Nederlandse mariniers en Belgische para's oefenen m eeland Zuid-Bevelanc Me< her Z.L.M. luidt noodklok LUCKY LUKE: IN DE RECHTER ZEEL/ EEN C Goedkt de^wir Vrij wan WEEK LANG IN ZEEUWSCH OP WALCHEREN EN OP DE BEVELANDEN Inbrekers actief AXEL A. Geerinck gehuldigd HULST OOSTBURG SAS VAN GENT Brand in suikerfabriek door bedrijfs brandweer geblust TERNEUZEN F. Kayser jubileert bij de PTT Draaiboek Lawaai Haar in mijn soep - kleurig zeepbel GOES Gevonden voorwerpen VLISSINGEN Marcusschool geopend Kanselruil Op zebrapad aangereden Hoogwater Fruitteelt in wurggreep Bevrijding Kruiningen en Hansweert Scheldegalm en EMM geven samen taptoe Wat en waar MORGEN Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3-5 Het zwak argument Kettingbots op Rijkswe «aai: SO^roLT gehe DE STEM VAN DINSDAG 7 OKTOBER 1969 MIDDELBURG In de nacht van zondag op maandag zijn inbrekers te Middelburg bijzonder actief geweest. Ingebroken werd in een opslagplaats op het kleine industrieterrein. Hier werd 1500 kg sloopkoper en -brons en een Volkswagen-bestelauto, kleur blauw met rode bumper, kenteken nr. T J 64 25 ontvreemd. De totale waar de hiervan bedraagt f 8000.-. In een werkplaats aan de Kleverkerkseweg werd een bedrag van f 20.- ont vreemd. De buit van een kantoor op de Dam was geringer: een geldkistje, doch zonder geld. In het Jeugdcen trum werd voor f 138.- meegenomen, terwijl uit een particuliere woning een bedrag van f 75.- werd vermist. Eenieder die inlichtingen kan ver strekken die tot opsporing zouden kunnen leiden, worden verzocht zich met de politie in verbinding te stel len. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Vandaag, dins dag, begint op verschillende plaat sen in Zeeland een militaire oefe ning waaraan wordt deelgenomen door ongeveer 750 Nederlandse mariniers en rond de 500 Belgi sche parachutisten. Het is dit jaar voor het eerst, dat door de Belgen aan de jaar lijkse oefening van het korps ma riniers in Zeeland wordt deelge nomen. Ook het contingent mari niers het gaat hier om de eer ste amfibische gevechtsgroep uit Doorn is groter dan gewoonlijk. De Belgen hebben zich genes teld in Zeeuwsch-Vlaanderen, ter wijl de Nederlanders posities heb- De heer A. J. P. Geerinck was 25 jaar in dienst bij gemeentewerken. Ter gelegenheid van dit jubileum was in de kantine van de gemeentewerk plaats het personeel van gemeente werken bijeen. Eveneens waren hier aanwezig wethouder van openbare werken M. L. M. IJsebaert en het hoofd van gemeentewerken, de heer F. J. Verduijn. Wethouder IJsebaert ging in zijn toespraak in op de din gen die zowel voor de heer Geerinck thans chauffeur als bij de dienst in de 25 jaar waren veranderd. De wethouder bood hem de gebruikelijke enveloppe aan. Van het personeel ge meentewerken ontving de jubilaris een stel mistlampen. Na dit officiële gedeelte bleef men nog enige tijd in een gezellige sfeer bijen. Auto over de kop In een flauwe bocht op Rijksweg 60 slipte, waar schijnlijk door te hoge snelheid, een personenauto, bestuurd door S. uit Axel, die reed van de richting Belgi sche grens. De auto sloeg over de kop en kwam aan de overzijde van de rij baan terecht. S. kwam er met <Ie schrik af. De wagen is total loss. Vrouwengilde De leden van het r.