Terneuzen blijft ijveren voor eigen H.T.S. Verpleegtehuis staat leeg Midd verw Zeeuwscf i-Vlaand Verbouwing Amicitia zal nog dit jaar beg innen OOSTBURG GOES WALCBERIÜ MIDDELBURG VLISSINGEN Grote deelname laatste zeilrace Veerse Meer LUCKY LUKE: IN DE RECHTER 5 Dagblad „DE STEM" Krant@nb@zorger(sfer) 199 Kalender yoor mevrouw Van Aarts< Vogelwaard geeft dit jas meer geld i Vrij zonnig Meer voortgezet onderwijs nodig Jubileum van wachtmeester H. de Schepper Verandering ZUID-BEVELAND GEMEENTERAAD VAN KLOETINGE VéGé 500 gr. magere SPEKLAPPEN Examens Hoogwatei Wat en,waai VANDAAG MORGEN Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3-5 DE STEM VAN WOENSDAG 1 OCTOBER 1969 F. M. BERBERS (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Het staat voor mij vast dat indien de huidige ont wikkeling in do Kanaalzone zieh voortzet, eerlang ook in Terneuzen een hogere technische school zal kun nen worden gesticht. De gemeente raad van Terneuzen heeft zich al en kele jaren geleden uitgesproken voor een eigen h.t.s. we zullen blijven ijve ren om die wens tot werkelijkheid te maken". Aldus wethouder van onderwijs F. Berbers, die echter ook stelt, dat hoe vurig men een dergelijke onderwijs vorm ook wenst (in de laatste raads vergadering toonde de heer R. Hol (P.v.d.A) zich nog„bitter" ontstemd over het niet doorgaan van een twee de onderzoek inzake de stichtirigs- mogelijkheden van een hts) men toch ook de realiteit niet uit het oog dient te verliezen. „Bij het huidige inwonertal van Zeeuwsch-Vlaanderen van honderd duizend, waarvan nog een deel vooral vanuit het westen op Wal cheren is georiënteerd, kun je na tuurlijk niet te grote pretenties heb ben. Stichting van een hts is tenslotte een rijkszaak. Daar moeten dus ook de centen vandaan komen. Als we nu aankloppen krijgen we doodeen voudig te horen: „Je mag er voorlo pig nog niet eens aan denken". Het punt is altijd weer, dat bij de huidige stand van zaken het leerlingenaan bod uit het eigen gebied te gering zal R.K. Vrouwengilde Voor de eer ste ontspanningsavond in Hotel Du Commerce in Oostburg bestond voor de opening van het nieuwe seizoen grote belangstelling. Na zeer spannende strijd was het mejuffrouw M. Jansen die bij de da mes met de zegepalm ging strijken, 2e mevrouw H. Verschooren, 3e me vrouw J. Belderok, 4e mevrouw M. Missiaen. Bij de gemengde spelen won de heer H. Grusson, 2e de heer W. de Rijcke, 3e mevrouw L. de Jonge (Sasput), 4e mevrouw M. v. d. Houwe, 5e de heer Nagelkerke, 6e mevrouw Polderman. Winkelactie De winkelactie, die de Oostburgse middenstanders de afgelopen drie weken hebben gehou den, is volgens de heer A. v. d. Plas, voorzitter van het comité, nie ongunstig verlopen, al had het wel iets beter gekund. De eerstvolgende winkelactie zal tijdens St. Nicolaas worden gevoerd. De trekking van de loterij (tijdens deze actie kreeg iedere klant bij het besteden van een gulden een gratis lot) zal maandagmiddag, 6 oktober, om vijf uur in hotel De Eenhoorn door notaris J. K. van de Berg wor den verricht. De hoofdprijs is f. 5000 en tevens zijn er naast een 14-daagse en 8-daagse vakantiereis ook nog enige huishoudelijke artike len te winnen. Graauw Schieting De schutterssociëteiit De Friezen organiseerde,een schieting op de staande mast. De uitslag van deze schieting luidde als volgt: Wip 1: le hoogvogel: E. Jonckheym Kloosterzande en 2e hoogvogel: C. Hag-eman, Clirage., le zijvogel: J. Apers Nieuw-Namen, 2e zijvogel: A. van Dorsselaer, St.