Drie jongeren op de bres voor creativiteitscentrum voor j eu Zeeuwsch-Vlaanderen MIDDELBURG VLÏSSINGEN GOES AXEL HULST OOSTBURG LUCKY LUKE: IN DE RECHTER Dagblad „DE STEM" Krantenbezorger(ster) Onderzoek Drugs ZUID-BEVELAND AANBESTEDEN G E]\ Langspeelplaat van Tiroler Kapel Warme maaltijden voor bejaarden Dansles bejaarden 25-jarig jubileum Hoogwater Wat en, waar VANDAAG MORGEN Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3-5 DE STEM VAN DINSDAG 30 SEPTEMBER 1969 9 (Van onze correspondent) r- TERNEUZEN „Het wordt hoog tijd, dat Zeeuwsch-Vlaanderen een W volledig gesubsidieerd creativiteits centrum voor de ongeorganiseerde 3» jeugd krijgt". Dat is de mening van Wout Bareman (18) uit Temeuzen 4 en Co Dieleman (20) en Gert Stolk I (21) beiden uit Axel. Het drietal liep al geruime tijd met plannen in die richting rond, verenigde zich enkele Mj maanden geleden in de werk- IJl groep Creativiteitscentrum Zeeuwsch- Vlaanderen en kwam onlangs voor de dag met een rapport, dat aan de ambtenaar voor culturele zaken van Temeuzen, de heer Aart Janszen werd voorgelegd. In het rapport stelt de werkgroep dat de bestaande jeugdcentra bij een groot deel van de jongeren (voorna melijk de categorie van achttien jaar en ouder) niet meer aanslaan en het ziet als alternatief een centrum, waar iedereen zijn vrije tijd kan besteden „In overeenstemming met de nieuwe cultuurvormen, die ontstaan zijn uit de technologie van deze tijd". Deze cultuurvormen bevinden zich volgens de werkgroep nog in een experimen teel stadium. „De experimenten", zo gaat het rapport verder, „hebben uit sluitend als doel het zoeken van een oplossing voor de vele, vaak nog jon ge mensen die geen bevrediging meer vinden in de bestaande conventionele cultuurvormen". Als vestigingsplaats van het cen trum heeft de werkgroep Terneuzen gedacht, omdat deze stad het gemak kelijkst bereikbaar is. Het oog van het actieve drietal is in dit verband gevallen op het oude gebouw van het Petrus Hondiuslyceum, dat binnen kort leeg komt te staan omdat deze onderwijsinstelling naar het nieuw gebouw aan de Zuidlandstraat gaat verhuizen. Om de aanvraag van een gebouw en een heginsubsidie van f 15.000 voor de Terneuzense gemeenteraad te kunnen rechtvaardigen, is de werkgroep bezig een onderzoek in te stellen naar de belangstelling onder de jeugd. Tot nu toe hebben al ruim 350 jongelui toegezegd actief te wil len meewerken aan de totstandko ming van het centrum. Het onderzoek is nog in volle gang. Wout Bareman: „Je moet gewoon een grote groep achter je hebben staan anders kom je nergens. Als ons on derzoek klaar is zullen we de resul taten samen met een exploitatiereke ning aam de gemeente overhandigen". Het centrum zal volgens de jongens moeten bestaan uiit een grote zaal waar allerhande manifestaties gehou den kunnen worden, een filmzaal, een café annex bar en leestafel een winkel voor tijdschriften, gram mofoonplaten, sieraden enz. en een hobbyruimte. S| j Wout, Co en Gert zijn er van over tuigd, dat de gemeente wel enkele garanties wil hebben, voordat er spij kers met koppen kunnen worden ge slagen. „Ze zullen natuurlijk willen voorkomen, dat er drugs gebruikt gaan worden", zegt Co Dieleman. „We zijn daar zelf uiteraard