-k. vrouwengilde houden vrijdag a.s. hun feestelijke openingsavond. Om half acht is er een eucharistievie ring in de basiliek voor de overlede nen leden, waarna een bijeenkomst volgt in het klein patronaat. Behalve het jaarverslag zal ook het nieuwe programma nader worden besproken. Na het officiële gedeelte is er een gezellig samenzijn waarbij door de leden zelf enkele voordrachtjes wor den gepresenteerd. Biljarten In de strijd om de biljarttitel herstelde kampioen IVD DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS 14,00 per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten) 4,75 p. maand (excl. 5 cent. incassokosten). KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst tel. 01140 - 3751 Klokstraat 1, Goes tel. 01100 - 8030. KLACHTEN BEZORGING (na kantooruren) tel. 01158 - 1940 tel. "1180 - 5550 REDACTIE ZEELAND: Chef Zeeuwse redactie: A. F. Koopman (01180 -7438). REDACTIE ZEEUWSCH VLAANDEREN: G. van Berkel (01150 - 4866) J. Drieskens (01140- 3667) C. Schets (01180 - 7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN DUIVELAND: J. Robesin (01140 - 2005) SPORTREDACTIE ZEELAND: Th. Klein (01150 - 4865) EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (inspecteur) Terneuzen, tel. 01150 - 4281 Th. de Bakker Terneuzen, tel. 01150 - 2601 M. Bogers Oostburg, tel. 01170 - 2893 C. Menu Goes, tel. 01100 - 8030 J. Schieman Axel, teL 01155 - 1224 Gazelle zich op formidable wijze. Met een beurt van 56 kreeg I. Ver- hage geen schijn van kans: 181-115. Ook Ed Hinneman herstelde zich te gen U. de Winot 123-61. Jae. v. Over- beeke startte goed tegen J. v. d. Broeke 98-80. Ph. Wage versloeg A. Versprille 104-101. Ook de tweede klassers gaven hem van jetje. De tweede party le verde J. Kareis meer dan 100 car- ramboles op tegen D. Vreeke. 108-26. Verdere uitslagen: T. de Wind - H. Boerjan 68-41, B. Ie Roy - H. Lobbe- zoe 39-50, Iz. Verichage - J. de Touw 93-46, J. de Fouw - B. Ie Roy 61.41, R. v. Veen - T. de Windt 45-42. Autobotsing In de Stationsstraat van Sas van Gnt reed P. M. J. van O. uit Gent met zijn personenauto uit een stilstaande file geparkeerde au to's. Bij deze manoeuvre werd Van O. van achteren geraakt door een hem tegemoetkonmende personenauto waarvan de bestuurder H. M. uit Ter neuzen een ongeluk niet kon vermij- den. Het bleef bij flinke materiële schade. De brandweer van Sas van Gent werd gealarmeerd wegens een be gin van brand in de pulpdrogerij van Coöperatieve Suikerfabriek aan de Westkade 116. By aankomst bleek echter dat de bedryfsbrand- weer, geassisteerd door enkele ar beiders, het al grotendeels had ge blust. De brandweer keerde onver richter zake huiswaarts. Drukte in Walzemolen De meel fabriek te Sas van Gent heeft de ko mende weken zeer grote activiteiten. De aanvoer van grote hoeveelheden tarwe, die reeds nu worden aange voerd, moeten dienen voor twee flin ke exportorders, nl. voor Indonesië en Libië. De komende weken zal dit worden verladen en dit zal extra drukte geven aan het toch al zo be zette bedrijf in Walzenmolen. Op 9 oktober zal de heer F. Kayser, Steenkamplaan 104 in Terneuzen, ambtenaar van de technische dienst (afdeling telefonie) te Terneuzen, 25 jaar in dienst zijn by de PTT. Groede Mutatie rijkspolitie De wacht meester le klas der rijkspolitie A. Clement te Groede is overgeplaatst naar de opleidingsschool te Arnhem. Schoondïjke Raadsvergadering Op donderdag 9 oktober om 19.30 uur wordt te Schoondijke een openbare raadsver gadering gehouden. Op de agenda staat onder meer de beëdiging van het onlangs tot de raad toegelaten raadslid de heer J- A. Moggré. De heer