m 19 X f 244,- spaarbewijs van f25- is in 1974 f36-waard Bibliotheek was gedwongen Oostburgse Kring in te trekken st 79 UW sparen... verstandig en handig Straatbelasting van 12 op 15 percent Bevrij dingsexpositie krijgt 3000 gulden Axelse P.v.d.A. oneens met parkeerbeleid Felle protesten tegen onteigeningsprocedure orst 89 zie- w spaarkaart 31 a papier voor uw '—pen Vrachtauto in de sloot in u veel iden ijven JOS VOET N.V. jdschrift lemaal. raag deze week oor een boterletter an f 5,95 voor f 1,50 Ill 4 verdiend kastmodel Minderjarige Belg in Meuwviiet opgepakt Afscheid te Axel Bode J. v. d. Berge met pensioen lowroom ixel sntie op OCCASIONS irkoopkracht Lange raad Koewacht Nieuwe regeling erfpachtsprijzen Sas van Gent Raadsvergadering Oostburg Weer goudrenetten aan de markt Gemeenschap Sluiskil houdt klachtenavond RAAD ,s-HEER ARENDSKERKE KNVB-rechtspraak KNVB straft Dam-jeugd II DE STEM VAN DONDERDAG 2 OKTOBER 1969 150 gram - 150 gram Aaw 100 gram 500 gram hte roomboterletter met ijs. (letter M - ca. 500 gram) erste week van december angst kunt nemen. stuks a 250 gram (breed 54,5, hoog 45, diep 60 cm.) bij Centra-perPost f219,- L+ 2 volle centra «p spaarkaarten T fcJ," winkelwaarde f 350,- beatelnummer C 3030 (Van onze correspondent) KRABBENDIJKE Op rijksweg 58, in de gemeente Krabbendijke bij het Bolwerk, heeft een aanrijding plaatsgevonden tussen twee vracht auto's, resp. bestuurd door P.T.N. uit Heukelen. Het ongeluk ontstond doordat een van de vrachtauto's, die elkaar naderden, naar het linkerweg gedeelte is uitgeweken. De vrachtauto van P. T. N. uit Zierikzee schoot langs de vracht wagencombinatie van D. R. De chauf feur verloor de macht over het stuur en schoot in een langs de weg gele gen sloot. (Zie foto). Deze auto werd geheel vernield, terwijl de vrachtwa gen vain D. R. zwaar werd bescha- P.T.N. werd licht gewond, doch kon ra ter plaatse behandeld te zijn, per taxi naar huis worden vervoerd. De personenauto van M. W. M. uit Eindhoven, die achter de auto van P.T.N. reed, werd door die wrakstuk ken eveneens beschadigd. (Van onze correspondent) NIEUWVLIET De rijkspolitie van Kieuwvliet is er in geslaagd de 17-jarige J. M. v. V. uit Gent aan te houden. De jongen was reeds enige t(id van huis weggelopen en had de nacht in een zomerhuisje in Nieuw- vliet doorgebracht. Omwonenden die de jongen 's morgens het huisje hadden zien ver laten, lichtten de politie in- De jon gen is via de Belgische rijkswacht naar zijn ouders teruggebracht. (Van onze correspondent) AXEL Na afloop van de raads vergadering hebben het gemeentebe stuur en de raad afscheid genomen van de gemeentebode. J. van de Ber ge. Voor dit afscheid was dn heer Van de Berge met zijn echtgenote en zijn beide zoons in de raadszaal uitgeno digd. De burgemeester M. K. van Dij- ke herinnerde aan de raadsvergade ring van 13 december 1938. Toen was er een aanbeveling aan de raad van drie kandidaten voor het bodeschap. Geen van de drie werd benoemd, daar de raad zelf met een eigen kandidaat kwam: de heer J. van de Berge. Deze werd benoemd. Achteraf zal men zeker geen spijt gehad hebben van deze benoeming. Het was een volkomen goede keus, aldus de burgemeester. Jan van de Berge is een man des vredes, hij heeft zijn hart verpand aan het symbool van de vrede: de duif. De aanstelling was tijdelijk voor één jaar, maar in de loop van het jaar werd hij reeds in vaste dienst aangesteld. „Er is vol op werk op uw schouders geschoven. Het conciergeschap werd in de jaren uitgebreid: de buitenpolder, markt meester, controleur