l.C Brugge bleef aan de leiding GEZINNEN MAAND ZONDER INKOMSTEN Mexico-judoka's geen loonderving 24.75 RUSKA: „TWEE WERELDTITELS" ZEELANDIA BEHIELD ONGESLAGEN LEIDING Feijenoord in retraite Pellenaars contact met Mann Bokswedstrijd Cooper-Ellis uitgesteld FEIJENOORD MET TWEE RESERVES Vlissingen-DESK: een vreemde wedstrijd met een vreemde uitslag Uw Kunstgebit Goede start St.-Aloysius VAN MEENEN BESTE VISSER ZONDAG VOETBAL AFDELING ZEELAND VISCOTELET OP Z N ZWITSERS pers., Tafeltennis Rapid Wien met 15 spelers naar Nederland In zeehen gelwedstrijd 12 13 DE STEM VAN DINSDAG 30 SEPTEMBER 1969 (Van onze sportredactie) ANTWEKPEN Ook Beveren is er niet in geslaagd Brugge de eerste nederlaag toe te brengen, zodat de formatie van Frans de Munck nog steeds met het maxi male aantal punten op de eerste plaats op de Belgische voetbal competitie pronkt. Het heeft zon dag op de Brugse Spionkop overi gens weinig gescheeld of de thuisclub had een puntenverde ling moeten toestaan. In de laat ste minuut bezorgde Carteus zijn team echter de overwinning dooi de bal voor de derde maal ach ter Popleovic te deponeren: 3-2. Hoewel de punten uit handen gegeven moesten worden heeft Beveren in Brugge een bijzonder goede indruk achter gelaten. Vooral in de eerste helft deden de gasten niet onder voor de Bruggenaren. In de eerste minu ten bleek reeds dat de leiders van de eerste klas geen enkele indruk op de Beverense voetbal lers maakten. Beheerst werd er door de Beveren-linies vanaf het middenveld gespeeld. Vooral het duo Janssens-Rogiers maakte het de Brugse defensie, rnet aan het hoofd de zeer betrouwbare Axels- son, moeilijk. Het eerste doel punt ontstond in de tiende mi nuut dan ook uit een combinatie van dit tweetal. Janssens rondde de aanval af: 01. Deze verras sende openingstreffer bracht nog geen wijziging in het spelbeeld. Pas nadat Lambert in de 23ste minuut uit een pass van Carteus gelijk had gemaakt, gooiden de gastheren het over een andere boeg. Het middenveld werd vero verd en Beveren moest voor de rest van de wedstrijd het initia tief uit handen geven. Na de hervatting behield Brug ge het beste van het spel. In de 25ste minuut kwam dan ook de verdiende voorsprong (door Ren senbrink). Met een 2-1 eindstand zouden de verhoudingen juist zijn weergegeven, maar de surprises waren nog niet op. Door blunders in de Brugge-verdediging kon Janssen in de 85ste minuut voor de tweede keer scoren. Die te genvaller ontmoedigde Brugge overigens niet. De aanvalsgolven bleven komen, hetgeen op de val reep resulteerde in het onbetaal bare schot van Carteus. Beringen heeft evenals Stan daard tot zijn schade moeten on dervinden dat er in het Antwerp se Olympische stadion dit sei zoen beter wordt gevoetbald als vorig jaar. Na een wat moeilijke aanvangsperiode waarin Beer schot aanvallers Emmerich en van Puymbroeck meerdere ma len in de buitenspelval liepen, kwamen de Antwerpenaren be ter op dreef en sleepten een 3-0 overwinning uit het vuur. De manier waarop Beerschot zijn tegenstanders tegemoet trad, mocht dan niet modern heten, effectief bleek het wel te zijn. Van Puymbroeck en Emmerich konden zich uitleven op het doel van Kuhlmann. Desondanks ble ven doelpunten in de eerste helft uit. Acht minuten na de hervat ting was het echter raak. Van Puymbroeck legde de bal voor de eerste maal achter Kuhlmann. Na deze openingstreffer