reda 'PEN e apart rkers ssoiivenirs in W'estdorpe PTT de DAGERAAD Een postbestelling per dag in deel Zeeland F.van Lanschot Hoge functie voor Zeeuw bij NAVO US- 195 DNWERKERS /AKSJOUWERS uwmaatschappij L. Noordzij iedam N.V. K. Gans jubileert in Axel bij Tramweg'Mij. Inbrekers slaan nachtwaker neer Franse geestdrift voor Zeeuwse gezelschappen Herziening subsidiebeleid Dertig jaar raadslid Bij Van Lanschot maakt U méér rente van Uw geld, U kunt er sparen met grote of kleine bedragen, voor korte of langere termijn, steeds is de rente aantrekkelijk: Sparen bij Van Lanschot is gemakkelijk. Storten en opnemen kan per kas, maar even eenvoudig ook per post- of bankgiro. Vraag onze folder "Méér rente van Uw geld". Yolksdansfeest in Stoppeldijk op 26 oktober Samenwerking P. Sluis en Felix Bonzo Loonsverhoging in chemische indusrie Duitsland Wij vragen MEISJES v.a. 15 jaar voor onze .wasserij 6 7 DE STEM VAN ZATERDAG 4 OKTOBER 1969 7 )or bewoning Be toiletten, vijf likbaar. eedkomend J laden die wij u ter t uw model GRATIS toffen zal het u niet TERNEUZEN nnen geplaatst worden en uitvoerder op ons werk te ;terdam (bij station Lombar- 56191, na 18.00 uur tel. 155484. industrie. Het hoofdkantoor van estiging van Hercules Incorp gd. Produktie-bedrijven bevinden 'urg. e Middelburg zoeken wij ixpeditie ark dat bestaat uit het lossen i afpak, opslag en verzending >n in dagdienst of j) verricht. hktie strekt tot aanbeveling- bondige brief aan Middelburg, (Vau een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Met ingang van 3 aovember zal in alle plaatsen van West-Zeeuwseh-Vlaanderen en op Walcheren nog slechts een postbestel ling per dag worden uitgevoerd- In Vlissingen zal met ingang van 13 ok tober reeds op het nieuwe bestelsys teem worden overgeschakeld. Voor Vlissingen de eerste stad in Zeeland, waar met het eenbestellings- systeem wordt begonnen, is de inde ling gemaakt die inhoudt dat het zogenaamde zakencentrum als eerste de post ontvangt, gevolgd door die gedeelten van woonwijken waar ge middeld per adres de meeste post wordt ontvangen. In de overige ge deelten van de stad zal de bezorging van de post 's middags plaatsvin den. Om degenen voor wie de late postbestelling bezwaren meebrengt tegemoet ta komen, heeft de P.T.T. de mogelijkheid voor het houden van een postbus verruimd. Tegen betaling van een entreegeld van f 15,- kan men onbeperkt over een postbus in het hoofdpostkantoor beschikken. Als de belangstelling groot genoeg is ko men er ook postbusafdelingen in som mige postagentschappen. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De heer K. J. Gans in Axel heeft de dag herdacht, dat hij 25 jaar geleden, bij de Zeeuwsch- 'laamsche Tramweg-Maatschap- P'j in dienst is getreden. De gehele dag liepen vrienden en kennissen in en uit om de heer Gans geluk te wensen met zijn zilve ren jubileum. In de woning van d Jubilaris prijkten vele bloemen. Ook de directeur van de maat schappij kwam in de loop van de dag even langs, in gezelschap van j ,™ef technische exploitatie om de jubilaris te feliciteren en hem een enveloppe met inhoud aan te bie den, terwijl aan zijn echtgenote een moemstuk werd uitgereikt. Later op de dag ontving de heer ans o.a. nog bezoek van de com- ïssie, die hem namens het perso nal van de maatschappij kwam ge- «wensen en hem daarbij een ge schenk aanbood. c heer Gans dankte hierna har- rniJK voor de hem gebrachte hulde voor de blijken van waardering- Met het oog op de efficiency zal alle te verzenden post voortaan op het districtspostkantoor te Middelburg worden verzameld, waar stempeling, sortering en verdere verwerking plaatsvinden. De gewoonte om op brieven die in de eigen gemeente