Gerrie Mühren voor gerecht ZAL VLÏSSINGEN NUL HANDHAVEN? Cees Rentmeester lost startschot ABN Spaarbiljet _1969I75. Dublet Walcheren strijdt met Hellas om derde plaats Algemene Bank Nederland f.100.- groeit naar f.150.- in vijf en een kwart jaar Zwaar duel voor Ondo WIM DU BOIS BIJ FLANDRIA Houding publiek kost DOS f2000.- programma badminton Avanti-toernooi in Middelburg KNAU neemt contact op met IAAF programma PHILIPS batterijen Inzake De Noorlander U bent welkom bij de Nieuw van Edet. dubbel toiletpapierJ 15 DE STEM VAN VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1969 17 Gerrie Mühren: conflict met voetbalschoenenimporteur Du Buy. (Van onze sportredactie) VOLENDAM De Ajax-speler Gerrie Mühren uit Volendam zal zich op 30 september voor de recht bank moeten verweren tegen een aanklacht wegens contractbreuk. Eiser, de firma Cor du Buy impor teur van Puma schoenen, stelt dat Gerrie Mühren niet door het dragen van Adidas voetbalschoenen zich aan zijn contractuele verplichtingen onttrekt, en eist daarom een dwang som van 12.500, De verontwaardigde Gerrie Müh ren is beslist niet van plan deze gro te som geld te betalen. Ik vind dit vooral van Klaas Nuninga, verte genwoordiger van de firma' Cor du Buy, een rotstreek. Ik was vorig jaar juli nog maar een paar dagen bij Ajax in dienst, toen hij naar me toe kwam om me een paar voetbal schoenen te geven. „Pak maar aan, gratis van mijn firma", zei hij. Ik zou natuurlijk gek zijn om te weige ren, vooral omdat ik daarna nog een paar trainingsschoenen kreeg. Maar een paar dagen later, net toen ik na de training In mijn auto zou stappen om naar huis te rijden, kwam hij weer naar me toe. „Gerrie teken even voor die schoenen". Ik tekende in goed vertrouwen, vooral omdat in die tijd Nuninga nog een vent was waar ik hoog tegen opzag. Ik heb dat papier dat hij me onder de neus hield dan ook nauwelijks doorgele zen. Later bleek dat een contract te zijn, waarin ik verplicht werd zolang ik een prominente voetballer zou blijven op Puma-schoenen te spelen. In die periode zou de firma Du Buy mij dan voorzien van gratis Puma- schoenen. Ik kreeg echter nooit een kopie van dit contract thuisgestuurd. Ik speelde echter niet al te lekker in die Puma-schoenen. (Ik kreeg zelfs blaren en gebroken teennagels)- Zodat ik aan het eind van het sei zoen samen met mijn vader een briefje heb geschreven waarin ik stelde dat ik geen belangstelling meer had om dat contractje te ver lengen. Ik dacht dat daarmee de zaak wel afgedaan was. Barry Hulshoff had namelijk ook moeilijkheden met die schoenen gehad en op dezelfde wij ze zijn contract beëindigd. Op 16 au gustus kreeg ik echter een dreig brief waarin ik geattendeerd werd op artikel vier van mijn contract (waar ik dus geen kopie van had). Daarin stond dat ik vier maanden voor de 15e juli moest opzeggen an ders werd mijn contract automa tisch met een jaar verlengd. In die tussentijd was ik al op Adidas gaan spelen, die me veel beter bevielen en waarin ik ook geen last met mijn voeten kreeg. De frima Cor du Buy had nu uitgerekend dat ik dat al 25 wedstrijden deed en eiste nu een dwangsom van f. 500.. per wedstrijd in totaal f. 12.500.