NINCEN AAP ZEEUWSE FRUITKWEKER, EEN VAN DE HONDERDEN: „We zitten goed vast" Provinciebestuur raakt uit de tijd Vrouw en gehuwde priester in pastorale arbeid Maisproducenten proberen tarwe te vervangen Bontmantels ,2b. PA Zeeuwschvlaamse K.v.K. vraagt minister hulp „Wijs nieuwe diepzeehaven af In gesprek met Lou van de Wiele R" CONCLUSIE A.R.-WERKGROEP Zonnig en warm VOORSTEL AAN DIOCESAAN PASTORAAL BERAAD: Zuivering De klad erin Verkeken Dinsdag 7 okt. atoomaanval op Middelburg B.T.W.-PERIKELEN K.v.K. Antwerpen lerie Bromfietser ernstig gewond Drie van Breda XXV KVP-kandidaten Provinciale Staten gekozen DE STEM VAN ZATERDAG 4 OKTOBER 1969 Telefoon 35566 stallatiebedxpf o.a. voor: Nieuwbouw - igen - Aansluiting electr. a jer-Specialist" tiAP ADVIEZEN EEN AANDUIDING espectievelijk nieuw Staten van Zeeland 969, op de verzoeken ;n van de raden der •tikel G3, lid 1 der ling aam Beslissing j ingewilligd 3 ingewilligd P. ingewilligd A. ingewilligd 3. ingewilligd - ingewilligd a. ingewilligd ingewilligd ingewilligd p. ingewilligd p. ingewilligd u. ingewilligd mers- >t ingewilligd Partij ingewilligd .A. ingewilligd iezers ingewilligd - ingewilligd ,.A. ingewilligd .D. ingewilligd - ingewilligd .U. ingewilligd .D. ingewilligd r.P. ingewilligd LA. ingewilligd R. ingewilligd .P. ingewilligd - ingewilligd kiesraad. tureau Goes, bureau Heinkenszand, jureau Kapelle, :embureau Kruiningen, (Vin onze parlementaire redactie) DEN HAAG De provinciale be- jtaursvorm raakt volgens de werk- noep-Verdam van de AR uit de tijd. Waarschijnlijk verdwijnen de provin ces op de duur zelfs. Nederland heelt namelijk veel dringender be hoefte aan gewestelijke samenwer king dan aan bijvoorbeeld een pro vinciale herindeling, om de bestuur- baarheid van de gemeenten te ver beteren. Aldus deze werkgroep, waar. van progessor mr. P. S. Verdam, oudminister van Binnelandse Zaken voorzitter is en waarvan onder meer jeel uitmaken de AR-radikalen mi. v F. i. Boukema en mr. J. N, Schol la. De opvattingen van de werkgroep >j "erdam komen in grote lijnen over- ten met wat de PvdA en D'66 al terder uitgesproken hebben en waar over de PPR thans een uitgebreide studie maakt. De PvdA bracht vorig I jaar in een rapport naar voren, dat op korte termijn het aantal provin cies van elf naar vijf terug gevoerd mesten worden, nog afgezien van [westelijke samenwerkingen, ter- vijl D'66 al lang aandringt op de be- itutirlijke herverdeling van Neder- itnd in een aantal gewesten. De werkgroep Verdam legt thans i een nota voor het AR-congres over de bestuursvorm op 13 oktober vast dat er 30 gewesten moeten komen set een krachtige bestuurlijke vorm. - i De voorzitter ervan moet door de Rkon benoemd worden, terwijl de leden - rechtstreeks gekozen door de ingezetenen van het gewest - geen Ij Vooruitzichten voor zondag en maandag, opgesteld door het K.N.MX: Op vele plaatsen zonnig en overdag vrij warm let warm. Weersvooruitzichten in cijfers ge- middeld over Nederland. Toor zondag: aantal uren zon: 3 liet 9; min.-temp.: omstreeks nor- Mal; max.-temp.: 0 tot 4 graden bo ven normaal; kans op een droge pe- sode van minstens 12 uur: 95 pro- l«nt; kans op een geheel droog et- maal: 90 procent. - Teor maandag: aantal uren zon: 3 (»t 9; min.-temp.: omstreeks nor- Mei; max.