DE DRONKEN DIEF BLOEMEN GERRIT OOMENS GAAT het DE STRIJD STAKEN EEN Boerenleenbank Sporttotd C.O.V.S. BEOVISION 1400-SERIE t ffissï v. DA dO 1 <4 Ook Rod L< uitgeschake in Las Veg Een ander PIM EN PAM Ra ra ra voor hen die kwaliteiten stijl stellen boven de prijs\ \j maar dat laatste toch wel belangrijk vinden, is er nu de Stil® de bank voor iedereen Louwerse De Priester N.V, 15 14 DE STEM VAN ZATERDAG 11 OKTOBER 1969 EEN meisje en een jonge man zouden gaan trouwen. Zij had een grote familie en hij veel vrienden en zo kwam het dat het jonge paar werd overladen met geschenken. Maar niet alle gaven vielen even goed in de smaak. Over vele din gen waren zij verheugd: hun ge luk zou nog verhoogd worden bij het gebruik van alle mooie of praktische cadeaus. Maar andere dingen vonden zij niet mooi, of ronduit lelijk of zelfs onbruik baar; en zij konden zich niet voor stellen te midden van die onge wenste geschenken gelukkig te kunnen leven. De jongelui trouwden en gaven aan alles wat hen goed beviel een plaats je. Op de klok van zijn vrienden zag de man hoe de tijd voorbij Vloog. En van het servies dat familie aan de bruid had gegevein, smaakten de ge rechten nog eens zo lekker. Maar de dingen die zij beiden zo verafschuw den, borgen zij op in het schuurtje. Vaasjes en schalen, theemutsen en kussens, lampjes en allerlei prulletjes werden netjes gerangschikt op plan ken langs de wand en in een oude kast van de schuur. Kwam de vriend die de lelijke asbak had gegeven op bezoek, dan haalde de man die gauw even van de schuurplank. Liet de oom van de theemuts weten, dat hij zou komen theedrinken, dan wipte het vrouwtje naar de schuurkast en even later stond de thee warm onder de muts van oom. Maar op een dag ver gat de jonge vrouw 's avonds de schuurdeur te sluiten Juist diezelfde avond vierde een andere man vrolijk feest. Die dag had hij een prijs in de loterij getrokken. Geld was er op zijn lot gevallen en bovendien hoorden daar nog allerlei aardige dingen bij: een vaas en een lamp, een rookstel en een theemuts, platen voor aan de muur te veel om op te noemen. De man zat dit feest te vieren in een herberg. Hij trakteerde iedereen e«n dronk zelf heel wat heerlijke glaasjes. Hij kreeg steeds meer ple zier en toen tenslotte het sluitingsuur aanbrak ging hij vrolijk zingend de straat op met het gevoel: de hele we reld is van mij Maar door al die vrolijkheid was hij toch een beetje van de wijs geraakt. Nu kon hij niet zo goed meer de weg naar huis terug vinden. Hij doolde maar zowat rond... en zo kwam hij aan bij het huis van het jonge paar en bij het schuurtje waarvan de deur openstond. „De hele wereld is van mij zong de man, maar de jonge vrouw en haar man hoorden niets, want zij sliepen als De wereld is groot. De kabouters zijn klein. Ze wonen in het bos onder een jasmijn, hun huisjes zijn vrolijk (maar klein), het is daar fijn onder die jasmijn. Pim en Pam zijn 2 kleine rakkers. Ze wonen er ook. Ze zwerven vaak langs wijden. Weiden en akkers, ('k heb al gezegt 't zijn 2 kleine rakkers). Om en om en nog eens om. Dit is recht en dit is krom. d' Is een vogel dasz een ei, dit ben ik en dat ben jij. Edwin Nonnekes (10 j.) Terheijdenseweg 362 Breda rozen. „Kijk-kijk, ik ben thuis", dacht de vrolijke feestvierder. Want hij zag allerlei spulletjes op de plank en in de opein kast staan, spulletjes die werkelijk precies leken op wat hij allemaal gewonnen had. Maar toen hij naar zijn bed zocht, kon hij dat niet vinden. „Wel, dan moet mijn huis toch