niet te gen, maar het publiek moet wel we ten, dat als er hasjisch en zo gerookt wordt, de overheid de zaak kan slui ten. Dan kunnen we weer opnieuw beginnen. Iedereen kan roken zo veel hij wil, maar dan moet hij maar even buiten gaan zitten". Een andere garantie die de ge meente volgens, de werkgroep zal wil len hebben, is het rendabel zijn van heit centrum. Volgens Wout Bareman is dat geen probleem: „We staan in verbinding met tientallen van derge lijke clubs in Nederland en België, die opereren onder de verzamelnaam Provadya? en we kunnen via een overkoepelende organisatie allerlei activiteiten hierheen halen voor wei nig geld". De entreeprijzen zullen DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS 14,00 per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten) 4,75 p. maand (excl. 5 cent incassokosten). KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst tel. 01140 - 3751 Klokstraat 1, Goes tel. 01100 - 8030. KLACHTEN BEZORGING (na kantooruren) tel. 01158- 1940 tel. "1180 - 5550 REDACTIE ZEELAND: Chef Zeeuwse redactie: A. F. Koopman (01180 -7438) REDACTIE ZEEUWSCH VLAANDEREN: G. van Berkel (01150 - 4866) J. Drieskens (01140 - 3667) C. Schets (01180 -7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN DUIVELAND: J. Robesin (01140 - 2005) SPORTREDACTIE ZEELAND: Th. Klein (01150 - 4865) EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (inspecteur) Terneuzen, tel. 01150 -4281 Th. de Bakker Terneuzen, tel. 01150 - 2601 M. Bogers Oostburg, tel. 01170 - 2893 C. Menu Goes, tel. 01100 - 8030 J. Schieman Axel, tel. 01155 - 1224 dan ook erg laag zijn en voor het lid maatschap wordt het symbolische be drag van een kwartje per jaar ge vraagd. Behalve het centrum hebben de jongens (die alle drie studeren) nog meer pijlen op hun creatieve boog. Zo zyn ze in onderhandeling met het stichtingsbestuur van het nieuwe Zuidlandtheater voor het organiseren van concerten van de Engelse pop groepen The Soft Machine en The Bonzo Dogband. Deze besprekingen verkeren echter nog in een informeel stadium. Verder gaat het drietal een maamdelijk blad uitgeven onder de titel „Slamas", dat volgens Wout Ba reman „een kritisch verlengstuk van het Zeeuws Cultureel Tijdschrift gaat worden. Aan deze periodiek zullen o.a. meewerken Laurens ten Ca-te, hoofdredacteur van de Friese Koe- De werkgroep Creativiteitscen trum Zeeuwsch-Vlaanderen bij een. VJ.n.r. Gert Stolk, Joke Beun, Co Dieleman en Wout Ba reman. rier en Hugo Claus. Ook zal er nog een „liftbureau" worden gesticht, waar iedereen gratis informatie kan krijgen over liftroutes door heel de wereld. Verder zal er een promotie tour van Gert en Hermien Timmer man langs alle Zeeuwsch-Vlaamse bejaardentehuizen worden georgani seerd en gaat een boekje verschijnen met tips hoe men in Zeeland gratis kan leven, De werkgroep Creativi teitscentrum Zeeuwseb-Vlaanderen is er van overtuigd, dat het centrum er zal komen want: „Iedereen is van de noodzaak ervan overtuigd. Zelfs de gemeenteraad". CO LU O oc ui Gevraagd een Inlichtingen G. Hijman, Klokstraat 1, Goes - Telefoon (01100) 8030 Over de kop Bij de spoorweg overgang aan de Nieuwlandseweg is een in de richting Middelburg rij dende personenauto, bestuurd door K. van de S. uit Rhenen, in de ge vaarlijke bocht geslipt en over de kop geslagen. De auto werd geheel vernield. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Geen buit In de apotheek van Van de B. aan de Korte Delft heb ben onbekenden ingebroken. Zij heb ben zich via de kelder toegang ver schaft tot het magazijn. Er wordt niets vermist. Inbraak In de hervormde lage re school aan de Olmenlaan is inge broken. Via een w.c.-raampje heeft men zich toegang verschaft tot het gebouw. De buit vormden zes zen dingsbusjes, met ongeveer veertig gulden. Van de daders ontbreekt elk spoor. Ziekenomroep In het Gasthuis in Middelburg zendt radio Walche ren (ziekenomroep) sedert drie jaar twee malen per week via lijn 4 van de draadomroep een uitzending uit voor de patiënten van het Gasthuis. Wegens vxertrek van enkele leden en in verband met de uitbreiding van activiteiten van de ziekenomroep tot bejaardentehuizen worden thans dringend dames en heren gevraagd, die hun medewerking willen geven. Excursies De personeelsvereni gingen van de n-v. PZEM en van de n.v. Zegam organiseren voor haar leden op Walcheren, de Beve lenden, Schouwen-Duiveland en Tho- len een excursie naar de Waterfa- briekSatellietcentrale te Terneu zen. Na een populaire inleiding zal er een rondleiding door het bedrijf worden gemaakt. De excursies wor den gemaakt op de zaterdagen 25 oktober en 1 november a.s. Botsing Zondagmiddag heeft F, de J. uit Vlissingen op de Nieuwe- dijk op de fiets een aanrijding tus sen twee personenauto's veroor zaakt. De wielrijder stak plotseling de weg over, waardoor de perso nenauto, bestuurd door A. D. uit Budel moest uitwijken en in aanrij ding kwam met de stilstaande taxi, met bestuurder G. H. uit Vlissingen. Beide voertuigen liepen materiele schade op. Over de kop In de nacht van zaterdag op zondag is op de Pres. Rooseveltlaan een auto, bestuurd door J. R. uit Middelburg, op onver klaarbare wijze over de kop geslagen. De auto werd geheel vernield. De be stuurder bleef ongedeerd. Westkapelle Huisvrouwengymnastiek Door het bestuur der gymnastiekvereni ging „Hygiea" is besloten, ook deze winter weer een cursus huisvrou wengymnastiek te organiseren. Iedere dinsdagavond zal daar ge legenheid voor zijn in het vereni gingsgebouw „Westkapelle Herrijst." De leiding is in handen van Ria Hoogesteger. Deze cursus start op dinsdagavond 7 oktober. Winterprogramma C.M.B. Onder voorzitterschap van de heer A. Hui. bregtse hield de afdeling van de christelijke Metaalbewerkersbond een bestuursvergadering ter bespreking van het winterprogramma. Op deze avond was ook de distrietsbestuurder de heer P. van de End-e aanwezig. Besloten werd op maandag 24 no vember een ledenvergadering te hou den, waar door de districtsbestuurder een onderwerp behandeld zal wor den. Op vrijdag 9 januari zal een ge- spreksavond worden georganiseerd. De scholingsleider C. W. Jonker zal het onderwerp „Onderneming en So ciaal Statuut" behandelen. Op 20 januari 1969 zal op een le denvergadering door de heer P. v. d. Ende het onderwerp „Inkomsten belasting" worden behandeld. Deze avond zal in samenwerking met een andere C.N.V.