Bezetting campings in topweken niet volledig Het moderne Zondagse Pak Goese middenstand voor individueel lidmaatschap Raad Kapelle: stemmen staakten over duurte- toeslag voor ambtenaren WERELDMERKEN PIANO'S >TEM zemen zonder zorgen *i I ae enige zeem, 1 110 f| 9 die uitgekookt kan worden en V11 u U U bestand is tegen wasmiddelen J wbrief hebben litie als zodanig jeste krant sik opzicht VOLGENS „ORKAVA" jl Vogelwaarde 100,- duurder Geen juiste informatie „Kleine kermis Economische Zaken in Eerste Kamer Drs, Verburg voorzitter vaste commissie Bromfietser zwaar gewond bij botsing in Kruiningen Kasporgo houdt internationale feestweek Meer geld voor behoud molens De trots van moeder en dochter. Bij van Haren vinden ze altijd wat ze zoeken. Ook voor kleine Henk en papa. Van Haren volgt de mode op de voet Dr Smallegange over „verschijnsel vrouw" Soulfestijn in Rilland-Batli Vrije lijst voor raad Kapelle Uitvoering van Der Messias in Axel ommer 5 DE STEM VAN VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1969 5 pefheid in het kortstondige I gesterkt door I geliefde zoon, IE Irledene in uw leten •loofde |wordt uitgeno 29 september [van de H. Phi- aarna begrafe- |m 4 uur in bo- an de kerk om le geliefde ouders |»GERS, en, is de wens van kleinkinderen. rung van Enge- Ivers) [le tijd een belangrijk deel krotwoningen, tot ware bovenstaande foto afge- loog (en droog) in de po- ïele jaren eindelijk onder |ie veel kinderharten, die loen, met enige zorg ver- leen onzer verslaggevers) WAARDE De stichtimgs- fan de bijzondere school die lerd zal worden in het uit- Lplan Vogelwaarde, hebben 140.000 meer bedragen dan lelijk was geraamd. In de ge- liadsverkiezingen van 20 ju- |it jaar werd besloten gelden T stichting van deze school iiar te stellen. G.S. van Zee- flden 28 juni 1969 mee, dat ld.it besluit akkoord gingen, fle stiichtingskosten werden destijds geraamd op |32. Nu echter de exacte C!J' Eend zijn van de centrale Kng, de kosten van vloer- fg, van het dak, de eerste z enz., komt men bpna f te kort. De financiële ge lvan deze kostenstijgingen P6e wijziging van de begio- de gemeente Vogelwaarde- li, die vrijdag bUfen^ porgesteld door het coll 8 |n w. deze wijziging te ac- (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG „In ieder geval blijkt duidelijk, dat in de topwe ken van 16 juli tot en met 31 juli geeo sprake was van een volle dige bezetting. Zelfs aan de Noordzeekust, Texel misschien uitgezonderd, waren nog vele plaatsen onbezet. Op de Veluwe was in de topweken nog ruim plaats". Hiermee wordt in het september-nummer van „Orka- va", de „Organisatie van kamp en vakantiebestedingsbedrijven", gereageerd op berichten over een volledige bezetting van de kam peerterreinen. Uit een door deze organisatie in gestelde enquête onder de leden is evenwel gebleken, dat in de tweede helft van juli het gemiddelde lan delijke bezettingspercentage op 76 procent lag. In een statistiek wordt het bezettingspercentage nader toe gelicht. Daaruit blijkt, dat de ter reinen aan de Noordzeekust en op de Waddeneilanden in de week van 23 juli het hoogste bezettingspercen tage hebben gehad, 91 procent. Dat betekent evenwel, dat er bij de aan gesloten „Orkava"-leden toch altijd nog 392 plaatsen waren. Men betreurt dan ook de berich ten over volledige bezetting. „Deze waren voor vele collega's, die hun terreinen slechts zeer matig bezet hadden en hun laatste hoop op de bouwvakvakantie gevestigd hadden, in hoge mate onwelkom". Met deze wetenschap wil men tot een gesprek komen met de bronnen van deze berichten om in de toekomst derge lijke schadelijke informatie zeker te voorkomen. Men is het ook niet eens met de Stichting Recreatie, die zegt dat de vakantiespreiding dit jaar duidelijk merkbaar is. „Nog was het zo dat het overgrote deel van de vakanties in ongeveer zes weken werd samen geperst. Dit dient in de toekomst be ter geregeld te worden". In het september-nummer gaat men ook in op de toekomst. Steeds meer Nederlanders brengen hun vakanties in het buitenland door. Tachtig pro cent van hen die hun vakantie