ergens anders wezen", begreep hij. „Maar mijn spullen neem ik weer mee". Hij zag een reusachtige, lege wasmand staan en begon die vol te pakken met de vaasjes en bakjes, kussens en wat al meer. Toen nam hij de mand op de schouders en dwaalde weer weg op zoek naar zijn eigen huis, dat hij zowaar tenslotte vond. Hij stapte naar binnen, zette de zware mand meteen op de grond en viel op bed neer waar hij in een diepe slaap verzonk. De volgende dag stond de zon al hoog aan de hemel toen hij wakker werd. Om hem heen stonden alle spulletjes die hij in de loterij had ge wonnen. En in zijn portefeuille zat nog heel veel geld, ook al had hij in de herberg aardig wat uitgegeven. Maar toen hij opgestaan was, ont dekte hij vlak bij de deur een grote wasmand die uitpuilde van nèt zulke snuisterijen. De man streek zich over het voorhoofd. Nu herinnerde hij zich vaag, dat hij na het drinken van die lekkere glaasj es niet rechtstreeks naar huis was gegaan Hij was ergens geweest, ergens waar vaasjes en pul letjes, theemiutsen en kussens hadden gestaan Hij had ze meegenomen, denkend dat het de prijzen uit de lo terij waren Maar waar was dat geweest De man die eigenlijk heel eerlijk was, ging meteen de straat op en zocht uren in het rond of hij zich kon herinneren in welk huis hij die nacht zomaar naar bininen was gegaan en allerlei had meegenomen maar hij keek natuurlijk naar geen enkele schuur. Toen hij na lang zoeken de plek niet teruggevonden had, nam hij thuis de mand op de schouder, ging naar de stadswacht en bekende de eigen aardige diefstal. Diezelfde morgen hoorde de jonge vrouw hoe haar schuurdeur klepper de. Waarom was die niet op slot Zij ging kijken en vond lege planken, een lege kast en zij miste haar was mand. Een diefEen dief had alles mee genomen Nou, dat was misschien de beste oplossing. Wel moest zij naar wasmand missen; maar nu was zij Als men een bloem ziet staan Zullen we er gauw voorbijgaan Men kijkt er niet meer naar Wat is dat eigenlijk raar Het is zo prachtig Zo hemelsmachtig Hoe de flora zijn pracht tooit Waarom kijk je nu eens nooit Ze zitten zo mooi in elkaar! Zagen wij dat maar Men trekt, rukt en trapt En bovenop de bloemen stapt Bekijkt men alleen de paardebloem Hij verdient echt veel roem Die kleine parachutist Dit alles hebben wij gemist Ze fleuren Met al hun kleuren Maak ze niet kapot Want het is gemaakt door God Lis en narcis Viool en gladiool Margriet en vergeet-mij-niet Blijf staan Niet voorbijgaan Bewonder de pracht Die u toelacht Zo zie ik het in mijn ogen En ik heb echt niet gelogen Marlies Verdwaald (13 jaar) Flataanstraat 9 Dorst tenminste van al die lelijke dingen af. Zij kon de ooms, de tantes en de vrienden eerlijk zeggen dat een dief hun geschenken had gestolen. Maar zo gemakkelijk kwam zij van haar spulletjes niet afWant de stadsomroeper ging rond met zijn bel en riep met een stem als een klok: „Wie mist er een wasmand met vazen en asbakken, kussens en snuisterijen, te veel om op te noemen De dief heeft spijt en wil dit alles de eige naar teruggeven en schadevergoeding betalen voor de schrik Eerst dacht de jonge vrouw: „Ik zeg niets. Laat de stadsomroeper dat allemaal maar houden. „Maar haar man zei: „Laat ons alles terugnemen. Stel je voor dat jouw familie en mijn vrienden er eens achter kwamen dat wij alles in de schuur hadden ge zet Zij namen de geschenken dus van de stadswacht terug, kregen van de eerlijke dief geld voor de schrik, en zetten alles weer terug in het schuur tje. Ze hadden het nog een