vermakelijkheids belasting, deurwaarder plaatselijke belasting en wijkmeester. Het was een schaap met vijf poten, U had zeer goede karaktereigenschappen, bijzonder trouw, eerlijk, loyaal voor de medemens en zwijgzaam", aldus de burgemeester. Namens de raad sprak de heer D. J. Oggel woorden van lof tot de jubi laris. Ook hij prees hem om zijn vele hoedanigheden welke hij als bode heeft getoond. Namens de raad en ge meentebestuur bood de heer Oggel de jubilaris als afscheidsgeschenk een minibar aan, terwijl zijn echtgenote een fraai bloemstuk werd overhan digd. De heer Van de Berge dankte voor de mooie woorden tot hem ge sproken en het fraaie cadeau. (ADVERTENTIE) u al onze modellen tonen, v koopt |pe auto voor af Amersfoort pel vrijblijvend een afspraak met een zij willen u graag alles tonen "ee [mee en maak uw keuze rustig thuis., ier aanwezig, OOK DE GEHELE IJDAG KOOPAVOND!! V/ij verwaehten u. SERVICE - FINANCIBIN® V. der SIJPT - tel. 01146-482 IvERSTRAFTEN tel. 01155-1301 3. v. Damme - tel 01150-2006 Dat kan! Voor elke f 25,— kunt u een spaarbewijs kopen. In 1974 ontvangt u dan, behalve de gestorte f 25,—, boven de vaste rente ook nog een belastingvrije spaarpremie van 20%. Dat is f 5,— per spaarbewijs. Als u en uw vrouw samen sparen, kunt u op deze manier van maxi maal f 500,— aan spaarbewijzen zelfs zo'n f 720,— maken. Aan het Premie Spaarplan kunnen deelnemen zij die in Nederland wonen, tot de leeftijdsgroep van 21t/m59 jaar behoren en in het vorige jaar een belastbaar inkomen hadden van ten hoogste f 15.000,-. Het maximale spaarbedrag is f 250,— per deelnemer per jaar en f 500,- voor een echtpaar. Vraag morgen eens nadere inlichtingen. Spaarbanken, Postkantoren,Banken,Boerenleenbanken enRaiffeisen- oanken zullen u graag helpen. U kunt ook een brochure over alle spaarvormen van het Premie Spaarplan aan vragen bij het Ministerie van Sociale Zaken en Volks gezondheid, afdeling Voorlichting bezits/5S\vorming, Postbus 51, Den Haag. |i|| (Van onze correspondent) KOEWACHT Hoewel de agenda slechts negen punten, telde, werd het te Koewacht toch nog een lange gemeenteraads vergadering. Het belangrijkste besluit van de raad was wel de verhoging van de straatbelasting, n.l. voor ge bouwd van 12 pet op 15 pet en voor ongebouwd van 6 pet op 8 pet. Burgemeester en wethouders had den op advies van gedeputeerde sta ten voorgesteld, de straatbeLastLmg resp. op 22% en 11 te brengen. De raad had hiertegen groot bezwaar, omdat in de vorige gemeenteraads vergadering besloten was en dit ook op advies van G.S., de straatbelasting te verhogen tot 15 en 8 procent en volgens de raadsleden konden G.S. wel blijven veranderen. B. en w. wa ren het hiermee eens en besloten werd tot de eerst genoemde verho ging. Andere besluiten van de raad wa ren o.a. de termijn voor het bewonen van de onbewoonbaar verklaarde woning Matthijsstraat 26 te verlen gen in verband met de aan de gang zijnde ruilverkaveling en dit tot de tijd, dat de betrokken bewoner een andere boerderij zal krijgen. De le ges voor de grote visakten worden teruggebracht van f 2,50 op één gul den. Dit wordt in de visserijwet be paald. De subsidie aan het katholiek sociaal werk wordt voor 1969 ver hoogd tot f 11.160. Een lange discussie ontstond over de verlenging van de vergunning tot na de legtijd, d.i. 1 maart 1970, aan de heer Gijsel voor het exploiteren van een kippenfokkerij in de kom van de gemeente. Acht klachten wa ren bij de gemeente binnengekomen over de stank die de fokkerij ver spreidde. Het raadslid De Schepper vornd dat