in het buitenland doorbrachten, verbleven op campings. Het buitenlands be zoek loopt terug. Men adviseert de kampeerterrei nen dan ook op het niet al te draag krachtige, eenvoudige, prijsbewuste publiek te mikken. „Dit publiek ver langt ernaar beziggehouden te wor den. Een eerste klas camping wil voor een groot deel vaak zeggen dat er een bar is met een jukebox en dansen, een speeltuin. En nog meer een kleine kermis. Wij kunnen hier over laatdunkend denken, maar hier in Nederland moeten wij op dit pu bliek mikken". (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG/DEN HAAG Drs. M. C. Verburg, directeur van het ETI voor Zeeland en lid der Eerste Ka mer voor de PvdA, is benoemd tot voorzitter van de vaste commissie voor economische zaken uit de Eerste Kamer. De voorganger van de heer Verburg was de heer J. Kloos. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) KRUININGEN Op de kruising Stadhuisstraat - Penninghoeksingel heeft een aanrijding plaatsgevonden tussen een personenauto, bestuurd door C.M.S. uit Wageningen, en een bestuurder van een bromfiets, die aan de personenauto geen voorrang verleende, de 18-jarige uit Middel burg afkomstige R. J. Ibbink. De bromfietser kwam hierbij dusdanig te vallen dat hy per ambulance met ernstige hersenletsel naar het Gast huisziekenhuis moest worden overge bracht. Om ongeveer middernacht verzocht de geneeskundig directeur van het Gasthuis de politie om een escorte naar Rotterdam omdat de toestand van de patient zienderogen achteruit ging. Direct werd hieraan gevolg ge geven, en werden de brugwachten van de Zeeland, en Haringvlietbrug gealarmeerd de brug voor dit ver voer vrij te houden. Om half een vertrok men vanuit Middelburg. De gemeentepolitie es corteerde de ambulance tot aan de grens van Rotterdam, waar de ge meentepolitie van deze stad de taak overnam. Binnen een uur werd de afstand Gasthuisziekenhuis Mid- delburg-Dijkzichtziekenhuis Rotter dam, afgelegd. In het Dijkzichtziekenhuis opereer den chirurgen de patient onmiddel lijk. Zijn toestand is thans redelijk te noemen. (Van een onzer verslaggevers) GOES Ter gelegenheid van zijn 20-jarig bestaan in 1970, is de volksdansgroep Kasporgo te Goes begonnen met de voorbereiding van een internationale feestweek. De viering van het 20-jarig bestaan wordt ingeluid met een feestelijke bijeenkomst waarvan de apotheose het optreden van een Roemeense volksdans- en muziekgroep uit Boe karest zal zÜn- Deze groep blijft 9 dagen in Goes- In de eigenlijke feestweek die in de zomer valt, in viteert Kasporgo dans- en muziek groepen uit Finland, Zweden, Frankrijk, Tirol, Wenen, Turkije, Tsjechoslowakije en Salzburg. Van deze groepen staat vrijwel vast dat zij zullen komen. De onderhande lingen met een Spaanse dansgroep zijn nog gaande. (ADVERTENTIE) (HiiNaxHaAcrv) (Van een onzer verslaggevers) GOES De meeste middenstan ders in Goes zijn er voorstander van, dat het lidmaatschap aan de Goese Middenstandcentrale indivi dueel wordt. Tot nog toe is het zo, dat het lid zijn van de G.M.C. nog verbonden is met het lidmaatschap van een standsorganisatie. Alleen de r.k. organisatie „De Hanze" is te gen het individuele lidmaatschap, omdat men bang is dat dit leden kost van de eigen standsorganisatie. Zoals wij reeds eerder hebben be richt, zal de heer A. L. Kampman niet langer optreden als voorzitter van de G.M.C. Hij heeft dit de leden van de centrale officieel meege- (Van een onzer verslaggevers» MIDDELBURG Het college van G.S. heeft de Staten van Zeeland een voorstel voorgelegd, dat de eigenaars van werkende molens als muziek ln de oren zal klinken. Het aandeel van provincies en gemeenten in de kosten van onderhoud van molens zal met resp. 5 en 15 pet. worden verhoogd. Het rijk subsidieert 40 pet. waar na nog slechts 20 pet. voor rekening van de eigenaars komt. Het maxi mum aan onderhoudskosten waarop jaarlijks subsidie kan worden ver leend is bovendien verhoogd van f 1000 tot f 1500. Voor buiten bedrijf zijnde molens wordt de subsidieregeling ook ver beterd. Het rijk fourneert 40 pet. der onderhoudskosten, de provincie 15 pet. en de gemeente 25 pet. Het ma ximum aan onderhoudskosten waar op jaarlijks subsidie wordt gegeven beloopt in deze gevallen f 1000. De regeling heeft in het algemeen betrekking op molens die eigendom zijn van de provincie, van gemeen ten. stichtingen of verenigingen. Mo lens die gebruikt worden als zomer verblijf of café vallen er buiten. Er bevinden zich 74 molens in Zeeland, waarvan er 17 vrij regelmatig in be drijf zijn. Elf molens zijn gemeen telijk eigendom, de rest is in' parti culiere handen mode's mooiste echt lakleer en toch .