9 ml Eerste nederlaag voor FC Brugge DE MUNCK„BRUGGE HAD MODERNE AANPAK NODIG" de Formidabel Milan met Combin IETLAND Zubeldia verdedigen Leer een veldslag Publiek is enthousiast 95 gashaarden r die u moet zien! ichtige Be CIALIST raat 29 Rivaliteit Treiteren Rechtstreeks op televisie in zuiver scheerwol kleuren en 34 t/rri 46 Veeg teken 1< 15 DE STEM VAN DINSDAG 7 OKTOBER 1969 •Angelo Sormani: gevaarlijke aanvaller van AC Milan. Gianni Rivera: „motor" van AC Milan. doe dan mee eer en je hebt ijnd december prijzen van ihandefaar zal daarbij krijgt JU MILAN-ESTUDÏANT (Van onze sportredactie) BREDA Morgenavond zullen A.C. Milan en Estudiantes de la Plata hun eerste wedstrijd spelen voor de wereldbeker der clubs. Estudiantes is de triomfator van het toernooi om de Zuidameri- kaanse beker, A.C. Milan won de Europa Cup. De Argentijnen, die vorig jaar de „kleine wereldbeker" bemachtigden door succesvolle wedstrijden tegen Manchester United, hebben het voordeel dat ze de tweede wedstrijd voor eigen publiek mogen spelen. Dat zal ge beuren op 22 oktober in Buenos Aires. Omdat de ontmoetingen voor het officieuze wereldkampioenschap der clubs de laatste jaren meer en meer het karakter van veldslagen hebben gekregen, zullen zowel in Milan als in de Argentijnse hoofdstad afgevaardigden van de FIFA aanwezig zijn. de Argentijnen, die in het San Siro, de tempel van het Italiaanse voetbal, natuurlijk op het traditionele gejoel van de 80.000 Milanese supporters kunnen rekenen. In geen enkel sta dion ter wereld is een vijandiger sfeer dan in dit San Siro, waar de tegen standers niets wordt toegegeven, waar alleen de eigen club recht heeft op aanmoedigingen en applaus! Als het tot kookhitte opgezweep te Italiaanse supporterslegioen zich tot één stem verenigd, tot één fluit concert, tot één afkeuring, dan kan het de neutrale toeschouwers wei eens koud om het hart worden. Bij het verlaten van de spelerstunnel zullen de Argentijnen al op een oor verdovend gefluit kunnen rekenen, maar het team van coach Oscar Zu beldia is wel wat gewend en het zal zich er dan ook niets van aantrekken. Sinds de Nederlandse Europa Cup- droom op 28 mei in het Bernabeu- stadion in Madrid wreed werd ver stoord door trainer Roceo's perfec te vcetbalmachine, Ajax verloor toen met 4-1, heeft het Milanese sterren team geen opzienbarende verande ringen ondergaan. Het enige vermeldenswaardige feit is het vertrek van Kurt Hamrin. De Zweedse veteraan, die al twaalf sei zoenen in de Calcio speelt, werd vo- rigemaand verkocht aan Napels. A.C. Milan was tot die transfer min of meer gedwongen, omdat een Itali aanse club slechts drie buitenlandse spelers mag hebben. De roodzwarten hadden er vier: Schnellinger, Sor mani, Combin en Hamrin. Aangekocht werden Combin (To rino), Fogli (Bologna) en Fontana (Lanerossi Vicenta). Hoe groot het vertrouwen in de vroegere Franse international Nestor Combin nog is, blijkt duidelijk uit het verschil in de voor hem betaalde transferbedra gen: Van Varese naar Torino was dat twee ton, maar A.C. Milan moest en kele maanden geleden bijna twee en een half miljoen gulden (vierhon derd miljoen lire) neertellen. Combin is op de eerste plaats een knap schutter. Geboren in Los Rasas (Argentinië), belandde hij op zijn twintigste jaar in Frankrijk, waar hij voor Olympique Lyon ging spelen. Omdat hij weigerde Frans te leren, haalde hij echter al spoedig de woede van zijn coach op de hals. Dankzij Franse grootouders werd hem de Franse nationaliteit toege kend en al vlug stond hij in de na tionale ploeg. Daarna begon zijn Ita liaanse avontuur, want in september 1964 tekende hij voor Juventus. Zijn optreden werd een mislukkig en men verkocht hem snel aan Varese. In de eindronde van de wereldbe ker in Engeland stond hij weer in het Franse team, maar ziin rol leek uitgespeeld. Het scheen dat hij Ita lië vaarwel zou zeggen, maar te elfder ure kwam er nog een aanbod van Torino, dat meer geld op tafel wilde leggen dan de Franse