-afdeling worden ge houden. Wedvluchten Voor de laatste keer in het seizoen hield de postdui- venhoudersvereniging „De Zwaluw' te Westkapelle enkele vluchten met oude en jonge duiven, vanuit Neuf- villes, 'n afstand van 116 km vlogen 228 duiven in concours. Prijswinnaars waren: 1, 2, 3 en 6 W. Westerbeke; 4 L. Waasdorp, 5, 7 en 9 J. Touten- hoofd, 8 W. Provooost en 10 P. van Rooijen. Vanuit Quievrain een afstand van 125 km vlogen 220 duiven in con cours. Hierbij waren de prijswin naars: 1 W. Westerbeke, 2 G. Heugst, 3 R. Corré, 4 L, Heijt, 5, 6 en 7 J. Tou- tenhoofd, 7, 9 en 10 P. van Rooyen en 8 L. Waasdorp- Inbraak In de kantine op het gemeentelijke sportterrein in Goes is in het afgelopen weekeinde inge broken, Door een openstaand raam. en het intrappen van een deur zijn de inbrekers in de kantine gekomen. De daders hebben bier en limonade gestolen. Kapelle Hengelfeest Voor de elfde keer gaat de hengelsportvereniging „De Kanaalvissers" in Kapelle zaterdag 4 oktober een internationaal hengel- concours houden. Reeds nu is zeker dat hiervoor een zeer grote belang stelling bestaat en dat 500 a 600 hen gelaars 's middags om 1 uur hun dob ber zullen uitgooien in het kanaal door Zuid-Beveland. De wedstrijd duurt tot vier uur. Hij telt mee voor het kampioenschap van de Deltafederat-ie en is de laatste wedstrijd hiervoor, zodat de Delta kampioen zaterdag ook bekend wordt. Ook in korpsen zal gevist kunnen worden, waarbij vijf personen een korps vormen. Niet alleen veel Zeeuwen zullen van de partij zijn, maar ook de Bel gen hebben beloofd in groten getale op te komen. De organisatie van een dergelijk gebeuren is niet eenvoudig maar de Kapelse vereniging heeft al zoveel ervaring opgedaan dat ze hier van de beste verwachtingen heeft. Burgemeester van Suylekom zal za terdagavond in hotel „De Zwaan" de hoofdprijzen uitreiken. Kruiningen Bazar Het comité Kruiningen heeft zaterdag en zondag een grote bazar gehouden in het dorpshuis. De baten zijn voor een jubileumconcert bij het 50-jarig bestaan van de ge mengde zangvereniging Crescendo. De belangstelling was groot. Op 21 no-vember a.s. zal mede dank zij de opbrengst van deze bazar een concert te geven waaraan be roepsartiesten mee zullen werken. GOES Door de architecten prof. ir. P. H. Tauber b.i. te Alkmaar en J. A. de Bruyne b.n.a. te Goes is aanbesteed het bouwen van een technische school met school voor scheepswerktuigkunde te Middelburg. De uitslag der aanbesteding luidt: M.A.C.O. N.V., Middellburg a. I.R. f 4.930.000,— b. E.R. f 5.100.000,—; Gebr. Struycken, Tilburg a. I.R. f 4.921.000,— b. E.R. f 5.096.000,—; Korteweg's Bouw Mij N.V., Breda a. I.R. f 4.866.000,— b. E.R. f 5.041.000,—; Leenhouts' Aarnm. bedr. N.V., Sluis a. I.R. f 4.852.000,— b. E.R. f 4.952.000,—; Aann. bedr. W. F. Christiaansen, Vlissingen a. I.R. f 4.820.000,b. E.R. f 5.100.000,—; Albouw N.V., Breda a. I.R. f 4.634.000,— b. E.R. f 4.730.000,Van Waning Co., Rotterdam a. I.R. f 4.624.000,— b. E.R. f 4.714.000,Aann. bedr Ste- gink N.V., Vlissingen a. I.R, f 4.620.000,— b. E.R. f 4.810.000,—; N.V. Bato, Den Haag a. I.R. 4.614.000,— b. E.R. f 4.714.000,—; I. B. B., Leiden a. I.R. f 4.609.000,— b. E.R. f 4.700.000,Peters Aann. bedr., Oost-Souburg a. I.R. f 4.60—000,b. E.R. f 4.783.000,—; Amsterdamse Aann. Mij,, Den Haag a. I.R. f 4.602.000,— b. E.R. f 