Moggré vervult de vaca ture die is ontetaam dioor het ver trekken van de heer Joh. de Feijter, omtrent wiens ontslagverlening als onbezoldigd ambtenaar van de bur- gelijke stand in deze vergadering wordt besloten. Verder staan op de agenda een voorstel van b. en w. tot wijziging van de bouwverorde ning, voorstel tot vaststelling van de zogenaamde dcxustromings verorde ning, de aanwyzing van vertegen woordigers voor diverse functies, va cant gekomen door de ontslagname van de heer Joh. de Feijter, enkele begrotingswijzigingen en suihisidde- aanvragen. ben betrokken op Zuid- en Noord- Beveland en op Walcheren. Opzet is, dat de twee partijen het elkaar vooral in de eerstkomende nachten door patrouilleactiviteiten, enz. lastig zullen maken. Vermoe delijk in de nacht van woensdag op donderdag volgt een amfibische lan ding van de Belgische para's op ver schillende plaatsen op Walcheren en Zuid-Beveland. Dat de oefening op sommige pun ten niet „al te realistisch" is, blijkt wel uit het feit, dat de Belgen voor hun vervoer over de Westerschelde en hun landingen gebruik maken van landingsvaartuigen van de Ne- derlandse Koninklijke Marine. Het draaiboek voorziet, na de no dige schijngevechten, een terugtocht van de Nederlandse eenheden, eerst naar Noord-Beveland en later zelfs naar Schouwen-Duiveland. Wind en weder dienende zullen de Belgen daar zaterdagmorgen op nieuw een landing uitvoeren. Voor de parachutisten is het dan einde oefening. De Nederlandse mariniers, die het weekeinde op Schouwen-Duiveland blijven, beginnen maandag aan een opmars in omgekeerde richting. De tegenpartij zal dan worden gevormd door de opleidingiklassen van het korps mariniers. Na landingen op Zuid-Beveland en Walcheren zal de amfibische ge vechtsgroep maandag weer dezelfde posities kunnen innemen, als op het moment dat zii daaruit door de Bel gen werd verdreven. In vooral de eerste nachten van de volgende week zullen „raids" in Zeeuwsch-Vlaanderen worden uit gevoerd. De mariniers hebben daar voor, behalve over de landingsvaar tuigen. rubberboten, enz. Ook de be schikking over enkele hefschroef- vliegtuigen van de Marine Lucht vaartdienst. Daarnaast zal luchtsteun worden verleend door straaljagers van de Kon. Luchtmacht, zodat het in de komende weken boven Zeeland on gewoon „lawaaierig" zal zijn. Hoogtepunt van het tweede deel van de oefening wordt gevormd door een amfibische landing van de ge hele gevechtsgroep donderdagmor gen, „ergens" op de Zeeuwsch- Vlaamse kust. Wanneer deze troepen een vol doende groot bruggehoofd zullen hebben gevormd, zal dat tegelijker tijd het einde van de gehele oefening betekenen. De Nederlandse mariniers staan onder commando van de luitenant kolonel D. Ruimschotel, die zijn hoofdkwartier in de nabijheid van Wolphaartsdijk heeft opgeslagen. GOES De G.S.C- opende het nieuwe seizoen met het kluchtige blijspel „Er zit een haar in mijn soep" van de Engelse schrijver Te rence Frisby. Het zeer talrijke pu bliek heeft er in „De Prins van Oran je" een erg plezierige avond aan be leefd. Over de inhoud valt niet zo erg veel te melden: de Don Juan-achtige Robert Danvers wordt nogal gena deloos afgestraft door een buitenge woon levenslustig en al even luchtig meisje Marion, dat hij ondanks al zijn ervarenheid beslist niet kan bij benen. Met deze twee figuren valt of staat het hele stuk. Gelukkig waren hiervoor twee mensen uitgekozen, die hun vak grondig