topploegen. Dat Nereo Rncco voor bijna twee en een half miljoen ruiden een oo- vlkeerige sneler onder ziin hoede heeft genomen, die bovendien al 29 Bar cud is, kan slechts verbazing Wekken, al moet hieraan worden toe- gevnegrt fl-q A.r„ jTilan de helft in -natura" betaalde, in de vorm van reserve-middenvoor Carlo Petrini. Bij A.C. Milan zal Nestor Combin Z1'n faam nog waar moeten maken, Waar liet is vrijwel zeker dat dit aan leiding zal geven tot rivaliteit. Com- °"i bedoeld als plaatsvervanger van Hamrin was in de eerste com petitiewedstrijd te Brescia afwezig, waar dit was nauwelijks merkbaar, rant tegen Bari scoorde Rivera vier doelpunten binnen 36 minuten. voor coach Nereo Roceo is het pret- 'S dat de schutterskwaliteiten van nivera en Prati nog niets hebben "geboet, doch zijn mannen zullen in tn terste wedstrijd tegen Estudiantes och met een duidelijk verschil moe- en winnen om zichzelf te kunnen -p Buenos Aires, waar ze het Iet- ben' en fisuurlük warm zullen heb- Hotzelfde geldt morgenavond voor De Argentijnen, nog steeds groot meesters in het treiteren van tegen standers, zullen er op de eerste plaats op uit zijn zonder tegendoelpunten uit Milaan weg te komen. Zubeldia zegt: „Het zal moeilijk zijn water- vlugge spelers als Prati en Rivera het spelen onmogelijk te maken. In het verleden hebben ze maar al te vaak bewezen dat ze op hun eentje een wedstrijd kunnen winnen. Daarom zullen we in Milaan natuurlijk het ac cent op de verdediging leggen en via uitvallen toch nog een doelpunt trach ten te maken. Wat mijn spelers krij gen bij een overwinning? Bij het veroveren van de wereldbeker zal dat voor ieder ongeveer een bedrag van 2,5 miljoen pesos (rond de 26.000 gulden) zijn". De laatste weken heeft Zubeldia zijn spelers volledige rust gegeven. Estudiantes is een jonge, lichte ploeg. Men speelt een 1-3-3-3 systeem met meer nadruk op de verdediging dan op de aanval, waarbij ruimte is ge laten voor „individualisme". De beste man in de voorste lijn is de 25-jarige (tovenaar) Juan Ramon Vé- ron, die door Zijn vele doelpunten de Copa Libertadores naar La Plata bracht. Schutter nummer twee is Mar cos Cornigliaro. Of beide spelers het Italiaanse beton aan het wankelen zullen brengen, moet worden afge wacht. Met het oog op het treffen in Bue nos Aires is er voor de Milanezen al een lichtpuntje. De Westduitse bonds coach Helmuth Schön zal geen beroep doen op Karl-Heinz Schnellinger voor de beslissende wereldbekerwedstrijd op 22 oktober tegen Schotland. De zelfde dag speelt A.C. Milan de uit wedstrijd tegen Estudiantes en Nereo Rocco zal zijn Duitse verdediger dus kunnen laten aantreden. Het Nederlandse trio van FC Brugge. V.l.n.r. Rob Rensenbrink, trainer Frans de Munck en Henk Houwaart. (Van onze sportredactie) ANTWERPEN „Als FC Brugge vandaag op een kwart van de kracht speelt, die het af- gelopen woensdag tegen Sabadoil ontwikkelde, dan wordt het een erg goede wedstrijd", werfl er zondagmiddag voor aanvang van de wedstrijd Lierse-FC Brugge in de kleedkamer gezegd. Het bleek een falikante misrekening, want FC Brugge kon zslfs 25 procent van haar kunnen m de vijfde competitie wedstrijd met opbrengen. Mocht de zware match van woensdag tegen de Spanjaarden als verzachtende omstandigheid gelden, helemaal goedpraten kon men do 1-0 ne derlaag met dit excuus niet. Brugge was er kennelijk van overtuigd, dat het tegen het middelmatige Lierse niet tot het uiterste hoefde te gaan om aan de vijfde competitiezege te ko men. Dat is de logische gevolg trekking uit het spel, dat het eerste halfuur in Lier vertoond werd. Beide teams deden het rustig aan en er was voor de 15.000 toeschouwers weinig kijk genot. Dat- veranderde op slag toen Janssens met. een verras send schot keeper Boone voor de eerste maal velde. Na afloop zou dat moment als het breekpunt in de wedstrijd be- eerste goal: „Het is voor mij on begrijpelijk hoe Janssens de bal in het doel kreeg. Het is in ieder geval zeker, dat hij niet strak op de