge, Zevenoergen en Stampersgat; Plantage-klassement: Hoogerheide, Nieuw-Borgvliet, Ossendrecht, Heer- Ie, Huijbergen Woensdrecht, Wouw- se Plantage, Zuid-Westhoek; Oranje klassement Et.ten, Terheijden, Lunet, Bavel, Princenhage, Oosterhout, Dongen en Prinsenbeek. Per klassement zullen tien ren ners met het hoogste aantal punten worden geklasseerd. Ze zullen uitko men in de finale, waarvoor nog geen plaats is aangewezen. Waarschijnlijk wordt deze plaats, waar 80 het maxi mum is, want re kunnen renners zijn die in meerdere klassementen bij de eerste tien eindigen), coureurs aan de start zullen verschijnen door mid del van loting vastgesteld. Voor ieder klassement wordt een armband beschikbaar gesteld voor de renner met de meeste punten, zodat zowel voor het publiek als voor de coureurs gemakkelijk valt te consta teren wie de leider van het ogenblik is. Het kan voorkomen dat er meer dere armbanddragers leiders in verschillende klassementen dus in een koers rijden. Elke armbanddra ger, die in de finale komt, krijgt een premie van 25 gulden. Voor de finale heeft de sponsor een prijzenbedrag van 1800 gulden, als volgt verdeeld: eerste prijs 500 gulden; tweede prijs 350 gulden; der de prijs 250; vierde prijs 200; vijfde prijs 150; zesde prijs 100; zevende en achtste prijs 75, negende en tien de prijs 50 gulden. Aan de comités heeft de sponsor geadviseerd per klassement een hoofdprijs van mi nimaal 500 gulden uit te loven. Het voordeel van de nieuwe wie lercompetitie noemt de sponsor ten eerste: „Het euvel van meerdere wedstrijd-aanvragen op eenzelfde datum bij het indelen van de wed strijdkalender komt te vervallen"; ten tweede „De renners mogen in diverse van de streekklassements rij den. Zij zullen de aantrekkelijkste uitzoeken, wat de wedstrijden zeker ten goede zal komen"; ten derde: „Rijden in eigen streek voor eigen publiek levert meer eer op voor de coureurs"; ten vierde: „Zeer aan trekkelijk kan de wedstrijd worden indien meerdere armbanddragers aan de start verschijnen". ZANDVOORT (ANP) Uitermate boeiend waren zondagmiddag op het Zandvoortse circuit de nationale slot- races van de Nederlandse autoren- sportvereniging. Bij de training was al gebleken dat er bij de monopos- to's niet veel krachtsverschil was. Tij dens de wedstrijd zorgden Evert-Jan Everwijn Lange, Ton Strous, Huub Vermeulen en Jan van Straaten voor sensatie. Strous nam de leiding, maar de voorsprong op zijn rivalen was minimaal. Voor Everwijn Lange le ken alle kansen op de overwinning verkeken toen hij in de derde ronde bij het uitkomen van de Tarzanbocht bijna stil kwam te staan. Hij herstel de zich wel, kwam op de vierde plaats maar zag later toch weer kans Jan van Straaten van de derde plaats te verdringen. Ook Huub Vermeulen kwam in de Tarzanbocht bijna tot stilstand. Na de wedstrijd bleek dat hij de race geheel in de vierde ver snelling had uitgereden. Niets leek Ton Strous nog van de overwinning af te kunnen houden, vooral toen Van Straaten in de voorlaatste ronde terugviel naar de vierde plaats. Op het laatste rechte stuk voor de fi nish kwam deze race tot een sensa tionele ontknoping. De Lotus van Van Straaten passeerde zijn tegen standers en ging als eerste over de streep. 2o zo, mijnheer dacht te remmen Een triest tafereeltje, heren euto- mobilisten.Aangetaste plekjes worden grote gaten. De remedie? Tijdig ISOPON toepassen! Da,ISOPON,de pasta die ALLE gaten,scheuren en deuken opvult. Even uitsmeren en een hal F uur later> bikkelgranietstaalhardü! In alle doe-het-zelf,ijzerzaken en grossiers in automaterialen, v.a. 4.10 Gorinchem-Amsterdam-Eindhoven TENNIS In de finale van het open „Howard Hughes" toernooi te Las Vegas versloeg de 41-jarige Ame rikaanse tennisvirtuoos Pancho Gon zales zijn landgenoot Arthur Ashe met 6-0, 6-2, 6-4 en eiste daarmee het prijzengeld voor de eerste plaats, groot 12.500 dollar