-temp.: 0 tot 5 graden bo- I ven normaal; kans op een droge pe nde van minstens 12 uur: 95 pro- ®it; kans op een geheel droog et- 1 "*>1: 80 procent. lid mogen zijn van de gemeenteraden in het gewest. Bovendien mag het bestuurscollege van het gewest (enigszins vergelijkbaar met de wet houders in de gemeenten) geen wet houdersfunctie bekleden, terwijl de voorzitter deze functie niet moet com bineren met die van burgemeester van een der gewestelijk gemeenten. (Van een onzer redacteuren) KUITAART De heer G. Volleman is een van die hon derden Nederlandse fruitkwe kers die er eigenlijk geen gat meer in zien. In jonge fruit teelt-gebieden als Zeeuwsch- Vlaanderen zijn ook de kwe kers zelf jong. Gewoonlijk energieke boe renzoons, voor wie in de vijf tiger jaren geen grote perce len grond meer te vinden wa ren en die in de fruitteelt te recht kwamen, omdat die veel beloofde als je maar durf had: een bescheiden stuk grond en (Van een onzer redacteuren) BREDA De vertegenwoordigers uit het bisdom Breda, die samen het Diocesaan Pastoraal Beraad vor men, zullen op hun vergadering van 19 november uitgenodigd worden dringend te pleiten voor het aanstel len van vrouwen in de pastorale ar beid en van gehuwde priesters. Deze uitnodiging staat vervat m een eventueel over te nemen con cept-aanbeveling voor het diocesaan beraad, waarin wordt aangedrongen op „de verdere uitbouw van een be noemingenbeleid, waardoor naast de ongehuwde priester ook andere man nen en vrouwen aangesteld worden, die zich na een opleiding bereid ver klaren tot pastorale arbeid; en even eens personen die hun ambt ter be schikking stelden, omdat ze besloten ontheffing te vragen van de celibaats verplichting"- In de concept-aanbeveling wordt de raad verder gevraagd alle ambts dragers op te roepen elkaar te hel pen in het trouw blijven aan de uit oefening van hun ambt en respect te hebben voor eikaars opvattingen. Ook wordt de raad verzocht te plei ten voor meer concrete voorlichting over de pastorale vorming aan de ambtsdragers en voor meer moge lijkheden tot begeleiding. De pastora le werkers wordt ook zelf gevraagd zich voortdurend Op de hoogte te blij ven houden- In het informatieblad voor het bis dom Breda „Overweg" is een arti kel opgenomen van bisschop H. Ernst, dat mede de achtergrond van de besprekingen op het Diocesaan Pastoraal Beraad van november moet vormen. Evenals op de janu- arizitting van het pastoraal concilie zal ook deze vergadering van het diocesaan beraad zich bezighouden met de ambtsbediening in het bis dom. Sprekende over de „zuivering van functie" van de kerk die momenteel plaatsvindt, zegt bisschop Ernst on der meer dat het hierbij opmerkelijk is „dat de zorg voor het geloof van de mens niet alleen verkondiging en liturgie, onderricht en geloofsopvoe ding en -vorming en geestelijke hulp verlening in de kerk tot nieuw leven brengt, maar ook tot een nieuw soci aal en politiek engagement leidt, waarbij de kerk een effectieve gees telijke beweging wil zijn". Over het feit dat veel priesters hum functie beëindigen, schrijft de bisschop: „Telkens als dait gebeurt, brengt het leed. En we moeten er op rekenen, dat dit leed nog niet ten einde is". Wat betreft het verplich te celibaat bepleit hij een „tegemoet komen" aan de persoonlijke nood van priesters die uit het ambtsceli- baat voortkomt" en de kerkorde op nieuw te toetsen aan evangelie en pastorale situatie en bereid te zijn deze door hervorming dienstbaar te maken. Wij hebben er U al eerder op attent gemaakt dat wij deze winter met NOG UIT GEBREIDERE BONTKOLLEK- TIES zouden komen. NU IS HET ZOVER! Er zijn vele soorten prij zen. kwaliteiten, en U wilt toch ook een modieuze jas! Het ic de moeite waard eens vrijblijvend te kom— kijken. Aardig om te weten dat wij sinds de B.T.W. onze calculaties hrhhtn kunnen wdogen, Tilburg R»*«lstr»K 44 BREOA OEN BQSGW XMMfMwk' de moed om heel veel kennis te vergaren. Maar de beloften van de fruitteelt zijn al lang ingelost en van de magere ja ren lijkt het eind nog lang niet in zicht. Een algemene klacht van alle kwekers die we gesproken hebben: „Er wordt niets voor ons gedaan". Sommigen: „Omwille van de dui zenden werknemers grijpt de rege ring in nu Verolme in moeilijkheden zit, maar wij zitten