«art lak dames- hooggesloten trotteur zeer gewild model in voordelig voor de schoentje met rood leer van echt lakleer met zwart lak met leren modebewuste tiener garnering en koperen leren zool franse koper zool ook in blauw leer 19,75 gespsluiting in diverse garnering 23,75 ook in blauw en zwart kleuren combinaties ieer 2775 23,75 3 deeld. Volgens de heer Kampman zal voor de G-M.C. een nieuw be stuur worden gekozen, zodra een nieuwe opzet is gevonden. De ver eniging „Handelsbelangen" wil graag een fusie met de G.M.C. „Handelsbelangen" is geen stands organisatie meer. De christelijke middenstandsorganisatie in Goes is al geruime tijd opgeheven. De leden zijn bijna allen lid van de G.M.C. geworden. Hoewel nog geen besluit is genomen is het toch wei te ver wachten, dat op korte termijn de contributie aan de G.M.C. zal wor den verhoogd. Gedacht wordt aan een bedrag van f. 100,-. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Dienen gehuwde vrouwen een werkkring buitenshuis aan te nemen? Waarom gaan gehuw de vrouwen werken? Beïnvloedt het werken van de gehuwde vrouw het welzijn van kinderen en zo ja, is de ze invloed nadelig? Zijn er enkele dilemma's in de werkende vrouw te onderkennen? Dit waren enkele van de actuele en indringende vragen die dr. G. J. Smallegange, directeur van het pro vinciaal opbouworgaan Stichting Zee land, stelde tijdens een lezing voor de leden van de Federatie voor Vrou- wenlijke Vrijwillige Hulpverlening in Zeeland. Dat gebeurde tijdens een bij eenkomst in de Middelburgse schouw burg. De. Smallegange begon met een kort overzicht van een veertigtal beschou wingen over het thema „vrouw" in vele landen en in alle tijden. Vervol gens gaf hij een beschouwing van de veranderingen in de positie en de to tale structuur van het gezin gedu rende de laatste honderd jaren. Eén en ander voerde tot de in de aanhef vermelde vragen, die werden gesteld tegen de achtergrond van ont wikkelingen die zich in de geïndustri aliseerde landen van West-Europa be ginnen af te tekenen. Zijn lezing werd met de grootste aan dacht aangehoord en bracht voldoen de materiaal voor een levendige dis cussie. (Van onze correspondente) RILLAND-BATH ln het kader van de Vredesweek zal zaterdag in het Dorpshuis te Rilland-Bath een groot soulfestijn plaatsvinden t.b.v. de hulpacties voor de ontwikkelings landen. Onder het motto „Give peace a chance" zuilen optreden, Lord B. R. soulbrooks uit Breda, bestaande uit 8 personen. Men begint om half acht. Je ziet ze haast niet meer, die echte degelijke Zondagse Pakken. Omdat eenvoudig steeds meer mannen ontdekken, dat een lekkere trui of een sportieve blazer veel prettiger zit. En daardoor het vrije weekend nog vrijer maakt. Een losse greep uit onze collectie: truien en pullovers van ƒ35,- tot 47,50, sporthemden in vele variaties, geruite sportcolberts van 148,- tot 278,-, uiteraard bijpassende pantalons, suède jacks en jasjes vanaf 228,-. Kom eens bij ons kijken hoe u zich zondag kunt voelen. »nt fj Breda, Grote Markt 25, tel. 01600 - 30650 Tijdens de raadsvemgadering kon geen beslissing worden genomen over het voorstel van b. en w. om een duurtetoeslag uit te keren aan het gemeentepersoneel met een mi nimum van f 110,en een maximum van f 260,Bij de stemming over dit voorstel was de uitslag 55 (raadslid A. de Schipper was niet aanwezig). De P.v.d.A.