bezorgd moeten worden aanduidingen als „Al hier" of „Stad" te vermelden zal men dienen af te leren. Voortaan moet de volledige plaats van bestem ming op de adreszijde van de enve loppe worden vermeld. In de nachtem van zondag op maan dag zal een extra, centrale buslichting worden ingevoerd. In verband daar mee zal de P.T.T. voor de postkanto ren in de dorpen weldra rode brieven bussen gaan plaatsen. De brieven bussen in de gevels van deze post kantoren worden afgesloten. De in voering van een postbestelling per dag heeft om. tot gevolg dat de bestelling op maandag uitsluitend 's middags zal plaatsvinden, ook in de zakencentra. Het verbeterde, straks uitgebreidere systeem van postbussen in feite een vorm van zelfbediening, houdt danook vooral voor de maan dag een verbetering in. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De 76-jarige nacht waker W. Toet is gisternacht zwaar gewond uit een raam van vier meter hoog geklauterd, nadat hij door drie inbrekers in het kantoor van de Nor- folk-lijn N.V. aan de Schevenlngse haven met een hard metalen voor werp was neergeslagen. Hij werd in een ziekenhuis opgeno men. De Haagse politie heeft drie verdachten gearresteerd. De bejaarde man die al vijf jaar in dienst van de Norfolk-lijn was, zag rond twaalf uur 's nachts licht bran den in het kantoor. Hij ging naar bin nen en zag op de loonadministratie drie figuren bezig. De inbrekers wer den volkomen door de nachtwaker verrast. Er ontstond een vechtpartij en een van de mannen greep een hard voorwerp waarmee hij de nacht waker meerdere malen op het hoofd sloeg. De inbrekers namen ijlings de be nen, nadat zij de hevig bloedende man in de directiekamer hadden op gesloten. (Van een onzer verslaggevers) WESTDORPE In de St.-Joseph- school in Westdorpe heeft een ten toonstelling van oorlogsherinneringen veel belangstelling getrokken. De ex positie, samengesteld uit wapens, gra naathulzen, helmen, boeken, foto's, distributie- en stamkaarten, krante knipsels, tabakssnijmachines en vele andere souvenirs uit de bezettingstijd werd door de leerlingen zelf verlucht met tekeningen en boetseerwerkjes. Het initiatief tot de tentoonstelling is genomen door het schoolhoofd, de heer E. Hendriks. Alles zes klassen van de school werkten mee aan de expositie, die een interessant beeld geeft van het jongste oorlogsverleden. Foto: Zeer jeugdige belangstelling voor de oorlogssouvenirs. MIDDELBURG Moe doch vol daan zijn de leden van het eerste Middelburgse majorettenkorps „Di- trich" en de drumband Axel terugge keerd van een tocht naar de Franse stad Besan§on. Zij hebben daar deel genomen aan de zogenaamde „sep- tember-cavalcadc", een enorm schouwspel dat diende om kracht bij te zetten aan het statistische feit, dat Besan?on, dit jaar zijn honderd duizendste inwoner kreeg. Tevens werd de cavalcade een min of meer officiële afsluiting van het muzikale zomerseizoen in Frankrijk. De Zeeuwse showmeisjes en de drum band uit Axel is een overweldigende ontvangst ten deel gevallen. „Ditrich" en de drumband openden de feeste lijkheden op de Place Saint Pierre. Behalve de Zeeuwse groepen waren er ensembles uit België, Oostenrijk, West-Duitsland en Nederland- 's Mid dags namen de majorettes en de drumband deel aan een grote parade van bloemenpraalwagens, folkloristi sche groepen, muziekkorpsen en ma- j'curettenpelotons. Meer dan honderd twintigduizend mensen sloegen deze show gode. De ovaties die de drum band en de Middelburgse majorettes ten deel vielen waren langdurig en overweldigend. Voor de eretribune moesten de beide korpsen zelfs halt houden en de burgemeester van Be- sangon kwam zowaar van het erepo dium omlaag om kennis te maken