Burgemeester Vercauteren opent St. -Bernardusschool Ondo verloor van verrassend Togo 4Va% 5% 5V2% 6% 7% Algemene Bank Nederland Op 1 oktober wordt de spaarrente verhoogd Gemei en die in Kaj MODERN GEBOUW IN CLINGE Fantastisch t f t t Muziekconcours in Veere Shakespeare in het Engels Declaranten vergaderen op 3 oktober Hardnekkig „haar in de soep" Spaarboekje/Spaarrekening Direct beschikbaar 2.500,-; één maand opzegging voor hogere bedragen Spaardeposito Drie maanden opzegging Spaardeposito Zes maanden opzegging Spaardeposito Twaalf maanden opzegging Spaardeposito Twee jaren vast Jeugdsparen met de Zilvervloot; 5% Doe nu een keus: Of u een groot of een klein bedrag wilt sparen, loop eens bij ons binnen. U bent welkom bij de Weersverwach niet overschat Raad Lucli onderzoekt vliegtuigon Inschrijvingen in handelsregister oetbalvereniging j Steen krijgt f 10.( 4 DE STEM VAN DINSDAG 30 SEPTEMBER 1969 5 (Van onze correspondent) CLINGE „Ik draag deze school over aan het schoolbestuur", zei burgemeester Vercauteren, toen hij bij de entree van het school gebouw een gedenksteen onthulde waarop geschreven stond: „Gold is immers onze toekomst. Daarom dit pracht gebouw". Met deze korte bewoordingen gaf burge meester Vercauteren te kennen dat het schoolgebouw ten dienste zou staan van het onderwijs. Ook de aanwezigen onder wie de wet houders, het schoolbestuur, in specteur L. Frantzen, het onder wijzend personeel van de St. Ber nardusschool, Hoofd van de Cen trale Dienst J. Roelants, directeu ren en hoofden van voortgezet middelbaar-, lager- en beroeps onderwijs alsmede vele onderwij zers waren getuige van deze be langrijke gebeurtenis. JOE ij Nadat alle aanwezigen in de hal hadden plaatsgenomen, sprak pastoor A. C. J. Fick als voorzitter van het schoolbestuur. Voor de hele bevol king van het dorp was het een histo rische dag, aldus de pastoor. Achter de onthulde gidenksteen was een ko ker ingemetseld, waarin zich een oor konde bevond met de voornaamste gegevens. Voor de leider de heer P. Lansu had hij vele woorden van lof. Namens het schoolbestuur bood hij hem een twaalfdelig koffieservies met damasten tafellaken aan. Aan het slot van deze bijeenkomst sprak pastoor Fick een dankgebed uit. Burgemeester Vercauteren kon de aanwezigen meedelen, dat hij met de opening een zucht van verlichting geslaakt had. Immers het op tijd klaar komen van dit schoolgebouw had voor de gemeente grote financi ële gevolgen. in dit gebouw zijn de kinderen goed gehuisvest, en voor het onderwijzend personeel zal het prettig zijn om te werken, zei de burgemeester. Inspecteur Frantzen vond het re sultaat van deze verbouwing fantas tisch. Hoewel hij aanvankelijk huiverig stond tegenover verbouwing van scholen, was hem nu gebleken, dat het in sommige gevallen zelfs beter is. Vooral het interieur was smaak vol. Hij maakte hiervoor zijn compli ment. Verder ging de inspecteur die per in op de vernieuwingen bij het onderwijs. In dit verband wees hij erop dat men niet moet vasthouden aan een bepaalde methode. Naar zijn mening moet iedere methode flexi bel zijn. Het hoofd van de Centrale Dienst, J. Roelants bracht in het bijzonder dank aan alle werkers, die ervoor gezorgd hadden dat het gebouw klaar was. De schoolarts dr. Koze- meyer trok nog even een vergelij king met het