vermi- derde Beringen de speelwijze, waardoor de thuisclub nog meer vrijheid kreeg. De gevolgen ble ven niet uit. Emmerich scoorde nog tweemaal (de laatste keer uit een strafschop), waarmee hij de stand op 3-0 bracht. Toen Gantoise na rust met een 2-0 voorsprong voor de tweede keer het veld op kwam, namen de Gentse supporters zonder m-eer aan dat Oostende een af straffing te wachten stond. Na een gelijk opgaande eerste half uur in de eerste helft, had Gan toise de bezoekers overspeeld en door schoten van Stzani en Leo nard een 2-0 voorsprong geno men. Maar het was kennelijk te makkelijk gegaan. Want in de tweede periode was de fighting spirit bij de Gentenaars ver te zoeken. Oostende daarentegen drong fel op en werd al spoedig beloond met een treffer. Voor Gantoise een waarschuwing dat de bakens verzet moesten worden. De thuis club ging weer met meer inzet spelen, en was in de laatste vijf tien minuten in kracht gelijk aan debutant Oostende, dat met veel geluk in de 21ste minuut van de tweede helft op 2-2 was gekomen. Het laatste offensief van Gan toise bracht daar geen verande ring meer in. Aan een doelpunt had Lierse voldoende om St. Truiden op ei gen terrein te vellen. De enige goal ontstond in de 14e minuut van de tweede helft van de voet van De Cuelaer. Drie minuten voor het einde had Lierse het te leurstellende St. Truiden al ge makkelijk op 2-0 kunnen zetten; maar Janssens miste een straf schop. Van een onzer voetbalmedewerkers TERNEUZEN In de eerste klas van de zondagcompetitie van de KNVB afdeling Zeeland behield Zee- landia zijn fraaie positie door IJzen- dijke met 31 te verslaan. Domburg bleef eveneens in het goede spoor door de lastige uitwedstrijd tegen Philippine met 23 te winnen. Luc tor kwam in de thuiswedstrijd tegen Lewed. Boys niet verder dan 11. terwijl Hulsterloo met duidelijke cij fers (04) door DFS werd bedwon gen. Hoofdplaat bleek juist iets ster ker dan Aardenburg (21). Schoondijke bleef vlak achter de lei ders door een ruimg 70 zege op Robur, dat nu onderaan sjaat. Bij Luctor - Lewed. Boys nam de thuisclub halverwege de eerste helft door een doelpunt van Traas een 10 voorsprong, ondanks het feit, dat men na 10 minuten al met 10 man moest gaan spelen. Moison werd toen namelijk uit het veld ge zonden. Vlak na de rust bracht De Baar de balans in evenwicht (11). Hulsterloo kreeg van DFS een stevige 04 nederlaag te slikken- Arenbergs gaf de bezoekers voor de rust met 01 de leiding. Daarna voerden Den Engelsman en Van de Graaf (2x) de score verdiend op naar 04. Schocndiike had bij de rust Robur al op de knieën, want toen was de stand al 40. Een schot van Pijcke werd van richting veranderd (10), Boeije, Pijcke en nogmaals Boeije waren voor rust de doelpuntenmakers. Na de rust brachten P. Seen, De Poorter en Boeije de eindstand op 70. Zeelandia nam tegen IJzendijke na 8 minuten de leiding door een doel punt van Manuhuwa (10). Halver wege de eerste helft m; akte Kuijs er 20 van, maar Deseijn zorgde voor een 21 ruststand. In de twee de helft benutte Van der Weel een wegent hands toegekende strafschop om de stand op 31 te brengen. Philippine toonde zich in de door scheidsrechter Assies uitstekend ge leide wedstrijd egen Domburg een gelijkwaardige tegenstander en ver loor pas in de laatste minuut. Nadat Vreeke voor 01 had gezorgd, schoot Dijkers de partijen Op gelijke hoogte. Nog