goal geschoten heeft, want dan had ik de bal kunnen onder scheppen". De eerste treffer was voor Lierse het teken om geïn- spireerder te gaan spelen. Re sultaten bleven niet uit. Vermeij- en, Van Opstal en De Nul zorg den voor een 4-0 eindstand. „Het is aan een kant maar goed, dat het niet bij het eerste doelpunt gebleven is. Nu is ge bleken dat de fouten niet alleen bij mij te zoeken zijn. De verde digers zijn in deze wedstrijd te ver teruggekomen. Zij durfden de Lierse-schutters niet aan te vallen. Daardoor werd ik onze ker. Op zulke momenten ben ik mezelf niet meer", aldus Boone. Door deze eerste nederlaag heeft Brugge aan de kop van de ranglijst nu gezelschap van Standard moeten toestaan. SC Charleroi kon na afloop van het duel tegen Gantoise de hand in eigen boezem steken. De Wa len hadden het helemaal aan zich zelf te danken, dat men thuis met 1-2 van de Gentenaars verloor. In de eerste plaats was het aan de gebrekkige balbehan- deling van de thuisclub te wijten, dat er slechts één doelpunt kwam, terwijl Gantoise door twee onwaarschijnlijke blunders in de defensie gelegenheid kreeg Sumera tweemaal te passeren. Het heeft niet aan de actieve Pintaric en Bertoncell0 gelegen dat Charleroi de punten prijs moest geven- Zij gaven een voor beeldige partij voetbal weg. Hun inzet kon echter niet voorkomen, dat Sztany de bal na een half uur op een presenteerblaadje kreeg. Hoewel Collard even later op aangeven van Pintaric gelijk maakte werd de eindstand nog voor rust (door Leonard) bereikt Waregem heeft in het treffen met Anderlecht werkelijk alles tegen gehad. Na een eerste kwartier waarin de gasten door Van Himst een 1-0 achterstand opgelopen hadden, keurde scheidsrechter Thibaut tot grote verbazing van het publiek een gelijkmaker van Zambata we gens buitenspel af. Of het doel punt van de Joegoslaaf veel ver andering gebracht zou hebben is moeilijk na te gaan. Zeker is wel dat het een kwartier na de afkeuring gedaan was met Wa regem. Door drie doelpunten binnen de vijf minuten keken de gasten tegen een 4-0 achter stand aan. De tweede helft was nu nog slechts een formaliteit. De serie tegenslagen was voor Waregem echter nog niet ten einde, want in een duel met keeper Vanden- bossche brak Bettens zijn neus. De doelpuntenmachine van An derlecht stond intussen niet stil. In totaal schoot de Brusselse voorhoede zeven maal raak. Raak geschoten werd er ook bij Beveren-Waas - Racing White 5-2. Twintig minuten voor het einde zag het er overigens nog niet naar uit, dat er zeven goals in deze match zouden vallen. Be- veren stond op dat moment met 3-0 voor en daarmee leek de strijd gestreden. Maar het lot schikte anders. Een tegendoel punt van Van de Sompel was het begin van een serie van vier treffers, die allemaal voor de 35e minuut geplaatst werden. (Van onze sportredactie) BRUGGE Met een zwierige bocht draait Frans de Munck zijn spierwitte Mercedes het terrein van FC Brugge op en parkeert voor hetzelfde hek, waardoor vorige week elf spelers van het Spaanse Sa- hadell na een vernietigende 51 nederlaag in het Jaarbeurssteden- toernooi afgingen. Het gevolg van De Muncks hevel aan zijn spelers om 90 minuten lang in het offensief te gaan. Ruim 22.000 fanatieke Brugse supporters waren er getuige van hoe de order van de haas werd uitgevoerd en de 20 voorsprong van Sabadell werd omgebogen in een 53 eindstand. Maar die match is inmiddels geschiedenis ge worden. (Van onze sportredactie) BREDA Het eerste duel tussen AC Milan, houder van de Europacup en Estudiantes, win naar van de Zuidamerikaanse beker, voor de wereldbeker voor clubs, dat vanavond in het San Siro-stadion te Milaan wordt ge speeld, wordt rechtstreeks uitge zonden door de Nederlandse te levisie (eerste net), 't Commen taar bij de wedstrijd, die om 20.55 uur begint, zal worden ge leverd door Koen Verhoef! (ADVERTENTIE) De Belgische pers heeft zich in superlatieven uitgelaten over deze „mooiste wedstrijd die ooit op de Brugse stadion Spionkop