oude schoolgebouw. Al le misstanden van het oude ge- houw zullen in dit gebouw wel weg gewerkt zijn. Tenslotte sprak 't hoofd der school, de heer Lansu, nog enkele woorden namens de leerkrachten. Zo wel bouwkundig als onderwijskundig is dit nieuwe gebouw een succes. Van het geheel gaat een rust en kalmte uit. Wat betreft de vernieuwingen in liet onderwijs attendeerde de heer Lansu erop, dat er allereerst een goede samenwerking moet zijn van tussen de leerkrachten. Zijn mening was dat het zitten blijven zoveel mogelijk voorkomen inoest worden. De ontwikkeling én vorming van het kind is het doel van de school. In de toekomst zag hij, dat men zal afstappen van het jaar klassensysteem. Er zal dan een in deling in groepen komen, waarbij de leeftijd geen rol speelt. Verder gaf spreker een overzicht van het gebruik van het gebouw, waarbij hij meedeelde dat de hal dienstbaar zal worden gemaakt aan het onderwijs. Hierna konden de aan wezigen het nieuwe schoolgebouw be kijken. In de namiddag was er gelegen heid voor de burgers om het school gebouw te bezichtigen, druk gebruik gemaakt werd. Op 1 oktober 1969 hoopt de wachtmeester rijkspolitie le klas H. L. WARRENS zijn 25-jarig ambtsjubileum te vieren. Receptie van 15.00-17.00 uur. Hulst, Abdijstraat 16. Heden overleed na een langdurig, doch gedul dig gedragen lijden, nog vrij plotseling in het St.-Liduina-ziekenhuis te Hulst, voorzien van de H. Sacramenten der Zieken, mijn inniggeliefde echtgenoot en der kinderen zorgzame vader, be- huwdvader, grpotvader, broer, schoonbroer, oom en neef ALOYSIUS DE BRUIJN echtgenoot van Celina Catharina Ivens in de leeftijd van 62 jaar. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overledene in uwe gebeden aan. Baalhoek: C. C. de Bruijn-Ivens Kruis dorp: J. F. de Bruijn P. de Bruijn-van Overmeren Terneuzen: A. L. Wesdorp P. L. M. Wesdorp-de Bruijn en kind F, A. M. de Bruijn Boschkapelle: L. M. de Bruijn E. de Bruijn-van de Velde Baalhoek: M. E. de Bruijn Baalhoek: L. A. M. de Bruijn Baalhoek: A. F. M. de Bruijn Familie de Bruijn Familie Ivens. Kruispolderhaven, 29 september 1969. De plechtige uitvaartdienst, gevolgd door de be grafenis, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op donderdag 2 oktober des voor middags om tien uur in de parochiekerk van de H. Cornelius te Lamswaarde. De rozenkrans wordt gebeden woensdagavond om zeven uur in bovengemelde parochiekerk. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het St.-Liduina-ziekenhuis. Zij, die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Na een leven vol liafderijke toewijding aan zijn gezin, ontviel ons heden kalm en zacht, ge sterkt door de H. Sacramenten der zieken, mijn inniggeliefde man. vader, schoonvader, schoon zoon, opa, broer, oom en neef de heer JOHAN MARTENS echtgenoot van mevrouw Mathilda Bernarda Zeimer geboren te IJzendijke 24 april 1914 en aldaar overleden 29 sept. 1969. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overledene in uw gebeden aan. IJzendijke: M. B. Martens-Zenner Eede: A. I. M. Lampaert-Martens P. B. Lampaert Benny en Monique IJzendijke: E. J. Martens en verloofde Jenny Anita U. M. Martens Emmy I. M. Martens Rosita A. M. Martens Benita L. M. Martens Willy E. Martens Familie Martens Familie Zenner. IJzendijke, 29 september 1969. Varkensmarkt 15 De plechtige uitvaartdienst, gevolgd door de ter aardebestelling, waartoe u beleefd wordt uitge nodigd, zal plaats hebben op woensdag 1 oktober a.s. om 10.30 uur in de parochiekerk van O. L. Vrouw Tenhemelopneming te IJzendijke. Dinsdagavond 30 september a.s. zal er om 7 uur een H. Mis voor zijn zielerust worden opgedra gen in voornoemde kerk. Zij, die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Dankbaar voor alles wat zij voor ons heeft ge daan, geven wij u kennis, dat van ons is heen gegaan, na een langdurig, geduldig gedragen lij den, onze inniggeliefde en zorgzame echtgenote, moeder, schoonmoeder en oma, mevrouw JULIANA CATHARINA STEIJAERT echtgenote van de heer Joseph Petrus Eduardus Lauwers in de leeftijd van 67 jaar. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overledene in uw gebeden aan. Terhole: J. Lauwers Lamswaarde: Alf. Lauwers C. Lauwers-Rijk, Joseph, Luciën, Leonza Heeze: M. Lauwers Lamswaarde: Alw. Lauwers R. Lauwers-Verrassel, Peter, Christian, Carolien, Nicol Koewacht: D. Lauwers A. Lauwers-Martens, Paul, Claudia Hulst: Hulst: R. Heijens-Lauwers, Armand E. Heijens-Lauwers E. Heijens, Petra, Sonja. Terhole, 28 september 1969. Hoofi straat 4. De plechtige uitvaartdienst waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaats hebben op woens dag 1 oktober a.s. om 3 uur n.m. in de parochie kerk van de H. Gerardus Majella te Terhole, waarna begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. De overledene is opgebaard in het ziekenhuis te Hulst. Bijeenkomst Tabakstraat achter het ziekenhuis om 2.30 uur n.m. Enige en algemene kennisgeving. Met diepe droefheid geven wij kennis van het geheel onverwacht overlijden, in het St.-Fran- ciscusziekenhuis, gesterkt door het H. Sacra ment der zieken, van mijn inniggeliefde echt genoot en onze lieve zorgzame vader, zoon, broer, behuwdbroer en oom KEES KONINGS echtgenoot van Cornelia van Hassel op de leeftijd van 51 jaar. C. Konings-van Hassel Piet Frans en Paula Jan Carla Nol Miriam Ansje Familie Konings Familie van Hassel Roosendaal, 29 september 1969. Wilhelminastraat 10. De plechtige uitvaartmis, waarna begrafenis, zal plaats hebben op donderdag 2 oktober a.s. om 10.00 uur in de parochiekerk van St.-Jan, waar bij u beleefd wordt uitgenodigd. Avondmis woensdagavond om 19.30 uur in de parochiekerk. Samenkomst voor dames en heren om 9.40 uur in het woonhuis. De overledene is opgebaard in de rouwkapel van het St.-Franciscus-ziekenhuis, alwaar de bezoek uren zijn van 14.00 tot 15.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het woonhuis, Wilhelminastraat 10, om 11.30 uur. DANKBETUIGING Voor de buitengewoon grote en warme belang stelling ondervonden tijdens de voor mij zware dagen, na het ongeluk en het overlijden van mijn lieve man, de heer JOHAN HEMELAAR ben ik U allen innig dankbaar. In het bijzonder doktoren, zusters en broeders van het St. Anthonius-ziekenhuis te Oostburg, die alle moeite gedaan hebben, maar dat niet meer heeft mogen baten. H.H. geestelijken, direktie, collega's en personeel N.S.M. Sluiskil, korps rijks-reservepolitie, familie, vrienden, buren en kennissen. Mevr. M. Hemelaar-Herwegh Axel, september 1969 Calandstraat 22. VEERE Negen fanfare- en har- nieorkesten uit Zeeland en Zuid-Hol land stonden zaterdag aangetreden in O.L. Vrouwekerk te Veere. 