ook, samen met duizenden fruittelers, in de knel. En waar blijft de regering nu?" Er wordt geklaagd over de voor mannen van de fruittelersorganisa tie: „Hadden wij maar een Kloos of een Mertens, dan zou er naar ons wel geluisterd worden". Terneuzens veilingmeester P. van Es: „De af zet deugt niet. De veilingen worden aan alle kanten belemmerd- Hoe is het mogelijk dat wij in Nederland in het voorjaar appels uit Argenti nië invoeren, terwijl onze koelhuizen bomvol liggen. Er zou een invoer- stop moeten komen. We voelen ons waarschijnlijk te groot om met (rot te) appels naar Den Haag te gaan". En de Nederlandse fruitkweker was ook groot, tot drie jaar geleden. Toen kwam de EEG-klad erin. De Fransen ontdekten de mogelijkhe den van fruitteelt. Hun regering subsidieerde de teelt: subsidie voor nieuwe boomgaarden, voor de bouw van koelhuizen, vervoer van fruit naar het buitenland tot aan de grens door het rijk betaald. Op het ogenblik krijgt de Franse fruitkwe ker als vergoeding voor uit de markt genomen appels een inter ventie-prijs volgens klasse I, de Ne derlander volgens klasse II en dat scheelt zo'n acht cent per kilo. „We zitten in een vicieuse cir kel", zegt de heer Volleman, 39, ge trouwd, 3 kinderen, eigenaar van een 12 ha groot fruitteeltbedrijf in het Oost-Zeeuwsch-Vlaamse Kui taart. „Je komt er eigenlijk nooit meer uit. Je kunt niet stoppen want wie wil er nog een fruitteeltbedrijf kopen? En als het al lukt, dan hou je meer schulden over dan je beurt. Zelfs als ik me failliet zou laten verklaren, wie zou dan de failliete boel willen kopen? Bedenk wel, dat hier iedere fruitkweker geld van de bank heeft en dus hoge renten moet betalen. En ook: je kunt op zo'n klein stuk grond hier niets anders beginnen". „Het loopt gewoon vast. „In EEG-verband bekeken zitten we weer met een te hoge opbrengst. Maar als je dan ook nog als indivi duele fruitkweker met een slechte opbrengst en een slechte kwaliteit zit, is het helemaal verkeken. Als het weerbericht nachtvorst „Afgeeft", nou dan slaap je niet makkelijk. Want wat moet je er te gen doen? En als je zomers een on weersbui ziet aankomen „En het is allemaal zo voortreffelijk ge weest, Ik hoor zelf tot de eersten in Zeeuwsch-Vlaanderen die aan de fruitteelt begonnen. In '49. Na drie jaar HBS de Middelbare Landbouw school. Dan een tuinbouwcursus in Hulst en nog eens drie er bij voor tuinbouwvakonderwijs. Zo'n twaalf jaar geleden begonnen de Franse bedrijven op te komen. Volop ge subsidieerd. Dat ons Centraal Bu reau ons toch niet eerder gewaar schuwd heeft! „Door sommigen wordt ons gead viseerd een beroep op de bijstands wet te doen. Goed, dan krijg je hon derd gulden in de week. Maar daar heb je niets aan. Geef me dan maar 50.000 gulden te leen, dan kan ik m'n bedrijf vernieuwen, meer ren dabel maken met een nieuw plant- systeem. Maar misschien moet je zeggen: wat dan nog! Als je je pro- dukt toch niet kwijt raakt! Nee, we zitten goed vast. En of de regering eruit komt?" (Van een onzer verslaggevers) KAPELLE Achttien akkerbou wers op Schouwen-Duiveiand probe ren aan te tonen, dat de verbouw van maïs winstgevender is dan de verbouw van tarwe. Indien zij daar in slagen, bestaat de mogelijkheid dat over enkele jaren mais meer dan nu de aandacht krijgt. De achttien akkerbouwers hebben juichend publiek aan enkele zaad- veredelingsbedrijven, die een nieuwe soort, de korrelmaïs hebben ontwik keld- Voordien bestonden slechts soor ten, die niet optimaal onder Neder landse weersomstandigheden gedijen. Proeven met korrelmaïs hebben tot nu toe bevredigende resultaten opge leverd. Maar het staat nog niet vast of het optimisme van zaadhandel D. van der Have in Kapelle wordt bewaar heid, aldus het produktschap voor zaden en granen in Den Haag. Van der