-Jansteen, 3e zijvogel: J. Hiel, Kloosterzande en 4e zij vogel: R. Thille-man, Nieuw-Namen. le kal: P. de Baar, Graauw, 2e kal: J. defKort Kloosterzande, 3e kal: Th. Staal, DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS t 14,00 per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten) 4,75 p. maand (excl. 5 cent incassokosten). KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst tel. 01140 - 3751 Klokstraat 1, Goes tel. OUOO- 8030. KLACHTEN BEZORGING (na kantooruren) tel. 01158 - 1940 tel. "1180 - 5550 REDACTIE ZEELAND: Chef Zeeuwse redactie: A F Koopman (01180 - 7438), REDACTIE ZEEUWSCH VLAANDEREN: G. van Berkel (01150 - 4866) J. Drieskens (01140 - 3067) C. Schets (01180 - 7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN DUIVELAND: J. Robesin (01140 - 2005) SPORTREDACTIE ZEELAND: Th. Klein (01150 - 4865) EXPLOITATIE ADV.: L. K. M de Jong (inspecteur) Terneuzen, tel. 01150 - 4281 Th. de Bakker Terneuzen, tel 01150 - 2601 M. Bogers Oostburg, tel 01170- 2893 C. Menu Goes, tel. 01100 - 8030 J. Schieman Axel, tel. 01155 - 1224 Graauw en 4e kal: E. Jonckheym, Kloositerzande. Wip 2: le hoogvogel: F. Herrewegh Hulst en 2e hoogvogel: G. Buysrogge Kloosterzande. le zqvotgel: E. van Dorsselaer, St.-Jansteen 2e zijvogel: R. Steyaert Lz., Graauw, 3e zijvogel: L. Steyaert Bz., Graauw en 4e zij vogel: C. Boën-ne, Graauw. le kal: L. Steyaert Jz., Graauw, 2e kal: P. de Baar, Graauw, 3e kal: J. van Water schoot, Kloosterzande en 4e kal: niet afgeschoten. Kloosterzande Wedvlucht duiven Door de post duivenvereniging „Herleving" is deelgenomen aan de wedvlucht van uit Quiévrain met 45 oude duiven- Uitslag: le F. Roctus, 2. J. Col- paert, 3. R. van Goethem, 4. 10 B. van Goethem, 5. R. Mahu, 6, 9 J. van Goethem, 7. A. Vervaet, 8. A. Colpaert, le duif 1276,5 m. p.m. Sint-Jansteen (Van onze correspondent) Wachtmeester H. de Schepper zal vandaag 25 jaar in dienst zijn van de Rijkspolitie. Vanwege droeve fa milieomstandigheden zal dit jubi leum niet gevierd worden. Hij is geboren in Boschkapelle In 1922. Op 1 oktober 1944 begon hij zijn politieloopbaan te Vogelwaarde. In het voorjaar van 1945 ging hij naar Koewacht om daar tot september 1950 te blijven. Huist was zijn vol gende standplaats, hij werkte daar acht jaar, waarna hij St. Jansteen als standplaats aangewezen kreeg. Naast zijn politiewerk maakte de heer De Schepper zich te St.-Jansteen verdienstelijk door zich in te zetten voor de plaatselijke afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer- Ver wacht wordt dat de heer De Schep per binnen niet al te lange tijd in aanmerking zal komen voor bevor dering tot opperwachtmeester, het geen vrijwel zeker een overplaatsing inhoudt. Sluis Luchtbuksclub De luchtbuksclub De Liefhebbers hield een ledenver gadering in hotel Hot Zwin. Beslo ten werd ook de komende winter maanden weer een oompetitie voor aangesloten loden te spelen. In de samenstelling van het bestuur kwam geen verandering. Krijt Op Tijd Nu de seizoen- drukte weer achter de rug is, is de tijd van biljarten in Sluis weer aan gebroken. Zo is de biljartvereniging Krijt Op Tijd weer begonnen aan een competitie die de hele winter zal du ren. Tussendoor staan ook enkele be zoeken en het ontvangen van enkele zusterverenigingen op het program ma. De wekelijkse oefenavonden wor den gehouden in het clublokaal van café Wilhelmima. Terhole Geslaagd In Den Haag behaalde mejuffrouw M. M. Carnelissens uit Terhole het diploma logopediste (met lof) Aanrijding Op de Notendijk is een personenauto tegen een Volks wagenbusje gebotst. De bestuurder van het busje kwam klem te zitten en nadat met breekijzers ruimte was ge maakt, kon hii achter het stuur be vrijd worden. Dokter Eijsink con stateerde een dubbele beenbreuk en liet de 52-jarige L. v. D. uit Kuitaart naar het ziekenhuis in Hulst vervoe ren. In de personenauto zaten drie personen van wie een der inzitten den, mevrouw M. v. L.