hele poos erg druk met snuisterijen naien en brengen van en naar de schuur, tel kens als er één van de gevers een bezoek bracht. Maar toen er een kindje in de wieg kwam te liggen, kreeg de vrouw het er veel te druk voor. Ze liet steeds vaker de lelijke dingen in huis staan. Het bleek bovendien dat het kindje alles even mooi vond. Want toen het er de handjes naar uitsteken kon, speelde het verrukt met al de lelijke dingen, tot ze kapot gingen. Toen was er ook alweer zoveel tijd voorbij gegaan, dat de familie en vrienden geen aandacht meer schon ken aan hun cadeau. Intussen haddein zij immers al weer andere geschen ken gegeven: rammelaars en popjes, slabbertjes en wieged-ekjes, sokjes en speldenkussens, te veel om op te noe men. En die dingen vielen allemaal buitengewoon goed in de smaak. An Mac Giïlawy K ai-la Marijnissen Zwaluwe (4 jaar), Lage Ik ben nog in het bezit van het prospectus van de finale duiven-vei ling Emiel De Kidder, de gevreesde kampioen van Dendermonde, gehou den te Brussel op 25 november 1906, in de Brasserie du Sac, aan de Grote Plaats. Als reden werd opgegeven zijn steeds slechter wordende gezond heid. En dat was geen voorwendsel, maar bittere ernst. „Ik ondergetekende, Scruel, dok tor te Dendermonde, verklaar dat de gezondheidstoestand van M. De Rid der Emiel, hem niet toelaat zich nog voort met het duivenspel bezig te houden, op geen enkele wijze, zelfs niet het kuisen van zij kot. Gedaan 30 september 1906". Wat nu dit laat ste betreft, daar moet mijnheer dok- toor vele treffende voorbeelden van gezien hebben. Het gaat inderdaad om inspannende bezigheden. Een sja- rel in Dongen vloog los vooruit de (ADVERTENTIES) eerste van Orleans. Een mens zou van minder gepakt worden aan het herte en zijn vrouw -ook al geen eer ste jonkheid meer al mocht ze nog wel terdege gezien worden- riep van verre naar de overbuur, die de duif meende te hebben zien vallen: Ocher- me, wat is da schoon en wat doet dat onze Willem deugd. Wajnt hij 'eed van leven méér stróónt gekrojen as Van de Noort mee al zijn wagens zaand Kampvluclit Voor de meesten echter is de span ning funester dan het genaamde kui sen van zijn kot. Het jaar tevoren, in 1905 was Emiel De Ridder zijn be roemde „Kruger" verspeeld op Bor deaux te Gent. Wat dat betreft had den die oude sjarels nog wat te leren. Ge gaat in september uw beste duif, zander veren op zijnen kop, geen Bordeaux meer laten doen. Van zul ke fratsen zijn wij eens en vooral ge nezen. Hetgeen niet wegneemt dat de grote Maurice Delbar te Ronse zijn gekende „Ballon" verspeelde op 1 september 1959. Op een rampvlueht vaai Angouleme. Ik vroeg hem waar zijn verstand zat. Het enige antwoord dat ik kreeg was: Ik had het nooit mogen doen Om nu op Gerrit Oomens terug te komen, deze kam pioen-generaal 1968 van de machti ge Bredase Bond verkeert in dezelf de omstandigheden als zijn grote voorganger van zestig jaar geleden. De naam Oomens is zonder overdrij ving gezegd, in Nederland een be grip in de duivensport. Genrit zijn vader beeft de legendarische Karei Wegge, mulder aan het Hoogveld te Lier, en een der grootste kampioe nen van alle tijden, nog gekend. De veiling van Karei Wegge's duiven vond plaats te Brussel in 1897; ook dat prospectus heb ik nog in mijn archief. Een erfstuk van notaris De Strijker te Lier die het in 1918 ten ge schenke gegeven had aan de president van de Koninklijke Lierse Duiven- bond, mr- Leon Lambert. Ze zijn tot hun vaderen verzameld ein spelen „Turfschip" te Breda een ander eve- met