's Mor gens om 10 uur was er een officiële ontvangst van juryleden, erecomité, bondsbestuur, dirigenten en voorzit ters van de deelnemende verenigin gen ten stadhuize. Om 11 uur beet het jeugdorkest „Kunst na Arbeid" uit Arkel de spits af, met het spelen van „Princesse Eugène" van A. Stellian. Zij haal den hiermee in de vierde afdeling met 46 punten de 2e prijs. Het was ontzettend jammer dat het voortref felijk spelend Souburgse „Vlijt en Volharding" in de vaandelafdeling Fanfare 7,5 punt tekort kwamen. Zij wonnen wel een le prijs, maar het puntenaantal van 102,5 was te laag om uit te mogen komen op het grote concours in Arnhem dit najaar. Het uit 30 leden bestaande jeugd orkest, „Euterpe" uit Heinkenszand was met 106 punten de eerste prijs in de derde afdeling. Het jurylid Henk van Lijnschoten kreeg op deze dag heel wat eigen werken te beoor delen. Het verplichte werk „Kleine Suite" van deze componist leverde 52,5 punt op. Het keuzewerk werd met 53,5 punt gewaardeerd. O.K.K. uit Wemeldinge haalde 93,5 punt en daarmee de 2e prijs. Wilhelmina uit Colijnsplaat werd in de tweede afde ling Fangare le met honderd punten. Daarna kwam Domburg dat met 101,5 eerste in de eerste afdeling werd. In de afdeling uitmuntendheid fan fare werden slechts drie tweede prij zen toegekend, n.l. aan: Rillandia uit Rilland-Bath, Oefening en Uit spanning uit Kattendijke en Ons Ge noegen uit Rockanje. De Voorzitter van de Bond van Harmonie- en Fan fareverenigingen in Zeeland de Heer J. Uitterhoeve, reikte de prijzen uit, waarbij hij memoreerde, dat het en thousiasme groot, de akoestiek ge weldig en de kou in dit oude tochtige gebouw enorm was. Hij drong nog maals aan op een snelle restauratie van deze kerk. Dan zouden ze nog- eens graag terug willen komen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Een langdurig applaus was zaterdagavond de belo ning voor het spel van de Engelse toneelgroep „The National Youth Theater" in „A Midsummer Night's Dream" van William Shakespeare. In de uitverkochte zaal van de Mid delburgse schouwburg zaten vooral veel scholieren, die het in het Engels gespeelde stuk op hun eindexamen lijst kunnen zetten. Mede door het duidelijke spel wa ren ei gezien de reacties van het pu bliek weinig taalproblemen. De ge hele voorstelling werd gekenmerkt door het wisselen van de decors met het doek open. Het spel van Lysan- der en van de handwerkslieden wa ren voor de pauze al reden tot hila riteit. Na de pauze werden er tijdens de opvoering van het drama van Py- ramus en Thisbe ter gelegenheid van het huwelijk van de hertog van Athene enkele open doekjes gege ven. Het spel van de handwerkslie den bij dit drama was dan ook uitste kend. Ze wisten de verlegenheid en het-zich-beledigd-voelen als de hoog geplaatste personen hun spel niet begrepen uitstekend uit te beelden. Het viel ons op, dat de spelers, die in een bepaalde scène geen belang rijke rol te vervullen hadden, bleven spelen, waardoor de taferelen leven dig waren. Na afloop van de voor stelling was er in de foyer gelegen heid tot het stellen van vragen aan de spelers. Brian Payne, die Lysan- der speelde, antwoordde op onze vraag wat zijn indruk van het pu bliek was, dat hij het een fijn en in telligent publiek vond. Hetgeen dan weer een