voor zich op. Bij de dames, waar de winares 3000 dol lar wachtte, versloeg in de J-indstrijd Nancy Richey haar landgenote Billy Jean King met 2-6, 6-4, 6-1. Het Zuid- slavische tennisteam, dat aanstaande vrijdag en zaterdag in Den Haag te gen Nederland zal uitkomen voor de wedstrijd in de eerste ronde van het toernooi om de Koning Gustaaf Be ker, bestaat uit Franulovic en Spear. Reserve is Ivancic. Voor het Neder landse team zal, zoals bekend, een keuze worden gedaan uit Niek Fleury Fred Hemmes, Jan Hordijk en Fried Schmitz. ZWEMMEN De Bredase zwem vereniging is achtste geworden bij de in Venlo gehouden wedstrijden om de Jan Nelissen-wisseltrofee. Winnaar werd de Haagse vereniging Zian, gevolgd door Mosa uit Ven lo. Bob Schoutsen won bij internatio nale zwemwedstrijden in Antwerpen de 100 meter rugslag. De zwemmer van De Dolfijn legde de afstand af in een tijd van 1 minuut 00,8 seconden, waarmee hij zijn Nederlands record op 25 meter-banen tot op 0,6 secon de benaderde. VOETBAL Het Poolse elftal heeft in Luxemburg de ploeg van het Groothertogdom met 5-1 verslagen. Het was een wedstrijd voor de voor ronde van het wereldkampioenschap voetbal 1970. Een heftig omstreden strafschop heeft acht minuten na rust in feite de beslissing gebracht. Tot rust slaagden de Luxemburgers er in de beter voetballende Polen te weer staan en 7000 toeschouwers beleefden zelfs de verrassing van een Luxem burgse voorsprong door een treffer van Kirchens. Voor Polen scoorden Dejna, Zarawxzyk (strafschop), Bu- la, Lubanski en Dejna. De stand in groep 8: 1 Bulgarije 3-6, Polen 5-6, Nederland 5-6, Luxemburg 5-0. Por tugal, derde bij het wereldkampioen schap voetbal 1966, is uitgeschakeld voor Mexico door een 0-1 nederlaag tegen Roemenië. De wedstrijd in Boe karest, gespeeld voor 80.000 toeschou wers, was bijzonder nerveus en rij kelijk hard. (Van onze sportredactie) LAUSANNE. Herman van Springel heeft gisteren de uit twee gedeelten bestaande wielerwedstrijd dwars door Lausanne gewonnen. Hij zegevierde in beide onderdelen: het eerste gedeelte: een rit over vijf ki- lomter tegen het horloge won hij in 11 min. 19.1 sec. Het tweede ge deelte ,over dezelfde afstand won hij in 11.39.4. De verdere uitslag: 2. Martin van den Bossche (Belg.) 22. 59.0. 3. Bitossi (It.) 23.24,4. 4. Pin geon (Fr.) 23.25,1. 5. Agostinho (Port.) 23.29,2. 6. Eddy Merckx (Belg.) 23.29,4. KEES PRIEM uit Goes is zater dag in Evergem als zesde geëindigd in een wedstrijd voor amateurs. Ko Tolhoek werd negende en Ko de Vrieze dertiende. KO TOLHOEK klasseerde zich gisteren in Boekhout als tweede. De andere Zeeuwen F'riem, De Vrieze en Kisner eindigden in het peloton als dertiende. WIM DE WAAL uit Axel heeft heeft een goed weekeinde achter de rug. Zaterdag werd hij in Kaprijke vierde en gisteren in Adegem tweede in de koers voor nieuwelingen. KEES VAN BRAGT uit Lage Zwaluwe heeft een uitnodiging ont vangen om deel te nemen aan de conditietraining van de KNWU. (ADVERTENTIE) PIET HOEKSTRA haalde zater dag in Vianen zijn 26e zege in dit seizoen. De Rotterdammer Jan Hordijk werd tweede en Ron Bakker derde. JOOP ZOETEMELK zegevierde in een internationale wegwedstrijd in het Belgische Rijkevorsel. Tweede werd de Belg Kamiel van der Lin den. PETER KISNER gaat Heikant verlaten en zich vestigen in het Belgische Stekene. Zijn broer Frans is al verhuisd naar Hontenisse. Er zijn nu nog maar twee renners over in Heikant: Peter Vonclt en Henny Gijsel. JAAP OUDKERK is gisteren in een'stayerswedstrijd in Dortmund tweede geworden. De wereldkam pioen werd verslagen door Dieter Kemper. SINGAPORE (ANP) De Austra lische atlete Pamela Kilborn heeft tijdens wedstrijden in Singaporte het wereldrecord op de 200 meter hor den gebracht op 26,1 seconden. Dis is één tien de seconde minder dan het oude record, dat op nam stond van de Chinese Chi Cheng.

de Stem | 1969 | | pagina 13