b. en w. hier fout waren, omdat zij het vestigen van het be drijf in de kom hebben toegestaan. Wethouder Janssens zei, dat het ge meentebestuur een vergunning voor de duur van één jaar verleend heeft en dat betrokkene de garantie gege ven had, dait omwonenden bijna geen last zouden hebben. Hij zei verder, dat van de voorlichtingsdienst Pluim veeteelt een rapport was ontvangen, dait er na de leg voorzieningen ge troffen zullen worden om de stank te doen verdwijnen. Besloten werd dat, indien de toestand dan niet ver beterd was het bedrijf zal moeten verdwijnen. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Het gemeente bestuur overweegt een nieuwe re geling betreffende de betaling van de verhoogde erfpachtsprijzen voor 1970 vast te stellen. De heer De Groff zei in de gemeenteraad, dat de dras tisch verhoogde erfpachtsprijzen me nigeen hadden opgeschrikt. De heer Bockstael meende dat er niet met twee maten gemeten mocht worden. Het zal zeer moeilijk zijn een bevre digende oplossing te vinden. Ieder geval dient afzonderlijk bekeken te worden, aldus de K.V.P.'er. Op voor stel van de heer De Groff besloot de gemeenteraad aan het gemeente- personeel een duurtetoeslag van f 140 over 1969 toe te kennen. (Van onze correspondent) OOSTBURG In de raadsverga dering van Oostburg werd besloten om de tentoonstelling, die gehouden wordt ter gelegenheid van de 25e verjaardag van de bevrijding, een krediet van f 3.000 te verlenen. De tentoonstelling, die verschillende Zeeuwse plaatsen aan zal doen, is van 6 tot en met 20 december in de bur gerzaal van het Oostburgse gemeen tehuis te zien. B(j de behandeling van het voor stel om de vergunning van de heer H. Vis voor de verkoop van patates- frites en ijs in diens kiosk te ver lengen merkte de heer W. C. A. M. van Dongen (KVP) op, dat het een vreemde gang van zaken is dat het college van b. en w. reeds nu aan kondigde, dat een dergelijke kiosk op het marktterrein niet thuishoort, terwijl het bestemmingsplan nog aan de raad voorgelegd moet worden. Wethouder Geuze antwoordde het raadslid, dat het college slechts ver wachte, dat het niet in het bestem mingsplan zal worden opgenomen. Voor 1 augustus moet het bestem mingsplan worden aangepast aa,n de wet op de ruimtelijke ordening. In afwachting van andere beslissingen besloot de raad de vergunning tot 1 juli 1970 te verlengen. De heer C. L. Stotter kreeg een premie van f 444 toegekend in ver band met de verbetering aan zijn woning in de Zuidlandstraat. Tegen een jaarlijkse huurprijs van f 6.500 zal de bovenverdieping van het schoolgebouw in de Schoolstraat aan de staat worden verhuurd. Dit althans voor de duur van vijf jaar. De Oostburgse raad besloot voorts, om over te gaan tot het bouwrijp maken van het bestemmingsplan Veerhoekpolder. Een krediet zal wor den verleend voor het plan ter ver betering van de Hennequinstraat en de aanleg va de St. Bavogang. Het totaal benodigde krediet wordt op ongeveer f 87.000 geraamd. Het voor- van b. en w. om een krediet van f 30.000 beschikbaar te stellen voor ae betegeling rondom het nieuwe be- j aardentehuis op het Ledelplein werd door de raad eveneens geaccepteerd. „Ik sta helemaal achter het voor stel, maar ik wil één voorwaarde stellen, en wel deze dat het college van b. en w. en de raadsleden in ge val van ziekte door het personeel van het ziekenhuis extra liefdevol zullen worden behandeld", zei de heer J. Mijs bij het volgende agen dapunt. Aan de orde was het voor stel om een krediet van f 1.500 be schikbaar te stellen voor een cadeau van de gemeente