geruststelling is voor die scholieren, die hun eindexamen som ber tegemoet zien. (Van een onzer verslaggevers) BREDA In tegenstelling tot eer dere berichten zal het gesprek van de declaranten met dr. Grapperhaus plaatsvinden op woensdag 8 oktober a.s. om 20.00 uur in het congresge bouw „Het Turfschip" te Breda. (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de eerste klas van de Zeeuwse korfbalcompe titie zijn zaterdag weer enkele grote verrassingen gevallen. Zo liet Ondo zich door Togo de punten ontnemen. Ondo, dat nu al zijn derde nederlaag incasseerde, hield het tot kort voor tijd nog 4-4, maar enkele minuten voor het eindsignaal sleepte Togo toch nog de buit binnen. Vedo deed het ook goed en behaalde tegen (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Er zit een haar in mijn soep" heeft overal in Neder land zo'n stormloop op de kassa's veroorzaakt, dat de n.v. Internatio nale Concertdirectie Ernst Krauss be sloten heeft er nog tot half november mee op tournee te gaan. Zodoende is het mogelijk gebleken, deze theaterproduktie op 3 oktober a.s. in Goes (Prins van Oranje) te brengen en op vrijdag 14 november in Terneuzen Zuidland-theater De rol die Ton van Duinhoven in dit stuk van Terence Frisby speelde (Robert Danvers) is overgenomen door Luc Lutz. Trudy Labii vertrolkt in de nieuwe bezetting de rol van de hippe Marion. Verdere medewer kers zijn Louis Borel, Ine Veen, Frans Kokshoorn, Wiebe van der Velde en Petra Dumas. Het hoofdthema van dit geestige spel is het generatieconflict tussen een veertigjarige vrijgezel en een negen tienjarig meisje. „Er zit een haar in mijn soep" heeft in Nederland zijn honderdste voor stelling al gehaald. In Londen werd het blijspel meer dan 1800 maal op gevoerd. Blauw Wit zijn tweede overwinning. Bij de rust was het nog 3-2 voor Blauw Wit. maar na de hervatting hadden de Vedoërs vrouwe Fortuna op hun hand en wonnen gelukkig met 5-6. Luctor maakte tegen Animo II ver- dedigingsfouten op de beslissende momenten. Animo II profiteerde daar bekwaam van en won met 4-7 in een gelijkopgaande wedstrijd.. Zuidwesters kon tegen Tjoba II de korf moeilijk vinden. De Souburgers waren een klasse sterker, maar het werd slechts 3-1. Stand: Animo II 4-7 Zuidwesters I 3-6 Togo I 4-4 Vedo I 4-4 Luctor I 3-3 Blauw Wit I 4-3 Tjoba II 3-2, Storm vogels I 3-2, Ondo I 4-2, Swift III 2-1. In de tweede klasse deed het Bres kense BKC het uitstekend. Togo II moest met een 5-1 nederlaag naar huis terug. Zuidwesters II komt er beter in. Olympia I valt wel erg te gen, maar een 7-4 overwinning voor de Souburgers was toch niet ver wacht. Stand: All Ready 2-4 B.K.C. 2-3 Zuidwesters II 3-3 Togo II 3-3 Vol harding 1-2 Atlas I 2-2 Animo III 2-1 Swift IV 2-1 Olympia I 3-1 In de derde klas A deed T.O.P. heel wat aan zijn doelgemiddelde. At- las II werd met 11-1 teruggewezen. K.V.L. stelde erg teleur, want het leed tegen het zwakke All Ready II een 3-2 nederlaag. Ondo II is wat van slag, na een goed begin zakten ze wat af deze keer tegen Stormvo gels II wisten ze niet meer dan een 4-4 gelijkspel te bereiken. Stand: T.O.P. 3-6 Stormvogels II 3-4 Ondo II 3-3 KVL 2-2 Alle Ready II 4-2 Atlas II 2-1. In de derde klas B liet Zaamslag een steekje vallen, waarmee vooral Blauw Wit II en Luctor II, die zelf niet speelden, blij zullen