-. Voor dat bedrag heb ik in totaal drie paar schoenen gehad. Nee, eerlijk, ik vind dit geen manier van doen. Ook bij Ajax is men hevig verontwaardigd. Ik kreeg dan ook van Ajax direct een advocaat toegewezen. Mr. dr. Catz, die mijn zaak op 30 september zal verdedigen. Hetzelfde geintje is trouwens ook al een keer met Vaso- vic geflikt. Toen liet Nuninga de toen nog geen woord Nederlands sprekende Vasovic eenzelfde con tractje tekenen. Vasovic is er toen onderuit gekomen doordat hij kon bewijzen dat hij van de hele zaak niets had begrepen". DWS-voetballer en ex-clubgenoot van Mühren, Klaas Nuninga, had desgevraagd nauwelijks commentaar op deze hele zaak. „Dit gaat langs mij heen. Gerrie Mühren heeft ge woon een contract getekend. Dat is gegaan als bij andere voetballers. Ja ook als bij Vasovic. Maar ik heb te veel sportieve kontakten om nog verder commentaar te geven op de ze zaak. Dit is een beleidskwestie van mijn directi, waarbij ik geen inspraak heb". Zijn directeur, de oud-Nederlands kampioen tafeltennis Cor du Buy. wilde wel uitvoerig commentaar ge- van: „Mühren heeft een zuiver ge steld contract getekend, waaraan hij zich gewoon moet houden. Wij leve ren gratis schoenen en Mühren moet die dragen. En die flauwekul om te zeggen dat hij pijn aan zijn voeten kreeg, is gewoon een fabeltje om van ons af te komen. Desgevraagd had hij een keuze kunnen doen uit veertig modellen. Nee, deze hele zaak is terug te voeren op het feit dat wij als Puma-importeur alleen maar gratis schoenen geven, terwijl Adidas geld geeft. Dan kan een spe ler weieens spijt krijgen over een vroeger getekend contractje, maar wij zullen in deze zaak gewoon voor onze rechten opkomen". De rechter zal op 30 september be slissen, of de in de laatste tijd opval lend goed spelende Gerrie Mühren ofwel op Puma ofwel op Adidas mag voetballen. Tot zolang zweert Gerrie Mühren bij Adidas. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Nu zowel Mid delburg als Vlissingen de eerste verplichte rustdag achter de rug hebben, begint de voetbalcompe titie voor de Zeeuwse eerste-klas- sers pas goed te draaien. De start van de twee Walcherse topploe- gen was niet groots. Eigenlijk is er in de eerste twee competitie wedstrijden nog niet helemaal uitgekomen wat men dit seizoen van de teams mag verwachten. Misschien wordt dat na de derde voetbalzondag wat duidelijker. Vooral rond Vlissingen hangt nog een wazig gordijn. Het team pro duceerde in twee wedstrijden nog geen enkel doelpunt, waar overigens een foutloze verdedi ging van tweemaal negentig mi nuten tegenover staat. De Vlissingers beginnen dus met nul doelpunten vóór en nul tegen aan het duel met DESK. Het zal voor de Zeeuwse verdedigers een vuur proef worden, want de Brabanders hebben zich met zeven treffers reeds bijzonder schotvaardig getoond. Vo rige week moest Alliance het ontgel den: de Roosendaalse debutant werd met 40 geklopt. Het laatste resul taat van Vlisingen was een 00 ge lijk spel tegen TOP. Sparta '25 zal zondag in Middelburg de eerste nederlaag in dit seizoen vorige week tegen TSC trachten goed te maken. Ondanks het verlies tegen de Oosterhoutse olub maakte Sparta tot nu toe een bijzonder soli de indruk. Het zal voor Middelburg dan ook niet makkelijk zijn om het team uit Beek en Donk onder de duim te houden. Terneuzen gaat zondag in theorie tegen Rood Wit twee punten aan het totaal toevoegen. De Brabantse ploeg heeft uit drie wedstrijden cén winstpuntje kunnen halen, terwijl er slechts driemaal gescoord werd. De Temeuzenaren daarentegen hebben bewezen, dat zij de weg naar^ het doel kunnen vinden. Zorgenkindje in deze formatie is de defensie, die het reeds negen maal liet afweten. Rood Wit kan de Zeeuwsch-Vlaraiingen achter echter geen al te grote pro blemen opleveren. De ontmoeting Bavel-Axel kan voor het verdere verloop van de competitie van groot belang zijn. De eerste drie competitiewedstrijden hebben uitgewezen, dat voor beide ploegen dit jaar geen rol in de bo venste regionen is weggelegd. Winst in deze fase van de competitie is zowel voor Bavel als voor Axel van belang, omdat daarmee de aansluiting met de middenmoot voorlopig be houden wordt. Bavel leed in de laatst gespeelde wedstrijd een 20 neder laag