werd ge speeld", en het legioen is weer aan het werk. Zondag trok het gedeelte lijk naar Lierse om Club de vijfde overwinning te zien behalen. Want dat het een zege zou worden, stond voor voetbalminded Brugge zo vast als een huis. Het handjevol suppor ters dat op de regenachtige doorde weekse middag op de troosteloze tri bune schuilt maakt zich niet onge rust over het onverwachte verlies in Lierse- Zij kwamen alleen naar het veld om te zien of hun helden de laatste slag allemaal ongeschonden doorgekomen waren- Hun gang was tevergeefs: De Munck gunt zijn 19 geselecteerde spelers waaronder 6 full-profs juist een dagje rust. Hij kwam alleen naar het terrein om polshoogte te nemen bij het baden en masseren van zijn paradepaardjes. De koude weggedoken figuren op de tribune mokken niet. Er wordt met ontzag gesproken over de meester, die bij zijn komst naar Brugge vrouwe For- tuna een lift gegeven schijnt te heb ben. Frans de Munck, ondanks zijn 47 jaar nog steeds herkenbaar aan zijn Zwarte Panter contouren, is intussen onder de tribune verdwenen. Hij, de veroorzaker van de nog niet geheel voltooide metamorfose van Club Brugge, gelooft niet in Vrouwe For- tuna. Voor hem is de plaats als lei der in de Belgische competitie en het succes in het Jaarbeurssteden- toernooi slechts het eerste resultaat van de harde, moderne lijn die hij invoerde om de dommelende club wakker te maken. De Munck: „In Brugge is men erg verwonderd over de plotselinge herleving van Club. De mensen be grijpen nauwelijks hoe het team in korte tijd zo kon veranderen. De uit leg is niet zo moeilijk. Toen ik hier op 22 juli kwam vond ik een vereni ging waaraan de laatste tijd op con ditioneel vlak niets, totaal niets ge daan was. Typerend voor de laks heid van de spelers is het grapje dat in Brugge de ronde deed dat Car- teurs, nu een van de beste voorhoe despelers in plaats van de Gouden Voetbalschoen de Gouden Wandel stok zou krijgen. Die man liep niet: die wandelde over het veld". Om de spelers op tempo te krij gen begon de oud-international met zeven weken dagelijks kei- en kei harde trainingen, die onder meer Rob Rensenbrink zwaar op de maag vielen. Die krachtige beginperiode is nu voorbij, waardoor De Munck nog meer tijd kan steken in de tak- tische opleiding van zijn ploeg. Want ook het systeem dat in Brugge gespeeld werd heeft de Nederlander aanvankelijk perplex gestaan. „Het was hier breien en nog eens breien. Die bal werd maar in de breedte gespeeld- Ze schoten geen meter op- In ver gelijking met Nederland heeft België want het is niet alleen Brugge dat dit spel speelde, in de vooruitgang op voetbalgebied enkele jaren stilge staan. Ik ben begonnen met spel in de diepte. Wij werken nu ook met twee spitsen. En het gaat vrij goed. Soms vervallen de spelers nog wei eens in het tiktakspel. Het is er nog niet helemaal uit. Maar over enkele maanden hoop ik toch dat ze het volledig onder de knie hebben", al dus Frans de Munck. De oefenmeester heeft in ieder ge val twee spelers die weten welke kant De Munck met zijn spel uit wil: Henk Houwaart en Rob Rensen brink, dit seizoen op aanbeveling van Frans de Munck aangekocht van respectievelijk FC Twente en DWS. Houwaart: „Afgezien van het feit dat er een verouderd spelsysteem werd gespeeld is Brugge een goed team. Wij voelen ons hier wel thuis. Het publiek en de spelers hebben ons volledig geaccepteerd als het „Ollandse" duo". Rensenbrink is in tegenstelling tot Houwaart, met wie hij voorlopig nog een appartement in Knokke deelt tot hun nieuwe woonhuizen in Brugge klaar zijn, wat minder spraakzaam als het over Club Brugge gaat. De oud-DWS-er heeft ook wat meer moeite gehad in de aanpassingspe riode. Hij komt pas los als het Ne derlands elftal ter sprake komt: „Er is ons wel beloofd dat wij onze kan sen op een plaats in de selectieploeg zouden behouden, maar ik geloof dat je op den duur toch niet meer mee telt. Kijk maar naar Jan Mulder, die hoort er nu ook niet meer bij". De angst