-d. B. uit Ter hole een polsbreuk opliep. Beide au to's werden bij de butsing totaal ver nield en moesten weggesleept wor- blijken om maar zelfs te kunnen star ten met een dergelijke school. De heer Berbers wijst erop, dat trouwens niet alleen Zeeuwsch-Vlaan deren maar geheel Zeeland (met een totale bevolking van rond de 300.000 zielen) voor een aantal vormen van onderwijs nog een te beperkt voe dingsgebied vormt. Op de eerste plaats door de indu strialisatie „elke nieuwe vestiging van een grote industrie brengt een bevolkingsaanwas met zich mee" zal hierin op den duur verandering kunnen komen. In die ontwikkeling zal dan toch bijvoorbeeld een depen dance van de enige Zeeuwse hts, die in Vlissingen, tot de mogelijkheden gaan behoren. „Ook voor zo'n dependance moet je in Den Haag overigens nog met een stortvloed van cijfers de bittere noodzaak ervan kunnen aantonen" aldus de wethouder van onderwijs. Terneuzen en trouwens geheel Zeeuwsch-Vlaanderen, kent nog een aantal wensen ter aanvulling van het eigen thans nog te schriele onder wijspakket. Daartoe behoren o.m. de stichting van een meao (middelbaar econo misch en administratief onderwijs) en eventueel een leao-school. De mo gelijkheden daartoe worden momen teel bestudeerd. Ook hier is natuur lijk het leerlingenaanbod weer de be palende factor. Naar de mening van de heer Ber bers bestaat er voorts in Zeeuwsch- Vlaanderen, vooral in Katholieke kring, o.m. een behoefte aan een ei gen kweekschool. „Te meer omdat relatief veel Zeeuwsch-Vlamingen in het onderwijs gaan, zullen wij als ge meentebestuur", zo betoogde de Ter- neuzense wethouder, „de totstandko ming van een dergelijke school zeker helpen bevorderen". Kettingbotsing Maandagmiddag te 14.00 uur stond de personenauto van H. P. van der H. op de Westsin- gal voorgesorteerd om naar links af te slaan. Achter hem naderde een bus, bestuurd door M. van de L. uit Kloetinige, die afremde omdat hij de personenauto rechts niet kon passe ren. Een daarachter rijdende vracht auto, bestuurd door J. B. A. uit Rot terdam trachtte eveneens af te rem men, doch trapte door zijn remmen heen. Het gevolg hiervan was dat hij met een behoorlijke snelheid op de autobus botste, die vervolgens de voor hem wachtende personenauto ramde. Er was aan alle voertuigen een aanzienlijke materiële schade. Zendingsavond De c-lassicale zendingseommteie, dier Hervormde kerk, houdlt 1 oktober a.s. een fees telijke bijeenkomst in de consistorie van de grote kerk te Goes. De heer L. Osinga, die benoemd is ais dis- trictafunctiionariis en in Afrika zijn arbeidsveld had, zal die avond in lichtingen en adviezen verstrekken, aangaande het zendingswerk. Ds. P. J. Maekaay uit Oegstgeeet, hoopt hierbij aanwezig te zijn. Kruiningen Gezamenlijk concert De samen werkende muziekkorpsen van Krui ningen en Hansweert, resp. E.M.M. en Scheldegalm, zullen zaterdag een concert verzorgen te Kruiningen. Dit zal voorafgegaan worden door een muzikale rondwandeling door het dorp om kwart voor vier, waar na om vier uur het concert onder leiding van Adri B. Holster zal be ginnen. Het concert zal bestaan uit een ouverture, enkeje marsen, een choraalstuk en enkele moderne num mertjes. 