verstonden. Van Luc Lutz was dat natuurlijk al bekend. Toch wist hij weer onze be wondering af te dwingen door het enorme gemak, waarmee hy in de meest vreemdsoortige situaties toch nog een volkomen acceptabele per soonlijkheid wist te creëren. Hy werd daarbij uitstekend geassisteerd door Trudy Labij (bekend van „Joop ter Heul"), die op onnavolgbare wyze gestalte gaf aan een soort enfant ter rible, waarin nuchterheid, onvolwas senheid, ingenuïteiit en geraffineerd heid in een wonderlijk mengsel ver enigd waren. Wat men noemt: een sprankelende rol, die zeer spranke lend over het voetlicht kwam. Jammer was, dat het stuk na de pauze een duidelijke inzinking ver toonde. De auteur had het kennelijk moeilijk om een goede draai aan zijn intrigue te geven. Mogelijk lag de fout ook in de figuur van Roberts vriend Andrew Hunter: een rol die o.i- niet helemaal uit de verf kwam, en die bovendien door Louis Borel nog al zwak werd gespeeld. Bij de andere kleinere rollen vielen ons vooral Frans Kokshoorn als de laconieke „portier" John, en Wiebe v. d- Vel de als de nerveuze drummer Jimmy op. Al bij al een kleurige zeepbel met veel „uitspattingen", die met veel vaart aan ons voorbijtrok, maar waarvan de herinnering wel niet zo heel erg lang levendig zal blijven. A H. 1 I I In de maand september 1969 zijn aan het bureau van politie te Goes onderstaande voorwerpen als ge vonden aangegeven en nog niet af gehaald. Inlichtingen daarover zyn aldaar te verkrijgen van maandag tot en met vrijdag, tussen 09.00 u. en 12 00 u. Grijze regenbroek, 4 div. hoofd doeken of sjaals, 7 div. portemon nees, m. z. inhoud, zilverkl. oorhanger m. steentjes, blauwe plas tic regenjas m. capuchon, schildpak, zwarte hond, ras onbekend, m. gele halsband riem, collier m. 2 rode stenen, herenparaplu (zw.), bankbiljet v. f. 10,bromfiets-ver zekeringsplaatje: GNN. 551, kast deur-sleuteltje, 8 kleerhangers blauw gymn. pakje, nagelschaartje en vijltje, 1 pr. hoge bruine kinder schoenen, blik contactlijm, notitie - adressenboekje tnv. J. Vegter, Po len 2 te Yerseke, Lipssleutel nr. 635, witte sportschoen, rechter, mt- 37, bontjas, blauw gelakt k. - of da mesrijwiel, geel jack, zwarte da mesfiets „Phoenix" badhanddoek en 1 pr. gymn. schoenen, Lipssleu tel, merk „Wilka", schooletui m. in houd, groen dekje v. kinderwagen, 1 muntbiljet v. f 2,50, eitui m. zonne bril, huissleutel nr. 595, kabel-ry- wielslot, vulpen „Luctor", donker kleurige wollen herentrui, zwart da mes-rijwiel „Raleigh", groen dito, merk „Phoenix", dames-polshorloge m. schakelband, goudkleurig, ring m. sleutelhanger en sleutel nr. 513140, plastic zak m. dubbeltjes, bruin lederen koffer, foto en 2 kaar tjes tnv. Brekelmans, Rotterdam, koperen oorclips m. groene steen tjes, moersleute] (srt. fiets-sl.) m. diverse maten, bromfiets-verzeke ringsplaatje: GNT. 967, zak aardap pelen, gouden ketting m. plaatje, in scriptie „Johan, ll-7-'69", heren horloge „Liuano", wollen grijze want, kinder-armbandje, goudkl. schakeltjes, zwart sportbroekje, rol touw, zilv. halskettinkje (bedel-), paar witte dames-handschoenen, bril m. bruin montuur in bruin me talen étui, bruine heren-handschoen rechter, zwarte parapluie in hoes pedaalblok, zwart, van bromfiets. Een gelukkige dag voor de katho lieke gemeenschap vain Vllissingem was de dag dat de Marcusschool voor lager onderwijs officieel geopend werd. Van half tien tot kwart over tien trok een bont estoet van verkle de kinderen door Pauwenburg, voor afgegaan door het muziekcorps St.