in Brugge door Kessler vergeten te zullen worden heeft overigens weinig invloed gehad op het besluit om naar België te ver huizen. „De club betaald ons goed en daar doe ik dan in de eerste plaats mijn uiterste best voor", al dus Rensenbrink, wiens zakelijke in stelling vrijwel overeenkomt met de houding die De Munck tegenover Brugge aanneemt. „Ik span me in voor de werkgever die mij het meest te bieden heeft", verduidelijkt de oud-Oranjekeeper, „als er over twee jaar een hoger aanbod van een an dere club komt dan ga ik zonder pijn in mijn hart weg- Die instelling heb ik altijd gehad- Vier jaar train de ik Vitesse. Het was een leuke tijd, maar ik had totaal geen moeite met de beslissing om naar Brugge te gaan". De Munck is er van doordrongen dat hij ook in Brugge als trainer slechts bewierookt zal worden zo lang het succes aanhoudt. Komen er tegenslagen dan zal het enthousias me volgens hem weer vlug zijn be koeld. Daarom wil hij zich emotio neel niet te veel aan een club bin den: „Alles loopt hier in Brugge tot nu toe bijzonder goed, na deze serie overwinningen. De mensen denken al aan een kampioeschap, maar er kan nog zoveel gebeuren in de lange competitie. Ik ben persoonlijk na zo'n eerste jaar tevreden met een plaats in de kopgroep, en daarmee misschien het recht om deel te ne men aan een Europa Cuptoernooi". Om die reden zal Brugge zich vol ledig inzetten in het Belgisch beker toernooi. Deelname aan een Euro pees toernooi is volgens De Munck voor zijn club een eerste vereiste, omdat door het contact met buiten landse verenigingen de vernieuwing in het team zal versnellen. Er zul len ook meer vriendschappelijke wedstrijden over de grens gespeeld worden. In dat kader past ook do ontmoeting tegen NEC op 15 oktober In Nijmegen was een daalder Houwaart: En voor de spelers wel iets meer dan een daalder" waard. In een match promoveerde Brugge direct tot een serieuze titelkandidaat. „Die overwinning op Anderlecht was voor de ploeg een bijzonder goede menta le injectie- De sfeer voor die wed strijd was trouwens tekenend voor Brugge- Ik heb zelfs bijna niets aan mentale voorbereiding hoeven doen, zo geladen waren de jongens zelf al. Zij wilden Anderlecht eronder krij gen en hel is hen gelukt. Dat is nou net de sfeer waarin ik het liefst werk. Tezamen met een stel jonge kerels waar je wat van kan eisen". In de volgende ronde van het Jaarbeursstedentoernooi ontmoet Brugge het Hongaarse Ujpest Dozsa Had De Munck niet liever de Neder landse vertegenwoordiger Ajax ge had? De Munck: „Nee, nu liever niet. Ajax is nog altijd een erg ster ke ploeg". En wat ongelovig la chend: „Laat Ajax-Brugge de finale maar zijn". THEO KLEIN ROGER DE VLAEMINCK won in Oost-Roosebeeke een ko-ers van 115 kilometer. Harm Ottenbros was 12e, Albert von Midden 14e. RENé PIJNEN finishte als 12e in Peteghem (135 kilometer), waar Al- fons Cools als eerste binnenkwam. RICHARD BUCKAKI kwam op de tweede plaats in het clubkampioen schap van „het Vliegend wiel" in Everghem. Het was een wedstrijd waarin alle categorieën samen re den. Winnaar: Walter Godefroot. To-i- ne van de Bunder klasseerde zich als go-ede derde. De kopgroep bestond uit 5 renners. KO DE VRIEZE eindigde op de 4e plaats in Denderhoutem. Ko Tolhoek was 10e, Cees Bal He, Theo van Poucke 12 e. THEO VAN DE WIEL, de Ti-lburgse „veteraan", viel te Wiers in de prij zen. Hij finishte als tiende. WIM DE WAAL eindigde op de vier de plaats in de ndeuwelingenkoers van Slijdinge. Het is een veeg teken voor het Belgische voetbal dat een topclub als Brugge, dat jarenlang op het tweede plan bleef achter Standard en Anderltcht, over de grens moet om een modern partijtje voetbal te kunnen spelen. Zelfs het gevreesde Anderlecht is op dat gebied geen voorloper. De Munck: „Ook hij An derlecht is men pas begonnen met de omschakeling. Ons snelle spel in de eerste competitiewedstrijd is hen noodlottig geworden". Die eerste overwinning in Brussel (ADVERTENTIE)

de Stem | 1969 | | pagina 15