's-Heerenhoek Uitslag prijs-kaartavond In het gebouw „de Jeugdhoeve" te 's-Hee renhoek is de eerste prijs-kaartavond in het nieuwe seizoen van de NKV gehouden. De eerste prijs werd ge wonnen door de heren A. van 't West einde en B. Vermeulen. De tweede prijs was voor de heren L. Moison en D. Rijk, de derde prijs voor J. Hoon- dert en J. Traas. Voor de vierde prijs kwamen in aanmerking de heren J. Grim en J. Boonman. den. Omtrent de oorzaak van het ongeval stelt de politie een onder zoek in. Walsoorden Zeehengelwedstrijd Aan de 6e clubwedstrijd van d-e zeehemgelclub De Kogel namen 63 hengelaars deel. De uitslag was als volgt: le prijs: J. Maqua (Burcht, B) 7 vissen,1028 punten; 2e prijs: mevr. de Waal Kloosterzande10 vissen, 807 puin- ten; 3e prijs: P. de Waal (Klooster zande) 5 vissen, 446 punten; 4e prijs: H. Jonkheijm (Kloosterzande) 4 vis sen, 414 punten; 5e prijs: C. de Bruin (Hulst) 4 vissen, 378 punten; 6e prijs: G. de Wilde (Antwerpen) 3 vissen, 371 punten; 7e prijs: mevr. v. Deur- sen (Kloosterzande) 6 vissen, 364 punten; 8e prijs: P. Seynesael (Kloos terzande) 2 vissen, 319 punten; 9e prijs: C. Lemnout (Kloosterzande) 6 vissen, 255 punten; 10e prijs: W. v. Dairnne (Kloosterzande) 3 vissen, 218 punten. De traditionele troostprijs, een pijp, won E. v. Troost uit Kloos terzande. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) z LU LU 12 CQ Gevraagd een in Lewedorp. Inlichtingen G, Hijman, Klokstraat 1, Goes - Telefoon (01100) 8030 (Van onze correspondent) KLOETINGE De gemeenteraad van Kloetinge heeft besloten om de aanleg van de nieuwe Heernisseweg, voor zover ze Is gelegen op Kloe- tings grondgebied onderhands aan te besteden en te gunnen aan de fa. Duijnhouwer te Goes voor de prijs van f 88.335,52 inclusief b.t.w. Men hoopt in het voorjaar of in het begin van de zomer met de werkzaamhe den klaar te komen. Tevens hoopt men dat ook Goes het op haar grond gebied gelegen wegstuk nu spoedig onder handen zal nemen, omdat dan pas de gehele Heernisseweg aan de verkeerseisen zal voldoen. Met de verbouwing van „Amicitia" zal waar schijnlijk nog dit jaar worden begon nen. De plaatselijke aannemer L. Zwar- tepoorte gaat dit werk uitvoeren voor de prijs van f 39113 exclusief b.t.w. Het genoemde bedrag lag f 5425 hoger dam het bestek van een architectenbureau, maar men dacht dat het weinig zin zou hebben om nog een andere aannemer te laten inschrijven omdat de werkzaamhe den dan anderhalve maand zouden worden vertraagd en met het oog op de gemeentelijke herindeling achtte men dit niet wenselijk. Wat betreft de verbouwing van de kleuterschool tot bejaardencentrum, ginig de raad akkoord om de aanbe steding en gunning over te laten aan het college van b. en w. Er is een plan opgemaakt door een architec tenbureau. De totale kosten komen op f 27.000.-. Het nieuwe dienstcentrum op de algemene begraafplaats zal worden Diefstal Op de Kinderdijk is in gebroken bij de familie M. M. de H. Aangezien er niets beschadigd was, wordt aangenomen, dat de daders zich toegang tot de woning hebben verschaft door het gebruik van een valse sleutel. Vermist worden een portemonnee met f. 200, enkele sie raden, een gouden dameshorloge en een suède jasje. Van de daders ont breekt nog elk spoor. De politie zet het onderzoek voort. Botsing Bij een aanrijding op de Zuidsloegweg werd de 59-jarige L. W. S. uit Vlismgen zeer ernstig gewond. De aanrijding ontstond doordat L., W. S. op zijn bromfiets de uitrit vam de werf De Scheldepoort afreed en geen voorrang