voor het afsluiten van de eerste helft gaf De Bock Philip pine een 2—1 voorsprong. Een kwar tier na de hervatting bracht Roelse de balans in evenwicht (22). In de laatste seconden van de wedstrijd (er werd alleen nog maar afgetrapt) scoorde Vreeke voor Domburg het winnende doelpunt. Bij Hoofdplaat - Aardenburg was de 21 uitslag al bij de rust be reikt. Nadat Geirnaert de thuisclub op 10 had gezet, maakte Vermeire al spoedig gelijk, B. Maas zorgde voor het winnende doelpunt. Stand: Zeelandia 48, Domburg 47, Schoondijke 46, DFS 46, Luctor 46, Hoofdplaat 4- -4, Hul sterloo 44, Philippine 42, IJzen dijke 41, Lewed. Boys 41, Robur 4—1. ROTTERDAM (ANP) Landskam pioen Feijenoord, dat de komende maand een zwaar competitieprogram ma krijgt af te werken, zal voor de wedstrijden tegen Go Ahead, Sparta, NEC en Ajax in „retraite" gaan. Voor de uitwedstrijd van aanstaande zon dag tegen Go Ahead zoeken de Rot-? terdammers de rust van een hotel in Heelsum op. Als voorbereiding op de drie andere wedstrijden gaat Feijen oord naar het sportcentrum van de KNVB in Zeist. ZEILEN De Nederlander Mul der is gisteren als achtste geëindigd in de eerste race, die meetelt voor het wereldkampioenschap zeilen in de Drakenklasse. Winnaar werd de Amerikaan Mosbacher. De wedstrij den worden gehouden bij Palma de Majorca. 800 gram (4 stuks) visfilets, ansjovisboter, 4 afgestreken eetlepels Parmezaanse kaas, 8 reepjes kaas, 2 tomaten, boter of margarine. De visfilets bestrijken met ansjovisboter en in een beboterde vuurvaste schaal leggen. Op elke filet lepel Parmezaanse kaas. Rondom 4* gehalveerde tomaten; op elke tomaat een kruisje van kaas reepjes. In niet te hete oven de schotel zachtjes gaar stoven. ™a?/ecep.',en bi' J™ vishandelaar of bij hel Produktschao oroor Vis en Visprodukten, Wassenaarseweg 20. Oen Haag (ADVERTENTIE) Jan Snijders: teleurgesteld. (Van onze sportredactie) BREDA Na het mislukken van de poging om Caballero over te nemen, hcett Kees Pellenaars (nog steeds handelend namens een Amsterdamse firma, die, naar nu bekend werd, farmaceutische artikelen op de markt brengt) thans contact met de Belgische wielergroepering Mann. Deze week komt mevrouw Ge- moets, directrice van de poederfa- briek Mann, naar Breda om niet Pellenaars te praten over samen werking. Eind dit seizoen valt de combinatie Mann-Grundig uiteen, omdat laatst genoemde firma de activiteiten in de wielersport staakt, zodat Mann op zoek is naar een nieuwe partner. En dat zou eventueel de opdrachtge ver van Kees Pellenaars kunnen zijn. „Bedoeling is", aldus Kees Pellenaars, „dat het een overwegend Belgische ploeg wordt met enkele Nederlandse jongeren erin". Gisteren had Pellenaars telefonisch contact met Mann-ploegleider Cois Cools, die zich, volgens Pellenaars, enthousiast toonde over een moge lijk samengaan. „Cools en ik", aldus Pellenaars, „zouden dan elkaar gaan afwisselen bii het volgen van de koer sen". Wanneer het gesprek van deze week tot een overeenkomst leidt, gaat de nieuwe ploeg Mann-Mum he ten, of omgekeerd. LONDEN (ANP) Promotor Har ry Levene heeft gisteren meegedeeld dat het gevecht tussen de zwaarge wichten Henry Cooper (G.B.) en Jim- wy Ellis (V.S.) dat op 1 november in Londen zou plaats hebben niet door gaat. Cooper heeft een blessure aan zijn rechterknie. Die blessure is er de, oor zaak van dat het gevecht al tweemaal eerder