tegen leider VCW, terwijl Axel het eerste winstpuntje binnenhaalde. Hoewel er vorige week tegen (Van onze liandbalmedewerker) BREDA De dames van Walche ren staan met het Haagse Hellas op een gedeelde derde plaats. Zondag gaan beide ploegen in Den Haag uit maken wie voorlopig de derde plaats blijft bezetten in de hoofdklasse. Hellas is iets in het voordeel, omdat het een thuiswedstrijd is. Voor een minder moeilijke opgave staan de dames van E.B.H.V. (overgangs klasse). De reis gaat naar D.W.S. Amsterdam, dat op de onderste Plaats staat. De Bredase dames mogen rekenen op een overwinning. In de districtsklasse dames zal het Eijense E.V.V. het hoofd moeten buigen voor koploper Volt. Bij de neren ontvangt Dongen het Tilburg- se Volt. Een gelijk spel is niet uitge sloten. De dames van het Vlissingse Olympus spelen in de afdeling Zee land de eerste wedstrijd van deze competitie tegen Hontenisse uit Kloosterzande. Hontenisse verloor vorige week van Marathon met 17-5. Olympus dat ook favoriet is (gezien de prestaties van vorig ja-ar) voor de titel, zal daarom met Hontenisse weinig moeite hebben. Hoofdklasse: Dames: Hygiëa - Velo, Swift - Ni- u' .ballas - Walcheren, Zeeburg - Hygiëa, Posterholt - Velo. Heren: Sittardia - A.H.C. '31, Hel- .°lymPia, Aalsmeer Attila, ïi - Operatie '55. Overgangsklasse A: r>iba!?es: Athleta - Verburch, DWS. E.B-H.V., De Blinken - 0-E.W., Quintus Athene. Heren: Blauw Wit - V. en K„ zeeburg U.D., Hercules - Hermes. District zuid B: o£a.mes le klas: Volt - E.V.V., S O A. E.B.H-V. 2. - ?®renle klas: Dongen - Volt, s-0-A. - Rapid, G.S.C. E.B.H.V. 2® klas: Dongen 2 - Volt 2, «apid 2 - S.O.A. 2. niJam£s 2e klas zevenhandbal: Ra- j 'Aere Di, V.C.W- Boemerang, beijden VS" S'0A' 2 Ter Heren 2e klas zevenhandbal: Desk B°emerang' In' Afdeling West-Noord-Brabant: ERwvS klas: Heerle - Tachos, Dn* l - Riel> Gilze - Desk Dongen - B.V.C. Heren le klas: Desk 2 - Juliana, Rapid 3 - Were Di 2, Blauw Wit - Avanti. Dames 2e klas A: Blauw Wit - Avanti, E-V.V. 2 - Dongen 2. Dames 2e klas: Gilze 2 - Boeme rang 2, Volt 2 Were Di 2, G.H.V. - Taxandria. Dames 2e klas C: Rapid 3 - Break Out 2, Internos S.O.A. 3, Be Fair - Rapid 2, Avanti 2 - Groene Ster. Heren 2e klas A: E.B.H.V. 3 - Break Out, B.V.C. - Groene Ster. Heren 2e klas B: E.V.V. 2 - Groe ne Ster, Break Out 2 - Tachos 2, Uno Animo - Boemerang 2. Heren 2e klas C: Uno Animo - Boemerang 3, Volt 3 - Blauw Wit 2, G.H-V. - Taxandria 2. Afdeling Zeeland: Dames le klas: E.M.M. - Zld. Sport, Walcheren 2 Fortuna, G.S.C. - Marathon, Olympus Hontenisse. Dames 2e klas: E.M.M. 2 - Wal cheren 3, Schelde Sport - Olympus 2. Heren le klas: S.I.O.S. - G.S.C. 2, Volharding - Marathon, E.M-M. - Fortuna 1, Walcheren 2 - Fortuna 2. Heren 2e klas: E.M.M. 2 - Mara thon 2, Olympus 2 Olympus 3, For tuna 3 G.S.C. 4. (Van onze badmintonmedewerker) MIDDELBURG Zeventig deelne mers en 92 partijen, dat is de „ba sis" voor het derde grote Avanti badmintontoernooi dat morgen (za terdag) gehouden wordt in de Mid delburgse sporthal. Voor dit enige Zeeuwse badminton toernooi van het jaar, kwam de be langstelling behalve van spelers uit de provincie vooral uit Zuid-Holland en Brabant. Bij de dames in dit toernooi voor C-spelers, ontbreekt dit keer de Kou- dekerkse Josien Gasille, die de laat ste twee jaar won. Wanneer er op nieuw een Zeeuwse kampioene zou xomen, is het zeer waarschijnlijk dat bet mevrouw C Verbeek wordt. Fa voriet bij de heren is o.a. M. Titiheru die niet meer op de B-lijst staat en nu dug bij de C-spelers mag uitko men. Het Avanti-toernooi begint om 10.00 uur. Rond 16.00 uur starten halve fina les en finales. De wedstrijden zijn voor, publiek toegankelijk. METO op het nippertje gewonnen werd, heeft HW zich in de eerste fase van de competitie opgewerkt tot een team, waarmee ook in de twee de klas terdege rekening gehouden moet worden. De Hulstenaren be haalden de maximale winst uit drie wedstrijden en er bestaat een rede lijke kans, dat de mannen van trai ner Neefs zondag op acht punten ko men nu men op bezoek gaat bij hek- kesluiter Steenbergen. Steen heeft evenals Steenbergen nog geen enkel puntje. Vorige week moest het de winst in Breskens la ten, hetgeen overigens niets afdeed aan de goede indruk, die de spelers uit St.