- Cecilia. Tijdens het officiële gedeelte sprak de voorzitter van de „Stichting R.K. Schoolbestuur VHssingen en Omge ving", de heer C. A. T. Hermsen. „Samen met de protestants christe lijke en de openbare lagere school zyn wij in 1967 gestart in de pronto- school. Daarna verhuisden we naar de Louise de Collignyschool. We zyn nu, ondanks de harmonische samen werking met deze scholen, ontzettend dankbaar voor de totstandkoming van onze eigen nieuwe school. De naam Marcus is gekozen, om dat we niet verwachten dat er in deze tijd van protest bezwaren zou den worden geopperd tegen een van de vier evangelisten. We hebben de ze naam te danken aan het hoofd van deze school, de heer Van Driest, die eerst onderwijzer was op de Petrus- school. De Kunstenaar Keizer uit Wouw heeft de metaal plastiek ver vaardigd voorstellende de gevleugel de leeuw, het symbool van Marcus"- De heer Hermsen bracht dank uit aan de wethouder van onderwijs, de heer Cr. Gillissen-Verschage, die de officiële opening verrichtte. De leerlingen van deze voorlopig nog vierklassige school, lieten geno nog vierklassige school, lieten geno digden en ouders geniete nvan enke le instrumentale nummers van het schoolorkest en een toneelstukje. Nieuw- en St.-Joosland Op woensdagavond 8 oktober des avonds om 20 uur zal een vergade ring plaats hebben in het verenigings lokaaltje aan deVeerstraat te Nieuw en Sint-Joosland van gereformeerd- hervormde Kerkeraden van gemeen ten op Walcheren. Men wil komen tot een bespreking van kanselruil van gereformeerde en hervormde predi kanten, hetgeen zijn vruchten in de toekomst zal kunnen afwerpen. Westkapelle Heropening Op feestelijke wijze is door burgemeester F. A. Bulder de meubelzaak van de Firma Min- derhoud heropend. De oude winkel was met de grond gelijkgemaakt en door het bijtrekken van het belen dende woonhuis is een verkoop ruimte ontstaan van ruim vijfhon derd vierkante meter De burgemeester feliciteerde de firma Minderhoud met deze prach tige zaak. Hij zei o.a., dat dit alles beslist niet mogelijk zou zijn ge weest als In de badrjaats West kapelle jaarlijks geen 3 a 4 miljoen gulden binnenstroomde door het toe risme. Hij sprak tevens de hoop uit dat nog meer middenstanders in Westkapelle de firma Minderhoud zullen volgen. Met het intrappen van een papieren deur verklaarde hij de zaak geopend. De voorzijde van de nieuwe zaak is voorzien van een alluminium pui. Een brede houten trap voert de be zoekers van de begane grond naar de eerste verdieping. Er is een ruime sortering meubels, terwijl er tevens een aparte winkel is voor verfwa ren, behang enz. Tientallen bloemstukken, van za kenrelaties vrienden en bekenden verhoogden de gezelligheid. Bij de Koepoort te Goes is op het zebrapad door een personenauto, be stuurd door W. F. uit Vlissingen, aangereden de heer L. W. uit Goes. Hij werd door de auto geschept en liep daarbij lichamelijk letsel op. Dokter Alberts verleende eerste hulp en achtte overbrenging van de heer W. per ambulance naar het Berg- zichtziekenhuis noodzakelijk. Hansweert Verkeersavond De nationale verkee-rsweek staat zoals, eerder gemeld in het teken van „Help de kleuter en het jonge schoolkind in het verkeer". Door het Verbond voor Veilig Verkeer afd. Hansweert-Krui ningen wordt op donderdag 9 oktober a.s. een speciale verkeersavond geor ganiseerd in