bij de officiële in gebruikname van de nieuwe ver pleegstersflat op 10 oktober. De raad stond in dit geval geheel achter de heer Mijs en accepteerde het voor stel. Bij de rondvraag drong de heer Van Hee er bij het college vasn b. en w. op aan, dat spoed zal worden be tracht om de Oostburgse straatver lichting te verbeteren. (Van onze correspondent) GOES Sinds deze week dinsdag is er in Zeeland weer goudreinette te koop. Deze fijne handappel, die een belangrijke plaats inneemt in het Ne derlandse appelassortiment, zal dit jaar een redelijke oogst geven en ge durende de komende weken mag hiervan op een ruim aanbod worden gerekend op de Zeeuwse veilingen en ook elders in het land. Het is een ras dat dikwijls wordt opgeslagen in de koelhuizen. In het voorjaar heeft Frankrijk er nogal eens belangstel ling voor, omdat in dit land de goud reinette het niet best doet. De beste kwaliteiten goudreinette deden op de eerste aanvoerdagen tus sen 3z en 33 cent per kg. De kleinere maten klasse 1 tussen 25 en 30 cent. Dat is voor deze appel een te lage prijs, want de kostprijs moet gesteld worden o p35 tot 40 cent en de ge middelde prijs bleef daar tot nu toe wel ver beneden. (Van onze correspondent) OOSTBURG Doordat de Stichting Gemeenschappelijke Openbare Bibli otheek West - Zeeuwsch - Vlaande ren van het Oostburgse gemeente bestuur nog steeds geen definitieve toezegging heeft gehad om het ge bouw van de oude regionale sociale werkplaats te huren en als biblio theek in te richten, heeft het bestuur van de stichting zich genoodzaakt ge zien om haar plannen ingrijpend te wijzigen. Aldus de heer W. van Dongen, voorzitter van de bibliotheekstichting. „Met ingang van november zullen wij in het gereformeerde verenigings gebouw Pro Rege aan de Oude Stad in Oostburg met de bibliotheek van start gaan. Per 1 januari 1970 zul len wij ons voorgoed in het vrijko mende gebouw van de Katholieke kring vestigen". Door het lange uitblijven van een definitieve 'beslissing van het ge meentebestuur liepen wij n.l. de kans onze koppelsubsidie, een subsidie, die wordt verleend, over 1969 te verspe len- Indien wij immers dit jaar niet van start zouden gaan zoals reeds enige tijd was gepland, zouden wij deze niet geringe subsidie verspelen en dat zou voor de stichting ramp zalige gevolgen kunnen hebben, om dat er reeds voor een bedrag van f. 100.000- aan boeken besteld is. Wij moeten dus kost wat kost nog dit jaar aan de slag". Burgemeester J. van Leeuwen heeft ons aangeraden in afwachting van het definitieve besluit (de raad had reeds in principe toestemming verleend de werkplaats aan de bi bliotheek te verhuren) een tijdelijk onderkomen in de Katholieke Kring te zoeken. Op deze wijze is het con tact ontstaan met het Kringbestuur. „Doordat do Kring met financiële moeilijkheden te kampen had, en van plan was het gebouw op lange termijn te verhuren en wij de Katho lieke Kring qua ruimte en omgeving beter geschikt achtten als onderko men dan de sociale werkplaats". Voorts ligt het in de bedoeling om ook in november in Biervliet met een bibliotheek te beginnen. De biblo- bus die de subsidiërende gemeen ten Cadzand, Sluis, Schoondijke, Breskens, Aardenburg en Zuidzande gaat bezoeken zal ook in november gaan rijden. De benedenzaal van de Katholieke Kring zal worden gebruikt als opslag ruimte en er wordt tevens een ad ministratieve afdeling ingericht. De bovenzaal wordt als bibliotheek ge bruikt. Over eventuele veranderingen aan het gebouw is, aldus de heer Van Dongen, nog niet veel bekend. Wel is men momenteel druk doende om eventuele noodzakelijke verande ringen, die het gebouw zal moeten ondergaan, te bestuderen. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De Axelse raadsverga dering werd pas tijdens de rond vraag interessant. Een tweetal vra genstellers, de heren Oggel, namens de protestants christelijke groeperin gen. en de heer Dieleman, namens de P.V.D.A. waren daarvan de oor zaak. De heer Dieleman opende door middel van de rondvraag een regel rechte aanval op de protestants-chris- teliike groeperingen en het college. Hij gebruikte daarvoor de parkeer- kwestle- In het verleden besloot de raad, na een betreffend voorstel van het college, de vooral Belgische bussen, die zaterdags i.v.m. de weekmirkt Axel bezoeken, niet meer op het Szydlowksiplein en in de straten van Axel te laten parkeren, maar een parkeergelegenheid te scheppen op het Hofplein. Voor realisatie van dit plan werd f. 28.000.- uitgetrokken. Later kwam het college op zijn be sluit terug. De Oranjestraat kon de hoeveelheid voetgangers niet verwer ken. Besloten werd daarom voor de tien tallen bussen de oude parkeergele genheid op het Szydlowksiplein uit te breiden, en het Hofplein te reser veren voor het parkeren van perso nen- en vrachtauto's. Mede ook om dat van de Axelse middenstand be zwaren waren gerezen. De heer Dieleman toonde zich een fel voorstander van het Hofplein als standplaats van de autobussen. „Ik vraag mij af", zo zei hij, „waarom wij op het Hofplein een parkeerter rein hebben gemaakt dat de ge meente f. 28.000.- heeft gekost, en dat nu door de autobussen niet meer mag worden gebruikt. De burgemeester van Axel, de heei M- van Dijke, verdedigde zich door te stellen, dat de op het Hofplein ge schapen parkeerruimte ook geschikt is voor personen- en vrachtauto's, en dat het Hofplein optimaal wordt benut. „U moet zaterdags maar eens gaan kijken. Om twee uur is het par keerterrein volkomen vol", aldus de burgemeester. De heer Oggel stelde enkele vi ei gen, die niet direct werden beant woord. Vraag één ging over de huur verhoging van de Vlaco-woningen van de Zeeuwsch-Vlaamse woning bouwvereniging in Axel. De heer Og gel was het niet eens met de huur verhoging die tot stand kwam om dat de kosten van de verwarming van de woningen te laag was ge schat. Vraag twee betrof het Spul. Een deel van het Spui zal na de her indeling worden overgenomen door Terneuzen. De heer Oggel wilde voor het deel van Spui dat bij Axe] blijft een uitbreidingsplan. Vraag drie han delde over de uitbreiding van de ge meente Axel. Het raadslid vond dat dit uitbreidingsplan dat in 1958 werd opgesteld, niet meer in alle opzich ten voldoet Het in het plan opgeno men agrarisch gebied vormt zo zei de heer Oggel, meermalen een be lemmering voor een voldoende ont plooiing. Hij vroeg een herziening van het uitbreidingsplan. (Van onze correspondent) SLUISKIL Enkele leden van de gemeenschap Sluiskil houden dins dag 6 oktober in het zaaltje boven de brandweer een zitting. Bewoners van Sluiskil kunnen dan klachten en wensen naar voren brengen betref fende de leefbaarheid van dit deel van de gemeente Terneuzen. De zit ting begint om zeven uur- (Van onze correspondent) 's-HEER ARENDSKERKE Het was 'n fulminerende heer C. Verdonk (KVP), die in felle bewoordingen de gevolgde onteigeningsprocedure door Gedeputeerde Staten ten aanzien van de te onteigenen percelen in het bestemmingsplan Industrieterrein aan de kaak stelde. Hij stelde dat zowel in het beleid als in de be- stuurssfeer en tevens op menselijk vlak onvergeeflijke fouten zijn ge