-Jansteen daar met hun en thousiaste spel achterlieten. In het komende weekend moet het voor de Steense voetballers mogelyk zijn om tegen het gedegradeerde Zeeland Sport winst te behalen. Breskens zal tegen Vogelwaarde alles op alles moe ten zetten om ongeslagen te blijven. In de vierde klas H staat er voor Sluiskil1 een reis naar Schouwen- Duiveland op het programma,waar het moet aantreden tegen Renesse. Het is onwaarschijnlijk, dat Sluiskil, samen met Hansweertse Boys (zon dag uit tegen Corn Boys) ongeslagen op kop, punten zal moeten prijsge ven. Als Koewacht op eigen veld de eerste winst in de wacht wil slepen zal dat ten koste van Biervliet moe ten gaan. Gezien de prestaties tot nu toe zullen de gasten rich echter niet zo gemakkelijk gewonnen geven. Het zelfde geldt voor RCS, dat op be zoek gaat bjj het zwak gestarte Clinge. (ADVERTENTIE) die móéten wel goed zijn! UTRECHT (ANP) Het hoofdbe stuur van de Koninklijke Nederland se Atletiekunie (KNAU) heeft zich in Utrecht beraden over de diskwa lificatie van de tienkamper Edward de Noorlander in Athene. Naar aan leiding van dit beraad heeft het KNAÜ-bestuur het volgende com muniqué uitgegeven: „Het bestuur acht doping een hoogst ernstige zaak en een overtre ding van het bepaalde in artikel 8 lid 13 van het wedstrijdreglement". (In dit artikel is een bepaling opge- -nomen, waarin het a®n atleten wordt verboden om gebruik te ma ken van doping). „Het beraad heeft geleid tot de conclusie, dat het KNAU-bestuur niet in staat is in het onderhavige gevai stelling te nemen zolang niet alle rapporten en informaties zijn ontvangen. Het bestuur zal zich ter zake wenden tot de IAAF, van wier council in eerste instantie een uit spraak mag worden verwacht". Een woordvoerder van de KNAU verklaarde, dat De Noorlander ge rechtigd is om in wedstrijden uit te komen, zolang er nog geen uit spraak is gedaan. (Van onze sportredactie) MIDDELBURG Cees Rent meester zal zaterdag zelf het startschot geven voor de bene fietwedstrijd, die het wielercomi- té Middelburg voor hem organi seert. De opbrengst van de koers komt ten goede aan de gedupeer de coureur, die daarmee een trai ningskamp in een Zuideuropees land hoopt te kunnen financieren, om zo goed voorbereid aan zijn uitgestelde eerste prof jaar te be ginnen. Hoewel het wielercomité een groot aantal bekende renners voor deze wedstrijd heeft aangetrokken, wordt er toch geen entree geheven. De in komsten verkrijgt men dan ook niet uit de entreegelden, maar door gif ten van Zeeuwse wielercoinités en het bedrijfsleven en de verkoop van programma's langs het 1100 meter lange Molenwaterparkoers. Het co mité rekende aanvankelijk op een netto winst van f 1500,Gezien de grote belangstelling van wielermin- ded Zeeland is men er nu echter zo goed als zeker van, dat de wedstrijd meer zal opbrengen. Na afloop van de koers hoopt men het totale bedrag direct aan Rentmeester te kunnen overhandigen. Maar voor het zover is zullen eerst zestig amateurs (geselecteerd uit 170 inschrijvers) strijd leveren over 100 kilometer. Bij de coureurs die om half drie vertrekken, bevinden rich vrijwel zonder uitzondering alle (ADVERTENTIE) dat