Have stelt o.a. dat opbrengsten van 1000 tot 1500 gulden mogelijk zijn. Bij het produktschap is men het er wel over eens, dat mais in ieder geval meer opbrengt dan de verbouw van tarwe, want daar moet geld bij. Van der Have schrijft: „Van de Nederlandse tarweoogst (op 150-000 ha) werd in 1968 21 procent uitge voerd naar landen buiten de Euro- markt 12 procent werd ingeleverd en 18 procent bestemd voor veevoeder. Uitvoer naar derde landen levert voor het Europese landbouwfonds een verlies op, dat kan worden becijferd op rond 700 gulden per ha." Met andere woorden: het Europees land bouwfonds bespaart zo'n 14 miljoen (Van onze correspondente) MIDDELBURG Dinsdag 7 okto ber zal Middelburg een atoomaanval van 100 megaton moeten incasseren afkomstig uit een Oosteuropees land. De brandweer, BB en later de mo bile colonne uit Oudenbosch zullen Middelburg moeten bijstaan bij het blussen van de brand en 't verzor gen en veilig stellen van de gewon den. De bomaanval is natuurlijk fic tief. maar de rest van deze groot scheepse oefening zal levensecht zijn. Tussen 8.15 en 8.40 uur 's morgens komen de eerste ongelukstijdingen bónnen in Oudenbosch. De reservis ten die al een paar weken op herha lingsoefening zijn geweest, worden gemobiliseerd. De eersten moeten met de trein van 7 uur, de anderen met die van 12 uur uit hun woon plaatsen vertrekken. De verkennings- en ordegroep bestaande uit tien au to's gaan dan vooruit naar Middel burg. Om twee uur zal de colonne daar arriveren- Deze brandweercolonne be staat uit 833 man en 140 auto's. Een ondersteuningspeloton van 16 auto's die dikke slangen vervoeren van 16 inches dik. Deze dienen om grote hoeveelheden water uit het kanaal te pompen. Deze slangen komen dwars door de stad te liggen. Van de bevol king wordt dan ook de grootst mo gelijke medewerking gevraagd. Bestel- en bezorgdiensten zullen bij na niet kunnen werken tussen twee en vijf uur. Bij de brug over het ka naal en rijksweg 58 zal men rekening moeten houden met enorme vertra gingen. De straten zullen niet wor den afgesloten. In oorlogstijd is dat ook niet mogelijk- Dan raapt een meegekomen bulldozer obstakels zoals geparkeerde auto's gewoon op, ver telde kapitein C. Dierdorp. Het op gepompte water zal geloosd worden in de dichtsbijzijnde zoutwatersloot of gracht. De politie zal waar moge lijk de verkeerschaos, die ongetwij feld dinsdag 7 oktober Middelburg ten deel zal vallen, trachten binnen de perken te houden. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen wil de mi nister van Financiën de Belgische regering alsnog de b.t.w- per 1 januari 1970 laten invoeren. Zoals bekend heeft men in België besloten om de b.t.w. uit te stellen tot 1 januari 1971 ofschoon binnen de E.E.G. de afspraak was gemaakt, dat uiterlijk 1 januari van het vol gend jaar deze vorm van belasting in alle lid-staten zou zijn ingevoerd. „Zou de Belgische regering niet bereid zijn zich te houden aan deze E.E.G. afspraken dan willen wij er bij uwe excellentie op aandringen door het nemen vari passende maat regelen de daaruit voor het bedrijfs leven voortvloeiende nadelige gevol gen op te heffen", aldus het bestuur van de kamer in een brief. In de aanhef van de brief wordt gesteld: „Het prijsverschil, dat zal voortvloeien uit een overheidsmaat regel op het gebied van de omzetbe lasting en accijnzen kan bezwaarlijk gezien worden als een normaal con- currentieverschijnsel en dient dan ook krachtig van de hand gewezen te worden". Het bestuur meent, dat met name de detailhandel en het horecawezen in Zeeuwsch-Vlaanderen door het Belgisch uitstel zwaar getroffen zul len worden- De kamer wijst er de minister op dat „nu er grote belangen van het bedrijfsleven in de grensgebieden op het spel staan, het op de weg van onze regering ligt al haar invloed aan te wenden om te trachten de Belgische regering te bewegen tot het nakomen van de in de E.E.G- gemaakte afspraken". Mocht een beroep van Nederland se zijde op de Belgische regering zonder effect blijven, dan zou, zo meent de Zeeuwsch-Vlaamse kamer in het belang van het bedrijfsleven langs de Belgische grens, verhoging van de b.t.w.