het dorpshuis Kaj Munk. Aanvang 20.00 uur. Deze avond zal geopend worden door burgemeester A. Schipper. Het pro,gramma ver meldt voorts vertoning van een serie kleurendia's betreffende kleuter en schoolkind in het verkeer, verloting van een grote verkeerstaart, verto ning van enkele kleurengeluidsfilms en aanbieding van een gratis con sumptie in de pauze. Eenieder is op deze avond van harte welkom. Geslaagde instuif Door de plaat selijke Instuif werd in het dorpshuis Kaj Munk een instuifavond gehou den. De belangstelling hiervoor was, ondanks de vele evenementen in de directe omgeving, goed te noemen. Het werd een dansavond met mede werking van de band „Highway" en tevens was er een lichtshow. Kruidingen Geslaagd concert Onder bijzon der gunstige weersomstandigheden en voor een vrij talrijk publiek heb ben d<e samenwerkende h-airmaniege- zeischappen van Kruinimgen en Hams- weert, t.w. E.M.M. en Scheldegalm, geconcerteerd op de Markt te Krui- ningen. Het concert duurde een uur en stond onder leiding van Adr. B. Holster- Voor en na het concert werd een kleine muzikale rondgang gemaakt door de dorpskern van Kruiningen. Het concert kan ongetwijfeld ge slaagd genoemd worden. Geslaagd Vredesbal De Instuif te Kruiningen heeft het seizoen ge opend met een vredesbal, waarvoor de belangstelling groot was. De Soft White Camel band had veel jeugdi gen naar het Dorpshuis getrokken. Er heerste een gezellige rtemming. De netto opbrengst zal worden overge maakt aan de Novib. Lewedorp Kandidaatstelling KVP Onder voorzitterschap van de heer A. de Kooning heeft de plaatselijke afdeling der KVP te Lewedorp voor de a.s. verkiezingen de navolgende kandida ten aanbevolen. 1 C. Verdonk Nieuw dorp plv. lid J. Boonman Wolphaarts dijk. 2 A.L. van Geesbergen Zierik zee. 3 J. Roose Goes. 4 Drs. W- Du sarduijn Goes. 5 Van Ruijmbeeke Nieuw Namen. 6 M. Ysebaert Axel. 7 L. Lockefeer Hulst. 8 J. Martens IJzendijke. 9 De Ceulenaere Sluis. 10 Jac. Blaakman Hoofdplaat. Schore Hengehvedstrijd De Schoorse hengel-club hield haar vijfde wed strijd van dit seizoen. Er werden in totaal 112 vissen gevangen, waar van 99 ondermaatse. De uitslag was: 1. M.C. Versluys, 255 pnt; 2. M. Zuidweg 215 pnt; 3. Leuntje Ver sluys 200 pnt; 4. J. Goedheer 190 pnt; 5. mevr. Vos 190 pnt; 6. M. Martijn 175 pnt. Wolphaartsdijk Speeltuinvereniging In het Dorps huis te Wolphaartsdijk is een voor- Morgen, woensdag 8 oktober: BERGEN OP ZOOM 1.47 en 14-09- HANSWEERT 0.54 en 13.10. MADE-DRIMMELEN 0.24 en 12.42. TERNEUZEN 0.24 en 12.42. VLISSINGEN 12.15. WEMELDINGE 1.37 en 13.59. lichtingsbijeenkomst gehouden ten einde te komen tot opriching van een speeltuinvereniging. Aanwezig was de heer A. Scheliiings uit Vlissin gen, bestuurslid van de Ned. Unie van Speeltuinorganisaties, die het speel tuinwerk toelichtte. Hierna werd overgegaan tot oprichting van een vereniging en werden statuten en huishoudelijk reglement vastgesteld. Als leden va-n het dagelijks bestuur werden gekozen de hr. W. P. Dekker, voorzitter, mevr. J. J. Rensink-Wel- tevreede, secr- en de heer P. J. de Wildt, penningmeester- Binnen kort zal de nieuwe vereniging een ledenwerfactie starten. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het bestuur van de Landbouwmaatschappij voor Zee land en Noord-Brabant Z.L.M. heeft zijn laatste vergadering hoofdzakelijk gewijd aan de bij zonder nijpende situatie in de fruitteelt. Het bestuur is van oor deel, dat indien niet op bijzonder korte termijn ingrijpende maat regelen zullen worden getroffen vele goed geleide moderne bedrij ven zullen moeten sluiten. De fruitteler voelt zich, volgens het bestuur der ZLM, volledig door de minister van Landbouw in de steek gelaten, getuige diens jongste beslissingen inzake het nationale in- terventiebeleid en de ontwikkeling binnen de EEG. Het bestuur acht het onbegrijpe lijk, dat de minister tot dergelijke voor de fruittelers ongunstige be slissingen komt en ook overigens steeds een afwachtende houding heeft aangenomen, terwijl toch reeds ge noegzaam bekend is, dat de fruitteelt in een bijzonder moeilijke positie ver keert en bovendien door de organisa ties reeds lange tijd op opbouwende maatregelen heeft aangedrongen. Naar de mening van het bestuur zal de minister op korte termijn de volgende maatregelen moeten treffen: De mogelijkheden tot herfinan ciering van de moderne fruitteeltbe- dryven, in nauwe samenwerking met de banken, en het borgstellingsfonds, waarbij de rente en aflossingsver plichtingen worden overgenomen door een financiering volgens de groepsregeling van zelfstandigen. Een toeslag per ha fruitteelt voor de moderne fruitteeltbedrijven. Een eveneens door het Land bouwschap voorgestelde verhoging van de basisuitkeringen van de sa neringsregeling en van de rooipremie voor de fruittelers. In dit verband zal het eveneens noodzakelijk zijn, al dus het bestuur van de ZLM, een EEG-rooipremie tot stand te brengen. Een interventieregeling voor hard fruit in Nederland op basis van kwa liteitsklasse I en het instellen van een invoerkalender. (Vain onze correspondent) KRUININGEN - HANSWEERT Kruiningen werd 25 jaar geleden op 27 oktober bevrijd en Hansweert bij het ochtendgloren op 28 oktober. Ter gelegenheid van dit feestelijk gebeu ren zal op 27 oktober een taptoe ge geven worden, die verzorgd wordt door de harmoniekorpsen E.M.M. uit Kruiningen en Scheldegalm uit Hans- weert. Beide muziekgezelschappen zullen wederom vereend aantreden voor deze feestelijke herdenking die te Kruiningen gehouden zal worden. Voorafgaande aan de taptoe ligt het in de bedoeling een lampionoptocht te houden. TONEEL, FILM, CONCERTEN ENZ AXEL De Halle 14.15 uur „De mens en zijn muziek". Jeugdconcert voor het voortgezet onderwijs HULST Bioscoopgebouw 20 uur De goede, de slechte en de geme ne, 14 j. MIDDELBURG Schouwburg 20 uur Politiek-Iite- rair cabaret „Das Ko»m(m)ödchen" met het programma „Es geht um den Kopf" OOSTBURG Ledel-theater 20 uur Het wonder der liefde 18 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur Gungala, de maagd van de jungle, 14 jaar Zuidland-theater 20 uur Foils Jan- sen met „Driemaal andermaal" ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 20 uur Don Carlos Rex De dokter van Sankt Pauli, 14 jaar 10, 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Odeon De afspraak, 14 j. 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur Astrid Leven en beminnen, 14 j 10, 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Savoy Het volkomen huweljjk 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Rubens De slag on' Engeland 14, 17.15 en 20.30 uui Ambassades Koning Oedipus, 14) 12, 14.30, 16.50, 19,10 en 21.30 uur Quellin De vallei van het monster 14, 16, 18, 20 en 22 uur Pathe In de ban van de angst, 14j 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Astra De goede, de harde, de