is uitgesteld. Zaterdag bleek tijdens een training dat de knie nog niet genezen is. Levene zei verder dat Cooper heeft besloten om zich aan zijn knie te laten opereren. Ellis wordt door de World Boxing kssociation (WBA) erkend als we reldkampioen, maar niet door de Bri tish Boxing Board of Control. De overige leden van de formatie, lichtgewicht Karei Gietelink, haif- middenigewicht Eddy van der Poll, middengewicht Jan Snijders, Jan Poglajen, de halfzwaargewichten Pe tier Snijders -en Ernst Eugsiter en zwaargewicht Dirk Eveleens, heb ben geen zorgen over hun conditie. De NJB-officiaJs konden dan ook af scheid nemen van een kerngezonde ploeg, de grootste afvaardiging die Nederland ooit naar een wereldkam pioenschap judo stuurde. In zijn af scheidsspeech kwam NJJB-voorziitter Methorst nog even hoe kan het anders terug op die manier waar op deze uitzending tot stand is ge komen. Zoals bekend kon de NJJB aam vankelijk van de verleende subsidies slechts een drietal judoka's naar Mexico stunen. Door verschillende particuliere acties in heel Nederland kwam er echter zo veel geld bijeen, dat de judo-bond de uitzending van nog eens vijf deelnemers kon ga randeren. „Wij zijn natuurlijk erg blij, dat er een volledige ploeg kan gaan", zei de heer Methorst gisteren, „maar het heeft ons pijn gedaan als nationale sportorganisatie, een be roep te moeten doen op de plaatse lijke actiecomités. Hier blijkt, toch wel duidelijk uit, dat de overheid in Nederland er zich nog steeds niet van bewust is hoe belangrijk sport- vertegenwoordjig,ers in het buitenland zijn omdait zij daar. als ambassadeurs varrons-Iand optreden!', De NJJB-voorzitter heeft zich de laatste maanden doen kennen als een man die geen blad voor zijn mond neemt. Hij voegde er dan ook direct aan toe, dat de situatie ook nu nog verre van ideaal is. Daarmede doelde hij op het uitblijven van loonderving. Een moeilijk punt nu de judoka's een maand van huis blijven. Voor de 8 topsporters betekent het, dat zij zich 4 weken aan hun werkkring moeten onttrekken, zonder dat hun inkom sten vergoed worden. Het enige wat zij in Mexico ontvangen is wat zak geld. Jan Snijders is een van de man nen, die het toch aan zijn hart gaan om zijn judoschool, die hij samen met zijn broer Peter drijft, een maand achter te laten. „Ik heb verschillen de brieven geschreven naar de ge meente Eindhoven en naar de judo- bond. Van de NJJB weten we nu, dat er nog steeds geen loonderving mo gelijk is. Van de gemeente heb ik nog steeds geen antwoord op mijn verzoek gehad", aldus een teleurge stelde Jam Snijders, die daarmee de gevoelens vain zijn ploegmaats over deze kwestie vertolkte. Voor Wim Ruska, na een mislukte poging om een judoschool in Zaan dam te beginnen, nu voor de tweede maal gestart in Amsterdam, is het aanleiding geweest om alleen nog voor de allerbelangrijkste wedstrij den in te schrijven. Hij zei zelfs een gratis reis naar Japan af om zich aan zijn sportschool te kunnen wijden. „Desondanks houd ik na deze we reldkampioenschappen niet op met de wedstrijdsport. Ik wil in ieder geval nog meedoen aan de Olympi sche Spelen in Miinchen, dan ben ik tenslotte pas 32 jaar", aldus Ruska, die met twee wereldtitels, zwaarge wicht en alle categorieën, terug wil keren. „Ik heb de prestaties van de Japanners de laatste tijd goed bijge houden. Er is geen nieuwe ster die me zou kunnen