maakt. Hij verzocht de raad zich in een adres te richten tot Gedeputeer de Staten om hun ontstemming dien aangaande duidelijk kenbaar te ma ken. De heren J. van de Guchte (AR), A. de Kooning (KVP), J. P. Linden- bergh (VVD) en Jansen (CHU) kon den zich grotendeels bij de uitgespro ken mening van de heer Verdonk aansluiten. Burgemeester D. Vermet kwam met een voorstel, dat door de raad unaniem werd aanvaard, t.w. thans wel definitief tot onteigening va-n de diverse gronden ove-r te gaan doch tevens G.S. te berichten, dat de reclamanten terecht hebben ge klaagd over de wijze, waarop de on derhandelingen hebben plaatsgevon den. Tevens zal er bij het college van G.S. op worden aangedrongen bij eventueel volgende onderhandelingen met de gevoelens van de raad re kening te houden. De raad garan deerde een aflossing van een geldle ning ad f 750.000,- voor de financie ring van de bouw van 24 bejaarden woningen door de stichting Poelwijk aan de Prinses Margrietstraat te Nieuwdorp. Voor het verenigingsge- zullen 200 nieuwe stoelen worden ge kocht, waarvoor een bedrag van f 6.000,- werd gevoteerd. Op aandrin gen van de heer A. de Kooning zal de mogelijkheid van levering door de plaatselijke middenstand worden be studeerd. In het bestemmingsplan 's-Heer Arendskerke ten noorden van de Walstraat zullen een a-antal par keerplaatsen voor auto's worden aan gelegd. Kosten hiervoor: f 6000,-. De gevaarlijke situatie op het kruispunt oude rijksweg - Slobstraat te 's-Heer Arendskerke zal worden verbeterd door tegenover de coupure een uit- wijkstrook aan te leggen. De kosten hiervoor werden door de raad goed gekeurd en bedragen f 10.000,-. Bij de Bank voor Nederlandse Gemeen ten werd een lening van f 300.000,- aangegaan ter realisering van de aan leg van drie coupures en een riole ring te Nieuwdorp De aanleg van de riolering is inmiddels gegund aan de Gebroeders Otte te Nieuwdorp voor f 198.730. De voetballers van Lewe- dorp staat een hele verbetering te wachten, hetgeen f 50.000,- zal gaan kosten. Dit houdt o.a. in de bouw van een nieuw kleedlokaal, twee nieuwe doelpalen. Verder zullen op verzoek van het bestuur de lichtmas ten worden verplaatst. Aan de Ze- gam werd door de raad medewer king verleend voor de aanleg van aardgas te Nieuwdorp. Stomverbaasd was ik, toen ik uit Uw krant vernam dat de KNVB- strafcommissie Ad Brouwers voor 3 wedstrijden had geschorst en een boe te van 100,—- opgelegd n.a.v. zijn overtreding in de wedstrijd tegen SVV. Ik ben het volledig met Karei Jans sen eens, als hij zegt dat dit een stap terug is op het pad van de KNVB-rechtspraak die, naar men veronderstelde, een andere koers zou gaan varen. Enigszins zielig doet hierbij het commentaar van bondsofficial Henk Zon aan: „Brouwers mag blij zijn, er zijn in het verleden wel zwaar dere straffen voor een dergelijke uvertreding gevallen". Ten eerste kan men stellen dat dit kijken naar het verleden, typerend is voor de „amateuristisch" ingestel de bestuursleden van Nederlands grootste sportbond, bij wie het aan iedere toekomstvisie ontbreekt en die voortdurend achter de feiten aanhol- len. Iedere voetbalkenner in Nederland is het duidelijk dat de rechtspraak van de KNVB op de helling staat, dat deze ouderwets is en niet mee gegroeid met de problematiek van het betaalde voetbal (denk aan de be langen van clubs en spelers). Brouwers verdient straf, een schor sing is echter niet de juiste. Een verhoogde geldboete zou m.i. hier beter op zijn plaats zijn. Ik wil echter de heer Zon ook zijn zm wel geven en terugblikken naar