de duiven in de hemel. Gerrit Oomens van zijn kant zoekt weliswaar nog' een tijdje hier te blij ven, maar de duivensport wordt nu ook hem te zwaar. Ik wil er gaarne uitvoerig op terugkomen in een vol gende kroniek, wat de totale veiling zelf betreft, een gebeurtenis van eer ste orde, die zal plaats vinden in het Bondsiokaal van de Bredase Bond op 2 november a.s. Of uw vriend en dienaar Den Brui nen eveneens met zijn presentie aan wezig zal zijn, is niet zeker want hij heeft een uitnodiging gekregen voor selectie van duiven in Mexico-City. En deze rara avis, 't is te zeggen de ze oudie trekvogel kennende, kon hij wei weer eens over de oceaan vlie gen, dit zou dan meteen de drie en twintigste keer zijn. Een week nadat die fameuze Oomens 'duiven totaal onder de nijptang, ik bedoel hamer komen, vindt in het nement van eerste orde plaats. Ik bedoel de Kampioensdiag van de Zuid-Nederlandse Bond. De kampi oenen die met zes duiven deelnemen, een uiters select gezelschap vogels van diverse pluimage, kunnen ook inschrijven in een bijzondere presta tieklasse, naar bels voorbeeld. In de ze klasse zitten de mannen die het afgelopen seizoen minstens negen prijzen heben behaald. Dit kunnen zowel jongen als ouden zijn. Naar mijn gedacht wordt dit een parade van uiterst felle weduwmannen, los se duivinnen enz. Ik verneem dat de een en tachtige jaar oude crack J.B. (Tiest) Stok te Halsteren daar zo veel deugd van heeft dat hij over weegt zelf nog te komen kijken; in die geest schreef hij mij althans een brief. In deze prestatieklasse worden de vogels op zicht gekeurd, door fijne vaklieden. Hier zou voor een man als Tiest nog een taak zijn weggelegd, voelt u wel. Er is een collectie ere prijzen in de vorm van luxe en huis houdelijke artikelen beschikbaar, waar de sjarels op afkomen als de kat op het spek. Zulks te meer om dat aan de inzenders een gratis diner wordt aangeboden, hetgeen de gezel ligheid ongetwijfeld tengoede komen zal. Van de belze inzenders heeft de gekende Harrie Gijzen alreeds ge zorgd voor niemand minder dan we reldkampioen Gerard Vanhee te Wervik, die dees jaar nog eerste nationaal Moutaban won en tweede nationaal Brive (na vijf minuten buiten zitten) en Hectar Debou te Koekelare, winnaar van le nationaal San Sebastiaaon, 2e national Perigueux, 3e nationaal Bri ve, 12e nationaal Bordeaux enz. Ver wacht worden enige tientallen van zulkdanige Belzen! Effenaf terribel en nog nimmer vertoond. Konfrater Dirk Rijkerbarg zendt mij enige kampioenschappen, waarvoor mijn erkentelijkheid. Ja dat gaat ook weer beginnen. Ik moet ze bewaren voor toekomende week, want de uit slag van Bourges nationaal ligt er heet van de naald. Ziehier de vijftig eersten, er waren nog 5346 duiven, het Heeft er wel gestoven van de pluimen, die er los uit vlogen: 1 Jac. van Kaam te Halsteren 1564 meter, 2 J. Goossens te Bergen op Zoom 1459 meter, 3 en 30 M- de Rooy te St. Willebrod 1330 meter, van een stukske vooruit vliegen gesproken, 4 A. Sieben te IJzendijke, 5 C. de Rooij te St.