4.692.000,Bataafse Aann. Mij., Den Haag a. I.R. f 4.594.000,— b. E.R. 4.686.000,—; N.V. Int. Gew. Betonbouw, Breda a. I.R. f 4.594.000,— b. E.R. f 4.686.000,Geerdink Aann. bedr. N.V., Rotterdam a. I.R, f 4.559.000,— b. E.R. f 4.659.000,—; Euram, Den Haag a. I.R. f 4.549.000,— b. E.R. f 4.640.000,—; N.V. Aann. bedr. A. de Kok Zonen, Bergen op Zoom a. I.R, f 4.537.000,— b. E.R. f 4.627.000,—. N.B. De bedragen a. zijn inel. risi- coverrekening, de bedragen b. excl. risicoverreikenieg. Alle bedragen zijn excl. B.T.W. De officiële gunning van het bouwwerk aan het Aann. bedrijf A. de Kok Zonen N.V. wordt op korte termijn verwacht. Jubileum Woensdag 1 oktober zal de wachtmeester der Rijkspolitie eerste klasse J. J. van der Kinderen zijn 25-jarig dienstjubileum vieren. Ter gelegenheid van dit jubileum zal er tussen elf en twaalf uur een recep tie zijn in de Stadsherberg. (Van onze correspondent) De Tiroler kapel de Hulsthacker- bub'n gaan een langspeelplaat maken met diverse succesnummers. Na het geslaagd optreden gedurende de Weense Week te Hulst en de Poolse feesten te Axel komen er diverse ver zoeken binnen om amusementsavon den te verzorgen. Een begin is nu reeds gemaakt met het instuderen van de nieuwe carnavalsliederen voor de komende carnaval. Zoals bekend, is de kapel tijdens de carnavalsdagen als boerenkapel „De Kalesaaien" de hofkapel van de Hulster carnavals vereniging „De Vosse" In de afge lopen twee carnavalsjaren heeft de kapel reeds bewezen zijn mannetje te staan bij de opluistering van de avon den en optochten. Biljarten De strijd om het kam pioenschap van West Zeeuwsch- Vlaanderen had een verrassende start. De drievoudige kampioen I. v.d. Gazelle moest in J. v.d. Broeke zijn meerdere erkennen: 7757. I. Verhage klopte E. Heimerman met 10152. Hotelier De Windt bleef baas in eigen huis tegen H. Wage: 10461. Uitslagen 2e klasse: J. Kareis - B. Ie Roy 10260, A. Aalbregtse - I. Verschage 3371, H. Lobbezoo - A. de Windt 3675, D. Vreeke - L. de Sutter 37—5 R. v. Veen - H. Lob bezoo 5354, H. Boerjan - J. Ka reis 2963, A. Aalbregtse - R. v. Veen 8873, I. Verschage B. Ie Roy 9948, D. Vreeke - A. de Windt 2153, L. de Sutter - H. Lobbezoo 48—47 De Kring Na de bekendmaking dat de Katholieke Kring in de toe komst zal worden gebruikt als cen trale bibliotheek voor West- Zeeuwsch-Vlaanderen. houdt de bil jartvereniging De Kring vanavond om zeven uur een algemene leden vergadering tot behoud van het club lokaal, waarin zij al meer dan 20 jaar iedere week wedstrijden spelen. Rode Kruisbus Er wordt nu druk gebruik gemaakt van de Rode Kruisbus, sinds vorig jaar de heer Van Moorten in De Stem naar voren bracht, hoe belangrijk lektuur voor zieken en bejaarden is. Dit heeft enorm geholpen. De heer Van Moor ten leegt nu eenmaal per week de bus, die dan over het algemeen voor de helft vol zit met boeken en tijd schriften Biervlie Raadsvergadering De raad van Biervliet vergadert vandaag om 7 uur. Op de agenda staan vaststelling diverse salarismaatregelen, een sub sidieverzoek van de Stichting Om loop van Zeeuwsch-Vlaanderen en verkoop van 4750 m2 grond aan Leen- houts Aannemingsbedrijf te Sluis voor de bouw van 16 premiewonin gen. De grond is gelegen aan de Ou de