-fractie voelde meer meer voor het uitkeren van een be drag van f 140,aan iedereen. Zij kreeg hierbij de steun van de henen F. van Hoorn (V.V.D.) en Wisse en Zuidweg beiden C.H.U. In een volgende raadsvergadering zal nu deze zaak opnieuw aan de orde komen. Twee gemeentewoningen in Bie- zelinge werden door de raad ver huurd aan de heren G. van Daalen en J. op 't Hof beiden te Kapelle. De raad besloot ook om toe te tre den tot I.Z.A.-regeling Zeeland voor de ziektekosten van de gemeente ambtenaren. Alleen de heer J. Slabbekoorn (SGP) was hier tegen want hij vond dat er hierdoor teveel drang op de mensen wordt uitgeoefend. De zij kantweg langs de Weg naar het Stomme Kruis werd verpacht aan het Kon. Kweekbedrijf en Zaadhan- del D. J. v. d. Have N.V. te Kapelle. De raad besloot tevens om niet toe te treden tot de .gemeenschappe lijke regeling vleeskeuringsdienst Zeeland benoorden de Westerschelde. Alle raadsleden bleken tegen dit op gaan in een groter verband te zijn. Gesteld werd dat het er alleen maar duurder door gaat worden en de be staande regeling in de vleeskeu ringskring prima werkt. Met name de heer Van Hoorn (VVD) keerde zich fel tegen deze voorgestelde nieuwe regeling en alle andere raadsleden gingen mee, zodat Kapelle niet toe zal treden tot dit grotere verband. De chr. nationale school te Ka pelle krijgt een bedrag van f 1405,37 voor vernieuwing van de bedrading voor de elektriciteitsverlichting welke verlichting noodzakelijk was omdat de bestaande niet meer voldeed aan de eisen. De raad besloot ook om een kre diet van f 10.500,beschikbaar te stellen voor de inrichting van de nieuwe openbare kleuterschool die per 1 januari 1970 met haar werk zal starten en voorlopig gehuisvest zal worden in de voormalige tumbouw- schodl aan de Van der Biltlaan. Aan de N.V, Beleggingsbouw te Loosdrecht werden een zestal per celen bouwgrond aan het Vroonen burg 'verkocht met d'e aantekening dat deze N.V. deze percelen mag be lasten met een bouwkrediet. In de rondvraag attendeerde die heer M. J. de Jager (soc.) op de ge vaarlijke verkeerssituatie op de hoek Dijkwelsestraat - Stationsstraat, B. en w. zullen hier aandacht aan schenken. De gemeentewoning op de hoek Weststraat - Dijkwelsestraat komt binnenkort leeg. Zodra dat het geval is zal de woning worden afge broken en zal een belangrijke ver- keersverbetering ter plaatse ontstaan. De heer J. M. Zuidweg (C.H.U.) vroeg om de mogelijkheid te bekijken om een pensioenregeling in te voe ren voor de wethouders. Burgemeester Van Suylekom deel de nog mede dat volgende week wordt begonnen met de heiwerk zaamheden voor de Bouw van d keuze-woningwetwoningen in het sa neringsplan Biezelinge. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In Kapelle is vergaderd om te komen tot de op stelling van een lijst gemeentebelan gen voor de raad van Kapelle. Ver tegenwoordigers van Wemeldinge, Kapelle en Schoore zijn daarbij tot een gecombineerde lijst gekomen, die zowel de namen van protestantse als katholieke kandidaten vermeldt. De lijst is als volgt samengesteld. J. J. Ganseman (Kapelle); J. Dage vos (Wemeldinge); G. Verdunnen (Schoore); W. Weststrate (Wemel dinge); G. Lepoeter (Kapelle); J. C. Verschure (Wemeldinge); M. Pieter- se (Wemeldinge) en J. Meenken (Kapelle). (Van een onzer verslaggevers) Het is voor de Christelijke Zang vereniging ASAF een hele toer ge weest om de gemaakte plannen te verwezenlijken. Op het ogenblik is men echter zover, dat men kan me dedelen, dat op zaterdag 15 novem ber een uitvoering zal zijn van Han dels oratorium „Der Messias". Mede werking zal geven het orkest van de Stedelijke Muziekacademie te St.- Niklaas, Het werk zal uitgevoerd worden in de gereformeerde kerk te Axel. (ADVERTENTIE) I o.a. Ibach, Förster, Rosier enz. Ook in huur met recht van koop zonder eerste storting Reeds vanaf f 15,- per week bent U de bezitter van zo'n pracht instrument een gardntie voor service en kwaliteit adviseert u gaarne bij Uw aankoop. Alleen even onder staande coupon in vullen en zenden SOMMER N.V. DordrechtGrote Markt 1 Tel. 01850-31241 Gorinchenv. langendijk 54 Tel. 01830-3023 SliedrechtBurg. Winklerplein 7 Tel. 01840-3570 Zend mij Uw catalogus naam adres plaatstel....z

de Stem | 1969 | | pagina 5