verontrusten". Tussen de judoka's onderling vorm de de financiering van het „thuis front" onderwerp van gesprek. Die discussies zullen na „Amersfoort" ongetwijfeld niet beëindigd zijn. Koos Henneveld, die in Mexico bijgestaan zal worden door chef d'équipe Jaap Nauwelaerts, tevens in Mexico aan wezig als directeur sportif van de EJU, hecht aan de wat sombere ge sprekken niet al te veel waarde. „Het is natuurlijk niet ideaal, dat de jon gens een maand weggaan zonder dat ze een cent verdienen. Ik neem aan dat iemand zich beter in kan zetten als hij van die zorgen verlost is. Aan de andere kant kan de wetenschap dat de toestand nog steeds gebrekkig is, de judoka's prikkelen en ze zo opstuwen om nog grotere prestaties te leveren". Voor de als trainer debuterende Henneveld is die trip naar Mexico overigens niets nieuws. Hij bege leidde de judoploeg reeds vijf jaar als verzorger en het laatste seizoen tevens als tweede trainer. Hij beeft "in die tü'd geleerd eng voorzichtig te zijn met zijn prognoses'.' Henneveld: „Ik hoop dat wij nog beter uit de bus komen dam twee jaar geleden in Solt Lake City, toen Ruska goud, Poglajen zilver en Eugestor brons won. Ruska is nu zeker weer goed voor een kampioen-schap, maar ik zou niet precies kunnen zeggen wat het team in zijn geheel in zijn macht heeft. In ieder geval gaan wij op reis met de allersterkste formatie die op het ogenblik in Nederland sa mengesteld kan worden". Drie weken heeft de Nederlandse equipe om in Mexico aan het klimaat te wennen. Aam de hand van ver schillende rapporten die over de be vindingen tijdens de Olympische Spelen werden geschreven, heeft men voorlopig een oefenprogramma afgesteld, de definitieve indeling zal ter plaatse worden gemaakt, na over leg met vertegenwoordigers van de Nederlandse kolonie in Mexico. „In ieder geval wordt de eerste week ge bruikt om te acclimatiseren. Na die tijd beginnen we langzaam met de trainingen die de judoka's net voor 23 oktober (begin vain de kampioen schappen) in topconditie moeten brengen", licht Koos Henneveld toe. THEO KLEIN Koos Henneveld, de nieuwe trainer/coach van de Nederlandse judoploeg voor de wereldkampioenschappen in Mexico. (ADVERTENTIE) Hoe houdt U de gehele dag stevig op zijn plaats? Hel is niet nodig, dat U angst heeft, dat Uw gebit losschiet bij het eten, lachen of niezen! Een weinig Dentofix - 's morgens op de gebitsplaat gestrooid - houdt Uw gebit on wrikbaar op zijn plaats en doet U alle vroe gere ongemakken vergeten. Verkrijgbaar in discrete, neutrale plastic flacons,prijs f.2,51, bij apotheken en drogisterijen. ROTTERDAM (ANP) Feije noord zal vanavond in de tweede wedstrijd tegen de IJslandse kam pioen KR Reykjavik aantreden zonder Piet Romeijn en Wim van Hanegem. Romeijn, die zondag in de' wed strijd tegen MVV omdat hij zijn enkelbanden verrekt had moest uitvallen, was gistermid dag, toen Feijenoord op een van de bijvelden een lichte training afwerkte, niet van de partij even als Var: Hanegem, die na afloop (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG In de over gangsklasse tafeltennis ging St.- Aloysius 1 zaterdag j.l. goed van start. Met 19 werd de uitwedstrijd tegen Irene 3 in Tilburg in winst omgezet, waarmee St.