Poorte, Jacob Catsstraat en Kei zer Karelstraat. Verder de verkoop van een aantal percelen erfpacht grond aan diverse personen. Afscheid Dinsdag 30 september zal in het gemeentehuis 's avonds officieel afscheid worden genomen van de gemeentebode C. v. Hane- ghem, wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Voor dit afscheid is het gemeentepersoneel uitgenodigd. Breskens (Van onze correspondent) Bij een vorig jaar onder alle be jaarden gehouden enquête voor het verstrekken van warme maaltijden hebben 45 bejaarden positief gerea geerd. Gebleken is dat een aantal bejaarden zich uit voorzorg opgege ven heeft zonder dat de noodzaak aanwezig was. Het bestuur van de Stichting Dienstverlening aan be jaarden wil deze winter starten met het verstrekken van warme maaltij den tegen vergoeding. Men wil nu echter wel weten, hoeveel bejaarden voor deze verstrekking in aanmer king komen. Men kan zich opgeven bij de maatschappelijk werker, de heer v.d. Smissen (voor 10 oktober). (Van onze correspondent) De Stichting Dienstverlening aan bejaarden in Breskens wil een be jaarden-dansclub oprichten. Men is op deze gedachte gekomen, toen tij dens een bejaardenreis een dansje werd gemaakt. Wanneer er voldoen de belangstelling is, zal er voor een dansleraar worden gezorgd. Voor be langstellenden bestaat er gelegen heid zich op te geven vóór 15 okto ber bij de maatschappelijk werker in Goedertijt. Dia-middag Op 11 november zal de heer Comelis uit IJzendijke in het Dienstencentrum Goedertijt een dia-middag houden over de schoon heid van West-Zeeuwsch-Vlaanderen. De heer Cornelis zal de dia's van commentaar voorzien. Films Op 28 oktober zullen in Goedertijt enkele films worden ver toond over de huidige ontwikkeling van Zeeland. De films zijn „Jour naal over Zeeland" en „Elementen trotseren elementen". Door drs. P. Baarspul uit Middelburg zal een in leiding worden gehouden over de veranderingen die in Zeeland aan de gang zijn- Verkeersmiddag Gezien het succes van de eerste verkeersmid dag, zal op dinsdag 7 oktober om half drie in het Dienstencentrum Goedertijt wederom een verkeers middag worden gehouden. De opper wachtmeester F. Burgier zal aan de hand van te vertonen dia's uitleg geven. Graauw (Van onze correspondent) De postcommandant der rijkspoli tie te Graauw en Langendam, op perwachtmeester A. Wouters, hoopt woensdag zijn 25-jarig jubileum bij de politie te vieren. De jubilaris werd in 1913 te Nieuw Namen ge boren. Veel standplaatsen heeft hij niet gehad. De heer Wouters diende eerst dertien jaar in Zuiddorpe, ver volgens bijna tien jaar te Nieuw Na men en vanaf juni 1967 is hij post- commandant te Graauw en Langen dam. Woensdag 1 oktober om 2 uur is op het gemeentehuis te Graauw de bijeenkomst, waar de jubilaris in aanwezigheid van zijn naaste fami lieleden, door superieuren en colle ga's zal worden gehuldigd. Van vier tot zes uur zal, eveneens op het ge meentehuis te Graauw, gelegenheid zijn de heer Wouters te feliciteren. IJzendijke Botsing met politie De 16-jarige L. uit IJzendijke is met zjjn brom mer op een stilstaande politieauto gereden. De auto stond uiterst rechts van de weg. Doordat L. ver moedelijk voorovergebogen op zijn brommer zat, heeft hij de auto te laat