met hoofdmajorette Anneke Duine en tambourmaitoe D. Schoot. Na een stevige Franse accolade, volgde nog een korte show waarna de stoet zijn weg pas kon vervolgen. De Zeeuwse groepen traden ook voor de Franse televisie op, die van de cavalcade opnamen kwam maken, Tijdens een ontvangst in het stadhuis kregen de Nederlandse groepen een zware bronsen erepenning - van de zes exemplaren die ter gelegen heid van de feesten werden geslagen. (ADVERTENTIE) Alstublieft, gebruikt u nooit meer de plaatsaanduidingen Alhier, Stad of E.V. (En Ville) op post die voor uw eig... woonplaats bestemd is. Want van nu af aan wordt die post ook wel ergens anders gesorteerd. De sorteerders weten dan natuurlijk niet, welke plaats u bedoelt met Alhier of iets dergelijks. Adresseert u dus voortaan altijd met de plaatsnaam voluit. Ook al gaat het bij wijze van spreken om post voor uw buurmanDank u. NOEM DE PLAATS BIJ Z'N NAAM (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE De gemeente Vogelwaarde zal geen subsidie meer geven aan die plaatselijke geestelijk heid voor het geven van godsdienst onderwijs. Het belang, zo zegt het college, van een godsdienstige op voeding van de jeugd in schoolver band is nog even groot als voorgaan de jaren. Maar gesteld kan worden dat de bezoldiging van de geeste lijkheid is verbeterd. Behoefte aan een vergoeding van de gemeente be staat niet meer. De volgende instellingen krijgen wel subsidie: Nederlandse Hartstich ting, Nierstichting Nederland, Rei zend Zeeuws Volkstoneel Hulst Steun weigerde de gemeente aan dr volgende aanvragers: Leger de Heils, Stichting Omloop var Zeeuwsch-Vlaanderen, Stichting to steun van de protestants geestelijke verzorging van het Nederlandse le ger, Vereniging tot bevordering van de revalidatie „Johannastichting", Stichting Jeugdwerk Terhole. Boven dien kan geen subsidie meer wor den gegeven in de kosten van het bijzonder voortgezet onderwijs, zodat de volgende instituten daarvan bui ten de prijzen vallen: Katholieke Leergangen Tilburg, R.K. Middelba re Landbouwschool Hulst, Juvenaat St.-Jozef Hulst en andere semenaria. Fruitteeltvakschool te Philippine, La gere Tuinbouwschool Kapelle, R.K. Ambachtsschool Hulst, Stichting Ka tholieke Levensschool voor jonge werknemers in Zeeuwsch-Vlaande ren, Katholieke Sociale Academie Markendaal Breda. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) 'S HEER ARENDSKERKE De heer A. de Kooning, lid van de KVP in de gemeenteraad van 's-Heer Arendskerke en verder bestuurslid van diverse organi saties heeft een huldiging onder gaan in verband met het unieke feit, dat hij dertig jaar lang deel uitmaakt van de raad van de ge meente 's-Heer Arendskerke. In de ochtenduren werd door de gemeentebode aan mevrouw De Kooning, die zoveel uren zon der haar man moest doorbren gen, als blijk van waardering een bloemstuk namens de gemeente overhandigd. De heer De Koo ning zelf werd tijdens de raads vergadering gehuldigd door de heer D. Vermet, die de heer De Kooning kenschetste als een edel mens, die ondanks het feit, dat men van mening kan verschillen, nooit rancunes heeft gekend. De heer De Kooning heeft in zijn carrière als raadslid 250 verga deringen bijgewoond. Als tast baar blijk van waardering werd hem een assortiment sigaren aangeboden door burgemeester D. Vermet. Ontroerd dankte de heer De Kooning allen voor deze huldiging. Renteverhoging bijVanLanschot Eerste inleg f 100,-. Opzegtermijn 2 weken. Per maand f 1.000,- direct beschikbaar. Eerste inleg f 500,-. Eerste inleg f 1.000,-. Opzegtermijn 1 maand. Opzegtermijn 6 maanden. Per maand minstens f 1.000,- Per maand f 1.000,- direct beschikbaar. direct beschikbaar. Eerste inleg f 2.000,-. Opzegtermijn 12 maanden. Per kwartaal f 1.000,- direct beschikbaar. Eerste inleg f 2.000,-. Twee jaar vast. Rente jaarlijks beschikbaar. 