vage, bond, 14 j. 11.45, 14.30, 17.35 en 20.40 uur ST. NIKLAAS Renova Wat een vakantie, a.l. Century De laatste der 7, 14 j. Eden Mayerling, 18 j. Scala Ringo, 18 j. Select De kuisheidsgordel, 18 TENTOONSTELLINGEN WESTDORPE Tentoonstelling: Pierre van Soesl, Frans Cox en Elisabeth Gerst (tot 12 oktober) HULST Kunsthandel van Geyt: Tentoon stelling van schilderijen door Joop Dam (t.m. 14 oktober) VLISSINGEN Gemeentehuis 9--21 uur Tentoon stelling van werken uit het stede lijk museum te Amsterdam o.a. van Vineent van Gogh, Picasso en Ap pel (t.m. 26 oktober) DIEVERSEN BRESKENS Zaal Goedertijd 14.30 uur Ver- keersmiddag SCHIETINGEN HULST Zaal J. van Helsland 14.30 uur KOEWACHT Zaal J. de Guchteneire 13.00 uur TONEEL, FILM, CONCERTEN ENZ. MIDDELBURG Schouwburg 20 uur Fons Jansen met „Driemaal andermaal" Citj 20 uur Film: „Dutchman" OOSTBURG Ledel 14 uur „Het glazen muiltje" door het Amsterdams Jeugdtoneel voor het lager onderwijs in West- Zeeuwsch-Vlaanderen ANTWERPEN Bioscopen als onder vandaag ST. NIKLAAS Bioscopen als onder vandaag TENTOONSTELLINGEN WESTDORPE Tentoonstelling: Pierre van Soest, Frans Cox en Elisabeth Gerst (tot 12 oktober) HULST Kunsthandel Van Geyt: Tentoon stelling van schilderijen door Joop Dam (t.m. 14 oktober) VLISSINGEN Gemeentehuis 921 uur Tentoon stelling van werken uit het stede lijk museum te Amsterdam o.a. 'an Vincent van Gogh, Picasso en Ap pel (t.m. 26 oktober) EEK/ BOETE VOOQ HEK/ D/£ KJ/ET WEODEKJ. "X HM... JAAG ME MET OP... EP STAAK/ EEK/ HOOP LETTEPS /K/.... De vaste oeverve Westerschelde ook genoemd in ee ven uit het bisdom in een brief betreffi le herindeling in Z< Tegenover het Zeeland één deker rees vanuit Zeeu\ bezwaar, dat de V meer dan een op; barrière is. Dit niet a kreeg als weerwoor heden vanwege d< (Schelde) worden ste denken aan de toekc een vaste verbindinc de zal zijn". Dit lijkt ons wat a gesteld. De moeilijl* vervoer over de Sch< geleidelijk kleiner w- in het midden der z blijven voortduren, t< verslag Zeeuwsch-V Midden-Zeeland t.o.v lijk zullen worden op Overigens is de vi over de Westersche, toekomstmuziek, zol; saai moeilijke werk seerd is. En dan no< verbinding met tolg belast. Wij zijn vol optin de ontsluiting van Ze deren, maar het lijkt c vroeg om op de bel ting nu reeds concri plannen te baseren, treffende dekenale he In de keur van ar gunste van een Zeeuv dat inzake de verbind Westerschelde dan ooi (ADVERTEN (Van onze corresr RILLAND BATH 58, tussen Rilland Bat op Zoom, heeft zich een 1 voorgedaan doordat d van een auto voor een dende tractor moest auto van deze bestuurde terdam, liep slechts licl Achter M. werden nog auto's betrokken in dez botsing. Zij werden bes G- uit Amsterdam, J. A on C. M. van der H. u Er was veel blikschad soonlijke ongelukken de voor. minister den toon |ie heeft korporaal-zie an Meuser uit Weesp w tuigd voor zijn kordaat boord van h.m. Zeelan raai naaide op de Atlant "Mens windkracht 10 veerde duim aan bij eer Vooruitzichten voor woensdag en donderdag, opgesteld door «et K.N.M.I.: Vrij warm weer met zonnige Perioden, m?ar Plaatselijk mist. midlTJV00ruitzichte" i over Nederlan 2 toTl woensda§- wit maal- Min.-temp.: on ven ;®aX"temP-: 1 tot rinrio maal; 153113 °P e cent ""nstons 12 maai- \TS op een §ehE 'mat. 90 procent. 2 to°t0H-d0nderdaa: aant maal- min--temp.: oir ven nn '"temp': 0 tot riode J"1331'' kans °P a cenu t Minstens 12 i

de Stem | 1969 | | pagina 2