-Willebrord, ze hebben kopvliegers hier in soorten 6 Jan Piet te Maasdijk, 7 M. Lauwen te Etten- Leur, 8 en 27 A. Aarts te Alphen, 9 B. Stulen te Utrecht, ondanks de o- vervluchit, 10 A. Souren te Simpel veld, 11 Huygens-Verhezen te Hooger heide, 12 Meijers te Meerssen, 13 Ge vers te Vught, 14 Bloemers te Oss, 15 Desmet te Aardenburg, 16 Suiker te Dongen, 17 Gerritsma te Breda, 18 Schroeder te Koningsbosch, 19 Van de Laar te Mierlo-Hout, 20 Wllthagem te Steenbergen, 21 Van Der Graaf te Terneuzen, 22 v. Kranenbroek te Bu itel, 23 Roeffen te Grubbenvorst, 24 Adams te Bergen op Zoom, 25 J. de Jong te St. Willebrod, 26 en 33 Peters" Aarden te Bergen op Zoom, 28 H. van de Vorst te Groesbeek, 29 A. Lu- mey te Koningsbosch, 31 L. v.an de Mosselaar te Zeelst, 32 W. Snijders te Zevenbergen, 34 J. Kersemakers te Stein, 35 P. van Overveld te Steen bergen, 36 J. Roks te Pynaart, 37 Geb-r. Haamen te Hoensbroek, en van je kukelekuuu, 38 A. Colpaart te Kloosterzande, 39 M. Roovers te Lan- geweg, 40 M. Slangen te Dieteren, 41 A. van Gestel te Goirle, 42 J. Wil- teart te Klinge, 43 dr. P. Linssen te Helmond, 44 D. Pleit te 's Gravendeel, 45 J. Wolters te Geleen, 46 G. Moors te Koninfesbosch, 47 W. Hoezen te Baarloo, 48 Gebr. Dietus te Zundert, 49 A. Kuilman te Beverwijk, 50 J. Bril te Ossendreeht enz. Deze duif maakt nog altijd meer dan duizend meter per minuut. Vlot verloop dus, ondanks de middaglossing. Allemaal goeie. DEN BRUINEN. (ADVERTENTIE) O O is -n m Det danske kvalitetsmaerke •&TV-seizoen1970. Uitgebracht tijdens de Firato. Met behoudvan alle voortreffelijke eigenschap-1 pen, unieke technische prestaties en progressieve deense vorm geving thans, dank zij de steeds belangrijker wordende plaats* B O op de nederlandse marlt inneemt, leverbaar tegen aange paste prijzenVan f 1040,- af int f1275,-.Verkrijgbaar in teak,palie sander en eiken uitvoering. Laat een B&O-dealer u adviseren. Of vraag een catalogus en een lijst van B&O-dealers in uvraje- ving bij ons aan. Bang Olufsen Nederland .jj; Postbus 8 - 's Graveland. Jean Paul Schillemans (3 jaar), Hulst. Kies rente voor - C I I III)Ill 1 WO vestigingen iCril-irïi'r ■- in- Rod La ver: nederlaag sets. LAS VEGAS (ANP) Okker, Tony Roche en Jol combe is ook de Austral Laver uitgeschakeld in h< Howard Hughes-tennistoeri in Las Vegas wordt gehou Amerikaan Stan Smith bedv ver, die tweemaal een gra voltooide, in de kwartfinale enkelspel met 6—2, 64. I de tweede nederlaag, die dt Australiër in korte tijd leed het open Zuid West Paeific- te Los Angeles verloor Lave le weken geleden in drie s de Zuidafrikaan Ray Moore Smith speelt nu in de halv< tegen de 41-jarige Amerikaa cho Gonzales, die in de kw les de Australiër Ken Rosev toom hield: 6—4, 1—6, 6—3. versloeg Gonzales Newcombe maestro verklaarde dat hij p heeft om zich na dit toernoi het toptennis terug te trekkei andere halve finalisten zijn: vierde geplaatste Amerikaan Ashe en de Australiër Roy son. Ashe won in de kwart: met tweemaal 63 van zijn li noot Cliff Richey, die eerder Okker de pas afsneed. En wist wel raad met de Ame: Bob Lutz (64, 63). DEN HAAG (ANP) De va® sportoto negen zijn: Aantal deelnemers: 839.391. Bruto inleg: 1.810.606,50. Prijzenbedirag: 814.773, Eerste prijs 244.431,90. Vier dingen van dertien goed voorns uitslagen. Uitkering per kolom: to f 61.108,2e prijs: 162.S 166 meldingen van twaalf goed ^peldie uitslagen, uitkering per 1 f 981,60. 3e prijs: 244.431,90, weldingen van elf goed voors uitslagen, uitkering per 1 f 105,50. Extra prijs: 162.954,61 meldingen vain die eerste acht voorspelde uitslagen, uitkering kolom 737,30. (ADVERTENTIE) futurum afzuigkap met uniel I j^Pjjtenteerd afzuigsysteem De ei"ge afzuigkap met «en capaciteit van 440 m' per Breda, Crogtdijk 58 tel. 61600 - 23744 Middelburg, Vlisssingsesin 16-18, tel. 01180 - 5055 BON te zenden aan bovenstaand «mes tn gesloten enveloppe met ik fnwP0StZ89sl' Gaai™ ontvang K °ver Futurum Afzuigkap Naam: Straat: Plaats:,

de Stem | 1969 | | pagina 14