-tarieven in Nederland voorlopig achterwege moeten blij ven. De Kamer geeft de minister voorts in overweging om, zolang de b.t.w. in België geen feit is, het mo gelijk te maken aan de Belgische kopers het b.t.w.-bedrag te restitu eren waardoor de „discriminatoire prijsverschillen" tussen Nederland en België zouden verdwijnen. De brief is ondertekend door de heren F. de Vos, waarnemend-voorzitter mi A. Hendrikse, secretaris- gulden per jaar. Wanneer zij de tar- weproduktie niet de hand boven het hoofd hoeft te houden. Op de volgende opmerking van de zaadhandel heeft liet produktschap geen commentaar: „Ter wille van de oogst.zekerheid adviseren wij de kwe kers de teelt voorlopig te beperken tot de drie zuidelijke provincies en tot het oosten van Gelderland". Wel staat vast dat in het zuiden veel tarwe wordt verbouwd; vooral in 't zuid-westen. Indien korrelmaïs inderdaad veelbelovend is, kan dit produkt dienen om bij een teelt oppervlakte van 20.000 ha de in- voerbehoefte met 6 a 7 procent te drukken; hetgeen op een invoer van 2,1 miljoen ton per jaar heel wat is. C55 (Van een onzer verslaggevers) ANTWERPEN De heer R. L'honneux, voorzitter van de Ka mer van Koophandel van Ant werpen, heeft tijdens een zaken- lunch van de Kamer verklaard, dat de aanleg van een nieuwe diepzeehaven in de Noordzee voor de Belgische kust uit rentabili teitsoverwegingen moet worden afgewezen. Een nieuwe haven zo-u volgens de voorzitter een ernstige bedreiging vormen voor Antwerpen. Hij ver trouwde er op dat de regering, logisch economisch redenerend, niet met de plannenmakers voor de nieuwe ha ven in zee zal gaan, maar juist alle inspanningen zal blijven richten „op de uitbouw van de troeven die wij in handen hebben." (ADVERTENTIE) Een klasse apart omdat we ze zelf maken Dus ook meer service en voordeliger BREDA Ginnekenweg 35, tel. 36834. ROOSENDAALHoogstraat 32, tel. 37563. (Van onze correspondent) 's HEERENHOEK De 19-jarige Theo de Jonge te 's Heerenhoek is bij eein verkeersongeluk op de Hollestel- leweg te Ovezande ernstig gewond geraakt. Toen hij met zijn bromfiets het erf van een landbouwbedrijf verliet en de weg opreed, werd hij gegrepen door een personenauto. Het slacht offer moest met zeer ernstig hersen letsel naar het St. Elisabethzieken- huis in Tilburg worden gebracht. Zo wel de bromfiets als de auto liepen aanzienlijke schade op. Met diepe teleurstelling heb ik vernomen dat de drie van Breda geen gratie krijgen. Dat is absurd, onmenselijk. Zij hebben lang genoeg geboet. Het zou een schande zijn voor het Nederlandse volk om zo onbarmhartig en blijvend haatdra gend te zijn. Christenen, die geen vergeving kennen, ook voor deze mensen, zullen bij God ook geen barmhartigheid verkrijgen. OOSTERHOUT S.P. Men moet er niet van schrikken als vandaag of morgen bekend wordt dat één van de drie oorlogsmisdadi gers in de Koepel een eind aan zijn leven heeft gemaakt, heeft „iemand" verzekerd aan één uwer verslagge vers, volgens uw blad van 1 oktober. Ik kan die „iemand" geruststellen. Ik zou daar niet van schrikken en honderdduizenden Nederlanders eveneens niet. Al die honderdduizen den dat verzeker ik uw vei slag gever zullen er geen nacht min der om slapen, ook al zouden deze misdadigers alle drie de hand aan zichzelf slaan- Het zou de enige juiste daad zijn, die ze ooit gedaan hebben, n.l. een nalatigheid van on ze vroegere justitie