is een samengestelde interest van 8% per jaar! de inkomstenbelasting verschuift, en dat kan fiscaal voordeel opleveren en bovendien krijgt u, als u meedoet met het Algemeen Premie Spaar- plan, 'n extra premie, omdat er 5 jaarwisselingen in de spaarperiode vallen i elk kantoor van de ABN kan u alle inlichtingen verstrekken over de finan ciële voordelen van het ABN spaarbiljet 1969/75 Zeeuwse amateurs. Bij de afvaardi ging van Trico Noble rijdt de Belgi sche Nederlander Jos van Beers een van zijn laatste wedstrijden iin Zee land voor hij als prof overstapt naar Caballero. Het Zeeuwse contingent wordt verder aangevoerd door Van Poecke, Priem en De Vrieze. Kans hebbers zijn verder Brussing, Bra- venboer, Van de Burg, Prinsen en Van Dongen. (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de Zeeuwse korfbalcompetitie krijgt Ondo 1 in de eerste klas weer een zware wed strijd. Togo 1 komt op bezoek en Ondo zal beslist niet mogen verlie zen, wil het nog een rol van beteke nis spelen. Daardoor is Ondo licht favoriet. Luctor 1 krijgt Animo 2 thuis als tegenstander. Animo 2 is sneller, maar als bij Luctor het schieten wat meezit kan het de Sou burgers, die toch als overwinnaars getipt worden, danig moeilijk maken. Zuidwesters 1 zal het tegen Tjoba 2 niet al te moeilijk krijgen- Blauw Wit kan op éigen terrein tegen Vedo 1 weer twee punten aan zijn totaal toevoegen. le klas: Luctor 1-Animo 2; Zuid westers 1-Tjoba 2; Ondo 1-Togo 1; Blauw Wit 1-Vedo 1. 2e klas: B.K.C.- Togo 2; Animo 3-Atlas 1; Zuidwes ters 2-Olympia 1. 3e klas A: T.O.P.- Atlas 2; All Ready 2-K.V.L.; Ondo 2-Stormvogeis 2. 3e klas B: Olympia 2-Zaamslag; Tjoba 3-Tog0 3. Junio ren: Stormvogels 2-Togo; Animo- Tjoba; Blauw Wit-Luctor; Volhar ding-Stormvogels 1. Adspiranten A: Stormvogels A-Togo A; Delta-Blauw Wit A. Adspiranten B: Animo B- Stormvogels B; K.V.L. A-B.K.C-; Swift kwiek-Ondo A. Adspiranten C: Ondo B-Animo C; K.V.L. B-T.O.P. Adspiranten D: Olympia A-Blauw Wit B; Togo B-Zaamslag A; Tjoba B-Volharding A. Adspiranten E: Olympia B-Blauw Wit C; Togo C- Togo D. Pupillen A: Swift A-Animo hip; B.K.C.-Stormvogels A; Blauw Wit A-Atlas. Pupillen B: Swift B- T.O.P.; Stormvogels B-K V.L.; Zuid- westers-Animo blits. Pupillen C: Volharding-Luctor; Olympia - Zaam- slag; Tjoba B-Tjoba C; Blauw Wit B-Togo. (Van onze sportredactie) ZUIDZANDE Wim du Bois zal volgend jaar deel uitmaken van het Belgische wielerteam Flandria - De Clerck. De Zeeuwse prof zette met deze transfer de kroon op zijn werk van het afgelopen seizoen, waarin hij in de Etalo-formatie een succes volle comeback maakte. De nieuwe verbintenis van Du Bois is te meer opzienbarend, omdat Flandria dit jaar maar liefst dertig coui'eurs zal afstoten. Met de on dertekening van het Flandriacontract maakte Du Bois een einde aan de geruchten dat hij met Jan Janssen naar Bic zou gaan. (ADVERTENTIE) WIELRENNEN Richard Buckaki eindigde als derde in de profkoers van Stekene, gewonnen door Roger Blokx. Verdere uitslag: 4. Jan van Katwijk, 7. Peter Kisner, 11. Jos van der Vleuten, 21. Cees Zoontjens, 23. Wim Dubois, 35. Cees Haast, 38. Bart Zoet, 43. Gerben Karstens. UTRECHT (ANP) De Utrechtse teredivisievereniging DOS is door de KNVB een boete van tweeduizend gulden opgelegd wegens de houding van het publiek bij de competitiewed strijd tegen Telstar op 31 augustus. Het publiek nam in deze ontmoeting een dreigende houding tegenover de scheidsrechter en de spelers van Tel star aan, kwam het veld op en gooi de met bierflesjes. Wat heet mooi Dubletis de naam. Zes rollen dubbel toilet papier in handige plastic draagtas. Dubbel tissuepapier, dus dubbel zacht, dubbel absorberend. Inderdaaderg mooi.

de Stem | 1969 | | pagina 15