zijn. Olym pia II dwong de Zeeuws-Vlamingen 'n 3-3 gelijkspel af, waarmee ze zelf het eerste punt binnensleepten. Togo III bleef zonder punten, maar het gaf het Tjoba III niet cadeau. Het werd 1-2. Stand: Zaamslag 4-6 Luctor II 3-5 Blauw Wit II 2-4 Tjoba III 3-2 Olym pia II 3-1 Togo III 3-0. Goed nieuws van de ABN! '-W- DEN HAAG (ANP) te weinig wordt ook di gers bij het opmaken v plan voor een overland dat de weersverwach meteo-dienst verstrekt dan een verwachting, gaat men er vanuit da verwachting een voorsp dus de heer W. H. Dres: terewolde, ch|Wf-insts-uc1 rijksluchtvaartschool op hij vanmiddag als desk gehoord in het nadere 01 de raad voor de luchtv naar het ongeluk waarb 1968 in zeer slechte wei heden de drie inzittend sportvliegtuig bij Gapii land om het leven wart Dat vliegtuig was 's goed weer vain de lueh' terdam vertrokken voc* naar Gatwick bij Londen bevonden zich de herei Lezenne Coulainde uit Rt E. Steimer uit Leemuidi mevrouw J. Off e vanger haar hondje. Alleen het I het ongeluk overleefd. Het vliegtuig is (uit d< wachting kon dit niet b ven Zeeland in zeer slecl komen. De bestuurder vai tuig is, getuigen op de grt dat geconstateerd, herhat laag over gevlogen. Andei hebben het vliegtuig ineei le bocht naar links zien m ke, naar het inzicht van ter valn de raad voor mr. R. P. Cleveringa, mi gevolg is geweest van e reactie bij het plotseling zien van een boerderij. De heer J. Kastelein, de meteo-dienst op de 1 Rotterdam, verklaarde als ge, dat zich heel vaak weersverslechteringen voo men niet zou vermoeden, schuwingssysteem daarvo- verbeterd, allereerst voor om en op de vliegvelden. De heer Dresscher was oordeel dat veel sportvli belang van de weersverw te weinig onderkennen, i is hij van mening, dat spo zich te snel in staat achi landvluchten te maken na in het buitenland, waar intensiever luchtverkeer is. zal op 24 november uitepre MIDDELBURG In het register van de Kamer van I del en fabrieken voor mi( 1 noord-Zeeland zijn de volg dernemingen ingeschreven: 17469: Kleinhandel in anti enz. H. de Knecht, Zuidstr Westkapelle, c.a. Nieuwst: Middelburg. 17467: „De Jeugdhoeve", van onroerend goed enz. Dek kampstraat 7, 's-Heerenhoek 5896: Kleinhandel in text: ren „Lady Bird" (filiaal), Kerkstraat 21, Goes, a 1I»68: Patates-fritesbedrijf k. Menheere, Cranestraat 27 zee. 17471: Graanhandel P. A. iPa?'ds Hof a 20, Arnemuid i'470: Kleinhandel in ki| gens enz. Babyhuis „Arbo" viele 56 Middelburg. 822: Kleinhandel in sd „Shorette", fa. L. B. van Ho delburg^^aal)Segeerstraat lpl7,?: Cafébedrijf bar „Doil chotte Korte Delft 46, Midd| (Van onze correspondent JANSTEEN De voet te'e^n krijgt van de e geld L, ued^ag van f 1000 4; s bestemd voor een balvehftaIIatie bb één van he e in8? aan de Sportlaan. stel ï,™d guiÊ akkoord met he gin,zelf leden van de ret aan d/r'*'!';1 werk hebbl waa" de lichtmasten. f 500 t^08* Ste,en een pachtpi mÜn van" /aar betalen vo°r e wa's eTrst fTnnnJaar' °8ze pac meentp \L maar omdat een oefpJf* t}veede voetbalv da°mowHmn t8J bescbikkir De raad 8 Pnjs omhoog. voorstel gl"£ °°k akkoord i m®ngd an 1 en w' be' r"| subsidie tZan®koor St.-Cecili; de semeeml6ri.enen' Hiermee uitvoerino 131 de koste ^vSfj^.hBetcWeihnacht1 dat ed|Uvïr i8-is- gelijk aan het h0^danr;ni2?5S,lb0ekt' ma1 '1

de Stem | 1969 | | pagina 4