opgemerkt. L. werd met een hersenschudding in het ziekenhuis te Oostburg opgenomen. Botsing Op de weg IJzendijke- Parkzicht is de automobilist M. B. uit IJzendijke gewond geraakt, toen hij tegen een tractor opreed. De tractor werd bestuurd door J- v. H. uit IJzendijke. De tractor draaide plotseling linksaf om een erf op te draaien. De tractor en twee aan hangwagens belandden in een sloot. De auto werd zwaar beschadigd. B. kon, na in het ziekenhuis te Oost- burg te zijn behandeld, naar huis te rugkeren. Sint-Jansteen Zilveren jubilarissen Opperwacht meester J. de Puysseleir en wacht meester H. de Schepper zullen 1 ok tober 25 jaar in dienst zijn bij de rijkspolitie. De heer De Puysseleir heeft Nieuw- Namen, Hulst en Biervliet als stand plaatsen gehd. Nu is hij hoofd van de rijkspolitie in St. Jansteen. Morgen wordt het jubileum gevierd- De heer De Schepper uit Vogel waarde is al tien jaar in St. Jansteen Daarvoor werkte hij in Koewacht en Hulst. Dit jubileum zal in huiselij ke kring worden gevierd. Morgen, woensdag 1 oktober. Ber gen op Zoom: 6.57 en 19.14 uur, Hansweert: 6.03 en 18.19 uur, Made en Drimmelen: 9.40 en 21.56 uur, Terneuzen: 5.28 en 17.42 uur, Vlia- singen: 4-58 en 17.12 uur, Wetnel- dinge: 6.47 en 19.04 uur. TONEEL, FILM, CONCERT ENZ. AXEL De Halle 20 uur Cabaret Rients Gratama: „Vingertjes in de pap" HULST Bioscoopgebouw 20 uur Het wonder der liefde, 18 j. TERNEUZEN Luxoi 20 uur Das Madchen mit dem sex-ten sinn, 18 j. OOSTBURG Lede) 20 uur Naakt in de val 18 jaar MIDDELBURG Schouwburg 13.30 uur Cabaret Rients Gratama. „Vingertjes in de pap" (Jeugd voorstelling) BRUGGE Stadsschouwburg: „Zeer geleerde dames" van Molière ANTWERPEN Vendome Zomersproeten, 14 J. Aanvang 12, 14, 16, 18, 20 en 22 u, Odeon De afspraak, 14 j. Aanvang 12, 14.30, -6, 19 en 21.30 a Ambassades Oedipe Re, a.l. Aanvang 12, 14, 16, 18, 20 en 22 u. Savoy Het volkomen huwelijk, 14 j, Aanvang 12, 14, 16, 18, 20 en 22 u, Rubens De goede, de harde vage bond. 14 j. Aanvang 14, 17.15 en 20.30 uur ST. NIKLAAS Eden De gendarm gaat trouwen, a.L Renova De eed van Zorro, a.l. Century De laatste der 7 Select Het goud van McKenna, 14 j. GENT Astrid Bonanza, a.L Capitole Het brein, a.l. Majestic Gejaagd door de wind, 14 jaar Century De rattenpatrouille, 18 j, Normandie Bullitt, 18 j. Savoy Princessan, 18 j. Scaldis Pancho villa, 18 J. TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis 1017 uur Expositie aquarellen van de Chi nees-Duitse kunstenaar Siegwaid Sprotte (t.m. 30 sept.) WESTDORPE Galerie Troutzaerte Tentoonstelling van schilderijen door Roel Frankot (tot 4 okt.) ANTWERPEN Middelheimpark De 10e Biënnale voor beeldhouwkunst (t.m, 5 okt.) DIVERSEN KIELDRECHT „Middelkamp-vrienden" 15 uur Schieting BIERVLIET Gemeentehuis 19 uur Raadsvergadering TONEEL, FILM. CONCERT ENZ. ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag GENT Bioscopen: Als onder vandaag ST. NIKLAAS Bioscopen: Als onder vandaag TENTOONSTELLINGEN WESTDORPE Galerie Troutzaerte Tentoonstelling van schilderijen door Roel Frankot (tot 4 okt.) ANTWERPEN Middelheimpark De 10e Biënnale voor beeldhouwkunst (t.m. 5 okt.) Opg. voor deze rubriek teL OHM* 7438 of Postbus 116 in Middelburg,

de Stem | 1969 | | pagina 2