rechttrekken. Het is absurd om hier te spreken van een zwarte dag voor het Neder landse recht- Hadden deze misdadi gers dan het recht om duizenden mensen om te brengen? Is een paar dagen gevangenishotel per moord te veel? Deze zaak druipt van de sme rigste politiek, die ik na de oorlog heb meegemaakt. Prof. de Jong stelt in zijn boek vast (Het Voor spel, deel 1 van het Koninkrijk der Nederlanden in de Tweede Wereld oorlog), dat in de periode van janu ari 1919 tot juni 1922 in Duitsland 376 politieke moorden bedreven zijn, 22 door linkse en 354 door rechtse extremisten. De linkse kregen ge middeld 15 jaar gevangenisstraf, de rechtse extremisten gemiddeld 4 maanden. Toen waren er blijkbaar ook gezaghebbende creaturen, die het niet namen, dat moordenaars ge straft worden, als die van rechts komen. Zo werd in de Weimar-rapu- bliek het nationaal socialisme voor bereid. Mr. van Schalk neemt het niet, flat minister Polak de vrijlating van de drie van Breda niet wenst te be vorderen. Het katholieke volksdeel mag zich heus toch wel eens gaan afvragen, wat het in de Kamer brengt. BREDA J. CRINCE. (Van onze correspondent) OOSTBURG In de slechte be zochte KVP-vergadering van de af deling Oostburg, in de Katholieke Kring, hield voorzitter W. van Don gen een korte uiteenzetting over de werkzaamheden van de Provinci ale Staten. Als kandidaten voor de Provinciale Staten werden gekozen: A. van Gees- bergen uit Zierikzee, drs. W. Dusar- duyn uit Goes, C. Verdomk uit 's Hee renhoek, E. Ruymbeke uit Nieuw- Namen, J. v.d. Voorde uit Sluiskil, G. Clays uit Biervliet, A. Nowee uit Waterlandkerkje, F. Thomaes uit Hoofdplaat, mevr. Doppegieter- Tiel, drs. W. Lockefeer uit Hulst en mr. F. Barbé uit Terneuzen. VANDAAG is het werelddierendag. De meeste Nederlandse scholen beste den er aandacht aan, al is het maar door het vertellen van een verhaal. In Terneuzen en Hulst doet men meer. In Terneuzen worden in de veilinghallen alle mogelijke hondjes ten tonele gevoerd, begeleid door baasjes en bazinnetjes. Een deskun dige jury zal de hondjes beoordelen. IN Hulst doet men het anders. De la gere scholen, de jongens en meisjes, en de openbare school hebben in sa menwerking met een plaatselijke dierenkennel wedstrijden in elkaar gezet. Organisator hou van de Wiele vertelt: „HET hoofd van de meisjesschool kwam met het idee naar onze win kel. Met de heer Borm voorzitter van de Hulster jeugdnatuurwacht hebben we 'n etalagewedstrijd opge zet. Ik heb contact gezocht met plaat selijke winkeliers die onmiddellijk meededen. De bedoeling is dat de jongens en meisjes (ongeveer 385) de etalages van de winkeliers in Hulst afzoeken naar dieren. Soms zijn het opgezette, soms levende". „IK vond het een leuker idee dan het vorig jaar, toen de kinderen moesten uitvinden hoeveel namen er konden worden samengesteld uit de letters van het woord Werelddierendag. Een rally was ook niet interessant, te meer omdat de jeugdnatuurwacht iets dergelijks in juli had gedaan. Bovendien lijkt mij dit spel voor de kinderen leuker en beter. Ze leren spelenderwijs. En het is tenslotte werelddierendag". ,IN de etalages staat van alles. Som mige winkeliers hebben zelf iets. Het meeste opgezette materiaal komt echter van de katholieke jongens school. Daarmee heb ik wat dieren in de etalages geplaatst. Wat er al lemaal in staat? Het varieert: een visotter, een blauwe reiger, een le vende papagaai, parkieten, zebravin- ken en goudvissen". „IK kan het nu rustig zeggenwant da wedstrijd is toch al afgelopen. Gis teravond om zes uur hebben dé kinderen de formulieren bij mij inge leverd. De winnaars, diegenen die dé meeste dieren op de juiste plaafcé hebben gevonden, krijgen een prijs. De deelnemende winkels hebbed daarvoor gezorgd".

de Stem | 1969 | | pagina 5