's-Hertogenbosch, Postbus 21, Tel. (04100) 22321, Postgiro 1117570 Eindhoven, Postbus 520, Tel. (040) 27442, Postgiro 1130570 Tilburg, Postbus 34, Tel. (04250) 38745, Postgiro 1140570 Vugbt, Postbus 2, Tel. (04100) 34775, Postgiro 1104500 AFFILIATIES: Amsterdam, Vermeer Co Bankiers, Postbus 3494, Tel. (020) 248486, Postgiro 3656, Gemeentegiro A13656 Roosendaal, J.Luykx Bankiers, Postbus 26, Tel. (01650) 34994, Postgiro 1065831 Den Haag, Staal en Co., Postbus 327, Tel. (070) 183340, Postgiro 473501 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Schout bij nacht Jan Klaver, die thans benoemd is tot chef van de geallieerde staven van de opperbevelhebber Kanaal en oostelijk Atlantische Oceaan van de NAVO. De heer Klaver is in Middel burg geboren. (Van onze correspondent) STOPPELDIJK Zondag 26 okto ber wordt in Stoppeldijk een groot volksdansfeest gehouden, dat wordt georganiseerd door de volksdans groep Hava Naguila. welke groep op die dag de eerste verjaardag viert. Aan dit evenement nemen zes volks dansgroepen uit Nederland en Bel gië deel. De deelnemende groepen zijn de drumband Thalia uit Axel, bestaande uit majorettes, tamboers en trompet ters; uit België komen de volksdans groepen „Sneyssens" uit Everghem bij Gent, steeds een graag geziene gast in het buitenland en „Drieske Nijpers" uit St. Gillis Waas, dat als dansende en vendelzwaaiende groep reeds een internationale faam heeft verworven. De drie overige volks dansgroepen zijn Medioburgum uit Middelburg met hun Zeeuwse „Wal- cherse" klederdracht en dansen; Vlissingen uit Vlissingen. dat onlangs op een volksdansfestival in Oud- Gastel een eerste prijs behaalde en tenslotte Hava Naguila uit Stoppel dijk, dat in haar nog korte bestaan reeds zestien officiële optredens ach ter de rug heeft. Voor deze dag is een uitgebreid feestprogramma samengesteld- Om 10.45 uur gaan de deelnemende groe pen in korte optocht naar de r.k. kerk waar om elf uur als begin van deze feestdag, een z.g. jongerendienst gehouden wordt. Na de dienst geven de „Drieske Nijpers" een korte de- monstratiedans. Na de middag wor den de voorzitters - dansleiders van de deelnemende groepen om half twe° door burgemeester en wethouders van Vogelwaarde in de raadszaal van het gemeentehuis ontvangen, terwijl te gelijkertijd de volksdansgroepen een rondwandeling maken door Boschka- pelle en Stoppeldijk, begeleid door de drumband Thalia. Van 15.00 tot ongeveer 18.30 uur volgt den het op treden van de deelnemende groepen in de kapelzaal van La Salette te Stoppeldijk. Het feest wordt om acht uur besloten met een groot slotbal, waarbij voor het muzikale gedeelte gezorgd wordt door het orkest „TES '69". (Van een onzer verslaggevers) ETTEN-LEUR Felix Bonzo N.V in Etten-Leur heeft de afdeling voe ders van de Koninklijke P. Sluis pluimvee-, vee- en vogelvoederfa- brieken N.V. in Weesperkarspel overgenomen. In het kader van de ze overname wordt binnenkort een gedeelte van de produktie van Sluis overgebracht naar Etten-Leur. Alle daarvoor in aanmerking ko mende medewerkers van Sluis heeft men aangeboden tegen betere ar beidsvoorwaarden mee naar Etten- Leur te gaan Beide bedrijven kam pen met een voortdurend perso neelstekort. Het concern heeft met zijn buitenlandse vestigingen bijna driehonderd mensen in dienst- BONN (AFP) De 530.000 arbei ders in de Westduitse chemische in dustrie zullen met terugwerkende kracht tot 1 oktober een loonsverho ging van 3,5 pet. krijgen. (ADVERTENTIE 1 BEESTENMARKT 14-HULST (Zld.) TELEFOON (01140)2813

de Stem | 1969 | | pagina 7