het verleden. Ik kan dan wel gevallen noemen die erger waren en waar men min der straf voor heeft gegeven. Ik bedoel hier o.a. het reeds veel besproken geval Graaumans-Kindvall mee. Deze maakte geen trappende beweging naar Graaumans, nee hij vloog hem naar de keel en werkte hem vakkundig tegen de grond. Resultaat van dit alles? Dhr Boosten (wat viel deze mij te gen) draaide met de Feyenoord- wind mee. Graaumans werd door de gehele Ned Sportpers (het leek alsof ze er voor betaald werd), afgeschil derd als een „boosdoener" en „uit- lokker" (was van Leeuwen dit niet?) en Kindvall was het arme slachtof fer van dit alles. De KNVB maakte deze komedie compleet door Kindvall een schorsing van 2 wedstrijden op te leggen. Indien de heer Zon dit verleden bedoelt, kan ik niet anders conclu deren dan dat de KNVB-strafcommis- sie met 2 maten meet, of zou het feit dat het Ned. elftal over een aan tal spelers van Feyenoord moest be schikken en Feyenoord graag de be schikking had over Kindvall voor zyn eerste Europacupduel een rol ge speeld hebben? Ik wil eindigen met de KNVB dit advies te geven: Herzie de recht spraak, het is echt heel hard nodig, probeer niet te oordelen als burger jurist maar als voetbal-insider, (iets wat we toch wel mogen verwach ten, al blijkt het niet altijd) en wat 't voornaamste is in burger- en voet balrechtspraak: oordeel rechtvaar dig! H. J. VERMEULEN Tijdiens de wedstrijd NAC-Feije- noord gaf de Feijenoordvoor- waarts Kindvall een schoolvoorbeeld wat men op een voetbalveld niet mag doen. (Kaakslag aan Atie Graumans). 20.000 toeschouwers en 's avonds op de tv, kon iedereen waarnemen dat de scheidsrechter Kindvall naar de kleedkamers verwees. Dit gebeurde dan ook. In tegenstelling verklaarde scheidsrechter na afloop van de wedstrijd dat hij Kindvall een waarschuwing had gegeven. Ondanks deze onjuiste voorstelling van de scheidsrechter straft de KNVB Kind vall met 2 weken schorsing. De overtreding van de speler Ad Brouwers in de wedstrijd SW-NAC, was niet te vergelijken met de eer der genoemde overtreding van Kind vall. Brouwers werd ook zeer terecht niet van het veld gezonden, doch ontving een waarschuwing. De KNVB meent echter Brouwers te moeten schorsen voor 3 wedstrij den. Dit is meten met 2 maten. NAC, let op uw zaak. NAC is bij de KNVB geen Feyenoord. BREDA F. L. M. Naar aanleiding van de reaktie van de Heer E. Vervaet in „papier voor uw pen" op het artikel van de heer Winkler moet mij iets van het hart. De heer Winkler schrijft in zijn ru briek inderdaad over „hippe niets nutten en dartelende benden". Mo gen we misschien van studenten welke straks de leidinggevende men sen worden in de maatschapij een andere mentaliteit verwachten? Meer dan voor de provocerende jeugd, de relletjeszaaiers, kan ik waardering opbrengen voor diege nen welke werkelijk met volle inzet trachten deze wereld iets meer leef baar te maken. Wat te denken van degenen welke dag en nacht werken om een mid del te vinden om ziekten tot het ver leden te laten behoren? En dan van wie haven en goed verlaat om enke le jaren in de ontwikkelingslanden te gaan werken? Zo kunnen we nog wel even doorgaan. Het stukje in ..papier voor uw pen" kwam mij daarom enigszins vreemd voor. Als de heer Vervaet straks is af gestudeerd, welke zijde kiest hij dan? de provocerende groep in ons land? of toch de groep welke daadwer kelijk wil bijdragen tot oplossing van de vele problemen die er nog zijn? Ik hoop de laatste, omdat dit m.l. de meest doeltreffende is. WESTDORPE G. DE BUCK

de Stem | 1969 | | pagina 5