-Aloysius reeds zijn visitekaartje afgaf. De overwinning is geen enkel mo ment in gevaar geweest. Jo Delforge kan terugzien op enkele fraaie wed strijden. Hij liet in de derde game de enige „veer" tegen De Veer, waarmee het enige tegenpumt tot stand kwalm. Van Watlerschoot en Baumgarte verloren geen enkele maal. Gispen verloor met gering ver schil van het bezoekende Never Des pair 3 (46) terwijl Be-l-crum 2 en VOZ de punten deelden. De junio- renteaims van ONA (Oostburg) scho ten ook goed uit hun startblokken. ONA 1 en 2 overspeelden beide met 100 hun tegenstanders ONA 3 en MZ 6. Ook MZ 1 en Big Smash 1 begonnen met winst. WENEN (A.N.P.) Karl Rappan, ,r -van BaPid Wien, dat mor sen oS? Eindll(>ven uitkomt te- in een wedstrijd voor het Miropese toernooi voor bekerwin- lerT^ vertp?kj vandaag met 15 spe- he7r„ Nederland. Bij deze 15 is Hen pro ®te eUtal' dat in Wenen te- een pSV het yeld kwam De na_ Fuehr'de 15 Selecteerden zijn: öSwChlTu', fhesinger, Gebhardt, Jatodt ann' Fak' Eigens tiller, «gaard r egel' Fritsch' Hartl. BiCT" Grausam, Gallos en Redl. (Van onze sportredactie) BRED A/VLISSINGEN In Vlis- singen zitten de voetballiefhebbers op het ogenblik met de stukken en in Kaatsheuvel met de vragen. Dat naar aanleiding van het treffen tus sen Vlissingen en DESK van afge lopen zondag, dat zo'n vreemd wed strijdverloop kende. Zelden zal het immers voorkomen, dat een ploeg, die in de rust nog een comfortabele 40-voorsprong heeft uiteindelijk met 64 verliest. Maar de toe schouwers bij Vlissingen-DESK maakten het zondag allemaal mee. Eerst beleefden de Vlissingse supporters de ongekende weelde van vier treffers van hun favorie ten en daarna raakten de getrou wen van het Kaatsheuvelse DESK in vervoering van de zes knallers, die hun lievelingselftal plotseling oroduceerde. DESK-secretaris Verhiel, nog na genietend van het succes van zijn eerste formatie: „Het is allemaal te verklaren. Voor rust, toen Vlis singen met 40 voor kwam, speel den wij niet slechtmaar de af werking lukte niet. Daarnaast werd onze middenlinie zo overweldigd door de drang om doelpunten te maken, dat de defensieve taak een beetje werd verwaarloosd. Na rust ging het veel beter. Doelman Bos van Vlissingen, die er toch echt wel wat van kan, zag de kogels aan al le kanten om zijn oren vliegen. Bij ons ging het steeds beter en bij Vlissingen raakte de achterhoede helemaal van slag. En het was na tuurlijk voor Vlissingen een grote tegenvaller, dat wij direct na de hervatting in elf minuten drie doelpunten scoorden". Vlissingen-secretaris Van Eijk: „Het. tweede doelpunt van DESK kwam veel te vlug. Onze achterhoe de werd bijzonder onzeker en toen was het snel gebeurd. Het naarste was echter, dat Van de Velde bij de stand 54 voor DESK een straf schop miste. Gelijk daarop maakte DESK 64 en dat kwamen onze jongens niet meer te boven". Scheidsrechter Plasman uit Wij- nandsrade vond het een merkwaar dige wedstrijd: „Beide ploeger, wa ren ongeveer even sterk, maar DESK was in de tweede helft niet te stoppen. Alles lukte". DESK-aanvoerder Voogdal vijf tien jaar in het eerste van de Kaats heuvelse club: „Ik heb in al die tijd, dat ik voetbal zo iets geks nog nooit meegemaakt. In de rust, toen wij met 40 achterstonden, hebben wij elkaar flink zitten oppeppen. En in de tweede speelperiode ging het plotseling geweldig Vlissingen werd geheel van het veld gespeeld. Ik geloof, dat wij verdiend hebben gewonnen". van de wedstrijd klaagde over pijn in zijn kuitbeen, dat bij een duel was geraakt. Clubarts