gaf aan een personenauto, die op de Zuidsloeweg reed. Westkapelle Hengelsportvereniging De hen- gelsportverendging Westkapelle hield zaterdag een wedstrijd in zee. De 33 deelnemers vingen, ondanks de hamde westenwind, toch nog 13 ondermaatse en 15 bovenmaatse vissen. De prijzen werden gewonnen door: I G. van Berkum 3 vissen 943, 2 P. van Keulen 4 vissen 358, 3 K. Taten- hove 3 vissen 338, 4 Jaap Westerbeke 3 vissen 333, 5 W. Waterman 4 vis sen 295, 6 B. van Vaardigem 1 vis 287, 7 P. Murre 2 vissen 262. De volgende wedstrijd is zaterdag II oktober. Dlplomazwemmen. In het zwem. bad van het Badmotel hebben een aantal jongens en meisjes zwemproe- ven afgelegd. Voor diploma A slaag den 18 personen, voor het het diplo ma B 14 personen. gebouwd door de plaatselijke aanne mer J. v. d. Linde voor de som van f 30.688 inclusief b.t.w. Alleen de heer H. G. Jung (V-V.D.) had prin cipiële bezwaren en wenste zich van stemming te onthouden. De Koningin Wilhelminastraat vanaf de Kapeïseweg zal voor het gedeelte tot de Lewestraat worden afgesloten voor voertuigen die lan ger zijn dan zeven meter. De School straat zal dan worden opengesteld voor motorrijtuigen rijdende in de richting van de Lewestraat en ko mende uit de richting van de Kapeï seweg. In het belang van het ver keer zullen alle kruisingen en split singen van wegen, die op de Schoolstraat uitkomen veranderd worden in voorrangskruisingen, zo danig dat het verkeer op de School straat voorrang heeft. In verband met de herindeling zul len verschillende straatnamen in Kloetinge moeten worden gewijzigd. Punten van discussie waren vooral de Schoolstraat en het Kerkplein. De Schoolstraat krijgt de naam Schimmelpenninckstraat, genoemd naar de voormalige burgemeester van de gemeente. Het Kerkplein gaat men Geertesplein noemen, om dat ook de toren de naam krijgt Kloetingse of St.-Geertestoren. Voor de Margrietschool zal nog een pas sende naam moeten worden gevon den. Het bejaardencentrum gi „De Terp" heten. De heer B. M. van Nieuwenhuijze werd aangewezen als opvolger van wijlen de heer J. Verburg als lid van de Commissie Grondbeheer. Tij dens de rondvraag attendeerde de heer A. J. Korteweg (P-v.d.A.) op de werking van de verkeerslichtin stallatie op het kruispunt Rijksweg - Lewestraat - Buijs Ballotstraat. Voor- alop zaterdagmorgen zouden op dit punt de knipperlichten te lang in werking zijn. Met de bevoegde in stanties zal hierover contact worden opgenomen. Voor de aanvang van de vergadering werd het onlangs overleden raadslid de heer J. Ver burg (C.H.) herdacht. Burgemees ter P. Daniëlse schetste de heer Ver burg als een persoonlijkheid die zijn visie steeds baseerde op de praktijk in plaats van op theoretisch gebied, (Van een onzer verslaggevers) RILLAND-BATH De tachtig bed den in de nieuwe vleugel van het verpleegtehuis „Huize De Werfkam- pen" in Rilland-Bath zijn al enkele maanden onbezet. Het verpleegtehuis werd enige tijd geleden uitgebreid, omdat er gebrek was aan ruimte voor verpleging van demente bejaarden. Nog steeds heeft het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid geen erkenning verleend volgens ar tikel 7 van de Krankzinnigenwet. Het socialistische Tweede-Kamer lid A. Schipper, tevens burgemeester van Kruiningen, heeft hierover on langs vragen gesteld aan de staats secretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer Kruisinga. De heer De Schipper wilde weten, waarom de vereiste erkenning, zon der welke het gebouw niet mag wor den gebouwd, nog steeds niet was verleend. Het Tweede-Kamerlid heeft erop aangedrongen, de directie van „Huize De Werfkampen" zo spoedig mogelijk toestemming te geven de nieuwbouw te benutten. Een verpleegtehuis voor demente bejaarden valt niet onder de wet op de bejaardenoorden. De commissie voor de bejaardenoorden kan aan de situatie in „Huize De Werfkampen", zo werd ons van deze zijde meege deeld, niets doen. Bij Gedeputeerde Staten is nog geen verzoek binnengekomen om de vereiste erkenning te bevorderen. Verwacht wordt wel, dat spoedig vra gen aan het college over deze zaak zullen worden gesteld. Pas dan kun nen Gedeputeerde Staten een advies uitbrengen aan de minister. De ge vraagde toestemming kan alleen bij koninklijk besluit worden verleend, aldus een zegsman bij het provinciaal bestuur. Bij informatie bleek ons, dat een groot aantal dementen in Zeeland nog in zieken- of bejaardenhuizen wordt verpleegd; bij gebrek aan ruimte. Er zouden noodgedwongen ook demente bejaarden in verpleeg tehuizen buiten Zeeland verblijven. (Van onze correspondent) WOLPHAARTSDIJK Ter afslui ting van het seizoen 1969 hield de watersportvereniging Wolphaartsdijk haar laatste onderlinge zeilwedstrij den op het Veerse Meer. Onder zeer gunstige weersomstandigheden werd deze wedstrijd, waarbij de Snelheids- wisselbeker op het spel stond en waaraan door 33 jachten werd deel genomen, verzeild. Na afloop werden de prijzen door voorzitter A. Birk- hoff in het clubhuis uitgereikt. De uitslag was: 1 W. de Klerk (RORC 3) 2 J. M. Smit (FD) 3 W. A. C. Sinke (OK) 4 H. de Jager (OK) 5 A. C. Pot (FD) 6 K Verhulst (FD) 7 D. Ka- kebeeke (OK) 8 A. Sinke (OK) 9 J. v. d. Werff (Vaurien) 10 M. Janse (kajuitjacht) 11 G. A. Meijer (Pri maat) 12 W. J. Lueieer (22 m2) 13 K. Fokke (Vaurien) 14 A. J. Blaas (kajuitjacht) 15 J. M. Gebuis (Scha kel) 16 A. Karelse (Schakel). .ECTIFL ATIE In onze VéGé-Vers-advertentfel vam gisteren is een drukfout ge. slopen 500 gr. Runderlappen moet zj OUDENBOSCH In Oudenbos:: slaagden voor het diploma onderwijl zer (hoofdakte) de heren Ed vat Duyse en F- Dobbelaer in St. steen. Morgen, donderdag 2 oktober. Bergen op Zoom: 7.34 en 19.54, Hansweert: 6-43 en 19.06, Made-Drimmelen: 10.15 en 22.40 Terneuzen: 6.10 en 18.31, Vlissingen: 5.43 en 18.01, Wemeldinge: 7.24 en 19.44. TENTOONSTELLINGEN WESTDORPE Galerie Troutzaerte TentoonstelEjj van schilderijen dooT Roel Franko! (tot 4 okt.) ANTWERPEN Middelheimpark De 10e Biennale voor beeldhouwkunst (t.m. 5 okt.) TONEEL, FILM, CONCERT ENZ, ANTWERPEN Vendome Zomersproeten, 14 j, Aanvang 12, 14, 16, 18, 20 en 22 u, Odeon De afspraak, 14 j. Aanvang 12, 14.30, 6, 19 en 21.30 u Ambassades Oedipe Re, al Aanvang 12, 14, 16, 18, 20 en 22 u. Savoy Het volkomen huwelijk, 14 j, Aanvang 12, 14, 16, 18, 20 en 22 u, Rubens De goede, de harde vage bond. 14 j. Aanvang 14, 17.15 en 20.30 uur ST. NIKLAAS Eden De gendarm gaat trouwen, al Renova De eed van Zorro, a.l. Century De laatste der 7 Select Het goud van McKenna,14j, GENT Astrid Bonanza, a.l. Capitole Het brein, a.l. Majestic Gejaagd door de 14 jaar Cehtury De rattenpatrouille, 18 J. Normandie Bullitt, 18 j. Savoy Princessan, 18 j. Scaldis Pancho villa, 18 TONEEL, FILM, CONCERT ENZ. ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag Kon. Ned. Schouwburg 20 uur Driekoningenavond GENT Bioscopen: Als onder vandaag Kon. Ned. Schouwburg 20 uur „De zeer geleerde dames" ST. NIKLAAS Bioscopen: Als onder vandaag TENTOONSTELLINGEN WESTDORPE Galerie Troutzaerte Tentoonstelling van schilderijen door Roel Frankot (tot 4 okt.) ANTWERPEN Middelheimpark De 10e Biennale voor beeldhouwkunst (t.m. 5 r' DIVERSEN OOSTBURG Kath. Kring 20 uur Vergadering KVP Opg. voor deze rubriek tel. O1180- 7438 of Postbus 116 in Middelburg. (Van onze corresponder MIDDELBURG De trac Oranjekalender van de Ki scherming Vereniging „Pro tute" is deze week weer van sen gerold. Het eerste exempl de kalender 1970 werd gister de voorzitter van „Pro Juv in Middelburg, de heer D. van aan de echtgenote van de cor jris der koningin, mevrouw Aartsen-Stap, aangeboden. De verkoop van de Oranjek vroeger bekend als „prinses lender", vertoont de laatste een verheugende stijging, al heer Van Ooijen. Twee jaar 1 werden voor de eerste maa dan vijfduizend exemplaren vi in Zeeland. Dat betekent dat de zestig bewoners in het 1 van een Oranjekalender. Land de verhouding een op tachtl hand van Zeeland met het huis is altijd zeer sterk gewei Oranje-kalender mag dan oo ontbreken in een goed geaard 1 gezin", zo stelde de heer Van vast. „Pro Juventute" hoopt dit ja forse stijging van de verkool te kunnen constateren. De opl van de verkoop (vorig jaar f zal namelijk worden aangewen een uitbreiding van het werk kinderbescherming van „Pro tute". De vereniging wil haar teiten in de toekomst ook ga; breiden tot de preventieve se Daarvoor zal een vaste krach den aangesteld. Honderd vijftig vrijwilligers,1; zich in Zeeland in de verkoop 1 succes te maken. Het Vlissingsi paar De Bert reist, geheel be loos, de provincie af om de kalender met foto's van de led« het koninklijk huis, waarond jaar enkele bijzonder leuke fotr de prinsenkinderen, op de vei adressen af te leveren. (Van een onzer verslaggever VOGELWAARDE De kostei voortvloeien uit de toepassing vt algemene bijstandswet en de groepsregelingen nemen in de meente Vogelwaarde toe. Dit uit de gemeentebegroting, die v week door de gemeente werd vaard. Voor het jaar 1970 planden de tenaren van die Vogelwaardsie si larie ruim f 64.000 meer voor posten, In het jaar 1969 f 281.785,80 geraamd en voor hel mond jaar f 346.466,77. Het saldo hoofdstuk 9 van de begroting, ws de algemene bijstaodswet etc. w behandeld, wordt nadelig beïnv door de kap itaalslasten van het meenschapshuis. De kosten, hie worden geraamd op f 16490. Overigens is de tendens van stij bi de gehele begroting duid merkbaar. Zo is de post algemeer beer met ruim f 14.000 gesteger post openbare veiligheid met f 16.000, de post volksgezondheid bijna f 1.000, de post volkshuisves— met meer dam f 2.000 en de posten zonder basisonderwijs en sociale met duizelingwekkende cijfers, Mat f 105.000 en ruim f 64.000. «aan tegenover hoofdstukken, minder dan het vorige jaar Ogen uit de gemeentelijke nn.ee. Openbare werken b.v. nw e-00°. de P0®1- „eigendom openbare dienst beste t ruim f 300 en de post open Peerwijs met iets minder n.i-Üi' fhüituur en recreatie vr< bp»- f- *-000 minder. In de ontw Dita=<f'lng i1970 ziin g6en nieuwe Pi etswerken opgenomen. zu P< Vooruitzichte voor donderd en vrijdag, opgesteld doo het K.N.M.I.: Aanvankelijk vrij zonnig, later weer kans toenemende koud. regen en 's nachts mim MdoeBi^00ruitzichten in cijfers Vo „d^ovlr Nederland: 2 tot r. dag: aantal uren z ander nnl®:,1?* 2, tot 6 Op ^!Ln°rr?aal' max.-temp.: ^oge ne" normaal; kans 25 2,van Minstens 12 u drooe J+2? ans °P een geh Vooi- -j 50 Pr°cent. tot 5- vrjJ^ag: aantal uren zon maal-' m?inV"telrip,: omstreeks n maal' te»? mp': omstreeks n van op, een droge peri< kans on Pltns u uur: 70 Proce Procent. Seheel droog etmaal:

de Stem | 1969 | | pagina 2