Abarbanel, die het twee tal; gisteren nog onderzocht, achtte het niet verantwoord om Rpmeijiyen V&n Hanegem te -laten spelen. „De wedstrijd tegen KR Reykjavik is in feite onbelangrijk, zondag staat er tegen Go Ahead veel meer op het spel. Waarom zouden we dan risico's lopen. Zondag kunnen Romeijn wiens blessure bij nader inzien erg meeviel, en Van Hanegem in elk geval spe len". Feijenoord-trainer Ernst Happel heeft als vervangers van het gebles seerde duo Guus Haak en Ruud Geels, die in de eerste wedstrijd tegen de IJslanders vier doelpunten maakte, aangewezen. KR Reykjavik arriveerde pas gis teravond laat in Rotterdam. De IJs landers hadden vertraging ondervon den bij het vertrek en kwamen daar door bijna vijf uur later in Nederland aan dan de bedoeling was geweest. Stadion-directeur De Kimpe ver wacht dat de wedstrijd KR Reykja- vik-Feijenoord het is een thuis wedstrijd voor de IJslandse kampi oen vanavond door ongeveer 45.000 toeschouwers zal worden bijgewoond. „In de voorverkoop zijn mede omdat de toegangsprijzen in vergelijking met de eerste wedstrijd gehalveerd zijn, ruim dertigduizend kaartjes ver kocht. Als het weer zo blijft als het nu is verwacht ik toch wel zo'n vijf enveertigduizend bezoekers". Feijenoord, dat in de eerste wed strijd tegen KR Reykjavik met 12-2 won, speelt dinsdagavond in de vol gende opstelling: Doel: Treytel, ach ter: Haak, Israël, Laseroms en Van Duivenbode, midden: Hasil en Jansen, voor: Geels, Kindvall, Wery en Mou- lijn. (Van onze hengelsportmedewerker) TERNEUZEN Aan de 4e inter nationale zeehengelwedstrijd, die zondagnamiddag door personeel van Dow Chemical (Nederland) werd ge houden en die meetelde in het con cours voor de Westerscheidefedera- tie, namen 274 sportvissers, onder wie vele Belger deel. De uitslag: 1 D. van Meenen, Gent, 680 pnt.; 3 A, van Elsakker, Terneuzen, 563 pnt.; 3 H. Gruissen, Terneuzen, 446 pnt.; 4 P. Kerkvoort, Sluiskil, 373 pnt.; 5 J. Harms, Hoek, 360 pnt.; 6 T. Gevaert, Heist (B), 344 pnt.; 7 A. Hillebrand, Terneuzen, 306 pnt.; 8 J. Dierick, Sluiskil, 304 pnt-; 9 A. Wintein, Heist (B), 299 pnt.; 10 J. Davidse, Vlissingen, 297 pnt.; 11 C. v.d. Visse, Goes, 288 pnt.; 12 M. Scbeffer, Terneuzen, 280 pnt.; 13 A. Moerkerke, Zeebrugge (B), 245 pnt.; 14 R. de Sey, Blan- kenberghe (B), 237 pnt.; 15 Hame link, Terneuzen, 236 pnt. De eerste prijswinnaar, D. van Meenen, kreeg de wisselbeker. De best geklasseerde buitenlander was T. Gevaert. C. Riemens ontving een beker als best geklasseerde Dow- visser. Mevrouw van Wijnsberghe uit Sluiskil was de eerste dame en J. Harms uit Hoek ving de meeste vis. (RSI Zuiver wollen twinset in bijzonder mooie kombinatiekleuren. De grote mode voor najaar'69. Maten 40/48 (Van onze sportredaktie) AMERSFOORT De Nederlandse deelnemers aan de wereld kampioenschappen in Mexico zijn voor de laatste maal in Nederland bijeen geweest. De pas benoemde trainer Koos Henneveld, opvolger van de door privé-redenen verhinderde Jan van der Horst nam zjjn 8 uitverkorenen pupillen nog eenmaal onderhanden voor zij don derdag met hun trainer-verzorger en dr. Maas, in het vliegtuig naar Mexico stappen. Zoals de zaken er nu voor staan, zal de begeleidende medicus slechts met één zorg vertrekken. Wereldkampioen Wim Rus ka wordt namelijk gekweld door een pijnlijke steenpuist op zijn rechter arm. I

de Stem | 1969 | | pagina 13